STREEK Zuid'Ppveland Z-.VLAANDEREN De „Muza-feesten" staan weer voor de deur Premiekeuring voor merries en veulens te Axel De Constantin Guys-tentoonstelling te Vlissingen Wat is Moccona? MOCCONA Jhr de Casembroot zwaaide de pikhaak Medewerking van Boerenkapel nit Bergen op Zoom 2 DAGBLAD DE STEM YAJN ZA l bKDAG 10 JULI 1954 2 FRANSE AMBASSADEUR OPENDE HAAR RAAD VAN LANDBOUW VOORLICHTING IN ACTIE BESSENOOGST IS BEGONNEN DE UITBREIDING VAN ZIERIKZEE Een herzien plan DIENST DIERENARTSEN SILO TE WEMELDINGE DRAAIT DOKTERSDIENST Walcheren MIDDELBURG GOES Hoogtij-dagen te Dinteloord AGENDA HEDEN MORGEN MAANDAG „Twee vrouwen in landschap" een der tekeningen van Constantin Guys. VAET enkele hoffelijke woorden heeft gistermiddag de Franse am bassadeur, Z. Exc. Garnier, in het ste delijk museum de Guys-tentoonstel ling geopend. Van te voren, had burgemeester Kolff er op gewezen, dat deze expo sitie de eerste was ooit aan het werk van deze grote Franse artist gewijd. Vlissingen gaat er trots op, dat Guys binnen zijn muren werd gebo ren en zich steeds met die stad ver bonden voelde. Mr. Kolff dankte het prov. bestuur voor de financiële te gemoetkoming; musea en particulie ren voor het afstaan der werken en de heren mr. de Bruine en v. d. Spoel voor het verwerven van al die kost baarheden. I Werk program ma samengesteld TN DE vergadering van de Raad voor de landbouwvoorlichting te Goes werd uitvoerig van gedachten gewis seld omtrent het voorlichtingspro gramma voor de bedrijven, die tenge volge van de ramp moeten omschake len van akkerbouw op gemengd be drijf. De Raad hechtte zijn goedkeuring aan een programma waarin op ruime schaal plaats was ingeruimd voor on derricht in cursusverband, groepsge wijze- en individuele voorlichting aan de betrokken boeren. Geadviseerd werd bovendien over te gaan tot het stichten van voorbeeld bedrijven in de betreffende gebieden. De Raad hechtte zijn goedkeuring eveneens aan het voornemen van de Landbouwvoorlichtingsdienst om in gemeenschappelijk overleg met de organisaties van plattelandsvrouwen, na te gaan in hoeverre het wenselijk is bijeenkomsten te beleggen waarbij de plaats van de boerin onder de ge wijzigde bedrijfsomstandigheden kan worden besproken. Tenslotte besprak de Raad de taak en de organisaties van het rijkstuin- bouwconsulentschap voor Zeeland en West-Noord-Brabant. Des middags werd een bezoek gebracht aan het proefstation voor de Fruitteelt in de volle grond te Wilhelminadorp. De oogst van rode bessen is thans in Zeeland in volle gang en ook de oogst van zwarte bessen is begonnen en elke veilingdag worden de aan voeren hiervan groter. Voor rode bessen is veel vraag voor de binnenlandse industrie en ook voor export naar België en West- Duitsland. De prijs is zeer bevredi gend namelijk rond 55 cent per kg. voor de industriekwaliteit, terwijl de exportkwaliteit ruim 10 cent per kg. duurder is. De zwarte bessen zijn eveneens duur. Het vorig jaar lag de prijs hiervan rond 60 cent per kg., terwijl Donderdag reeds f 1,20 per kg. werd betaald. Deze worden gekocht door de binnenlandse industrie, ter wijl ook vraag is voor export naar West-Duitse industrieën. "TER VISIE is op het stadhuis van 1 Zierikzee neergelegd een herzien uitbreidingsplan, ontworpen door het Technisch Adviesbureau der Ver. Ne derlandse Gemeenten met medewer king van het architectenbureau irs. A. Rothuizen en P. J. 't Hooft. De bouw van het nieuw ziekenhuis en het plaatsen van openbare gebou wen maken uitbreiding van de bouw grond buiten de grachten nodig en wel ten N. van de Grachtweg. Het bouw terrein wordt begrensd door de Grachtweg, Oude Haven en de uit de Val komende weg, die op de Rijksweg aansluit. Deze laatste weg komt uit de richting Zijpe ter hoogte van het snij punt met de Schouwse dijk. Deze weg wordt omgelegd met een rechtstreekse aansluiting op het wegennet dat, ter hoogte van de Nobelpoort, splitst in Noordelijke en Westelijke richting. Langs deze Rijksweg komt geen be bouwing. maar wel langt de weg die naar de Val leidt. De binnenstad krijgt een aansluiting op de weg middels een brug, die ter hoogte van het Janne Wekken over de gracht, aan de Oost zijde der gemeente, zal worden ge bouwd. In de aangeduide sector is ruimte uitgespaard voor de bouw van 300 a 350 woningen. De bouw van de 131 woningen binnen de grachten en wel op het terrein achter de voormalige Godskamers zal de bestaande behoef te aan woonruimte niet doen verdwij nen. In de toekomst hoopt men tot verdere uitbreiding te kunnen over gaan door de bouw van nog 200 a 250 woningen. Ook ten Noorden - i het Kaaskens water zal een woningcomplex kunnen worden gebouwd. Het industrieterrein komt ten Zuiden van de Nieuwe Ha ven en ten Westen van het Eerste Weegje, dus aan de andere kant van de haven. Hier zal de industrie hal van de Kon. Zeelandia verrijzen, gele gen aan open vaarwater en aanslui tend op het herziene wegennet. Het sportterrein blijft op dezelfde plaats, maar de ingang komt aan de Blokweg. Ruimte is verder aanwezig voor uitbreiding van het Sportpark. In deze omgeving kan ook het zwembad worden aangelegd, waardoor een ver versingsmogelijkheid van de Ronde Weel en het Kaaskenswater urgent wordt. De afvoer van rioolwater vormt een apart vraagstuk. Het zou worden af gevoerd naar de Ooster Schelde via het havenkanaal, nadat het water door een zuiveringsinstallatie is gereinigd. Na de bouw van een keersluis moet het water worden doorgepompt naar zee. Hiervoor zullen belangrijke voor zieningen nodig zijn. Op Zuid-Beveland West wordt Zon dag de dienst waargenomen door de heren M. Gaakeer te Ovezande en Joh. Klaassen te Heinkenszand. Moccona is een nieuw product van Douwe Egberts: 100°/0 kwaliteitskoffie in direct oplosbare vorm. Lekker...en gemakkelijk! Want Moccona stelt U in staat om in enkele tellen een kop lekkere koffie te maken, juist op die momenten, als gewoon koffie zetten U te lang duurt. U bent b.v. alleen thuis en hebt trek in een kop koffie. Moccona is een uitkomst. Onverwachte gasten...de koffiedirect klaar! Douwe Egberts Moccona is verpakt in een luchtdicht glazen potje met een handig schroefdeksel. Smaak en geur blijven daardoor volledig bewaard. Neemt direct zo'n potje in huisPrijs f 3.- per potje, voldoende voor ca. 35 koppen lekkere koffie. Ml» £)ONDERDAGMIDDAG werd op het terrein van de V.V.Z.F. door de afdeling Zeeland van de Kon. Vereniging „Het Nederlandse Trek paard" een premiekeuring voor merries gehouden. De uitslag van deze keuring, waarvoor grote belangstelling bestond was als volgt: Groot was Donderdag de be langstelling voor de geluiden, die opstegen uit een auto, ge parkeerd aan dek van de pro vinciale boot in Zierikzee. Via de auto-radio volgden personeel en passagiers de reportage over de Tour de France. Pas toen Woutje goed en wel in zijn ge le trui gehesen was, begon de schroef te malen. Ja, die Tour! En die mensen Een gemeenteraadslid in Tilburg heeft aan B. en W. een concept-ont werp voorgelegd betreffende de in stelling van een jeugd-gemeenteraad, waarin twee vertegenwooruigers van elke jeugdorganisatie zitting zouden moeten hebben. De burgemeester voelt er echter niets voor. Eén gemeente raad is hem al meer dan lekker en lelijke woorden mag je tegen kinde ren ook al niet gebruiken, niks hoor, afgestemd en volgende punt. Drie Madese muziekverenigingen zullen op Maandag a.s. in de zaal van café Het Centrum een gezamenlijke uitvoering geven. Het zijn de dames van Zang- lust, het Madese Mannenkoor en de fanfare St. Caecilia. Zij beloven de burgerij een welverzorgde avond, dus niet bang zijn en gaan! Ter herden king van het feit, dat de provincie Noord-Brabant 10 jaar geleden dooi de geallieerde legers werd bevrijd, zal in Den Bosch in October een tentoon stelling worden ingericht, die een overzicht gaat geven van de ontwik keling van de Brabantse hoofdstad sinds October 1944, toen de 53e Welsh Divisie der Engelsen de stad binnen trok. In de Parklaan te Roosendaal had een aanrijding plaats tussen een gemotoriseerde ijscowagen en een les auto. Het rechtervoorspatbord van de wagen raakte het hnkervoorwiel van de kar, om het eens even technisch te zeggen, met het gevolg, dat beide broe derlijk wiel in wiel voortstoven en midden op het gazon van het stads park tot stilstand kwamen. Dit laatste omdat de ijsconenter de tegenwoordig heid van geest had om hand- en voet- rem in werking te stellen. Ijskoud in de heetste ogenblikken, die ijscoman! Ged. Staten hebben hun goedkeu ring gehecht aan het besluit van de gemeenteraad van Waalwijk om ten behoeve van het schoolzwemmen een geregelde busdienst in te stellen naar het zwembad „Het Hoelsven". Kinde ren van de lagere scholen, de B.L.O.- school en de ULO-scholen mogen mee en ze vinden het wat leuk, zo toete rend het bad in. Toeteren kan men in Raamsdonk nog niet, maar baden binnen afzienbare tijd wel. Want de gemeenteraad aldaar heeft het plan tot onteigening van gronden en water voorlopig goedgekeurd. Dat staat in verband met de aanleg van het zo lang verbeide zwembad en voorlopig zijn de Raamsdonkenaren dan ook erg blij. Over zwemmen gesproken: laatst zei een vriend tegen ons: doe net als ik. ik eet i lere dag biefstuk en voel me sterk als een os. Vreemd, zeiden wij, want wij eten iedere dag vis cn kunnen nog geen slag vooruit. De tijd. dat verschillende plaatsen in Bc -- gen op Zoom in Egyptisch duister wa ren gehuld, is voorbij. Op het Geer- truidaplein zijn 10 elecLische lan taarns gekomen en de Amerongen- straat, dc Glijmesstraat en de Bouler kemsstraat kregen een soortgelijke ver lichting. Ook de Zuid-, Oost- en Wert singel hebben het rijk 'er duisternis in kunstlicht zien ondergaan en de Wittoucksingel idem, maar dan slechts tot de Spiriusfabriek. Zo gaan we dan het weekend in. Met gezamen. ;e muziek en toeterende kinderen en blije Raamsdonkenaren en een lich tend Bergen op Zoom. Bent U daar nog niet tevreden mee, dan is er nog altijd de Tour. Want die Wout, hé! En de mensen, ja! 2-Jarige merries, geboren 1952, klei ne maat: 1 Ria van Osw. Kerckhaert en Zn„ Westdorpe; 2 Hermine van Eversdam van Cyr. van Overloop, Zuiddorpe; 3 Rita van Sas van Jac. de Putter. Axel; 4 Lizette van Nero van Ars. Puijlaert, Zuiddorpe; 5 Ron- ny van H. M. Vervaet, Westdorpe. Grote maat: 1 Marjorie van Axel van Iz. de Feijter-de Mul, Axel; 2 Cora van Passluis van Mevr. H. van Waes-v. d. Berg, Westdorpe; 3 Roza van Oudenpolder van A. G. J. van Waes, Zuiddorpe; 4 Metha van Zuid dorpe van M. A. B. Puijlaert, Zuid dorpe; 5 Vera van Moustic van H. Goethals. Westdorpe; 6 Erna van Flo ra van E. A. J. Daelman, Westdorpe; 7 Rabie van N. Dieleman, Zaamslag; 8 Lima van Coegors van P. A. P. Die leman, Zaamslag; 9 Rinette v. d. Zee dijk van Kinderen H. Daelman, West dorpe. 3-Jarige merries, geboren 1951. klei ne maat: 1 Stella van Eversdam van Cyr. van Overloop, Zuiddorpe; 2 Son- ja van Esw. Kerckhaert en Zn, West dorpe; 3 Hersa van Kluko van Alfr. Goethals, Westdorpe; 4 Bonny van Marie van J. K. de Putter, Axel; 5 Rikie van Albert van Kinderen H. Daelman, Westdorpe; 6 Gerda van Duboishoeve van W. L. den Hamer, Axel; 7 Dora van Axel van A. L. Scheele, Axel; 8 Golda van Ed. Lau- rijs, Westdorpe; 9 Honnie van Brug- zicht van J. A. Quaak, Axel: 10 Ca- line van P. J. de Waal, Axel. Grote maat: 1 Hermine van Doorn hof van Gebr. A. en J. de Feijter Lzn., Axel; 2 Rita van Passluis van Mevr. H. van Waes-v. d. Berg, Westdorpe; 3 Steil avan Reigersbosch van M. L. M. IJsebaert. Axel; 4 Olga van Trui van Am. de Clercq. Zuiddorpe; 5 Jen ny van Coegorspolder van A. Murre- van Driel, Sluiskil; 6 Lady van Trui van M. A. B. Puijlaert, Zuiddorpe; 7 Kodak van Coegors van P. A. P. Die leman, Zaamslag; 8 Willie van Gebr. K. en L. Dieleman, Axel; 9 Hirondel- le v. Duboishoeve van W. L. den Ha mer, Axel; 10 Gretha van Nico van H. M. Vervaet, Westdorpe. 4-Jarige merries, geboren 1950, klei ne maat: 1 Honda van Duboishoeve van W. L. den Hamer, Axel; 2 Vera van Eversdam van Cyr. van Overloop, Zuiddorpe; 3 Vera van Annie van Osw. van Kerckhaert en Zn„ West dorpe: 4 Junon van Coegors van P. A. P. Dieleman, Zaamslag. Grote *iaat: 1 Diana van Reigers bosch van M. L. M. IJsebaert, Axel; 2 Hilda van Zuiddorpe van A. C. Puijlaert, Zuiddorpe; 3 Elsa van A, L. Scheele, Axel; 4 Helena van Zuid dorpe van A. C. Puijlaert, Zuiddorpe. 5-10-Jarige merries, geboren 1949- 1944, kléine maat: 1 Hermine van Coegors (geb. 1948) van P. A. P. Die leman, Zaamslag; 2 Annie van Pas- sluit (geb. 1945) van Mevr. v. Waes- v. d. Berg, Westdorpe; 3 Clara van Marquis (geb. 1946) van P. J. de Waal, Axel; 4 Juliana van Willems- kerke (geb. 1949) van P. Tollenaar, Axel; 5 Annie van Axel (geb. 1948) van A. L. Scheele, Axel; 6 Minerva (geb. 1945) van F. van Hoeve, Axel; 7 Mina van Zuiddorpe (geb. 1946) van A. G. J. van Waes, Zuiddorpe; 8 Mirza van Rondeputten (geb. 1949) van M. v. Fraaijenhove, Axel; 9 Gi- sèle van Zuiddorpe (geb. 1949) van A. C. Puijlaert, Zuiddorpe; 10 Donna va nAntoon (geb. 1949) van A. E. Goethals, Westdorpe; 11 Mina van Doornhof (geb, 1947) van Gebr. A. en J. de Feijter Lzn., Axel; 12 Erna van Steenhove (geb. 1946) van D. Dekker, Zaamslag; 13 Jeanne van de Melo (geb. 1945) van J. D'hert, West dorpe. Grote maat: 1 Addy van Annie (geb. 1948) van Osw. Kerckhaert en Zn., Westdorpe; 2 Nelly van Annie (geb. 1946) van Osw. Kerckhaert en Zn.. Westdorpe; 3 Bea van Melo (geb. 1949) van M L. M. IJsebaert, Axel; 4 Lassie van Melo (geb. 1949) van J. A. Quaak. Axel; 5 Annie (geb.) van A. J. de Smet, Westdorpe; 6 Ina van Graauw (geb. 1949) van P. A. P. Die leman, Zaamslag; 7 Olga van de Zee dijk (geb. 1948) van Kinderen H. Daelman, Westdorpe; 8 Orpha van Elza (geb. 1946) van J. F. de Kever, Westdorpe; 9 Elegante (geb. 1949) van Gebr. Laureijs, Westdorpe; 10 Her mine (geb. 1948) van P. Tollenaar, Axel; 11 Marianne van Axel (geb. 1949) van Iz. de Feijter-de Mul, Axel. Tevens werd vanwege de vereni ging van Zeeuwse Fokkers een veu< lenkeuring gehouden, met de volgen de uitslag; Klasse I, merrieveulens, geboren na 1 Mei: 1 Jenny van Hoek van H. de Jonge, Hoek; 2 Ingrid van Victor van C. van Overloop en P. Samijn, Zuid dorpe; 3 Flora van Oudenpolder van Adh. van Waes, Zuiddorpe; 4 Clarina van J. C. den Hamer, Koewacht; 5 Mariene van Axel van Iz. de Feijter- de Mul, Axel; 6 Victorina van J. C. den Hamer, Koewacht; 7 Bruinbles van D. Dekker-de Kraker, Zaamslag; 8 Bruin kol van Jac. de Putter, Axel; 9 Julma van de Zwaan van H. M. de Regt-de Kraker, Terneuzen; 10 Bruin- schimmel van J. Scheele, Axel. Klasse II, merrieveulens, geboren vóór 1 /f ei1 Ida van Oudenpolder van Adh. van Waes. Zuiddorpe; 2 Lu cie van Pauwvliet van A. van Hoeve, Zaamslag; 3 Nero van C. van Over loop, Zuiddorpe; 4 Norma van Ouden polder van Adh. van Waes. Zuiddor pe; 5 Jenny van V. Barbé, Philippine; 6 Mira van Zuiddorpe van A. Puij laert. Zuiddorpe; 7/* Rita van A. E. Goethals, Westdorpe, Klasse III, hengstveulens, getioren na 1 Mei: 1 Victor van Rozenberg van Jac. de Feijter, Axel en Ed. van Waterschoot, Kloosterzande; 2 Ur- bain van Rozenberg, idem; 3 Luctor van M. Dieleman, Zaamslag; 4 Eloier van Papenhoek van J. K. de Putter, Axel; 5 Dictateur van de Zwaan van H. M. de Regt-de Kraker, Terneuzen; 6 Matador van Zuiddorpe van A. Puij laert, Zuiddorpe; 7 Nico van Willems- kerke van D. J. Tollenaar, Hoek. Klasse IV, hengstveulens, geboren vóór 1 Mei: 1 Tarzan van Nico van Edg. Kockuyt, Zuiddorpe; 2 Ewald van Canisvliet van P. C. Mangold e. a„ Axel; 3 Elegant van Brugzicht van J. Quaak, Axel; 4 Clairon van R. P. de Munck. Zuiddorpe; 5 Espoir van de Vlakte van M. J. Brandes, Axel; 6 Vos-schimmel van Dumoleijn, Phi lippine; 7 Erwin van Wuyckhuis van S. van Hoeve, Hoek; 8 Mastoc van Zuiddorpe van A. Puijlaert, Zuid dorpe; 9 Nico van Lena van C. de Munck, Zuiddorpe; 10 Guido van Kijkuit van W. Dieleman-de Jonge, Axel; 11 Roland van de Vlakte van M. J. Brandes, Axel; 12 Leon van Pauwvliet van A. van Hoeve, Zaam slag; 13 Nico van de Poolhoeve van C. de Regtvan Hoeve, Zaamslag; 14 Cantor van Zorgvliet van L. W. de Regt, Zaamslag. Landbouivdagen te Hulst geopend "WRIJDAGAVOND om zeven uur heeft de Commissaris van de Ko ningin in Zeeland, jhr. A. F,. C. de Casembroot, de landbouwdagen van de N.C.B. te Hulst officieel geopend door met een pikhaak de linten door te maaien van de vlaggetouwen, waarmede de ingang van dc land bouwtentoonstelling en de expositie van Zeeuwsch-Vlaamse folklore, fau na en cultuur geblokkeerd was. Deze pikhaak werd hem aangereikt door de bejaarde Alf. Rombout uit Koewacht. Tevoren was er in de burgerzaal van het stadhuis een bijeenkomst ge weest, waar prof. ir. Boon van de Bel gische Boerenbond en rector Bek kers. geestelijk adviseur van de N.C. B. Deze laatste beantwoordde de vraag waarom een principiële stands organisatie nodig is. Zij kan, aldus spreker, beantwoord worden uit de grondgedachte van het bisschoppelijk mandement. Ze beheerst de omgeving Mr. A. Hendrikx, directeur van het Centraal Bureau der Landbouwcoöpe raties, heeft te Wemeldinge de nieu we 2000 ton silo van de coöp. silo vereniging „Zuid-Beveland" in ge bruik gesteld, nadat de voorzitter, de heer P. Dekker, een inleidend woord had gesproken. Mr. Hendrikx zei later nog. dat een landbouw-coöperatie haar rol al leen goed kan vervullen indien de landbouwer zijn boerderij èn zijn coö peratie als één geheel ziet en zich ook niet onttrekt aan de bestuurs functies, zo hij daar voor geschikt is. De silo, die 32 meter hoog is, be heerst de gehele omgeving. Te Goes wordt de doktersdienst waargenomen door dokter Doeleman; te Middelburg en Vlissingen resp, door doktoren Reyers en Vader; te Heinkenszand, Arendskerke en Wol- faartsdijk door dokter Staverman en te Hoedekenskerke en Kwadendam- me door dokter Kole. Dokter Folmer te Driewegen neemt waar voor dok ter Luyckx en dokter Kiviet te Bors- sele voor dokter Gelderblom. MINIATUUR WALCHEREN Vandaag om twee uur zal de loco burgemeester van de Haagse minia tuurstad Madurodam op Miniatuur Walcheren een imitatie-standbeeld van Michiel de Ruyter komen aan bieden. Tot nu toe heeft Miniatuur Walcheren 25.000 bezoekers getrok ken. Aanstaande Maandag zal dat getal nog beduidend overschreden worden, want dan komen alle Wal- cherense gemeenteraden naar het Molenwater. Nieuuen St. Joostland Benoeming. Tot Ontvanger-Grif fier van de „Quarlespolder" is be noemd de heer M. I. de Vos. VERBOUWING „PRINS VAN ORANJE". De aloude „Prins van Oranje" zal een grote verandering ndergaan. Dé bestaande toneelzaal wordt geheel af gebroken en vervangen door een veel grotere, met zeshonderd zitplaatsen. Ook het toneel wordt belangrijk uitge breid evenals de kleedkamers. Vóór het winterseizoen moet een en ander klaar zijn. CONCERT EUFHONIA Hedenavond concerteert de harmo nie „Euphonia" op de Grote Markt, met medewerking, na de pauze, van de drumband. Op het programma staan o.m. de ouverture „Dichter und Bauer" en „Classica" een selectie van meesterwerken. AMBTENAAR BURG. STAND In de raadsvergadering welke Don derdagavond a.s. wordt gehouden, komt ook een voorstel aan de orde om, naast dc heer Ph. Wessels, ook de heer J. Meyler, commies ter se cretarie, te benoemen tot onbezol digd ambtenaar van de burgerlijke stand. Dit om bij verlof of ziekte van eerstgenoemde te kunnen invallen. Sluiskil Geslaagd. Onze dorpsgenoot, de heer T. A. van Hoeve, slaagde aan de Technische Hoge school te Delft voor het diploma werktuigkundig ingeni eur. Sas van Gent WINKELWEEK EN MARKT BEZOEK. In verband met de van 23 Juli t.m. 31 Juli a.s. te houden feestwinkelweek en de op 24, 25 en 26 georganiseerde fancy-fair ten behoeve van het mu ziekgezelschap „De Verenigde Vrien den" alhier, ligt het in de bedoeling van de samenwerkende middenstands verenigingen om het bekend „braderie treintje" te laten rijden van Zelzate, Westdorpe en zo mogelijk ook vanaf Sluiskil. Verder hebben deze verenigingen 't plan opgevat om. teneinde het bezoek aan de Sasse weekmarkt te stimuleren en deze meer bekendheid te geven, voor gezamenlijke rekening een auto bus te laten rijden, waarbij inwoners van Eekloo, Ertvelde, Oost-Eekloo, As senede en Zelzate gratis heen en weer naar Sas kunnen reizen. Voorlopig is gedacht om deze rit gedurende 10 Dinsdagen te laten uitvoeren, waarbij natuurlijk alles afhangt van voldoen de deelname van de Sasse midden standers. BRANDWEER OP FESTIVAL TE ASSENEDE. De vrijwillige brandweer had bij monde van de heer de Groote, gem.- secretaris van Assenede, een uitnodi ging ontvangen om deel te némen aan het aldaar te houden groot internatio naal brandweerfestival. Voor-deze ge legenheid waren onze „brandbestrij- ders" uitgedost in een nieuw uniform, temeer omdat men bij de op dit festi val te houden parade niet teveel wil de „afsteken" bij de andere deelne mende brandweercorpsen. De brandweerharmonie van Eekloo ging samen met de brandweer van As senede de nieuwe commandant van dit laatste corps, de heer L. Baetslé om zijn leeftijd van 24 jaren een van de jongste, zo niet de jongste comman dant aan zijn woning afhalen. Hier na toog men naar het gemeentehuis, waar de beëdiging van de nieuwe commandant zou plaats hebben, ter wijl tevens de officiële ontvangst van de diverse aanwezige brandweercom mandanten uit andere gemeenten ge schiedde. Nadat door verschillende corpsen aan het monument der gesneuvelden bloemen waren neergelegd, werd de nieuwe brandweercantine van Assene de in ogenschouw genomen, terwijl verder het nieuwe „arsenaal'! voor geopend werd verklaard. Een feestdis ging dat voraf aan een grote op tocht van de brandweercorpsen door de gemeente. Aan deze 'optocht werk ten naast Sas van Gent en Assenede nog mede de brandweercorpsen van: Rijsel (Frankrijk), Eekloo, St. Lau- reins. Kaprijke, Sleidinge, Zelzate, Dendermonde, Merelbeke, Wetteren, Waasmunster, Zele, St. Niklaas Lebbe- ke Eine, oLkeren, Deinze, Dender leeuw, Harelbeke etc. Met reddingsoefeningen op 't Markt plein eindigde dit in alle opzichten ge slaagde festival, waarbij onze mnnen een degelijke indruk achterlieden. Bevordering. De wachtmeester der Rijkspolitie, de heer W. P. J. Krui sen, werd met ingang van 1 Juli jl. bevorderd tot wachtmeester le klasse Westdorpe. KERIMS WEER VOORBIJ. De kermis behoort weer tot het ver leden. Ondanks het slechte weer wa ren het toch enkele drukke dagen voor Westdorpe. Behalve het feit, dat enkele onregelmatigheden de orde verstoorden, zijn de kermisdagen goed verlopen, De diverse vermakelijkhe den hadden de nodige belangstelling, terwijl ook de café-houders tevreden mogen zijn. Been gebroken. Toen de 80-jari- ge P. de V., verblijvende in het ge sticht Sint Antonius te Groe nendijk voor familiebezoek tijdens de kermis te Westdorpe verbleef, werd hij bij het oversteken van de weg aan gereden door een wielrijder. Hij kwam daarbij zo ongelukkig te vallen, dat hij zijn dijbeen brak. Hij is ter verple ging opgenomen in het ziekenhuis te Sluiskil. Zuiddorpe Geslaagd. Aan de Hogeschool voor gistingsbedrijf te Gent slaagde onze dorpsgenoot Th. A. van Haelst met grote onderscheiding voor tech nisch brouwer-ingenieur. Boschkapelle SCHOOLWEDSTRIJDEN Aan de school wedstrijden, die op het terrein van het R.K. Lyceum te Hulst werden gehouden, namen ook de jongens en meisjes van de St. Jo zefschool deel. Evenals vorig jaar wisten de jongens de eerste prijs te behalen. De wisselbeker bleef hier door voor een jaar in hun bezit. De meisjes bleken niet in staat hun pres tatie van verleden jaar te herhalen. Behaalden zij toen de eerste prijs, nu moesten zij zich tevreden stellen met de zesde plaats. Geslaagd. Onze oud-dorpsgenoot, pater A. de Schepper, Lazarist, slaag de aan de R.K. Universiteit te Nijme gen cum laude voor het doctoraal ex amen moraaltheologie. \/OOR DE VIERDE MAAL IN SUCCESSIE gaat Dinteloord de Muza-feesten v organiseren. De opening van dit muziekfestijn vindt plaats op Vrijdag 30 Juli, de sluiting op Zaterdag 31 Juli. Naar het zich laat aanzien en wanneer bet weer de organisatoren niet in de steek laat belooft het ook dit jaar iets bijzonders te gaan worden. In ieder geval staat al vast, dat de lijst voor de deelnemende verenigingen geheel gevuld is, en dat meerdere aanvragen moes ten worden afgewezen. De Vrijdagavond wordt besloten met een optreden van de Beierse Kapel, de Zaterdagavond met de Boerenkapel uit Bergen op Zoom. NERGENS BETER U)E MUZA-FEESTEN te Dinteloord zijn in de loop der jaren een ware traditie geworden. Muziekgezelschap pen, zangkoren, accordeonverenigin gen enz. komen op deze dagen naar Dintcldord om non-stop aan het pu bliek uitsteken le programma's voor te zetten. Voor deze gelegenheid worden er twee kiosken opgericht. Is een bepaald gezelschap op een van de kiosken met zijn programma klaar, dan neemt een andere vereeniging op de tweede kiosk het inititief over. Dat gaat zo door tot laat in de avond. De organi satie is in handen van de Muza, een overkoepelend orgaan van de culture le verenigingen in Dinteloord. De fi nanciering van deze dagen gebeurt door het gemeentebestuur en giften van de bevolking. Zijn de Muza-fees ten op zich al uniek in Ne land, het gratis toegankelijk stellen van het muziekterrein is op zich eveneens het vermelden waard. ROND „DE KREEK" r)E feestelijkheden spelen zich af in de kom van het stadje. De kiosken word-n in floot-light gezet en zowel de Oost-Voorstraat als de West-Voor straat zullen in een zee van licht ge zet worden Ook „De Kr*1 V het wa ter dat dwars door Dinteloord str »mt zal van een toepasselijke versiering worden voorzien. De Oost-Voorstraat is gereserveerd voor de muziek^ 1- schappen, terwijl de West-Voorstraat voor het publiek wordt opengesteld. Zaterdag wordt het défilé gehouden. De deelnemende verenigingen mar cheren met drumband „D< Kreek" op en stellen zich voor aan B. cn W. en de gemeenteraad van Dintc'oord, waarna ze tenslotte front mak .1 naar het publiek. Men ve* ^lde ons, dat vooral de Zaterdag bui'?ngcwoon goed zal gaan worden. De Muza-feesten zijn vooral ook voor de bewoners van Dinteloord een prachtige gelegenheid om hun familie leden te laten overkomen. Trouwens van ver in het land komen de belang stellenden om deze hoogtij-dagen mee te maken. Onlangs schreef een van de muziekcorpsen een riei aan *.et or ganiserend comité, w- rin onomwon den werd verklaard, dat dit corps nog nooit een mooier en beter muziekfc - tijn had meegemaakt, dan de Muza- feesten in Dinteloord. Dat zegt toch wel iets. De organisatoren stellen dan ook alles in het werk om ook dit ja r met een geslaagd programma uit de bus te komen. Volgend jaar krijgen de feesten nog eens een extra tintje, \/ant dan bestaan de Muza eesten 5 jaar. Het bestuur van de Muza-feesten bestaat momenteel uit de volgende personen: Ere-voorziUeer. de burge meester, Mr. Fop; voorzitter, de b#»er de Visser: Secretaris de heer fuübrechts. -«mningm -ster de heer L. Vroom en algemeen adjunct, de heer L. Hartman. St, Junsleen Pols gebroken. Het zoontje van de heer van H. bezeerde zich tijdens het spel zodanig, dat de huisarts e', aan moest te'pas komen. De pols van de kleine bleek gebroken te zijn. Oraaute BULLETINEERADRES Tijdens de Tour de France is het bulletineeradres voor de gemeente Graauw gevestigd in café Foppe, Dorpsstraat. Nieutc-Namen Geslaagd. Te Breda slaagde onze dorpsgenote, mej. Irene Janssens, voor net diploma gezinsverzorgster. Hontenisse TOESTAND SLACHTOFFER NIET VERBETERD. Zoals wij reeds mededeelden in ons blad van Woensdag jl. werd de aan nemer G. uit Hontenisse, die men in zorgwekkende toestand in dc nacht nacht van Maandag op Dinsdag naast zijn bromfiets op de weg Perkpolder- Hulst aantrof, naar het ziekenhuis te Hulst vervoerd. Tot op heden is de toestand van het slachtoffer nog onveranderd en is hij nog steeds buiten bewustzijn. Het door de rijkspolitie ingestelde onderzoek is nog gaande en wordt zeer bemoeilijkt vanwege het feit, dat het slachtoffer nog niet is kunnen worden onder vraagd. Zeer tragisch is, dat het slachtoffer de dag na het ongeluk juist zijn 40- jarig huwelijksfeest zou vieren. Breskens Geslaagd. Op het te Amsterdam gehouden politie-examen kennis deT Franse taal, slaagde de wachtmeester der Rijkspolitie P. M. Dieleman te Breskens. Eede Ongeval. Tijdens het spelen kwam het 3-jarige jongetje B. van de heer Dhondt zo ongelukkig te vallen, dat hij een hoofdwonde opliep. Dr. Rijk uit Aardenburg verleende eerste hulp. Inbeslag genomen. Door de amb tenaren der I. en A. werden een par tij van 150 kg. boter en 3 fietsen in beslag genomen. Tegen 2 personen werd proces-verbaal opgemaakt. Int. brandtveerivedstrijden te Aardenburg ~7ATERDAG 17 Juli zullen In het ge- *- meentelijk sportpark te Aarden burg brandwecrwedstrijden worden gehouden, waaraan zal worden deel genomen door achttien korpsen uit Ne derland en Belgic. Zoals gewoonlijk ieder jaar ge schiedt zullen de brandweren van West Zeeuwsch-Vlaanderen elkaar be kampen, terwijl daarnaast ook een aantal Belgische korpsen dit zal doen. Vorig jaar wist van de Nederlandse korpsen Aardenburg de eerst? prijs in de wacht te slepen. Het korps der Stad Kortrijk zal o. m. enkele oefeningen doen met een autoladder van 24 m. stijghoegte, ter wijl het brandweerkorps - van Srr Eloois-Winkel een demonstratie ial geven van de verschillende blusmogs- lijkheden en enkele reddingsoefenin gen zal uitvoeren. Vanwege de Belgi sche Inspectie der Brandweerdiensten zijn als juryleden aangewezen Luite nand M. Amys, commandant der Brandweer van de badstad Knokke aan Zee en bevelhebber R. Seynaeve uit Avelgem. Van Nederlandse zijde o. a. de adjunct-inspecteur van de Brandweerinspectie voor Noord-Bra bant en Zeeland G. Kortus uit Breda en de Commandant van de brandweer te Vlissingen; Luitwieler, de onder commandant van As uit Vlissingen en de commandant der Goese brandw. Pilaar. Als gast zal ook aanwezig zijn het brandweerkorps van Fijnaart in Noord-Brabant, alsmede de brand weerinspecteur te Brugge de heer A. Geers. ANTWERPEN Vlaamse Opera 8 uur De graaf van Luxemburg. AXEL Scaramouche, Het Centrum orn 6.30 en 9 uur. DE KLINGE Iemand heeft me lief en De laatste bekentenis. Kinema Van Dijck om 7.30 uur. GOES Grand: The Glenn Millerstory. HULST Tanzende Sterne, Bioscoop gebouw om 8 uur. MIDDELBURG Electro: Lili. Schouw burg: Opmars der vrouwen. OOSTBURG Ledel 8 uur: Verboden Spel. RAPENBURG Kermisschieting bij J. Vernimmen-Baart, begin 5 uur. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Fanfart der Ehe. VLISSINGEN Alhambra: The Glenn Millerstory. Luxor: De onzichtbare te genstander. ANTWERPEN Vlaamse Öpera 3 uur: Traviata, 8 uur: Kleermaker Wibbel AXEL Scaramouche. Het Centrum om 4.15 uur. Verzwegen verleden, Het Cen trum om 8 uur. DE KLINGE Iemand heeft me lief en De laatste bekentenis Kinema Van Dijck om 3 en 7.30 uur. GOES Grand: Te Glenn Miller Story. GRAAUW Grote viswedstrijd Visclub „De Edelkarper". HULST Tanzende Sternc, Bioscoop- gebouw om 2.30 en 5.15 uur. De man die zij begeerde. Bioscoopgebouw om 8 uur. Schieting op staande wip. Schie ting bij Jos. v. Helsland-d'Hoogbe, be gin 3 uur. KAPELLEBRUG Schieting bij C. de Kindt, begin 3 uur. RAPENBRUG Kermisschieting bij J. Vernimmen-Baart, begin 3.30 uur. KOEWACHT Molen Kermis Schieting bij R. v. Gremberghen, begin 2.30 uur. MIDDELBURG Electro: Lili. Schouw burg: Opmars der vrouwen. OOSTBURG Ledel 2, 4.30 en 8 uur: Verboden spel. TERNEUZEN Luxor 4.30 en 8 uur: Fanfare der Ehe. 2 uur: Tot de laatste kogel. VLISSINGEN Alhambra: The Glenn Miller Story. Luxor: De onzichtbare tegenstander. GOES Grand', The Glenn Miller Story- HULST De man die zij begeerde. Bioscoopgebouw om 8 uur. MIDDELBURG Electro: Lili. Schouw burg: Opmars der vrouwen. RAPENBURG Kermisschieting bij J* Vernimmen-Baart. begin 5 uur. TFRNFUZEN Luxor 8 uur: Fanfare der Ehe. Vl.ISSTNGEN Alhambra: The Glenn Mil ler Story. Luxor: De onzichtbare te genstander.

de Stem | 1954 | | pagina 1