Amerikaans veto tegen toelating van rood - China tot de V - raad pauw ig Naar liet laatste bedrijf in Genève? Toen het nog gebeuren moest.... Van een oud moedertje, veel Frans en een hele hap renners WINNAAR WOUT JULST Luchtactie in Malakka GELIJKE BELONING voor mannen en vrouwen Tweecle Kamer aanvaardt wet-Omzetbelasting Verbiedt Eisenhower nieuwe reeks H-bom proeven? DE TOUR ROLDE DOOR BREDA Onderzoek naar atoomstakins Romulo: V.N. op het sterfbed DUURDERE MELK IN BRABANT Guatemala vraagt om erkenning kwam als eerste de hoek om Geen puinhoop.... r 12 DAGBLAD VOOR ZEELAND Slag om Jeruzalem zal weldra ontbranden Weer geruchten rond Koning Boudewijn Besnoeiing van f. 13 millioen Tour maakte cle weg vrij |«aft U Ealfvertrouwen set nr. 560 met i veter-, bijzon- i voorkorte, niet iguren. uni 14.90 broché 18.90 seho nr. 25011 sliefd model. In plin v.o. 3.45 ijn v.o. 3.90 moat-specialiste ad- rne in de paskamer rtelijlc welkom bij GOES 94e JAARGANG No. 21076 Uitgave: N V Uitgevers Mij Neerlandia Verschijnt elke werkaag Bureaux: Breda Reigerstraat 16 Tel Redactie: 8181 Admi nistratie: 8778 Verantwoordelijk Bootd redacteur: J J rt A Bruna Redactieraad C.J v Hootegem IVli Di A J J M Mes. Mi H. B L de Reenter L J v 't Westende f V M Vercauteien Abonnementsprijs oij vooruitoelaling t 5.85 per kwartaal per pos' t 6.55, per week (uitsluitend du met-post- bestell t U.45 Incasso wordt Derekend Losse nummers 13 cent Fostrek no 3788 Voor Cod, Koningin en Vaderland V R IJ D A G JULI 1954 Adverteiitiepi us voor de genele oplage 1 0.30 per m m (Ingezonden Mededelingen t 0.75 per m/m) Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie 1 0.13 per m/m (Ingezonden Mede delingen 1 030 pet m/m) Bu contract aan zienlijke reductie; volledig tariet en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt Staatwerk 3 ct per m/ro extra. Inzendingen op advertentie#, welke de uit gevers om redenen te ftunnet beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor "wpsisineH 98 Telefoon no 223b - Bureau vooi Zeeuwsch Vlaanderen: HULST üubbPle Hoort 1 Telefoon 102 - (Bybureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601. OOSTBURG. N.euwstraat 41, Tel. no. 35) de Zeeuwse Eilanden t w -a VANAF MAANDAG: TN de provincies Brabant, Lim- burg, Gelderland en Overijs sel gaat Maandag reeds de aan gekondigde melkprijsverhoging in. In de andere provincies wordt de melk pas met ingang van 25 Juli één cent duurder. Deze maatregel is genomen door de zuivelproducenten in de betrokken provincies. Er wordt in zuivelknngen ook al gepraat over een extra-verho ging, nogmaals van één cent, voor de ze provincies. Zoals bekend, werd in het Westen des lands, de melk reeds geruime tijd geleden in prijs verhoogd. VAN AMERIKAANSE zijde is toege geven, dat bij ecu proefneming met atoomwapens op de Marshall-eilanden, een eilandje volkomen was verdwenen en een tweede gedeeltelijk. DE ENGELS-Amerikaanse besprekin gen over de handel met communis- tisch-China schijnen minder resultaten te hebben opgeleverd, dan Engeland had gehoopt. De V.S. olijven tegen ex port van strategisch belangrijke goe deren. DE TSJECHOSLOWAAKSE regering heeft geprotesteerd tegen de ..grens overschrijding" door 7 Amerikaanse militairen. De V. S, hebben geant woord, dat het zevental slechts ver dwaald was. JOSEPH BECH, die ook premier is van de nieuwe regering in Luxem burg, heeft verklaard, dat Luxemburg zijn na-oorlogse verdragsverplichtin gen, o.m. betreffende NAVO en EVG, zal nakomen. DE AMERIKAANSE luchtmacht zal in de herfst een tweede escadrille bommenwerpers, die radiografisch be stuurd kunnen worden, naar Duits land zenden. DE FRANSE justitie heeft opdracht gegeven tot het verrichten van lijk schouwing op twee meisjes, die ver moedelijk het slachtoffer zijn gewor den van het nieuwe Franse wonder- medicijn „Stalinon". HET BALKAN-VLRBOND, een mili taire overeenkomst tu-;n Grieken land, Turkije en Zuid-Slavië, zal op 21 Juli in Bied (Zuid-Slavië) worden getekend. EEN VOORAANSTAANDE krant in Washington heeft bericht, dat de lei der van communistisch-China, Mao Tse Toeng, ernstig ziek is. Bijzonder heden over de ziekte werden niet ge geven. OR JAGAN en enkele andere vroegere leiders van de Progres sieve Volkspartij in Brits-Guyana j10n8erstaking gegaan, als protest tegen hun behandeling in de gevangenis. AUSTRALIë heeft een nieuwe rege- deng doncrefn' SS meeste P0^ war den door dezelfde ministers bekleed. voornaamste verschil i dat de militaire en t ger1 luchtvaart in een ministerie zijn verenigd B5I^SE autoriteiten heb, i mee gedeeld, dat zij bij wijze van proef met gasm optreden?" 06 MaU ?VN?°,NESISCHE «gering heeft ontkend, dat zij 6000 ton rubber hc?" h?£k0Cv aan de inese Volksrepu- V s' ZT n ,e zekerhe'd hebben de loch hun ambassadeur maar eens op afgestuurd. HET INFORMEEL overleg in de Unie- v?o?[eNaeeaf,te °en Haa® duurt nog van eisteron jV8n de bijeenkomst spraké i? -- er nieegedeeld, dat van enige vooruitgang in de besprekingen. Lndse VUI T ;D' IZI.NDSTE Neder Aen« Igrant' is 8i n Maria «gnes Scholte, een jonge Amsterdam- op een h„ m'i aangekomen en daar wit UI harteluke immer in de (rood wit-blauwe) bloemetjes gezet. --atholieke Wcrkgevers- c2 ïal een brie£ aan het Epis copaat zenden, waarin inkbaa- eid ™°r he'opstelien van het Mandement wordt uitgedrukt. „'..ij scharen graag achter ..ldus de werki rPERWIJL IN GENéVE de hoofdrolspelers in het drama Indo- China de ministers van Buitenlandse Zaken zich weer verzamelen, voor wat mogelijk het laatste bedrijf gaat worden, wordt achter de schermen in Washington hevig gepraat over de prijs, die enkele grote mogendheden voor een slagen van de Ge- neefse conferentie aan communistisch-China willen aanbieden. Engeland, India en enkele kleinere staten, willen Peking-China steunen in zijn pogingen om lid van de Verenigde Naties te wor den. De Amerikaanse regering, die voor wat dit betreft een flinke stem in het kapittel heeft, gaf gisteren voor het eerst een defini tief standpunt weer. Minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, zei namelijk, dat de V.S. zeker van hun vetorecht gebruik zouden maken, om Indo-China buiten de Veiligheidsraad te houden. „De U.N.O. is geen verbeteringsgesticht", aldus Dulles. „De leden moeten vóór hun toelating bewijzen, dat zij in staat en bereid zijn hun internationale verplichtingen na te komen". wachten, om het werk van de Ge- neefse conferentie niet te bemoeilij ken. Zuid-Korea heeft gisteren een re gering gekregen, die het vertrouwen van het parlement geniet. Pjoen Joen Tai is premier. In de neutrale zóne van Korea deed zich een incident voor. Een communistische patrouille vuurde plotseling op een boot waar in leden van de militaire bestands commissie zaten. Er vielen geen slachtoffers. Een gemengde groep zal een onderzoek naar het voorval in stellen. De felheid van de strijd in Indo-China schijnt zich ook aan Malakka mee te delen, waar de communisten nieuwe aanvallen r^E Philippijn Rpmulo, die geduren de een zittingsperiode, voorzitter van de algemene vergadering der V. N. is geweest, sprak uit, wat velen reeds voorvoelen: de Verenigde Na ties liggen op het sterfbed. Door toe lating van Rood-China zou de dood intreden, zo meent men in Amerika, daar het rode blok een te grote macht zou verkrijgen. Een millioen Amerikanen tekende reeds een peti tie, waarin men zich tegen de toe lating verzet. In Genève hebben de plaatsvervan gers van de ministers van Buiten landse Zaken veel werk verzet, waar door het in theorie mogelijk is. Maandag verder te confereren over „de grote lijn" van een bestand in Indo-China. Molotov arriveerde gis teren reeds in Genève en Maandag komt Eden. Mendès France zou Za terdag arriveren, ongeveer tegelijk met Tsjoe En Lai van rood-China. INDO-CHINA LTOEWEL de Vietminh in de delta van de Rode Rivier nog geen of fensief heeft ingezet, wordt de toe stand daar voor de Fransen toch steeds nijpender. Hoeng Jen, een Franse sleutelstelling ten Zuiden van Hanoi wordt nu direct bedreigd. Daar heeft de Vietminh een gebied, dat kennelijk aanvalsterrein moet wor den, ontruimd. De Franse luchtmacht bombardeert en beschiet de vijande lijke stellingen zonder ophouden. Thailand voelt zich nog immer be dreigd door de in Indo-China opere rende opstandelingen. Weer heeft de regering van Thailand de V.N. ver zocht een commissie van waarnemers naar de gemeenschappelijke grens te sturen. Hierover moet de algemene vergadering der V.N. beslissen. Thai land is echter bereid nog even te „Israël ml de strijd hervatten „r\E SLAG om Jeruzalem is nabij", aldus heeft de plaatsvervangende algemene secretaris van de Arabische Liga verklaard. Israël zou bezig zijn het g::chiktste ogenblik te kiezen voor een poging om de stad te bezetten en het stads gebied te annexeren. Het is de. plicht van alle Arabieren en alle Mohammedanen zich voor te bereiden op de verdediging van Jeru zalem met alle middelen, aldus de plaatsvervangende algemene secretaris Degenen, die sedert enige tijd de ontwikkeling van het Zionisme gade slaan, bevestigen, dat Israël het voor nemen heeft zich van het Arabische deel van Jeruzalem meester te maken., Verder zeide hij, dat de Israëlische propaganda sedert enige tijd redenen tracht te vinden, die een hervatting van de strijd te Jeruzalem rechtvaar digen. uitvoerden. De Engelsen probe ren door een grote luchtlanding midden in het oerwoud, de ver- zetshaarden te vernietigen. Het is de grootste operatie welke ooit tegen de verzetsstrijders is ondernomen. De vandaag te Washington beginnen de Anzus-besprekingen over het slui ten van een verdedigingsverdrag voor Zuid-Oost-Azië schijnen een veel uit gebreider terrein te zullen bestrijken, dan aanvankelijk door waarnemers was voorzien. Er zal niet slechts gesproken wor den over de militaire veiligheid der betrokken staten, doch evenzeer zal van gedachten worden gewisseld over maatregelen ter versterking van de economische positie dezer landen. KAMER NIET WACHTEN TN HAAR voorlopig verslag ant- woordt de vaste commissie van de Tweede Kamer op de regeringsnota inzake gelijke beloning van mannen en vrouwen. De nota had betrekking op de internationale conventie in deze De regering adviseerde het parlement wel de wenselijkheid van gelijke be loning uit te spreken, maar met be krachtiging van het verdrag nog even te wachten. Indertijd heeft de S.E.R. hierover 'n advies uitgebracht, maar verder dan tot grote meningsverdeeldheid kwam het college niet. Blijkens het Voorlo pig Verslag betreurt het merendel der Kamer de voorzichtigheid van de regei-ing, die wel de rechtvaardigheid van gelijke beloning onderkent, maar met de invoering ervan liever nog wat wil wachten. Droevig vinden vele le den het, dat de regering alleen be looft, initiatieven in de richting van gelijke beloning te zullen aanmoedi gen. De Tweede Kamer heeft ook een FNE NIEUWE regering van Guatema- la heeft aan de Verenigde Staten verzocht, haar te erkennen. Naar in Washington verluidt, kan erkenning spoedig tegemoet worden gezien. In Guatemala zitten momenteel on geveer 2000 personen gevangen. Zij hadden bijna allemaal iets te maken, met terreurdaden die onder het be wind van president Arbenz zijn ge pleegd. In de Mexicaanse ambacsade hebben 318 personen onderdak gekre gen, onder wie ook de ex-president. Vernomen wordt, dat de voormalige opstandelingenleider, kolonel Castillo Armas, tot voorzitter van de nieuwe militaire bestuursraad in Guatemala is benoemd. voorlopig verslag uitgebracht inzake de aanvaarding van het Rijksstatuut. Vrijwel algemeen werd geoordeeld, dat het statuut op bevredigende wijze aan de rechtvaardige verlangens van elk der drie landen tegemoetkomt. gEN Brusselse krant heeft de achttienjarige Italiaanse prinses, Alessandra-Vittoria Torlonia, genoemd als de mo gelijke bruid van koning Bou dewijn van België. Er bestond, volgens het blad. 90 pro cent kans, dat de 23-jarige koning de kleindochter van ex-koning Alfonso en ex-koningin Ena van Spanje zou huwen. ..Hoewel het gerucht reeds is tegengesproken en opnieuw zal wor den tegengesproken". SAARLANDSE REGERING IS AFGETREDEN P\E Saarlandse regering, onder pre- mier Johannes Hoffmann, is afge treden, op grond van meningsversehil- len tussen de beide coalitie-partijen over de arbeidswetgeving. De coalitie steunde op Hoffmanns Christelijke Volkspartij en de Saar landse sociaaldemocratische partij. Hoffmanns partij had een absolute meerderheid in de Saarlandse Rijks dag. Het wordt waarschijnlijk geacht, dat Hoffmann met de vorming van een nieuw kabinet zal worden belast. De Nederlandse ploeg tijdens de ,ere-ronde" in het Olympisch Sta dion te Amsterdam, voor de officiële start van de Tour de France, die plaatsvond op de Sloterweg in Am sterdam. v.l.n.r. Henk Faanhof, Hein van Breenen, Jules Maenen, Thijs Roks Jan Nolten Nico van Est Wout Wagtmas, G. Voorting en Wim van Est. Achter dg ploeg de ploegleider Pellenaars in zijn speciale wagen. Enkele uren later was de eerste Ned. zege een feit en meteen stond de equipe bovenaan in het landenklas- sement! (Van onze parlementaire correpondent) GISTEREN heeft de Tweede Kamer het wetsontwerp op de Omzetbe lasting waarover zeven dagen is gediscussieerd zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd, nadat eerst een aantal amendementen ter verlich- DUITSE GELEERDEN WILLEN MEEDOEN DRESIDENT Eisenhower heeft naar verluidt de plar-^en voor 'n nieu we reeks proeven met waterstofwa pens in het najaar afgelast. Hij zou ook opdracht hebben gege ven geen grotere waterstofbommen te maken, dan de bom, die op 1 Maart tot ontploffing werd gebracht. Tech nische factoren en veiligheidsoverwe gingen waren hiervoor voornamelijk ver antwoordelij k. Het herfstweer in het Zuiden van de Stille Oceaan werd ook bijzonder ongunstig geacht voor het nemen van proeven. De harde winden en hevige regenval verhoogden het gevaar van verspreiding van radio-activiteit. Tevens wordt bericht, dat de Duit se geleerden zich reeds verscheidene jaren voorbereiden om na het herstel van de souvereiniteit, actief te kunnen deelnemen aan de toepassing van de resultaten van de kernsplijtingsweten schap. „Jantje, houd je benen thuis" zei»'n bezorgde moeder zeer origineel tegen haar zoontje, dat op de rand van de rrACHTIG JAAR zal dat moedertje geweest zijn, misschien wel vijfentachtig. Maar ze had zolang met de ellebogen gewerkt tot ze vooraan stond. „Dat ik dat nog mag meemaken", zei ze en ze wuifde naar de eerste reclame-auto van de karavaan, zoals ze ook naar de eerste Poolse tank gewuifd moet hebben in 1944. „En waar zijn de renners nou?" „Die komen over een uurtje", zei een bereidvaardige agent. En het moedertje keek zeer verwonderd. „Waarom", vroeg ze, „rij den die kerels dan zo hard?" Die zaak was terzake. Want alles wat in Goddet's reuzecircus meerolt, lijkt van de duivel bezeten. Dat trapt op gaspedalen en duwt op claxons, ook al heeft iedereen een zee van tijd, omdat een auto nu eenmaal harder gaat dan een fiets. stoep zat en naar een voorspoedige dood solliciteerde. En het moedertje van om en nabij de tachtig informeer de schuchter, wie Frans nu was en waaraan ze Frans kon herkennen. Want ze wilde Frans zien. Daar was ze voor gekomen. Frans van de Tour de Frans! WOUTJE. CR WAREN toen nog altijd geen 1-1 rennersDie reden nog ergens bij ons ers. Meer beivolking J Weersverwachting, geldig tot vanavond: J Veel b<" oking nu hier en daar wat lichte regen of motregen .Zwakke tot matige wind tussen «est en Zuid Ongeveer de/.elf:' temperaturen als stèren. J Vandaag: Zon o „i.59 uur Maan onder DO uur Morgen Zon op 4.31 uur. taan onder 0 uur. DREDA was Dondardag Breda niet meer. Het was een ver-Franste stad. Enorme spandoeken met veel buitenlands en een publiek, dat cn- bloc van de ware tourkoorts beze ten bleek. Wie eerder zeiden, dat het tóch maar een circus was, juichten toen dat circus voorbij kwam en sommigen probeerden op hun hoofd te gaan staan toen Woutje als eerste van de hele bubs om de hoek flitste gevolgd door 'n peleton met nog meer Nederlan ders en door een stoet auto's die zo kris-kras langs elkaar heen wrie melden ,dat iedereen dacht: „Nou gebeurt het". Maar het wérd geen - inhoop. Alles rolde weer terug in het rijtje 1 zelfs het verdwaalde bactaardhondje, dat een half uur lang met zijn leven had gespeeld wist zicu uit. de voeten te maken. Waar U gestaan hebt, weten we niet maar wij ondeskundig als we hadden een onopvallend plaatsj aan de Haagweg. De ondeskundigheid van de omringenden voelde we als n morele steun in de rug. We konden nu althans met een schijn van des kundigheid spreken over wat er voor bij raasde. „PAS OP JE BENEN". PERST die .eclamc aan Fi-t- sende renners op een vrachtauto, een wuivende juffrouw in een be bloemde slee en nóg een juffrouw die in een soort rijdende toren had plaats genomen en wel zo helemaal Frans, was dat de aandacht voor het essen tiële van de Tour er ernstig onder leed. Dit alles en nog veel meer. F.n dat reed maar alsof er ook pre mies voor de beste chauffeurs waren uitgeloofd. En om het schouwspel nog interessanter maken, kwamen er sportvliegtuigen met staarten. Recla me-staarten. Daarna auto's van 'Equi pe, l'Aurore, l'Humanit-, van radio Monte Carlo, radio Bilbao en radio Luxembourg en nog tientallen andere Franse, Belgische. Spaanse. Zwitserse Italiaanse en Nederlandse 'en, be stuurd door koene kegels met en zon der zonnebrillen, bij voorkeur in he melsblauwe overalls en niet voor een gezocht tussen de compacte menigte klein geruchtje vervaard. Potdorie nee. De finisch te Brasschaat is nog niet bereikt, een kleine meter moet hij nog rijden, maar de winnaarshand ts al de hoogte ingegaan en de zege vierende glimlach completeert het beeld van de dolgelukkige Wou' Wagtmans. die Nederland in de eerste de beste étappe van de Ronde van Frankrijk reeds een overwinning bezorgde en zichzelf in de gele trui fietste.' Mooier kan het niet! Moerdijk. Maar een jongetje op de voorste rij vertelde, c'.at Woutje voor op „lag". Van wie hij dat wist, mocht een raadsel heten, want de Franse journalisten in hun snelle wagentjes riepen alleen maar „daaaag" door de telefoon en dan nog slechts wanner de voorraad aardige meisjes onder het publiek groot genoeg was om de moei te van dit taai-experiment te lonen. Maar het jongetje wist er alles van. En hij had nog gelij'- ook. Zozeer, dat zijn vader en nog een stuk of wat an dere leken bij hem te rade kwamen, toen Woutje als eerste doorkwam. „Was dat nou Woutje?" „Dat was Woutje", zei de jeugdige wieier-deskundige en toen merkte zijn gehoor ineens, dat net peleton met v. Est en Voortin; was gepasseerd, zon der dat zij een fiets hadden gezien. „Let dan ook op", zeiden ze, gramsto rig naar het knaapje blikkend en het knaapje zweeg. Niemand had Bobet gezien en nierr id had de andere cracks gezien. Maar Woutje reed alleen en dat vergoedde alles. „En die van Est.Zag je hem de zaak tegenhooudc Er kwam nog een peleton en er kwamen nog meer auto's. Breda en de velen van buiten kregen waar voor hun geld. En de politie had de han den vol. Want wie voorin staat, v. 'l altijd nóg een beetje naar voren en dacht mocht niet. Het is onprettig, een Franse tour-official met auto en al op je schoot te krijgen. VERVE LING 70 IS een oude droom dan toch ver- wezenlijkt. We hebben de Tour ge zien. We bedoelen de Tour. Met een dikke hoofdletter. En al kunnenhon derd nuchtere medeburgers beweren dat het onzin is en dat het opgelierd. is en dat het een circus is.we heb ben ons best museerd c" we von den hét sportief ook. En U? ting in enkele sectoren was aangeno men. Hetgeen wij reeds meldden als waarschijnlijk, werd gisteren defini tief. Dit betreft dus o.m. vrijstelling in de sector van „het menselijk leed". Hierbij komen thans nog vrijstelling voor ontbijtkoek, peperkoek en alle soorten snijkoek, planten- en groen- tenteelt en vrijstelling van integratie heffing voor gietstukken van kachels, haarden en gasfornuizen. Al met al brengt de schatkist een offer van pl.m. 13 millioen gulden. Ook heeft de Kamer zijn goedkeu ring gehecht aan het wetsontwerp tot reorganisatie der voogdijraden. Aan de wensen van het katholieke kamer lid mr K. v. Rijckevorsel om het par ticulier initiatief geen moeilijkheden in de weg te leggen, bleek minister Donker bereidwillig tegemoet te wil len komen. Mr Donker heeft de hoop nadat hij hierover met minister v. d. Kieft had gesproken dat de R.K. Verenigingen voor Gezinsvoogdij en Patronage en het werk van Pro Ju- ventute op de begroting-1955 een sub- sidiepost uitgetrokken krijgen. Nog altijd is de financiële verhou ding tussen Rijk en Gemeenten, of met andere woorden het aandeel van de gemeenten in de belastingopbrengst, niet definitief geregeld. Het wachten is op een rapport annex voorontwerp van wet van de Commissie-Oud. In middels moet men zich behelpen met tijdelijke regelingen, die van jaar tot jaar met wijzigingen wegens nood toestanden moeten worden ver lengd. Zo kwamen gistermiddag weer aan de orde een wijziging van de wet van 1952 en voorts een ontwerp tot re geling van de financiële verhouding voor de jaren 1953 tot en met 1957. Om een kleine verlichting te krij gen in de benarde financiële positie, waarin vooral kleinere gemeenten door het uitblijven van een goed op gezette regeling komen te verkeren, diende Maenen die de debatten opende een amendement in, om voor gemeenten van 5000 en minder inwoners een garantie-uitkering te verzekeren van 35 gulden per inwo ner. De debatten worden vanmiddag voortgezet. Eisenhower gelast O 9!) DRESIDENT EISENHOWER heeft een commissie van drie personen benoemd, die een onderzoek zal in stellen naar de staking van 4.500 leden van het personeel van de Amerikaan se atoomcentrale te Oak Ridge (Ten nessee) en Paducah (Kentucky). De commissie is terstond met haar werk zaamheden begonnen. De regering kan een rechterlijke uitspraak eisen, waarbij de staking wordt verboden zodra de commissie haar verslag opstelt. RUSSEN LATEN TWEE BRITSE BURGERS VRIJ FAE Russen hebben gisteren twee Britse burgers, die zij sinds en kele jaren vasthielden, vrijgelaten. Het zijn Pleasants, die in Juni 1948 in Oost-Duitsland werd gearresteerd en tot 25 jaar dwangarbeid veroordeeld op besehuldiging van spionnage, en Piddington, die verbonden was aan de militaire politie, en die in 1950 werd gearresteerd op beschuldiging van „onwettige grensoverschrijding". Y'ERWIJL directeur D. J. Bessem van het Olympisch Stadion Woensdagavond met zijn vrouw en dochter een drukke tijd had bij het wieier- festijn en de laatste voorberei ding van de Tour de France, hebben inbrekers hun slag ge slagen in de particuliere wo ning van de directeur. Toen deze gisternacht thuiskwam, ontdekte hij, dat de hele wo ning overhoop was gehaald. Laden waren uit kasten ge trokken en de inhoud lag over de vloer verspreid. Veel was er overigens niet verdwenen. Het vermiste heeft een waarde van enkele honderden guldens. De recherche staat intussen voor een raadsel. Geen enkele deur of ruit vertoont sporen van braak. Misschien hadden de dieven een nagemaakte sleutel van de woning.

de Stem | 1954 | | pagina 1