Naar een snelle en levendige Tour BULLETINEER - ADRESSEN Informele gedachtenwisseling inzake cle Unie-verhouding Bonifatiusspel in Dokkum #111 ifcUL-, 80-Jarig bestaan Willem Teil Ovezande uitbundig gevierd GROTE JUBILEUMVIERING bij „St. Sebastiaan' te Koewacht Oliebesprekingen verlopen stug Nederlandse Tourploeg tracteert weeskinderen HET Meer kilometers en meer cols dan in 1953 in onze verspreidingsgebieden De 4855 k.m, in kaart Rayon Goes Rayon Hulst 2 ASPRO' tabletten MARKTEN DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 7 JULI 1954 (Van onze speciale verslaggever) DOEL, dat Goddet zich bij zijn 41e Tour voor ogen stelde hetzelfde als in vorige jaren: hij moet snel en voortdurend levendag w^fen en die zich leent tot strijd op alle fronten en waarbij niet alleen de superkampioenen het voor het zeggen heb ben maar ook de meer bescheiden werkers loon naar werken krijgen. Ten koste van alles moet voorkomen worden, dat pheno menon a la Koblet de koers geruime tijd als het ware blokkeren, om daarna de zege af te dwingen in een of twee etappes en op twee of dl ie c< s. udjng. tussen vlakke, heuvelachtige en berg- étappe^zorgviildig is berekend. Een lastig karwei, dat echter aan de uit eetezen staf van de Equipe en de Pansien Libere wel is toevertrouwd, nit lnnr nmvat het schema dertien volkomen nieuwe etappes, en zijn elf cols voor het eerst in het parcours opgenomen. Goddet zorgde voor nieuwe prikkels De levendigheid van de strijd zal bevorderd worden door hetzelfde ge compliceerde systeem van premies, dat in vorige jaren zijn doeltreffend heid heeft bewezen. Maar de prikkel is over de hele linie nog wat ver scherpt door het opvoeren van die premies. Goddet meent, en wellicht niet ten onrechte, dat hij èn door de nu al eni ge jaren toegepaste wedstrijdformule, èn door het premiestelsel, èn door de zorgvuldige uitstippeling van het par cours en de dosering der moeilijkhe den, het kwaad overwonnen heeft dat elke ronde bedreigt; het kwaad van de dode étappes, veroorzaakt door het stilleggen van de strijd door toedoen van de grote heren, of door een soort van langzaam-actie, die toegeschre ven moest worden aan onvoldoende prikkels tot strijdlust. Ook in het do mein van de sport is niets definitief, maar het laat zich aanzien dat God- det's oplossing zich geruime tijd zal kunnen handhaven. GODDET: „IK HEB ER GEEN SPIJT VAN" aM 10 uur precies stapte Dins dagmorgen directeur Jacques Goddet op Schiphol uit het toe stel, dat hem uit Parijs naar Amsterdam had gebracht Goddet is een beminnelijk mens, maar een harde werker. Voor iedereen had hij een vrien delijk woord en een hartelijke handdruk, maar lang duurde de rondgang niet, want zoals hij zei: „Er wacht nog veel werk Óndanks die drukte kon mon sieur Goddet zich toch nog een ogenblikje vrij maken om enkele vragen te beantwoorden: „Ik ben erg blij, dat de Tour in Amsterdam start. Mijn mede- werkers hadden mij al telefo- nisch hun tevredenheid over de inrichting van het stadion be~ tuigd, maar nu pas, bij eigen aanschouwing, zie ik hoe Per~ ject dit in werkelijkheid is. „Denkt u, dat de Italianen nog zullen komen „Ik reken er niet meer op en het spijt me ook niet. Alleen begrijp ik niet, dat de heer Ro- doni zich nog altijd in Italië kan handhaven. Deze man treed! te dictatoriaal op." DE SPELERS van het Duitse elftal, dat het wereldkampioenschap ver overde, worden uit alle delen van Duitsland overladen met gesehen- ken. Onder de cadeaux bevinden zich koelkasten, televisietoestellen, radio's en chocolade-voetballen. Ver schillende Duitse badplaatsen heb ben de ploeg een gratis vacantie aangeboden. VERDELING VAN HET PARCOURS Globaal kan men de Tour 1954 ver delen in een vlak traject van Amster dam naar Bayonne, een bergachtig dan wel zeer geaccidenteerd stuk van Bayonne naar Epinal, en een plat ge deelte van Epinal naar de Finish te Parijs. Tréédt men wat meer in bijzonder heden, dan kan men vaststellen, dat acht étappes voeren door vlak, vijf door golvend, vijf door zeer heuvel achtig terrein en vijf door het ge bergte. Van deze laatste vijf zijn er vier typische bergétappes in de Pyre neeën en de Alpen. Tussen Bayonne en Epinal voert de route over 24 cols, die meetellen voor het bergklassement; vier van de eer ste categorie, tien van de tweede en tien van de derde categorie. In de elfde étappe, van Bayonne naar Pau, verrijst de Aubisque als voornaamste obstakel, de volgende dag komen de Tourmalet, de Aspin en de Peyresour- de aan de beurt. Het parcours buigt bij Toulouse af naar het Noord Oosten en leidt in drie étappes over Millau en Le Puy naar Lyon, langs de zui delijke rand van het Centrale Massief en de Cevennes, een nieuw gebied voor de Tour en zeer geaccidenteerd. In deze drie étappes komen vier cols van de tweede en vijf van de derde categorie voor, behrtve tientallen an dere, die echter niet voor het berg klassement meetellen. In de étappes GrenobleBriangon met de Leffrey, de Bayard en de be ruchte Izoard, en GrenobleBrianqon met de Galibier (2556 meter, hoogste punt van de Tour), de Marocaz, de Pres en de Plainpalais zullen de pure bergspecialisten andermaal kunnen proberen hun slag te slaan. Waarschijnlijk zullen de Al pen het eindvonnis wijzen. Het is echter niet onmogelijk, dat renners die allround zijn, zon der dat ze tot de allerbeste klimmers gerekend kunnen wor den, in de vlakke étappes en in het middengebergte een flinke voorsprong nemen. En in elk geval krijgen ze gelegen- heid de supercracks te verhinderen hun krachten te sparen voor het hoog gebergte. Het parcours is ongeveer 400 kilo meter langer dan in 1953, en het telt meer cols. Het is dus ongetwijfeld zwaarder geworden. A ecPGtN van oe CAresome A eenseN van oe j'cArcGOfne tuib/lfvm m Ctf/m P,,ubl/7um OUDERGEWOONTE en ten dienste van de ontelbare sportlief hebbers, die dagelijks, trappelend van ongeduld, de étappe uitslagen tegemoet zien, worden ook van de morgen van wal stekende 41e Ronde van Frankrijk overal in onze verspreidings gebieden bulletineerdiensten ingericht. Wij maken de resultaten achtereenvolgens bekend aan de kantoren van het „Dagblad De Stem" te Breda, Waalwijk, Roosendaal, Bergen op Zoom, Goes en Hulst, aan de bjj-bureaux te Terneuzen en Oostburg, zomede aan de bulletineeradressen in de vele gebieden waar ons blad wordt verspreid. Van deze volgt hieronder rayonsgewijs een opsomming. ^LS voorheen zullen wij, zo snel als enigszins mogelijk, de resul taten bekend maken, zodat de nieuwshonger der duizenden en nog eens duizenden geïnteresseerden opnieuw dagelijks zal worden ge stild. flONPE VAN FRANKRIJK 1454. b Tourmtltl C IA,pi* c Lartmttn f la Bat,!*, Poulot h Sourtltrrm J P,„ k B,h A Pmmmytem O C tm t mlrmy. P c *orff <J haart r Goh bi; L, Uoratm, t COvpr, U lPlain Paim, Indonesiërs zijn optimistisch (JUSTEREN zijn de Indonesische en Nederlandse delegaties naar de I nie-besprekingen in Den Haag weer bijeen geweest. Tijdens de bijeen komst werd besloten, dat er vandaag een informele gedachtenwisseling zal plaats vinden. De Indonesische delegatie koestert een redelijk optimisme omtrent het re sultaat van de besprekingen. Gisteren wercien de beginselen uiteengezet op D.asis waarvan de Indonesische delega- t bGSPrckingen kan voortzetten, in Djakarta wordt druk gesproken over de suggestie van de samenwer- JNT DE bedevaartskapel in het Friese plaatsje Dokkum, waar eeuwen geleden Bonifatius werd vermoord, is de eerste opvoering gegeven van een spel over Bonifatius, dat geschreven is door Fedde Schurer. Friese toneelamateurs uit Dokkum en de omliggende dorpen speelden het stuk, waarvan de première door vele autoriteiten werd bijgewoond. In to taal waren er 1500 bezoekers. kende partijen om Graaf van Bylandt de Nederlandse Hoge Commissaris in Indonesië „persona non grata" te ver klaren. Er wordt beweerd, dat deze suggestie stamt uit communistische breinen. Het Indonesische kabinet heeft de kwestie nog niet onder het oog gezien. De voorzitter van het parlement, dr Sartono, heeft een bezoek aan West- Duitsland gebracht. Na zijn terugkeer verklaarde hij, dat Indonesië van plan is, in de toekomst zijn experts op ver schillend gebied uit Duitsland te be trekken. Sartono blijkt een groot be wonderaar van de Bondsrepubliek te zijn. F\E BESPREKINGEN over het be heer van de Perzische olievelden tussen Westelijke en Perzische olie deskundigen, hebben tot dusverre geen resultaat gehad. De moeilijkheden traden op, toen er besluiten moesten vallen over de sa menstelling van de raad, welke met de exploitatie en de raffinage van de Perzische olie belast zal worden. De Perzen stepiden er r^cds mee in. dat een Nederlander president van de be heerscommissie zal zijn. Bijkantoor Goes, „Dagblad De Stem", Westsingel 98, K 1100 Tel. 2236 Goes: Herenmodemagazijn Frits Ger ritsen, Lange Kerkstraat 35, K 1100 - tel. 2538. Middelburg: A. Imanse. Lange Delft 8 D, K 1180 - tel. 2591. Vlissingen: Sigarenmagazijn Ter Meu- len, Walstraat, K 1184 - tel. 2341. 's Heerenhoek: L. Menheere, Molen dijk 1, K 1105 - tel. 236. Ovezande: A. Boonman, Hoofdstraat 41, K 1195 - tel. 264. Hansweert: P. Simons, kapper, Kor te Geer 3, tel. 79. Lewedorp: J. Menheere, Dijkstraat 2, K 1196 - tel. 204. Bijkantoor Hulst „Dagblad De Stem" Dubbele Poort 7 - Tel. 102 Kloosterzande: A. C. Rademakers, Hulsterweg 38 tel. 23. Stoppeldijk: A de Schepper, Rapen burg 70, tel. 13. Graauw: Th. Kind, Dorpstraat 27, tel. 27. Clinge: Fa. Bol-Morres, Dorpstraat 312,-tel. 3. St. Jansteen: Fa. A. Lockefeer, Hoofd straat 16, tel. 1. Koewacht: A. v. d. Poecke-de Guch- teneire, tel, 63. Axel: Lunchroom de Jonge, Markt, tel. 73. Sas van Gent: Hotel Rotterdam, West kade, tel. 19. Sluiskil: Hotel Meert, Kanaalweg tel. 36. Terneuzen: Bijbureau Dagblad De Stem, tel. 2601. Eede: C. Marclé, W 84, tel. 26. Aardenburg: P. Wolffelaer, Markt 16, tel. 35. Sluis: J. Smorenburg, J. C. Bakx, St. Annastraat, tel. 142 (gele) Oostburg: Hilèr de Windt, Zuidz.str. weg 7, tel. 169. JJzendijke: Provoost, Markt, tel. 8. Breskens: J. Carels, Spuiplein 9, tel. 79. TIEN JAAR OUDER DAN J VORIG JAAR De leeftijden onzer renners A LS HET meisjes waren, zou- den we ons minstens tien keer bedacht hebben om te ont hullen hoe oud ze zijn. Het is echter gewoonte geworden om van de renners, die aan de Tour deelnemen, hun leeftijd te ver melden. Alia dan maar! Vorig jaar telde de Neder landse equipe in totaal 252 len tes. Intussen kwam er weer een jaar bij en over tien coureurs gerekend is dat (toevallig) precies tien lentes meer, der halve 262. De jongste is dit keer Jules Maenen (22); dan volgt Roks (23), Wagtmans en Nolten (24), Suijkerbuijk en van Breenev (25), Nico van Est (26) en ten slotte, Wim van Est, Henk Faanhof en Gerrit Voorting (31 (Advertentie) kunt veilig "P^vem^etde^enuwen.^l ^aaraooek tegen ^j^^heden beid, boofdpj rheumatische 1 door de warmte or aandoeningen. Een jarenlange ervaring heeft aan diegenen, die waken moeten over de lichamelijke conditie der renners geleerd, dat een kleine dosis acetylsalicylzuur na aankomst van een étappe op de gespannen zenu wen van de renners een weldadige en kalmerende invloed heeft. Daarom heeft men onder de genees middelen, die altijd de Tour verge zellen een zo grote plaats ingeruimd voor 'ASPRO', die acetylsalicylta- bletten van buitengewone zuiver heid! Onmiddellijk na aankomst krijgen de vermoeide renners een douche en worden gemasseerd. op dat ogenblik ingenomen brengen de zenuwen tot rust. Door zijn speciale wijze van ver pakking wordt leder tablet be schermd tegen invloeden van bui ten. 'ASPRO' tabletten zijn daarom altijd zuiver en om die reden kun nen zelfs kinderen ze innemen. Zorg daarom, dat U altijd 'ASPRO' bij U heeft! VANDAAG zullen tal van weeskinderen in de hoofdstad, dank zij een sympathieke gedachte van Kees Pellenaars, krentenbrood eten, hun geschonken door de leden van de Nederlandse Tourploeg. Dinsdagavond namelijk was Pellenaars en zijn mannen betrokken in een speciale uitzending van de K.R.O. onder de titel „Tour de Fr-ance-avond" uit hotel Krasnapolsky te Amsterdam. Stuk voor stuk traden de Nederlanders voor de microfoon en aan het slot van deze uitzending kregen zij uit handen van „Boer Biet" (van de Bietenbouwers) elk een krentenbrood van reusachtige afmetingen èn gewicht: 12 kg. per stuk! Bij deze uitzending waren ook aanwezig de winnaar van de eerste Tour de France, de 85-jarige Frans man Maurice Garin, Piet van Kempen, Piet Moeskops en Cor Blekemolen. HOE EINDIGDEN in 1953 de Neder- landse renners? Woutje Wagtmans bezette de 5e plaats, Wim van Est de 13e, Gerrit Voorting de 17e, Thijs Roks de 29e, Hein van Breenen de 36e, Adri Suijkerbuijk de 40e. Vervangers voor drie leden: Adri Voorting, Jefke Janssen en Henk Stevens zijn: Henk Faanhof, Jules Maenen en Nico van Est. VIJF EN TWINTIG extra hulpposten heeft het Ned. Rode Kruis in ons land ingericht langs de Tour-route, tot aan de Belgische grens, o.a. in Hoge en Lage Zwaluwe (bij de ben zinepomp te Zevenbergschen Hoek) en te Breda (voor „Concordia" op het Van Coothplein). EEN REGEN van premies zal op de renners neerdalen tijdens de tocht door ons land, waarvan drie in Breda BEREKEND is, dat de publiciteits- karavaan tussen 13.29 en 15.24 uur Zevenbergschen Hoek zal passe ren; tussen 13.49 en 15.44 uur Princenhage; tussen 13.55 en 15.50 uur Breda; tussen 13.59 en 15.54 uur Ginneken en tussen 14.02 en 15.57 uur Ulvenhout. De grens te Strijbeek wordt overschreden tus sen 14.13 en 16.13 uur. Ongeveer een half uur later zullen de ren ners passeren. De aankomst van de eerste renners te Brasschaet (finish) is getimed op 16.49 uur. ONZE JONGENS zullen een maand van huis en haard zijn. Natuurlijk hunkeren zij onderweg naar nieuws uit het vaderland. Doe hun het ple zier van uw medeleven te laten blijken. Schrijf dus, schrijf veel, maar verzendt tijdig en stuurt uw sympathiebetuigingen een paar etappeplaatsen vooruit! Adresseer eenvoudig: naam van uw favoriet, met vermelding van „coureur Tour de France", en naam etappeplaats (zie Tourkaart). Uw post komt al tijd terecht! DE NEDERLANDSE renners zijn in deze Tour gestoken in witte shirts met rood-blauwe band. DE VOORRAAD materiaal, benodigd voor deze Tour, kan geschat worden op ruim honderdduizend gulden. ER IS DIT JAAR van heel weinig rust te genieten. Slechts in twee steden kunnen de renners een dagje uitblazen: eerst in Bordeaux op Za terdag 17 Juli, daarna nog een keer in Lyon op Zondag 25 Juli. DE TOTALE AFSTAND van de Tour 1954 bedraagt 4855 kilometer. De langste (9e) etappe wordt verreden op Vrijdag 16 Juli van Angers naar Bordeaux: 343 km. De kortste is de 4e etappe, Zondag 11 Juli van Rouen naar Caen (gedeeltelijk tegen het uurwerk). GOED NIEUWS voor de T.V.-kijkers! De aankomst van de Tour de Fran ce, morgenmiddag te Brasschaet, zai door de televisie worden uitgezon den. KRUIMNGEN HAD OOK EEN WIELERFEEST Geanimeerde wedstrijd en veel belangstelling Voor de door „Rentoc" georganiseer de wielerwedstrijden bestond Zater dag veel belangstelling. De vele prij zen en premies waren bijna allemaal door de Kruiningse middenstand ge schonken. Er werd gereden in 4 groepen, n.l. 10-14 jaar: 10 k.m., 15-19 jaar' 15 k.m., 19-35 j.: 20 k.m. en bov. 35 j.: 10 k.m. De uitslagen waren als volgt: Groep 1: A. Schouwenaar, 2 L. Kor- stanje, 3 H. van Alem, Sluiskil, 4 G. Naarsen, Sluiskil, 5 J. van Stee, Yerse- ke, 6 W. Mariman, Sluiskil, 7 F. van der Jagt, Yerseke, 8 Ant. Sinke, Yer- seke, 9 M. Rentmeester, Yerseke. Groep 2: 1 T. Doeselaar, Sluiskil, 2 H. Vernooij, Sluiskil, 3 A. Bruijnzeel, 4 W. de Voogd, Hansweert, 5 B, Pica- vet, Hulst, 6 Th. Strooband, St Jan steen, 7 P. Rijn, Schore, 8 J. Dorre spoel, Schore, 9 M. Polderman, 10 H. Bauer, 11 A. Geijs, Kwadendamme, 12 J. Snoep, Yerseke, 13 S. van Hoeve, Goes, 14 A. Stroosnijder, 15 Th. van Swaal, Kloetinge. Groep 3: 1 C. van Espen, Axel, 2 K. van Wel, Goes, 3 A. Colpaat, Woensdrecht, 4 F. Hemelsoet, Axel, 5 Th. de Koster, Yerseke, 6 J. Slabbe- koorn, 's Gravenpolder, 7 J. J. de Jon ge, Kapelle, 8 A. Bustraan, Yerseke, 9 F. der Weduwen, Hulst, 10 M. Zuid- weg, Schore, 11 Jac. van de Parel, 12 T. de Bruin, Roosendaal, 13 C. van Bommel, Berg enop Zoom. Groep 4: IJ. Stroosnijder, 2 J. Bax, Roosendaal, 3 Joh. Meijer, Hansweert, 4 J. Krombeen, 5 P. Lambrechtse, Ril land, 6 M. Houtman, 7 A. Gerritse, 8 H. C. Dek, 9 G. Versluis, 10 D. Paau- we. 11L. Eckhardt, 12 C. Maas. N.B. Waar geen plaatsnaam ver meld, woonplaats Kruiningen. BERTUS DE VREE 2e in criterium te Oostburg De uitslag van het Criterium van Oostburg, in ons blad van gisteren vermeld, behoeft een verbetering in deze zin, dat niet zoals werd gepubli ceerd, B. de Vlie, de tweede plaats daarin veroverde, doch de Bredanaar Bertus de Vree, hetgeen de insiders overigens al wel zullen hebben begre pen. NIEUWE ZEGE VAN EDDY DE WAAL Dat de crack van Kloosterzande te genwoordig in topvorm verkeert, blijkt wel uit zijn laatste optreden te St Niklaas. Aan de wegwedstrijd over 120 k.m. namen 53 amateurs deel en Eddy de Waal wist met een vlijm scherp spurtje de le prijs te behalen. 4 LEDEN JUBILEERDEN Zaterdag herdacht de handboogso ciëteit „Will. Tell" te Ovezande haar 80-jarig bestaan, terwijl op deze dag jubileerden de leden Jaap Rijk, die 60 jaar lid was, L. Rijk en Jan Rijk, die beiden 50 jaar lid waren en Adr. Rent meester, die zijn zilveren jubileum vierde. Ter gelegenheid van dit CO-ja- rig bestaan werd een schieting ge houden, 116 schutters van 21 sociëtei ten namen aan de schieting deel, het geen een mooie opkomst betekent. Door de voorz., de heer P. Koens, werd bij de aanvang van de schieting zijn vreugde uitgesproken over de aanwezigheid van zovele schutters, waaronder ook een aantal Belgische vrienden. Een hartelijk welkom werd uitgesproken, waarna door de voorz. een kort overzicht werd gegeven van af het moment der oprichting. Willem Teil telt thans 31 leden, voor een schutters-sociëteit een groot aan tal, misschien wel een van de grootste sociëteiten wat ledenaantal betreft. Tevens sprak de voorz. een felicitatie woord tot de 4 jubilarissen en namens de mede-leden werd aan de jubilaris een tweetal pijlen overhandigd als ca deau. Door de Zeeuwse bond werd i.v. m. de jubilea aan de jubilarissen een medaille uitgereikt. FEESTAVOND Des avonds kwamen de leden met hun echtgenoten bijeen in het clublo kaal, gevestigd in de zaak van G. Doe- ne. De voorz. richtte zich nu speciaal tot de dames en stelde het zeer op prijs een hartelijk welkom te kunnen richten tot de echtgenoten van de le den, aangezien het in de schutterswe- reld niet dikwijls voorkomt, dat ook de vrouwen aanwezig zijn. Vervolgens richtte hij zich tot de ere-voorzitter, burgemeester Andries- sen, wiens aanwezigheid zeer op prijs werd gesteld en bracht dan dank aan de heer Doene voor hetgeen door de ze was gedaan in het belang van de sociëteit. Vervolgens werd een woord van ge lukwens gesproken door de burge meester. Deze wenste de sociëteit ge luk met het 80-jarig bestaan en hoop te dat Willem Teil nog vele jaren zou mogen voortbestaan en tot nog grote re bloei zou mogen komen. Hij wenste eveneens de jubilarissen geluk en sprak de hoop uit, dat de 60-jarige en 50-jarigen nog enige tijd de boog zou den mogen hanteren en dat de zilve ren jubilaris zijn gouden jubileum mocht bereiken. Na aan een koffieta fel te hebben aangezeten bleven de le den nog enige tijd gezellig bijeen. UITSLAG WEDSTRIJD De uitslag van de gehouden schieting luidt als volgt: le zijvogel: A. de Jon ge, Willem Teil, 2e zij vogel H. Drie- Sportdag Christelijke Boerenjeiigd te Aardenburg Door de Christelijke Plattelands Meisjesbond en de Christelijke Jonge Boeren- en Tuindersbond wordt op Zaterdag 10 Juli op het terrein van het landgoed „De Elderschans" en het gemeentelijk sportpark te Aarden burg een sportmanifestatie gegeven. Medewerking verleent de Chr. Mu ziekvereniging „Excelsior" te Cad- zand. Verder staan op het programma samenzang onder leiding van de heer Basting uit Breskens, competitie touwtrekken en onderlinge wedstrij den in gewichtschatten van zakken graan, stellen van wiedmachines en gewicht schatten van eieren. Jubilaris&en geliuldigd Zaterdag was er bij de schuttersmij van de staande wip St Sebastiaan te Koewacht, groot feest. Er werden een drietal jubilea gevierd, n.l. Emery Po pe 40 jaar keizer der mij, René Baes en Joseph de Smet 50 jaar schutter. Zij zijn luisterrijk gevierd. Om half drie werd er een grote jubileumschieting gehouden, waar niet minder dan 101 schutters uit verschil lende buurtmaatschappijen aanwezig waren. Domien Miseghers, voorzitter van „St Sebastiaan", sprak de jubila rissen toe en memoreerde het wel en wee in de mij gedurende deze afge lopen periode. Hij dankte de jubilaris sen voor al het werk dat zij verricht ten voor St Sebastiaan gedurende de ze afgelopen 50 jaar en bood hen als blijk van waardering een bloemen mand aan. Hierna nam burgemeester Dierick het woord. Na de jubilarissen te heb ben geluk gewenst, sprak hij woorden van waardering voor de goede gang van zaken bij St Sebastiaan. Ais blijk van waardering schonk hij een extra prijs voor de jubileumschieting. Spre ker zeide, buitengewoon trots te zijn op de prestaties, welke deze mij heeft verricht op de grote wedstrijd Zeeuwsch-Vlaandercn tegen Zuid Be veland te Middelburg, waar men met de medaille, ereprijs geschonken door Prins Bernhard, huiswaarts is ge keerd, tevens met de eerste en derde prijs. Namens de schutters van Zuiddorpe sprak de heer Apers, namens Hulst de heer Martens en namens St Jansteen de heer Van Helsland. Alle sprekers boden de jubilarissen een ruikei bloe men aan als bewijs van goede vriend schap, welke er steeds is geweest in de schuttersmaatschappijen onderling. Namens de jubilarissen dankte Re né Baes voor de hun gebrachte hulde en sprak de hoop uit nog vele jaren samen deze edele sport te kunnen be oefenen. TOEN BEGON DE WEDSTRIJD Hierna werd de schieting geopend Het eerste schot werd gegeven door de jubilerende keizer, vervolgens de beide gouden jubilarissen en burge meester Dierick. Hierna schoten de ju bilarissen uit de buurtmaatschappijen. De uitslag was als volgt: Hoogvogel L Tuije, Heikant, le zijvogel Emiel Verschraegen, 2e zijvogel Raphaél Baert. le kal Theophiel de Caluwé, 2e kal Domien Miseghers, allen leden van St Sebastiaan, Koéwacht. De prijs geschonken door de burgemeester (een kalkoen) werd gewonnen door Camiel Suij. eveneens van St Sebas tiaan. De burgemeester schoot twee vogels af. dijk, Doel naar Hoger, le kal W. Pam- tus, Zeelandia en 2e bovenkal E. Rent meester, Willem Tell, le onderkal E. Rentmeester, Willem Teil en 2e onder- kal Jac. Smallegange, Zorgvliet, le. 2e, 3e, 4e, 5e en 6e klep resp. I. van Win- gen, Zorgvliet, H. Koens, Spes Nostra, P. Rentmeester, Willem Tell, W. de Jonge, ADLM, A. van 't Westteinde, Willem Tell en Van Imscheut, Gent. GOES BEGON SLECHT In damkampioenschap van Nederland De Goese Damclub is de eindronde om het clubkampioenschap van Ne derland slecht begonnen. Zondagmid dag kregen de Goesenaren in eigen huis een stevige 3-17 nederlaag te slikken van Excelsior uit Den Bosch. De gedetailleerde uitslagen waren: Anderson-Van Liempt 0-2, Sinks- Craane 1-1, Van Bienen-De Ren 1-1, Jeremiasse-Hobbelen 0-2. De Hartog- De Gallan 0-2, De Klerk-v. d. Hevel 0-2, De Hage-Glaudeman 0-2, Dekker- Van Esch 1-1, Manne-Maas 0-2, Holle- stelle-Gruiters 0-2. Grote belangstelling voor de Benelux-ronde Het bestuur van Scheldegouwen meldt ons, dat de belangstelling voor de Beneluxronde, die 6 Aug. te Ber gen op Zoom begint en de dag daarop te Middelburg eindigt, zeer groot 's en die van het vorig jaar, toen er een kleine inzinking was, overtreft. De inschrijvingen komen nog steeds volop binnen. De Belgen zijn flink vertegenwoordigd en de twee grote Duitse clubs, de Adac en de DMV vroegen ieder 50 reglementen aan. Uit Genève kwam een inschrijving binnen en ook start er een Zuid-Afri kaan. B. en W. van Bergen op Zoom zul len de deelnemers Vrijdag 6 Aug. of ficieel op het stadhuis ontvangen. GOES, 6 Juli Eierenprijzen. Bericht van bandelaren. Kippeneieren 10.5, een deneieren 8, kalkoeneieren 15, ganzen eieren 15. GOES, 6 Juli Export- en industrie- veilmg: Mad. Moutot 135.10, Jucunda 138.50, Zw. bessen I 111.10, id. II 89.80 frambozen in bakjes 134.20. Gewone vei ling: aardbeien 121-173. frambozen 75-89, rode bessen 35-73, perziken 10-14, Kersen: Earley Rivers 44-63, Meikersen 51, Hol landers 48-63, Markiezen 48-64, Vr. v Werden 48-57, Insp. Leunis 55. Groenten: bloemkool 9-51, komkom mers 21-29, kropsla 3-6.50, doperwten 20- 41. tuinbonen 25-27, dubb. pr. bonen 160, wortelen 19-38. kroten 11-13, rabarber 15- 16, waspeen 29-35, zeekraal 26-28, rode kool 14-16, vr. aardappelen bonken 14-15, id. grote 13-14, id. drielingen 10-13, id. kriel 2-6. ROTTERDAM, 6 Juli Aanvoer in totaal 3803 (5351), vette koeien en ossen 410, gebruiksvee 1061 (510), vette kalve ren 130, graskalveren 265 (137) nuchtere kalveren 611, varkens 223, biggen 212, paarden 108, veulens 60, schapen of lam meren 672, bokken of geiten 31. Vette koeien le kw. 2.84-3.04, 2e kw 2.74-2.84, 3e kw. 2.40-2.64. Vette kalveren 2.60-2.70, 2.40-2.50, 1.95-2.20. Graskalveren 450, 350, 230, Nuchtere kalveren 65, 50, 50. Biggen 70. 60, 40. Slaehtpaarden 200, 190, 180. Veulens 350, 250, 150. Schapen 130, 110, 90. Lammeren 85, 65. 55. Kalfkoeien 1150, 975, 825, Melkkoeien 1150, 975, 325. Vare koeien 830, 730. 630. Vaarzen 850, 700, 575. Pinken 580, 480. 370. Vette koeien aanvoer 'als vorige week, handel kalm, prijzen als gisteren, prima's boven not. Vette kalveren aanvoer ge woon, handel willig, iets hoger in prijs. Graskalveren aanvoer even meer, handel redelijk, ruim prijshoudend. Nuchtere kalveren aanvoer korter, handel goed. prijzen hoger. Biggen aanvoer iets klei ner, handel kalm, prijzen onveranderd. Slaehtpaarden aanvoer even minder, han del kalm, prijzen vooral niet lager. Veu lens aanvoer als vorige week, handel re delijk. prijshoudend. Schapen aanvoer ge woon, handel kalm, prijzen stabiel. Lam meren aanvoer als vorige week, handel redelijk, ruim prijshoudend. Kalfkoeien aanvoer iets ruimer, handel stil, prijzen onveranderd. Melkkoeien aanvoer iets ruimer, handel stil, prijzen onveranderd. Vare koeien aanvoer redelijk, handel ta melijk, ruim prijshoudend. Vaarzen aan voer als vorige week, handel kalm, prij zen constant. Pinken aanvoer als vorige week. handel kalm, prijzen constant. Bok ken of geiten aanvoer groter, handel stil, prijzen onveranderd. TERNEUZEN, 5 Juli Sla 260-590, bloemkool A 35-58, id. B 20-31. id. C 12-19, groene komkommers A 24-26, id. C 18-20, witte komkommers A 25-28, id. B 22-23, peen II 24-28, kroten 11-18 uien 12-22. Eerstelingen, bonken 20, id.'l 15- 19.40, id. II 11-13, id. kriel 9, andijvie 14, princ. bonen 170, tuinbonen 15-16, rode kool 11-12. sav. kool 7-14, rabarber 17-20, tomaten A 70-76, B 80, C 65-66. CC 51.. Aardbeien: Mad. Moutot 96-120. Jucunda 110-114. Framboosaardbei 120, Rode bes sen: Jonkheer van Tets 60-70, Kersen B II 40. WATERSTANDEN Manheim 4.32 (—16), Kaub 3.06 14), Trier !)3 (i-1), Koblenz 2,82 (+18). Keu len 2.53 (+47). Ruhrort 4.20 1 45)Lo- bith 9.87 (->23), Nijmegen 7.60 17), Arnhem 7.78 13), Kefde 2.68 (+4), Deventer 1.77 3). Namen la Plante 1.51 1), Borgharen 39.16 (—19), Belfeld 10.82 6), Grave 4.64 (+2).

de Stem | 1954 | | pagina 3