Nationale eerste klasse in plaats van hoofdklasse ASPRO' Denderende verrassing: HONGARIJE met 2-3 geklopt Ook spelersvergoedingen worden toegestaan De nieuwe wereldkampioenen K.N.V.B. hakt de knoop door Bondsvergadering moet op 25 September bestuursbesluiten bekrachtigen Ned. profs LEO v. cl. PLUIJM zorgde voor levendige koers HTEN Ook in Prinsenbeek snorden de wieltjes kunnen straks weer lend spe en in ons Coppi: „ik ben niet verdwenen" Tour de France Meer dan 10.000 deelnemers aan vierdaagse Voetbalwereldtitel naar Duitsland! Morlock, Fritz Walter en Rahn scoorden Duitse doelpunten Hoogtepunt in Etten D uitsland heeft het tegen ve ler verwachting in dus ge haald. Hongarije werd in Bern met 3-2 geklopt, nadat de rust met 2-2 was ingegaan. Uit han den van Fifa's ere-president Jules Rimet, ontving het win nende team de beker. VOOR MET DE [DER. HAVEN. ROO- indienst- nlijk da- aan de 6IO-00 TWEEDE BLAD MAANDAG 5 JULI 1954 TAE KNOOP, die het K.N.V.B.-bestuur uitein delijk door moest hakken, ligt vandaag aan flarden. En het moet gezegd, het mes is door tastend gehanteerd. In zulk een mate zelfs, dat de nog in embryonale toestand verkerende Ned. Beroeps Voetbal Bond zijn tenten wel op kan vouwen. De hoogste leiding van de K.N.V.B., gisteren in Den Haag bijeen, besloot namelijk tot wijzi ging van de constellatie der eerste klasse com petitie over te gaan, beginnend met het seizoen 1955—1956. Het officiële béricht dienaangaande, dat wij van het K.N.V.B.-secre- tariaat ontvingen, luidt verder als volgt: Het is de bedoeling, dat een nationale eerste klasse zal worden ge vormd, met daaronder 3 regionale eerste klasse-afdelingen. Voorts zullen aan de a.s. Bondsvergadering (25 September) voorstel len worden gedaan inzake het geven van vergoedingen aan spelers, met ingang van September 1954. Deze voorstellen worden inmiddels uitge werkt. Naar de mening van het Bondsbestuur zal met het bovenstaande ge paard moeten gaan, dat uit het buitenland terugkerende Nederlandse professionals terstond weer zullen kunnen spelen en dat aan spelers, die zich elders hebben gebonden, door het Bondsbestuur geen moeilijkheden in de weg zullen worden gelegd bij eventuele terugkeer naar de K.N.V.B. Het woord is nu dan aan de clubs in de Bondsvergadering. Verwacht mag worden, dat daarvan straks geen ernstige tegenstand zal worden ondervonden. Dit ligt o.i. althans wel in de lijn! CLUB-COMMENTAREN DERTIEN CLUBS Het secretariaat van de K.N. V.B. deelt verder mede, dat zo wel de nationale eerste klasse als de drie regionale eerste klasse-afdelingen gedurende het eerste seizoen 19551956 zullen bestaan uit 13 clubs. Zij zullen voor het daarop volgende sei zoen worden teruggebracht tot 12 clubs. Over de regeling van de promotie-degradatie tussen de nationale eerste klasse en de regionale eerste klasse-afdelin gen zal nog nader een besluit worden genomen. DE DIRECTE AANLEIDING Woensdag 30 Juni heeft een comi té. bestaande uit de heren J. Coler (Sparta), C. Kieboom en Ph. Wolff (Feijenoord), A. Liebregts en H. Zon (Excelsior) en J. Martens (ADO) te Utrecht een onderhoud gehad met de voorzitter van de K.N.V.B., ir. H. F. Hopster, en de secretaris-penning- meester L. Brunt. De heer Zon heeft in die bespre king het standpunt van het comité uiteengezet. Daarbij kwam tot uiting, dat de eerste klassers de werkzaam heden van de Nederlandse Beroeps Voetbal Bond niet onderschatten. Er dreigen, aldus het comité, grote gevaren voor de bestaande clubs, die slechts zijn af te wenden door een drastische verruiming van de ama teursbepalingen op korte termijn. Mocht het K.N.V.B.-bestuur daartoe niet willen medewerken, dan zou een groot aantal eerste klassers genood zaakt zijn zelf hun maatregelen te ne men. Na deze bijenkomst heeft het co mité aan alle eerste klassers een cir culaire gezonden, waarin gevraagd werd, hoe men tegenover de kwes tie staat. Zaterdagmorgen hadden 23 eerste klassers geantwoord zich met de denkbeelden van het comité te kunnen verenigen. 7 Antwoorden hielden in, dat men zich nog wilde be raden. Het comité heeft het K.N.V.B.-be stuur daarna op de hoogte gesteld van de mening der eerste-klassers. 2 DINGEN, ZEGT IR. HOPSTER kleine groep. Hoe dit bereikt kan worden?Misschien door een systeem, zoals men dat in Duitsland kent, waar de contractspelers in de Ober Liga uitkomen, en de amateurs in de Unter Liga's. Maar dit is slechts één van de vele mogelijkheden, die nog onderzocht moeten worden. Overigens is het mijn overtuiging, dat, wanneer het ooit tot beroeps voetbal in Nederland komt, dit in het kader van de K.N.V.B. moet geschie den om versplintering van verenigin gen en spelers te voorkomen. Laten we zorgen, dat de eenheid, die thans bestaat, in elk geval wordt behouden", aldus de heer Hopster. De voorzitter van Ajax wenste nog geen mening te verstrekken, doch diens collega van DWS, de heer Wee- nink, noemde zich een principieel te genstander van semi-professionalis- me. De praeses van Blauw Wit daar entegen meende dat het besluit in zijn vereniging zou worden toege juicht. Mr. R. W. Piek, voorzitter van de Cie. voor 't amateurisme van de K.N. V.B., zag in het besluit een „wind uit de zeilen nemen" van de N.B.V.B. De heer Hekman (Groningen) zei, De Ronde der 9 Provinciën ZWEEDSE ZEGE IN ZWARE KLASSIEKER De Zweed Nordvall is winnaar ge worden van de Ronde der 9 Provin ciën, een amateurklassieker in het Belgische. De Nederlander De Vries leverde in de laatste etappe, die gisteren van Mol naar Hoboken leidde, een huzaren stukje door als derde te eindigen. Van der Lijke werd 14e, Schrauwen 29e en Van Boekei 40e. Sterk gedomineerd hebben de Ne derlandse coureurs niet in deze zwa re wedstrijd. In het algemeen klasse ment komt v. d. Lyke als eerste land genoot op de 15e plaats op ongeveer tien minuten van de eindoverwinnaar. De Vries werd 18e, Van Bockel 30e en Schrauwen 43e. In het ploegen-klassement werd Oost-Vlaanderen eerste. Nederland eindigde op de zesde plaats. "[VTAAR AANLEIDING van berichten in sommige, Italiaanse bladen, die zich verontrust toonden over wat zij „de ver dwijning van Fausto Coppi" noemden, heeft Coppi in de „Messagero" verteld, wat er aan de hand is. „Over een ander halve maand worden de wereldkampioenschappen gehou den", aldus Coppi. „Na de Giro was ik uit vorm. Op mij rust de plicht mijn titel van wereldkampioen te verdedigen. Ik ben niet verdwenen. Ik zoek alleen maar een beetje rust". Coppi heeft zijn intrek genomen bij vrienden, in een dorpje „ergens" in Italië. Hij heeft zijn training op de weg hervat. „Twee dingen moet men in het oog houden zeide ir. Hopster, voorzitter van de K.N.V.B., toen wij een kort gesprek met hem hadden over de in stelling van een nationale eerste klas se en de nog in te dienen voorstellen inzake het geven van vergoedingen aan spelers. „In de eerste plaats gaat het om de vraag, hoe wij het spelpeil kunnen verbeteren. En in de tweede plaats zijn wij er ons van bewust, dat aan de stroom van verlangens tot het ge ven van vergoedingen tegemoet moet worden gekomen. Wat dit laatste betreft hebben wij nog geen uitgewerkt plan, maar we hebben tot September tijd om ons daarover te beraden. Ik ben persoon lijk van mening, dat het betaalde voetbal beperkt moet blijven tot een Maar het iverd een Belgische zege in Bres hens PEN vijftal Nederlandse amateurs heeft Zaterdag in Breskens zijn meerdere moeten erkennen in dë Belg Minnen, die zijn beste krachten intact had gehouden voor de eindsprint en aan het licht hraelit, dat een koers vaker door tactisch iiizicht gewonnen wordt dan door brute kracht. Leo v. d. Pluym mag dan een pluim verdie nen voor de wijze waarop hij steeds maar weer leven in de brouwerij bracht, uiteindelijk is hij toch te roe keloos met zijn krachten omgespron gen. Samen met Haverkamp, van Wij- chen en van As ging v. d. Pluym reeds na 12 ronden de lont in het kruitvat werpen, maar kortq tijd later was dit kwartet reeds door de groep ingelopen. Na 18 ronden kwam er een nieuwe poging van v. d. Pluym, Corthals, van Wijchen en Minnen sloten zich hij de koploper aan, evenals later Franken en v. d. Avoirt, maar een felle jacht van 't grote peleton had tot gevolg, dat alles weer „samen" kwam. Jos Heeren v. d. Pluym, Minnen en van Wijchen zouden het dan eens pro beren en de kleine van As voelde ook iets voor het avontuur. Maar ook deze vijf bezaten geen kwaliteit genoeg om zich te handhaven tegen de jacht die het peleton op hen geopend had. Met nog 30 van de 75 te rijden rondne voor de boeg scheen de beslissing ein delijk te vallen. Het was opnieuw v. d. Pluym, deze middag wel bijzonder aggressief rij dend die aan de haal ging, gevolgd door van Wijchen, Jos Heeren, van As Haverkamp en Minnen kozen even eens eieren voor hun geld cn nestelden zich eveneens aan de kop. Voor de laatste maai ging v. d Pluym zijn beste krachten verschieten en sprong in zijn eentje weg. Hij wist weliswaar een kleine bres te slaan tus sen hem en zijn rivalen, maar net ontbrak hem toch kennelijk aan cou rage om het begonnen offensief tot goed eind te brengen. Rustig streken zijn belagers op hun prooi neer en in de eindsprint won Minnen overtuigend. De uitslag luidt: 1 Minnen (Oost kamp) 100 km in 2 uur 48 min.; 2 Jos Heeren (Roosendaal), 3 v. d. Pluym (Dussen), 4 Haverkamp (Fijnaart) van As (Roosendaal 6 van Wijchen, (Goes), 7 Borremans (Hoogeiheide) op 1 min. 8 Franken (Tilburg); 9 Van Overveld (Hoogerheide), 10 Lescrau waert (St. Andries). Van vader op zoon „Zoals de ouden zongen.pie pen de jongen", geldt ook in de wielersport. Hector Middelkamp, zoon van oud-wereldkampioen „Fiele" Mid delkamp, wist te Beveren-Waas 'n 70 k.m. wegwedstrijd voor nieu welingen in de wacht te slepen. Aan de start verschenen 18 deel- vierkant tegen de regionale eerste klassen te zijn, omdat voor die wed strijden, z.i. althans in het Noorden, weinig of geen belangstelling zou be staan. Bertus Caldenhove, de oud-inter national. beklemtoonde een sterk voorstander van het professionalisme te zijn. Zijn eind-conclusie luidde: Het gaat er bij mij niet in, dat Ne derland vandaag geen goede voetbal lers zou hebben". VIER NEDERLANDERS ZONDER STRAFPUNTEN In „Trofeo «le Monaco" Achttien van de 100 deelnemers zijn Zaterdag zonder strafpunten de finish an de Trofeo de Monaco, een motor- hetrouwbaarheidsrit, waarvoor Vrij dag in 8 verschillende plaatsen was gestart en die over 1500 k.m. ging. te Monte Carlo gepasseerd. Onder hen bevinden zich vier Nederlanders, t.w. Priem Roozenberg (Maastricht), met BSA, Ben Olie Waddinxveen) met Triumph, Cees van Rüsscl (Den Haag) met Jawa en N. Pellikaan (Den Haag) met Jawa. Drie van de 16 Nederlandse rijders moesten de strijd staken. Mevr. Botte- ma (Naarden), die met een Triumph reed en De Jong (R'dam) met AJS konden het op het laatste stuk niet bolwerken en gaven op. De Hagenaar Van Loon kwam kort voor de finish met zijn Adler ten val, liep daarbij een (overigens r.iet ernstige) schou derverwonding op en moest als ge volg van een en ander van verdere deelneming afzien. De meeste strafpunten vielen op het laatste gedeelte van de rit, dat zeer zwaar was. Af en toe voerde het par cours de rijders over zulke smalle weggetjes, dat de zijspannen ternau wernood konden passeren. In de klassementsproef bereikte de Hagenaar Pellikaan met Jawa van de Nederlanders het beste resultaat. Hij werd zevende. Mej. W. Koppen (Overveen) slaagde erin de Coupe des Dames, die zij vorig jaar veroverde, te behouden. Van de vier dames, die naar de trofee mede dongen, klasseerde zij zich met de 49e plaats het beste. In Luik: tierde plaats voor Haan en Plantaz Een te Luik gehouden 80 kilometer koppelwedstrijd is gewonnen door Ockers en Van Steenbergen in 1 uur 49 min. 43 sec. Zij behaalden 17 pnt. Tweede werden Branckaert en Glo- rieux met 9 punten. Onze landgenoten Haan en Plantaz kwamen met 23 pun ten en 1 ronde achterstand op de der de plaats. Wim van Est was ook van de partij. Hij reed met Carlo Clerici. De Zwitsers-Nederlandse combinatie eindigde als 9e. Kerkratle eerste klasser Kerkrade is er in geslaagd de laat ste ontmoeting voor de promotie 2e klasse, groep D, in een zege om te zet ten. Met 2-1 werd Kimbria geklopt. Kerkrade kreeg er dus een eerste klasser bij en daarmede de laatste in de (landelijke) rij. De eindstand luidt als volgt: Kerkrade 4 3 0 1 6 10-4 Kimbria 4 2 115 12-8 WVC 4 0 13 1 7-17 (Promotie res. 2e klasse) Middelburg 11 promoveert Na enkele jaren tevergeefs aan de poort van de reserve eerste klasse ge klopt te hebben, is Middelburg 2 er gisteren in geslaagd en dan nog zonder zelf te spelen deze poort te openen. Baronie 2 zag zich namelijk in Breda met 1-5 geklopt door Schijn- del 2 en daardoor kan geen van bei de elftallen de Zeeuwse hoofdstedelin gen nog inhalen. Een prachtig besluit van een uitstekand seizoen. De stand is nu: Middelburg 2 3 2 1 0 Schijndel 2 4 112 Baronie 2 3 0 2 1 Blauw Wit korfbal- kampioen Door de beslissingswedstrijd tegen Het Zuiden met 6-2 te winnen, is Blauw Wit landskampioen geworden. De eindstand luidt: Blauw Wit 8 7 0 1 14 67-31 Het Zuiden 8 7 0 1 14 80-30 PSV 8 3 1 4 7 45-55 VKC 8 2 1 5 5 29-50 ZKC 8 0 0 8 0 36-91 Blauw Wit kampioen van Neder land. i Advertentie) Dit is de ambulance, die mederijdt in de Tour. Deze auto is een geschenk, die de fabrikanten van 'ASPRO' destijds aan de organisatoren van de Tour hebben aan geboden. Want de fabrikanten van 'ASPRO' zijn overtuigd van hun taak: de mens te helpen in zijn strijd tegen ziekten en pijnen. De renners van de Tour gebruiken 'ASPRO'.het zenuwstillende, pijnstillen- de geneesmiddel bij uitnemendheid. Hier en overal, waar pijnen moeten worden gestild, zenuwen gekalmeerd of koorts en verkoudheid bestreden, vindt U Kees Verstraten (Breda) leidt hier in de kom van de gemeente het pe leton. Achter hem, links Bertus de Vree, eveneens Breda en naast deze, Kersten (Eindhoven) "LTET secretariaat van de Ned. Bond voor Lichamelijke Opvoeding deelt mede, dat Zaterdagmorgen het aantal inschrijvingen voor de Vierdaagse te Nijmegen de 10.000 tuas gepasseerd. Hoewel de inschrijving sinds 1 Juli is gesloten, k'jamen de laat ste dagen zoveel aanmeldingen binnen, dat deze nog niet alle kon den worden verwerkt. Er zijn o.m. inschrijvingen binnengekomen uit Engeland, België, Frankrijk en Zwitserland. Om «Ie Wimbledon-titels FNE 19-JARIG.i Amerikaanse Mau- t-' reen Connolly heeft voor de der de achtereenvolgende maal het Wim- bledonkampioenschap gewonnen. In de finale versloeg zij haar landgenote Louise Brough met 6-2, 7-5. In de eindstrijd van het herendub belspel zegevierden de Australiërs Hartwig en Rose. Zij wonnen van Sei- xas en Trabert (Ver. Staten) met 6-4, 6-4, 3-6-6-4. De finale in het dames dubbelspel werd een overwinning voor Louise Brough en Margaret Dupont-Osborne. Zij versloeg haar landgenoten Doris Hart en Shirley Fry met 4-6, 9-7, 6-3. Volkomen tegen de verwach tingen in heeft Duitsland, dat zich door een verrassende overwinning op Oostenrijk in de finale van het wereldkam pioenschap voetballen had geplaatst. Zondag in Bern, met 3-2 het Hongaarse won- dervoetbalteam, dat favoriet was voor de titel, geklopt. Foto: Het elftal van de kam pioenen: v.l.n.r. Fritz Walter, Toni Turek, Horst Eckel, Helmut Rahn. Othmar Wal ter, Werner Liebrich, Jupp Posipall, Hans Schafer. Wer ner Kohlmeyer. Karl Mai en Max Morlock. GEEN ITALIANEN IN DE TOUR Fransen zijn kwaad Er zullen te Amsterdam geen Italia- nen aan de start van de Tour de Fran ce verschenen. Deze beslissing is de finitief bekend gemaakt nadat de pre sident van de Italiaanse Wielerbond, Rodoni, 'n onderhoud had gehad met de president van het Italiaans Olym pisch comité, Enesti. Aanvankelijk bestond er alleen maar zekerheid over het niet deelne men van de Italiaanse renners, die in de Ronde van Italië hadden gereden, Deze renners waren na de incidenten in de voorlaatste etappe van de Giro door de Italiaanse bond voor onbe paalde tijd van het deelnemen aan wedstrijden in het buitenland, dus ook aan de Tour, uitgesloten. Het onversneden wielerschandaal, dat hierdoor ontstond, is door de be slissing ongeveer uitgedreund. De Fransen zijn thans alleen nog ver schrikkelijk kwaad, want ze hadden reeds een officieuze Italiaanse ploeg samengesteld, waarin alle nominenten (behalve Coppi) waren opgenomen. De ploeg is nu in duigen gevallen. De redactie van l'Equipe schrijft de frontverandering van Rodoni toe aan het besluit van de Franse Wieier Fe deratie om haar standpunt inzake de bekende kwestie van de reclame op rennerstruien te handhaven. De Fran se bond laat, in tegenstelling tot de Italiaanse, geen reclame toe van bui ten de wielersport staande onderne mingen. HET INTERNATIONAAL concours hippique te Aken is in een jacht- springconcours voor equipes gewon nen door het Spaanse team. De Ne derlandse ploeg eindigde met 16 fouten op de 6e plaats. 'J'OEN SCHEIDSRECHTER LING voor de laatste maal floot, moesten honderden politieagenten in actie komen om te ver hinderen dat de dol-geestdriftige Duitse supporters het veld op stormden, om hun spelers geluk te wensen met het „wonder van de eeuw". De overwinnaars juichten en dansten van vreugde, terwijl de Hongaren, de grote favorieten, die een 20 voorsprong in een 23 nederlaag hadden zien verkeren, triest bij elkaar stonden. De wedstrijd werd gespeeld in koud en regenachtig weer. De Honga ren hadden Puskas in de gelederen. Hij speelde linksbinnen. Toth bezet te de linksbuitenplaats, de rechtervleugel werd gevormd door Czibor en Kocsis, en Hidegkuti was midvoor. Nadat Jules Rimet de spelers de hand had gedrukt en de Duitse en Hongaarse volksliederen waren gespeeld, bracht Othmar Walter de bal aan het rollen. Het grote stadion met zijn capaciteit van 65.000 plaatsen was toen geheel vol. De eindsprint in Etten was het hoogtepunt van de •s wedstrijd. De gladde Appie Koch ligt op deze finish foto in eerste positie. Rechts van hem perst er Toon van Oers nog uit wat hij kan, links Henk Faanhof, die met de derde plaats genoegen moest nemen. Nieuive wereldkampioenen wonnen volkomen verdiend De Hongaren begonnen zeer ner veus en hun subtiele combinaties mislukten vaak door onzuiver plaat sen. Daarentegen sloot de Dui'tse ploeg dadelijk als een bus en werden telkens gevaarlijke aanvallen opgezet. Tegen het spelverloop in, openden de Hongaren in de zesde minuut de sco re. Een schot van Kocsis trof de Duit se goalkeeper waarna Puskas de te rugspringende bal bemachtigde cn met zijn linkervoet het leer langs Tu rek in de touwen joeg. Twee minuten later was liet 20, door een fout van Kohlmeyer, die nogal onhandig terugspeelde op zijn doelman. Turek kon de gladde hal slechts even aanraken en de toelo pende Czibor schoof het leer in het net. Daarmee hadden de Hongaren veel meer gekregen dan zij verdien den. Maar spoedig werd hun voorsprong gereduceerd, nu door een blunder van hun verdediging. De linkshalf Zaka- rias gaf een mislukte pass naar zijn keeper en Morlock was er als de kip pen bij om Grosits het nakijken te geven (21). PRACHTIG OP DREEF De hele Duitse ploeg was prachtig op dreef en de voorhoede, die voort durend opgestuwd werd door de zui ver plaatsende halflijn, zette de Hon gaarse verdediging onder zware druk. Het was dan ook geen verrassing, dat na 18 minuten de stand gelijk werd. Auteur van het doelpunt was de rechtsbuiten Rahn, die onder een zeer scherpe hoek een kogel afzond, die via de paal doel trof Toen kwa men de Hongaren aan het woord, al hoewel zij op het gladde veld met de zware bal niet hun gewone meester schap toonden, en hun lichaamscondi tie duidelijk inferieur was aan die van hun tegenstanders. Hidegkuti had pech met een geweldig hard schot, dat de binnenkant van de paal trof, waarna de bal langs het doel rolde. In de laatste minuten van de eerste helft ondernamen de Duitsei's een verwoed offensief en slechts door een fantas tische save kon Grosits verhinderen, dat Frit Walter van vijftien meter afstand het doel vond. De stand 22 bij rust was een juiste weerspiegeling van de krachts verhouding. De Hongaren bleven ver beneden hun gewone peil en de Duit sers speelden als duivels, met een zelfvertrouwen cn een vastberaden heid, die boven alle lof verheven wa ren. KRACHTIG HERBEGIN Tien minuten na de hervatting on dernamen de Hongaren een serie aan vallen, die met zoveel kracht werden doorgezet, dat het een wonder moest heten dat zij geen resultaat oplever den. Kohlmeyer trapte de bal van de doellijn na een schot van Toth en even later kopte Kocsis ver buiten bereik van Turek tegen de lat. Daar na probeerden de Hongaren, ver in de meerderheid, de bal in het doel te wandelen, maar de Duitse verdedi gers waren overal. Na een doorbraak schoot Czibor zwakjes in de handen van Turek. terwijl verscheidene Duit se tegenstoten op buitenspel strand den. Een minuut of zes voor het einde konden de tienduizenden Duitse sup porters een juichkreet aanheffen, toen Rahn doorliep op een pass van links en met een accurate schuiver zijn ploeg de leiding gaf. En bij 32 voor Duitsland zou het blijven, hoewel Puskas nog een doelpunt maakte, dat wegens buitenspel werd afgekeurd. Na afloop stelden beide ploegen zich op voor de «tribune en reikte De beslissing is gevallen Oostenrijk legde beslag op de derde plaats, door Uruguay met 3-1 te verslaan (rust 1-1). Deze laatste ontmoeting werd Zaterdag in Zurich gespeeld. Jules Rimet de gouden en de zilveren medailles uit. ONDANKS HET SLECHTE WEER Hoe uitstekend de T.V.-technici de zaak da-.r in Bern onder de knie had den, bewees de slot-uitzending van deze Zondagmiddag, welke wij we derom bij de fa. van Boxtel te Breda konden volgen en enige tientallen gasten mét ons. (Wel bedankt voor de gastvrijheid heer van Kuyk!). Slechts enkele ogenblikken heeft het op 't televisiescherm „geregend", voor het overige, is de sensationele ont moeting duidelijk en helder overge komen. VREUGDE IN NA DE ZEGE DUITSLAND In West-Berlijn dansten juichende mensenmassa's in de straten toen de overwinning van Duitsland in het tournooi om het wereldkampioen schap een feit was geworden. Kanselier Adenauer heeft onmid dellijk een telegram aan de Duitse ploeg gezonden, waarin o.m. gezegd wordt, dat het gehele Duitse volk zich verheugt over de schitterende zege. Ook de president van West- Duitsland prof. Theodor Heuss, die in Bonn de T.V.-uitzending van de match zag. zond een telegram waar in hij meedeelde, dat aan de spelers het zilveren laurierblad, de hoogste onderscheiding op sportgebied, was verleend. soonlijk in Bonn ontvangen en hun de onderscheidingen uitreiken. De president zal de spelers per-

de Stem | 1954 | | pagina 5