Eindhoven eigenaar van de gouden plak Ruw en onbehoorlijk spel Hongarije*Brazilië bij DAT WORDT EEN GOEIE D.O.S. met 3-1 in beslissende kamp geklopt Het was feest in de lichtstad DE, Kubler en Koblet zijn het eens P. Maas (Pindorp) won 29ste Ronde van Sint Jansteen JANUS VAN DER ZANDE FOR EVER Om de voetbal-wereldtitel Verrassende zege van Duitsland op Zuid Slavië DFC en Veendam naar Hoogste regionen Hoe clruk het teas in Waalwijk Het daverde in Hart van Güze" Engeland niet in halve finale TWEEDE BLAD MAANDAG 28 JUNI 1954 GOUDEN PLAK is dus in Eindhoven terecht gekomen! De 'club van Noud van Melis (Noud maakte zelf de drie doelpun ten!) zegevierd met 3-1 over het Utrechtse D.O.S. en schonk daarmede 't Zuiden des lands op haar beurt de hoogst bereikba re titel. De lichtstad verkeerde gisteren in denderende feestroes, geen wonder als zo'n populaire club landskampioen is geworden! De andere wedstrijd: D.W.S.-P.S.V., Zaterdag reeds gespeeld, doch van geen belang meer eindigde in een gelijk spel (2-2). Dan hebben we er alweer twee nieuwe eerste klassers bij. Allereerst DFC uit Dordrecht. Door Helmondia ,,uit" met 1-4 te kloppen, is dit een feit geworden. Het Zuiden heeft in deze groep (B) dus geen aandeel kun nen leveren aan de hoogste regionen. Een grote aanwinst leveren deze Dordtenaren intussen niet, want ge durende de promotiewedstrijden al thans bleven zij beneden eerste klas- se-peil. In groep C slaagde Veendam er in om Zwartemeer met 2-1 te verslaan. Deze overwinning betekende voor de Veendammers tevens terugkeer in de eerste klasse. In groep is de beslissing nog niet gevallen. Kimbria won van WVC en de laatste ontmoeting tussen Kimbria en Kerkrade (resp. 5 en 4 punten) zal dus een kampioen (èn de laatste le klasser) aan moeten wijzen. EINDHOVEN—DOS 3-1. Noud van Melis in sup er-vorm •"TOEN vyf minuten voor tijd de Eindhoven midvoor van Melis in een volgepakt Sportpark zijn derde doelpunt maakte in de wedstrijd tegen DOS, was de strijd gestreden. Voor de Utrechtenaren was het op dat mo ment wel duidelijk dat dit jaar de ti tel ging naar de club, die er nu al 2 siezoenen achter elkaar voor ge streden had en er krachtens het ver toonde spel ook de meeste aanspraak op kon doen gelden. Eindhoven heeft snel, beheerst, de bal goed laag houdend en doortastend gespeeld. Bovendien was er een ver dediging, die zich strikt hield aan de consequenties van het stopperspil- systeem: bij de man blijven als het nodig is. Dat leverde binnen het eerste kwar tier al twee doelpunten op, die door van Melis in uitzonderlijk goede conditie werden gemaakt. Eerst na 12 minuten met een schuiver en in de 14e minuut met een strakke kopbal, Na de rust ging het iets beter bij DOS, want toen heeft het zich tot on geveer 20 minuten van die aanhou dende druk los kunnen maken. Na een kwartier in de tweede helft toen Temmink een fraaie aanval op bouwde, ging de bal op de millimeter nauwkeurig door de Eindhovense ver' dediging heen. Van der Linden gaf een tikje naar Lammers, die op zijn beurt de geheel vrijstaande Flap van een prima pass bediende, waartegen ook Hanssen niets meer kon doen (2-1). Toen had DOS moeten door drukken, maar het kreeg daar de kans niet meer toe, want meteen nam Eindhoven het spel weer in handen en dank zij tal van uitstekende red dingen van doelman van Baggem duurde het tot vijf minuten voor hel einde, vóór van Melis aan zijn derde doelpunt toe kwam en het kampioen schap van Eindhoven een feit was. Zo behaalde Eindhoven dit week eind zijn tweede titel, want door een 5-2 overwinning op DWS 2 werden de Kubler, Dupont en van Steenbergen wegkampioenen Het kicam op de eindsprints aan Ferfli Kubler heeft het kampioen schap van Zwitserland voor profs op de weg gewonnen. Hij reed de 234 km in 6 uur 11 min. 40 sec. en klopte in de eindspurt Fritz Schar, Clerici, Koblet, Graf en Holenstein, voor wie dezelfde tijd werd genoteerd. Zevende werd Meili in 6.12.45, acht ste Pianezzi in 6.13. 08, negende Kam- ber in 6.12.35 en tiende Rossi in de zelfde tijd. In België legde Rik van Steenber gen beslag op het wegkampioenschap en merkwaardigerwijze viel ook bij onze Zuiderburen de beslissing in een eindsprint. Hier luidde het resultaat: 1 Rik van Steenbergen 298 km in 8 uur 23 min. 24 sec. 2 De Cock, 3 René Desmet, 4 Rosséel, 5 Roger Desmet, 6 Marcel Janssens, 7 Impanis, 8 Frans Gielen, 9 Couvreur, allen in dezelfde tijd als van Steenbergen, 10 De Valck op min. 37 seconden. Frans wegkampioen werd Jacques Dupont, die Vernajo 15 sec. achter zich liet. De uitslag luidt: 1 Jacques Dupont 262,5 km in 6 uur 44 mm 15 sec., 2 Vernajo op 15 sec., 3 Molineris z.t., 4 Dolhats op 47 sec., 5 Cieleska, 6 Ca put, 7 Remy, 8 Bauvin, 9 Privat 10 Gauthier, allen dezelfde tijd als Dol hats. DAT KAN WAT WORDEN Italiaanse Wielerbond en de Giro Het bestuur van de Italiaanse Wie lerbond heeft besloten de Italiaanse renners, die aan de jongste Giro heb ben deelgenomen, tot nader order te schorsen. In een door de president van de Bond, Rodoni aan de pers verstrekt communiqué wordt het volgende ver klaard: „Naar aanleiding van de ge ringe strijdlust waarvan de professio nals en onafhankelijken in de 37e Ronde van Italië hebben blijk gegeven heeft de technische commissie beslo ten aan de Italiaanse renners, die aan deze wedstrijd hebben deelgenomen, tot nader order te verbieden in enige wedstrijd in het buitenland uit te komen." De heer Rodoni heeft er in dit ver band uitdrukkelijk op gewezen, dat geen enkele Italiaanse renner, die aan de Ronde van Italië heeft deelgeno men, zal kunnen starten voor de Tour de France. Eindhovense reserves Zaterdagavond kampioen van Nederland van de re serve eerste klasse. DWSPSV 2-2. Ne rust baalde I'. S. V. op EHEEL BEVRIJD van de druk, die de belangrijke wedstrijden om het kampioenschap van Nederland de ploegen opleggen, hebben I)WS en PSV, die beiden geen kans meer maakten op het behalen van de titel, in de eerste helft van hun laatste kampioenswedstrijden goed spel laten zien. Vooral DWS speelde in de eerste 4i minuten uitstekend en de 2-0 voor sprong, die de Amsterdammers bij de rust behaald hadden, was zeker niet geflatteerd. Maar na de hervatting na men de Eindhovenaren het spel in handen en toen scheidsrechter Mar tens voor de laatste maal floot, had den zij de stand op gelijke voet weten te brengen (2-2). OM DE GOUDEN PLAK De eindstand per 27 Juni Eindhoven 6 3 2 1 8 13-9 DOS 6 2 2 2 6 10-11 PSV 6 2 1 3 5 12-12 DWS 6 1 3 2 5 13-16 Promotie 2e klasge Groep B DFC 4 3 0 1 6 8-3 Helmondia 4 2 1 5 8-7 Baronie 4 0 3 1 2-8 DFC promoveert. Groep C Veendam 3 3 0 0 6 9-5 Velocitas 3 1 0 2 2 7-6 Zwartemeer 4 1 0 3 2 8-13 Groep D Kimbria 3 2 1 0 5 1-6 Kerkrade 3 2 0 1 4 8-3 WVC 4 0 1 3 1 7-17 BEIDE IN ZWITSERSE PLOEG VOOR DE TOUR JpERDI KUBLER zal toch deel van de Zwitserse ploeg voor de Tout de France uitmaken. Op initiatief van Ko blet is tussen hem en Kubler een bespreking gehouden, waar in alle tussen deze beide renners heersende menigverschil- len bijgelegd werden. Kubler verklaarde zich bereid hetgeen hij tot nu toe steeds geweigerd had in de Ronde van Frankrijk Koblet zijn volledi ge steun te geven. (Ruiken zij een Zwitserse zege, nu Coppi ab- senteert?). De Zwitserse ploeg is, na afloop van het wegkampioenschap dat door Kubler werd gewonnen, gecompleteerd. Ze zal bestaan uit Ko blet, Clerici, Schar, Huber, Metzger, Croci-Torti, Pianezzi, Kubler, Rolf Graf en Hans Holenstein. Reserves zijn Lafranchi en Eugen Kamber. Om de nationale korfbaltitel Zoals de stand laat zien, zijn Het Zuiden en Blauw Wit met een gelijk aantal punten geëindigd (14), zodat een beslissingswedstrijd noodzakelijk is geworden. Deze Juli op het terrein nest" in Den Haag Het Zuiden 8 Blauw Wit 8 PSV 8 VKC 7 ZKC 7 wordt Zondag 4 van „Het Eiber- gespeeld. 7 0 1 14 7 0 1 14 3 14 7 80-30 67-31 45-55 23-47 33-85 Cor du Buy tegenover elkaar te staan. De Belg won met 21-12. 18- 21 21-17. Toont deze foto, genomen aan de finish, ook zon der woorden. Zes man maken het in een eindsprint uit, wie zich winnaar van de Ronde van Midden- Brabant mag noemen. Gijs Pauw uit Utrecht zege vierde en dat is hier ook wel duidelijk waar te nemen. Theo van Wijchen (Goes) tv on Ronde van Sluis De Goesenaar Theo van Wijchen. die de laatste tijd goed in vorm komt, heeft Zaterdag in Sluis zijn eerste zege bij de amateurs behaald. Twin tig ronden voor het einde begon Van Wijchen aan een solorace, die hij op knappe wijze volbracht, zodat hij uit eindelijk met flinke voorsprong op zijn rivalen door de finish ging. Deze rivalen, zoals Konings, De Bruijn e.a., lieten zich volkomen ver rassen door Van Wijchen. die zij za gen als 'n outsider, maar die toch zo veel in zijn mars scheen te hebben, dat hij in de slotfase alle tegenaan vallen van De Bruijn c.s. op de juiste wijze pareerde. Op het kleine en snelle parcours, dat zich aanvankelijk niet al te best leende voor een serieuze üitlooppoging en dat 60 maal. genomen moest wor den, maakte de Belg Lescrauwaert zich reeds na enkele ronden van de anderen los en verspeelde enige tijd lang zijn beste krachten, zonder dat er enig perspectief zat in dit avon tuur. Ook Piet de Bruijn en Jan Konings slaagden er niet in een bres te slaan, want de Zeeuwen Inghels en Van Wijchen namen de groep telkens op Zoals te verwachten was, hebben vele duizenden wie- lerliefhebbers gisteren de befaamd geworden weg wedstrijden te Gilze gevolgd. Op dit plaatje buiten de kom genomen flitsen de amateurs langs de lens van onze fotograaf. I sleeptouw en wensten geen terrein prijs te geven. Nadat het kaf van het koren ge scheiden was. dommelde het peloton in en pas 20 ronden voor het einde kwam er deining in de groep, toen Van Wijchen zijn aanval lanceerde. In een machtige rush had de Goese naar zich van de groep losgerukt en omdat de matadoren eerst eens rus tig wilden uitmaken wie er nu wel een achtervolging zou inzetten, had Van Wijchen reeds flinke voorsprong verkregen. Konings, De Bruijn on al le anderen, die later trachtten het verloren terrein te herwinnen, misten volkomen de bus. De Bruijn won tenslotte de sprint om de tweede plaats. DE UITSLAG 1 Th. van Wijchen, Goes, 100 k.m. in 2 uur 35 min. 45 sec. 2 P. de Bruijn Roosendaal, op 1 min. 3 C. Minne, Oostkamp. 4 J. Konings. Breda. 5 K. Inghels. Sas van Gent, 6 W. van As, Roosendaal, 7 Jos Heeren, Roosendaal, 8 O. Lescrauwaert, St Andries, op 1 ronde. 9 Dominicus. Nieuwdorp. op 2 ronden, 10 M. Zuurmond, Zonnegem, idem. Hoofd bestuursvergadering K. N. V. B. Weinig nieuws te melden Denderend nieuws is er niet geko men uit de hoofdbestuursvergadering van de KNVB, welke deze Zaterdag in Den Haag gehouden is. Het secre tariaat wist ons althans te melden, dat geen definitieve besluiten geno men zijn tenzy op ondergeschikte punten. Een daarvan betreft, dat personen van wie vast iskomen te staan, dat zij medewerking verlenen aan de Ne derlandse Beroeps Voetbal Bond, van het lidmaatscHap"" van "dé' KNVB ver vallen worden verklaard. Voorts heeft het Bondsbestuur het verzoek van Jaap van der Leek, om hem per 1 Juli a.s. van zijn contrac tuele verplichtingen als bondsoefen- meester te ontslaan, ingewilligd. Te zijner tijd zal het bestuur zich over de bezetting van deze functie beraden. Tenslotte vernaihen wij nog van het secretariaat van de KNVB dat in de loop van deze week met verschillende leidende figuren uit de Bond bespre kingen over de hangende vraagstuk ken zullen worden gevoerd. En dat is dan alles! A<1 verten tie> Eddy de Waal begon tegenaanval te laat Toen er 's morgens regen viel, zag het er voor de wielerwedstrijd niet best uit, maar gelukkig klaarde het weder op en gedurende de wedstrijd is er geen druppel nat gevallen. 26 renners namen het vertrek, dat om 3 uur gegeven werd. Van in het begin van de wedstrijd werden er volop NU OOK BELGISCH KAMPIOEN TANUS VAN DER ZANDE heeft het te Brussel gehouden 35 kilometer lange afstand-kampioenschap van België op zijn naam gebracht. Onze landgenoot won in 2 uur 2 min. 32 sec. Op de tweede plaats kwam Marquet (Belg.) in 2 uur 3 min. 26 sec., derde werd Fontaine in 2 uur 8 min. 34 sec. en vierde Leblond in 2 uur 9 min. 15 sec., allen Belgen. (Van onze sportredacteur). TJ" ET TREFFEN te Bazel tus sen de Uruguezen en hun leermeesters, de Engelsen, is nogal tegengevallen. Van heel groots spel is slechts sporadisch te genieten geweest en Merrick c.s. hebben dan wel met 4-2 ver loren, maar dit resultaat mag beslist te gunstig voor de Zuid- Amerikanen worden gekwalifi ceerd. Als de Engelsen fortuinlijker met schieten waren geweest, zou het sco rebord heel andere cijfers af te lezen hebben gegeven en voorts heeft kee per Merrick aan Uruguay nog min stens één doelpunt cadeau gegeven. Zo bezien lijkt dit een gunstige uit slag voor het team van Andrade, dat in de halve finale o.i. twijfelachtige kansen heeft. De beste onderdelen, van beide teams, waren de verdedigingen en de middcnlinies. Fantastisch goed heeft de Engelse spil Billy Wright gespeeld, hij was de beste der twee en twintig. Een nogal zwakke stee in de Britse defensie bleek linksback Byrne: aan Uruguese kant stond de beroemde Andrade «rechtsachter) als een rots in de branding. Van de beide voorhoedes ging in werkelijkheid betrekkelijk weinig uit Zeker, individualistisch zag men staal tjes van waar kunstenaarschap met de bal, maar over het geheel genomen werd te zelfzuchtig gespeeld. Twee bezondigden zich daaraan in bizondere mate. Aan Engelse kant: linksbuiten Finney, bij de Zuid-Ame rikaanse baigoochelaars eveneens de linksbuiten: Borges. Stanley Mat thews was weer van de partij en hij bracht herhaaldelijk de enthousiaste toeschouwers in vervoering, maar dat Engelse binnentrio was er hopeloos uit, vooral rechtsbinnen Broadis, die enkele opgelegde kansen om zeep bracht op een manier, welke men een beginneling nog kwalijk had kunnen nemen. DUURDE TE LANG En gelijk had-ie, want de voorge wende blessures bleken zonder uit zondering ,,gijntjes" te zijn en op het zelfde moment, dat de scheidsrechter door liet spelen, namen de „gebles seerde" Uruguezen zonder blikken of blozen weer deel aan het spel. Er is hard gespeeld, óók door de Engelsen, die op de duur de buik vol kregen van de soms echt vuile truc jes, welke de Zuid-Amerikanen de biteerden en verschillende malen heeft Steiner kalmerend op moeten treden. Eén keer probeerden Uruguezen on der de toeschouwers herrie te schop pen. Zij stormden het speelveld op, maar de Zwitserse politie stond niet te slapen en in no-time was de rust hersteld. DE DOELPUNTEN Overigens namen die Engelse zo wel als Uruguese aanvallen teveel tijd in beslag. Pas wanneer directer werd gespeeld, ontstond succes. Aan Britse kant was dat tweemaal het geval en even zoveel keren was het raak. AMUSANT Het publiek heeft zich intussen wel kunnen amuseren met die warmbloe dige Z.-Amerikanen, die meesters zijn in de aanstellerij. Met een andere ar biter dan de Oostenrijker Steiner, die overigens nogal schrik had van straf schoppen toe te kennen Engeland kwam er zeker twee toe! zouden de Uruguezen wellicht succes met hun schijn-escapades hebben geoogst (ge fingeerde blessureè), maar Steiner wist wat voor vlees hij in de kuip had en wuifde voortdurend alle pro testen af. Ongeveer vier minuten na het be gin namen de Uruguezen de leiding. Linksbuiten Borges uitermate knap speler was bij een aanval over links naar binnen gezwenkt (er werd zeer vaak geswitcht, óók aan Britse kant) en volkomen onverwacht knal de hij, met de rechtervoet, het leder, voorzien van een flinke dosis effect, hoog in de linkerbovenhoek van het Engelse doel (1-0). In de 16e minuut boekte de Engel sen succes. Uit een fraai opgezette attaque, opvallend door directheid, konden zij de defensie der tegenstan ders uit positie spelen en toen na vrij langdurig geharrewar het leder onder controle van Broadis kwam, was het gebeurd. Met een werkelijk schitte rend schot werd doelman Maspoli ge slagen (1-1). Een langdurige periode kon van gelijkopgaande strijd worden gesproken en Uruguay kwam in de 36e minuut wel héél goed weg, toen Lofthouse voor open doel tegen de lat kanjerde. Drie minuten later kwam spil Va- rela onstuimig mee naar voren. Van vrij verre afstand ving hij het leder op, door Albadie voorgegeven, en Vier halve finalisten bekend Hongarije, Duitsland, Oosten rijk en Uruguay zijn er in ge slaagd zich naar de halve finale voor het wereldkampioenschap op te werken. Zaterdag won Uruguay met 4-2 van Engeland, terwijl Oostrenrijk J de Zwitsers met 7-4 klope. t Gisteren bleven de Hongaren met 4-2 meester over Brazilië en J Duitsland won van Zuid-Slavië t met 2-0. t Woensdagavond wordt het tour- J J nooi voortgezet met de halve J eindstrijden. Zondag d.a.v. volgt t dan de finale. De loting voor de halve finales J J heeft het volgende resultaat ge- t had: Lausanne: Uruguay-Honga- j rije, Bazel: Oostenrijk-Duitsland. J Merrick, die slechts gezoem had op gevangen (2-1). Direct na de hervatting maakte Schaffino er 3-1 van en velen meen den, dat de Engelsen nu door de knie- en zouden gaan. lijk nog maar blij zijn geweest, dat gedeelte niet te hebben kunnen aan schouwen. De televisie-uitzending wij wa ren weer te gast bij de fa van Boxtel te Breda werd namelijk na de 25e minuut in de tweede helft gestoord (vermoedelijk tengevolge van de he vige regen) en juist toen hebben zich de vecht- en trappartijen voorgedaan, die tenslotte ingrijpen van de politie noodzakelijk maakten. TRIEST! TWEEDE PUNT BRITSE TEGEN- Uit een, wederom directe aanval, kwam het Zuid-Amerikaanse net in zodanige moeilijkheden, dat de bal een poos in hun doelmond bleef zwe ven. Finney zag uiteindelijk in de 21e minuut kans een gaatje te vinden en joeg het leder in het vijandelijke doel (3-2). De kansen op een gelijk spel kre gen realiteit, maar toen in de 32e mi nuut rechtsbuiten Albadie linksback Byrne uitschakelde en met een onge looflijk harde, lage schuiver, die Mer rick beslist had moeten houden, de stand op 4-2 bracht, was Engeland geslagen, UNIE WEDSTRIJD tussen Hongarije en Brazalië, gisteren in Bern, de hoofdstad van Zwitserland gespeeld, heeft weinig verheffends te zien ge geven. Uiteindelijk wonnen de Hon garen met 4-2 en die zege was onge twijfeld verdiend, maar de tonelen, welke zich hebben afgespeeld, vooral de tweede helft, waren van zoda- volle vlucht vuurde hij de bal langs1 nig onsportief gehalte, dat we eigen- CENSATIE hebben de toeschouwers dus wel gehad, maar het blijft desondanks triest, dat in een tour- nooi om nota bene het wereldkampi oenschap, voetbalfenomenen zich op een dergelijke wijze konden vergeten In de eerste helft ging 't er nog mee door, maar naarmate een definiteven beslissing vallen moest, namen de vuiligheidjes, eerst vrij onbeduidend en in elk geval „stiekum", in aantal toe en ten leste scheen men zich aan weerszijden er niet meer voor te scha men het openlijk en nadrukkelijk te doen. T~NE BRAZILIANEN begonnen vooral wat de achterhoede betreft zeer nerveus en het behoefde voor al geen verbazing te wekken, dat de Hongaren daar leeds in de 4e minuut van wisten te profiteren. Hudegkuti tegen het einde van de wedstrijd een uitgesproken belhamel scoorde na hopeloos geknoei in de Braziliaan se defensie het eerste doelpunt, drie minuten later gevolgd door een mach tig mooie kopbal van Kocsis (2-0). Brazilië kon de stand tot 2-1 terug brengen uit een hen toegekende straf schop. Tot de rust bleef het zo. Merkwaardig was, dat de Engelse arbiter Ellis in de 14e minuut de Hon garen op hun beurt een penalty toe kende; gerekend naar de voorgaande overtredingen was dit een kleinigheid, welke linksachter Lantos niettemin in een derde doelpunt omzette (3-1). In de 20ste minuut werd met een fantastische Braziliaanse goal 3-2. zo dat alles alweer mogelijk was. Maar toen in de 42ste minuut Todt II uit een voorzet van Kocsis met een schit terende kopbal de stad op 4-2 bracht, kon Hongarije zich zeker van de over winning noemen. Er werden spelers uit het veld ver wijderd, men ging tot handtastelijk heden over enzovoort. Een trieste ver toning! premiën gegeven en werd er zeer hard gereden. De Belg P. Martens sleepte de meeste premiën in de wacht, maar het was P. Maas uit Pin dorp die zegevierde. Gedurig wisselden de posities in de kopgroep, totdat B. de Vree uit Bre da er alleen van onder trok. Vele ron den kwam hij alleen door, tot hij ge zelschap kreeg van P. Maas uit Pin dorp en A. Roks uit Sprundel. Deze twee verstonden elkaar zeer goed en liepen weldra tot 1 minuut uit op de groep. De Vree had teveel van zijn krachten gegeven, moest de twee lei ders laten gaan en viel terug in een groepje, dat uit het hoofdpeloton ont snapt was. Op 25 k.m. van de finish zag de stand er toen als volgt uit: Aan de leiding Maas en Roks, op 1 minuut Martens, J. Maas en De Vree, op 1 minuut en 45 seconden de grote groep, aangevoerd door Eddy de Waal. Eddy de Waal zag het gevaar in en sprong uit de groep weg, met Roovers in het wiel. Roovers kon ech ter De Waal niet bijhouden en met een geweldige snelheid liep De Waal het tweede groepje renners in. De tijd was echter te kort om ook de twee leiders nog in te lopen en met gerin ge moeite klopte Maas de Sprunde- laar Roks in de eindsprint. De uitslag: 1 P. Maas, Pindorp. 2 A. Roks Sprundel, 3 P. Martens, Stekene (Bel gië). 4 E. de Waal, Kloosterzande. 5 B. de Vree, Breda. 6 J. Maas, Heerle. 7 J. Roovers, Etten. 8 M. Overveld, Hoogerheide. 9 H. Broeren, Breda. 10 C. Oosthoek, 's Heerenhoek. 11 Muil wijk, Rotterdam. 12 v. d. Straten, Rot terdam. 13 W. Matthijssen, Wouw. 14 H. Visser, Rotterdam. 15 H. Burger, Rotterdam. 16 W. Verheijen, St Ni klaas (B.). 17 B. L. Bartel, Kapelle. 18 Schuurman, Hulst. 19 Vos, Hulst. KRIJN POST ZEGEVIERDE In eerste Ronde van Zuid-Holland Voor de ereste maal is Zondag d_ Ronde van Zuid-Holland verreden, een wegwedstrijd voor amateurs over ca 200 km, grotendeels langs de grens van de provincie. Krijn Post won. 130 Renners vertrokken om 1 uur van de Fruitmarkt in Den Haag, waarna de start bij de Hoornbrua (Rijswijkt plaats vond. Om half zeven arriveerde de eerste renner, Krijn Post uit Nieuw Vennep, met een voor sprong van bijna 1 minuut aan de finish op de Fruitmarkt te Den Haag vóór een peleton van een twaalftal renners, die in de sprint om de be zetting van de 2e plaats vochten. De uitslag luidt: 1 Krijn Post, Nieuw Vennep, 5 uur 29 min. 44 sec., 2 J. van Putten, Den Haag, 5 uur 30 min. 31 sec., 3 J. Hofland. Beverwijk, 4 D. Wallet Leimuiden, 5 W. Brunschot, Den Haag. 6 C. Hamelink, Den Haag, 7 A. van der Putten, Den Haag, 8 M. Stolker, Zuilen, 9 P. Steenvoorde. Heemstede. 10 C. Stout, Rotterdam, Tl G, van Veldrhoven, Poeldijk, 12 S. Verhoef, Rotterdam, 13 F. Versluis, Waddinxveen, 14 W. Verhoeven, Over- schie, 15 P. Versluis, Waddinxveen, 16 A. van 't Hof. Sassenheim. allen in dezelfde tijd als van Putten.

de Stem | 1954 | | pagina 3