Benelux kwestie van gaan bemiddelen de E.V.G. in Opzienbarende processen in zicht ZOU Vietnamese burgers in dienst van Fransen, in staking Kans op gezamenlijke actie tegen Guatemala Engelse staatslieden remmen Eisenhower en Dulles af BITTERE REACTIES OP REDE VAN GRAAF VAN BYLANDT Paul v. d. Linden, de Diamaiitkoning Sl loren ^enoes! F ranse afgezant in Bonn Breda krijgt 21ste parochie r Herrie om het lig-weitje DAGBLAD VOOR Socialistische propaganda getroffen Brits vliegtuig neergestort Prins der Nederlanden jarig KOUD WEER Armoede-s taking in Farrara Nadert oliekwestie nu haar einde De smokkel naar landen achter het IJzeren Gordijn 94e JAARGANG No. 21066 Uitgave: N. V. Uitgevers Mij Neerlandia Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda Reigerstraat 16. TeL Redactie: 8181. Admi nistratie: 8778 Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J J H A. Bruna Redactieraad: C.J.v Hootegem Mi Di A J J M Mes, Mi H. B L. de Rechter L. J v. 't Westende, P V. M Vercauteren. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling t 5.85 per kwartaal per post f 6.55, per week (uitsluitend bij niet-pust- bestell.) f 0.45. - Incasso wordt berekend. Losse nummers 13 cent. Postrek no. 278841. Voor God, Koningin en Vaderland MAANDA G 28 J U N I 1954 Advertentieprijs voor de gehele oplage I 0.30 per m/m. (Ing Med t 075 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Noord- Brabant uitsluitend in de Brabantse edities f 0.24 per m/m Ung Med t 0 6U per m/m). Idem in de Zeeuwse editie t 0 12 per m/m. (Ing. Med f 0.30 per m/m) Staatwerk 3 ct. per m/m extra Bu contract aanzienlijke reductie; volledig tarief en Algemene Voor waarden worden op aanvraag verstrekt. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: (JOES Westsingel 98, Telefoon no. 2236 - Bureau voor Zeeuwsch- Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601. OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) MINISTER SUURHOFF: TN een partyvergadering te Amster. dam heeft minister Suurhoff zich tegen twee dingen gekeerd: Het Bis schoppelijk Mandement en de zwarte lonen in de bouwnijverheid, speciaal In Amsterdam, welke aan het drijven van E.V.C. en communisten te wijten zyn. De heer Suurhoff was zo vriende lijk de Bisschoppen volledig het recht toe te kennen om hun gelovigen op politiek en maatschappelijk gebied aanwijzingen te geven en iets te ver bieden. Dit is ook eerder geschied, al dus spreker. Maar hij bestreed de me ning van de Bisschoppen, dat in de PvdA een levenshouding overheerst, welke in strijd zou zijn met de Christelijke idealen. Door het verbod tot het regelmatig lezen van socialis tische lectuur en luisteren naar de VARA, ziet deze socialistische minis ter de gehele socialistische propagan da getroffen. Wij kunnen dit alles niet over onze kant laten gaan, zo zei hij, in de komende maanden en jaren zullen wij met inzicht, waardigheid en strijdvaardigheid getuigen. Wij zullen ons niet, gelijk in andere lan den is geschied, in een anti-clericale hoek laten dringen. TTET IS DUIDELIJK, dat er ten aanzien van het probleem van de E.V.G. spoedig beslissende stappen moeten worden onder nomen. Evident is ook, dat Mendès France, de nieuwe Premier, hierbij het nodige voor zijn rekening zal nemen. Of de E.V.G. door de verhoogde activiteit in de V. S. en in de Europese hoofd steden gered zal worden, blijft een moeilijk te beantwoorden vraag. Mogelijk zal men het met een noodoplossing moeten doen. Zo gaat in Washington het gerucht, dat de Beneluxlanden mis schien een belangrijke bemiddelingstaak zal worden opgedragen juist voor wat betreft deze „vervangings-oplossingen". Mendès France heeft intussen besloten één of meer afgezanten naar Bonn te sturen, met de opdracht de zaak-E.V.G. aldaar „op een zacht pitje" te houden. Momenteel dringt Indo-China méér, zegt de nieuwe Franse premier. SPAAK REIST NAAR PARIJS [yjENDèS FRANCE laat duidelijk blijken, dat hij de voorgestelde E. V.G.-conferentie in Brussel nog te voorbarig acht. Bovendien wil hij eerst de reacties zien op de Franse voorstellen ten aanzien van de E.V.G. De zaak wordt overigens toch niet verwaarloosd, want nog deze week reist de Belgische minister van Bui tenlandse Zaken, Spaak, naar Parijs om over de toekomst van de E.V.G. te spreken. Tevoren heeft Mendès France laten weten, dat hij geen prin cipiële tegenstander is van een con ferentie van „Klein-Europa" over de Vandaag beginnen bestandsbesprekingen macht In Indo-China, zijn in istaking gegaan. Zij blijven van hun werk weg, tot hun eisen j^RUIM 28.000 Vietnamese bur- vow- hogere lonen zyn ingewil- gers, die in dienst zijn bij Hgd. de Franse expeditionnaire E.V.G. Hij had slechts bezwaren tegen de snelle bijeenroeping. De grote nadruk, waarmee Mendès France verklaart, dat de kwestie In do-China voorrang heeft boven die van de E.V.G., wekt in sommige krin gen de indruk, dat het één onverbre kelijk is verbonden met het ander. Dit is niet zo dwaas geredeneerd. Het kan zijn. dat Frankrijk voor een bestand in Indo-China (voor 't Krem lin is Indo-China met zijn lange kust lijn niet van overweldigend belang) de E.V.G. zal moeten toruederen. Een geweldige prijs dus. Het is moeilijk een andere uitleg dan deze te geven aan de bereidwilligheid van de communisten in Genève. COTY ANTWOORDT r*E V.S. werken mogelijk reeds op een toekomst welke dit aspect zal vertonen, door hun plannen voor be middeling door de Benelux. Naar verluidt zouden de bemiddelingspo gingen van dezelfde aard zijn als die, welke het plan Van der Goes, betref fende het Saargebied, in het leven hebben geroepen. De Franse president, René Coty, heeft geantwoord op een brief van generaal Eisenhower, waarin werd aangedrongen op spoedige ratificatie van het E.V.G.-verdrag. Coty schrijft dat Frankrijk zeker bereid is een bij drage te leveren tot de spoedige en doeltreffende oplossing van het vraag stuk der Europese defensie. In Oosl-Duitsland TN de buurt van de plaats Kyritz in Oost-Duitsland is een Brits vracht vliegtuig:, dat onderweg was van Ham burg naar Berlijn, neergestort. Volgens de Oostduitsers is het toe stel, dat geen vracht aan boord had, volkomen uitgebrand. De drie inzit tenden zijn om het leven gekomen. WEER BOMMEN OP DE HOOFDSTAD r\E Verenigde Staten en negen an- dere republieken hebben ver klaard, dat de toestand in Guatemala een gevaar voor de veiligheid van het Westelijk halfrond is. Er werd gepleit voor een conferentie van ministers van Buitenlandse Zaken, om te over wegen tot welke actie men moet over gaan. De Amerikaanse senaat heeft in een resolutie haar vastbeslotenheid laten blijken. „Het internationale commu, nisme mag hier geen vaste voet krij gen", zo stelde men vast. Guatemala is van plan te proteste ren bij de voorzitter van de Veilig heidsraad, omdat deze geen gehoor verleende aan de stem van een klein land, dat het slachtoffer van een aan val is. Terwijl de V-raad aan het con fereren was, zou Guatemala-stad tweemaal met bommen zijn bestookt, waarbij o.m. een kerk was vernield. Volgens berichten in een Ameri- gaanse krant, zijn ruim duizend man van de Guatemalaanse regeringstroe pen naar de opstandelingen overgelo pen. De laatsten zouden de stad Za- capa veroverd hebben. De radio-omw roep van de regering maakt daaren tegen melding van successen in de strijd tegen de invallers. VEERTIEN LEDEN van de Ameri kaanse luchtmacht zijn omgekomen, toen Zondag het vliegtuig waarmee zij een reis maakten, neerstortte en uit elkaar vloog. VIJFTIG MENSEN, die op een café terras in een stad nabij Tunis van de avondkoelte zaten te genieten, wer den op eens door terroristen bescho ten. Twee personen werden gedood, vier liepen verwondingen op. DE WESTBERLIJNSE metaalbewer kers zijn na een staking van enkele dagen, welke loonsverhoging voor hen opleverde, weer aan het werk gegaan. Nu willen andere metaalbewerkers hun voorbeeld gaan volgen.... EEN DAG of zes lang, heeft een inwoner van Almelo een honger staking gehouden, in de hoop daardoor bij voorrang een huis ti krijgen voor zich en zijn gezin. Maar het gemeentebestuur bleef ijskoud. En de man kreeg trek. Dus vergat hij de staking maar. DE FRANSE componist en dirigent Francis Casasesus is Zondag in een Parijs ziekenhuis op 85-jarige leeftijd overleden. Hij was een leerling van de wereldvermaarde César Franck. IN HET MEER van Michigan kwam plotseling een vloedgolf opzetten, die vele baders verrastte. Het schijnt, dat twintig mensen zijn meegesleurd. DOOR HET RUWE WEER kon giste ren het invaren van de eerste nieuwe boog in de Moerdijk-brug niet door gaan. Een nieuwe datum is nog niet vastgesteld. GISTEREN hebben 125.000 Duitsers de tocht naar het Olympisch Stadion te Berlijn gemaakt, om Billy Graham, de Amerikaanse evangelist, te horen spreken. VOOR HET militaire gerechtshof in Praag zijn dertien „verraders en spi onnen" veroordeeld tot gevangenis straffen variërend van 25 aar tot le venslang. ACHT VAN DE ELF wagons van de „Rocky Mountains Rocket", een fa belachtige trein, zijn Zaterdag ont spoord. Achttien passagiers werden ernstig gewond. Verder liepen 75 mensen lichte verwondingen op. HET NIEUWE Luxemburgse kabinet zal bestaan uit vier katholieke en drie socialistische ministers, aldus werd gisteren vernomen. VOLGENS berichten uit Tsjecho- Slowakije wordt de Aartsbisschop van Praag, Mgr Beran, gevangen gehou den in een landhuis bij Krusek, in Moravië. Weersverwachting, geldig vanavond: Wisselend bewolkt met plaat selijk enkele buien. Matige tot krachtige wind tussen West en Noordwest. Koud weer. Vandaag: Zon onder 21.04 uur. Maan onder 19.27 uur. Morgen: Zon op 4.22 uur. Maan op 2.52 uur. i tot i i i i i i Zaterdag reeds een Frans convooi in de buurt van Thoey Hoa in een hin derlaag. Onder de militairen, die het convooi begeleidden, werd een ware slachting aangericht. Een post, 55 km. Zuidelijk van Hanoi, werd door de Unie-troepen ontruimd. De Fransen traden op tegen een Vietminh-basis onder de rook van Hanoi. Onder grondse depots werden vernield en enkele tientallen opstandelingen wer den gedood. De nieuwe premier van Vietnam, Ngu Dinh Dien zal een permanent oorlogskabinet vestigen op het Fran se hoofdkwartier in Hanoi. Dan is hij „bij de hand". Nabij Thainguyen, in Noord-Viet- nam, zullen vandaag de bestandsbe sprekingen beginnen. Gesproken zal worden over een staking van het vu ren in het gebied van Vietnam. Voor Laos en Cambodja zullen soortgelijke besprekingen ter plaatse worden ge houden. De beslissing over een wa penstilstand zal echter in Genève moe ten vallen. De premier van rood-China, Tsjoe En Lai, die momenteel met de India se regering de problemen in Z.O. Azië doorneemt, gaat binnenkort ook naar Birma, dat 1280 km. grens met China heeft. Nehroe, de Indiase pre mier, zal nog dit jaar een bezoek aan Peking brengen. President Rhee van Zuid-Korea heeft Pjoen Joeng Tai, de vroegere minister van Buitenlandse Zaken, tot premier benoemd. Vandaag wordt reeds over de vorming van een nieuw kabinet gesproken. Zuid-Korea heeft van de V. S. een jaarlijks bedrag van 300 millioen dol lar militaire hulp gevraagd. In ruil daarvoor geeft Zuid-Korea twee divi sies voor actie tegen de com munisten waar ook ter wereld cadeau. Het vee verhongert FNOOR het zenden van een grote po- litie-macht tracht de Italiaanse re gering een einde te maken aan een landbouwstaking in de Noord-Ita liaanse provincie Ferrara, die reeds twee maanden duurt. De schade door deze staking is enorm. Hulptroepen verzorgen het vee en halen de hooioogst binnen, doch ondanks deze maatregelen zijn er al tientallen koeien gestorven ter wijl honderden stuks vee geslacht zul len moeten worden, verzwakt als zij zijn. Een oogst van 200.000 hectare hooi is al verloren gegaan. De stakers maken zich niet druk over bedreigingen. Ferrara is een zeer arm gebied, waar de landarbeiders gesteld dat zij werk hebben onge veer tien gulden per week verdienen. NOTA OVER „TOEAPSE" IN DE PRULLEMAND X/ORIGE week hebben oorlogssche pen van de nationalistiseh-Chinese marine een Russische tankboot. de „Toeapse" aangehouden en opgebracht naar een Formosaanse haven voor la ding-onderzoek. Het schip was op weg naar Sjang hai. In verband met deze aanhouding, had Moskou er de V.S. van beschul digd. de hand in deze kwestie te heb ben gehad. Amerika heeft de desbe treffende nota in de prullemand gede poneerd. Er wordt gewerkt aan een antwoord-nota, waarin de Sovjet-be schuldiging wordt verworpen. Tijdens een plechtige ceremonie in de Haagse Ridderzaal is Prins Bern- hard geïnstalleerd als Landscommandeur van de Orde van St Jan. De Prins heeft het Commandeurschap aanvaard als opvolger van de aftre dende grootmeester mr W. J. Baron van Lynden. Onze foto geeft een beeld van de plechtigheid, waarbij H.M. de Koningin ook tegen woordig was. De opstandelingenleider, kolonel Armas, heeft kans gezien een regering te vormen. Hij heeft een beroep op de wereld gedaan om hem, ..overeen komstig het internationale recht", als oorlogvoerende partij te erkennen. Armas heeft al een hele reeks maat regelen afgekondigd. Volgens de ko lonel zou er in Mexico een „interna tionale brigade" in oprichting zijn, die president Arbenz te hulp zou moeten snellen. De regering van Guatemala heeft de sympathie verworven van het 25 millioen leden tellende Pan-Ameri- kaanse Arbeidersvakverbond. Om zijn goede wil te tonen, zal Arbenz een Pan-Amerikaanse vredescommissie in het land toelaten, om de kwestie van buitenlandse inmenging te bestude ren. VERTEGENWOORDIGERS van de acht Westerse olie-maatschappvj- en, die zich zullen gaan bezighouden met de verkoop van de Perzische olie (die nog steeds niet vloeit) hebben in brede trekken overeenstemming te de zer zake bereikt met de Perzische be langhebbenden. Da leiding van de productie zal be rusten bij een speciale maatschappij, die zowel in Perzië als in Nederland zal worden ingeschreven. De meerder heid van de Raad van commissarissen dezer maatschappij, zou aldus de Perzische voorstellen uit Perzen moeten bestaan. GROTE HAVENBRAND IN LOS ANGELOS JTEN enorme brand heeft gewoed in het havengebied van de Californi- sche stad Los Angelos. Op het terrein van een oliemaatschappij ontploften de één na de ander alle tanks. Na een verwoede strijd, waarbij al le beschikbare materieel werd inge zet, kon men het vuur meester worB den. De schade beloopt millioenen dollars. Eén persoon wordt vermist. Men vreest dat hij is omgekomen. Z.K.H. Prins Bernhard, die op 29 Juni a.szijn 43ste verjaardag hoopt te vieren. DEFENSIEPACT VOOR ZUIDOOST-AZIE TOCH VOORTGANG GEMAAKT JUET tegenzin hebben de VS zich neergelegd bij de Britse weigering om onmiddellijk internationale be sprekingen over een verdedigingsver drag voor Zuidoost-Azië te begin nen. Bij het Brits-Ameriaaanse over leg, dat Zaterdag te Washington aan ving, hielden Churchill en Eden vast aan 't Britse standpunt, dat men eerst de resultaten van Genève moet af wachten. PERSONA NON GRATA T~\E verklaring van de Nederlandse hoge commissaris in Indonesië, welke de bedoeling had de atmosfeer bij het begin van de Unie-besprekin gen te verhelderen, heeft in Indonesië bittere reacties verwekt. Het ministerie van Voorlichting heeft een communiqué uitgegeven, waarin gezegd wordt: Door de verkla ring, dat de kwestie Nieuw.Guinea een nationale zaak voor Nederland is, is ons duidelijk gemaakt, dat Neder land feitelijk het kolonialisme tot na tionale zaak maakt.Voor ons is het een nationale zaak. om het kolo nialisme op Nieuw-Guinea te weer staan! I De Nederlandse HC had Indonesië J gewaarschuwd voor de economische j ontreddering, welke dreigt als de I Unie wordt verbroken. De regering I weet zich echter zeker van haar zaak, i aldus het ministerie van Voorlichting, j Adviezen over communistisch impe rialisme had Indonesië niet nodig, zo I wordt verder gezegd. Wij schuwen zo- I wel dit als het kolonialisme. In politieke kringen in Djakarta verluidt, dat de verklaring van de Ne derlandse H.C. er wel eens de oorzaak van zou kunnen zyn, dat Indonesië hem „persona non grata" verklaart. De grootste Indonesische partij, de Masjoemi, heeft meegedeeld, dat men zeer geschikt de kwesties van de Unie en omtrént Irian apart zou kunnen behandelen. JTEN zekere Paul v. d. Linden uit Herenthals heeft een fikse gevange nisstraf (2 jaar) opgelopen en is veroordeeld tot het betalen van een behoorlijke schadevergoeding, omdat hij als ex-secretaris van de Libe rale Onderlinge (Mutualiteit) gelden heeft verduisterd. Jaren lang voer de v. d. Linden een vorstelijke staat, iedereen vond dat meer dan ver dacht en „invloedrijke personen" hielden hem de hand boven het hoofd. Nu kwam het echter tenslotte zo ver. dat een of meer van die „invloedrijke personen" de man „lieten vallen": er kwam een recht zaak en een veroordeling. Nu is het wachten, zegt men, op het uitplui zen van nog veel ernstiger zaken. Hier denkt men vooral aan een zaak van smokkel in strategische goederen achter het IJzeren Gordijn. Daarin zou Paul van der Linden een niet onaanzienlijke rol hebben gespeeld LIierbij zou dan de verduisterings affaire in het niet verzinken. Het ging tenslotte „maar" om een bedrag van 487.000 B. franken. Hij werd ont slagen en.... trok zich van de hele zaak niets aan. Losjes wandelde hij met opgeheven hoofd door Heren thals, kocht een pracht huis on alleen zijn bibliotheek werd op een half mil lioen francs geschat. Na zijn ontslag kocht hij twee nieuwe auto's (160.000 franken) en tenslotte begon men zich bezorgd af te vragen: „Hoe komt de man zonder een slag werk te doen aan zoveel geld?" De Staatsveiligheidsdienst kwam er al gauw achter, dat het huis van v. d. Linden vaak werd bezocht door een Pool, Tobyzanski, handelsattaché. Dat duurde voort in 1951 en 1952, Men zal zich herinneren dat de industriedia mant plotseling steeg van 78 tot 360 frank per karaat. Iedereen vroeg naar diamant en niemand wist, waar de op gekochte voorraden heengingen. In alle stilte werd v. d. Linden gescha duwd. Hij reisde veel naar Amster dam, waar hij een kantoortje had aan het Roemer Visserplein. Hij logeerde steeds in een bekend hotel op het Leidse plein. Bij het nagaan van zijn „kennissenkring" kwamen vreemde dingen aan het licht. Zo kwam men er achter, dat onge veer 3 jaar geleden 35 straalmotoren, zorgvuldig verpakt als „landbouw machines" via Antwerpen naar Po len verdwenen. Risico was er niet veel bij, want de machines kwamen als transito-goed in Antwerpen met bestemming Engeland. In Antwerpen veranderde men dat in: Polen! De Bel gische douane kon daar niets tegen doen. Het veranderen van een be- —j stemming is bfj deze goederen toege- een (groot) lek? een In staan en het is al toevallig, als douane een kist zou openmaken, dit geval gebeurde het niet Toen men tenslotte een spoor in handen kreeg via een man. die van v. d. Linden het verzoek kreeg op ambassades van landen achter het IJzeren Gordijn te gaan onderhande len over de verkoop van straalmoto ren, ging de Staatsveiligheidsdienst in Antwerpen op zoek. De motoren wa ren daar echter al verdwenen. Weer ging men naar Amsterdam. Men vond niets over de motoren, wel echter ontdekte men het kanaal voor de ruwe diamant! Amsterdam zorgde voor papieren en met de trein ging de diamant naar Finland. Dat ging echter buitengewoon geraffineerd. Een Amsterdamse ken nis van v. d. Linden vervaardigde namelijk cylinders voor straalmotoren geslepen met industriediamant. Sinds 1950 gingen zendingen, die verzekerd waren voor een waarde van 5 milliard franken regelmatig naar Finland. De naam van de verzekeringsman is bij de Belgische Staatsveiligheids dienst bekend. Het onderzoek werd een sneeuwbal. Weldra bleek, dat een politiecommissa ris van een grote stad uit de provincie Antwerpen goed bekend was bij de diamantfabriek. Ook bleek, dat deze man van zijn „vaste salaris" niet ai- leen behoorlijk kon leven, maar ook kans zag om luxueuse villa's te ko pen. Hij maakte ook grote buiten landse reizen. Er kwam ook nog een majoor van het Belgische leger aan te pas, die echter „ontijdig" ontdekte, dat hij geschaduwd werd. Zat er ergens T-Jet onderzoek verliep plotseling op vallend traag. De Staatsveilig heidsdienst „aarzelde"; er zouden wel eens „reputaties" bij betrokken kun nen zijn, zo redeneerde de volksmond en ook de pers. Inmiddels werd ook in Nederland een onderzoek ingesteld. Twee mannen van het kantoor aan het Roemer Visserplein liepen een veroordeling op wegens smokkel van industriediamant naar Finland. De diamantfabrikant werd plotse ling ziek en week uit naar Zwitser land. Sindsdien ging Taul v. d. Lin den nooit meer naar Amsterdam. Zijn rijke leventje werd steeds minder rijk, hij raakte „vrienden" kwijt en tenslotte kreeg de Staatsveiligheids dienst de handen vrjj. Het onderzoek gaat voort. Wél zouden de Britse staatslieden in zoverre aan de Amerikaanse ver langens zijn tegemoet gekomen, dat zij reeds denkbeelden omtrent de voorwaarden voor en de deelnemers aan een dergelijk verdrag hebben uit gewisseld. Het terrein is hierdoor wel geëffend. Dulles en Eden besloten tot Instel ling van twee werkgroepen, één voor de bestudering van Zuidoostaziatische problemen en de ander voor de be studering van de EVG en van stap pen om West-Duitsland direct te be trekken bij de Westeuropese defensie. Tijdens een noenmaal, na de be sprekingen van Zaterdag, heeft Chur chill gesproken over Eden als „de man, die de kwaliteiten bezit om mij als minister-president op te volgen". In Washington werden tevens atoombesprekingen tussen Engeland en de V.S. gehouden, waarbij nauwe re samenwerking, zowel voor oorlogs als vredesdoeleinden het voornaam ste onderwerp was. Naar verluidt zal de raad van het verbond tussen Australië, Nw-Zee- land en de VS (ANZUS) deze week bijeenkomen. IJTT DE MEEST betrouwbare bron vernemen we, dat Breda binnen niet al te lange tijd een nieuwe parochie zal tel len. De voorbereidingen tot het stichten van een parochie in het Boeimeerkwartier zijn thans in een vergevorderd stadium. De nieuwe parochiekerk, de 21ste in Breda, zal waarschijnlijk ver rijzen aan de Hendrik III-laan. TRUMAN HAD EEN INZINKING QE toestand van de 70-jarige ex-pre sident van de Verenigde Staten, Harry S. Truman, wiens galblaas en blindedarm bü een operatie zjjn weg genomen, nam Zaterdagavond een on gunstige keer. De patiënt was, volgens zijn ge neesheer. in verzwakte conditie. Niet temin vertrouwde men erop, dat er spoedig een verbetering zou intreden. N het vrije Schiedam heeft de gemeenteraad heel lang over een moeilijke kwestie zitten dubben. Men moet weten, dat het in Schiedam verboden is, dat personen van verschillend geslacht zich in de grasbermen langs openbare wegen neer- vleien tenzij ze gehuwd zijn of naaste familie van elkander zijn. Voor het openluchtbad, dat in Schiedam zal komen, zijn nu „ligweiden" geprojec teerd, maar de lieden die zich daar aan zonnebaden willen gaan bezondigen, zouden feite lijk de politie-verordening met (blote) voeten treden. Na lang over en weer gepraat heeft cle Schiedamse raad besloten, dat er voor het, openluchtbad een uitzondering zal worden ge maakt.

de Stem | 1954 | | pagina 1