BEVA VAKKLEDING Grote dingen op „Klein Frankrijk" Walcheren ZUID-BEVELAND Z.-VLAA N DEREN Ongewenst bezoek te Breskens Hel 2 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 18 JUNI 1954 'N TRIP DOOR DE Z.L.M.-TENTOONSTELLING w FILMPROGRAMMA DE 4000 IS GEPASSEERD MIDDELBURG rookvoldoening Rampslachtoffers in Ouwerkerk en Nieuwerkerk herbegraven VLISSINGEN GOESE PAARDENMARKT RODE KRUIS Belgisch-Nederlands gesprek GOES AXEL OOSTBURG AGENDA HEDEN MOKGEN 2 LIET voorterrein van de boerderij „Klein Frankrijk" te Goes, lykt in een legerkamp herschapen. Tent 11a tent verheft haar blanke zeilen in de zomerlucht en het aantal gloednieuwe landbouwmachines, dat op het ach terterrein staat uitgestald, is niet te tellen. Een der vele hoekjes van de werk tuigenafdeling. TEN BEHOEVE van onze lezers ge ven wij hierbij de katholieke keu ringseisen van enkele films, die mo menteel in Zeeuwse bioscopen ver toon worden: Het Centrum, Axel: Michael Stro- goff, 14 jaar: Saboteur 14 jaar. Hofzichttheater, XJzendijke: Mon tane Belle, 14 jaar. Bioscoopgebouw, Hulst: De zoon van niemand, 14 jaar. Olympia Theater. Sas van Gent; Geheime opdracht, 14 Jaar; De vrouw van Mr. Craig, 18 jaar. Luxor Theater, Terneuzen: Hellen zonder roem, 14 jaar; De witte hei, alle leeft. Concertgebouw Terneuzen: De slag om Stalingrad. 14 jaar. Ledel Theater. Oostburg: Taiwan's avonturen, 18 jaar; De held zonder geld, alle leeftijden. De Middelburgse Stadhuis verlichting DUIM f 4000 (van de tien mille) is thans bijeen voor de verlichting van het Middelburgse Stadhuis. De Verlichtingscommissie van V.V.V is daar erg blij mee, maarer moe ten nog heel wat rukjes worden ge geven, wil binnen de vastgestelde tijd ook de nog ontbrekende f 6000 op ta fel liggen! Niettemin: er zit schot in. In een week kwam er f 674,50 bij. Door grote en kleine giften. Om met die laatste te beginnen: er waren er verrassende bij. Zo stuurde een vol maakt onbekende uit Chateauroux in Frankrijk een briefje met een zilver- bon van f 2,50 En de leden der zang vereniging „De Volksstem" legden botje bij botje en brachten het tot f 5. Nieuwe beroepsgroepen meldden zich en een ervan was bijzonder verheu gend: de rechterlijke en administra tieve ambtenaren ten Kantongerechte stortten f 25. Het was de eerste per soneelsgroep - en dat belooft wat voor de toekomst! Ook de schilderspatroons kwamen over de brug met f 50 en de maar uit enkele personen bestaande groep Middelburgse journalisten leg den met elkaar f 45 opzij. De gezamen lijke drukkerijen gaven f 50 en ten slotte waren er heel wat afzonder lijke bedrijven, die de stad zo snel mo gelijk een permanente Stadhuisver lichting toewensten en daarvoor ook wat over hadden. De bedragen vari eerden van 1 250 tot f 10. EEN VOORPROEFJE r^AT is de eerste indruk van de enorme tentoonstelling weike de Z.L.M. organiseerde en de uitvoerder daarvan de heer Antoon Brusket I vond vlak voor de officiële opening welke gistermorgen door ir. Geuze ge-1 schiedde, zowaar nog tijd om de pers een voorproefje te geven van hetgeen bet publiek de komende dagen zal worden geboden. Leek bij de laatste tentoonstelling der Z.L.M. in 1946 reeds het toppunt bereikt wat omvang, inrichting en veelzijdigheid betreft: deze stelt haar in bijna alle opzichten in de schaduw. Het woord „enorm" is gauw gezegd er- toch past het volkomen op hetgeen hier tot stand kwam. Het is niet alleen massaal maar ook overzichtelijk, in structief, kleurig en bijzonder smaak vol In tent „M" laat de tuinbouw zien, hoe rijk hij zich ontplooid heeft op het gebied van fruit- en groenteteelt, terwijl de Goese plantsoenendienst voor de artistieke vulling een bloem perk maakte. De Gezondheidsdienst voor dieren koos met de V.P.Z. domi cilie in tent ,,B" en Heidemij., Bouw- gerstcomité. Suikerinstituut. Melkfe- deratie, Voedingsraad en Arbeidsin spectie wonen vredig en vrolijk sa men in tent „C". De Voorlichting en Verkaveling ko zen vorstelijk stelling in tent „D" en wisten iets buitgewoon interessants te brengen. De Z.L.M. troont zelve in tent „E" en beeldt practisch uit, wat zij presteert, ook in haar neven-instellingen. Mo- meneel, o.m. met diorama's komen de landbouwcoöperaties in tent „F" voor de dag en Onderwijs en Organisatie deen daar in tent „G" niet voor onder; het aanschouwelijk materiaal is ver bluffend suggestief. Keuringsdienst Zeeland en de Zeeuwse zaadhandel geven samen in tent „H" „een nummertje weg" dat inslaat en wat de 39 handelsfirma's in tent „I" naar voren brengen is overstelpend en zal de blikken niet alleen boeien maar tevens verbreden. Tent „M" tenslotte is het gezellig home van de Landbouwjongeren. Via de „ring" en tussen de stalen tribune met haar 1400 zitplaatsen en het toneelpodium door, voerde de heer Brusket ons naar de openluchtafdeling der Landbouwwerktuigen en -machi nes, Vijf en zestig der voornaams'e firma's en ondernemingen tonen hier welk een geweldige vlucht de mecha nisatie in land- en tuinbouw nam De mannen uit de praktijk zullen hier uren kunnen doorbrengen zonder zich te vervelen, temeer daar druk gedemon streerd wordt. Op het tententerrein vonden ook nog enige ondernemingen 'n standplaats en voor het secretariaat werd een apart „hutje" neergezet een krachtcentrale overigens van ménse lijke energie. „Hoeveel mensen waren nu nodig om deze expositie op te kunnen bou wen", vroegen wij nog aan de heer Brusket. „Tweeduizend ongeveer" luidde het antwoord. Ook dit getal laat bevroeden welk inposante onderne ming deze' landbouwtentoonstelling is geworden. Honderden uit geheel Zeeland en daarbuiten bezochten gisteren reeds de terreinen van „Klein Frankrijk" en als het weer meewerkt, zullen duizenden anderen nog volgen. De expositie ver dient het ruimschoots! Tentoonstelling T oulouse-Lautrec Zaterdagmiddag zullen in de kunst zaal der fa v Benthem Jutting, bur gemeester Bolkestein en de directeur van het Haagse gemeentemuseum, mr L. Wiisenbeek, de tentoonstelling ope nen van werken van de bekende Franse schilder Toulouse Lautrec, welke gedurende de zomermaanden al voortduren Met veel moeite Is een grote collectie schilderijen bijeenge- - bracht. De heer Brusket (geheel links) en zijn staf, voor het secretariaat. (Advertentie) halfzwaar A. v. d. BIGGELAAR CO. N.V ROOSENDAAL JJ hebt natuurlijk altijd ge dacht, dat remmen in auto's worden aangebracht om de in zittenden te beletten, zich al te vroegtijdig tot bloedworst te laten malen in de molen van het snelverkeer. Wij ook, maar die Axelse bus heeft ons uit de droom geholpen. Zij remde na melijk voor 'n onverwachts overstekende bestelwagen. En goed blijkbaar, want 'n argeloze passagier schoot vooruit en liep hoofdwonden op. De korfbalclub „Ontspanning door inspanning" uit Kwadendamme kon zich bij gebrek aan korfballende te genspelers niet langer door inspan ning ontspannen. Maar de dames la ten zich niet zonder meer uit het sportveld slaan, o, nee. Zij gaan nu onder dezelfde naam handballen. Ten zij alle handbalclubs zich ineens voor korfbal gaan interesseren, natuurlijk. Want dan staan zij weer alleen. In de Oisterwijkse bossen, waar het zoet toeven is, heeft men, om het toeven nog zoeter te maken, het rookverbod opgeheven. Spandoeken en bordjes, die voorheen de rokers verre hielden, zijn verwijderd. Maar wee hem, die nu brand durft veroorzaken. Hij zal 'n zware pijp roken. Dat deden ook enkele jongelui uit Tilburg, die er regelmatig op uit trokken om in scholen in te breken. Georganiseerd en wel gingen zij hun goede gedrag- cijfers 'ns flink logenstraffen. Nu, daarin zijn zij geslaagd, want zij kre gen 'n verbaal aan hun broek om van te rillen. De Tilburgse knapen we ten trouwens over het algemeen van wanten. Zij vernielen afvoerpijpen en pannen daken, zodat bij regenbuien hele huizen blank komen te staan; zij bederven goederen op fabrieks terreinen en stoken er vuurtje. Alle maal voor de aardigheid, ja. Vooral de Bloemenwijk is 'n geliefd opera tie-terrein. Maar de politie gaat nu eens duchtig wieden. Een leuk nieuwtje uit Den Bosch. Daar staan op het ogenblik dc mensen in lange rijen voor de gemeentelijke loketten om 'n paspoort te vragen. Want die MIEUWERKERK EN OUWERKERK. waar als gevolg van de waters nood resp. 283 en 89 slachtoffers wa ren te betreuren, hebben weer ge rouwd. Hoewel de lijken van de slachtoffers in de afgelopen weken naar de begraafplaats waren overge bracht, werd als symbool van de her begrafenis in beide gemeenten een on gekende begraven. Onder de autori teiten, die de plechtigheid bijwoon den, bevonden zich de Minister van Binnenlandse Zaken, prof. dr L. Beel en de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr mr A. de Casembroot. Zo'n huls zal niet gauw een ruïne worden. Die timmerman Is er gerust op, hij heeft het wat je noemt „extra versterkt"! BEVA-vakkleding is ook op alle gevaarlijke plaat sen extra versterkt, en bovendien gemaakt van de beste slijtvaste weef sels, die gecontroleerd zijn op de nieuwste, Amerikaanse testmachi nes. U krijgt er een schriftelijk garantiebewijs bij. BEVA is royaal met de stof: Beva-werkkle- dlng zit daarom altijd heerlijk makkelijk en U zult daardoor extra pret tig werken In Burgemeester en Wethouders van Vlissingen; brengen ter openbare kennis: dat ter gelegenheid van het Ko ninklijk bezoek op Vrijdag 25 Juni a.s. voor verenigingen de mogelijkheid be staat" om in verenigingsverband te worden opgesteld langs de route van de koninklijke stoet, hiervoor zal dan een vak langs de weg worden vrij gehouden, dat de besturen van verenigingen welke hier aan wensen deel te nemen dit zo spoedig mogelijk schriftelijk dienen op te geven aan de Commissa ris van Politie, Politiebureau, Bree- straat. Vlissingen, 16 Juni 1954. 454-0 Advertentie) BEVA werkkleding verkrijgbaar bij: SPECIAALZAAK BEVA L. Vorststraat 64-66 Goes A. DEES Axelsestraat Zaamslag J. K. van DIXHOORN v.h. Fonteyn's Kledingmagazijn Noordstraat 22 - Terneuzen V. en A. HOPMANS, Kledingmagazijn, L. Kerkstraat 18, tel. 2277, Goes R. MALCONTENT Bonte Hondstraat 6 Hulst VISSER KOOLE N.V. Axel Tel. 663 AUG. VAN WOLFFELAAR, Manufacturenhandel, Boschkapelle, Tel. 63 dingen zijn goedkopter geworden, zo als U weet. Niet minder dan 488 op 'n buitenlandse vacantie belusten wer den binnen twee dagen geregistreerd tegen 51 het vorige jaar. Als er nu maar geen exportverbod van Bossche naren komt. Enfin, dan kunnen ze nog altijd in Eindhoven terecht. Want daar heeft men, om de mensen hun vrije tijd te leren besteden, tegen eind Juli 'n groots vacantieprogramma op gesteld. Zeven befaamde toneel- en opera-gezelschappen onder andere Puck en de Zuid-Nederlandse Opera zullen het geheel verzorgen. Bo vendien worden allerlei wedstrijden gehouden. Verheugt U met ons, want het aantal ingeblikte producten is met één vermeerderd. Naast vlees' in-blik, melk-in-blik, groente-in-blik, en automobilisten-in-blik zal men in het vervolg ook van bier-in-blik kun nen genieten. Een firma te Oss gaat het produceren en hoopt er veel suc ces mee te hebben. Voor mensen, die er 'n gewoonte van maken na 'n aan tal flesjes leeggedronken te hebben die op het hoofd van 'n medeminnaar kapot te slaan, lijkt het ons een uit komst. Colijnsplaat heeft van de gemeente Kortgene 'n verlichte wij zerplaat voor zijn toren gekregen. En Kortgene kreeg hem weer van de fa milie Havelaar te Rotterdam. Een en ander uit dank voor de diensten, door Colijnsplaat aan de bij de stormramp gedupeerde Kortgeners bewezen, Nu, Colijnsplaat is er blij mee. Uitgezon derd de enkele nachtvogels dan, die het nu niet meer moeten proberen, de klok achteruit te zetten, wanneer zij wat laat thuiskomen. Over nachtvogels cn bier gesproken: toen wij gisternacht huiswaarts gingen, lag de maan in volle 40 4- glorie tussen wolkendekens genesteld, Een eenzame wandelaar maakte ons erop attent. Daar kun jij naar toe lopen, wees hi.l namelijk minzaam. Wij dankten voor de tip. maar verklaarden toch liever even te wachten op 'n regelmatige raket-dienst. Dat zette hem aan het nadenken. Het leven is een feest, stelde hij toen diepzinnig vast. Dan bent U zeker belastingambtenaar, merkten wij op. Waarom, vroeg hij. Omdat alle andere mensen er anders over denken, zeiden wij. Toch niet. antwoordde hij. maar het bier is weer best. Wisselbeker blijft in de ganzenstad Onder veel belangstelling werd te Goes de jaarlijkse paardenmarkt ge houden. Kampioen werd een slacht- paard van de heer J. de Kok, die daarmee de wisselbeker definitief kreeg toegewezen. De overige uitslagen waren: Slachtpaarden boven 3 jaar: le jr. S. van Hoeve, 2e pr. A. Viergever, 3e pr. S. van Hoeve, allen te Goes. Handelspaarden eenjarige: le pr. W. Geus, Heinkenszand. 2e pr. A. Viergever, Goes, 3e pr. en eerv. verm. idem. Handelspaarden tweejarige: le pr. W. Geus, Heinkenszand, 2e en 3e pr. A, Viergever, Goes, eerv. verm. M. Huige, Goes. Luxe paarden: le pr. S. van Hoe ve, Goes. Voljarige paarden: le pr. S. van Hoeve, Goes, 2e pr. A. Viergever, Goes. TN TERNEUZEN zullen Zaterdag be- sprekingeti plaats vinden over de samenwerking tussen het Roode Kruis in Nederland en België, een samen werking welke in de rampdagen reeds effectief was. Van Belgische kant zullen o.m. aan wezig zijn de heer Ed. Dronsart, di recteur-generaal van het Belgische Rode Kruis. Van Nederlandse zijde zullen daar aanwezig zijn de commandant van het Rode Kruis korps luitenant-generaal b.d. G. Alons met zijn staf. de kring commissaris Zeeland van het Neder landse Rode Kruis, mr J. A. Heyse en de arts P. C. J. v. d. Slikke, geweste lijk commandant van het Rode Kruis korps in Zeeland, alsmede een verte genwoordiger van alle Zeeuwsch- Vlaamse afdelingen. Op 3 Juli zullen aan de Rode Kruis- wedstrjjden te Roosendaal drie Bel gische ploegen deelnemen. Jaarvergadering St. Vincentius „SPRINGVLOED DER NAASTENLIEFDE" C"EN gedenkwaardig jaar noemde de heer Donjacour 1953 voor de St. Vineentiusvcreniging, in zijn verslag op de algemene vergadering uitge bracht. Behalve de bekende natuur ramp bracht liet n.l. ook een spring vloed van naastenliefde, welke mede door de Goese conferentie gekanali seerd is geworden. Behalve de zo geslaagde klerenin zameling door de jonge Vincentianen, kwam er een reusachtige zending uit het Middelburgs depót en de hoofd- raad der St. Vincentiusvereniging zond een prachtcollectie dekens, waar mee velen een weldaad bewezen :s. Voorts vermeldde het verslag, dat. in verband met het Communiefeest, aan dertig gezinnen bijstand is gebo den en dat met Kerstmis 22 ge Linnen een verrassing kon worden bereid. Dank werd gebracht aan alle samen werkende organisaties en instanties en eveneens voor hun gaven. De penningmeester de heer Theo Bos, deelde mede, dat de uitgaven f 1854 hebben bedragen, waartegen over een ongeveer gelijk bedrag aan inkomsten heeft gestaan; de beide collecten in de kerk brachten ruim duizend gulden op De heer W. v. d. Put, leider der Jon- gerenconferentie, gaf een keurige uit eenzetting over doel en werkwijze van de jonge Vincentianen, terwijl de se cretaris de heer P. Dogge, een over zicht dér acties gaf, waarvan die voor de Don Bosco-jeugd een der voor naamste is. Een groot succes was dat een eigen clubhuis, dank zij veler ar beid, geopend en ingericht kon. wor den. De penningmeester, de heer Theo Witkam, legde zijn boeken open. waaruit bleek, dat de uitgaven f 394 en d-e inkomsten f 396 belopen hebben. De president, de heer J. Witkam, ging hierna nog op enkele onderdelen in en betoogde nadrukkelijk, dat ook nu de St. Vincentiusvereniging nog reden van bestaan heeft. In menig ge zin heerst nog noodtoestand wat dik wijls geestelijke onreddering met zien brengt. Onverwachte resultaten levert vaak het Vincentiuswerk op. Hartelijk dankte spr. de zuster-organisaties, als mede Gezinszorg, maatschappelijke werkster en de pers Op een vraag uit de vergadering, deelde spr. nog mede, dat op een na, alle pupillen overgedragen zijn aan Middelburg, maar dat het contact met hen niet verwaarloosd wordt. Mr. Stieger had de bijeenkomst met gebed geopend en kapelaan v. Langen sloot op gelijke wijze. HET ORANJE-GROENE KRUIS Aan het jaarverslag van de wijk verpleging „Oranje-Groene Kruis" ontlenen wij, dat gewerkt werd met drie zusters die 8859 bezoeken bij 410 patiënten aflegden. De ontvangsten bedroegen ongeveer f 18.000.- in totaal. De rekening van de wijkverpleging sloot met een voor delig saldo van f 26.14, die van de T. B.C.-afdeling met een voordelig sal do van f 463.24, terwijl de Consultatie- bureaux een tekort van f 39.74 had den. Op de gehele exploitatie dus een klein overschot. Daarmee is het ver lies van 1951 echter nog niet inge haald. Het kost de penningmeester soms veel moeite de eindjes aan elkaar te knopen. Het gunstige financiële resultaat is te danken aan het feit, dat een be drag van f 1000.- is gelegateerd. Met een dergelijke post kan men echter op de begroting geen rekening hou den. Over 1954 voorziet men een aan zienlijk tekort, waarom de contributie wordt verhoogd. DRIE-EILANDENPLAN EN FLORA Voor het front van het stadhuis -ligt een reusachtige maquette van het Drie-eilandenplan, waarvan het bij zondere is, dat ze geheel werd ver vaardigd van geraniums, die gemar keerd worden door Afrikaantjes. De Schelde-armen zijn nagebootst met zand en zakjesblauw en de golven worden doorkliefd door schepen, wel ke de naam van Goese firma's dragen Het geheel is in opdracht van „Handelsbelangen" door de fa. Drijf hout aangelegd. Kuadendamme Drie in één week. In één week werd Kwadendamme drie onderwijs krachten rijker: aan de Dongense Kweekschool St. Antonius slaagde mej. Riet Verbeek; aan de Eindhoven- se Kweekschool Cor Jesu, mej. Hen- ny de Boo; aan de Oudenbossche Kweekschool St. Louis de heer Piet Peeters. Gunning. De bouw van de brand weerkazerne aan de Kerkeboomgaard- straat werd gegund aan de firma Gebr. Chamuleau alhier. Baarland GESLAGDE RODE KRUIS- ACTIE De propagandisten der Rode Kruis- actie slaagden erin om veertig nieu we leden in te schrijven. Bovendien werd ruim f 500 ingezameld. NAAR MADURODAM Het plaatselijk comité, dat telkenja- re de reis voor ouden van dagen or ganiseert, heeft dit jaar zijn keus be paald op Den Haag en Scheveningen, alwaar o.a. een bezoek gebracht zal worden aan de miniatuurstad Madu- rodam. Voor de oudjes, die niet in staat zijn de verschuldigde reissom te bekostigen, zal getracht worden door middel van inzameling e.d. het ont brekende bedrag bijeen te brengen. Kapelle JUBILEUM OP DE VEILING Zaterdag 19 Juni hoopt de halchef- verladingmeester van de veiling „Ka- pelle-Biezelinge en Omgevingde heer A. Ganseman, zijn zilveren dienstjubileum op deze veiling te vie ren. Tot 1942 werd de heer Ganseman werkzaam als veilingbediende, daar na werd hij belast met de leiding in de hal. Kruiningen SCHENKERS KWAMEN KIPPEN BRENGEN inwoners van Uddel. Nieuw Millin- gen e.o. (gemeente Apeldoorn) heb ben een zending van 420 jonge kippen aangeboden aan de getroffen kippen houders uit Kruiningen. Een 20-tai dames en, heren uit genoemde plaatsen waren naar hier gekomen, om de overdracht van dit mooie geschenk persoonlijk bü te wonen. Ze werden door B. en W. oP het gemeentehuls ontvangen. De heer H. Staneke voerde als lid van de commissie, die de actie voor de inzameling had voorbereid, het woord, terwijl mej. Pea Schouten een prachtig geborduurde merklap ter herinnering aan deze overdracht aan de burgemeester overhandigde. Dit werkstuk, dat door mej. Schouten zelf werd vervaardigd, zal een blijvende Piaats in het gemeentehuis krijgen. Na de symbolische overdracht in de raadszaal van het gemeentehuis, wer den de jonge hennen op de Markt aan de Kruiningers ter hand gesteld. Sa» van Gent BEDRIJFSONGEVAL Bij de N.V. Nieuwe Ned. Mij tot Vervaardiging van Spiegelglas Glazen Voorwerpen en Chemische Producten, afd. Chemische Producten, deed zich een ongeval voor dat betrekkelijk goed is afgelopen. De in de afdeling geconcentreerd zwavelzuur te werk gestelde arbeider D. Z. kreeg een kwantum van dit zuur over zijn rech tervoet, waardoor dit lichaamsdeel ernstig werd verbrand. Door de be- drijfs EHBO werden de eerste zorgen toegediend. Ook dr J. Puylaert was spoedig ter plaatse die het slachtoffer na onderzoek voor verdere behande ling naar het ziekenhuis te Sluiskil deed transporteren. STATIEKERMIS Het programma voor Statiekermis op 19, 20 en 21 Juni a.s. ziet er als volgt uit: Zaterdag 19 Juni: Bolling bij café P. Kalfsvel; seriekaarting bij café Ch. de Ridder. Zondag 20 Juni: Boiling bij café P. Kalfsvel; prijskaar- ting bij café Th. Cappaert; gaaibol- ling bij café C. de Ridder. Maandag 21 Juni: bolling bij café P. Kalfsvel; bol ling voor vrouwen bij café C. de Rid der, gaaibolling bij café C. de Ridder; prijskaarting bij café M. de Roos. TN DE NACHT reed een personenau to, bestuurd door de heer A.C. uit IJzendijke na eerst enige boompjes !e hebben afgereden, een hoek uit het café van de Kinderen Pleyte op hei Spuiplein te Breskens. Omwonenden, die de harde klap hoorden, zagen nog juist dat de bestuurder ijlings de vlucht nam en in het donker ver dween. In de loop van de morgen is de heer C. door de Rijkspolitie uit zijn bed gelicht en aan een verhoor on derworpen. Hij bleek slechts licht ge wond. Omtrent de oorzaak tast men tot nu toe in het duister. GROOTSCHEEPSE ACTIE VAN DE WINKELIERSVERENIGING. „Axel Vooruit" heeft dit jaar ge meend de kopers eens iets bijzonders I te moeten bieden, waardoor meer nog dan andere jaren kan blijken wat de Axelse winkeliers bereid zijn aan hun klanten als extra buitenkansje be schikbaar te stellen naast de reeds lang bekende service en sortering. Zaterdag a.s. start de „R.R."-actie, d.w.z. Rics- en Rebus-actie die de ko pers gedurende de rest van 1934 mo gelijk zal maken aan een aantal at tracties deel te nemen. Zo zullen b.v. busreizen worden georganiseerd, zo als naar het strand te Cadzand. naar Brussel, naar de Ardennen of Lu xemburg. Verder zal tijdens de komende vie ring van de bevrijding een kinder feest worden georganiseerd, rebussen of prijsvragen worden georganiseerd met attractieve prijzen voor de goede oplossers. „THALIA" VERGADERDE" In het Gezellenhuis hield de R.K. toneel-, zang- en muziekvereniging „Thalia" haar jaarvergadering. Bij de bestuursverkiezingen werden bij ac clamatie herkozen dc heren V. Brandt en E. Maas, resp. secretaris en pen ningmeester „Thalia" heeft grootse plannen voor de toekomst. Bij de afd. toneel zal voortaan de regie verzorgd worden door de heer Vael. Voor het komende seizoen staat op het pro gramma een werk van Antoon Coo- len: „De vier jaargetijden". Reeds spoedig zal dit stuk in studie worden genomen en begin October worden ge speeld. Bii de afd. zang wil men nee dit jaar proberen met een gemengd koor als tenminste de heren in vol doende mate opkomen. Het derde optreden van „Thalia" za'. plaats vinden in het begin van het volgend jaar en dan in een klucht. Na de rondvraag volgde nog een geanimeerd samenzijn met een trac- tatie en een dansje VERKEERSONGEVAL OP DRUK KRUISPUNT Op het kruispunt Wilhelminastraat- Bylocquestraat vond een verkeerson geval plaats tussen een nieuwe Opel- Record van de heer v. M. alhier en een Ford-Prefect, afkomstig uit Bier vliet. De heer v. M. kwam van het nieu we gedeelte van de Wilhelminastr. ge reden en de Ford naderde vanuit de Singelweg. Hoewel de botsing hevig was, kwa men persoonlijke ongelukken niet voor. Het Fordje werd echter in de flank getroffen en kantelde Een in gedrukt spatbord, achterportier. versplinterde koplampen en wegstro mende benzine en olie waren het ge volg. Bij de Opel was de schade eveneens aanzienlijk. Zowel rijks- als verkeerspolitie wa ren ter plaatse aanwezig en stelden een onderzoek in. De publieke belangstelling op dit drukke kruispunt was groot. Terhoie OUD-DIRECTEUR KREEG CADEAU Van bestuur en leden der fanfare „Excelsior" kreeg de scheidende di recteur, Jos Vermeire, een fraaie rooktafel als cadeau aangeboden ais uiting van dank, omdat hij zo vele ja ren zonder ooit maar enige vergoe ding te wensen, het gezelschap heeft gedirigeerd en de repetities geleid. MET FIETS ER VANDOOR. Tijdens de jubileumfeesten nad een dorpsgenoot zijn splinternieuwe tiets bij een kennis achter het huis gestald. Toen hij 's avonds naar huis ging en de fiets wilde halen kwam hij tot de ontdekking dat deze verdwenen was. waarna de rijkspolitie werd verwit tigd. Het ingestelde oolitiële onder zoek bracht gelukkig spoedig op heldering en de gedupeerde jongeman heeft zijn fiets terug. Een zekere P. v. D. uit Kapellebfug had schijnbaar aan één fiets niet genoeg en had de nieuwe fiets ook maar meegenomen naar huis, daar voorgevend het rij wiel te hebben „gevonden". Het korte bezit van een nieuwe fiets zal hem wel wat duur komen te staan. VERBOUWING DER SCHOOL Men heeft thans een aanvang ge maakt met de werkzaamheden aan de lagere school alhier Het oude gedeel te wordt vernieuwd en nieuwe vloe ren moeten worden aangebracht. De werkzaamheden worden uitge voerd door de fa J. v. Driesehe en Zn en Gebr. de Theije ter plaatse. Lamsicaarde DE KERMIS NADERT De eerste kermis van dit jaar na dert weer en de jeugd zowel als de ouderen maken zich op om er een paar gezellige en onbezorgde dagen van te maken. Zondag en Maandag a.s. zullen er weer attracties zijn, zij het dat het aantal aanmerkelijk min der is dan tijdens de najaarskermis. Kloosterzande HARMONIE ST CECILIA IN UNIFORM Zaterdag 19 Juni zal het nieuw ge- uniformeerde korps van het harmo niegezelschap St Cecilia zich aan het gemeentebestuur presenteren, hetgeen vanzelfsprekend een officieel tintje zal krijgen. Reeds lang koesterden én het gezl- schap én de burgerij de wens, dat het St Ceciliakorps, evenals verschillen de andere zustergezelschappen eens over uniformen zou kunnen beschik ken, want tot dat moment toe bestond de eenheid van tenue nog alleen maar uit een uniformpet met helderwitte bedekking. Er werd een uniformfonds ingesteld en verschillende activiteiten werden ter versterking van de kas gehouden. Vele moeilijkheden deden zich aan vankelijk met betrekking tot de aan schaf der uniformen voor, doch na veel wikken en wegen kon tot de aan maak der uniformen worden overge gaan. geweest van het harmoniebestuur om Oorspronkelijk was het de bedoeling ter gelegenheid van Koninginnedag op 30 April j.l. voor het eerst in uni form uit te trekken en dan verschil lende serenades te brengen. Door om standigheden ging dit niet door. Zaterdag 19 Juni zal dan eindelijk de grote dag worden. Want op die dag zal de harmonie in haar fraaie nieu we blauwe uniformen zich om 's avonds zes uur opstellen rond het ge meentehuis en zich in haar nieuwe uitmonstering voorstellen aan burge meester C. van Hootegem, de wethou ders en de gemeenteraad. Bij gunstig weer zal vervolgens (na het officiële gedeelte) een rondwandeling door de dorpsstraten worden gemaakt. Ten slotte zal om 8 uur een concert op de kiosk worden gegeven. Naar het festival. Onze harmonie zal a.s. Zondag deelnemen aan het festival te Heikant en zal dan voor de eerste maal in haar nieuwe uni formen buiten de parochie verschij nen en optreden. Geslaagd. Aan de Rijksuniversi teit te Utrecht slaagde voor het doc toraal examen geneeskunde le en 2e gedeelte, de heer Th. Kuypers. Stekene Botsing De motorrijder v. H. kwam in botsing met de melkkar van Van E. v. H. moest in allerlijk naar het ziekenhuis gebracht worden, daar hij een neus- en beenbreuk had opge lopen. De materiële schade was aan zienlijk. GEZELLIGE AVOND IN DE KATH. KRING. Met medewerking van het Katho liek Gemengd Koor „Clara Voce" en de Toneelgroep van de K.A.B. werd een gezellige bijeenkomst gehouden in de Kath. Kring. Het gemengd koor onder leiding van de heer Kleijn, voerde enige liederen uit o.a. van Mozart, Schubert en Léhar met een toelichting van de dirigent. Uit de reacties, van het jammer genoeg, te klein publiek, bleek duidelijk, hoezeer het gebodene werd gewaardeerd. Ook de toneelgroep van de K.A.B. oogstte met de toneelstukjes veel suc ces. Er werd dan ook zeer verdien stelijk gespeeld. Met een geanimeerd bal werd de gezellige avond besloten. breskens DOOR GAS BEDWELMD Enige bewoners van de Burgemees ter Gerritsenstraat bemerkten dat in een naburige woning de gaskraan niet was afgesloten. De rijkspolitie, die werd gewaarschuwd, forceerde de deur, waar men mevr. J. G. en haar zoontje in bedwelmde toestand aan trof. Na kunstmatige ademhaling te hebben toegepast, mocht het gelukken de levensgeesten weer op te wekken. Beiden zijn ter observatie in het zie kenhuis opgenomen. Aanvoer vismijn 6025 kg export garnalen 0.60-1.23, 649 kg handelsgar nalen 0.71-1, 616 kg bot 0.16-0.33. 1562 kg schar 0.24-0.57, 117 kg schol 0.33- 0.36, 536 kg tong 0.89-1.61, 3 kg griet 0.81-0.89, 64 kg log 0 16-0.54. GOES Grand: Stalag 17. MIDDELBURG Electro: Cuba Cubana. Schouwburg: Avonturen, van Captain Clarc. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Ge heime opdracht. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Helden zonder roem. VLISSINGEN Luxor: De wolf jaagt s nachts. Alhambra: Straatjongens van Parijs. ANTWERPEN Vlaamse Opera 8 uur: Butterfly. AXEL Het Centrum 6.30 en 9 uur: Michaël S trog off. DE KL1NGE Kinema van Dijck 7.30 uur: 't Is wreed in de wereld. GOES Grand: Stalag 17. GRAAUW Duivenconcours van de Reisduif. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: De zoon van niemand. MIDDELBURG Electro: Cuba Cubana. Schouwburg: Avonturen van Captain Clarc. OOSTBURG Ledel 8 uur: Tarzans avonturen. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Ge heime opdracht. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Helden zonder roem. Concertgebouw 8 uur: De slag om Stalingrad. VLISSINGEN Luxor: De wolf jaagt 's nachts. Alhambra: Straatjongens van Parijs. het uitvoé Zeeuv gin. seis v| deling dige beste I derind Ni.jvei| wilier voor gers, wijded op be| taplan nologi| grote Zuid-1 betrok zijn pj erop, timale eerste I grotin| maar den levensl verpliq het ev langdiJ lige gd duurza met el kelijk cultuu "TWEl th

de Stem | 1954 | | pagina 2