Churchill en Eden reizen deze maand naar Washington Conferentie over Korea in feite beëindigd Plechtige Communie of modeshow? Koningin bij de Eurovisie Na ruilverkaveling eventueel elders grond beschikbaar LUCHTACTIE tegen rebellen in Tunesië LEGER IN GUATEMALA eist aftreden van president Beklaagden houden vast aan peseta-verhaal TWEELING gaat nog vooruit Vruchteloos nakaarten Betrekkingen met de Sovjet-Unie Wie niet meewerkt krijgt geen hulp Geruchten rond koning Boudewijn Churcliill Ridder van de Kouseband Franse geestelijkheid maakt zich zorgen Voor velen tevens afscheid van de Katholieke Kerk DAGBLAD VÓÓR ZEELAND WOENSDAG 16 JUNI 1954 ADENAUERS PARTIJ IETS VERZWAKT Minder zonnig MINISTER MANSHOLT MILD GESTEMD Yalse muntersproces in België Burgemeester Van Waes voorzitter F.N.Z. Tr, anen drogen heel snel Afsclieidingscommis- sie hervatte arbeid DOUANE-BEAMBTE GEARRESTEERD NOORS-NEDERLANDSE ATOOMGEGEVENS UITGELEVERD Ongeval met heistelling te Wemeldinge r Bruidegom dagvaardt bruid 94e JAARGANG No. 21056 Uitgave: N V Uitgevers Mij Neerlandia Verschijnt elke weikaag Bureaux. Breaa Reigerstraat 1b Tel Hedactie: 8181. Admi nistratie: 8778 Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J J H A Bruna Redactieraad: C J v Hootegem Mi Di A J J M Mes. Mi H B L de Kechtei L J v 't Westende P V M Vercauteien Abonnementsprijs bij vooi uitbetaling t d.85 per kwartaal pei post t 6.55. pei week (uitsluitend bij niet-post- bestell t 0.45 Incasso wordt berekend Losse nummers 13 cent Postrek no 278841 Voor God, Koningin en Vaderland Advertentieprijs vooi de gehele oplage t 0.3(1 per m/m. (Ingezonden Mededelingen t 0.75 per m/m). Vooi advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie t 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen t 0.30 pei m/m) Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarlet en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertentie», welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen al te geven, worden vernietigd, Bureau vooi de Zeeuwse Eilanden (i()ES Westsingel 98, Velpfuon no. 2238 Bureau voor Zeeuwsch- Vlaanderen: HULfcjT, Dubbele Boort 7. Telefoon 102 BijbureauicTTerneuzen, Noordstraat^Ji8^jrel^2tiOj^(JUS2_BÜJlG^N^euwstraat^4U_Tek_no^52 jyj"AAR WIJ vernemen blijft de toestand van de Friese tweeling zich na de operatie gunstig ontwikkelen. Er hebben zich tot nu toe geen bijzondere complicaties voorgedaan. F) OORDAT een algevaardigde van Adenauers Christendemocratische partij in de Westduitse Bondsdag naar de vluchtelingenpartij is overgelopen, heeft de C.D.-partij de absolute meer derheid in de Bondsdag verloren. De overloper was het niet eens met de zwakke politiek van Adenauer, ten aanzien van de verloren provincies in het Oosten van Duitsland. „ELKE JENEVERSTOKERIJ in Schiedam, die voldoet aan de eisen, gesteld in een stedelijke verordening, daterend uit 1901, mag het stedelijk waarborgetiket (met de handtekening van de burgemeester erop) in zijn re clames gebruiken". Dit deelde minis ter Beel mee. DRIE WEKEN VACANTIE voor alle jongeren beneden de 23, zo zegt „De Nieuwe Koers" (de jongerenorgani satie van de P. v. d. A.) is geen luxe. In die geest heeft men de Stichting van de Arbeid geïnstrueerd. INDIA WIL zijn Hoge Commissariaat in Zuid-Afrika sluiten, waarmee het protest tegen beperkingen op het landbezit voor Aziaten een formele vorm zal aannemen. Het ongenoegen dateert al van 1946. ONVERWACHT verscheen gisteren H. M. de Koningin temidden van de leden van de Ned. Ver. van Huis vrouwen, die in Hilversum een bij eenkomst hadden. DE HOGE RAAD heeft het beroep van P. J. \ran B., die wegens een te Valkenswaard gepleegde moord tot 15 jaar veroordeeld was, verworpen. EEN VLIEGTUIG van de Marine luchtvaartdienst dook gisteren met de neus in een sloot. De bestuurder hield slechts enkele builen en schram men over. De neuslanding gebeurde bij Valkenburg in Zuid-Holland. DE HOGE RAAD heeft uitgedokterd, dat een bepaald soort grijpautomaat, zoals men dat op kermissen ziet, on der de apparaten, waarmee men ha zardspel kan bedrijven, behoort te worden ondergebracht. HET TREKHONDENREGISTER gaat in de kast en er zullen alleen nog maar afvoeringen kunnen plaats vinden. Er zijn nog 699 trekhonden in ons land, maar nu inschrijving onmogelijk wordt, zal dit aantal snel slinken. IN GENEVE gaat het gerucht, dat communistisch -China weldra een diplomatieke vertegenwoordiger in Londen zal hebben. Engeland is al in Peking vertegenwoordigd. IN EEN staats-munitiefabriek bij Bordeaux (Fr.) heeft zich een ontplof fing voorgedaan, waardoor twee la boranten om het leven kwamen. De oorzaak van de explosie is onbekend. DE SOVJET-PERS publiceert heden het derde verhaal over tot inkeer ge komen Amerikaanse spionnen, die na in Rusland te zijn „gedropt" hun excuses kwamen maken en als goede kameraden werden gevierd. EEN BEROEMDE Russische chirurg bekend door zijn methode om long en buikoperaties uit te voeren, zekere Sergei Joedin, is op S4-jarige leeftijd overleden. Hij won tweemaal een Stalin-prijs. IN INDONESIË is men gek op Ne derland. Sinds de R.T.C. ontving het parlement 163 moties en resoluties, waarin opheffing van de Unie wordt geëist. In bijna 400 moties wordt te ruggave van Nieuw-Guinea geëist. DE AUTOMOBIEL-assuradeuren heb ben gesloten, dat iedere verzekerde automobilist, die schade krijgt, min stens zelf f 50.van die schade voor zijn rekening zal nemen. TOE VERDRIET van Adenauer, die Bonn prefereerde, zal de Westduitse president gekozen worden te West- Berlijn, dat juridisch gesproken niet lot West-Duitsland behoort. Let dus maar eens op de Sovjet-protesten. DUIZEND KAJOTTERS die in mili taire dienst zijn en die hadden willen deelnemen aan de Lourdes-bedevaart hebben van hun superieuren geen verlof gekregen. Met de bedevaart gaan 200 zieken mee. Weersverwachting, geldig tot vanavond: Vanuit het Westen verder toe nemende bewolking, maar over wegend droog weer. Matige wind tussen Zuid en Zuidwest. Onge veer dezelfde middagtemperaturen als gisteren. Vandaag: Zon onder 21.02 uur. Maan op 21.25 uur. Morgen: Zon op 4.19 uur. Maan onder 4.51 uur. o QP 24 JUNI zullen de Britse minister-president Churchill en de minister van Buitenlandse Zaken, Eden, naar Washington vertrekken voor besprekingen over een groot aantal onderwer pen, „op het hoogste niveau" dus met president Eisenhower. Het Engelse Lagerhuis ontving deze mededeling met vreugde en terstond werd de hoop uitgesproken, dat Churchill door het ko mende gesprek erin zal slagen zijn politieke droom een gesprek tussen de groten der aarde over de heersende problemen ge stalte zal geven. Churchill haakt immers nog steeds naar een kans om de kroon op zijn politiek levenswerk te zetten, door een mogelijke basis te leggen voor een wereldvrede. Ook al zou dit niet gelukken dan nog staat vast dat de V.S. en Engeland de maat regelen tegen het opdringende communisme zullen bestuderen, waaronder het belangrijkste is: een gemeenschappelijk verdedi gingsstelsel in Zuid-Oost Azië. Volgens minister Dulles zouden tevens de alternatieven voor de E.V.G. worden besproken. TN OTTAWA verwacht men, dat Churchill en Eden ook een bezoek aan Canada zullen brengen. Ter oplossing van de Koreaanse kwestie heeft de Noordkoreaanse mi nister van Buitenlandse Zaken, Nam II, te Genève een uit zes punten be staand voorstel ingediend. Dit plan voorziet in terugtrekking van alle vreemde troepen, beperking van de strijdmachten van Noord- en Zuid- Korea tot 100.000 man, instelling van een commissie Noord-Zuid, om de geleidelijke opheffing van de staat van oorlog te bestuderen en weder zijdse opheffing van militaire verbin tenissen. Verder wil Nam II de instelling van een commissie voor geheel Korea, voor de ontwikkeling van economi sche en culturele betrekkingen tus sen de beide delen van het land. Ten- DEHLER: p\R DEHLER, de voorzitter van de Westduitse Vrye Democratische Partij, heeft gisteren een lans gebro ken voor het aanknopen van diplo matieke betrekkingen door West- Duitsland, met de Sovjet-Unie en an dere communistische landen. Dit is een opmerkelijk geluid, daar dr Dehler, wiens partij door vier mi nisters in de regering vertegenwoor digd is, tot de leidende figuren be hoort van een pas-opgerichte organi satie, die hereniging van Duitsland beoogt. Dehler ziet veel heil in een betere verstandhouding met de com munisten. denkend aan de vele Duit se legionnaires, die in Indo-China door de Vietminh gevangen zijn ge maakt en wier vrijlating moet worden verkregen. slotte stelt hij, dat de landen die aan de Geneefse conferentie deelnemen, zich verplichten tot het bevorderen van de vreedzame ontwikkeling en de hereniging van Korea. De communistisch-Chinese premier, die deze voorstellen steunde, wenste een geheime vergadering van de Gro te Vijf plus Noord- en Zuid-Korea ter bespreking van dit plan. OUDE TOESTAND. FNE COMMUNISTEN willen door dit voorstel de vrede in Korea con solideren, hangende een definitieve regeliiig. Tot een andere overeen komst zou men in Genève niet in staat zijn. Van Westerse kant wordt gezegd, dat door Nam lis plan, de toe stand van voor 1950 zal terugkeren. Op een besloten zitting stelden de Westelijken vast, dat het onmogelijk is gebleken een accoord over Korea te bereiken. De communisten ontken nen het gezag en de bevoegdheid van de V.N. in de Koreaanse kwestie. In feite betekent dit het einde. Het blijft nu vruchteloos nakaar ten. De V.S. zijn niet bereid het ini tiatief té nemen tot het doén beëin digen van de conferentie. Wel zou Amerika zich eraan kunnen onttrek ken. Eden en Molotov hadden gisteren een onderhoud, waarop werd gespro ken over de vastgelopen onderhande lingen inzake Indo-China en over Edens voorstel tot opschorting der besprekingen. Morgen zal Mendès France in een toespraak tot de Nationale Vergadering zijn bedoelingen uiteenzetten. Hij heeft verklaard dat zijn oplossing voor de Indo- chinese kwestie, Frankrijk niet tot een capitulatie zal voeren. In Korea is inmiddels de Aziatische anti-communistische conferentie, on der voorzitterschap van president Rhee, begonnen. In Indo-China hebben rebellen een trein met troepen en Amerikaanse uitrustingen in de lucht laten vlie gen. Sinds de val van Dien Bien Phoe is dit de tiende trein, die werd opge blazen. Foster Dulles: p\E Amerikaanse minister van Bui- tenlandse Zaken, Dulles, heeft gisteren nog eens duidelijk uiteenge zet, dat zijn departement een amende ment aangenomen wil krijgen, waar door de wet op de hulp aan het bui tenland wordt gewijzigd. De militaire hulp aan Frankrijk en Italië zou dan worden stopgezet, om dat deze landen de EVG nog niet be krachtigd hebben. Bij algemene stop zetting van de hulp, zouden ook de goedwillende landen, w.o. Nederland, de dupe worden. Als Frankrijk de EVG aanneemt en Engeland zich ook aansluit, voelt Noorwegen er ook voor, deelnemer te worden. (Van onze parlementaire correspondent) HET meest spectaculaire succes, dat de katholieke afgevaardigde En- gelbertink bij de debatten over de gro te wijziging van de Ruilverkavelings- wet vanmiddag in de Tweede Kamer behaalde, valt direct terug op de klei ne grondbezitter, die betrokken wordt bij ruilverkaveling. Minister Mansholt bleek namelijk alles te voelen voor de suggestie van de afgevaardigde, om de mogelijkheid te scheppen el ders grond te krijgen, wanneer de kleine grondbezitter in een te verka velen blok in de knel komt te zitten. Er is reeds in voorbereiding de in stelling van een commissie (de com missie-Hofstee), die dit hele vraagstuk in studie zal nemen en een rapport WOLGENS een Engels blad heeft v koning Boudewijn van België een huwelijksaanzoek gedaan aan prinses Maria-Christina, de dochter van wij len de hertog van Aosta. In België wordt dit bericht echter heftig tegen gesproken. Wel is koning Hoessein van Jorda nië van plan zich binnenkort te ver loven. Zijn uitverkorene is een doch ter van de koning van Saoedie-Ara- bië, die momenteel een bezoek aan Jordanië brengt. Koning Hoessein is 18 jaar oud. WAARSCHUWING TOT MAROKKANEN DEHALVE grote zorgen in Indo-Chi- na. heeft Frankrijk ook nog steeds moeilijkheden in Tunesië en Marokko. In beide gebieden opereren onder grondse benden onder het vaandel van de onafhankelijkheids-strijd. In Tunesië grijpen de Fransen nu met krachtige argumenten de op standelingen aan. Er zijn jachtvlieg tuigen en lichte bommenwerpers in geschakeld tegen groepen verzetsstrij ders, die Franse boerderijen aanvie len. Twee compagnieën Franse val schermtroepen zijn onderweg uit Da kar, om aan de tegenactie deel te ne men. Er wordt melding gemaakt van militaire successen. Marokkaanss troepen, die voor de Fransen strijden, doodden dertien verzetsstrijders. In Marokko lieten de Fransen het bij een hernieuwe waarschuwing te gen degenen die plannen voor ver zetsacties hadden. Hieraan werd we derom de belofte verbonden, dat Frankrijk zeker eens onafhankelijk heid aan Marokko zou verlenen, als de tijd daar tenminste rijp voor zou zijn. zal moeten uitbrengen wat de moge lijkheden in Nederland zijn. Maar zo iets kan even duren. De heer Mans- holt is echter bereid om reeds proe ven te nemen vóórdat de commissie met haar werk gereed is. Elders in zijn rede zei minister Mansholt ervoor te voelen, de tijde lijke Stichting Beheer Landbouwgron den een permanent bestaan te geven. Dit zou een duurzaam instituut wor den met een eigen „grondpot", waar uit zou kunnen worden geput bij de sanering van kleine bedrijven. Een gioot aantal amendementen, in gediend door de heer Engelbertink, vond genade in het oog van de mi nister. Enkele echter wees de be windsman af op technische gronden. Ze betreffen allemaal de technische uitvoering van de wet. Een amende ment van de heer Biewenga. om het maximum van 5 percent, waarvoor openbare lichamen ten behoeve van aanleg wegen, woningbouw, enz. bij herverkaveling in aanmerking kun nen komen, te verkleinen, werd door de minister sterk ontraden. Het heeft ook bij de overige kamerleden weinig belangstelling kunnen wekken. Tegen een amendement van dr Vondeling en zijn partijgenoot Egas (PvdA) om in de plaatselijke commissies de eigena ren en pachters zoveol mogelijk even redig te doen benoemen, was vanach ter de regeringstafel geen bezwaar. Zowel over de amendementen als over het wetsontwerp wordt Woens dag gestemd. Maandag heeft H.M. de Koningin, vergezeld van Prinses Margriet een bezoek gebracht aan de speeltuin „Oud Naarden", waar zij de uitzending van de „Eurovisie", verzorgd door de Nederlandse Televisie Stichting, hebben bijgewoond. Aan het einde van de voorstelling deelde H.M. de Koningin versnaperingen uit. DULLES: Moskou niet populair TN Guatemala, liet kleine Sovjet-va 1 zalstaatje in Zuid-Amerika. heeft het leger in een ultimatum het aftre den geëist van president Arheuz. De ze zou daar, op bepaalde voorwaar den, toe bereid zijn. Op het trottoir voor het politiebu reau in de hoofdstad van Guatemala, pleegde een zekere Alfredo Sabagg zelfmoord. In zijn winkel had de po litie een grote hoeveelheid gesmok kelde wapenen en munitie aangetrof fen. Foster Dulles heeft gisteren tijdens een persconferentie als zijn mening te kennen gegeven, dat de linkse rege ring van Guatemala een schrikbe wind uitoefent. Het grootste deel van het volk zou niets voor de communis- Hoofdverdachte is afwezig ("MSTEREN zijn de verhoren begon- nen in het valse-muntersproces in België, dat zoals wij gisteren meld den tegen zo'n 35 verdachten gaat. Als eerste stond zekere Landry Loo- cke, directeur van een Brusselse ven nootschap terecht. Hij gaf toe voor contactman te hebben gespeeld, hij de poging van een aantal lieden om geld te verkrijgen, waarvoor een offset pers kon worden aangekocht. Het fantastische verhaal wil, dat met deze offset-pers valse peseta's zouden worden vervaardigd, die in Spanje verspreid, Franco's regiem ten val zouden kunnen brengen door ont wrichting van de economie. Toen er niet genoeg geld voor aankoop van een pers aanwezig was, besloot men valse briefjes van honderd te gaan drukken. Elk van de verdachten ver klaarde zich schuldig aan één deel van het grote plan, dat afkomstig was van zekere Hector Renard, een avon turier zonder weerga, die men niet heeft kunnen grijpen Renard. die beweerde lid te zijn van de Engelse geheime dienst, was aldus de rechter van instructie de boze geest die met het plan van de valse peseta's voor de dag kwam. Hij zou ook als leider van een zgn. Bel gisch-Spaanse firma voor het binnen smokkelen van de peseta's in Spanje zorg dragen. Het proces zal nog min stens drie weken vergen. QE HEER G.H.E.M. van Waes, bur- gemeester van Westdorpe in Zee land, is benoemd tot voorzitter van de Kon. Ned, Zuiv^lbond F.N.Z. Hij is in deze functie opvolger van mr C.Th.E. graaf van Lynden van Sandenburg, die thans Commissaris van de Koningin is in Utrecht. (Van onze Parijse correspondent). T)ARIJS STAAT (leze weken weer in het teken van de plechtige com- munie. Overal ziet ge jongens en meisjes, op zijn fraaist uitgedost door de stad wandelen, op weg naar de kerk, terug naar huis of naar de fotograaf. De meisjes zijn schattig gekleed in lang wit en sluier; de jon gens een costuum in zwart of grijs met lange pantalon, maar zowel de kleding van het dochtertje als van zoonlief, kost vlotweg honderd en vijf tig gulden, want er komen nog schoenen bij, boorden, kapjes, tasjes, brassards enz. In de plechtige Hoogmis naderen de kleine mensjes tot de Taff,'- Vader, moeder, broers en zusjes zijn eveneens vaak in het „nieuw De plechtigheid is altijd ontroerend. Men ziet tranen in vele ogen, maar die worden onmiddellijk na het einde van de heilige mis weg gedronken, weshalve de meeste feestgasten al verstek laten gaan voor het middaglof. dag niet meer in de kerk. Vandaar, dat het opleiden der communicanten voor de geestelijke een deprimerend werk moet zijn. Bij een plechtigheid in het kasteel van Windsor is Sir Winston Churchill Maandag door Koningin Elizabeth II van Engeland geïnstalleerd tot Rid der in de Orde van de Kousenband. We zien hier een telefoto van Churchill in de processie op weg naar de kapel. O LIET IS vermeldenswaard, dat vrij wel alle katholiek gedoopte kinde ren hun plechtige communie doen. Ook al zijn vader cn moeder zelf in geen jaren naar de kerk geweest, kun nen ze toch woedend worden op de pastoor als hij hun kinderen wegens onvoldoende misbezoek of wegens het niet leren van de catechismus durft af te wijzen. Want de plechti ge communie begint meer en meer een werelds feest te worden, een prettig, oud gebruik, waaraan men zich niet kan - onttrekken. Voor vele communicanten is deze plechtigheid voorlopig het laatste contact met de kerk. Ze voelen zich ..afgestudeerd'' en komen vaak al de volgende Zon- ÜE GETROUWEN. p ELUKKIG zjjn er ook anderen. Men zegt, dat er verbetering is te hespeuren. In sommige plaatsen noteert men een vooruitgang: men houdt van het jaarlijkse groepje com municanten meer trouwe katholieken over dan vroeger. Nauwkeurige cij fers ontbreken evenwel nog. In vele parochies wrijft de pastoor zich al in de handen als hij vier weken later in de Zondagsmis nog vier van de twaalf communicanten ziet. De actie van de geestelijkheid nu is er op gericht om de plechtige com munie los te maken van tot diep in de nacht durende feestpartijen en kostbare, mooie kleren. Via intensief huisbezoek poogt men de ouders te doordringen van de betekenis dei- plechtige belofte, die wordt afgelegd, Men dringt er op aan de feestelijk heden tot een minimum te beperken. Ook de kleding wil men herzien. In diverse parochies worden de commu nicanten al gekleed in een tot op de hielen reikend, wit liturgisch kleed. De jongens blijven blootshoofds en dragen een wit koord om de lenden, terwijl de meisjes een eenvoudige, witte calotte op het hoofd hebben. Zo wil men terugkeren naar de litur gische traditie, want het kleed is precies hetzelfde als dat gedragen werd door de eerste christenen, on middellijk na het ontvangen van het Heilig Doopsel. De prijs is laag, ongeveer een acht ste van (te huidige „uitzet". Boven dien zullen verscheidene parochies deze communiegarderobe uitwisselen. Maar de geestelijkheid heeft nog gro te weerstanden te overwinnen. ten voelen en volgens Dulles moest men het ultimatum aan president Arbenz. die de communisten goed ge zind is. in dit licht zien. De V.S. stu ren het erop aan, zo gauw mogelijk een vergadering van de Amerikaanse staten te houden, om de kwestie Gua temala te bekijken. In Cuba is de voorzitter van de com munistische partij, die o.m. betrok ken was bij de militaire opstand van Juli 1953, gearresteerd. Wrevel op Aruba PVENALS destijds met de RTC met *-■ Indonesië het geval was, zijn er ook tijdens het overleg over een nieuw Rijksstatuut tussen Nederland en de West een paar minderheden niet geheel aan hun trek gekomen. Zo gaan er nu in Aruba stemmen op, om de afscheidingscommissie weer achter de tafels te laten plaats nemen, aangezien aan de Arubaanse verlan gens althans volgens het delegatie lid Eman niet is voldaan. Daar had men liever een Antilliaanse federatie gezien, met Aruba als lid-staat. r\E chef van het grenswisselkantoor, gevestigd in de hal van het sta tion te Maastricht, is gearresteerd we gens het op eigen houtje spelen van Nederlandse Bank. Hij had aan een Poolse handelaar, die in Luik woonde, telkens grote geldsbedragen geleend. Het begon met f 5.600, die door de Pool netjes wer den terugbetaald, hetgeen de douane beambte vertrouwen deed stellen in zijn klant. Een volgende lening werd echter niet terugbetaald en toen gaf de douane-man steeds grotere bedra gen aan de Pool, in de hoop dat die op de duur het gat zou kunnen stoppen. Maar het gat was tenslotte f 35.000.- grootEn dat alles kwam uit 's lands schatkist. VOALS is komen vast te staan uit de verhoren van degenen die be trokken zijn bij een groot spionnage- proces in Noorwegen, zyn er zeer be langrijke, geheime gegevens over het Noors-Nederlands atoomonderzoek aan de Sovjets verkocht. De Noorse spionnen Sunde en Nord- by, die in Januari j.l. werden gear resteerd, hadden de atoomgegevens overhandigd aan de Sovjet-diplomaat Mesjevitinov. Nordby was de eigenlij ke spion, zoals hij ook bekend heeft, en Sunde de schakel tussen hem en de Russen. DIJ werkzaamheden met een heistel ling te Wemeldinge is de werkman B van de Fa. v.d. Straaten uit Hans- weert ernstig gewond. Tijdens het lichten van een riooldeur stortte de heistelling plotseling in elkaar. B. weid getroffen. Hü moest met een ernshge hoofdwonde naar het zieken huis te Goes worden gebracht. Qinnenkort zal een bijna Ame rikaanse rechtszaak dienen voor die toch door en door nuchtere Haarlemse rechtbank. Een 30-jarige Haarle. mer vor dert namelijk 2000 schadever goeding vc een mannequin met ivie hij ondertrouwd was, doch die van het huwelijk afzag. De bruidegom had echter reeds een huwelijksreis op stapel staan en in zijn zaak een vervanger aan gesteld voor zolang de witte broodsweken zouden duren. Verder had hij een flat ge huurd en een hele rits costuums gekocht omdat hij geacht werd ..als de 'iest geklede man van Haarlem naast een schone en chique vrouw te schrijden'. Enfin, van dat alles is niets gekomen en nu stelt de bruide gom de bruid aansprakeliik voor de schade. Als tenminste de bruid niet zegt: „dan trouwen we maar

de Stem | 1954 | | pagina 1