In de pub wordt de Brit een ander mens H.Jonkers Rode luchtvaart is op veel punten de wereld vóór LOODS FANCY-FAIR ZIT-SLAAPKAMER LOURDES REIZEN ELECTRO- MONTEUR BEDIENDE Parfumeriebranche NETTE MEISJES De wet legde liet bier drinken aan banden „East is East. 6. J. van Campan J. A. M. v. Esbroeck net dagmeisje Betcnarbeiders en Sjouwers N.V. „De Hoop Ketel muzikanten" moeten zich verantwoorden I 3 tot II Mei. Toen meende de burge- WIELERKOERS aank. 4 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 12 JUNI 1954 4 IMPRESSIES UIT ENGELAND A. van Ravels spreekuur alleen 's namiddags. RUSSISCHE BLUF EN WERKELIJKE KRACHT RIJWIELEN"/, 8750t vertegen woordiger Gevraagd „Closed." Het stond er heel simpel op de deur van de Lon- dense taveerne. Maar dit ene woordje liet ons kennis maken met een merkwaardige Britse gewoonte. We hadden die ge woonte nog niet direct in de gaten. Maar toen we ons hoofd tegen meer bordjes „closed" hadden gestoten en de deur voor onze neus gesloten bleef, hadden we wel in de gaten, dat er niets ergs met de familie van de caféhouders aan de gang was, maar dat de caféhouders op bepaalde uren plegen te sluiten. Naar ons gevoel op heel gekke uren. Want zo tussen vier en half zes krijg je op een zomerse dag wel eens behoefte je lippen te koelen aan een heerlijke pot nat. Maar de Londense wet gever zegt: „Je mag maar op bepaalde tijden zin hebben in bier en buiten die uren moeten de pubs dicht zijn. Zij die dorst hebben kunnen zoveel limonade of thee krijgen als ze willen." We hebben ons node neergelegd bij de wens van Whitehall, maar toen na half zes de hatelijke bordjes „closed" van de deuren der pubs waren verdwenen, hebben wij wraak genomen. We waren niet de enigen die onze wraak hebben gekoeld aan ale, guiness of whisky-soda. Want de Britten zijn heus niet van de droge kant. Misschien houden ze zelfs zoveel van het natte element, dat een puriteins heer in Whitehall wel gedwongen was zijn landgenoten te leren niet alle shillingen naar de pubs te brengen. Staple Inn (herberg:), een fraai overg ebleven gedeelte in Londen in bin nenlandse Tlidorstql. V De Brit geldt overigens als een huiselijk mens. My home is my castle, nietwaar? Maar hij zoekt zijn castle ook nogal eens in de pub. Geen wonder ook, want het zijn gezellige herbergen. Niet te groot, niet te klein en gestoken in een oud-modisdh kleed. Staande aan de bar of gezeten aan een klei ne tafel zorgt de Brit er wel voor dat de brouwers geen armoe lijden. En in de pub wordt hij een ander mens. Bijna Belgisch of Frans met drukke gebaren en een royal* woor denstroom. Hij ontdooit volledig in zijn pub. Trek door de pubs en ge zult de Britten leren kennen, zoals ze in werkelijkheid zijn. Vlotte kna pen, waarmee je eens lekker op de Labour kunt schelden, kunt foete ren op de hoge belastingen („In dit land moet je zelfs voor een streep je zon betalen") of kunt kankeren over de grote voetbalnederlaag te gen Hongarije. („Ze dachten zeker dat het cricket was"). Maar beledig de mannen naast je niet door je te verbazen over hun liefhebberij voor bier en op te merken, dat je meen de, dat iedere Brit zowat stapelgek was op whisky-soda. „We zijn een bierdrinkend volk", zegt de man naast ons, „en we zijn nog wel de beste bierdrinkers van de wereld". We feliciteren de man met dit we reldkampioen maar merken toch op, dat men in Maastricht er toch ook wel wat van kent. Hij staart ons vernietigend aan. En zegt: „Wat zouden ze toch in B e 1- g i ë"-. Daarmee was de conversa tie gesloten. De pubs. Ge hebt er in talloze variëteiten. Gezellige met het haard- vuurtje, pubs alleen voor mannen, pubs waar ook vrouwen mogen ko men, pubs waar ze „echt gember bier" verkopen. Maar de Myter Ta veerne lijkt ons toch wel de gezellig ste pub ter wereld. Het is een oud ding uit 1546 van enige vierkante meters groot en dat gedeeltelijk over eind wordt gehouden door een kersen_ houten balk, die meer dan 400 jaar oud is, zo zegt de baas tenminste. De baas zal U ook een document kunnen tonen, waarin staat dat het de politiemannen verboden is in deze pub te komen. Het is een oud privile ge in het ongeveer twee meter bre de straatje aan het begin van Ely Place. Ge moet echter niet denken, dat de afwezigheid van politie aan leiding zou kunnen geven tot onver togenheden, want daardoor ligt deze pub in een veel te serieuze omgeving. Niet ver daar vandaan zult ge na melijk een der grote merkwaardighe den van Londen aantreffen, de St. Ethekreda kerk. Het? zijn in feite twee kerken, die daar in het verbor gene van Ely Place liggen. Een on dergrondse en een bovengrondse. Het mysterieuze ondergrondse kerkje met zijn totaal versleten trappen is de oudste nog bestaande katholieke kerk in Londen, die de Hervorming over leefde. Dit kerkje van enige tiental len meters groot, bezit een dergelijke* tastbare sfeer van de tallozen die er honderden jaren lang hun knieën kwamen buigen, dat ge er stil van wordt en ge bijna bang zijt, dat zelfs Uw adem de peilloze stilte zal ver storen. Het gebouw is het overblijf sel van het paleis der Bisschoppen van Ely. Ely Place is een soort binnenhof, waar de enige nachtwaker van Lon den de scepter zwaait. Als ge het wilt doen zoals het hoort, moet ge de in zijn wachthuisje als een vorst tronende bewaker eigenlijk permis sie vragen het stille domein te be treden. Hij zal U dan tegemoet tre den als waart ge een Lord en hij zal U vertellen hoe stipt hij er zich aan houdt „zijn" mensen des nachts te verkonden hoe laat het is en of het regent of sneeuwt. We hebben ons laten vertellen, dat de man zo eerlijk is als goud en nooit iemand voor de mal houdt.... T raditie Het is allemaal historie waar ge in deze omgeving Uw neus tegen stoot. Ge vindt er o.a. de hoge grenspaal der City, waarop tronend een grim mig grijnzende groenachtige griffioen Zelfs de Koningin heeft ontzag voor het beest, want als zij hier voorbij gaat, moet haar auto stoppen om de Koningin de gelegenheid te geven aan de Lord Mayor toestemming te vra gen de City te betreden. Het is een kwestie van traditie, die echter tege lijkertijd aantoont welk machtig heer de Lord Mayor is. „Hier hebt ge U kalm te houden" schijnt de op zijn hoge troon zetelen de griffioen te willen zeggen. Maar achter zijn rug is het allerminst kalm. Want daar daveren in de beroem de Fleetstreet de persen van de ette lijke kranten, die Londen rijk is. Ge vindt er tussen de krantenpaleizen Ken herberg uit 1546, de Myter Taveerne van die heerlijk ouderwetse winkel tjes, waar Charles Dickens beslist vroeger talloze malen moet hebben rondgeneusd. Onplezierig donker Het is niet onmogelijk, dat ge op een der winkeltjes de naam Watson ontdekt. En dan herinnert ge U, dat een zekere heer Watson zo ongeveer Sherlock Holmes' tweelingbroer was. Om Holmes' sfeer te proeven, zult ge echter de stoute schoenen moeten aan_ trekken en des avonds naar East moe ten trekken en dan speciaal naar de buurt van de dokken. Het is er be slist onplezierig donker op het ma cabere af ook al omdat de straten zo troosteloos verlaten zijn alsof ze door een mysterieuze hand zijn schoongeveegd. Uw voetstappen klin ken naargeestig hol in die immense donkerte en als ge soms onder een vaag schijnende lantaarn onverhoeds een man met een tot vlak boven de ogen getrokken pet ontwaart, gaat ge onwillekeurig Uw portefeuille be schermen.. Maar de man sjokt slui pend voorbij en gij, wel gij gaat even verder opgelucht een langs de gron deloos lijkende ziwarte Theems ge legen pub binnen. Niet eerder echter nadat ge bijna zijt gestruikeld over een vlak voor de drempel liggende dronkeman. Het is wel een zeer merk. waardig geval waarin ge zijt beland. De herberg is gebouwd als een kajuit. De ramen zijn patrijspoorten er hangt een miniatuurschip aan het plafond en tussen de slierten rook van talloze sigaretten en pijpen ziet ge aan de wanden en langs het „buffet" ouderwetse pistolen han gen. Het lijkt wel de kajuit van een zeerover, die een beste beurt heeft gehad. Want het is er een la waai van jewelste. Twee goden hebben het er voor het zeggen: Bac. chus en Eros. Tot ongeveer half elf want dan laat de baas met op gestroopte hemdsmouwen horen dat het de hoogste tijd is voor de ..ladies en de gentelemen" om op te hoepelen. i „Het is geen kwaad volk" zegt hij, „maar soms heb je er rare snuiters onder. Kort geleden kregen het er twee in hun hoofd zich ruggelings op de grond te deponeren en met een revolver in de vuist de lampen uit te schieten. En toen dat was gelukt bestal de ene grappenmaker de ande re..." „Och", voegde hij er schouderop halend aan toe: ,,East is East and West is West". v. B FAMILIEBERICHTEN (Uit andere bladen). Overleden: M. Ramae- kersSij stermans, 63 jaar, Spekholzerheide. A. schellens, 66 jaar, Eindhoven A. Staal van de Mortel, 19 jaar, Til burg. DANKBETUIGING. Voor de vele blijken van be langstelling, ondervonden bij gelegenheid van mijn zilveren jubileum als buschauffeur bij de N V. Stoomtram Maat schappij Breskens-Maldegem, betuig ik langs deze weg mijn hartelijke dank. J. Musson-Raeman Aardenburg, Draaibrug. Voor de door u betoonde be langstelling en deelneming na het overlijden van onze ge liefde man, vader, behuwd- en grootvader, CORNELIS v. DIXHOORN betuigen wij u onze hartelijke dank. Uit aller naam, J. VAN DIXHOORN- Ferdinandusse Kloosterzande, Juni 1954 Voor de vele blijken van be langstelling, bij ons huwelijk ondervonden, betuigen wij ook namens wederzijdse ouders en familie onze har telijke dank. 709-O J. E. de Vliegher M. R. de Vliegher-Borm Koewacht. Axelsestraat 6. COöP. BOERENLEENBANK Stoppeldijk Jaarvergadering op Zaterdag 26 Juni 1954 des nam. 8 uur, Agenda met de voordrachten der verkiezingen liggen ter inzage op het kantoor. De voorzitter: W. P. J. Staal Voor de vele blijken van deelneming, die wij bij het overlijden van onze dierbare man en vader, de heer L. N. DE JONGE mochten ondervinden, betui gen wij u langs deze weg onze oprechte dank. Ovezande, Juni 1954. FAM. DE JONGE- van Steenbergen Tandarts HULST. Vanaf 14 Juni tot 26 Juni COOP. BOERENLEENBANK STOPPELDIJK. Jaarvergadering op Zater dag 26 Juni 1954 des nam. 8 uur. Agenda met de voor drachten der verkiezingen liggen ter inzage op het kantoor. 708-o De Voorzitter: W. P. J. Staal. NOTARIS te TERNEUZEN zal op Woensdag 16 Juni 1954, des nam. 4 uur te Sas van Gent, in het hotel de la Bour se, ten verzoeke van de Erven A Stouthamer-Geervliet te Sas van Gent, Publiek Verkopen: Het woonhuis met aanbeho- ren met recht van erfpacht tot 31 December 1955 van 1 A. 74 c.A. grond eigendom van de gemeente Sas van Gent, gelegen te Sas van Gent, aan de Oostdam 48, kadaster sectie C No. 3263. Vrij van huur te aanvaarden bij betaling koopsom. Betaling der koopsom binnen een maand en der onkosten binnen 8 dagen na de toewij zing. Grondlasten en erfpachtcanon vanaf aanvaarding. Voor bezichtiging te bevragen bij dhr. H. C. Stouthamer, Oostdam 6, Sas van Gent. Inlichtingen ten kantore van genoemde notaris NOTARIS te SAS VAN GENT zal ten verzoeke der Erven van wijlen Mej. J. L. De Wil de, in leven woonachtig te Hontenisse. Lamswajrde op Woensdag 23 Juni 954, nam. 3 uur, in het café der Wezen Kuypers te Hontenisse, Groe nendijk, publiek verkopen: mede krachtens -echterlijk bevel: a. Het woonhuis met aanbe- horen te Lamswaarde, Jac, de Waalstraat 9, gem. Hontenisse. op- en met het recht van erfpacht voor onbepaalde tijd op 1 are 75 c.A. grond, eigendom van de R. K. Kerk v. d. H. Cornelius te Lams waarde. b. een strook grond ter groot te van 20 c.A., grenzende aan het sub a omschrevene. Vrij van huur te aanvaarden bij betaling koopsom uiter lijk 24 Juli 1954 Te bezichtigen op 16. 18 en 22 Juni a.s. nam. tussen 2-5 uur, waarvoor nch te vervoe gen bij mej. van Driessche te Lamswaarde, Jac. de Waalstr. DE NOTARIS te GOES is voornemens bij inschrijving a contant te verkopen voor N. V. Loverendale te Seroos- kerke DE KERSEN wassende in de boomgaard te Kloetinge, in de Groe, (reser ve 25 k.g. Hollandels en 25 k.g. allerlaatste). Inschrijvingen worden inge wacht tot en met Dinsdag 15 Juni 1954 n.m. 3 uur, ten kan tore van de Notaris GEVRAAGD voor direct: R.K. Mevr. v. Dorsselaer, Van Waesberghestr. 34, Hulst. Gevraagd voor direct SMIDSKNECHT en EEN AANKOMEND SMIDSKNECHT bij A C. DE JONGE. Smederij 's-Heerenhoek, GEVRAAGD: Afd. Betonfabriek TERNEUZEN (Uitsl. bij vooruitbetaling) Uitsl voor de Zeeuwse oplage 4 regels of mlnüei t 0.90. Iedere regel meer 10 ct Bi.1 3 achteieenvol- gende plaatsingen wordt de derde plaatsing tegen naive prijs oerekend 25 Letters cijfers of leeste kens geldpn voor 1 regel PERSONEEL GEVR. Nel R.K. 2e meisje gevr. in villa voor bovenonderhoud. Goed kunnen omgaan met kinderen. Bredabaan 700. Brasschaat, Po lygoon. tel. 7.10364. 3880 GEZELLIGHEID en goede toon kenmer- ken de dansavonden bij C. B. Hulst Zondag 7.30 uur 1 Patronaat. IJzendiik Zondag 20 Juni. Jongelui die #Sept jaar zijn sparen nu reeds voor de dansles. I t 'ing 4 4 4 4 4 4 4 17 4 Flinke zelfst. hulp in de huis houding gevr. in klein gezin met huiselijk verkeer voor dag of d. en n. Goed loon, grote was buiten huis. Mevr. Nobelen, Ginnekenweg 4 Breda. Sigaren magazijn. 3926 Goede dienstbode gevraagd voor 2 pers. Iets kunnende koken. Goed loon. Schrijven Draps St. Annastrand Antwerpen. Ingevoerde handelszaak speciaal in N.OP. pootaardappelcn en uienzaad vraagt op Noord en Zuid Beveland, alcheren, Z. Vlaanderen en Brabant agenten voor verkoop van pootaardap- pelen, aan landbouwers op pro visie-basis. Goede bijverdien sten. Brieven richten aan dit blad onder no. 4048. Nette werkster gevraagd in Hulst. Brieven onder no. 876. Bijkantoor Dagblad De Stem te Hulst. Zakenman, 51 jaar R.K vraagt nette huishoudster, 35 tot 45 jaar. Een kind geen bezwaar. Brieven no. 4124 vur. v. d. bl. Net dienstmeisje gevraagd bij R.K. Advocaat te Antwerpen. Kattenberg 19. tel. 35.68.35. Meisje gevr. fam. lev. 2000 Fr. Schr. of aanb. Lamoriniérestr. 209 Antwerpen. Mid. bel. van 9-17 uur. 42538 PERS. AANGEBODEN Jonge man 27 jr. wil het kan toorwerk aanleren en zoekt hem passende betrekking. I# i.h.b. van het Middenst. dipl.. Prakt. Dipl. Boekh., vergevorderde stu die typen. Brieven onder no. 877 Dagblad D'e Stem, Hulst. TE KOOP GEVR. Antiek te koop gevraagd, o.a. meubelen, porcelein, krista koperen cn tinnen voorwerpen ronde tafels, oud goud en ta felzilver enz .enz. - J. Jansen Veemarktstr. 33 Tel. 7936 Breda Gezin 4 kinderen zoekt be schaafde kath. meid, dag en nacht. Alle werk. Van Osmael, Denneburg dreef 33, Kapellen (Antw.) Tram 72.3958 In modern landhuis bij Hol lands-Amerikaans gezin met 2 kinderen, wordt gezocht per 1 Juni a.s. of later een vertrouw de en ervaren dienstbode-huis houdster. Leeftijd: 25-35 jaar, intern, goed kunn. koken, hulp van werkster aanwezig. Gebo den wordt een aangename werkkr. tegen goed salaris. Me vrouw H. de Leeuw, Bussum- merweg 41, Blaricum tele foon K 2953-4340. 3919 l)e O.C.I.O. te Ossendrecht vraagt typiste/steno-typiste met behoorlijke kennis van de Duitse taal. Schrift, soli.: Afd. P. Z. Spanjaardslaan 7, Haar lem. 4023 Hoge prijzen betalen wij voor uw goud, zilver, bloedkralen, antieke meubelen, muurtegels, staande petroleumlampen, por celein en kristal, koperen en tinnen voorwerpen, ronde tafels enz. enz. A. Jansen, Catharina- straat 34, Breda. Telefoon 7327. Middelburg, Bastion 13.40.90 l b IS.OOP AAiM.EB. Wegens overcompleet te koop een snelweger bij A. van Tie- nen, Molenstr. 57 Clinge. oeo 9 weekse jonge hennen te koop bij Alb. Rottier, Lamswaarde. Telf. 37. 2 één-pers. satlen ledikanten te koop z.g.a.n. Te bevragen Wil- helminastr. 7, St. Janstecn. 871 Nog in goede staat zijnde kin derwagen te koop. Te bevragen Beatrixstraat 12. Westdorpe. Te koop 3 Belg. jongens-rijwie len. lft. 12 j. en ouder en dames- en herenrijwielen. Wij moffelen ook vanaf f 15. L. Vonck, Wil- helminastr. 25, St. Janstecn. tel. 144.872 Boerenkopstoelen te koop gevr. stuk geen bezwaar. Vink. Axel- ■-Gstraat 10. Tcrneuzen. Tel. 2165 Voor terstond gevraagd een melkcontroleur voor Hulst cn omstreken. Inlichtingen bij de Sccr. Jac. v. Mol, Patrijzendijk 10. Stoppeldijk. In Tcrneuzen te koop ruime woning. Voor alle doeleinden geschikt. Te bevr.: Noordstraat 49, Terneuzen. 256 OOK PRIMITIEF CHAUVINISME CEN KWART EEUW geleden kwa- men in Rusland de eerste delen uit van de grote Russische encyclopaedic die vlak voor de tweede wereldoorlog voltooid werd en vijftig dikke delen omvatte. Kort geleden is men begonnen aan een tweede druk van dit ontzaglijke werk en de eerste delen van de „ver beterde uitgave" zijn verschenen. Het is buitengewoon interessant, deze nieuwe encyclopaedic te vergelijken met de oude en vooral om te lezen, wat er vermeld wordt onder „Avia tiek". Het blijkt, dat de verovering van het luchtruim voornamelijk te danken is aan de Russen! Zij waren de eersten. Dat wordt trouwens aan alle Russische schoolkinderen bijge bracht. Hun wordt verteld, dat de „be gaafde uitvinder A. F. Mozhaisky" reeds in 1882 het eerste vliegtuig con strueerde en er mee vloog, twintig jaar eerder dan de gebroeders Wright! bonder blikken of blozen beweren de Russen, dat zij de eerste raket hebben uitgevonden (1607), het eerste helicoptermodel (1754). kortom de Russen verkondigen en.... geloven, dat Rusland het echte geboorteland is van de aviatiek. Het primitiefste chauvinisme viert inderdaad in Rusland hoogtij, maar dat neemt niet weg, dat de lucht vaart in dat onmetelijke land een factor van grote betekenis is. Het vliegtuig is in Rusland een uitkomst, het had daar dadelijk grote kansen De afstanden en de slechte verbin dingswegen begunstigden de ontwik keling en hoe belachelijk het bluffen der Russen ook aandoet, het feit van de kracht der Russische luchtmacht wordt niet geloochend. Men zegt niet ren dus voor de Russen met hun met straaljagers, zelfs vóór ze leerden een auto bestuurden! Van een wonder Is hierbij echter geen sprake. De Russen hebben na de oorlog gebruik kunnen maken van de ervaringen der Duitsers. Hierbij kwam hen te stade, dat de Duitsers hun vliegtuigfabrieken, onder de druk van de geallieerde bombardementen, ver naar het oosten hadden overgebracht Slechts een klein aantal Duitse vliegtuigbouwers kon naar het westen ontsnappen. 80 pet. van de Duitse vliegtuigindustrie bleef achter het ijzeren gordijn. En zo konden de Rus sen gebruik maken van Duitse specia listen, ze traden hierbij op als erfge namen van Heinkel, Junker, Messer schmitt etc. Dat ze zich op straaljagers specia liseerden, is ook niet verwonderlijk. Een straaljager is tenslotte veel min der gecompliceerd, heeft veel minder bewegende delen en slechts enkele onderdelen moeten met grote zorg vuldigheid worden afgewerkt Ze wa ren dus voor de Russen met hun vendien hebben ze geen kostbare ben- achterlijke industrie als geknipt. Bo- zine nodig, maar ze vliegen op olie of methylalcohol. Met dat al hebben de Russen in de laatste tijd straaljagers in de lucht gebracht, die een toppres tatie kunnen worden genoemd. Vijf en twintig grote vliegtuigfabrie ken bouwen ze in series. Hoeveel en hoe snel deze fabrieken straaljagers leveren, kan worden afgeleid uit de bereidwilligheid, weermee de Russen straaljagers aan de Chinezen leveren. Men schat dat een groot deel van de vliegtuigen, waaruit de Chinese lucht macht is samengesteld, uit Russische MIG-15s straaljagers bestaat. En dat zijn geduchte machines, min stens evengoed of zelfs nog beter dan de beste Amerikaanse straaljagers. Tegen een MIG-15s, zo wordt erkend, kan alleen een Amerikaanse F-86 Sa bre straaljager op en dan nog alleen beneden de 10.009 m. hoogte. De MIG- 15s heeft een krachtiger drijfkracht, is lichter, beter manoeuvreerbaar en heeft een snellere stijgkracht dan de F 86. De Amerikanen hebben beter ge trainde piloten en ze hebben betere electronische instrumenten. Ze moeten in de Russen echter sterke tegenstan ders erkennen, die ondanks hun pri mitieve blufmentaliteit respectabele kracht kunnen ontwikkelen. 99 MORGEN zal een aantal inwoners van het Limburgse Maasdorpie Itteren zich voor de rechter moeten verantwoorden wegens het maken van ..ketelmuziek" bii de woning van de weduwe A.M. Habet uit de Kerk straat aldaar, die binnenkort opnieuw in het huweliiksboot.ie ral stappen In vele Limburgse dorpen bestaat een oud folkloristisch gebruik om door het maken van ketelmuziek de betrokken weduwe of weduwnaar er toe te brengen de jonkheid te tracte- ren op een vaatje bier of iets derge lijks. De goedmoedig bedoelde ketel muziek eindigt meestal met een feest voor de jonkheid. In Itteren lagen de omstandighe den wat anders. Op 3 Mei begon daai het dagelijks kabaal van deze ketel muziek: o.a. sloeg men met een knup pel op een plaatijzeren voederbak het geen natuurlijk een heidens kabaal veroorzaakte. De betrokken weduwe, stond blijkbaar niet erg in de pas bij de ionkheid en omgekeerd en zo bleef meester van Itteren te moeten ingrij pen ook al omdat er vele zieken in de buurt woonden die van 't kabaal ernstige hinder ondervonden. Ondanks het verbod bleef men nog enkele avonden voortgaan met deze ketelmuziek. Toen werden drie per sonen bekeurd Men stoorde zich ech ter hieraan niet en toen op 14 Mei een hele samenscholing in Itteren ont stond kijklustigen waren van hein de en ver naar het dorpsheibeltje ko men kijken en zeker tweehonderd personen dromden samen in de buurt van het huis van de weduwe som meerde de politie, de menigte zich te verspreiden. Een aantal personen gaf aan dit bevel geen gehoor. Toen wer den 25 personen bekeurd wegens het niet voldoen aan een sommatie van de politie. Het is de eerste maal dat een der gelijke zaak in Limburg zal worden berecht. In Itteren was volgens een verklaring van een bejaarde oud veldwachter in 38 jaar geen ketelmu ziek meer ten gehore gebracht. Het bestuur van het Waterschap „Lamswaarde c.a." maakt bekend: 1. dat een vergadering van stembevoegde ingelanden zal gehouden worden op Woensdag 23 Juni 1954 des namiddags te 1.30 uur in hotel „De Linde" bij de heer A. Raas te Kloosterzande. 2. dat vanaf 10 Juni 1954 tot en met 20 Juni 1954 ten kantore van de ontvanger-griffier te Kloosterzande des voormiddags van 9.— tot 11.— uur ter inzage lig gen en tegen betaling der kosten in druk of afschrift verkrijgbaar zijn: a. de rekening en verantwoording over dienstjaar 1953-1954, b. de begroting voor het dienstjaar 19541955 met daarbij behorende toelichting. 3. dat van die begroting nadat zij door de vergadering van ingelanden is vastgesteld, andermaal gedurende acht dagen ter plaatse en uur als bovenvermeld, in zage kan worden genomen. Hontenisse, 10 Juni 1954 P. A. Bogaert, dijkgraaf F. J. de Nijs, ontvanger-griffier Uitneembare ten bate van Oostpriesterhulp te HULST op Zondag 13 Juni a.s. in het Groot Patronaat, Om 2 uur: VLAAMSE KERMIS met Theetent en VARIéTé. Om 7.30 uur DANSEN 705-O HEER zoekt met ontbijt op nette stand in TERNEUZEN of directe omgeving Brieven onder no. 42707-O kantoor Hulst. TE HUUR GEVRAAGD Vacantie aan zee. Gezin met 5 schoolg. kinderen (6-16 jaar) zoekt door omstandigheden eerst nu verblijfplaats aan zee, liefst Cadzand of Zeeuwse eilanden. Periode tussen24 Juli-15 Aug. Brieven met prijsopgave enz. onder no. 4133. HUIZEN Nieuwbouw, vrije vestiging, ook voor vrijst. v. inw. div. koops. Makelaars v. d. Berg en Co. - Nwe Ginnekenstraat 43, Breda. Een woonhuis te koop aangebo den met erf in de gemeente Hulst. Geschikt voor alle doel einden. Te bevragen bij Jos. v. Overmeer-de Bruyn, Nieuwe weg 11. 873 HYPOTHEKEN Financiering. Zeer gunstige voorwaarden, rente 3.5 pet.. Ge heimhouding verzekerd. Brie ven onder no. 3940 v. d. blad. Accu-revisie moet goed zijn Wij specialiseren ons daarop. Vele tevredenheidsbetuigingen. - Ook ruilen. Boomaars, Westerstr. 1, Tel. 159, Klundert. 9702 HANDEL Rijwielen direct van de fabriek 30 pet. voordeliger. Vanaf f 89 alsmede Wasmachines en Stof zuigers. Desgewenst op crediet. Vr. inl. aan Vert. v. Zeeland, J. v. Gent, Westwal 91, Goes. DIVERSEN Grijs haar is niet nodig. - Wij hebben een prima Haarherstel- ler. Deze herstelt uw haar in de normale kleur, zonder ver ven. Remb. f 5. Hoff, Steen straat 37, Arnhema 2783 Grote schieting op Zondag 13 Juni bij S. Blommaert, Stations weg 5. Hulst. Begin 3 uur. VERLOREN Uit de wei weggelopen 3 zwart bonte runderen. Oud 15 maan den. Tegen beloning terug te bezorgen bij E. Verbiest, Pot terstraat Hulst. 879 Plastic broekjes S.G.A. blijven zo zacht als zijde.42663 Dank aan God, H. Maagd Maria en Maria Goretti voor verkre gen gunsten. 4051 Verloren 29 Mei j.l. breed gou den schakelarmband met af beeldingen van olifanten. Te ruggave tegen beloning Copyra- tor - Bilthoven of Huisman's Boekhandel Breda. 4102 HUWELIJKEN R.K. juffrouw, 43 jaar oud, met ernstig karakter, nette burger stand, huishoudelijk goed on derlegd, zou graag in kennis komen met R.K. heer, leeftijd tot ongeveer 50 jaar, weduw naar met 1 kind geen bezwaar Geh. houding verzekerd. Br. onder no. 4047. 8 x 35 m TE KOOP staande te Vlissingen. Prijs f 2500. Te bevragen: HOORNICK's AFBRAAKHANDEL, Boulevard 120 te Roosendaal. Tel. 3308. Eerste Zeeuwsche Vulcaniseer- en Cover bedrijf „LUCTOR" - Hulst - Tel. 127 vraagt voor direct ENIGE JONGE KRACHTEN Aanmelden: Kantoor Tivoliweg 63 - Hulst. Gemeente Maldegem (Stroobrugge) B. op Zondag 13 Juni, ter gelegenheid der Vlaamse kermis met MAX v. PRAAG voor beginnelingen. f 120 aan prijzen. 704-O Begin 3 uur DE VREEZE 28 Juni: 10 dgn. autocar f 250. Verder elke 14 dagen. 5 Juli: 7 dgn. trein f 250. Verder elke 14 dagen. 23 Juni: 8 dgn. Geen nachttrein f 325, ééns per maand. 25 Juli: 8 dgn. autocar f 225. Elke Zondag t.m. 15 Aug. ROME: 1 Aug. 10 daagse treinreis f 295. EINSIEDELN: Pax Christ! reis, 2 Aug. f 208.50. PARAY LE MONIAL 9 Aug. autocar f 165, FATIMA - JERUSALEM. COLUMBUS REIZEN: elke week naar Moesel - Oden- woud - Zwarte woud - Tirol - Dolomieten - Mallorca - Joegoslavië. 739-oo Programma's en inlichtingen bij: REISBUREAU PEETERS VENLO - Kwartelenmarkt 3. Tel. K 4700 - 3136 I.E.O. TRANSFORMATORENFABRIEK C.V. te BREDA een bekwaam Bij onze onderneming kan geplaatst worden die na opleiding zal worden belast met de zelfstandige montage van draaistroom-transformatoren voor vermo gens tot 1000 kVA en spanningen tot 15.000 Volt. Uitvoerige sollicitaties te richten aan I.E.O., Konijnen- bergweg 6 (Belcrum), Breda. 765 Op Middelgroot kantoor te Breda, kan een geplaatst worden op dc afdeling Boekhouding, Accuraat kunnende werken Brieven met volledige inlichtingen, o.a. genoten opleiding, beklede betrekkingen, enz., onder num mer 42800 bureau van dit blad. AUTO'S MOTOREN Een tweedehands damesrijwlel te koop bij Eug.~ de „Moor, Zaamslag. 255 Kaiser Rotterdam de Luxe 1951 blauw, Kaiser Rotterdam de Luxe 1951 bordeaux-rood, Vaux- hall Velox 1952. Ford Taunus 1951, Skoda Stationcar 1950, Ford Vedette 1949, Ford Pre fect 1950, Minor Stationcar 1950 Opel Olympia 1950, Opel Olym- pia 1949, Ford F 1 bestelw. 1950, Pontiac Silver-Streak. Al deze wagens zijn steeds te bezichti gen Huize ten Bosch, nabij Liesbosch. Tel. K 1608-340. Au tohandel de Jong, Lyceuml. 18. Tel. 3904. Roosendaal.9707 Jeep. Uit voorraad alle origine le onderdelen. - A. van Beek. Willy's Jeep - dealer. Telef 67. Oudenbosch. 9703 DIRECT AF FABRIEK f tot f 60.- bespaart U door het kopen van een SIMBA ri|wiel. Voor i sohede pers. desgewenst gemakk. be- talingscondities Geillustr. prijscour 9 gratis SIMBA Ri)wielfabriek. Naaldwqkseweg 24-26, 'sGravenzan- de. tel. K 1748-67 - Nwtn Adres Woonpl Voor het Zuiden des lands vragen wij voor de verkoop van belangrijke import-merkartikelen een goed ingevoerde Vast salaris, provisie Sollicitaties, liefst met bureau van dit blad. en onkostenvergoeding, foto, onder no. 42662oo in het R. K. Gasthuis DEFTIG R. K. DIENST MEISJE gevraagd in doktersgezin (3 pers.) Goed loon. Aanmelden Belgiëlei 127. Antwerpen. 752-00 VOOi Haagdijk 180 te Breda huishoudelijke werkzaamheden. 243-oo

de Stem | 1954 | | pagina 6