STREEK Zuid-Beveland Ghesellen" middelpunt van Zeemvse Culturele Dag crème tabiet Niet teveel belegen wijn voor het cocktailvolkje Veertig iubilarissen te Sluiskil WALCHEREN RECTIFICATIE f 1.20 Z..VLAA N DEREN Chelariiie4 Stand; Pink AALMOEZENIER SCHILDERT ZIJN MILITAIR TEHUIS heden morgen DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 9 JUNI 1934 „Harde jaren zijn achter de 1953-1954: zwaar seizoen met een record-aantal opvoeringen HET. Zeeuws Landjuweel, de grote provinciale prijskamp voor toneelver enigingen, uitgeschreven door de Stichting Zeeland, is in Hulst begon nen en ook het slot zal gevierd worden binnen de wallen van de oude vesting stad. Het Landjuweel begon met de opvoering van „School der dapperen" door de St. Joseph's Ghesellen en het eindigt daarmee. Begin en eind in Hulst Stolwisselingzout Bernard Verhoeven op Wikor-congres: PHILIPPINENAAR VERDACHT VAN BOTERSMOKKEL De uitvoeringen van „Elkerlyck" te Middelburg MIDDELBURG VLISSINGEN JAARLIJKSE FOKVEEDAG TE KOEWACHT R. K. TEHUIS VOOR BEJAARDEN BIJ EXAMENS TERNEUZEN AXEL RINGRIJDERIJ MIDDEL- BURG De Grote Vier! RESTAURANT OP HET VLIEGVELD HAAMSTEDE? 4In doet wonderen.' IN TWEE UUR IN DE GRONDVERF Jongen verdronken MR Kortenhorst onderscheiden Erevelden worden goed onderhonden AGENDA Biografie Wedstrijd]: voor Zond Schoolwandelt burg wordt Kampioet schoolvoetl PINKSTEF TE IJZE O Maar nu spelen de Ghesellen het ter viering van hun overwinning: ze behaalden de eerste prijs, waarmee zij de culturele traditie van de veste Hulst alle eer bewezen. Zaterdag zijn ze het middelpunt van de Zeeuwse culturele dag, welke des morgens om 11 uur begint in de Burgerzaal van het Stadhuis, met een academische zitting. r\aar zullen drs. J. Henrich Mulder en dr. Paul de Rijck een inleiding houden. Om kwart over twee worden de deelnemers aan de Culturele dag door het gemeentebestuur ontvangen, waarna om drie uur de uitreiking van het wisselvaandel aan de Ghesellen en de overige prijzen aan de deelne mers aan het Landjuweel plaats vindt Voor de tweede maal zullen de Ghe sellen uit handen van de Commissaris der Koningin een eerste prijs ontvan gen; destijds behaalden ze de over winning in het door St. Jan uitge schreven concours, met de opvoering van „Zondvloed" van drs. L. Locke- feer. En 's avonds om 8 uur voeren de Ghesellen hun „overwinningsstuk" op. Degenen die 'n toegangskaart voor de voorstelling hebben kunnen daarmee ook de feestvergadering in het Bios coopgebouw bijwonen, waar de prij zen worden uitgereikt. De deelnemen de verenigingingen moeten die kaar ten aanvragen via hun eigen secreta ris. De St. Joseph's Ghesellen zijn dus het middelpunt van deze belangrijke dag en toen wij ze opzochten (hen druk repeterend ten huize van hun voorzitter vindend) was heel duidelijk de goede stemming te bemerken. „We hebben hai*de jaren gekend" zei voor zitter Ch. Heirman, „maar die zijn nu gelukkig voorbij. Vroeger waren we de enige toneelvereniging in Hulst, maar toen ontstond het Zeeuwsch-Vlaams Toneel, met als gevolg méér opvoe ringen en méér keus voor het pu bliek. Dus ook; splitsing van „suppor ters" en toen later zelfs een' derde vereniging ontstond, werd het nog moeilijker. De vaste, hoge kosten ble ven hetzelfde, maar uiteraard moest het bezoek verminderen. De verma kelijkheidsbelasting drukt ook zwaar op het toneelleven en ten tweede wor den de clubs welke meer dan één op voering per jaar geven gerangschikt onder het „economisch verkeer" en moeten dus.... 4 procent omzetbelas ting betalen!" De fiscus blijkt zich dus helaas wei nig gelegen te laten liggen aan de stimulering van de cultuur. „Maar' zo vragen we, „is er nu geen gevaar dat de Ghesellen, nu ze de eerste prys behaald hebben, zicli trots op de borst slaan en menen dat ze er nu zyn?" De heer Heirman kent dat ver schijnsel ook. „Neen, het is nu zaak, om niet naast onze schoenen te gaan lopen" zegt hij en dat heeft hij zyn mensen ook al op het hart gedrukt. Zo'n geest in de vereniging zou radi caal verkeerd werken en by voorbaat (Advertentie) Proef ons heerlijke alle kansen op volgende successen ver nietigen. DIOCESAAN VOORSCHRIFT rje voorzitter is trots op zijn „ploeg" en de Ghesellen zijn gezamenlijk trots op hun regisseur. Renaat Staes uit St. Niklaas. „Hij is één van ons, een volbloed Ghesel!" Mede- aan hem is het succes de overwinning met 398 W van de 500 punten te danken. Zijn regie-opvatting werd gehonoreerd met 45 van de 50 punten! Het juryrapport gewaagt van de uit stekende mise-en-scène en zegt dat het décor aan hoge eisen voldeed. Een pracht van een pluim voor de zwijg zame Piet Rouleau, die het ontwierp en voor Gaston de Nijs en zijn staf, die het uitvoerden. De keuze van het stuk „School der dapperen" vindt de een felicitatie waard en het rapport zegt letterlijk dat het beantwoordt aan de doelstelling van het Zeeuws Land juweel: het peil van het amateurto neel te verhogen. De Ghesellen zullen overigens wel blij zijn, na Zaterdag eindelijk eens een rustige tijd te krijgen. Dit seizoen is uitermate zwaar geweest. Niet min der dan dertig opvoeringen hebben ze al achter de rug. waarvan vele in an dere plaatsen, zoals Delft, Spekholzer- heide. Ze moesten vier stukken plus nog een één-acter instuderen en het is dus geen wonder dat ze nu eens een poosje het toneel donker laten. Daar om kunnen ze ook geen medewerking verlenen aan het openluchtspel dat tij dens de lanbouwdagen van de N.C.B. wordt opgevoerd; het zou werkelijk te veel worden. Toneel spelen eist zeer veel van de medewerkenden. En behalve het feit dat een record van 30 opvoeringen in een seizoen van ieder afzonderlijk méér dan de hele mens vraagt, kam pen de Ghesellen helaas, precies als vele andere verenigingen, met ver schillende moeilijkheden. De hoge be lastingen hebben we al genoemd, en dan bestaat er nog de moeilijkheid van het aanwerven van vrouwelijke krachten waarmee de Zeeuwsch- Vlaamse clubs kampen. Dat is er ook oorzaak van geweest dat men voor het Zeeuws Landjuweel een stuk ï.oos met louter herenrollen. Advertentie) wtrH da i*x«*rdosis van bij verstopping en da'm- traagheid. Hat blijft warknam. Vraagt Uw Apothakar of Drogist ENP een congres over cultuursprei- I ding onder de rijpere jeugd, Dins dag te Amsterdam gehouden, heeft Bernard Verhoeven behartenswaardi- ge dingen gezegd over de inpassing van de culturele vorming in het on derwijs. „Men streeft", zei hij, „naar onderwijsvernieuwing en wel naar 'n methode, die garanties biedt voor versterking van bet persoonlykheids- element. Men wil weer opvoeden tot oorspronkelijkheid en zelfstandigheid. Aesthetische vorming is daarbij erg belangrijk". „De jeugd", aldus de heer Verhoe ven, „die de tijd is van de eerste lief de, is dat ook ten opzichte van de schoonheid. Daarbij dient men niet te intellectualistisch te werk te gaan. Desnoods liever een eenzijdig appèl te doen op het schoonheidsinstituut in zijn bepaalde ontwikkelingsphase dan volledige kennis van de kla'èsieken ria te streden. De jeugd verkeert in de lenteperiode en de klassieken zijn meer vrucht van de herfst: het spin rag der verstilling op de belegen wijn moet men niet ontijdig uitspreiden over het rumoerige cocktail-volkje van thans". Drs J. H. Westerhuis, namens het Prot. Christelijke Onderwijs sprak in dezelfde geest en drs B. M. Teipe gaf tenslotte een uiteenzetting van h'et Werk- en Informatiecentrum ten dienste van het onderwijs aan de Rij pere Jeugd, dat dit congres georgani seerd heeft: het WIKOR wil alle ge gevens. die voor de aesthetische vor ming van de jeugd nuttig zijn. op een centraal punt verzamelen en beschik baar stellen. 1100 kg. in beslag genomen ^^MBTENAREN der Invoerrechten en Accijnzen deden, nadat zij een poging int frauduleuze uitvoer had den verijdeld, huiszoeking in ver schillende woningen aan het Olmen- dijkje te Philippine. In een der wo ningen werd niet minder dan 1100 kg. roomboter verpakt in vaatjes van 50 kg., ontdekt en in beslag genomen. Een auto werd eveneens in beslag genomen. Een verdachte werd gear resteerd. TOEN 'n schoenwinkelier Uit tegendeel en nam de benen. De mest- Zierikzee gisteren van va- werd" k°n- dat -heIaas niet doen en cantie terugkwam, zoek-de-zonzij-stemming naar de maan. Want uit aan 'n onderzoek onderworpen, was Zijn Laat nu onder de weinig attractieve ras lading 'n vracht van 600 kg. boter He verb°rgen zijn! U, noch wij worden daar overigens vetter van, want de geldkist was n bedrag van 2000 kommiezen verklaren, dat de partij gld. verdwenen. En uit het ma- niet v?or consumptie wordt vrijgege- gazijn 'n respectabel aantal ny- 1^1^ vinten'zf n^eUjk Ve;daon- lons. De politie van Zierikzee de provinciale stukken troffen wij bnndf nn 'n nnolo r,,-. Aa ooIc dit jaar 'n voorstel aan om het nOUflt nu n oogje op de dames- Texels Schapenstamboek voor N. Brabant 'n subsidie van f 100 te ver lenen. En even hardnekkig was daar weer aan toegevoegd, dat deze ver eniging gevestigd is te Ginneken. Blijkbaar is het nog niet tot de pro vinciale griffie doorgedrongen, dat Ginneken niet meer bestaat. Maar wilt u per sé die schapen steunen, dan zal ze toch in Breda terecht moe ten. a Het carnavalsfeest is de Bos schenaren goed bevallen dit jaar. We gaan het nog 'ns dunnetjes overdoen, zeggen ze. Daartoe heeft de Raad van Elf 'n schip gehuurd, waarmee op de wateren rond de Hertogstad plezier- vaarten zullen worden gehouden. Car naval-prinsen uit andere plaatsen mo gen ook mee Waar blijft het Zil vervosje toch. hebben alle duiven- sportliefhebbers zich afgevraagd. Het beest was al elf maanden geleden spoorloos verdwenen. Maar stelt U gerust: gisteren keerde het in zijn hok te De Heen onder Steenbergen terug. De eigenaar wil nu 'n aan klacht wegens wederrechtelijke vrij heidsberoving indienen, maar hij weet niet tegen wie Want Zilvervosje weigert te zeggen, waar het geweest is al die tijd Gaven wij gisteren reeds sensationele berichten over de Efteling te Kaatsheuvel, vandaag i: bet nog 'n graadje erger. Niet min der dan 25.000 bezoekers brachten hun Pinksterdagen door in Anton Pieck's sprookjesland. Dat zijn er 17.000 meer dan vorig jaar. Wanneer al die mensen in Kaatsheuvel hadden willen blijven eten. zou iedere inwo ner die dagen 4 gasten hebben gehad benen. Mits gekoust, natuurlijk. JEn de politie van Vught knipoog- e van blijdschap, dat zij 'n aantal geheimzinnige inbraken tot oplossing had weten te brengen, 'n Eindhove- naar bleek er verantwoordlijk voor. Over dat aantal moet U overigens niet te geringschattend denken. Maar liefst 150 kraakj es pleegde de goede man. Dat is 'n gemiddelde van 8 tot 10 per nacht. En omdat overwerk dubbel betaald wordt, nam hij behal ve geld ook fietsen en sieraden mee. Maar dat gaat hem in de nor 'n paar overuurtjes kosten, vrezen wij. Op 12 Juni houdt Visserslust in Waalwijk 'n visconcours ter herdenking van het feit, dat zij reeds 35 jaar gevist heeft. En heus niet altijd achter het net! De leden zullen echter hun walvisvaar ders thuis moeten laten. Er mag na melijk uitsluitend gewerkt worden met deeg en aardappel. Want dat lust de vis het best. weet Visserslust. Van vissen weet ook de politie van Axel mee te praten. Zij haalde uit de haven 'n Panamese zeebonk op, die echter bij nader inzien behalve wa ter ook ander vocht bleek binnenge kregen te hebben. Want hij was van de kade gesprongen naar 'n ducdall gezwommen en aan het preken ge gaan. Zo van „feestvierende Christe nen". Weet U wel. De organisatie van Katholieke Onderofficieren St Martinus zal op 14 Juni in Bergen op Zoom haar algemene vergadering houden. Er wordt 'n nieuw bestuur gekozen en gepraat over deelname aan het Centraal Overleg Militaire Stelt U gerust. Kaatsheuvelnaren, dit Ambtenaren. Enkele dnuar.ebeamb- laatste is slechts 'n statistisch grap ten sommeerden te Nieuwkerk de je van ons en geen voorstel om de landbouwer S. met zijn mestwagen attracties met 'n Brabantse koffieta te stoppen. Onze S. deed echter het fel uit te breiden. Waardige inzet der feeste lijkheden p EN UNIEKE gelegenheid nm het vermaarde Middeleeuwse spel „El kerlyck" te zien, geven op 24 en 25 Juni a.s. de Z.V.U. en de culturele commissie der Hervormde kerk te Middelburg. In de beslotenheid van het Munt plein zal dit Diets meesterwerk door eerste klas krachten van de Neder landse comedie. onder regie van Johan de Meester worden gegeven. Hans Bentz. v. d. Berg speelt de hoofdrol en naast hem staan Ank v. Moer, Ellen Vogel, Paul Huf, Ton Lutz, Henk van Ulsen en anderen. Alles wordt in het werk gesteld om de sfeer van deze bijzondere composi tie tot haar recht te doen komen. De muzikale illustratie van Joop Schouten, gebaseerd op Middeleeuwse motieven, zal ten gehore worden ge bracht door Middelburgse koren, on der leiding van Jan Kuiler. De orgel begeleiding wordt verzorgd door Jan Rijn en wordt evenals het verder accompagnement, overgebracht van de Grote Kerk uit.: Toneelbouw en verlichting worden tot in de perfectie verzorgd, zodat men verzekerd kan zijn, dat de twee uitvoeringen op hetzelfde peil staan, als die jaarlijks te Delft worden ge bracht. De tribune bevat 800 zitplaatsen, zodat 1600 mensen er van genieten kunnen. De feestelijkheden ter gelegenheid van Walcherens herstel, hadden niet waardiger geopend kunnen worden, dan met dit kunstzinnig evenement van de eerste rang. PLECHTIGE EERSTE H. MIS. Zaterdag a.s. wordt te Haarlem, de eerw. heer P. Poorleyn, zoon der pa rochie, tot priester gewijd. Op de avond van die dag zal de neomist op feestelijke wijze ingehaald worden, waarna Z. Eerw. in de parochiekerk om half acht het Lof celebreert. Op Zondag draagt de jonge priester dan zijn plechtige eerste H. Mis op. Katholieke arbeiders gaan feest vieren _JET komende weekend wordt feest gevierd in de Katholieke Arbei derskringen te Sluiskil Op Zaterdag en Zondag wordt het feit herdacht dat zowel de Katholieke Arbeiders Be weging als de R.K. Bond van Werk- nemers(sters) in de Industriële bedrij ven voor 25 jaar werd opgericht. Als pionier van deze afdelingen, die tot de sterkste behoren van Zeeuwsch- Vlaanderen en de Kanaalzone, mag zeker genoemd worden de heer R. Si- moen. die jaren achtereen de voorzit tershamer hanteerde en sinds de na oorlogse jaren -eniet van een ver diende rust. Alhoewel hij zelf niet tot de fabriekarbeiders behoorde zag hij in 1929, toen de grote fabriek te Sluis kil werd gebouwd, het nut in van een organisatie voor deze arbeiders en met behulp van enkele medewerkers werd de afdeling gesticht. Het aantal leden v. de~c vakorganisatie bedraagt momenteel 180 De KAB heeft momenteel een le denaantal van 420. Op slechts 10 pet. na zijn alle katholieke arbeiders, die georganiseerd konden zijn, bij de KAB aangesloten Zij telt momenteel 5 vakorganisaties een KAV-afdeling. benevens Kajot- ters. Het feest is groots van opzet en wordt Zaterdagmiddag ingezet met een feestmiddag voor de kindeven van de KAB. Des avonds vindt de feest vergadering plaats waarin een feest rede wordt gehouden door de Dioce sane Voorzitter van de KAB de heer G. Jacobs en de landelijke voorzitter van de Fabrieksarbeiders Bond de heer J. Vink. Tijdens deze fcestbij- eenkomst wordt aan het bestuur door de leden een nieuwe vlag aangeboden en zullen een 40-tal zilveren jubila rissen worden gehuldigd. Zondagmor gen wordt er een Plechtige H. Mis met assistentie aan God opgedragen, waarna gezamenlijke koffiemaaltijd. Na de Hoogmis zal het bestuur reci piëren. Het feest wordt tiesloten met een bont feestprogramma, dat Zon dagmiddag en Zondagavond door een bekend cabaretgezelschap wordt ge bracht. Kampioene tverd Bertlia van Em. v. Remoortere TE Koewacht 't Zand had de jaar lijkse fokveedag plaats van de plaatselijke vereniging tot bevorde ring van het rundveeras. Hiervoor bestond weer een zeer grote belang stelling, welke vorige jaren overtrof. Dank zij de steun van de gemeente en andere instellingen konden hier voor niet minder dan f 300 aan prij zen beschikbaar gesteld worden. De jury besfond uit Cam. Vercraayen. M. Kleinèpier en Ir. Harmsen, de rijks- veetéëltconsulent. De eerste prijzen vielen als volgt: Kalveren: Sterre van de Fa. van Goeye. Jongvee 14 tot 1 jaar oud: Clara van Emiel de Vlie- gher. Jongvee 1 tot 114 jaar oud: Lies- ke van H. de Waele. Rondbont jong vee: Vos van de kinderen van Dam me. Koeien 1 maal gekalfd: Berta van G. Dierick 78 p. Koeien 2 maal ge kalfd: Ria van A. de Letter 77 p. Koeien 3 maal gekalfd: Griette van Em. de Vliegher-78 p. Koeien 4 maal gekalfd: Bertha van Em. van Re moortere 80 p. Koeien 41 maal en meer gekalfd: Betsie van Alf. Bonte. Stie ren: 1 Prins Wilson van Gebr. de Bock 76 p., Ie prijs Matador van Em. van Gaever. Fokvee 114 jaar en ouder niet drachtig: Tilly van E. de Vlie ghei-. Drachtige vaarzen: Nelly van Em. de Vliegher. Algemeen kampioe ne werd Bertha van Emiel van Re moortere. Reserve-kampioene Betsie van Alfons Bonte, BADSEIZOEN GEOPEND. Het Gemeentelijk Badbedrijf is in tegenwoordigheid van een groot aan tal genodigden o.w. het voltallig col lege van wethouders, raadsleden, ver tegenwoordigers van de plaatselijke en van de provinciale V.V.V. door burgemeester mr. B. Kolff geopend Reeds direct na de opening hadden vele Vlissingers en ook vele vreem delingen de gelegenheid te baat geno men om een zonnebad of een koele duik in het zeewater te nemen. In zijn openingswoord zei de burge meester dat het ingebruik nemen van dit badbedrijf niet betekende dat B. en W. nu een duik zouden nemen in het zilte water. Het gemeentebestuur was volgens spreker trots op de be tonnen caisson waarmee het badbe drijf een ruime accomodatie heeft ge kregen. In het Strandhotel waar het ge meentebestuur na de opening een kop je thee aanbood werd nog gesproken door de heer J. L. Verhagen die, na mens de plaatselijke V.V.V. het ge meentebestuur feliciteerde met dit mooie badbedrijf. Ook mr. van Mo lenberg sprak namens de A.N.V.V. en de prov. V.V.V. een gelukwens. Tot slot sprak burgemeester Kolff over het technisch gedeelte van dit badbedrijf waarbij hij dank bracht aan de N.V. Aannemings Maatschap pij Visser en Smit uit Fapendrecht voor de wijze waarop zij het ontwerp van gemeentewerken hadden uitge voerd. LAGER KADER OPLEIDINGS CURSUS Uitreiking getuigschriften In de Gem, Dag- en Avondschool voor Nijverheidsonderwijs heeft ae wethouder van Onderwijs, de heer W. Poppe, aan de geslaagde candidate» voor de 2-jarige „Lager Kader Op leidingscursus" de getuigschriften uit gereikt. De uitreiking werd verder bijge woond door de directeur en de do centen en de heren ir. J- O. Bevdems van Berlekom namens de N.V. „De Vitritefabriek te Middelburg en ir C. J A. Bax hoofd Opleidingen van de Kon. Mij. „De Schelde", die beiden de geslaagden geluk wensten en opmern- ten, dat het vormen van geschikte Lager Kader mensen uit het bedrijfs leven van groot belang was voor de industrie. De namen der geslaagden zijn: J. J. Bciie. P. M. Groenewege, I. A. van Hout. A de Masieren, J. Parent imei lof) allen van de Vitritefabrieken eu P D. Blom (met lof). A. Bionke. W. J. de Kok. C Maljaars, A, C. Slough imet lof). H C. van Uxem, A. Visser, I. Visser en C. Witte van de Kon. Mij. De Schelde WAAR DE POLITIE AAN TE PAS KWAM Door de politie is een 25-jarige werkster uit Koudekerke aangehou den die zich had schuldig gemaakt aan diefstal van geldsbedragen. Voorts is een 21-jarige Rotterdam mer aangehouden die een min derjarig meisje had geschaakt. Aangifte werd gedaan van de ver missing van een rijwiel, dat onbe heerd in de Noordstraat had gestaan. Bij het door de politie ingesteld on derzoek bleek, dat de fiets door een Middelburger op het Jaagpad was ge vonden. De eigenaar heeft zijn kar retje weer teruggekregen. Een bewoonster van de Molenstraat kwam op het bureau kennisgeven, dat het slot van haar voordeur was be schadigd zodat ze haar woning niet kon betreden. Door bemiddeling van de politie werd de deur geopend. Een bewoner van Koudekerke die zijn fiets voor een café had laten staan deed aangifte van de vermis sing van een Amerikaanse legerrezen- jas die hij op de bagagedrager had gebonden. i Advertentie) De in de advertentie van MACLEANS TANDPASTA genoemd'e prijs voor MACLEANS CHLOROPHYLL moet zijn flinke tube per GOES In een vergadering van het bestuur van ,.St. Joanna" is nu definitief het beslui» gevallen om de het vorig jaar aangekochte villa, naast het zieken huis. te bestemmen voor een tehuis voor bejaarden. Beneden komt er plaats voor twaalf alleenstaande man nen en de bovenverdieping krijgt vier aparte twee-persoonskamers. VERGADERING VAN „ZUID BEVELAND" De Veilingsvereniging „Zuid Beve- land" alhier komt oP Dinsdag 15 Juni in algemene vergadering bijeen. De tarieven voor het komendte seizoen zullen vastgesteld worden, alsmede de percentages voor de te betalen pro visie boekjaar 1954-'55. Er moeten vier bestuursleden wor den gekozen wegens periodiek aftre den van de heren A. v.d. Poest-Cle- ment. H. B Pilaar, A. J. v.d. Linde en J. J. Lindenbergh De balans oer 31 Maan 1954 ver toont een batig saldo van f 1716 15 De lijst van geveilde producten over het afgelopen jaar laat een eindbe drag zien van f 6,396.879,83. (Advertentie) spelen zenuwen een grote rol. Een rustig examen doet U met Mijnhardt Zenuwtabletten Kruiningen Plattelandsvrouwen vergaderden. De afdeling Kruiningen en omstre ken van de Bond van Plattelands - vrouwen hield een vergadering onder leiding van de presidente, mevr. F. Kostense-Kraak. Vertoond werd een bedrijfsfilm, genaamd „Geschenk der Goden", waarin een globaal overzicht werd gegeven van het productiepro ces van cacaoboon tot eindproducten. Hierna werd de Engelse kroningsfilm gedraaid. VERKEERSDIPLOMA'S UITGEREIKT In onze gemeente hebben 214 leer lingen het verkeersexamen afgelegd. Aan 165 kon het diploma worden uit gereikt. Burgemeester Mr. P. Teile gen deed dit in het gemeentelijk gymnastieklokaal aan het Zandplein, inspecteur Reynders'van de gemeen tepolitie in de openbare school të Sluiskil. Aan 9 candidaten die met lof geslaagd waren werd een boek uitge reikt. Hengstdijk BESTRATING en RIOLERING De nieuwe bestrating in ons dorp en de nieuwe riolering zullen spoedig werkelijkheid zijn. De aanbesteding heeft plaats gevonden. De werkzaam heden zullen worden uitgevoerd door de fa. Sponselee uit Hontenisse. RAADSVERGADERING. Op Donderdag 10 Juni a.s. zal de raad in openbare vergadering bijeen komen. Van de 12 punten tellende agenda zijn de voornaamste wel: het voorstel tot opzegging van de gemeenschappe lijke regeling tot centralisatie van het bouw- en woningtoezicht en van hel toezicht op gemeentewerken in Oost Zeeuwsch Vlaanderen; het voorstel tot het verlenen van een 2e garantie aan de Stichting Protestantse Zieken zorg „Zeeuwsch Vlaanderen". Graautc L. Huijssen winnaar ]~)E Middelburgse ringrijders hebben het seizoen ingezet met hun jaar lijkse wedstrijd op het Molenwater. Er is weer pittig gereden. Voor de aangekochte prijzen werden 24 ritten gemaakt en hier was de uitslag als volgt: 1 L. Huijssoon 15 ringen, 2 Joh. van Wallenburg 14 r., 3 Jaap van Wallenburg 13 r., 4 C. Stroo 12 r., 5 J. Vader 10 r„ 6 J. C. Louwer 9 r., 7 W. Kosten 8 r., 8 P. Verburg 7 r., 9 P. D. Nijpjes 7 r„ 10 C. Jobse 5 r., 11 J. Wisse 5 r., 12 J. G. Cevaal 5 r., 13 G. van Dalen 3-r. Er waren drie wisselbekers be schikbaar gesteld door de heren J. v. Wallenburg, J. Meeuwse en P. D. Nijpjes, terwijl majoor J. Potteboom evenals het vorige jaar een medaille van de COAK schonk. Voor deze prij zen werden 6 ritten gemaakt. Het resultaat was: 1 L. Huijssoon 4 r. en beker. 2 P. D. Nijpjes idem, 3 Jaap van Wallenburg 3 r. en beker. 4 Joh van Wallenburg 3 r. en medaille, 5 J. Wisse 3 r. en geldsbedrag. Extra prijzen werden gewonnen door C. Jobse. J. Vader, J. C. Louwer. G. v Dalen en Jaap van Wallenburg. De pollepel was voor Jaap van Wallen burg. Koningschieting Bij de jaarlijkse konmgschieting van de handboogso ciëteit De Friezen, wist de heer B. Plasschaert de koningvogel te schie ten en daarmee beslag te leggen op de koningstitel voor dit Jaar. Terhole DE NOTENDIJK WORDT VERBETERD De reeds tot in den treure toe be sproken Notendijk, die geplaveid is met „kinderkopjes", zal vrij spoe dig een ander aanzien Krijgen. De verbetering wordt uitgevoerd door de fa. M. P. Ho! uit Kloosterzande Zij zal de Notenditk van een asphaltweg- dek voorzien De keien ziin uitgebro ken, de nieuwe steenlaag ligt er ge deeltelijk in en spoedig zal Tcrhole kunnen bogen op een behoorlijke weg I Advertentie) Elk tablet Chefarine „4" bevat 4 geneesmiddelen, die in de ge hele wereld beroemd zijn gewor den en millioenen mensen al baat brachten. m rr BEROEMDE GENEESMIDDEL EH IN EEN TABLET JN de jongste vergadering van ae Stichting „Nieuw Schouwen Duive- land" werd o.m. medegedeeld dat van de directie van iie KLM bericht was ontvangen, dat, deze maatschappij geen belangstelling meer heeft voor het stationsgebouw op het vliegveld ..Haamstede" Men zal trachten dit gebouw te verkopen. Er schijnt be langstelling voor te bestaan het ge bouw als restaurant in exploitatie te nemen. Met betrekking tot d.e wederop bouw werden ernstige klachten geuit. De aannemingspri.izen blijken te hoog te liggen waardoor het bouwen in het rampgebied wordt gestagneerd. Van ministeriële zijde werd destijds ver klaard dat de wederopbouw in twee jaar zou zijn voltooid. De beplanting is <n handen gegeven van de gemeen te Amsterdam, nadat men zich van de landschapsdeskundige had losge maakt. Lamswaarde AALMOEZENIER L. VAN DE VRANDE M.S-C. van het korps Commandotroepen te Roosendaal, gaat nooit bij de pakken neerzitten. Hij had niet voldoende geld om het militaire tehuis aan de Boulevard ge schilderd te krijgen en daarom greep de aalmoezenier, die een ongekende populariteit gen'et. naar het enige red middel. namelijk het zelf schilderen van de gebouwen. Dat wil zeggen, de „aal" charterde een stuk of tien sol daten. die in hun vrije tijd bereid wa ren hem te helpen, hij scharrelde verf bij elkaar en hij begon.... Natuurlijk deed de aalmoezenier zelf mee. Talrijke Roosendalers hebben de schilderende priester gade geslagen. Zo ongeveer alle records op schilder- gebied werden met vele lengten ge slagen. In enkele uren tijds stond het gehele gebouw in de grondverf. Pater van de Vrande had gezorgd, dat er op tijd een kopje thee en een bakslee koffie was De foto toont: links vaandrig van de Klaver, naast hem (het jasje aan?) Pater van de Vrande. Op de ladder korporaal Driessen, boven in een raam soldaat van de Hurk. Nog deze week wordt het militaire tehuis „officieel" geschilderd. BESTUURSMUTATIE E H B O. In de 'acature, ontstaan door het vertrek van de heer Alb. Neve, is de heer Fr Amend benoemd als voor zitter der plaatselijke EHBO-afde- ling. Vogelwaarde REVISIE- EN CONTACT- COMMISSIE INGESTELD B. en W. hebben ingesteld een plaatselijke revisie- en contactcom missie inzake toepassing Gemeentelij ke Sociale Werkvoorzieningsregeling voor handarbeiders. In deze commis sie hebben zitting de wethouder F. A. de Bakker, voorzitter; H. F. Ha makers, contact-ambtenaar van het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid: P. Brand, hoofd van het arbeidsbureau te Huist; J. van den Elshout. districtshoofd Centraal Bouw- en Woningtoezicht en Ge meentewerken; P. Kentin, C. Dobbe laar en P. de Booij. De heer A. War rens treedt op als secretaris der com missie. Tot plaatsvervangende leden werden benoemd de heren J. Vink, J. Collet en P. de Kort. jyjAANDAGAVOND is de zevenja rige Geert de Vries spelenderwijs in het water van de Nieuwe Vaart te Amsterdam geraakt en verdronken. Toen de jongen na vijf minuten door een voorbijganger uit het water werd gehaald, was hij buiten bewust zijn en kunstmatige ademhaling bleek niet meer te baten. ME L. G .Kortenhorst, voorzitter der Tweede Kamer, is benoemd tot Commandeur met sterren in de Orde van de Heilige Gregorius de Grote. De versierselen behorende bij ^eze onderscheiding, zijn hem over handigd door de Pauselijke Internun tius, Mgr. Paolo Giobbe. „QNZE eregraven in Indonesië krij gen de zorg die zij verdienen. Zij ziin waardig en eenvoudig en worden uitstekend onderhouden, dank zij het werk van ons kantoor." Dat is de mening van mevrouw H. G. van Anrooy - de Kempenaer, pre sidente van de Nederlandse Oorlogs gravenstichting, na een reis van ze ven weken die haar heeft gevoerd langs vijftien van de 22 Nederlandse erevelden in Indonesië (en één in Singapore). Maardag arriveerden zij Singapore). Maandag arriveerde zij Jhr. H.G.A. Quarles van Ufford (le- ®van de raad van bestuur van de ur I1 en adjunct-directenr P. w. de Hertogh jr. haar verwelkom den. AXEL. Centrum, 8 uur: Geketend. OOSTBURG. Lede), 8 uur: Opstand in Sing-Sing. SAS VAN GENT. Olympia, 8 uur: t Begon in Shanghai. TERNEUZEN. Luxor, 8 uur: Schadu wen boven Venetië. VLISSINGEN. Dr. Ariënsgebouw. Ver gadering EHBO, 7.30 uur. id. 8 uur vergadering St. Eloy. ANTWERPEN. Vlaamse Opera, 8 uur: Cavalleria Rusticana en Paljas. TERNEUZEN. Luxor, 8 uur: Onster- fëlijke Melodie. VLISSINGEN. Ariënsgebouw, 8 uur: Vergadering Kath. Arbeidersvrouwen. Het vertroui van het volk h de heiligverklarinj „afgedwongen". werd het aan dad rijke leven van di Eucharistie beslote sterven. Vrijwel stroomden de men zijn graf om er t< grafsteen te kussen beente rustte. Wai ervan overtuigd, d Vrede een heilige Men kan er zich verwonderen, dat Paus Pius X enk boeken werden gei feld zullen er in mende jaren nog Het is echter wel len, of iemand in even waardevol dc den als thans voor een biografie in bi een uitstekende verklarende tekst cretaris van de Vat verschenen bij Des boekvorm niet mir tige foto's, welke nieuwe heilige verl zijn van Leonard i graaf die blijkens brachte materiaal kan presteren dan een „vakman" dur: Wanneer we en nauwkeurig op coi ting bezien, dan sj in het oog, dat vo fijngevoelig kunst Nergens ontdekten de verdeling van li( nagenoeg volkomer staan steeds in eei afgestemde harmon Waarlijk, men bi gen bij het bezien ke beelden. Inte wordt dat genoegei tig doorbladert. D< het ware rustig e Kampioenschap DOS-PSV <2 uur) (2.30 uur). Promotie 2e klas: Veendam-Velocitas, District Zuid I. klas: Middelburg 2 Res. 3e klasse C: Voor de op Zat laatste dag van di te Oostburg, te hoe tocht, bestaat gre Reeds hebben mee ren ingeschreven. Dinsdag werden «tuk van het tijdei gehouden schoolv Zeeuwse kampioer voetbal gehouden. De kampioenen v Vlaanderen, Oost 7 ren, Walcheren, Schouwen, in de a c, speelden er eer om de Zeeuwse tite de afdeling A naa school Koudekerke, raar Ambachtsscho en in de afdeling C dagschool 5 te Vlis: In totaal werden gespeeld. Ter gelegenheid te IJzendijke op 1 tweetal voetbalwet die zeer in de sma zijn gevallen. De eerste ontmoi IJzendijke en Bier wonnen met 0-4. Daarna is de int wedstrijd tussen Meulestede (B.) resultaat hiervan Strafschoppen moi brengen en de Be superieur aan de Ruyterstad, zodat c de Belgische bezot W. ROOVERS (Tb door de national missie van de 1 om deel te nem ontmoeting tegei 20 Juni a.s. te start met Wim S meter. J/OOR de uierdl de maal drJ drie-markt op dl Bergen op ZoonI wordt georganisel se Winkeliers Va

de Stem | 1954 | | pagina 2