ST R E E OUDE GEN EVER Steenbergen, centrum van N. W.-Brabant Nieuw gemeentelijkbadbedrijf te Viissingen Het herverkavelingswerk in Zeeland Echtpaar d'Hondt-de Waal te Walsoorden in het soud Tevens herstel van de winkelgalerij Walcheren Z.Vlaanderen 772c JTIMmj Publieke Tribune DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 4 JUNI 1954 Zaterdagmiddag om drie uur zaï DODELIJK ONGEVAL TE VLISSINGEN Een gOBde keus uil de betere merken geeft U 'l beste dat er k Spectaculaire jacht op smokkelaars „EXTRA ZACHT EN BELEGEN' BEWOGEN K. A. B.. VERGADERING TE VLISSINGEN IIIIIIIIIIIIIIIIH"" «Ir» PASTOOR E. BURM 40 JAAR PRIESTER MIDDELBURG Het concours tier standwerkers GOES Winkels langer open op de laiidbouwdageii AGENDA 2 2 KOSTEN f 335.000.. nee Gemeeneenjjs bacL&mnjl te Viissingen, dat in de nacht van - Fe bruari 1953 werd verwoest en daarna volgens geheel nieuwe plannen is her bouwd zodat een bedrijf 'is gekregen dat uniek is in ons land, door burge meester mr. B. Kolff worden geopend. De kosten van de herbouw van dit bedrijf, dus de bouw van het beton- caisson dat tevens dienst doet als zee wering, de afbouw van de badcabines, het herstel van de winkelgalrij dat in eigen beheer wordt uitgevoerd en dat van het badpaviljoen bedragen in to taal ongeveer f 335.000.Met net ge reedkomen van dit bedrijf is weer een belangrijke stap gedaan in het alge heel herstel van Viissingen. Het werd gebouwd door de N.V. Visser en Smits Aanneming Maat schappij te Papendrecht. heeft een da mesafdeling met 42 en een heren afde ling met 46 badcabines. Deze zijn ge scheiden door een afdeling met 8 z.g. familie cabines In alle afdelingen zijn douches en toiletten. Iedere afdeling heeft 'n aparte ingang, die 's winters met vloedbalken wordt afgesloten. In de winkelgallerij zijn 4 cntkleedge- een tweetal douches. Ook de E.H.B.O. legenheden verder een garderobe en heeft hier weer een cabine gekregen terwijl verder een drietal winkeltjes kunnen worden verhuurd. De lucht verversing geschiedt door ventilatoren Als blijkt dat deze niet voldoen kan een afzuigkanaal geplaatst worden. Er zijn echter goede verwachtingen dat dit niet nodig zal blijken te zijn. Voor de buitenmuur is 4.5 meter stalen dam- wand met 1 meter dikke betonkop in de grond geslagen. Mocht onverhoopt het zand worden weggeslagen dan kan deze wand het water tegenhouden. O VIER GROTE WERKEN GEGUND Een beeld van de verwoesting van het badhuis bij de stormramp van vorig jaar. Arbeider van steiger gevallen Bij het opzetten van een bouwstel- ling. voor het flatgebouw aan de Nieuwstraat te Viissingen, is de 28- jarige D. v. Belzen uit Arnemuiden, toen hij het evenwicht verloor, van 8 meter hoogte op straat gevallen. Na de eerste hulp werd het slacht offer naar het St Josephziekenhuis vervoerd, waar hij spoedig overleed. Van B. laat een vrouw en drie kin deren achter. (Advertentie) 20 stuk* 75 ct - 10 stuks 3S ct Douane ving 750 kg. boter Toen douane-ambtenaren bij Bak- kersdam een Belgische auto sommeer den te stoppen, keerde die om en reed door een versperring, waardoor de auto 2 lekke banden kreeg. Verder rijden bleek hierdoor te veel gevergd. De wedloop, die daarna ontstond werd door de ambtenaren gewonnen en een zekere G. B. werd gepakt. De tweede inzittende werd herkend, maar kon ontvluchten. In de auto bevond zich niet minder dan 750 kg boter. (Advertentie) WENNEKER Comité organiseert tweedaags feest P)E echtelingen Frans d'Hondt en Aplonia de Waal te Walsoorden hopen op tweede Pinksterdag hun gouden huwelijksfeest te vieren en Walsoorden zou geen Walsoorden he ten als er niet goed gefeest werd. Op 7 Juni 1904 werden Frans en Aplonia in de St. Catharinakerk te Hengstdijk man en vrouw en zij ves tigden zich te Walsoorden. Frans was n.l. garnalenvisser en dit beroep heeft hij tot voor enkele jaren uitgeoefend. Hij voer niet alleen langs de kust, maar dikwijls ging nij buitengaats. Thans wordt zijn vissersbestaan voort gezet door zijn zoons, zij 't dan meer gemotoriseerd. Frans is momenteel 80 jaar en zijn vrouw 78, doch beiden zijn zeer goed gezond. GROOT FFEEST LIET belooft in Walsoorden een feest te worden, dat zal klinken als een klok. Niet alleen in de familiekring van de oudjes zal het feest zijn. maar de gehele dorpsgemeenschap zal fees ten. Twee dagen maar liefst. Morgen wordt het feèst, ingezet, kort na het middaguur. Dan zullen volksspelen worden gehouden voor kinderen en volwassenen. Om half viif zal 'n voet balwedstrijd Junioren Rioosterzande- waisooraen worden gespeeld, terwijl TJUAT HOORDEN wij op een persconferentie te Zundert? Dat onze huismoeders debet zijn aan de bedroevende prestaties, van ons nationale elftal. De kinderen mogen tegenwoordig niet eens meer op straat tegen 'n blikje schoppen, klaagde 'n sportauto- riteit. En juist die bezigheid wekte bij veel cracks van vroeger het bewustzijn hunner sluimerende traptalenten. De huismoeders vinden het allang lekker. Kom maar eens naar onze schoenma kersrekeningen kijken, zeggen ze. Halseren heeft wat je noemt een wereldprimeur. Bij de familie Franken zit 'n kat op drie eieren te broeden. Hij kloekt nog ook, vertelde de trotse eigenaar. Die kat is kippig, zegt men in Halsteren, a Hebben wij U dat ver haal uit Kaatsheuvel al verteld? Ook over 'n kat. Die dronk een schoteltje wasbenzine. En opeens begint me het beest te rennen, te rennen! Vliegt langs 'n overgordijn omhoog en blijft daar plotseling hangen. Dood? horen wij U meewarig vragen. Niets hoor. de benzine was op Waarheen gaat dit jaar de reis van Westdorpe's brand weer? Naar Brandeveen, Brandwijk of Brandemaatsloot misschien? Dat dacht U maar. Naar Waterloo, mijne heren! En in Brussel wordt manneke dinges bezichtigd. Want dat is 'n soort collega, meent men. a De Godska mers in Zierikzee gaat verdwijnen. Dat is 'n hofje van zeer oude huisjes, te bouwvallig om nog bewoond te wor- d :n. Het pittoresque weegt daar niet tegen op. Maar de gevelstenen, die grote historische waarde hebben, zijn in veiligheid gebracht. 'n Ei van 150 gram gelegd door 'n kip in Acht. Het ding mag als drukwerk verzon den worden, beloofden de Posterijen, vol bewondering voor zo'n prestatie. t Veertig groene baretten werden gisteren te Roosendaal uitgereikt. Dat betekent, dat we veertig nieuwe com mando's rijker zijn. Overste Beets ver richtte de plechtigheid, nog juist voor hij het commando overdroeg. a 'n Waar leger van rupsen is zich dik aan het eten in de bomen langs de Wouw- se weg tussen Roosendaal en Bergen op Zoom. Talrijke kruinen zijn al kaal. zo meldt men ons. En de overige drei gen het te worden. Want het smaakt de rupsen best. In Viissingen zak te 'n personenauto, via het trottoir uit wijkend voor 'n tegenligger, door een kelderluik. Erin was niet zo moeilijk, zuchtte de bestuurder, zich het zweet afwissend. Maar eruit! a ..Ik had er serieus mee op willen houden", ver klaarde 'n Eindhovens recidivist voor de rechtbank, ..maar de gelegenheid was zo mooi. dat ik het zonde vond. die voorbij te laten gaan." a 'n Drie dubbel zilveren feest gaat men in het Broekhoven-kwartier le Tilburg vie ren. Drie onderwijscongregaties, de bekende Fraters, de Zusters van het Allerheiligst Hart en de Zusters van het St. Jacobusklooster stichtten er 25 jaar geleden hun scholen. In houten keten. Dat zijn inmiddels moderne ge bouwen geworden. Maar het gaat er nog steeds van aap, roos, zeef. om 18.30 uur in de feestelijk versierde zaal van J.F. de Bruiin een feestavond zal worden gehouden. Tweede Pinksterdag, de eigenlijke feestdag der oudjes, zal pastoor v. d. Eynden om 10 uur een' plechtige H. Mis celebreren. Na de H. Mis keert het gezelschap terug naar Walsooro den voor een huldiging. In de na middag wordt een gecostumeerde voet baiwedstrijd gespeeld „.Steiger" „Tol", gevolgd door volksspleen. Bij de heer van Gi'.nsle zal op bel de dagen een jubileumschieting wor den gehouden. In de avonduren van de tweede Pinksterdag zal de harmo nie St. Cecilia van Kloosterzande het gouden paar een muzikale telicitatie komen brengen. In de afgelopen maand werden we derom vier belangrijke werken aan besteed en gegund voor een totaal van ongeveer f 880 000.- Het betreft hier: Het aanleggen van ong. 4.900 m. verharde weg, met bijbehorende kunstwerken, in de Polder Waarde. Drainage en egalisatie van ongeveer 210 h a. in de polder Si'herpenisse op Tbnlen, dat sinds Dinsdag echter stag neert. Het houwen van een gemaal voor het midden-gehied van Schouwcn- Duiveland. Het aanleggen en verbeteren van de Tureluurweg en de Klapueg <Dui- vendijksew eg) op Schouwen. Omtrent bestaande plannen kan het volgende worden medegedeeld: Besloten is om de Kuijerdamseweg cn de Beerenweg op Schouwen te doen uitvoeren als landbouwweg A, inplaats van als landbouwweg B. Bestekken voor het aanleggen van rondwegen buiten de bebouwde kom men van St Maartensdijk en Scherpe- nisse op Tholen zijn binnenkort te verwachten. Voorts is in studie de kwestie van de aandrijving van de bemaling voor Schouwen. Gemengde aandrijving, dus deelselectrisch en deels diesel, is weliswaar iets duurder doch biedt meer bedrijfszekerheid. In principe zal de Herverkavelings- commissie medewerken aan het tot standkomen van een proefbedrijf, uit gaande van de Stichting Proefboer- derijen. in het „platte" van Schouwen. In de polder „Vier Bannen" van Duiveland, waar reeds voor de ramp de ruilverkaveling ver was gevor derd, is door de Herverkavelingscom missie in 47 gevallen toestemming ge geven tot het stichten van bedrijfs gebouwen op „gesaneerde" bedrijven. In het algemeen is voor alle muta ties inzake grondrechten en pacht in herverkavelingsgebieden steeds de toestemming van de commissie nodig. Een dergelijke toestemming wordt, I oorsitter treedt af wegens dubbele werkzaamheden £)E vergadering van de V'issingse K. A.B. in het Ariënsgebouw gehou den had een vrij bewogen verloop, doordat de twee moties van wantrou wen werden ingediend, welke evenwel als niet genoeg ter zake dienend door het bestuur ter zijde werden gescho ven. Sinds enige tijd laat de oppositie in deze afdeling nogal van zich horen en ditmaal was het verslag der kascom- missie de aanleiding. Dhr Merk had namens de commissie critiek op het beleid van de penningmeester en op enkele uitgaven. Hij wilde een specia le commissie 0m deze klachten te onderzoeker,, welke commissie ge vormd zou moeten '.vorder, door drie leden en een ambtenaar der K.A.B. De voorzitter, de heer Schets, acht te dit niet nodig daar kas ert beschei den volkomen m orde waren.. Daar op diende de heer Adriaanse de eer ste motie van wantrouwen in. welke eenter met aanvaard werd door het bestuur. Dit wil wel de zaak voorleg gen aan hel Haarlemse hoofdbestuur. Bij de rondvraag kwam toen de heer Dorsman met de tweede motie, wvlke het lot van haar voorgangster deelde. Bij het begin der vergadering had de heer Schets al meegedeeld, cat hij wegens drukke werkzaamheden be sloten had te bedanken als voorzitter, welke lunctie hij zeven jaar lang waarnam; vooral de bemoeienissen met de woningbouwvereniging St. Wil- iebrord kosten veel zorg. Ook de hou- dig der oppositie in de laatste tijd, hoewel dit met werd gezegd, zal aan dit besluit niet vreemd zijn. De heer Schets heeft vervolgens een warm woord gesproken voor de cursus welkke de sociale school wil geven; minstens dertig deelnemers zijn nodig indien de mutatie geen afbreuk doet aan de plannen, als regel snel ver leend. Wordt echter niet overgegaan tot het afgeven van een verklaring van ..geen bezwaar" dan kunnen be trokkenen aannemen dat hun verzoek weliswaar in ernstige overweging is geweest, doch dat er inderdaad zoda nige belangen op het spel staan, dat daaraan niet kan worden voldaan. VEEL ANIMO VOOR N.-OOSTPOLDER De oproep van gegadigden uil de herverkavelingsgebieden voor een be drijf in de Noord Oostpolder, de Quarlespolder en de Braakman werd beantwoord door 219 grondgebruikers, waarvan 113 uit Schouwen cn Dui veland, 48 uit Tholen, 41 uit de Zak van Zuid-Beveland en 19 uit Waarde. In dit verband komt het gewenst voor erop te wijzen, dat in de Quar lespolder uitstekende gronden zijn ge reserveerd voor de fruitteelt. Fruit kwekers in de herverkavelingsgebie den zullen goed doen te bedenken dat hier een kans geboden wordt die niet zo spoedig meer zal terugkeren. Ten 'aanzien van de betaling van door de Stichting Beheer Landbouw gronden overgenomen bedrijven wer den verzoeken ontvangen om de af wikkeling meer te bespoedigen. Dit is voor de Herverkavelingscommissie aanleiding geweest een onderzoek naar de trage afwikkeling in te stellen. Overal waar mogelijk zal zo spoedig als dat kan betaling volgen, zodat uit sluitend die gevallen, waarin ingewik kelde verhoudingen uitbetaling niet mogelijk maken, nog enige tijd zullen moeten blijven wachten. Advertentie) ballpoints 090 vanal Jubileum in Biervliet 6 Juni. het Hoogfeest van Pinkste ren, hoopt de parochie Biervliet het 40-jarig Priesterfeest van pastoor E. Burm op plechtige wijze te vieren. Pastoor E. Burm werd 6 Februari 1888 te Hulst geboren en op 6 Jum 1914 te Hoeven priester gewijd. Na ongeveer 4 jaar kapelaan te IJzen- dijke en 15 jaar kapelaan aan de ka thedraal te Breda geweest te zijn. is pastoor E. Burm nu reeds 21 jaren pastoor van de parochie Onze Lieve Vrouw Onbevlekt Ontvangen te Bier vliet. PLECHTIGHEDEN ALSOF ook hij een hoogstandwerker was. zo klom gistermiddag de loco-burgemeester, wethouder Köge- ler op een bandenwagen, om het con cours waaraan twintig standwerkers op de Grote Markt deelnamen, te openen. In een geestig speechje bracht hij lof aan de welsprekendheid der ambulante middenstanders, welke zo suggestief is, dat het kopend publiek in de koopman zijn weldoener ziet en beide partijen toch tevreden naar huis gaan. Nadat de heer Schouten, de secre taris der centrale Vereniging van markt-, straat- en rivier-kooplieden zijn zegje had gezegd begon op twin tig plaatsen tegelijk het tournooi der hoogstandwerkers, de monstrateurs en „zwemmers", sommigen als volmaakte acteurs en anderen weer als geestige conferenciers, die hun beschilderde tegeltjes bloemprikkers, nylonnaalden plantenmest, chocolade fluitjes, hoe- denbeugels. apparaatjes horloges, si garen en citroenpersen aan de man brachten. Als panters slopen de juryleden om de orators heen en om vier uur werd de uitslag in restaurant Wöhler be kend gemaakt. De eerste prijs was behaald door mevr. Kleijweg, de dame met de hoe- denbeugels. hij bestond uit de me daille der stad Middelburg en een kleurets. Tweede werd „de nieuwe Rembrandt", de heer Ludwig; derde J. Aardse; vierde S. Levie; vijfde J. v. Weiten en zesde G. Klein, de kunstfluiter. Het concours werd volledig geslaagd genoemd. Behalve op welbespraakt heid had de jury haar oordeel geba seerd op beschaving originaliteit en verkoopkracht. Na de plechtige Hoogmis, opgedra gen door de-jubilaris en geassisteerd door de vier Biervlietse priesterzonen, die allen gewijd zijn. tijdens,zij» pas toraat 'kapelaan A. Ingels te Assene de. Pater Jac. de Causemaecker, Ma- ristenklooster te Hulst, kapelaan O. Gielleit te Clinge en kapelaan Fr. Buysse te Wouwse Plantage), zal men in de zaal van de R.K. Bewaarschool de schitterende cadeaux van de paro chie aanbieden. Op Donderdag 10 Juni zal de pas toor gehuldigd worden door de school kinderen. Ingevolge een verzoek van .Han delsbelangen" stellen B. en W. de ■raad voor om de winkeliers op 17, 18 en 19 Juni toestemming te geven hun winkels open te houden tot 's avonds 9 uur. De unie der samenwerkende han dels- en kantoorbedienden maakte hiertegen geen bezwaar. Ook de straathandel deelt in de zelfde gunst. NIEUW UITBREIDINGSPLAN De raad is tegen Dinsdag a.s. bij eengeroepen o.m. ter vaststelling van het nieuwe uitbreidingsplan. Van de gelegenheid om hiertegen bezwaren in te dienen is gebruik gemaakt door de fa D. Bakker, de heer J. Blokpoel en de Zeeuwsche Fruitteeltmij. Deze bezwaren richten zich niet te gen het uitbreidingsplan als zodanig, maar tegen de schade die belangheb benden zullen ondervinden bij uitvoe ring van het plan. De gevolgen zijn geregeld in de schadevergoedingsver ordening Goes, vastgesteld bij besluit van 26 Augustus 1953. Zodra dit plan door G. S. is goed gekeurd kan het uitbreidingsplan 1942 rnét -•alle-'hdaarrra-^ssnge'brachte wijzi gingen vervallen. Zierikzee RAAD VERGADERDE Tijdens de raadsvergadering werd de heer L. M. A. Nijssen te Maastricht benoemd tot tijdelijk leraar aan het Gemeentelijk Lyceum. Aan dhr. A. r Advertentie) American Cigarettes or met filter-mondstuk Oü ct. Steenbergen, het centrum van Brabants uiterste N oord-W esthoefc, heeft eens aan het open water gelegen. De polders, rechts boven aan op de foto zijn in de laatste eeuwen aan het land toegevoegd en de schepen moeten nu hun weg naar de haven zoeken langs de Vliet. Duidelijk ziet men de fraaie kerk van het stadje en een centimeter daaronder de kleinere protestantse kerk. waarlangs de weg zijn gevaarlijke bocht maakt, die nu is genormaliseerd.' Uiterst links op de foto ziet men het fabriekscomplex van de H.K.I. en rechts onderaan de watertoren bij de weg naar Dintel- oord. De weg die uit de dorpskom naar boven loopt, leidt naar St. Philipsland. Links van die weg stond in de dagen van Februari het water, dat uit de polders van Nieuiv-Vossemeer en het West- land kwam. Steenbergen heeft de laatste jaren heel wat nieuwe straten gekregen. Zij liggen hoofdzakelijk tussen de H.K.I. en de oude gemeentekom. Buijs, opzichter bij de Centrale Dienst Noord Zeeland, werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend wegens be noeming tot gemeente-architect te Nieuwkoop. Besloten werd tot het verlenen van een bijdrag van f 50.- aan het comité voor Nationaal Monu ment dr A. Plesman, mede uit waar dering voor wat dr Plesman destijds heeft gedaan voor de instelling en ex- ploitie van de luchtlijn Rotterdam- Haamstede. Van de heer H. Moes te Zeist werd een gedenkplaat aanvaard ais blijven de herinnering aan de watersnood. Als blijk van herinnering aan het bezoek van 23 en 24 Juli 1953 werd van de gemeente Hatfield (Engeland) een bank aanvaard, terwijl tevens aan verschillende autoriteiten dezer stad ere-medailles van de stad Zierikzee worden toegekend. Sluiskil JAARVERGADERING R.K. ZANG KOOR In het parochiehuis hield het R.K. Zangkoor St. C.iecilia een goed bezoch te jaarvergadering. Pater Gardiaan sprak de hoop uit dat ook in het ko mende jaar met dezezelfde ambitie 't R.K. Kerkkoor zijn taak mocht vervul len. Met het verstrijken der dagen wordt de behoefte aan een anderbege- leidingsmstrument steeds groter. Het harmonium is geheel versleten en een oplossing om deze te vervangen is op korte termijn noodzakelijk. Verheu gend was het te mogen vernemen, dat er reeds een fonds aanwezig is, zodat wanneer dit eenmaal voldoende is uit gegroeid men tot aankoop van een or gel kan worden overgegaan. Ook dit jaar zullen de zangers kun nen genieten van een uitstapje. Het ligt in de bedoeling om een tripje te maken door België. IJzp.nilijke ONDERWIJSJUBILEUM VAN DE HEER JER. CORNELIS Het 40-jarig onderwijzersjubileum van de heer Jer. Corneiis, hoofd van de Kalh. Jongensschool, is op plechtige en feestelijke wijze gevierd. De feestdag begon met een plechtige H. Mis en een algemene H. Communie van de schooljeugd. Hierna vond in t R.K. Jeugdgebouw een maaltijd voor genodigden plaats, waarna om 10 'uur het schoolfeest een aanvang nam waar bij de jeugd de jubilaris een hulde bracht. Dit feest werd afgewisseld door toespraken van pastoor de Graauw, na mens 't R.K. Schoolbestuur en de heer Lips, namens het onderwijzend perso neel. terwijl tevens talrijke cadeaux werden aangeboden. Daarna volgde een drukbezochte receptie, waarbij velen de jubilaris en zijn familie kwamen feli citeren. De dag werd verder in intieme kring doorgebracht. Het muziekgezel schap „Geduld Overwint" had haar oud-directeur reeds Zondagavond een serenade gebracht en ook de buurtbe woners hadden zich niet onbetuigd ge laten en een fraaie erepoort voor zijn woning opgericht. Aavertentie) HUMANISME EN NIHILISME De heer L. Pison vindt de kwestie hu manisme en nihilisme blijkbaar zeer in teressant. (Zie „De Stem", 22-5-'54). Dat doet me genoegen. Maar er zijn enkele dingen in zijn ar tikel die mij spijten. Het humanisme en het nihilisme „mogen" volgens mij ge rust „bestaansrecht genieten in Neder land". In mijn stukje (zie „De Stem" 14- 5-'54) heb ik het in het geheel niet over gewetensvrijheid gehad, noch over on derdrukking. Ik heb me alleen maar ge keerd tegen de enorme pretentie van de heer Oud. welke pretentie jammerlijk zonder wederwoord van katholieke zijde is gebleven (voorzover mij bekend), dat namelijk het humanisme eigenlijk door de Christenen dankbaar als medehelper- tegen-het-nihilisme aanvaard diende te worden. Het humanisme zou zoveel be ter zijn, hoger staan dan het nihilisme. Dit nu is n.m.m. bepaald niet het geval Zelfs is, volgens mij, noch het humanis me, noch het nihilisme een levensbe schouwing. Ik dacht, dit ook te hebben aangetoond. Het spijt me, dat ik in deze voor de heer L. Pison niet voldoende duidelijk ben geweest. Ook al ware dat anders, iedereen heeft het recht, het niet met mij eens te zijn. Maar het is wel spijtig, dat de heer L. Pison meende, Erasmus ten tonele te moeten voeren: Diens uit spraken zijn toch zeker al wel oud. (1) Of de al-of-niet grote Erasmus er al-of- niet een al-of-niet „behoorlijke" levens beschouwing op nahield, heeft met 'n even tuele levensbeschouwing van humanis ten en andere nihilisten geen steek te maken. En hiermee ben ik eigenlijk al uitge praat. Immers de heer L. Pison geeft verder zijn visies op de geschiedenis en op de politieke activiteiten van verschil lende -ismen. Over die onderwerpen heb ik in mijn stukje niet gesproken. Alleen moet mij nog dit van het hart: Genoemde visies steunen mijn opvatting, dat bij humanisme en nihilisme van le vensbeschouwing geen sprake is. Intus sen blijft de heer L. Pison natuurlijk vrij, al van levensbeschouwing te spre ken, wanneer men „het leven beschouwt". Maar men kan toch ook iemand die in de bezettingsjaren met eigen-teelt-tabak klungelde, geen tabaksfabrikant noemen'? TOON VERPALEN HEDKM SAS VAN GENT Olympia 8 uur: The Jazz Singer. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Onsterfe lijke Melodie. M()KC,E!S ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 8.15 uur: Bohème. AXEL Centrum 6 30 en 9 uur: Tarzan s avonturen. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Ik en myn vrouw. KLINGE Kinema v. Dijck 7.30 uur: Voor u, m'n lieveling. OOSTBURG Ledel 8 uur: Meneer Hulst met vacantie. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: The Jazz Singer. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Onsterfe lijke Melodie. Concertgebouw 8 uur: De wraak van de Zwarte Adelaar.

de Stem | 1954 | | pagina 2