COUVREUR tweede zor gde Belgische zege voor de Koblet verder uitgelopen op Coppi Brits eskader naar Zeeland ..Vervelende zwaartekracht moet worden opgeheven" VOETBALPR OBLEMEN VOORTING OOK GISTEREN WEER BESTE NEDERLANDER Tafeltenniskampioenen in Cliiige l'2e étappe der Giro leidde naar Genua Thus Roks terug in de familiekring Concours-Hippique Bergen op Zoom BABSON GEEFT DE MOED NIET OP Totnutoe leden alle pogingen schipbreuk DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 3 JUNI 1951 11 II) RONDE VAN ASSENEDE VOOR AMATEURS Fir min Martens ivon vóór Geernaert Koningsschieting te Goes Telefoonstations Lams waarde en Kuitaart verenigd STORINGSVUUR OP HET CHINESE VASTELAND INT. VOETBAL TE SAS VAN GENT Jubileum-sportdag Hellas te Goes 7e „Middelburg. Stadbuis"-tournooi Nieuwe handbal verenigingen opgericht 1 t TOLUNIE TUSSEN NEDERLAND EN DUITSLAND Bepleit door prof Gelissen Veel bewonderaars AFHOUDEN was hun geoorloofd Int. korfbaltouriiooi op „Rozenoord" MARKTEN A (Van onze speciale verslaggever). GENUA, WOENSDAGAVOND. TK HOOP MAAR, dat ik nu in de ploeg voor de Tour de France wordt gekozen", zei de 30-jarige Hilaire Couvreur uit de grond van zijn hart, toen hij als winnaar van de 12e étappe op de prachtige wielerbaan van Genua van zijn fiets stapte. Bijzonder trots was de Belg op het feit, dat hij in de lichte stijgingen en dalingen, op de vervaarlijke kronkelweg van Rapallo naar Genua zijn drie metgezellen, Ponzini, Soldani en Ciolli stuk voor stuk was kwijt geraakt. Tachtig renners verlieten in de vroege morgenuren Abetone. Het berg- stadje bood in de stralende zon een heel wat fleuriger aanblik dan Dinsdag avond bij de aankomst, toen bergen, hotels en huizen in een dichte nevel wa ren gehuld. De snelle afdaling van Abetone naar Bagni di Lucca, over 43 km. van bijna 1400 meter naar 135 meter, gaf een tweetal renners, Soldani en Ciolli gelegenheid te ontsnappen. Bij de vliegende controle in dit plaatsje hadden zy 1 min. 28 sec. winst op Couvreur, Isotti en Ponzini, terwijl het pelo ton toen al 5 min. 2 sec. achter lag. Bij Lucca, 20 km. verder, waren de Belg en Ponzini erin geslaagd, de beide vluchtelingen in te halen. Isotti was achter geraakt en liet zich later terugvallen naar het peloton. landers konden uitstekend meekomen, al klaagde Wim van Est over een steenpuist op een ongemakkelijke plaats. Gasten en bevolking aan de Revièra van Sestri, Rapallo en Santé Marghe- rita, hadden hun hotels en huizen ver laten en stonden in dichte drommen langs de zeeweg omCoppi of Bartali toe te juichen, maar zoals alle voorafgaande dagen waren de beide favorieten van het Italiaanse publiek niet in de voorste gelederen te vin den. Eerst werd Ciolli gelost, toen moest Ponzini van het wiel en ten slotte kon Soldani het harde, meedo genloze tempo van de Belg niet meer volgen. Zo bereikte Couvreur alleen de voorsteden van Genua. Juichend werd hij bij de eindstreep opgevan gen door zijn baas Girardengo, die zijn pupil op voortreffelijke wijze naar de zege had geleid. MOOIE HUGO WEG Dit viertal, Couvreur, Ponzini, Sol dani en Ciolli hebben kleur gegeven aan de twaalfde etappe. Zoals ge woonlijk liet het peloton de vier man nen gaan. Soldani stond nog het hoogst geklasseerd van hen in de per soonlijke rangschikking, maar hij had een achterstand van ruimeen uur op de man met de rose trui. Voorbij de vliegende controle te Pietrasanta Advertent et (95 k.m.) noteerden wij een voor sprong der vier leiders van 15 min. op het peloton. Bij de bestijging van de bekende Bracco, tussen Corrodano en Sestri. tot een hoogte van 615 meter, liep de grote groep enkele minuten van zijn grote achterstand in. TARZAN BLIJFT ACHTER Hein van Breenen moest in de klim lossen, maar de drie andere Neder- Naar de plechtigheid te Westkapelle beeft de Britse Admiraliteit afgevaar digd Admiral Pugsley met een vloot- predikant en twee manschappen. Ad miraal Pugsley leidde de acties tegen Walcheren. Voor de Royal Marines bomt Major General Phillips, verge zeld van een kapitein en vijf man. terwijl ook de Britse marine-attaché Uit Den Haag aanwezig zal zijn Aan de plechtigheid wordt van Nederland- Se zijde deelgenomen door de Mari nierskapel en een compagnie mari- pi?rs uit Rotterdam, terwijl van En gelse zijde de bemanning van de Co- runna en de Barossa en van de Rhine squadron deelnemen. PARADE TE MIDDELBURG Eerste steen voor monument te Westkapelle TN het kader der door de Stichting Nieuw Walcheren georganiseerde Herdenking van Wederopbouw en Herstel van Walcheren zal op Zater dag 26 Juni tussen 10 en 13 uur ook te Westkapelle een plechtigheid wor den gehouden, ter gelegenheid waar van een niet onbelangrijk Rrits vioot- bezoek aan Vlissingen en Middelburg zal worden afgelegd. Zoals bekend werd elk jaar als her denking van de landing bij Westka pelle op de landingsplaats aldaar door de Royal Navy en de Royal Marines een plechtigheid georganiseerd, mees tal op 1 November. De reeks dezer plechtigheden zal thans op 26 Juni worden afgesloten. Hiertoe komen gedurende acht of tien dagen de modernste Britse tor- pedobootjagers Corunna en Barossa, beide schepen van de omvang van de kruiser Jacob van Heemskerk, naaf- Vlissingen. terwijl naar Middelburg een afdeling van de Royal Naval Rhine Squadron komt, bestaande uit een Landing Craft Tank en twee Mo tor Launches. Deze laatste drie sche pen zullen aan de Loskaai komen te hggeh en daar gedurende de drie her denkingsdagen blijven. Van Neder landse zijde komt het fregat „Van Zeijl". 1 Couvreur, 251 k.m. in 6 uur 54 min. 15 sec. 2 Soldani 6.59.14. 3 Pon zini z.t. 4 Ciolli 7.00.20. 5 Monti 7.04.06. 6 Koblet z.t. 7 Astrua 7.06.13. 8 Nencini 9 Voorting, 10 Schar, 11 Pettinati, 12 Bartali, 16 Clerici. 18 Coppi, 21 Impa- nis. allen dezelfde tijd als Astrua. Verder zaten in deze groep nog: Magni. Van Est, Wagtmans enz., allen in dezelfde tijd als Astrua. 65 Van Breenen 7.14.34. Beni staakte de strijd. ALGEMEEN KLASSEMENT 1 Clerici 76.43.50. 2 Voorting (Ned.) 76.56.43. 3 Assirelli 77.01.54. 4 Koblet 77.12.21. 5 Defilippis 77.15.00. 6 Magni 77.15.09. 7 Schar 77.15.44. 8 Conterno 77.15.05. 9 Astrua 77.16.19. 10 Fornara 77.17.31. 11 Nencini 77.17.46. 12 Coppi 77.19.07. 13 Impanis 77.21.49. 19 Bartali 77.26.51. 20 Gismondi 77.27.24. 21 Wagt- mant 77.27.26. 31 Van Est 77.39.25. 72 Van Breenen 78.31.13. HET DUEL COPPI- i KOBLET (Van een speciale verslaggever) GENUA. Woensdagavond. Hugo Koblet heeft in de twaalf- de etappe van Abetone naar Ge- J nua twee kostbare minuten ge- J wonnen op Fausto Coppi. Het is J nu wel duidelijk, dat Koblet een ernstige poging wil ondernemen om deze Giro te winnen. In ieder j geval bouwt de Zwitser zijn posi- tie in de algemene rangschikking langzaam maar zeker op voor de beslissende slag in de Dolomieten j en de Alpen. Hij heeft nu 7 min. voorsprong op Coppi, die bij zijn verschijnen 1 op dc wielerbaan te Genua door het talrijke publiek op onbarmhar- tige wijze werd uitgefloten. Tot nu toe rijdt de grote Coppi in de schaduw van vele andere renners. Hij, die gedurende vele Giro's als dictator is opgetreden, die zijn be velen maar behoefde te geven en wellicht óók enkele .'lires van zijn enorm kapitaal om te winnen, moet ditmaal niet alleen tegen de buitenlandse renners kampen, maar de kopmannen van de an- I dere Italiaanse fabrieken maken I hem bovendien het leven. zuur. Inmiddels waren Koblet en Monti uit het peloton weggesprongen. Zij veroverden moeizaam twee minuten winst op Coppi, Astrua, Clerici, Voor ting en de andere grote mannen, maar 120 seconden zijn voor Koblet meer waard dan 10 minuten voor een der mindere sterren. Gerrit Voorting bezette nog een goede negende plaats in de klassering van de etappe. Van Est en Wagtmans kwamen in de grote groep binnen. Hein van Breenen had aansluiting ge zocht en gevonden bij Croci Torti, Baronti, Pezzi en Biagioni, zij stapten bij de poort van de baan af met een achterstand van bijna 20 min. op Couvreur. UITSLAG 12c ETAPPE De twaalfde etappe van de Ronde van Italië van Abetone naar Genua over een afstand van 251 k.m. is ge wonnen door: Spann&nd duel tussen Rijks en Hendricks verwacht Tweede Pinksterdag zal wederom het jaarlijks groots opgezet paarden- festijn plaats hebben in Bergen op Zoom. Wederom is een keur van springruiters en landelijke ruiters in geschreven, terwijl de deelneming aan de aangespannen nummers nog nim mer zo groot is geweest. De belangstelling gaat vooral uit naar onze internationale crack op springgebied, Jaap Rijks uit Rotter dam, die, zoals gemeld, de wens te kennen heeft gegeven om vóór zijn definitief vertrek naar Zuid-Afrika, De jaarlijkse wegwedstrijd voor amateurs in Assenede, mocht niet die belangstelling ondervinden, welke men gewoon was. Toch waren er nog 29 renners opgekomen om elkaar de zegepalm te betwisten in een rit over 110 k.m. Tenslotte was het Firmin Martens, .dis als eerste de finish passeerde in de tijd van 3 uur en 3 min. De ver dere uitslag was„als volgt: 2 W. Geer naert. op 2 lengten, 3 De Clercq, 4 Westdorp, 5 Claeys, 6 Van Dorpe, 7 De Meyere, 8 Naudts. 9 C. Oosthoek, 10 K. Inghels, 11 Baert, 12 Stockman, 13 Dieleman, 14 Van der Linden, 15 Valcke. 16 De Rijcke, 17 Hulsebout, 18 De Kever. Bij de koningsschieting, welke „Ja- coba van Beieren" te Goes hield, werd de titel behaald door de heer W. Hen- geveld. Geschoten werd naar de vogel. MILITAIREN PLEEGDEN KNOEIERIJEN ETEN hoofdofficier en twee onderoffi- eieren hebben voor de krijgsraad terecht gestaan wegens het plegen van knoeierijen bij leveranties aan de landmacht. Zij hadden „geschenken", „fooien" en beloften geaccepteerd, waarvoor zij bewerkten, dat bepaalden bedrijven de klandizie van het rijk kregen. Het drietal verrijkte zich op ongehoorde wijze. De hoofdofficier had op het buf fet in zijn huiskamer b.v. een „fooien- pot" staan, waarin zijn beschermelin gen hun „liebesgaben" konden depo neren. Tegen hem werd anderhalf jaar geëist. De beide onderofficieren hoor den resp. een jaar en negen maanden gevangenisstraf tegen zich eisen. CR zal te Westkapelle een steen wor- den aangeboden voor het toekom stige monument op de landingsplaats, terwijl de Engelsen tevens de laatste door hen aangeboden steen voor het raadhuis van Westkapelle zullen ent hullen. Na afloop van de plechtigheden te Westkapelle worden de Britse officie ren ontvangen in de Statenzaal te Middelburg, waar zij hun corpswa pens aan de provincie zullen aanbie den, terwijl de stichting Nieuw Wal cheren dan het Gulden Bomen-Boek aanbiedt aan de provincie, waarin de namen staan van allen, die destijds hebben bijgedragen aan het fonds voor de herbeplanting. Nog kan worden gemeld, dat de gro te parade op de Markt te Middelburg, waaraan onder meer wordt deelge nomen door de Garderegimenten in ceremonieel tenue, gecommandeerd zal worden door luitenant-kolonel Honing van de Mariniers uit Rotter dam Tot dusver hadden Lamswaarde en Kuitaart elk een afzonderlijke tele foonstation. Met ingang van 1 Juni is dit veranderd en zijn beide stations verenigd. Het thans ontstane telefoon kantoor draagt de naam Lamswaarde, doch is ondergebracht bij het post station te Kuitaart De telefoonnum mers van Lamswaarde zijn ongewij zigd. die van Kuitaart daarentegen al len met 50 verhoogd. Ze beginnen der halve van 51 af. Artillerieduel pR is een einde gekomen aan de be- trekkelijke rust, die er totdusverre langs de kust van het Chinese vaste land heerste. De nationalisten verla ten steeds vaker hun laatste bastion Formosa voor storingsaanvallen op de communisten. Een nationalistische kustbatterij op het eilandje Quemoy 5 kilometer uit de kust wisselde gisteren scho ten met communistische batterijen op het vasteland. Hoewel een aanval op het vasteland voorlopig tot de onmo gelijkheden behoort, concentreren de communistische generaals toch reeds troepen langs de kust tegenover For mosa. Corn. Boys tegen Franse club Heeft men gedurende enkele jaren Sas van Gent bij een bijzondere gelegenheid kunnen genieten van een voetbalwedstrijd tussen een Neder landse eerste klasser en een buiten landse dito, dit jaar heeft men het wat lager moeten zoeken, doch niette min zullen de voetballiefhebbers weer een aangename middag hebben. Op le Pinksterdag wordt n.l. op het terrein van de plaatselijke voetbal club ..Corn Boys" een wedstrijd ge speeld tussen deze club en een Fran se derde klasser: FC Chanterreine. Men zal nu niet in de eerste plaats technisch hoogstaand spel mogen ver wachten. of het zou moeten zijn, dat beide clubs in een „off-day" (maar dan in de gunstige zin) verkeren. Wij verwachten echter, dat ieder er be nieuwd naar zal zijn, wat „Corn Boys" tegen hun buitenlandse colle ga's zullen presteren. Van een pittige wedstrijd, waarin beide clubs alles zullen geven om de overwinning te behalen, zal men echter verzekerd zijn. Ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan organiseert de Goese handbal vereniging Hellas op 2de Pinksterdag een sportdag met 'een programma, dat klinkt als een klok. Begonnen wordt met een korbal- wedstrijd tussen het Goese Togo en de eerste klasser Deetos uit Dordrecht, die enkele malen kampioen van Ne derland was. Daarna spelen de eerste klassers RBC uit Roosendaal en Lon- ga uit Tilburg, een voetbalwedstrijd. De dag wordt besloten met een hand balwedstrijd tussen Hellas en de hoofdklasser Niloc uit Amsterdam. Zaterdag a.s. wordt op het Nadorst terrein te M'burg begonnen met de voorronde van de wedstrijden om de zilveren Stadhuisplaquette, welk tour- nooi voor de 7e maal wordt gespeeld. In een tweetal voorwedstrijden zal beslist worden wie op 22 Aug. in het tournooi zal kunnen uitkomen. In de eerste ronde komen Zeelandia en De Zeeuwen tegen elkaar uit, terwijl vol gende week RCS en EMM de strijd aanbinden. De derde ronde volgt dan 22 Aug. 1954. nog eenmaal uit te komen in Bergen op Zoom. Insiders zullen begrijpen, dat een sportieve strijd zal ontbran den tussen Rijks en het nieuwe spring- phenomeen Hendricks te Grathem, met zijn beroemd paard Byou. JEUGDNUMMER Verder staat als nieuw nummer op het programma een nummer voor jon gens en meisjes t.m. 17 jaar, waarvoor een groot aantal jeugdige ruiters en amazones uit West- en Oost-Brabant heeft ingeschreven, benevens enige en thousiasten van boven de Moerdijk. Vermelden we tenslotte nog een deelname van de Koninklijke Stallen te Soestdijk en dat de dag zal eindi gen met een jachtrit over 3000 M. terwijl tussen het programma door zal optreden Pedro de Valencia van het Spaanse circus Espana. Een bezoek aan het concours in Ber gen op Zoom zal dus alleszins de moeite waard zijn. De handbalsport in Zeeland wordt hoe langer hoe meer populair. In Kloosterzande en Kwadendamme is nu ook een handbalvereniging opgericht. Eerstgenoemde is een onderafdeling van de v.v. Hontenisse. De club uit Kwadendamme zal zeer waarschijn lijk de naam krijgen van deze plaats. Verder hebben ons berichten bereikt dat zowel in Terneuzen, Ovezande, 's Heerenhoek, onderhandelingen wor den gevoerd om te komen tot oprich ting van een handbalclub. Op de kampioenswedstrijden welke te Oostburg in het parochiehuis ge speeld werden door de teams van de Zeeuwsch-Vlaamse Tafeltennisbond behaalden zowel het le als het 2e team van de Tapijtfabriek Clinge elk in hun afdeling het kampioenschap. Hierboven is het le team vereeuwigd. HET moet mogelijk zijn, een Duits- Nederlandse economische Raad te vormen, die zodanige economische verdragen tussen de beide landen aan beveelt, dat er op de duur een tol- unie tussen Nederland en West:Duits- land kan worden tot stand gebracht". Dit oude geluid, uitgebreid met en kele nieuwe gedachten, klonk giste ren tijdens de opening van de jaar vergadering van de Nederlandse Ka mer van Koophandel voor Duitsland. De voorzitter, prof. dr ir H. Gelissen, die de instelling van een Duits-Ne derlandse economische Raad al eerder heeft bepleit, brak nu opnieuw een lans voor deze gedachte, die een flink deel van de Europese integratie ver werkelijken kan. Prof. Gelissen dacht hierbij b.v. aan de vestiging van Duits- Nederlandse bedrijven in Nederland, door samenwerking van Nederlands en Duits kapitaal. TAE zwaartekracht zit Roger Babson, uit De Verenigde Staten, al lang dwars. Hij kan het niet verkroppen dat de mensen hun leven moeten slijten als slaven van de onverbiddellijke ga- vitatiewet, dip hen aan de aarde gekluisterd houdt en hen dwingt, regelmatig bij de schoenmaker aan te kloppen voor nieuwe zolen en achterlappen. Babson is 74 jaar. En alleen de dood. zo zegt hij, kan hem afbrengen van zijn pogingen, de zwaartekracht, hoe dan ook, op te heffen. Zijn stichting voor zwaartekracht-onderzoek heeft drie prijzen uitgeloofd voor de beste essays over oplossing van het probleem. Dabson speelt met de idee, dat men sen, vliegtuigen enz. „gewicht loos" kunnen worden gemaakt. (De moderne fysici beschouwen, onder im puls van Einstein, de zwaartekracht als een eigenschap die eigen is aan de ruimte die massieve lichamen bevat. Ze denken dat het niet mogelijk is deze kracht te „neutraliseren" of „af te schermen", zoals dat met de stra ling gebeurt bijvoorbeeld). Dertig jaar lang koestert Babson een afkeer'voor de zwaartekracht en is hij het leven van de geleerde, sir Isaac Newton, die het eerst deze kracht ontdekte, aan het bestuderen. (Men weet uit de schooltijd nog wel dat ons werd voorgehouden dat New ton de zwaartekracht ontdekte, toen hij eerst een middagdutje lag te doen onder een fruitboom. Er viel een ap pel van de boom op de neus van New ton. Hij vroeg zich af waarom die ap pel niet naar omhoog was gevallen in plaats van naar beneden en zo zou hij de zwaartekracht hebben ontdekt. Indien het niet waar is, dan is het toch goed gevonden BRIEVEN PERST liet Babson niets vermoeden van zijn grieven tegen de zwaar tekracht, uit vrees dat sommigen aan zijn verstand zouden gaan twijfelen. Maar niet zo lang geleden begon hij openlijk ten strijde te trekken tegen de zwaartekracht. Talrijke van zijn bewonderaars den ken dat Babson het bij het rechte eind heeft en dat er nu eindelijk eens wat moet worden gedaan. Een hoop brieven stroomden in de postbus van Babson binnen: daar zijn brieven onder van „dwazen", maar ook van verstandige zakenlieden. Een vooraanstaande schoenfabrikant bood Babson 100.000 dollar aan, indien hij iets kon vinden „dat in de zool van een schoen kan worden gestoken om de gevolgen van de zwaartekracht te gen te gaan". Ook vervaardigers van vloerbekleding legden een levendige belangstelling aan de dag voor de ge dachten van Babson; ze zagen de mo gelijkheid voor ogen eens „vliegende tapijten" (en niet dus die uit de Per zische sprookjes van „Ali Baba en de veertig Rovers") aan de man te kun nen brengen. DE RAAD VAN EDISON D ABSON schreef dus een anti-zwaar- tekracht-wedstrijd uit. Er werden 88 essays ingezonden. Geleerden van naam onderzochten ze mede met Bab son. Geen enkel essay echter vertel de Babson hoe men een anti-zwaarte kracht-scherm moet vervaardigen.... De eerste prijs werd behaald door een zekere Wittry, die een overzicht gaf van de pogingen die er in de loop van de geschiedenis werden gedaan, om de zwaartekracht op te heffen, po- gingèn die alle mislukten. De tweede prijs werd verworven door Peter Johnson Jr. die zich met onproductief blijvend gecijfer had be zig gehouden. De derde prijs tenslotte ging naar John Cook. Babson is niet terneergeslagen. Hij herinnert zich nog de laatste keer dat hij met de uitvinder Thomas Alva Edison sprak die in 1931 stierf. Edison zei toen: „Babson. houd steeds voor ogen dat ge niets weet over niets Gij moet iets uitvinden dat de zwaarte kracht opheft. L Bi De slagers familie A. Billet, uit de Molenstraat te Zundert, waar Thijs inwoont (zijn vrouw is een Billet) vierde verheugd diens behouden terug keer. Thijs zit als trotse vader met stamhouder Robert op de knieën. Mevrouw Roks doet niet voor hem onder. Een leuk tafereeltje na zoveel uren van spanning. De linksbinnen (l. bi.) van de aan vallende partij, aangevallen door de hem dekkende rechtshalf (r.h.) van de verdedigende partij, plaatst de bal met een boog voor het doel, met de bedoeling dat de midden voor (m. v.) zich van de dek king van de stopperspil (s.) kan los maken door naar rechts te lopen van plaats m.v. (1) naar m.v. (2). De spil gaat met hem mee van plaats s (1) naar s (2), maakt echter geen aanstalten om de bal te spelen, doch volstaat er mee zijn tegenstander de weg te versperren door hem af te houden. Daardoor krijgt de doelverdediger, van d (1) naar d (2) lopend, alle gelegenheid de bal te pakken te krijgen, zodat hij hem rustig zal kunnen wegwer ken. De vraag rijst of de handeling van de spil is toegestaan, want naar bekend, wordt „afhouden" in het algemeen gestraft met een indirecte vrije schop, aangenomen dat hij bij dat afhouden geen duw geeft, want dan wordt de overtreding ernstiger. In het onderhavige geval is echter van 'n overtreding in 't geheel geen sprake. In twee gevallen mag, bij wijze van uitzondering dus een spe ler een tegenstander afhouden, na melijk ten eerste om de bal voor zijn doelverdediger te laten lopen en ten tweede om de bal over doel lijn of zijlijn te laten gaan. Daarbij is echter vereist dat de bal binnen speelbereik is en tevens dat de spe ler, die af houdt, met het gezicht naar de bal is gekeerd. Aanvallende speler» Verdedigende spelers Loop van de spelers ------- Loop van de bal De korfbalvereniging „Olympia *47" te Bergen op Zoom, organiseert op Zondag 1 Augustus a.s. een interna tionaal korfbaltournooi. De inschrijving voor dit tournooi, waarvoor bijna 300 verenigingen zijn aangeschreven, staat reeds nu voor al le klassen open. Alle. wedstrijden zul len worden gespeeld op het sportpark „Rozenoord". Per twaalftal zullen minstens drie wedstrijden moeten worden gespeeld. „Olympia '47" heeft voor deze gelegenheid reeds nu de beschikking over acht fraaie hoofd prijzen, terwijl de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat elke deelnemende vereniging met een aardig souvenir wordt verrast. De bekers, welke 2 x achtereen of 3 x in totaal moeten worden gewon nen, voor zij eigendom worden, zijn: de V.V.V. wisselbeker, Wisselzuil J. U. van Coppenolle, Wissel-krab Mode Magazijn „De Duif", Luxor-coup Gebr. Benner, Janus van der Zande-beker, Wisselzuil N.V. Becht Zn en de Hut-Bar-beker L. Bernaards. Verwacht wordt, dat ook vele Bel gische verenigingen aan dit groots op gezette korfbaltournooi zullen deel nemen. GOES, 2 Juni Kruisbessen 68 p. 100 kg, kropsla a2 8, bl 6.50, bloemkool a2 37-45, bl 28, afw. 22-26, alles per 100 sts.; selderij 12 p. 100 bos; rabarber 6-12, aardappelen (oude) 14-17, spinazie 25, gr. sjalotten 9-15, aardbeien 95-130 p. 100 kg. Na de glasaardbeien werden in dit sei zoen de eerste aardbeien van de koude grond aangevoerd door L. Bon te Ier- seke en L. Testers te Bergen op Zoom. 's-BOSCH, 2 Juni Op de veemarkt van heden werden aangevoerd 5981 stuks vee. zijnde 1905 runderen, 309 vette kal veren, 626 nuchtere kalveren, 139 fok- zeugen, 307 slachtzeugen, 58 lopers, 2020 biggen, 84 schapen, 515 lammeren en 18 geiten. De prijzen waren as volgt: melk- en kalfkoeien 700-975. guiste koeien 560-840, kalfvaarzen 600-900, klamvaarzen 550-725, guiste vaarzen 500-700, pinken 350-540, graskalveren 225-360, nuchtere fokkalve- ren 100-165, nuchtere slachtkalveren 45- 60. zware soorten 65-87.50, drachtige zeu gen 325-440, lopers 90-115, biggen 55-78, vette schapen 90-110, ooien met lamme ren 130-160, weilammeren 40-55, aanvoer van slachtvee 873 stuks. Prijzen: extra kwaliteiten 3.15-3.25, le kw. 3-3.10, 2e kw. 2.80-2.90, 3e kw. 2.50-2.65, vette stieren 2.75-2.90, worstkoeien 2.20-2.45, alles per kg. gesl. gew. Vette kaveren zware soor ten 2.50-2.70 p. kg, vette kalveren mid denklasse 2.25-2.40 p. kg, vette kalveren lichte soorten 1.95-2.15, nuchtere slacht kalveren 1.15-1.35, zware soorten 1.45-1.75, slachtzeugen 1.64-1.70 per kg lev. gew. met 4 kg tarra. Jonge slachtvarkens 1.82- 1.92 per kg lev. gew. met 4 kg tarra. Overzicht: normale aanvoer van melk en kalfkoeien, de goedsoortige werden ruim prijshoudend verkocht, de mindere soorten kalme handel, prijzen bleven nauwelijks gehandhaafd. Redêli.jk aanbod van guiste koeien en weidevee, handel vlugger, prijzen even vaster. Minder aan voer van .jongvee, handel vlot met iets hogere prijzen. Vette kalveren werden bij een normale aanvoer redelijk goed verhandeld met weinig veranderingen in prijzen. Minder aanvoer van nuchtere kaiveren, handel willig, prijzen hoger. De handel in fokkalveren had een vlot ver loop, prijzen vaster. Vette schapen wer den kalm verhandeld met staande prij zen. Ooien met lammeren werden vlug en prijshoudend verkocht. Grote aanvoer van weidelammeren. handel redelijk, prij zen onveranderd. Ruimer aanbod van fokzeugen met veel belangstelling, han del willig met hogere prijzen. Lopers werden bij korte aanvoer lui-duur ver handeld. Grote aanvoer van biggen, han del vlot met hoge prijzen. Ruim aanbod van slachtvee, de handel verliep lui- duur. vette stieren werden evenals de worstkoeien vlug verhandeld, prijzen ho ger. Groter aanbod van slachtzeugen, de handel werd vlot ingezet, afloop traag, prijzen bleven gehandhaafd. KAPELLE, 2 Juni Exportveiling: kruisbessen 66.20-68.40; groenten: kropsla 5-10, aardappelen 15-19, bospeen 21, ra barber 8-9.5, sjalotten 8.5, tomatenpl. 1.70 p. p. TERNEUZEN. 31 Mei Sla A 11.90- 13.70. B 7.10, bloemkool A 32-47. B 17-32. C 9-17. witte komkommers B 41-43, peen TI 46-51, kroten 38, uien 2-4, radijs 4, sjalotten 1-5, Eerstelingen I 64, andijvie II 33-35, asperges 1.05-1.44, sav. kool 26- 35, prei 55-57, rabarber 17-19, spinazie 29- 30, Aardbeien Dutch Evern (glas) per doosje 37-66. WATERSTAMtEN Mannheim 2.94 (-0.05). Kaub 1.96 (—0.01), Trier 1.16 (-0.08), Koblenz 1.92 (+0.03). Keulen 1.60 0.07), Ruhrort 3.50 (-0.04). Lobith 9.51 (+0.01). Nijmegen 7.32 (0), Arnhem 7.50 (—0.02), Éefde 2.56 (0 04), Deventer 1.67 0.03), Namen la Plante 1.56 (+0.01), Borgharen 39.46 (+0.32). Bel- feld 10.89 (+0.10), Grave 4.62 (—0.05).

de Stem | 1954 | | pagina 11