SGHMITTLEIIN legt zijn functie neer Kortstondige carrière als Staatssecretaris Prins leiclt persconferentie Het Laatste Avondmaal" gerestaureerd Dolle koe zette Oost-Roosendaal op stelten GENEVIEVE NU VEILIG THUIS ARRESTATIES IN KARACHI Verklaring van minister Kernkamp redde de RTC met de West Interpellatie over houding van generaal Juin in Tweede Kamer Senator Knowland onthult: Plan voor communistische wereldrevolutie Lichtschip Terschellingerbank geramd door Belgisch sc hip Twintig achtervolgers streden lange tijd tevergeefs Voor God, Koningin en Vaderland DAGBLAD VOOR ZEELAMP OPKLARINGEN oppenheimer buiten atoomgeheimen Woorden van Pius X gaan in vervulling statuut gaat nu in zee Sovjet-diplomaat teruggeroepen WEER EEN INCIDENT IN DE KANAALZONE KWADE DAGEN VOOR DE WICHELROEDE korreltje zout unieke botsing Jachtdie bijna één uur lang duurde vijf vragen aan minister bei jen Acht doden bij vliegtuig-ongeluk r De bisschop mag niet weggaan 94e JAARGANG No. 21045 Uitgave: N V Uitgevers Mjj INeerlandia Verschijnt elke werkaag Bureaux: Bieda, Reigerstraat 16 Tel Kedactie: 8181, Admi nistratie: 8778 Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J J H A Bruna Redactieraad: C J v Hootegem Mi Ui A J J tVl Mes, Mr H B L de Rechter. L J v 't Westende. P V M Vercauteren Abonnementsprijs bij vooruitbetaling t 0.85 per kwartaal per post f 6.55. per week (uitsluitend bij niet-post- bestell.) t 0.45 Incasso wordt berekend Losse nummers 13 cent Postrek no. 278841 W O E NSDAG 2 JUNI 1954 Advertentieprijs voor de gehele oplage 1 0.30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend m de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.30 per m/m) Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tariel en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vei nietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: (jt)ES. Westsingel 98, Telefoon no. 29.3fi - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST. Dubbele Poort 7, Telefoon 102 - (Bjjbureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601. OOSTBURG. Nieuwstraat 41, Tel. no. 3o) TN Karachie heeft de Pakistaanse po- litie vijftien personen gearresteerd onder verdenking van communisme en handelingen die mogelijk de orde zouden kunnen verstoren". De vijftien arrestanten is aange zegd, dat zij een jaar zullen worden vastgehouden. Er worden nog meer arrestaties verwacht. In Oost-Bengalen heeft men nu al 210 personen achtei de tralies gezet, wier activiteiten ge richt waren tegen de nieuwe gouver neur. EISENHOWER heeft het Congres om nog 1.1 milliard dollar voor militaire bouwwerken verzocht. Een groot be drag is bestemd voor een stelsel van verbindingen in Alaska. DE DRIE BONDEN van N.S.-perso- neel hebben de loonvoorstellen van de directie der N. S. afgewezen. Tussen directie en personeelsraad was over eenstemming bereikt, doch de bonden willen verdergaande loonsverhogingen. NAAR VERLUIDT is de Luxemburg se regering nog met afgetreden. De toekomstige ontwikkeling hangt nog af van de positie die de socialistische partij zal innemen. De lopende zaken worden nog door de regering waar genomen. DE LATIJNS-AMERIKAANSE lan- den hebben Guatemala gedoodverfd als een communistisch bolwerkje en besloten de Raad van de organisa tie van Amerikaanse staten te verzoe ken om sancties tegen de regering van Guatemala. HET GROOTSTE spionnageproces in de Noorse geschiedenis is gisteren te Oslo begonnen. Het proces, dat weken zal duren, wordt achter gesloten deu ren gehouden, om de betrekkingen met de Suvjel-Unie niet te schaden. HET GOUDMOLENTJE van de Staats loterij heeft gisteren de vijftigdui zend gulden toegespeeld aan de bezit ters van loten met het nummer 11892. (523e Staatsloterij, vierde klasse, 14e lijst). TUSSEN 16 en 25 Juni wordt er in het Kanaal een geallieerde vlootoefening gehouden onder de naam „Haul". Men zal dan ook Nederlandse schepen in actie zien. TN FFANKRIJK plegen regeringen en allerlei andere hoge li chamen maar een zeer kortstondig leven te leiden. Men heeft in het land van Marianne voormalige ministers, die niet langer dan enkele dagen in de regering zitting hebben gehad. Korter loop baan dan die van Raymond Schmittlein, staatssecretaris voor de verbonden staten van Indo-China had evenwel niemand. Schmitt lein, die Maandagavond zijn benoeming aanvaardde, heeft gister morgen alweer ontslag genomen, zulks op verzoek van de Gaul listische parlementsfractie, waaruit hij was voortgekomen. Deze fractie heeft thans besloten elk harer leden te verzoeken 'n aanbod tot het bekleden van de functie af te wijzen. Het Fran se publiek blijft onaangedaan bij dit nieuws. Meer belangstelling toont men voor Genevieve de Gallard, de verpleegster die als enige vrouw het beleg van Dien Bien Phoe meemaakte. Gisteren kwam zij eindelijk in Parijs aan. STRAKS DRINKEN we allemaal jenever, omdat de koffie onbetaal baar wordt. Braziliaanse hande laars beweren, dat de koffie zeker niet goedkoper zal worden. Men verwacht een daling van het ver bruik met 10 pet. Molotov terug in Genève ET EN MENIGTE van duizenden ver drong zich op het vliegveld, toen het vliegtuig uit Saigon landde. Hon derd politiemannen moestén de nieuwsgierigen in bedwang houden. Genevieve sprak na haar aankomst slechts enkele woorden. Zij was ver rast, vertelde ze, over deze grote be langstelling voor haar, die toch in Dien Bien Phoe niet meer had gedaan dan haar plicht. Zij had tijdens het beleg de verschrikkingen van de oor log van nabij meegemaakt en meer dan ooit verlangde zij nu naar herstel van de wereldvrede. Over haar toekomstplannen vertel de zij, dat zij misschien naar Holly wood zal gaan voor een film over Dien Bien Phoe, maar het is ook mogelijk, dat zij als luchtmacht-verpleegster naar Indo-China zal terugkeren. „Wan neer ik tenminste niet getrouwd ben", zo voegde zij eraan toe. Voorlopig zou zij echter alleen denken aan het he den. ..Ik heb zoveel heimwee naar Frankrijk gehad", sprak zij. Genève. waar vandaag de militaire besprekingen over Indo-China begin nen, stond in het teken van een andere terugkeer. „WELKOM". FjAAR BEGROETTE een naargeest-j uitziende lijfwacht de Sovjet-rtt: nister van Buitenlandse Zaken MoL tov, die enkele dagen in Moskou i" geweest, om overleg met zijn regering te plegen. Acht zwarte, Russische ,,Zis"-auto's, waaronder het kogelvrije exemplaar van Molotov zelf, stonden gereed om het gezelschap van het vliegveld te halen. Tussen Zuid-Korea en de V. S. zijn besprekingen gaande om een weg te vinden uit de impasse, waarin de Ko reaanse kwestie is geraakt. Mogelijk zal het vi'aagstuk worden voorgelegd aan de eerstvolgende algemene verga dering van de Verenigde Naties, indien de communisten zich blijven verzet ten tegen het toekennen van gezag aan de internationale organisatie bij de regeling van het probleem. Vertegen woordigers van andere Westerse lan den zijn het met deze politieke strate gie niet geheel eens. Japan vindt het niet van wijs in zicht getuigen, als het zou deelnemen aan het voorgesteld Z.O.-Aziatische veiligheidsverdrag. Onder de 14.000 militairen van de Franse Unie, die in Dien Bien Phoe gestreden hebben, bevon den zich aldus een verklaring van het Franse opperbevel 1600 Duitse gewonden, alle be horende tot het Vreemdelingen legioen. Naar schatting zijn 100 Duitse gewonden uit het fort weggehaald. De strijd in de Tonkin-delta bleef gisteren beperkt tol schermutselingen, waarbij het de roden erom te doen was, de weg van Hanoi naar de aan- voerhaven Haiphong af te snijden. Eén Franse post ging verloren. Amerika overweegt ernstig voor een luchtvloot van grote transportvliegtui gen van het type „Globemaster" te zorgen voor het vervoer van verschei dene duizenden Franse militairen van Noord-Afrika naar de Tonkin-delta. Volgens ambtenaren is het meer dan waarschijnlijk, dat de vliegtuigen spoe dig voor de operatie beschikbaar wor den gesteld. LANGS HET Noordzeestrand en op de oevers van het IJsselmeer zijn onrust barend veel coloradokevers (zij dragen een gestreept jasje) aangetroffen. Red de nieuwe piepers en dood deze ke vers, zo luidt nu het motto. DE WESTBERLIJNSE Senaat heeft ruim 80.000 Mark gevoteerd voor het herstel van de Dom, die in het Ooste lijke deel van de stad staat. Voor het geld zal herstelmateriaal worden ge kocht, dat niet in de Sovjetzone ver krijgbaar is. DE TWEEDE KAMER heeft besloten op 22 Juni a.s. de nota inzake het de fensiebeleid in openbare vergadering te behandelen. ANDERHALF JAAR met aftrek is er geëist tegen een Rijkskeurmeester van autohanden, die sommige bedryven, die aan het rijk leverden, een handje hielp en daarmee in 3 jaar tijds zo'n f 13.000 had verdiend. OP DE NIEUWE MAAS te Rotterdam is het stoffelijk overschot aangetrof fen van de 38-jarige havenloods C. H. van Hulssen. Deze was het laatste slachtoffer van de op 5 Januari over varen sleepboot „Argus". TWEE INWONERS van Woerden, die ongeveer 2.5 maand in voorlopige de tentie hebben doorgebracht, verdacht van moord op de politie-agent van Eek. hebben een schadeloosstelling ontvangen. Zij waren onschuldigd. DE REGERING heeft meegedeeld, dat de verlaging van de rijksleges voor paspoorten hoewel niet voor de aanvang van het reisseizoen toch zo spoedig mogelijk een feit zal zijn. DE REGERING Noordrijnland-West- falen heeft zich verzet tegen een NA- VO-plan, om nabij Aken het grootste Europese oefenterrein voor tanks in te richten. De NAVO zal de bezwaren onderzoeken. MET DE „Sibajakis gisteren de 50 duizendste na-oorlogse emigrant naar Australië vertrokken. Het was de 20- jarige tapster uit Amsterdam, mej. M. A. Scholte. Zij werd feestelijk aan boord ontvangen. O Weersverwachting, geldig lot vanavond: 1 5 Plaatselijk opklaringen en hoofdzakelijk in liet binnenland J took enkele buien met kans op on- weer. In de ochtend hier en daar Jmis' of laag hangende ewolking.i bi het Zuiden van liet land iets j J lev re, elders ongeveer dezelfde temperaturen. J Vandaag: Zon onder 20.49 uur. Maan onde. 21.16 uur. Morgen: Zon op i.26 uur. Maan op 5.12 uur. FNE ADVOCATEN van de bekende Amerikaanse atoomgeleerde dr Oppenheimer hebben meegedeeld, dat een bijzondere veiligheidscommissie zich met twee tegen één stem heeft uitgesproken voor een verbod voor de geleerde tot kennisneming van Ame rikaanse atoomgeheimen. Stoffelijke resten naar Venetië DE stoffelijke resten van Paus Piws X zullen binnenkort worden hij- gezet in de basiliek van de San Marco in Venetië, de stad waarvan Pius X voor zijn verkiezing tot Paus, mo narch was. Daarmee zal dan vervuld zijn. wat de beroemde Kerkvorst sprak bij zijn vertrek uit Venetië naar het concla ve: ..Eens dood of levend zal ik terugkeren in Venetie". Aanvankelijk werden de stoffelijke resten van Pius X in de gewelven van het Vaticaan bijgezet. Later werden zij overgebracht naar de Sint Pieter, waar zij bleven tot dc afgelopen Za terdag de dag van de heiligverkla ring toen zij in plechtige processie naar de kerk van Maria Maggiore werden gedragen. Een gelukkige moeder met een gelukkige dochter. - Geneviève de Gallard wordt op het vliegveld Orly door haar moeder gezoend(Telefoto) (Van onze parlementaire correspondent) "pOT gistermorgen is de R.T.C.-boog gespannen geweest, maar minister Kernkamp heeft na een koortsachtig weekend het verlossende schot kun nen lossen. Nadat tegen het eind van de vorige week een viertal Antilliaan se delegatieleden met moeite was weerhouden het vliegtuig te nemen, heeft minister Kernkamp zich bezig gehouden met de opstelling van een verklaring, die eerst in de Nederland se delegatie en later in de voltallige vergadering der drie delegaties gena de kon vinden. Deze verklaring heeft betrekking op de positie van de procureur-generaal als verantwoordelijke figuur voor de rechtszekerheid en zal als een soort van interpretatie op de reeds eerder gegeven interpretatie (waarop later sommige Antillianen terugkwamen) worden afgelegd op de openbare slot zitting. Nu de laatste besloten zitting is ge houden, waarin men tot overeenstem ming kwam. kan de R.T.C. als geëin digd worden beschouwd. De slotzit- ting van Donderdag is slechts een plechtig besluit. De delegaties zullen het bereikte resultaat nu aan de drie regeringen voorleggen, die het in de vorm van een wetsontwerp aan de volksvertegenwoordiging aanbieden. In Nederland de Tweede Kamer, in Suriname en de Antillen de Staten. Er is een tweederde meerderheid van stemmen nodig, om het Statuut in werking te doen treden. In Nederland en in Suriname zijn geen moeilijkheden in de volksverte genwoordiging te verwachten. In de Antillen kan men daarvan niet zo ze ker zijn. Aanslag op Josjida niet uitgesloten |~NE leider van de vroegere Russische diplomatieke missie in Japan. Gregori Pavlitsjef, reist vandaag per vliegtuig naar Moskou, vergezeld van zijn vrouw. Waarschijnlijk staat deze terugkeer in verband met het feit, dat een lid van de voormalige Sovjet-mis sie in Japan, politiek asyl in Amerika heeft gevraagd en gekregen. Het land van de Rijzende Zon kent ook zijn moeilijkheden met commu nistische groeperingen. Zo vreest men, dat linkse elementen zullen proberen een moordaanslag op premier Josjida te plegen, nog voor deze zijn voorge nomen wereldreis begint. Vorige maand werd een man in de tuin van Josjida's huis aangehouden, die be kende. dat hij de premier wilde do den. ..Men kan nooit weten wat voor beloften hij zal geven, als hij eenmaal in het buitenland is", sprak de arres tant. Josjida vertrekt Vrijdag. Zijn privé lijfwacht is uitgebreid. Roerig Egypte HET lijk van een tweede Britse sol daat, die in de buitenwijken van de Egyptische stad Ismailia werd ge dood. is door de Egyptische politie aan de Britse militaire autoriteiten over gedragen. Maandag werd van de bovenverdie ping van een huis in Ismailia op een Engelse vrachtwagen gevuurd. HET wichelroedeprobleem heeft lan ge tijd onderwerp van bespreking uitgemaakt in de werkgroep voor landbouwkundig onderzoek. Deze werkgroep heeft nu een rapport opge steld, waarvan de eindconclusie luidt, dat wichelroede-onderzoek waardeloos is. De land-, tuin- en bosbouwers wordt aangeraden geen rekening te houden met de nimmer aangetoonde, hypothe tische aardstralen en geen waarde te hechten aan wichelroede-onderzoek, het gebruik van zgn. afschermappara- ten en de verwijdering van aardstra len uit landerijen en gebouwen. In het paleis Soestdijk werd Dinsdagmorgen een persconferentie gehou den over de „Bilderberg Conferentiedie in de afgelopen week te Oos terbeek. op initiatief van Z.K.H. Prins Bernhard werd gehouden. Prins Bernhard leidde de persconferentiedie zeer druk werd bezocht door persvertegenwoordigers uit binnen- en buitenland. Tijdené de pers conferentie: v.l.n.r.: Eduard Littlejohn, secretaris van Mr Coleman; Mr John S. Coleman vice-president van de Bilderberg Conferentie; Prins Bernhard, president van de conferentie; Mr Berry Bingham en dr F. A. de Graaf f, secretaris van de prins. P^EN MERKWAARDIG docu ment circuleerde gisteren onder de leden van de Ameri kaanse Senaat. Het was dat vertelde tenminste Senator Knowland, die het in zijn bezit had gekregen een communis tisch plan voor 'n wereldrevolu tie in twintig jaar, opgesteld 9? HET Belgische schip „Vlaanderen" heeft gisteren een unieke aanva ring gehad. Dit vaartuig kwam in bot sing met het lichtschip Terschellin- gerbank en bezorgde dit een flink gat juist boven de waterlijn. Waarschijnlijk is dit de eerste maal in de geschiedenis dat er een licht schip werd aangevaren. Het ongeval wordt echter verklaarbaar, als men weet dat er een dikke mist heerste. De ..Terschellingerbank" is inmiddels naar Rotterdam gesleept, om gerepa reerd te worden. Kort voordat de aan varing met het lichtschip plaats vond, klonk het noodsein van een ander Ne derlands schip, de kustvaarder „Deo Vavento". Dit was eveneens in de dichte mist aangevaren door een Engels schip, de „Hirondelle". Direct werd sleepboothulp geboden. Reeds dezelfde dag arriveerde de „Deo Va vento" in de haven van Terschelling. De „Hirondelle" is doorgevaren. door de Chinese communistische leider Mao Tse Toeng. Knowland wilde niet vertellen hoe hij aan het document gekomen was. Wel zei hij, dat het in Maart 1953 uit Peking naar Moskou was gebracht. In het stuk wordt verklaard, dat oorlog vermeden diende te worden, tot het communisme zeker zou zijn van de overwinning. Mao's plan behelst het isoleren van Amerika, het sussen van Engeland, het steunen van communis tische strijdmachten in Indo-China, waarna Birma en Thailand zullen be zwijken. Indonesië zou in I960 een satellietstaat van de Sovjet-Unie zijn. Door een golf van revoluties zullen Europa. Canada en Zuid-Amerika in een hopeloze positie geraken. De wals zou moeten beginnen te rollen in het Oosten, waar Mao een strijdmacht van 25 millioen man wil opbouwen. Hoewel het plan menigeen slapelo ze nachten zou moeten bezorgen, is het in de Amerikaanse Senaat nogal laconiek opgenomen. Bij lezing van het stuk krijgt men trouwens het on bedwingbare gevoel, dat het merk waardig duidelijke suggesties doet aan de confererende staatslieden in Ge nève. Het prikkelt Engeland, het waar schuwt f rankrijk: kortom het is als een consult bij een waarzegster, die van te voren op de hoogte is ge bracht van alle antecedenten van haar cliënt, om hem die later onder vrese lijk veel geheimzinnigheid op te dis sen. 9? (Van onze parlementaire correspondent) p\E bezwaren tegen de Europese Verdedigingsgemeenschap. die in het openbaar waren geuit door de NAVO-opperbevelhebber in Centraal Europa, maarschalk Juin. waren gis termiddag in de Tweede Kamer het onderwerp van een interpellatie, waaraan zich minister Bcyen zit ting hebbend in de NAVO-raad had te onderwerpen. Evert Vermeer vuur de vijf vragen op hem af. die er op neerkwamen, dat de NAVO er beter aan had gedaan de heer Juin te ont slaan en een verzoek bevatten om een parlementair orgaan te bevorderen, dat de daden van de NAVO-raad kan controleren. Minister Beyen kon niet meer doen dan wat hij in de Eerste Kamer reeds heeft gedaan, namelijk in diplomatiek voorzichtige bewoordingen de houding van de maarschalk betreuren, evenals de NAVO-raad dat heeft gedaan. Er zal naar gestreefd worden in de toe komst hoge militaire functies bij de NAVO niet verenigbaar te stellen met belangrijke specifiek nationale func ties. zoals bij maarschalk Juin. die te vens opperbevelhebber van de Franse strijdkrachten is. De afgevaardigden Visch (KVP), Bruins Slot (AR). De Kadt (PvdA). Korthals (VVD), sloten zich aan bij dc intecpellant Vermeer. Ten aanzien van de wens om een parlementair orgaan binnen de orga nisatie van de NAVO, zei mr Beyen. dat het initiatief hiertoe moet uitgaan van de parlementen zelf. Zij kunnen de benoefte uiten aan parlementaire contactorganen. Hierover is van rege ringszijde een brief gezonden aan de voorzitters der beide Kamers. (Van onze speciale verslaggever). T^EN DOLLE, woeste koe heeft Dinsdagmiddag het Oostelijke stadsge deelte van Roosendaal geteisterd. Op enkele minuten na rende het beest een uur lang door straten en tuinen, hier en daar verwoestingen aanrichtend. Na minstens vijf kilometer te hebben afgelegd werd het dier op een kleine weide tegenover het slachthuis in de Spoorstraat door een van zijn ruim twintig achtervolgers gegrepen en terug naar het abattoir gevoerd. npEVOREN was een tuinman van het ziekenhuis „Charitas" met de koe in duel geweest. Door middel van een riek had hij het dier in een hoek'ge- dreven, in de nabijheid van een wei- dehek. De koe voelde zich direct be dreigd toen de arme tuinman het touw, dat rond de horens geslingerd zat, greep. Het woeste beest achtte dit het juiste ogenblik om de tuin man een tiental meters mee te sleu ren door bosjes en weideveld. De jacht begon rond kwart voor twee. De koe werd naar het abattoir geleid, maar ontsnapte. Via de poort rende het tot ontsteltenis van velen de Spoorstr. in. Het liet zich weldra niet zo genoegeli.ik aanzien, want de gevluchte hield er een zeer hoog tem po op na en zat. spoedig op de Kals- donkseweg. Het aantal achtervolgers was reeds gegroeid toen de tocht eerst voorgoed begon. Men probeerde het dier te pakken, maar dit maakte een fantastische sprong en dook in de tuin tjes van de Heuvelllaan. Het werd een tragisch-komische geschiedenis, want de viervoeter „wandelde" via enkele voortuintjes door een gang naar een achtertuin. Ook daarin versche nen zijn belagers, maar naderden zij wat dicht, dan volgde een nieuwe sprong. WAS-DANS. O PRESTEERDE HET 't dier door een tuin te gaan van zeker 1.5 me ier hoogte. De Heuvellaan werd ver laten en een nieuwe achtervolging werd ingezet op dc Kalsdonksestraat. Alles was tevergeefs. De herkauwer stapte een tuin binnen, voerde een dans uit op een schone was en trok in een adembenemend tempo naar „Charitas". Daar vatte een tuinman een riek. Hij dreef het dier in een hoek, maar kwam er. zoals boven om schreven, niet mee klaar. Dit was nog niet de finish. Deze kwam pas veel later. Een nieuwe en sensationele klopjacht begon. 'De po litie kwam tussenbeide en eindelijk kreeg men het heest op de weide naast het café van Meel tegenover het slachthuis te pakken. De koe was dodelijk vermoeid. De achtervolgers, twintig in getal gewor den. ook. Het dier werd naar de slacht bank geleid en de politie ging op pad om de schade op te nemen. De wandschildering van Leonardo da Vinei genaamd „Het laatste avondmaal", die zich bevindt in de eetzaal van S. Maria delle Grazie te Milaan, is gerestaureerd. Zeven jaar heeft prof. M. Pellicioli, de di recteur van de Brera-restauratie- school er aan gewerkt. Op enkele plekken bleek een vijfdubbele laag van lijm en verf, in verschillende perioden aangebracht, aanwezig te zijn. DIJ Duluth. in de Amerikaanse staat Minnesota, is een vliegtuig van de Amerikaanse Nationale Garde het territoriale leger verongelukt. Van de veertien inzittenden kwamen er acht om het leven, terwijl de zes an deren gewond werden. Van vier hun ner is de toestand ernstig. 0°K in Italië kent men de slagzin Helpt de bisschop kerken bouwen". In het district van de stad Locri, in Calabrië, was de bouw van een nieuwe kathedraal noodzakelijk gewor den en inderdaad gelukte het de bisschop van Gerace om on danks de dure tijden een prach tige kathedraal te laten zetten. Maar.... het gebouw kwam niet iii Gerace, watjr lot dusverre de bisschopszetel stond, doch in het CC naburige Locri. De bisschops zetel zou dus ook naar die stad moeten worden overgebracht, maar daartegen maken de inwo ners van Gerace ernstig be zwaar. De katholieken hebben uit protest de kerken bezet en sommige gelovigen zonden zelfs telegrammen aan de Paus. En kele extremisten gaven 't hele geval een schrille tint. door te dreigen met een overgang naar het protestantisme

de Stem | 1954 | | pagina 1