Roosendaals raadslid wordt 80 jaar Frans Broos Ned. equipe verloor (definitief) THIJS ROKS Bergen op Zoomse Accordeonschool kampioen van België 10e étappe der Giro iverd moordende race Wagtmans en van Est hoger opgeklommen DUEL COPPI-KOBLET DUURT VOORT Ook titel voor Mek Valk uit Dinteloord Brits soldaat gelyncht Z-VLAANDEREN >A /V //V DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 1 JUNI 1954 Oud ziin is een hoogst vervelende zaak BRABANTS TYPE: ROYAAL, VRIENDELIJK, DEGELIJK EN OPENHARTIG E.H.B.O.-examens te Aardenburg Noodkerk in Rhenen geheel verwoest Op internationaal concours te Brussel: R.K. Y.Y. „LLJCTOR" YIERDE 13-JARIG BESTAAN Toouaaugevende club op Zuid-Beveland Wedstrijdprogramma voor a.s. weekend Bromley F. C. naar Vlissingen SPORT UN T KOR Uitslag 10e étappe Voor Pellenaars' uitgaven-pot OM DE KARPERPRIJS VAN HEINKENSZAND Koiiinggcliieting te Aardenburg Steeii-nederlaa^touriiooi Thijs Roks door val uitgeschakeld THIJS ROKS: „IK HEB NOG GELUK GEHAD" 300 DEELNEMERS AAN BONDSWANDELTOCHT Nieuwe] ingenkoers te Axel AANBESTEDINGEN MARKTEN ü'heidsne- vangst ge- ïelis, A. de naeker, p. eschouwer. el, C. Ha- erman, H. Damme, -de, F. van ieling, ge- ïg omtrent iet in, dat ;wetwonin- maar wel, rmindering e minister t de huur handhaafd NG Wet wordt gere school x>r de aan- loolbanken, geraamd an het her laad mach- n uitvoeren van de weg de Haven dstraat. dat een ïgevuld met digers van bereidingen 'an een ge wordt in de gemeen. gemeente zal worden lor de voor- ssie zullen :den mevr. ren de Feij- •zoek wordt eervol ont- lar van de heelt beslo- is als haar len. Hiertoe aanlegstei- iwd. Ter ge- n de kosten t gezien het voor de ge- vanuit het e en vreem- voor 1954 van 11000. in maximaal en 1957 een an maximaal t de over te ling zou blij- •ag de jacht- u zijn. Juli zal de Aankoopver. ien genomen, .elling zal ge- D. Louwes, en tevens al- het Centraal in de week 346 kg. bot cg. schar van ,ig van f 0,80 f 0,49—f 1,—, van f 0,65 land-garnalen ERWINT" d Zaterdag- een actie voor jeduld Over- iery een mu- smaa.kt, vond ïgstelling een assen een elf- van „Geduld samengesteld de Boterfa- de C.H.V. Na ten de muzi- voordeel te leze wedstrijd vond op het chtbal plagts, ld duude en ïde. Door de- van ..Geduld aanvulling. ILEUM -INDEN .Maris Stella," i der Linden, zij 25 Jaar gelofte deed. et een H. Mis Jeugdcentrum. de bewoners gen begin met ok de moeder rdere familie- deelden. Een zelfbewerkte da was over- Overste. Van eren maakten oester J. van tkwensen over ei tuur, terwijl levoelens ver- len. In de na- iel het lof ge ur Dierick de ERING ur is er een m. als punten Wit-Gele. en ng electriciteit uis, toewijzing OP pagina 7). ipia Tot w 8 uur: Ab- Jekyll en Mr uur: Hard als Vaamse Opera cana en Paljas, iw de ambassa- Jungle Jim. pontra-spionnage Olympia 4 uur: Britse Konings- er. Schandaal om tr: Schieting. uur: Iiard als QP DE 17e JUNI wordt de nestor van de Roosendaalse Raad, de heer Frans Broos, tachtig jaar. Het is een zeer bijzonder feit, dat vooral in de buurtschap „De Kade" wordt gevierd, want Frans Broos, zoals hij populair wordt genoemd, is een „Kaaiman" van het beste soort. Hij is zonder enige twijfel de meest gevatte en de meest nuchtere man van het college, waarin hij reeds gedurende 25 jaren zitting heeft. Het grappige is, dat Frans Broos dat zelf niet in de gaten heeft. Maar er gaat geen enkele vergadering voorbij of hij komt met een van zijn zeer vermaarde en wonderwel geapprecieerde zetten voor de dag. De leden van het college zijn dat zo gewoon geworden, dat zij bij wijze van spreken op hun stoel zitten te springen om Frans te horen. Merkt hij dat, dan zwijgt hij in alle talen. Maar heeft er geen mens erg in, dan slingert hij, ai of niet het woord verkrijgend, een van zijn beroemde zinnen de zaal in, zinnen, die direct een glimlach toveren op de gezich ten van alle edelachtbaren. Huilende burgemeester 17RANS BROOS vertelt, dat het al tijd zijn liefste wens was oud te worden. Maar nu hij eenmaal oud is, vindt hij het een hoogst vervelende aangelegenheid, want hij meent, dat hij sterk moet gaan aftellen. Hij ver geet er echter bij te verhalen, dat hij nog buitengewoon vitaal is en dat hem geen woordje uit een gehele raadszit ting ontgaat. Hij zegt wel het raads lidmaatschap gezellig te vinden en dit laatste kan hij met talrijke bewijzen staven. „Ik weet niet meer", aldus de bijna tachtigjarige, „hoe lang het geleden is, maar ik zie nog altijd voor mijn geest burgemeester Coenen. Hij was een voortreffelijk man. Hij was de vriendelijkheid zelve. Ik zat nog niet zo bar lang in de gemeenteraad, maar toch wel zoveel maanden, dat ik Coe nen door en door kende. Ik trok met hem naar de opening van de Nispen- seweg. Dat was een geweldige ge beurtenis, die weken-aan-één-stuk on- FVE dokters Rijk en de Jong hebben examens afgenomen van de cur sisten van de door de Aardenburgse afdeling van de Kath. EHBO georga niseerde cursus. Geslaagd zijn de da mes: Ria van Bellegem, Eede; Willy van Waegeningh Aardenburg; en Nel ly Smits, Rosette van Watermeulen en José Maenhout allen uit Heille, als mede de heren C. v.d. Kolle, J. Neels, J. Commelin, A. van Vooren, J. Ver dunnen, M. v.d. Voort, en W. Canon allen uit Aardenburg; O. Blondeel, P. Minnaert, C. v.d. Berg en van Bellegem. allen uit Eede. Schade van duizenden ("NP de plaats waar eens de gedachte- niskerk zal moeten verrijzen, stond tot gistermorgen een klein, houten noodkerkje. Door onbekende oorzaak is in dit eenvoudige bedehuis brand uitgebroken. Het werd geheel ver woest. De voorwerpen voor de Eredienst, welke zich in de kluis bevonden, wer den gespaard. Een harmonium, dat ge leend was van een Rhenense school, met het oog op de eerste H. Commu nie van een groot aantal kinderen, ging echter verloren. De totale schade beloopt 60 mil le. De kerk was slechts ten dele verzekerd. Een nieuwe noodkerkruim te is nog niet gevonden, hetgeen voor al met het oog op het komende Pink sterfeest een grote handicap is. derwerp van gesprek was geweest in B. en W. Ik wist, dat Coenen het he le geval Nispenseweg nog al duur vond. Het kostte een dikke ton. De gemeente zat er financieel (ik heb het nooit anders gekend!) slecht voor. Coenen begon, op de nieuwe weg aan gekomen, een redevoering af te ste ken. Hij barstte in tranen uit en zelfs een schouderklopje, dat ik hem toe diende, vermocht hem niet te troos ten. Ik was natuurlijk diep geschokt, geweldig getroffen en zeer onder de indruk. Ik weet niet hoe ik het alle maal noemen moet. Zeker herinner ik me echter, dat ik nooit in mijn le ven zoveel heb gelachen en „afgezien" als bij de opening van de weg, die achteraf bekeken minstens twee ton had behoren te kosten, want zij moest nu eens zo breed zijn". Dit verhaal tekent de heer Frans Broos ten voeten uit. Hij wist in de afgelopen jaren de zonnige zijde van het raadslidmaatschap goed te zien. maar dit nam niet weg, dat hij op de allereerste plaats de gemeentebelan gen diende. De jubilaris diende de burgemees ters Coenen, Prinsen en Freijters. Het is tekenend, dat zij het alle drie heel best met de vitale grijsaard konden vinden. „En ik ken ze ook", voegt de heer Broos er aan toe! EN „zijn harmonie" MIET alleen als raadslid maakte de heer Broos zich verdienstelijk voor de gemeenschap, ook als voor zitter van de Koninklijk Erkende Harmonie „Erato" verrichtte hij bij- FRANS BROOS gevat en nuchter zondere prestaties. Dertig jaar lang zwaait hij de scepter over dit korps, dat hij met een bijzondere liefde om ringt en dat hij met steun van zijn medebestuurders dit jaar in p2*achtige uniformen wist te steken. Daarnaast vervulde de tachtigjarige verschillende functies. Was er op de Kaai iets te doen, dan stond de heer Broos bovenaan. Hij was voorzitter van het monumentencomité voor bur gemeester mr. dr. Claudius Prinsen, werkte aan Oranjefeesten en huldig de ongeveer alle jubilarissen, die de Kaai de laatste 25 jaar kende. In het particuliere leven vervulde de heer Broos de functie van direc teur van het Breda's kolenkantoor. Hij gaat al gedurende een dikke vijftig jaar over en weer, dag in dag uit, naar Breda. Op zün feestdag zal de jubilaris vooral worden toegesproken om zijn behulpzaamheid en zyn joviale Bra bantse karakter. Frans Broos is een Brabander, royaal, gul, vriendelijk, degelijk en openhartig. Deze eigenschappen weet Roosen daal te waarderen. De 17e Juni komt dit stellig tot uitdrukking. (Van een speciale verslaggever). cesenatico, maandagavond. J N FLORENCE begonnen Maandagochtend de 86 overgebleven renners aan de zware tiende étappe, welke dwars door de Ap- penijnen leidde naar de Adriatische kust, met Cesenatico als fi nish. „Coppi moet aanvallen", zeiden de Italiaanse journalisten, want de helft van de Giro is afgelegd en steeds staat hij bijna 40 minuten achter op de leider in het algemeen klassement, Carlo Clerici. Bovendien directeur Ambrosini heeft 22 millioen lires neergeteld (130.000 gulden) om van de deelneming van Coppi ver zekerd te zijn en de campionissimo heeft nog steeds geen grote dingen gedaan! Maar in de schaduw van het spel in deze Giro staat Hugo Koblet, die slechts het sommetje van 10 millioen lires (60.000 gulden) op ztfn rekening kreeg overgeschreven. Koblet en Coppi zün felle rivalen en het grote verschil in startgeld heeft de strüd tussen beide renners nog aangewakkerd. De eerste phase van de strijd was door Koblet gewonnen, want zün ploeg- ggenoot Carlo Clerici droeg de leiderstrui, gedurende enkele dagen reeds, hetgeen belangrijke extra inkomsten opleverde en hü Koblet, zou er wel voor zorgen, dat Coppi geen kans kreeg, voorlopig althans niet, om ook maar een enkele minuut van zijn achterstand in te halen. De 15 kilometer lange klim naar de Passo della Consuma, 1058 meter hoog. op dertig kilometer van Floren ce gelegen, zag geen Coppi, geen Magni. geen Clerici, geen Koblet in de voorste gelederen, maar wel de Pyreneeën-specialist Jesus Lorono. Met 2 min. 3 sec. voorsprong op De Santi en 5 min. 20 sec. op het peloton aangevoerd door Defilippis. Aan de andere kant van de berg scheen even tjes de zon, maar bij de afdaling viel het water plotseling weer met bakken uit de grijze wolkenmassa. De scherpe afdalingen, het gladde wegdek, de stenen muurtjes bij de talrijke bruggen stelden de hoogste eisen aan de stuurkunst der renners en alleen de roekelozen waren voor aan te vinden in de pylsnelle vaart naar het dal. Het was daar. dat Th Us Roks door een val van verdere deelneming werd uitgeschakeld. Zijn vier ploeggenoten vernamen pas aan de finish, van het geen Thijs was overkomen. Want de strijd vooraan was met ver betenheid voortgezet en slechts wei nigen hadden van de val van Roks iets bemerkt. Lorono, de gems uit het warme Zui den, vergrootte zijn winst nog aan zienlijk. op de pashoogte bleek, dat hij 6 min. 57 sec. voorsprong had verkre gen op De Santi. 7 min. 27 sec. op Vol- pi en 8 min. 40 sec., op het peloton, dat in een gezamenlijke krachtsin spanning, waarbij de een de ander nauwlettend bewaakte, enkele minu ten van zijn achterstand had kunnen goedmaken. nieuwe moeilijkheden HINDERLAAG TN de buitenwijken van Ismailia is een Britse vrachtauto door een me nigte Egyptenaren geplunderd. Een Engels militair, die de auto begeleid de, werd op wrede wijze vermoord. Dit drama kon plaats vinden, door dat de vrachtauto, welke in een kon vooi meereed, plotseling afzwenkte en in een zijstraat verdween. De wagen werd bestuurd door een Egyptische chauffeur. Deze man is, na zijn ver raderlijke daad gevlucht. Het lijk van de vermoorde militair is door de Egyptische autoriteiten aan de Britten overgedragen. (~pE BRUSSEL werd de finale gehouden van het concours om het persoon- L lijk kampioenschap accordeon. Het concours werd uitgeschreven door de „Accocation National Beige des Accordeonistes". De accordeonschool van Piet Dcmmers uit Bergen op Zoom wist tweemaal het kampioenschap van België te behalen. Een ongelofelijke prestatie, temeer daar het ensemble pas vijf maanden bestaat. P)E DERDE AFDELING bracht de grootste overwinning. José Valk uit Dinteloord behaalde hier het officiële kampioenschap van Bel gië. Zij won de eerste prijs niet de hoogste onderscheiding, felicitatie van de jury en de beker en als de meest begeerde thophee de sjerp in de nationale Belgische kleuren met het opschrift „Kampioen van België". Als vrij werk speelde mej. Valk „Traumerei" van R. Schu mann. De tweede plaats werd behaald door Mimi Valk uit Steenbergen. Zij maakte zich meester van de hoogste onderscheiding, felicitatie van de ju ry en de beker. PRACHTIGE PUNTEN r)E ACCORDEONSCHOOL van Piet Demmers nam met 16 leerlingen aan het concours deel. In de eerste af deling speelde de jonge leerlinge Cor- ry van Gent uit Bergen op Zoom. Zij behaalde een eerste prijs met hoogste onderscheiding, ruim 86 punten en de gouden medaille. Aan deze afdeling deden 21 personen tot 10 jaar mee. In de tweede afdeling speelden zeven leerlingen. De uitslagen waren: Fr. Kostermans, Steenbergen, 95 pnt., Ad van den Bergh, Welberg, 93 3/ pnt., Ant. Sebregts, Bergen op Zoom 93.5 p. en Joke Suijkerbuijk, Bergen op Zoom 93.5 p. Zij behaalden een eerste prijs met de hoogste onderscheiding, lof van de jury en een gouden medaille. Daarop volgde Corry Schuurbiers uit Bergen op Zoom met 93 pnt. Riny van Broekhoven uit de Welberg met 82 1/4 pnt. en Jopy van Bers uit Bergen op Zoom met 91 pnt. Zij verdienden een eerste prijs met de hoogste onder scheiding. In deze afdeling speelden 45 concurrenten. Uit de puntentelling is op te maken, dat deze leerlingen bij de besten geclasseerd werden. Biervliet duiven-,, jagers". De duivenliefhebbers in onze ge meente zijn tot de minder aangename ontdekking gekomen, dat door sommi ge eigenaars van percelen bouwland op de duiven geschoten wordt. Vele duiven keerden niet meer op hun hok terug, terwijl verschillende zwaar verminkte vogels stille getui gen zijn van het schieten. De politie stelt een onderzoek in. Eede Aanrijding. Bii het keren in de Nieuwstraat met een luxe auto, be stuurd door de heer M. uit Moerker ken (B> raakte deze een lantaarn paal welke vernield werd Door de rijkspolitie werd proces verbaal opge maakt. Sluis nieuw kerkorgel ned. herv. kerk In de Nederlands Hervormde Kerk vond de overdracht plaats van het nieuwe orgel, gebouwd door de orgel bouwers gebr. Flentrop. Deze over dracht werd voorafgegaan door een korte kerkdienst. De pres.-kerkvoogd, de heer A. J. de Bruijne droeg daarna het nieuwe or gel symbolisch over aan de kerkeraad, welke overdracht werd aanvaard door ouderling J. I.ako De sleutel van het orgel werd over handigd aa.i de organist van de ge meente. de heer C Ruisaard, die op hel^nieuwe orgel gezang 146 begeleidde hierna een orgelconcert waarbij hij o.a liet horen zijn eigen compositie: Preludium over het Lied Lof zij de Heer. Aan het :lot van de dienst werd door Ds Groenveld ter kort dankwoord ge sproken. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat in de loop van de volgende maand de tonen van het nieuwe orgel door de radio zullen gür.ken. BEZOEK BELGISCHE CONGRESSISTEN Op 12, 13 en 14 Juni zal in Brugge, (Belgmi, het 3e Congres van de Ge westelijke Ontvangers van België wor den gehouden. Na de officiële ont vangst op Zaterdag 12 Juni, volgt op Zondag de algemene vergadering. De Maandag zullen de deelnemers een uit stapje maken naar de kustplaatsen en daarbij onder meer ook een bezoek aan Sluis brengen. Zij zullen in de na middag op het gemeentehuis worden ontvangen door het gemeentebestuur. HERBEGRAVING BROEDERS In verband mt het feit, dat het thans defimtitl 's dat het pensionaat St. Joseph niet meer als zodanig tal worden gebruiKt, zullen de Broeders van het pensionaat die in de loop der jaren te Sluis c.ver'eden en begraven zijn, naar St Omei in Frankrijk wor- -eii overgeoracht en daar ter aarde worden besteld. Onder de overledenen bevindt zich net shtfelijk overscnot van de stic.iter, frt'e Evarist Abel. SCHOOI 7V. EMMEN Nu het zwrrrirpjzoer weer geopend is. is ook wee: een aanvang gemaakt met het zwemmen in schoolverband. Men hoopt dit jaar een groot aantal diploma's te kunnen uitreiken aan de Een bijzonderheied van deze twee speelsters was, dat z(j in de finale een afdeling hoger moesten spelen omdat zij h(j de voorwedstrijd zo bijzonder goed voor de dag gekomen waren, In deze afdaling speelden verder Willy Bedaf uit Bergen op Zoom. 81 p. en Jo Mens uit Halsteren, 82 2/3 p. Beiden behaalden een eerste prijs met hoogste onderscheiding, lof van de jury en een gouden medaille. Verder nog: Anny de Schipper uit Bergen op Zoom 79 p. en Nelly van Bers 78 p. Ook zij kregen een eerste prijs met de hoogste onderscheiding. In deze afdeling bekampten elkaar 26 deelne mers. Rinus Hermans uit Hoogerheide speelde in de vierde afdeling. Hij bracht het tot 94 punten en behaalde daarmee, de eerste prijs met de hoog ste onderscheiding, felicitatie van de jury en een gouden medaille. 16 spe lers kwamen in de afdeling uit. Als laatste speler om het persoonlijk kam pioenschap speelde Jaap Wieles in de vijfde afdeling. Met 82 pt. kreeg hij de eerste prijs met hoogste onderschei ding, felicitatie van de jury en een gouden medaille. Ook hier waren er 15 concurrenten. OOK ENSEMBLE. cesrijke school. In de tweede, afdeling (in totaal waren er drie) behaalde het de eerste prijs met de hoogste onder scheiding. felicitatie van de jury en een grote zilveren beker. Er werden 91 plinten -behaald en daardoor werd Ook- het ensemble tot kampioen van Belgi6 uitgeroepen. De heer Demmers zelf. werd de sjerp met het opschrift omgehangen. Allerongelukkigst had men de plek van de ravitaillering gekozen. Het plaatsje Mercato Saraceno (118 k.m. van Florence) lag aan de voet van de derde berg, de Passo Perticara op 750 meter hoogte. Aan het einde van het dorp draaide de weg met een ver schrikkelijke steile klim, omhoog. Lorono was intussen teruggevallen. Fdrnara kwam als eerste boven, op 15 sec. gevolgd door Volpi en op 1 min. 5 sec. door een groep, aangevoerd door Coppi, Koblet, Bartali en Clerici. In de afdaling won Farnara rxpg meer terrein, maar een groep, waarin alle azen en ook Voorting en Wagt mans zaten, deed zich in een grim mig gevecht van 15 man tegen één gelden met het vaste voornemen, dat de winst van Fornara in ieder geval tot een minimum moest worden terug gebracht. Maar in de verte lag dreigend de rots van het republiekje San Marino. Niet over brede asfaltwegen zouden de rijders het miniatuur staatje bereiken, maar via een smal tussenweggetje. VOORTING HEEFT LEKKE BAND De heer A. Kousemaker uit Goes gaf leerlingen van de lagere scholen (~)P HET gehele concours waren on- w geveer 200 accordeonisten. Stuk voor stuk waren ze prijswinnaars van de verschillende districten over geheel België. De prijzen, behaald door de ac cordeonschool Piet Demmers, mogen wel zeer bijzonder genoemd worden. De wisselbeker uitgeloofd door de eigen school werd gewonnen door Fr, Kostermans uit Steenbergen. In de avonduren speelde in Brussel het accordeon-ensemble van de suc- In intieme kring heeft de voetbal vereniging „Luctor" in haar clublo kaal het 15-jarig bestaan gevierd. Van vele zijden kwamen gelukwen sen, sommige vergezeld van bloemen. Er was een keurige versiering aange bracht waarin de groenwitte club kleuren domineerden, zodat het ge heel een feestelijke aanblik bood. De vereniging, die momenteel pl.m. 65 leden telt, was practisch in haar geheel aanwezig, toen voorzitter A. van Leeuwen het feest opende, met een terugblik op het wel en wee van „Luctor" in de voorbije 15 jaren. Spr, memoreerde dat .Luctor" op voetbal- gebied in de afgelopen 15 jaren op Zuid-Beveland steeds één der toon aangevende verenigingen is geweest, Hij meende dit te moeten danken aan het feit, dat er steeds een bijzondere kameraadschappelijke geest heerst en dat de samenwerking tussen bestuur en leden altijd reden tot volle tevre denheid had gegeven. Dat die kame raadschappelijke geest en goede ver standhouding onderling, juist tijdens dit 15-jarig bestaan, bekroond werd door het prachtige resultaat dit sei zoen. het le jaar in de 4e klasse, be haald, is aldus spr. een reden temeer om op de ingeslagen weg voor te gaan. NOG MEER FELICITATIES Kampioenschap van Nederland Zaterdag 5 Juni: DWSDOS, Eind hovenPSV. Maandag 7 Juni: DOS—Eindhoven, PSV—DWS. Promotie 2e klasse Maandag 7 Juni: HclmondiaBaro nie, KimbriaKerkrade. Promotie 3e klasse Maandag 7 Juni: VSV '34Gudok, Hulst—Roosendaal. Promotie 4e klasse Maandag 7 Juni: GW '12-GVV. Promotie res. 2e klasse Middelburg 2Schijndel 2. Res. 3e klasse C Zierikzee 2Hero 2. De heer Koster, hierna het woord voerende, feliciteerde de jubilerende ver. namens de Z-V.B. en de Scheids- reentersver. Hij roemde de uiterst sportieve geest die steeds bij Luctor heerst, Hij meende, gezien de presta ties van het afgelopen seizoen, dat overgang naar de 3e klasse voor Luc tor niet onbereikbaar is. Namens de KNVB bracht de heer M. Zwartepoorte hulde aan het 15- jarige Luctor. Uit naam van het feestcomité hield de heer L. Steen bakker een enthousiaste toespraak Het gezellige strijkje, dat het feest muzikaal verzorgde, zette hierna het gloednieuwe clublied in dat door al len spontaan werd overgenomen. Na het officiële gedeelte bleef men nog lange tijd in echte Luctor-stem- ming bijeen, waarbij ook mr dr Mes en dr Staverman present waren. Bur gemeester Derckx, die verhinderd was, deed de jubilerende vereniging bij monde van mr dr Mes, zijn harte lijke gelukwensen toekomen. Op 11, 12 en 13 Juni is in Vlissirv gen weer te gast de bekende Engelse amateurclub Bromley F.C, De Engelsen zullen tegen oen com binatie van Vlissingse voetballers spelen. Zij komen per boot in Ostende aan en worden daar per bus afge haald. De wedstrijd vindt Zaterdag avond 12 Juni plaats jm zeven uur. VOOR de zomercompetitie van de K.N.Z.B. werd te Amersfoort de waterpolowedstrijd Neptunus (A foort)Brandenburg (le kl. heren) gespeeld. Neptunus won met 9-1 Met stralen liep het zweet van de gezichten. Het was op dit weggedeel te, dat Gerrit Voorting een lekke band kreeg, maar slechts enkele seconden duurde het oponthoud, want Felle- naars had hem op de voet gevolgd. Fornara passeerde de vliegende con trole bij San Marino men kwam niet door het stadje zelf heen met 3 min. 40 sec. voorsprong op een groep van 15 man. Toen volgde de afdaling naar de fi nish. Fornara werd op zijn rush inge haald door Barozzi en Giudici, die de sprint van het drietal won en achter hen joeg de van 15 tot 28 man uitge breide groep op zo'n onbarmhartige wijze achter Fornara on zijn twee metgezellen aan, dat het verschil bij aankomst te Cesenatico slechts 12 sec bedroeg. De zware etappe over 211 k.m. had geen winst voor Coppi gebracht. Om ringd door al zijn rivalen kwam hij door de finish en mismoedig stapte hij van zijn fiets. 1 Giudici, 211 k.m. in 6 uur 15 min. 25 sec. 2 Barozzi z.t. 3 Fornara z.t. 4 Monti 6.15.37. 5 Zamplni. 6 Schar. 7 Couvreur. 8 Martini. 9 Barducci. 10 Conterno. 11 Filippi. 12 Magni. 15 Bartali. 20 Impanis. 21 Koblet. 25 Cop pi. 30 Gerrit Voorting. 31 Wagtmans. allen zelfde tijd als Monti. 32 Glsmon- di 6.17.45 33 Van Est z.t. 45 Van Brce- nen 6.24.36. Opgegeven hebben Thijs Roks. na een val, Peeters (B.) en Pfannenmul- ler (Did.). ALGEMEEN KLASSEMENT 1 Clerici 62.31.26. 2 Gerrit Voorting 62.43.13. 3 Assirelli 62.45.09. 4 Minardi 63,01.07. 5 Schar 63.02.08. 6 Conterno. 7 Magni 63.02.45. 8 Koblet 63.02.50. 9 De filippis 63.03.25. 10 Fornara 63.04.56, 14 Coppi 63.07.42, 16 Impanis 63.09.14. 21 Wagtmans 63.12.41. 22 Bartali 63.14.16. 38 Van Est 63.23.56. 69 Van Breenen 63.51.14. RENNERS SLAAN HANDEN IN ELKAAR HOE goed de verstandhouding tussen Pellenaars en zijn mannen is, heeft deze Giro wel heel duidelijk aan het licht ge brachtOp 'n avond aan tafel roerde een der renners het on derwerp aan: Hoe speelt Kees het eigenlijk klaar, de enorme zorgen, die hij aan ons besteedt, te financieren? 'n Antwoord was overbodig. De zorgenrimpels in het voorhoofd van onze ploeg leider spraken boekdelen. En waarachtig, dat deed onze jon gens pijn. Zij kunnen het niet goed hebben, dat de Pel, hun Pel, in officiële wielerkringen zo weinig steun en waardering vindt. „Doorbijten," heeft Kees hen geleerd. Welnu, ze hébben doorgebeten, daar in dat Itali aanse hotel. Er waren geen urenlange conferenties t'oor no dig. Laat ons onder elkaar 'n fonds vormen, besloten zij. waaruit Pellenaars, aan wie wij zoveel verschuldigd zijn en die we ook in de toekomst niet zullen kunnen missen, zijn on kosten kan bestrijden. En nog diezelfde avond is 'n afschrift van die overeenkomst naar de KN.W.U. gegaan. Als die in stemt met het genereuse aanbod van de renners, zal Pellenaars, althans wat betreft de voorbe- reidingskosten, van 'n hoop zor gen verlost zijn. Ronde wordt intensief voorbereid Het comité, hetwelk de wielerweg wedstrijd voor amateurs op Zaterdag 10 Juli a.s. voorbereidt, werkt thans op volle toeren. Wat de aanmeldingen betreft, deze overtreffen alle verwach tingen. Reeds meer dan 150 kwamen er binnen, waaronder schier alle pro minente figuren uit de amateurswe reld, Het comité wacht een zware taak. daar nu een strenge selectie zal wor den toegepast gezien het feit, dat ze ker niet meer dan 80 renners zal wor den toegestaan te starten. De volgende week zal worden be gonnen met 'n intensieve propaganda. Het hoogtepunt vormt wel 't feit dat reclame zal worden gemaakt door middel van een vliegtuig. Ook de voorbereiding, teneinde het parcours in een goede staat te bren gen, zijn in volle gang, o.m. zullen tribunes bij de finish worden opge steld. In het geheel biedt het par cours tenminste plaats aan 15.000 per sonen. Alvorens de wedstrijd een aanvang neemt, zal een défilé van handel en industrie worden gehouden. Ook hier voor bestaat uit de zakenwereld grote belangstelling. Diverse grote Zeeuwse bedrijven schreven reeds in, zodat dit onderdeel zeker er aan zal medewer ken het geheel te doen slagen. Ook de plaatselijke middenstand slaat de handen ineen ten einde mo gelijk te maken dat de duizenden toe schouwers de nodige verzorging kun nen genieten. Zo zullen tijdelijke eet- gelegenheden cn mobiele eantines worden ingericht. Tenslotte zal het gemeentebestuur officials en afvaardigingen der deel nemers officieel ten gemeentehuize ontvangen. Op de staande wip op de Gaaipers- weide hield de handboogschutterü St Sebastiaan te Aardenburg haar jaarlijkse koningschieten. De oude koning, G. Blondeel werd reeds in de 6e ronde onttroond door de op een na jongste der 70 schutters van St Sebastiaan, Joseph de Rijcke, die met een keihard en strak schot de hoogvogel neerhaalde. Nadeze ko- ningschieting volgde een beschrijf- schieting. Hierbij haalde P. van Dam me uit Oostburg de hoogvogel neer, J. Herwegh, St Kruis een zijvogel en een kal, O. Onghenae uit St Kruis de andere zijvogel en H. van Zwaarden de andere kal. De meeste vogels wist E. Blondeel af te schieten. De nederlaagwedstrijden, welke door de Voetbalvereniging Steen wor den georganiseerd, zün begonnen. Op Hemelvaartsdag werd de inter nationale wedstrijd Steen-Stekcne ge houden, die door Steen na spannende strijd, werd gewonnen met 3-2. Zondag werd de tweede wedstrijd gespeeld en wel tegen Kemzeke. even eens een Belgische club. Ook deze wedstrijd werd door Steen met 2-1 ge- (Van een speciale verslaggever) t CESENATICO, Maandagavond. J Onze Thijs heeft de strijd nu dus toch moeten staken. Het ge- beurde vanochtend tijdens de af- daling van de ruim 1000 meter ho- ge Passo della Consuma, ïn de omgeving van Florence, waar vandaag de 10e etappe begon. Ergens achteraan in het honder- den meters lange lint maakte Roks plotseling een buiteling. S Een scherp keitje was in zijn S voorband gesprongen, alle lucht J ontsnapte met één klap. Door de J grote snelheid, waarmede de man uit Zundert reed, maakte hij een lelijke val. Een voorlopig medisch onderzoek wees uit, dat Jiij een dijbëenspier had gescheurd, een weefselblessure aan de schouders had opgelopen en schaafwonden aan armen en benen. Men vrees- de aanvankelijk ook voor been- 2 breuk, maar gelukkig bleek deze 1 vrees denkbeeldig te zijn. Intussen al erg genoeg en voor- i al omdat Thijs zo graag de Giro J J goed had willen beëindigen. J Het lot van een wegrenner kan J inderdaad hard zijn! Vau daag misschien al thuis (Van een speciale verslaggever). CESENATICO, Maandagavond. „JK HEB nog geluk gehad", vertelde Thijs Roks van avond aan tafel, geheel niet uit het veld geslagen. „Toen mijn voorband met een klap leeg- sprong, sloeg ik enkele malen over de kop. Mijn fiets schijnt 15 meter verder terecht te zijn gekomen. Gelukkig stonden er hekjes langs de kant van de weg anders was ik waarschijnlijk in het ravijn verdwenen. Ik reed achter in het peleton, vlak bij Rik van Steenbergen. Een paar auto's stopten. Ik was versuft, Een particuliere wagen, die helemaal ach ter de karavaan reed, heeft mij mee genomen en een man met een scooter nam mijn fiets mee. Aldo Marandi was uit de wagen van Pellenaars ge stapt en heeft mij geholpen. Zij heb ben mij naar de Rode Kruiswagen ge bracht". De eetlust had Thijs niet in de steek gelaten en na de maaltijd stak hij een sigaret op. „Ik denk. dat ik weer gauw op de fiets zal zitten als ik weer in Holland terug ben. Ik rijd voor mijn brood en dan mag je niet kleinzerig zijn. Iedere dag kan zoiets gebeuren". Dinsdagmorgen zal Marandi Thijs Roks op de sneltrein naar Milaan zei ten. De Gazetto dello Sport zal pro beren met de KLM-vertegenwoordiger in Milaan in contact te komen, ten einde een plaatsje voor Roks in het vliegtuig te reserveren, dat nog de zelfde avond op Schiphol aankomt. Van Middelburgse T.V. Wilhelmina De Middelburgse Turnvereniging Wilhelmina organiseerde ter gelegen heid van haar 35-jarig jubileum de bondswandeltocht van het KNGV. Er waren twee pareoursen. Voor de 15 k.m. waren er 82 deelnemers, voor de 30 k.m. 222. zodat er in totaal 304 deelnemers waren. De route voerde de deelnemers langs tal van mooie plekjes op Wal cheren, zoals de duinrand en de bos sen bij Oostkapelle. Allen waren dan ook uiterst tevreden en er waren geen uitvallers. De oudste deelnemer was de 60-jari- ge heer Stegeman, de jongste was 14 jaar, Hij liep mee met de COAK en had met de 30 k.m. niet de minste moeite, voor welke prestatie hij een extra prijs kreeg. Op het gewone in gebruik zijnde parcours zal te Axel op Dinsdag 8 Juni (3e Pinksterdag) door de AWSC „Volharding" een wielerwedstrijd voor nieuwelingen worden gehouden. Er moeten 45 ronden worden ge reden, wat neerkomt op een afstand van ruim 70 km. HERV. KERK TE VLISSINGEN Te Vlissingen werd aanbesteed de bouw van een nieuwe Ned. Herv. kerk in plan Noord. Er werd als volgt inge schreven fa Stegink, Vlissingen 232.200; fa J. van Wieringen, Alphen aan de Rijn 234.875; N.V. Boeie en van Eesteren, Den Haag 239.100; J. Letzer, Vlissingen 239.500; Aann. bedrijf v. Loon, Vlissingen 241.200; fa v. Rossum 242.400; fa W. Christiaan- sen,Vlissingen 242.484; Geb. Stapel 245.800 N.V. Heykamp, A'dam 263.200; fa Bijl en Zn in comb, met fa Goedbloed, Vlissin gen 276.250. De gunning is aangehouden. WONINGEN TE BIERVLIET Namens het gemeentebestuur werden te Biervliet aanbesteed de 4 te bouwen woningwetwoningen in de Schoollaan. Ingeschreven werd als volgt; E. v. d. Waeter, Biervliet 36.800. F. Haers, Phi lippine 38.810. D. Blekkenpol, Breskens 38.900. V. Verstraeten, Hoofdplaat 39.750. L. Martens, Hoofdplaat 39.900. p. de Voo- gelaer en Cornelissen, Biervliet 40.181. L. Souliman, Hoofdplaat 41.325. C. de Ruijs- scher, Hoofdplaat 41.700. Fa Wevers, Sou burg 42.050, L. Verstraeten, Hoofdplaat 46.275. SCHOOL, BADHUIS EN GARAGES TE SAS VAN GENT Ten gemeentehuize had de aanbeste ding plaats van de bouw van: a) een tweeklassige kleuterschool met speello kaal; b) een badhuis; c) garage brand weer; d) garage reinigingsdienst,, op een terrein gelegen aan de Kerkhoflaan. Er werd als volgt ingeschreven: fa Gebr. de Maayer, Vogelwaarde 171.500. Fa Gebr. Claeyssens, Sas v. Gent 173.000. R. Bley- enbergh, St Jansteen 184.500. Fa. Gebr. v. d. Poel, Lamswaarde 185.800. D. Frey- zer, St Jansteen 186.400. R. v. Wiemeersch Axel 187.800. F. Lambert, Stoppeldijk 189.560. F. Lensen, Axel 191.000. H. Frey- ser, Terhole 192.000. Gebrs. Krieckaert, Hengstdijk 193.000. Gebr. P. en G. v. Steenberge, Philippine 197.800. P. Voet, Kloosterzande 198.200. Fa Gebr. de Theije TerhoJe 203.000. A. de Nijs, Hulst 206.000. G. Gijsel, Westdorpe 204.000. De gunning werd aangehouden. GOES, 31 Mei Bloemkool al 44 a2 32-42, bl 23-24, al w. 12-31, kropsla al 14, a2 9-15, bl 9, aardbeien 3-5, per 100 stuks; wortelen 38-54, kroten 33, per 100 bos; spinazie 24-31, rabarber 12-15, wagenaars 230, aardappelen (oude) 11-22, vroege aardappelen 51-80, peulen 90-203, gr. sja lotten 17-19, gr. sav. kool 32, postelein 40-44, aardbeien 280, per 100 kg; aard beiden 57 per doos. In dit seizoen werden de eerste peu len aangevoerd door H. v. Schaik 's-H.H. Kinderen en J. Punder, Kwadendamme. Vroege aardappelen door M. Eversdijk- Vleugel, Kapelle. Gr. sav. kool en kroten door J. Hoogstrate, Kapelle. Wagenaars bonen door Gebr. P. en L. de Jongh, Goes. KAPELLE, 31 Mei Export veiling; Groene kruisbessen 93.20. Groenten: kropsla 7.5-12, aardbeien 46-50, aardap pelen (oud) 18-21, spinazie 28, sjalotten 7.5, rabarber 12. ROTTERDAM,' 31 Mei Binnenlandse granen (officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam). Tarwe, witte, prima kwaliteit voor de vlakmolenaars tot 28.40, rode op vochtconditie tot 28.25. Voeder- granen kalm prijshoudend. Zomergerst maalkwaliteit 22-23.25, overigens 23.25- 24, grove geschoonde daarboven. Haver 24.25-25, extra blanke daarboven. Rogge 20.50-21.50. ROTTERDAM, 31 Mei Aanvoer in totaal 2066, vette koeien en ossen 1321, varkens 745, Vette koeien le kw. 2.85-3.05, 2e kw. 2.70-2.85, 3e kw. 2.20-2.55. Varkens (lev. gew.) le kw. 2.00, 2e kw. 1.93, 3e kw. 1.95. Vette koeien aanvoer ruim, han del stug, prijzen iets teruglopend, pri ma's boven not. Varkens (lev. gew.) aan voer als vorige week, handel vlot, pri ma's exempl. boven not, afloop kalm. TERNEUZEN Sla a 12-15.90, bloemkool a 60, b 29-47, c 14-29, witte komkommers b 42, c 38, selderij 14. peen 39-48, uien 4. radiis 3,5-4.5, sjalotten 8, andrjvie 58-60, asperges 80-155, sav. kool 31-35, rabarber 17-25, spinazie 15-31, aardbeien. Dutch Evern (glas) per doosje 54-65. WATERSTANDEN Mannheim 2.88 0.02), Kaub 1.92 0.08), Trier 1.02 0.03), Koblenz 1.85 i 0.01), Keulen 1.46 (—0.08). Ruhrort 3.53 0.02). Lobith 9.59 0.07). Nijmegen 7.37 -0.05), Arnhem 7.56 0.06), Eefde 2.58 i 0.05), Deventer 1.66 (■'■0.01), Namen la Plante 1.50 (+0.01), Borgharen 39.02 (—0.36), Bel- feld 10.84 (—0.04), Grave 4.62 (—0.08).

de Stem | 1954 | | pagina 3