Nederland, Suriname en de Antillen werden het eens Na enkele kleine statuut-wijzigingen: Dieseltrein greep volle autobus in de flank TEGEN LEWEDO RPSE KASSIER werd vier jaar geëist De jacht is ingezet r Kindje in auto verbrand Een taart voor de Koningin ,IK BEN ONSCHULDIG" Nationale vergadering dwingt debat over Indo-China af Vier doden, twintig gewonden Dr Drees mishan delde" stokpaard Bekorting diensttijd schadelijk voor moreel van het leger erepoorten f DAGBLAD VOOR NQORDBRABANT Basis voor Koninkrijk nieuwe stijV is gelegd De taak van de procureur-generaal Tussen Leeuwarden en Groningen: Opnieuw warmer j Programma-uitwisse ling door acht landen Dreiging met de dood j WEER EEN AANSLAG TE MARRAKESJ Overal vlaggen en Dreef hoge belastingaanslag tot fraude? Wegens verduistering van 7 ton en vervalsing Controle was te slap Slot-duel in moordzaak Berkel Laatste dag bracht geen verrassingen „AL TE OPGELEGD" FRANSE REGERING IN MOEILIJK PARKET Ver lassende opdracht 94e JAARGANG No. 21040 Uitgave: N V Uitgevers Mij Neerlaridia Verschijnt elke werkdag Bureaux: Breda, Reigerstraat 16, Tel Redactie: 8181, Ad ministratie: 8778 Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J J. H A Bruna; Redactieraad: H Broeders, Dr H M Houben. Mr J H Ja cobs, F A J v Uers, A J A v Putte. Pastooi M. Vos, Ir J W Wellen Abonnementsprijs- bij vooruitbetaling t 5 85 p kwartaal, p post f 6.55, p week (uitsluitend bij niet post bestelling) t U.45 Incasso wordt berekend Losse nummers 13 ct. Prijzen buitenl abon nementen op aanvraag Postrekening 278841 Voor Go4, Koningin en Vaderland W O E N s DAG 25 MEI 1954 Advertentieprijs voor de gehele oplage t 0.30 per m/m. (Ing. Med. t 0 75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Noord- Brabant uitsluitend in de Brabantse edities 0.24 per m/m ting. Med. t 0.60 per m/m). .dem in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. Ing. Med f 0.30 per m/m) Staatwerk 3 ct. per m/m extra Bij contract aanzienlijke reductie; volledig tarief en Algemene Voor waarden worden op aanvraag verstrekt. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Bijkantoren; KOUSENUAAL, Molenstraat 45, Telefoon 3581 BERGEN OP ZOOM, Zuivelstraat 26, Telefoon 521 WAALWIJK, Grotestraat 189, Telefoon 2861 GOES, Westsingel, Telefoon 2236 HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102. jQOORDAT DE DELEGATIES van Nederland, Suriname en de Nederlandse Antillen het eens zijn geworden over alle artike len van het ontwerp-statuut voor het „Koninkrijk nieuwe stijl", is de conferentie in de Treveszaal te Den Haag zo goed als beëin digd. Voor de staatkundige samenwerking tussen het moederland en de West is thans een basis geschapen, die in feite een compro mis behelst tussen uiteenlopende standpunten, maar waarin zo wel de Nederlandse regering als de bestuursorganen van Surina me en de Antillen alle heil voor de toekomst zien. In de bijeenkomst van Dinsdagmiddag werden de deelnemers aan de R. T. C. het vrij spoedig eens over enkele redactiewijzigingen in sommige arti kelen van het statuut. De nieuwe rechtsorde is daarmee in feite aanvaard. Donderdag 3 Juni a.s. wordt in de zittingzaal der Eerste Kamer de slotcon- ferentie gehouden. Tragisch ongeval te Ossenisse 'TOEN de woonwagenbewoner N. even te Ossenisse in een woning aan de Grintweg naar Hontenisse, moest zijn, parkeerde hij zijn perso nenauto langs de weg aldaar. Enige ogenblikken later ontdekte men brand in de auto, die geheel vernield werd. In de wagen bevonden zich twee kinderen van respectievelijk 2.5 en 3.5 jaar. Het jongste kon helaas niet meer worden gered en kwam in de vlammen om. Het andere kindje is zwaar gewond naar het ziekenhuis te Hulst vervoerd. Voor het leven van de kleine wordt gevreesd. De oorzaak van de brand is onbe kend. Een diepgaand onderzoek door de rijkspolitie te Kloosterzande is nog gaande. DE SPOORWEGEN gaan de vervoers- tarieven voor fietsen en bromfietsen verhogen. De verhogingen variëren tussen 30 en 50 cent. KARDINAAL MERCATI te Rome heeft het Grootlint van de Nederland se Leeuw gekregen wegens zijn ver diensten voor het Nederlands Histo risch Instituut. DE TWEEDE KAMER verwierp een interpellatie-verzoek van de commu nist Gortzak inzake de viering van 5 Mei. Bij de begrotingsbehandeling in het najaar, meende men, kan daar nog genoeg over gesproken worden, ADNAN MENDERES, de Turkse pre mier, gaat een bezoek aan de Verenig de Staten brengen. Zondag a.s. ver trekt hij. DE RAAD voor Rechtsherstel heeft het beroep van twee Duitsers met be trekking tot de verkoop van hun in het Siebenswald gelegen eigendom men afgewezen. Hiermede is beslist in de belangrijke tractaatgrondenkwestie, die zich in de gemeente Bergen heeft voorgedaan. DE AMERIKAANSE regering wil niet tussenbeide komen, als een particu liere instelling propagandaballons naar Tsjecho-Slowakije laat drijven, aldus een regeringsnota der V.S. De Tsje chen moeten hun grenzen maar open stellen, dan zijn die ballons niet no dig...." PREMIER SCELBA van Italië heeft gezegd, dat zijn land onmogelijk ver dere opofferingen in de kwestie Triëst kan aanvaarden. TN ARTIKEL 1 van het statuut is met betrekking tot de troonopvolging het woord „erfelijk" ingevoegd. Dit artikel luidt nu: „De Kroon van het Koninkrijk wordt e r f e 1 ij k gedragen door Ha re Majesteit Juliana, Prinses van Oranje-Nassau en bij opvolging door haar wettige opvolgers". In een der volgende artikelen wordt nog eens geaccentueerd, dat voor de troonopvolging ook de bepalingen van de grondwet gelden. De wat al te uit drukkelijke vermelding van deze voorwaarde in het eerste artikel vond de Surinaamse delegatie overbodig. Ook over de functie van de procu reur-generaal, waarover nog al enige uiteenlopende standpunten voorkwa men, bereikte men overeenstemming. Omdat hij voor de rechtszekerheid en het behoud van de rechtsstaat moet zorgen, acht men het logisch, dat hij een ruime mate van zeggingschap krijgt over de taak van de politie. Deze taak zal echter meer op advise rend dan op uitvoerend terrein liggen en meer de algemene lijn dan de dé tailzaken raken. In feite komt er geen drastische wij ziging in de taak-omschrijving van de procureur-generaal. Het overleg be trof eerder een juiste afbakening van diens bevoegdheden. Naar aanleiding van enkele kleine bezwaren tegen onderdelen van het statuut, zei Prof. Dr Beel, dat deze bezwaren niet meer tegen de Neder landse delegatie kunnen worden ge richt, maar tegen alle drie de delega ties. De verkregen overeenstemming is het resultaat van moeizaam overleg. Bijzondere waardering had hij voor het werk der kleine commissie. Mr Dr Pos, de woordvoerder van Suriname en Mr Dr Da Costa Gomez, namens de Nederlandse Antillen, spraken hun voldoening uit over de gang van zaken ter conferentie. gEN AUTOBUS MET BRUILOFTSGANGERS is Dinsdagmid dag omstreeks twee uur op een onbewaakte overweg tussen Buitenpost en Zwaagwesteinde, aan de spoorlijn Groningen-Leeu- warden, door een Dieseltrein gegrepen en zestig meter ver mee gesleurd. Vier personen vonden bij dit ongeluk de dood, twintig werden er gewond, van wie minstens vijf ernstig. Het is nog een raadsel hoe het ongeluk kon gebeuren. Het zicht was na melijk uitstekend en de chauffeur van de bus had de zon in de rug. JQ)E RAVAGE na de botsing was groot. Mensen, die toestormden, vonden tussen de wrakstukken van de wagen kermende gewonden, onder wie ook enkele kinderen. Even latei- reden ambulance-auto's af en aan om de slachtoffers te vervoeren. Zij wer den overgebracht naar het Diacooes- senhuis en het St. Bonifaciuszieken- huis te Leeuwarden. Dertien van de twintig moesten in de ziekenhuizen opgenomen blijven. Slechts één per soon kon na behandeling naar huis worden gebracht. Ook in het Acade misch ziekenhuis te Groningen werden twee gewonden verpleegd. De bus was gehuurd van een gara gebedrijf in Noordbergum en werd bestuurd door een zoon van de eige- NU DE INLEVERING der zinken centen voltooid is, blijkt, dat niel minder dan 150.000.000 van deze muntstukjes verdwenen zijn. Ver smelting en frauduleuze uitvoer in de oorlog hebben daar waarschijn lijk voor een groot deel schuld aan. KARDINAAL STEPINAC mag de grenzen van zijn geboortedorp Krasic niet meer overschrijden. De maatre gelen tegen de Zuid-Slavische Kerk vorst zijn aanzienlijk verscherpt. IN DE VERGADERING van Neder landse gemeenten te Leeuwarden heeft burgemeester d'Ailly van Am sterdam gepleit voor een vervanging van het subsidie-systeem bij de ver houding Rijk-gemeenten door een wettelijke regeling, die een doelmati ge taakverdeling geeft tussen hogere en lagere organen. TE RIJSWIJK is een 59-jarige wiel rijder gedood, toen hij bij het over steken van een snelverkeersweg in aanraking kwam met een personen auto. t Weersverwachting, geldig tol t vanavond: J Droog weer met over het alge- t meen weinig bewolking. Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke J richtingen, Opnieuw warmer. Vandaag: Zon onder 20.42 uur J Maan onder 13.26 uur. Morgen: t Zon op 4.31 uur. Maan op 1.45 uur f naar. De inzittenden kwamen hoofd zakelijk uit de dorpen Twijzel en Kooten. De bus was dichtbij de overweg ge stopt, om bruilofsgasten op te nemen en reed daarna weer door. De bestuur der van de trein kwam met de schrik vrij. Ook geen der treinreizigers kreeg letsel. De vier personen, die dodelijk ver ongelukten, waren mej. Antje de Haan, haad gehuwde zuster Houkje. haar schoonzuster mevrouw Tine de Haan. en de heer R. IJtsma. Televisie-experiment T~NE NEDERLANDSE bijdrage aan de Europese teUvisie-uitwisseling, een experiment dat Zich over een afstand van 2000 kilometer, door acht Euro pese landen, uitstrekt, bestaat uit een kinderprogramma: „Een feest ver van huis", dat op 14 Juni uit de speeltuin „Oud-Naarden" wordt uitgezonden. De uitwisseling wordt op 6 Juni ge opend met de uitzending van een nar- cissenfeest in Zwitserland en van een programma te Rome. Indien zijn ge zondheidstoestand dit toelaat, zal Z.H. de Paus bij die gelegenheid voor de televisie een rede uitspreken. £)E SURINAAMSE delegatie- leider Dr Pos en de heer Pen- gel hebben beiden een dreigbrief ontvangen, waarin gezegd wordt, dat zij en alle delegatieleden de dood zullen vinden als zij hun goedkeuring hechten aan het ont- Z werp-statuut voor de nieuwe staatkundige verhouding met het J moederland. J De brieven waren nogal thea- traal ondertekend met: „Generaal Z Jackson, hoofdkwartier X." Z Dr Pos, die de briefschrijverij Z niet als een grap meende te mo- gen kwalificeren, noemde de brie- ven redactioneel niet onaardig. Staatkundig echter, zei hij, zijn ze verkeerd. Niet de delegatie, maar de volksvertegenwoordiging keurt het statuut goed.... Omdat er steeds in het meer- voud gesproken wordt, rteemt men aan, dat de brieven namens een politieke groep zijn geschreven. Men weet echter niet, of er ver- Z Z band bestaat met het ultimatum Z Z inzake de dominionstatus voor Su- J Z riname, dat bij aankomst van de Z delegatie op Schiphol werd gesteld. l De politie is waakzaam. „De Gouden SchakeV geopend r\INSDAGMORGEN is te Rotterdam de tentoonstelling ,.De Gouden Schakel", gewijd aan de vrije tijdsbe steding, feestelijk geopend. Minister president W. Drees stak bij wijze van origineel, maar ietwat luguber ope ningssymbool, een stokpaardje door twee gerichte electronische „ogen", wat tot gevolg had dat er een sirene begon te loeien. In zijn toespraak, die van veel waardering getuigde voor het initiatief van de organisatoren, deed de heer Drees overigens uitko men, dat hij niets tegen stokpaardjes had. Integendeel. 7ES EN DERTIG personen zijn ge- wond, waarvan drie ernstig, toen Dinsdag een granaat werd geworpen onder soldaten, die de wacht vormden bij het afscheidsbezoek van generaal Augustin Guillaume te- Marrakesj-, TWegens het Hoogfeest van 's Heren Hemelvaart zal het eerstvolgende num mer van ons blad eerst ver schijnen op Vrijdag 28 Mei a.s. Paul van Zeeland in Belgische Senaat: „Grove politieke fout /"AUD-MINISTER Paul van Zeeland heeft Dinsdag in de Belgische Se naat een felle aanval gedaan op het besluit van de nieuwe liberaal-socia listische regering tot bekorting van de militaire diensttijd. Hjj betoogde, dat het land hierdoor in een ware im passe was geraakt. De genomen be slissing achtte hij niet alleen een fout uit militair oogpunt, maar ook poli tiek vond hij ze onjuist. Als de E.V.G. van kracht wordt, zei hij, hangt de duur van de militaire dienstjijd niet meer af van de beslis sing der individuele staten. In Ame rika en Engeland is het besluit der regering zeer ongunstig beoordeeld. Om een verkiezingsbelofte na te kun nen komen, zei van Zeeland, heeft men het Belgische verdedigingsstelsel ver zwakt. De minister van defensie, Spinoy, antwoordde, dat er maatregelen geno men zijn, om de interventiestrijd krachten en de binnenlandse strijd krachten op het vereiste peil te hou den, Spaak betoogde, dat de vorige regering de mogelijkheid tot deze maatregelen niet voldoende had uit gebuit. Van Zeeland merkte nog op, dat België een royale politiek moest voeren, inzake zijn defensie-verplich tingen en dat de nieuwe maatregel een slag heeft toegebracht aan het mo reel van het leger. Bij het werkbezoek dat Koningin Juliana Dinsdag aan Groningen bracht, bezocht H.M. onder meer een landbouwhuishoudschool te Ha ren. In die school werd door de 12- jarige Titie Koekoek aan H.M. een boeket bloemen aangeboden. Later bood een andere leerlinge, Rietje Dijkhuis aan H.M. een taart aan, die in de school werd gebakken door de leerlingen. H.M. Konin gin Juliana neemt van de trotse leerlinge de taart in ontvangst. Koningin bracht werkbezoek aan Groningen uu IS ONINGIN JULIANA heeft Dinsdag; een werkbezoek gebracht aan de provincie Groningen. Dit bezoek had voornamelijk ten doel. de Koningin een inzicht te geven in de landaan- winningswerken bij de Groninger zeedijk in de Julianapolder. Ondanks het zakelijke karakter van de tocht, hadden de bewoners van de dorpen, waai de hofauto passeerde, de vlaggen uitgestoken en hier en daar waren zelfs erepoorten opge richt. Voordat zij haar tocht naar de kust maakte, bracht de Koningin een be zoek aan Haren Daarna bezocht zij de stad Groningen, waar zij zich in het bijzonder geïnteresseerd toonde voor het universitaire leven. Z.H. DE PAUS heeft Kardinaal Con- stantini benoemd tot Kanselier van de H. Roomse Kerk. Daarmee is voorzien in een vacature, die sinds 1942 open was. T\E ARRESTATIE van de toen 37-jarige kassier der Boerenleenbank te U Lewedorp, C. R„ verwekte vorig jaar een enorme sensatie in dat dorp en in de Zak van Z.-Beveland. De man, die na de aanvaarding van zijn functie in 1939, de kleine bank, met een omzet van vier ton, groot had gemaakt, zodat er tenslotte per jaar twintig millioen omging, genoot een onbeperkt vertrou wen en onaantastbaar leek zijn positie. Dat R. tot frauduleuze handelingen was gekomen, leek haast ondenkbaar, maar weldra werd de harde waarheid publick en kwam het uit, dat het niet om duizenden, maar om honderddui zenden ging. De tribune van de Middelburgse rechtbank was gistermorgen bij de be handeling van deze zaak propvol, toen de Officier van Justitie de dagvaar ding voorlas. Drie feiten werden R. ten laste gelegd, nl. het zich wederrech telijk toeëigenen van ruim zeven ton; het plaatsen van een valse handteke ning onder een controle-bewys en vervalsing van een chèque, door het bedrag van tweeduizend gulden te wijzigen in dertigduizend. Verdachte gaf de feiten toe en op de vraag van de president, hoe hij zo iets gedurfd had, antwoordde hij, door de belastinginspectie in een hoek te zyn gedreven. zijn ijver en inzicht. De eerste getuige, de heer v. d. Wijst, inspecteur der Boerenleenbank te Eindhoven, deelde een en ander mee over de gang van zaken en het controle-systeem. De president meende, dat wanneer deze controle volgens de voorschrif ten was geschied door het afdelings bestuur. de fraude nooit zo'n omvang zou hebben genomen. Getuige vertelde verder hoe arg waan was gerezen toen een der cliën- T)IT nam de president niet aan. daar verdachte reeds voordien met de knoeierijen een aanvang had gemaakt en daarbij de controle in de war had gestuurd o.m. door het plaatsen van valse handtekeningen en allerlei ver keerde manipulaties. Des te vreemder vond de president dit alles, omdat R. bij de Centrale Bank te Eindhoven op de lijst van goede kassiers stond om ten. de heer J- v. 't Westeinde te Baarsdorp, er kennis van gaf. dat hij aan R. ongetekend een controle-biljet had teruggegeven, vanwege een voor hem nadelig verschil van ruim f 16.000 terwijl dat biljet voor accoord gete kend, was gearriveerd. Bliksemsnel werd een onderzoek ge opend en R. viel terstond door de mand. Getuige verklaarde, dat de nog aan wezige onroerende goederen op f 253.000 zijn geschat, dat er nog f 100.000 uitstaat aan door R. ver strekte leningen en dat er ook nog an dere eigendommen zijn. De president concludeerde dat er 4M ton direct realiseerbaar is. Aan be lasting is ongeveer f 133.000 onnodi betaald, f 30.000 is besteed aan auto's, zodat men over f 119.000 nog in het duister tast. Getuige Boonman werd hierop ge hoord over de in zijn nadeel vervals te cheque van f 30.000 en getuige J. v. 't Westeinde bevestigde wat ver teld was over het controle-biljet met de valse handtekening. WAAR BLEEF HET GELD? r\E Officier van Justitie ging eerst na, waar het geld gebleven was. Een deel was gestoken in de Groning se boerderijen, waarvan R. er tiental len had verkocht, eerst als tussenper soon en later rechtstreeks. Ook de Officier begreep niet waar het niet- verantwoorde geld in was gestoken, daar R. geen verbrasser is, al leefde hij royaal. Mogelijk betreft het wel betaald maar niet geboekt geld. (Zie vervolg pag. 2) Voor de scholen haring de adspiranten Hollandse Nieuwe die tot nu toe in de Noordzee een rustig leventje hebben geleid, staat het sein op rood: de Nederlandse vissersvloot is van wal gestoken, de jacht is ingezet. Boven: De haringloggers van Vlaardingen voeren Maandag avond vaar IJmuiden om op die manier er zeker van te zijn geen achter stand te hebben in de race om het heerlijke zeebanket. Honderden sloegen het uitvaren gade. Onder: In de nacht van Maandag op Dinsdag kozen de loggers in Scheveningen zee voor de spannende tocht. Onder grote belangstelling van familieleden en bekenden werden bij het licht van de boordlichten de trossen losgegooid. "VTET EEN LAATSTE VINNIG DUEL tussen de Officier van Justitie, Mr J-'J- van Lint, en de verdediging heeft de behandeling van de moordzaak Berkel voor de Haagse Rechtbank voorlopig haar beslag gekregen. Nieuwe gezichtspunten leverde deze zitting niet meer op. Mr Huygens sprak ook in zUn voortgezette pleidooi voornamelijk over het motief, dat zijns inziens niet duidelijk was. rSE CYAANKALI, zei Mr Huygens verder, heeft O. onverbloemd la ten bestellen. Is 't dan logisch, dat hij onmiddellijk daarna met dit vergif een moord pleegt? Vergiftiging in het bij zijn van drie getuigen, zou bovendien in een detective-story nog overdre ven zijn. Lang stond pleiter stil bij de mogelijkheden die voor O. open stonden om zijn daad minder in het oog lopend te verrichten. Mr van 't Hoff Stolk, die na zijn collega aan het woord kwam, besprak de psychiatrische rapporten en noem de het zonderling, dat men het motief van de verhouding met de dienstbode op het laatste moment heeft prijsgege ven voor het haatmotief. TN ZIJN REPLIEK betoogde de Offi cier van Justitie, dat de verdedi ging en hijzelf langs elkaar heen had den gesproken. Er was een wisselwer king zei hij tussen de verhouding met de dienstbode en verdachte's haatge voelens. De valsheid van het zelf- moordbriefje achtte hij bewezen. De laatste woorden van Mr Huy gens tot de Rechtbank waren: „Als U steeds weer kijkt naar de twee woor den, die in vlammende letters boven uw Raadkamer staan, „Motief" en „Zelfmoord", ben ik ervan overtuigd, dat O. in vryheid zal komen. Verdachte zei: „Ik ben onschuldig en dank mijn Raadslieden, in het bi zonder Mr Huygens, die, onschuldig, zoveel onverdiend leed heeft geleden". Over veertien dagen doet de recht bank uitspraak. Lichtpunt in Geneve '"TEGEN DE WENS van de Franse re gering in, heeft de Nationale Ver gadering nu toch besloten, om vol gende week Dinsdag en Woensdag een volledig debat over Indo-China te houden. Een socialistische afgevaar digde verklaarde, dat de houding van Bidault in Genève wel eens niet zou kunnen overeenkomen met de hoop van de vergadering. Als er in Genève geen vorderingen worden gemaakt, kan men een storm achtig debat tegemoet zien. De Natio nale Vergadering acht ieder uitstel van een bestand in Indo-China te lang. Overigens heeft de geheime ver gadering van gisteren over de kwestie Indo-China in Genève enig licht ge bracht. Men heeft om de besprekin gen niet al te zeer te bemoeilijken, de procedure-kwestie maar los gelaten en is begonnen met de onderhandelingen over een „staakt het vuren" in de drie staten. De Indiase vertegenwoordiger Kris- jna Menon was gisteren de centrale figuur van het overleg buiten de con ferentiezaal. Minister Eden zou nieuwe, belang rijke voorstellen hebben ingediend. Geneviève de Gallard, die in Hanoi een aanbod van 100.000 gulden afsloeg voor het verhaal van haar belevenis sen, is door het Rode Kruis voorge dragen voor de Florence Nightingale- medaiile. Zij sliep voor het eerst sinds 57 dagen in een echt bed. De ver pleegster roemde de grote geest van kameraadschap die er in Dien Bien Phoe leefde. IN HET Canisiuscollege te Nijmegen heeft een uitslaande brand gewoed, die gelukkig vrij snel bedwongen kon worden. Het grootste deel der bran dende bovenverdieping kon behouden blijven. fïen Haagse taxichauffeur heeft Maandagavond assistentie verleend bij een bevalling in een kraamkliniek. Hij stond na melijk juist met zijn wagen voor de kliniek, toen het electrische licht in Den Haag uitviel. Enkele ogenblikken later kwam. een verpleegster op hem toerennen met het verzoek zijn schijnwer per op de operatiekamer te wil len richten, waar men juist be zig was met een bevalling. Gedurende al de tijd dat de lichtstoring duurde, heeft de chauffeur trouw voor licht ge zorgd. Mede dank zij zijn hulp is de bevalling goed verlopen. Korte tijd nadat het electrische licht weer was aangeqaan werd de baby geboren. Een meisje.

de Stem | 1954 | | pagina 1