'nl&opnuMtó product Walcheren Zuid-Bevel and Z..VLAANDEREN Delft staat requisieten af voor opvoering van „Elckerlyc" ZEEUWSE RUNDVEEFOKKERIJ MAAKT HET GOED Belgiscli huldebetoon aan Hulsterse verzetsstrijders begint bij Reisgidsen- en de Kaarten - expositie M Oomens' boekhandel - Breda ERNSTIGE ONTDUIKING VAN DE VESTIGINGSWET Bonthuis Reiter DAGBLAD DE STEM VAN ZATERAG 22 MEI 1954 In Stadspark „Toorenvliedt" zijn de bunkers weggewerkt m, LID VAN GED. STATEN CONTRA MINISTER 2e zijttortdetoveff Doktersdiensten VOGELWAARDES RAAD OVER KABELPROBLEMEN Hans Warren kreeg staatsprijs MIDDELBURG in de beide zaken van Ginnekenweg 66 Filiaal: Ginnekenstraat 30 Laat U dit niet ontgaan! Opletten de boodschap GOES De sterrit van fle bond zonder naam HULST Pijn kan Uw slaap niet verjagen KRUIS Directeur P. T. T. te Yerseke benoemd AGENDA HEDEN MORC.KN MAAI\l)A(i 2 2 Tribunes op plein voor Provinciale Bibliotheek L IS DAN 1 RIJDAG 25 JUNI dp hoofddag der herdenkingsdagen voor Walcheren, hetgeen op Donderdagavond 24 Juni gebeurt, is van zeker geen geringe betekenis. Onder regie van Johan de Meester brengt de Neder landse Comedie Elckerlvc", het middeleeuwse spel van de mens. die er maar op los leeft en dip op pijnlijke wijze door tussenkomst van de dood met ho gere machten kennis maakt. Zeer speciale maatregelen waren nodig om deze opvoering te kunnen verwezenlijken. Advertentie De capaciteit van het plein voor de Prov Bibliotheek, dat zich qua archi tectuur voor opvoering van het spel uitstekend leent, is n.l niet zo groot. Er zal daarom een oplopende tribune worden geplaatst van ruim 800 zit plaatsen zodat de toeschouwers hier ah.w. amphitheatersgewijs komen te zitten Er komt ook een speciale licht installatie van 28 kWh. Het geheel wordt door „Nieuw Wal cheren" georganiseerd door de Z.V.TJ in samenwerking met de Culturele Commissie der Ned. Herv Kerk :n Zeeland en de opvoering is mogpliik gemaakt door subsidies van Rijk. Pro vincie en Gemeente en een garantie toezegging van de N.V „De Middel burgse Schouwburg". •JDelfesta", de organisatie, die dc vermaarde jaarlijkse opvoeringen in het Delftse Prinsenhof organise0**!, werd bereid gevonden requisieten e.d af te staan, zodat „Elckerlyc" in Mid delburg dezelfde montage krijgt als In Prinsenstad. De muzikale verzorging is geheel in handen van Middelburgse musici en koren Het vocale- en instrumenta le gedeelte staat onder leiding van de heer J. Kuiler en mevrouw E. Kui ler.Ptiijpe, die reeds geruime tijd met, de voorbereidingen aan de gang zijn, HET STADSPARK ,Q/OK van de officiële overdracht van het Stadspark „Toorenvliedt" zijn nog enkele bijzonderheden te melden. Hier is knap werk verricht: een woes tenij van dode bomen en struiken, alsmede tientallen zeer lelijke bunkers is omgetoverd in een park, waar het straks goed toeven zal zijn. Het ont werp voor de aanleg is gemaakt door de bekende landschapsarchitect, de heer C.P. Broerse. aan wie het met name gelukt is. de bunkers zo weg te werken, dat zi.i niet of practisch met opvallen Het geld voor de beplanting werd in België bijeengebracht door het z.g. Hoste-comité, genoemd naar de be kende Belgische senator, dje er voor zitter van was, maar die enige tijd geleden is overleden. „Nieuw Walche ren" heeft nu meyr. D'Hemptinne. se cretaresse van het comité, uitgenodigd (Advertentie) Om het Streekplan Walcheren TNE Minister van Verkeer en water- staat, mr J. Algera. heeft, kortge leden zijn ambtgenoot van Wederop bouw en Volkshuisvesting te kennen gegeven, dat hij het Streekplan Wal cheren niet met zijn verantwoordelijk heid kan rijmen en dat dit plan dus voor hem onaanvaardbaar is. Mr. Al gera verzocht zijn collega te bevorde ren. dat aan het streekplan de konink lijke goedkeuring wordt onthouden. Dit werd in de vergadering van de Raad van Staten medegedeeld, door prof. van Poelje, die daaraan toevoeg de, dat minister Algera zijn besluit nam op grond van de ingebrachte be zwaren door de minderheid der Vaste Commissie van de Rijksdienst voor het Nationale Plan Gedeputeerde C. Hamelink deelde later mede, zeer verwonderd te zijn over deze gang van zaken die z.i. niet overeenstemde met de wettelijke voorgeschreven procedure. Hij noem de het een onjuiste beinvloeding van de Minister van Verkeer en Water staat, die spreekt over zaken, welke niet tot ziin ambtsterrein behoren. Namens het Prov. Bestuur sprak hij de verwachting uit, dat de Raad van Staten het schrijven niet ontvankelijk zal verklaren. naar Middelburg te komen, om de overdracht mee te maken en de dank aan de Zuiderburen in ontvangst te nemen. Nadat de overdracht zal zi.in ge schied, zullen de genodigden een wan deling door het park maken. De grote visvijver, is al emse tijd in ge bruik bij de Middelburgse hengelaars Het openluchttheater zal ongetwijfeio de speciale aandacht trekken Op het 1 toneel daarvan zal van zeven toe acht uur het Amsterdamse Muziek- I corps „Excelsior" een concert geven. VEEL AMMO VOOR DE PREMIEKEURINGEN ^AN HET ZEER UITGEBREID JAARVERSLAG van de prov. commis sie ter bevordering der rundveefokkerij in Zeeland een boekwerk van ruim 100 pagina's ontlenen we de volgende bijzonderheden: In de periode van Mei-Juni 1953 werden niet minder dan 53 premie keuringen voor rundvee gehouden, hoewel de keuringen op Schouwen, te Stavenisse en Kruiningen moesten vervallen. Op andere, eveneens ge troffen, plaatsen als Kortgene, Wolfaartsdijk en ook St. Maartensdijk, St. Annaland en Ossenisse kon, dank zij de ambitieuse medewerking van daar weer „drooggevallen" veehouders en -fokkers, weer een premiekeu ring worden gehouden, waarbij voor een deel ook geschenkvee ter be oordeling werd voorgebracht. rAP DE PREMIEKEURINGEN kon door de keuringscommissie we derom een gewaardeerde voorlichting worden gegeven, waarbij de Rijks- veeteeltconsulent een publieke be spreking van de kwaliteit der ge plaatste dieren gaf. Verschillende nieuwe leden voor de melk-controle- verenigingen konden worden geboekt, terwijl de Inspecteur van het N.R S., die de jury op vrijwel alle keuringen vergezelde, een respectabel aantal melk- en fokkoeien in het stamboek kon inschrijven en eveneens nieuwe leden boekte. Ondanks het geheel uitvallen van Schouwen-Duiveland, was de totale aanvoer van 1660 dieren nagenoeg ge lijk aan die van het vorige jaar (in 1952 totaal 1680 dieren, waarbij ruim 100 dieren op de keuringsplaatsen van Schouwen-Duiveland inbegrepen). Opmerkelijk was de vrij belangrijk grotere aanvoer van jongvee, speciaal fokvaarzen. waarbij Zeeuwsch- Vlaanderen en Walcheren het sterkst op de voorgrond traden. In een aan tal plaatsen werden in groepsverband belangrijke aantallen afstamm. van goed fokkende stieren, eigendom van K.I.-verenigingen en plaatselijke stie renverenigingen, getoond die door een zeer bevredigende kwaliteit en on derlinge uniformiteit een gunstige in druk maakten. .De aantrekkelijkheid van de keu ringen werd in verschillende plaatsen vergroot door de mogelijkheid be- hporlijke geldpremies of aantrekke lijke prijzen in andere vorm te kun nen uitreiken. Vele gemeenten, land bouworganisaties, verenigingen en ook particulieren verstrekten bijdragen en toonden hiermede begrip voor de be tekenis van deze keuringen voor de veeverbetering en de opvoering van de productiviteit in de veehouderij. Met onderlinge samenwerking van actieve plaatselijke hulpcommissies en melkcontroleurs kon door een goede voorbereiding en organisatie van deze premiekeuringen in sommige plaatsen nog meer worden bereikt. Op de stierenkeuringen werden 381 dieren gebracht tegen 333 in 1952. Er moesten er 155 (120) worden afge keurd. DE MELKCURSUSSEN gINDS 1942 was de belangstelling in Zeeland voor het volgen van melkcursussen sterk verminderd. Tot eind 1952 werden in totaal 895 melk-dipioma's uitgereikt. In de ja ren van 1942 tot en met 1952 behaal den er in Zeeland slechts 75 personen een diploma. Deze ongunstige situa tie was aanleiding, dat er in 1952 vanwege het Rijkszuivelconsulent- schap een krachtige propaganda werd ingezet tot uitbreiding van deze cur sussen. Het resultaat was, dat er in 1953 39 diploma's voor handmelken konden worden uitgereikt. Bovendien gaven zich voor 1953 53 personen, verspreid over de gehele provincie, op voor nieuwe cursussen. Door de over stromingsramp van 1 Februari vielen de deelnemers van Schouwen-Duive land af, zodat deze cursussen tenslot te door 44 personen, verdeeld over 14 cursussen, werden gevolgd. Walcheren leverde het grootste aan tal, n.l. 17 en O.Z. Vlaanderen het ge ringste, n.l. 3. Om het aantal voormelkers(sters) op peil te brengen, werd in 1953 een speciale cursus gegeven waar zeven personen voor slaagden. DE MELKCONTROLE y/OOR de melkcontrole is 1953 een jaar geweest met grote tegensla- Plechtigheid in het Stadhuis jyiORGEN. Zondag, wordt tc Hulst een huldebetoon aan de gesneu velde verzetsstrijders georganiseerd door de Belgische Nationale Strijders- bond (Provinciaal Beheer Antwerpen) Aan de gedenkplaat in het stadhuis van Hulst zullen de Belgen bloemen neerleggen ter gedachtenis van de gesneuvelde burgers van Hulst, die als verzetsstriider tijdens de bezetting verbindingen hadden met de Nationale Strijdersbond in Antwerpen. De Belgische gasten arriveren mor een om half twee aan het station te Hulst, waarna men op weg gaat naar het Stadhuis. Om twee uur vindt daar in de Burgerzaal van het Stadhuis de kranslegging plaats. Na een minuut stilte wordt een optocht door de stad gehouden, en om 3 uur zullen voor het Stadhuis verschillende sprekers het woord voeren. De heer Bruynseels van de Nationale Strijdersbond Wilrijk zal over het doel van het huldebetoon spreken. Daarna zal de heer Lesoin, voorzitter van het Provinciaal Comi té uit naam van de Beheerraad een herinneringsplaquette overhandigen. De heer Seeldraayers zal als laatste der Belgische sprekers het woord voe ren Na het zingen van de nationale liederen vindt, nog een défilé voor de autoriteiten plaats Om kwart over vier worden de genodigden ten Stad- huize ontvangen door het gemeente bestuur. om acht uur 's-avonds keren de Belgische gasten terug. Te Goes wordt Zondag dienst ge daan door dokter Bruynzeel: te Mid delburg en Vlissingen resp. door dok ter Reverse en Sluyter: te Heinkens- zand Arenskerke en lyolfaartsdijk door dokter Zonnevylle en te Hoede- kenskerke en omgeving door dokter de Boo. Dokter Folmer te Driewegen neemt waar voor dokter Luyckx en dokter Kiviet t.e Borssele voor dokter Gelderblom. DIENST DIERENARTSEN Zondag wordt oP Z. Beveland West dienst gedaan door de heren A, El- zerman te Goes en M. Gaakeer. Ove- zande. gen. Op 1 Februari werd in één nacht veel werk. dat moeizaam opgebouwd was, vernietigd. Bijna 600 controle-koeien, wat 8 a 9 pet van het aantal gecontroleerde koeien uitmaakt, verdronken of wer den naar andere delen van ons land vervoerd. Vooral op Schouwen-Duive land moest de melkcontrole gevoelige slagen incasseren. Bij deze ramp ging niet enkel veel vee verloren, doch ook het aantal mensen, dat bij deze over stroming het leven liet, was groot. Van de controle-leden kwamen om 't leven de heren C. Gaakeer te Stave nisse en M. Mol te Nieuwerkerk. Als controleur verloor men de heer C. Kloosterman te Wolphaartsdijk Op Schouwen werd de melkcontrole geheel stilgelegd. Het aantal verenigingen bedroeg in 1953 nog 44 tegen 45 in 1952, het le dental liep terug van 1177 tot 1103 en het aantal koeien van 5300 tot 4937. IN MEMORIAM TN het „voorwoord" van het verslag wordt een „in memoriam" gewijd aan de heren C. Zwagerman en R. v. Waes, die beiden een lange reeks van jaren de vereniging met hart en ziel gediend hebben. Nog geen beslissing De raad van Vogelwaarde kwam on der Voorzitterschap van wethouder C. de Cock in vergadering bijeen. Deze vergadering was speciaal belegd in verband met de bestaande plannen tot vernieuwing van de weg in de kom van Hengstdijk. Verschillende plannen die in de onlangs gehouden bespre king tussen y. en W. cn het polder bestuur van Hengst- cn Rummersdijk waren ontworpen, werden thans aan de raad voorgelegd. Met de meeste punten, die gezien in het kader van de omvang van het gehele werk, van ondergeschikt be lang waren, ging de raad zonder ver der uitweiden accoord. Andei's verliep het met het voorstel van B. en W. om het bovengrondse electrisch net te Hengstdijk te vervangen door een ondergrondse kabel. Volgens verkregen inlichtingen van de P.Z.E.M. wordt de levensduur van het bestaande net geschat op ongeveer acht jaar. De palen bliiken echter een sta—inde— weg te zi.in voor het leggen van de nieuwe weg en de trottoirs in de dorpskom. Het vervangen van het bo vengrondse net door ondergrondse kabels zou plm f 6000 kosten. Als de verkabeling pas over acht jaar wordt uitgevoerd, zou dit naar berekening ook een bedrag vergen van f 4000, terwijl dan de weg weer opgebroken dient te worden. Gezien dit gering verschil in kosten stelden B. en W. voor reeds thans tot verkabeling over te gaan Tegen dit voorstel rezen ernstige bezwaren uit de raad. Vooreerst wera gewezen oP de grote consequenties die verkabeling te Hengstdijk ten gevolg» zal hebben. Als binnenkort de Bosse straat vernieuwd wordt, zou ook hier tot verkabeling moeten worden over gegaan en de kosten zouden daar aan merkelijk hoger liggen. De raad was verder van mening, dat de P.Z.E.M. het vervangen van versleten leidingen zelf moet bekostigen. De meeste leden van de raad konden zich dan ook niet voorstelien.dat de verkabeing over 8 Jaar voor de gemeente f4000 zou kos ten Zii waren van mening, dat de gemeente in de kosten van vervanging Van een verseten n geen of sechts een geringe bijdrage verschuldigd u>. Na langdurige discussie besloot de raad om bil de P.Z.E.M. te informeren hoeveel de verkabeling van net elec trisch net te Hengstdijk over acht. jaar zal kosten voor de gemeente Be- dragon ook dan de kosten werkelijk f. 4000. dan kan de raad er zich mee verenigen, dat reeds thans tot verka beling wordt overgegaan. Ziin de kos ten over acht jaar lager, dan zal nu worden volstaan met het verplaatsen van de palen. De overige punten van de agenaa werden vlot afgewerkt A AN de dichten Hans Warren te Borssele is een reisbeurs van f 2000toegekend, voor zijn bundel „Onteigening." TENTOONSTELLING TEKENINGEN VEILIG VERKEER Na een inleidend woerd van de heer E Visscher werd door de burgemees ter gistermorgen in het Kunstmuseum de tentoonstelling geopend van de 88 bekroonde tekeningen van de wed strijd „Spaar je geld en Je leven". Het bleek dat er onder de jeugdige tekenaars en aquarellisten wel jon gens en meisjes met aanleg zijn, maar talent is slechts *n enkele schaarse gevallen te bespeuren. Een onderscheiding is nog toege kend. namens „Veilig Verkeer" aan de buschauffeur P.J v. Hekken, in dienst bij de fa. Blomker, daar hij vier jaar achtereen reed,zonder eén verkeersfout te maken. STICHTING ZWEMINRICHTING B. en W stellen de raad voor, om als beheersvorm voor de nieuwe zwem inrichting, waarvan de bouw al flink vordert, een stichting in het leven te roepen. Aanleiding daartoe is de wens om tot een meer doelmatige wijze van beheer en exploitatie van dit oo- ject te geraken dan waartoe de bepa lingen van de gemeentewet de moge lijkheid bieden en om de mogelijkheid te scheppen krachten in het bestuur der inrichting aan te trekken die zich voor het door de stichting te exploi teren object bijzonder interesseren. Door het oprichten van een stich ting heeft het gemeentebestuur geen rechtstreekse bemoeienis met de ex ploitatie en het beheer van het belang, waarvoor de stichting wordt opge richt Aangezien echter de gemeente aansprakelijk zal zi.in voor het ex ploitatietekort van de inrichting is het gewenst, dat het gemeentebestuur voldoende toezicht en overwegende in vloed oP de handelingen van het Advertentie Advertentie) Uw vacsntie Tot begin Juni kunt U bij ons Uw racantie-voorpret beleven Tegen Axels administrateur u\erd 2 maanden geëist U)E OEF. VAN JUSTITIE aan de Middelburgse Rechtbank hield gisteren een fel requisitoir tegen de 64-jarige Axelsc administrateur W. de B., die be schuldigd was van het opmaken ener fictieve vennootschapsakte om daardoor de Vestigingswet te ontduiken. De Officier laakte het, dat een man in de positie van De B„ zich leende voor zulk gedoe, louche adviezen gaf en ont duiking uitlokte. Hij eiste, al deze omstandigheden in aanmerking nemend, een gevangenisstraf van twee maanden. F)E overtreding, die reeds in Dec. 1951 was geschied, had zich als volgt toegedragen: De 60-jarige win kelier H. te Axel, die ziekelijk was. had zijn zaak willen overdoen aan zijn neef J. de F. Deze miste echter het vakdiploma voor tabaksverkoop. H. trok daarop naar het kantoor van De B.. die hem aanried een akte op te maken, waarin vastgelegd werd dat beiden een vennootschap onder firma aangingen en samen de winst zouden delen. De pres. verweet verdachte reeds bij de aanvang der zitting, dat hij gewe ten had, dat alles een wassen neus was en dat noch De F, noch H. eraan dachten zich te houden aan de bepa lingen. Verdachte ontkende dit, waarop hem voorgehouden werd, dat het reeds de derde maal was, dat hij het zelfde had gedaan. Bovendien werd een huis ingebracht, dat reeds ver kocht was en werd de onkosten-nota niet ingediend bij de firma, maar bij De F. Als getuigen waren opgeroepen de heren H. en De F., waartegen de ver dediger protesteerde, omdat zij, als direct betrokkenen, reden hadden de verdachte zo zwaar mogelijk te belas ten. De rechtbank ging op dit protest niet in. Wel wees de pres. getuigen er op, dat zij niet verplicht waren onder ede hun verklaringen af te leggen en zich konden terugtrekken. „Ik wil de waarheid zeggen", zei getuige H. en stak meteen zijn vin gers omhoog. Hij verklaarde advies te hebben ingewonnen bij De B. om onder de bepalingen van de Vesti gingswet uit te komen. Getuige De F. had ook geen bezwaar de eed af te leggen. Hij vertelde het zelfde en zei nog dat de verleende bemiddeling hem een f 500 had ge kost. GOEDE TROUW D verdedi2er, mr Kegge, zei in de goede trouw van zijn cliënt, die een blanco strafregister had, te gelo ven. Volgens hem waren zij, die de akte hadden ondertekend, de eigen lijke schuldigen. Verdachte had niet geweten dat beiden de voorwaarden niet wilden naleven. Wel had hij be grepen. dat zij de vennootschap weer' zouden ontbinden, zodra De F. zijn tabaksdiploma had. Op verschillende punten vocht spr. het requisitoir van de Off. aan. Ge vangenisstraf was hier niet op haar plaats, eerder een geldboete of een voorwaardelijke veroordeling, maar n°S ™cer i'edelijk een vrijspraak Uitspraak 2 Juni. Goed van vertrouwen als V is, let V soms niet op, 'of V Uw MAÏZENA DURYEA - die U toch tadrukkelijk vraagt - ook werkelijk krijgt. Ja, thuis, in het gebruik dan merkt U het verschil gauw genoeg. Want er be staat geen beter bindmiddel voor groenten, soepen en sau sen dan de echte MAÏZENA DURYEA. Niet zonder reden wereldvermaard. Vraag dus niet alleen MAÏZENA DURYEA, maar zie toe dat U het ook krijgt. De naam DURYEA staat op ieder pak. t Advertentie) stichtingsbestuur behoudt. Daarnaast is het nodig het stichtingsbestuur een zo groot mogelijke mate van zelfstan digheid te verstrekken. Zowel met het een ais met het ander is bij de for mulering van de statuten rekening gehouden. Eergisteren gaf zich nog een elfde auto-bezitter oP, om aan de Sterrit naar Zandvoort deel te nemen, zodat nog enkele mensen meer gelukkig konden worden gemaakt. Voor de katholieke deelnemers (stersi wordt morgenochtend om nalf zeven 'n de parochiekerk een H Mis opge dragen en om half acht start de ca valcade van de Koepoort af. HET CONSULENTENHUIS De plannen voor het grote consu- lentenhuis zi.in thans geheel klaar en de instemming van alle instanties, die er hun home in krijgen is, naar w e hoorden bekomen Als de Rijksgebouwendienst ep uit eindelijk de Minister vlug hun „fiat" geven, zullen de voorstellen, welke op de bouw van de „Boerenbui'cht" be trekking hebben, misschien al In de eerstvolgende raadsvergadering be handeld worden. Kruiningen BENOEMING De burgemeester van Kruiningen, de heer A. Schipper, is benoemd tot voorzitter van de commissie van ad vies voor de directeur van het Neven bureau van het Gewestelijk Arbeids bureau Goes te Kruiningen. BEZOEK AAN RAMPGEBIED De juridisch adviseur van het co mité internationale van 't Rode Kruis te Genève, de heer Wilhelm, bracht dezer dagen met zi.in echtgenote een bezoek aan het rampgebied. Ook in de gemeente Kruiningen verbleven zij enige tiid In gezelschap van burge meester A. schipper bezichtigden zij de door het Zweedse Rode Kruis ge schonken woningen aan de Henry Dunantstraat en maakten daarna een tocht door de polder, waar de her stelwerkzaamheden nog in' volle gang zijn. Sas van Gent ONZE OUDEN VAN DAGEN GAAN WEER OP REIS Door het comité voor ouden van da gen is de jaarlijkse reis voor onze oudjes thans vastgesteld op 24 Juni a s- Alle ouden van dagen kunnen aan dit uilstapje weer deelnemen, terwijl het velen gemakkelijker zal kunnen worden gemaakt ,nu de gemeenteraad in een milde bui het subsidie uit de gemeentekas tot f 500 verhoogde. Een definitie! programma voor deze da" is nog niet vastgesteld. Van zelfsprekend zi.in aan deze reis een hoop kosten verbonden, welke niet alleen door bijdragen van de deelnemers zelf en liet gemeentelijk subsidie kunnen worden gedekt. Van daar dat ook nu weer enkele dames bezig zijn met een nuls aan huis col lecte, om het nog nodige geld voor ae reis bijeen te zamelen. Verder wordt door het comité reeds nu een beroep gedaan op de particuliere autobezit ters om als voorheen voor deze gele genheid hun wagen ter beschikking te stellen voor het vervoer van de Sasse oudjes Deze laatsten kunnen zich voor deelname aan de trip op Zaterdag 29 Mei. 5 en 12 Juni, van 19,30 tot 20.30 uur opgeven in het café van de heer O Bockstael aan de Oostkade nr. 6. W estdorpe AANRIJDING Het, dochtertje van De B. kwam dezer dagen met haar autoped van ec.i hof gehold, toen juist een bestel wagen van de firma Wilking uit Hulst uit de richting Zwartehoek kwam gereden. Gelukkig kon de chauffeur nog uitwijken, zodat een ernstig ongeluk werd voorkomen. Het kind kwam evenwel tegen de voor kant van de auto. en viel met een smak achterover. Hij kwam met de schrik vrij FILMKRING B'ESLOOT SEIZOEN De laatste voorstelling van de Fiint- kring Hulst en Omstreken, welke dit seizoen gegeven werd, is een bekro ning gebleken van het succes ,dat de ze longe vereniging heeft mogen sma ken. De bioscoopzaal was tot in alle hoeken gevuld: wel een bewijs dus, dat het werk van de filmkring °e- aporecieerd wordt. De film ..Der Untertan" was een uitermate geschikte rolprent om het seizoen te besluiten St, Jansleen N.V. WATERLEIDING MIJ VERLIEST GOEDE WERKKRACHT Na een slepende ongeneeslijke ziek te overleed in het R.K. Ziekenhuis te Hulst de alhier wonende G. van Over men- Vanaf de oprichting was hij werkzaam bii de N.V. de Waterleiding Mii. Bij de begrafenis waren aanwe zig, ir Dikötter, Directeur van de Waterleiding Mii. Burgemeester Reu- ser en personeelvan de Waterleiding Mii. Ook het bestuur van de Duivensoci- ëteit „Ons Vermaak" bracht hun U-ouw lid een laatste groet Stoppeldijk D» Missie werd gepreekt door de pa ters Redemptoristen Eykemans en Hiel Vogel waar de INENTING Ook jn onze gemeente bestaat thans gelegenheid om kinderen beneden de leeftijd van zeven jaar te laten in enten tegen diphtherie. kinkhoest en tetanus. De organisatie van deze kos teloze inenting is in handen van het Wit-Gele Kruis. De ouders van de betrokken kinderpu zullen tijdig van de plaats en tijd van inenting in kennis worden gesteld. Koewacht EXCURSIE OP BEZOEK Deze week werd aan de vlasfabriek St Andvies alhier een bezoek gebracht door de landbouwschool van IJselstein Het waren 45 leerlingen met hun le i-aren Onder leiding van de heer Van dp Putte werd na eerst een bezoek gebracht t.p hebben aan de vlassers- school daarna de de vlasfabriek be zocht, en de hele industrie eens gron dig onder de loupe genomen. Het .gezelschap, dat op een tweedaagse reis was. bezocht hierna nn» verschillende industrieën in Zeeland BEDEVAART Zaterdag a.s zal er een bedevaart te voet uit geheel onze parochie naar Onze L:eve Vrouw van Lourdes ie Zuiddorpe trekken Gezien de vroegere bedevaarten naar - it Mariaoord wordt er ditmaal ook weer een grote deel name verwacht Zelzntp kunnen geven van de wijze, waarop het door de Porceleyne Fles geleverde aardewerk 300 Jaar geleden werd ?n ook thans nog vervaardigd en ver sierd wordt, zullen een pottenbakker en schilder die op de tentoonstelling demonstreren. VREEMDELINGENVERKEER Als de voortekenen niet bedriegen, gaat Sluis een goed seizoen tegemoet. Reeds talloze aanvragen voor pension kwamen bij de plaatselijke V.V.V. binnen, zowel uit binnen- als uit bui tenland. Ook, doordat men aan de Belgische kust goede verwachtingen heeft van het aanstaande seizoen, kan men op een druk bezoek aan Sluis rekenen. Binnenkort zal een nieuwe folder over Sluis verschijnen en de/e zal op grote schaal in het buitenland ver spreid worden. VERGADERING POSTDUIVEN- HOUDERS VERENIGING In de gehouden algemene ledene vergadering van de postduivennou- dersvereniging Recht Voor Allen al hier, werd een grote verandering :n het bestuur gebracht Mede doordat een groot aantal duivenliefhebbers uit Relranchement lid is van deze vereniging, werden ook enkele leden van deze plaats in het bestuur opge nomen. De samenstelling is thans als volgt: A. Tas. voorzitter. M. v. d. Bus- sche, seer. C Marteijn, penningm. Ais leden hebben zitting: A. v. d. Bussche F Verheiie te Sluis, J. Corthals Draai brug, P. Goossen en S. Blokdijk te Retranchement Advertentie) wanneer U Witte Kwis. poeders ia huis heeft Ze verdrijven direct en af doende hoofdpijn of kiespijn» zenuw- of rheumatische pijnetx die U de slaap roven en zijn onschadelijk voor de maag I Ook in tablet- en cachet-vorm. Ir Vraagt Uw Apo theker of Drogist I TOT directeur van het PTT-kantoor te Yerseke is benoemd de heer J. Visser, ambtenaar bij de PTT te 's-Gravenhage. De nieuw benoemoe zal per 1 Juli in functie komen. (Advertentie) ■Wit-' H. MISSIE De H Missie die in onze parochie werd gehouden, is goed geslaagd. Zo wel des morgens tijdens de H.Missen als des avonds in het Lof was de op komst van de gelovigen zeer groot. FEEST VOOR DE OUDEN VAN DAGEN De kermisfeestelijkheden in de buurt Kerkstraat waren voor het feest comité aanleiding, om ook de ouden van dagen uit het St Vincentlus a Paulo gesticht een aenoegelijke dag le bezorgen. Ook de ouden van dagen uit de Patronagestraat. Grijphoek en de Kerkstraat kregen de gelegenheid aan het feest deel te nemen. Het was dan ook geen wonder, dat het speel terrein van de school, waar de pret zou plaats hebben, op een gegeven moment op een gonzende bijenkorf geleek De ere-voorzitter van het co mité. de heer A Palmans. sorak een kort welkomstwoord uit en sorak na mens de ouden van dagen en het comité zijn dank uit aan de bewoners van de wijk. voor hun gulle giften, welke het comité in staat hadden ge steld. dit feest te organiseren. Hierna volgde een gezellige koffietafel, terwijl door de leerlingen van het „Maria- Middelares"—pensionaat. reidansen werden uitgevoerd, waaraan de oudjes veel genoegen beleefden. Al met al, werd het ook voor hen een zeer pret tige dag Sluis BENOEMING De heer J- de Doelder, adjunct- commies te Sluis, is met ingang van een nader te bepalen datum benoemd tot commies ter secretarie te Bier vliet. TENTOONSTELLING „DE PORCEI.EYNE FLES" Naar wij van de zijde van het ge meentebestuur van Sluis vernemen, staat het thans vast, dat de tentoon stelling van ..De Porceleyne Fles" uit Delft, in Augustus a.s. in de raads zaal van het gemeentehuis zal worden gehouden Teneinde de bezoekers een indruk te BONT BONT! BONT De vrouw van standi? koopt haar bontmantel bii een ver trouwde zaak. Bii bet bekende adres in Amsterdam: een kwalits'ts Persianer- Pattes mantel voor f 430. Bestelt NU. de prijs is nog laag. 100 pCt. garantie - betaling in overleg - coupeursbezoek door heel Nederland - 35 jaar erva ring. - Lid Ned. Vereniging van Bontwerkerijen. The Fur-Style Heiligeweg 2 (gesl. huis) AMSTERDAM-C Telef. 38789 ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 20 uur: Cavalleria Rusticana. Paljas. SAS VAN GENT Olympia theater 20 uur; lm weissen Rössl. TERNEUZEN Luxor 20 uur: Shane. Concertgebouw 20 uur: Tarzan's avon turen. OOST BURG Ledel 20 uur: De ban neling van Ballantrae. HULST Bioscóopgebouw 20 uur: Het jolige weeuwtje. Jubileum schieting De Batavieren. Bil G. Niis 18 uur: Schut ters soc. Graauwse Poort: Schieting. AXEL Het Centrum 18.30 en 21 uur: Invasie. DE KLINGE Kinema Van Dijck 19.30 uur: 'sNachts op de baan. GOES Grand: Straatjongens van Pa rijs. MIDDELBURG Electro: Because you're mine. Schouwburg: De schoonheids specialist. VLTSSINGEN Luxor: De vrouw met het ijzeren masker Alhambra: De charge aan de Rode Rivier. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 15 uur: De graaf van Luxemburg. Om 20 uur: Iphigeneia in Tauris. GOES Grand: straatjongens van Parijs MIDDELBURG Electro: Because you' re mine. Schouwburg: De schoonheids specialist. VLISSINGEN Luxor: De vrouw met het ijzeren masker. Alhambra: Change aan de Rode Rivier. HULST Bioscoopgebouw 14.30, 17.15 en 20 uur: Het jolige weeuwtje. Bij A. de Gucht 15 uur: Schieting. AXEL Het Centrum 16.15 uur: Invasie. Om 20 uur: Het huis aan de rivier. DE KLINGE Kinema Van Dijck 15 uur: Geen medelijden met de echtge note. Om 19.30 uur: 's-Nachts op de baan. GRAAUW Schieting op de staande wip. Wit-Gele Kruis: Innen contribu tie na de H.H. Missen. TERNEUZEN Luxor 16.30 en 20 uur: Shane. Om 14 uur: Tarzans avonturen. Concertgebouw: Tarzans avonturen. OOSTBURG Ledel 16.30 en 20 uur- De banneling van Ballantrae. Om 14 uur: Het lied van de woestijn. SAS VAN GENT Olympia theater 14.30 17 en 20 uur: lm weissen Rössl. Zaal Reseda: Bal, georganiseerd door de R.K. Muziekver. .Eikels worden Bo men" uit Westdorpe, in samenwerking met ,,De Verenigde Vrienden'. KOEWACHT Bii A. van Remoortere: Schieting om 15 uur. GOES Grand: Straatjongens van Parijs MIDDELBURG Electro: Because you' re mine. Schouwburg: De schoonheids specialist. VLISSINGEN Luxor: De vrouw met het. ijzeren masker. Alhambra: Change aan de Rode Rivier. Concertgebouw 20 uur: Don Pasquale door Utrechtse Opera. HULST Bioscoopgebouw 20 uur: Gas licht. DE KLINGE Kinema Van Dijck 19.30 uur: Verloren vrouwen. TERNEUZEN Luxor 20 uur: Shane. OOSTBURG Ledel 20 uur: De banne ling van Ballantrae. SAS VAN GENT Olympia theater 20 uur: lm weissen Rössi.

de Stem | 1954 | | pagina 2