tonelen rondom de in Palermo Heftige Garibaldi-arena Vóór de start van de Giro Z..VLAANDEREN RTC met de West hervat in een betere sfeer Hugo Koblet ('n beetje pafferig) feliciteerde Adri Voort in [f Wegwedstrijd te Hulst met sterke deelneming Zó begon de debacle in Stockholm OOSTBURG EXAMENS 11 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 21 MEI 1954 11 VOOR HET LAATST TsJA twee jaren van moeizaam zoe- ken naar een nieuwe grondslag, waarop de toekomstige rechtsorde tussen Nederland, Suriname en de An tillen zou kunnen worden opgebouwd, is gisteren eindelijk de in 1952 ver daagde .,RTC-met-de-West" hervat. Enin een veel betere sfeer dan destijds. Het overleg in de zg'n. „Kleine com missie" heeft vrucht afgeworpen, daar de drie delegaties het eens wer den over een ontwerp-Rijksstatuut. dat derhalve ook de basis zal zijn. waarop thans in Den Haag wordt verder gewerkt. Raad van State adviseert: goedkeuring Streekplan WALCHEREN werd weer bekeken F^E AFDELING voor de geschillen van het bestuur van de Raad van State heeft behandeld een groot aan tal bezwaren van gemeente-besturen, waterleiding bedrijven en andere in stanties, benevens particulieren. De bezwaren golden het door Provinciale Staten vastgestelde streekplan voor Walcheren. De bezwaren waren voornamelijk gericht tegen het feit. dat het plan te veel in bijzonderheden is vastgesteld en daardoor de uitbreidingsplannen van diverse gemeenten in de wielen rijdt. Men vreest bovendien onder meer plattelandsontvolking, verbod van industrievestiging, enz. Staatsraad prof. Mr van Poelje bracht een omstandig rapport uit be treffende de kwestie. De meerderheid adviseerde daarop tot goedkeuring met de verplichting evenwel het streekplan op etfn aantal punten te wijzigen. Drie leden van de Raad van State wilden het plan verwerpen. De Kroon zal later een beslissing geven. DIOCESANE K. A. AFD. VROUWEN IN BREDA BIJEEN TAE KATHOLIEKE ACTIE, afdeling vrouwen in het bisdom Breda, is Donderdag jl. te Breda bijeengeweest waar men twee zalen nodig had om al de leden een plaats te geven. Er liep die dag dus een dubbel programma. In de voormiddag is er gesproken door pater Werenfried van Straaten over de Oostpriesterhulp. Dusdanig wist hij zijn gehoor te begeesteren, dat hij ruim f 2500 bijeen collecteerde voor zijn werk. De diocesane directeur G. de Vet sprak over persoonlijk Christendom. Deze dag is er ook een Lourd.es- reis verloot. Het was mejuffrouw van Oers uit Wouw, die deze reis won. De dag mag bijzonder geslaagd wor den genoemd. Di' Drees, als voorzitter van de RTC, gewaagde van het grotere be grip en de toegenomen waardering, die in de voorbije twee jaar zijn ge groeid. waardoor de lange pauze in de besprekingen toch nog zin heeft gekregen. Het kernprobleem name lijk dat betreffende het zelfbeschik kingsrecht der overzeese rijksdelen is in die tijd onder ogen gezien en in het ontwerp-statuut werd een formu lering aangebracht, die aller instem ming had. In Den Haag resten nu nog slechts ondergeschikte onderwerpen. De afgevaardigden van de Rijksde len waren al even mild gestemd. Ook zij vertrouwden erop, dat het de laat ste maal zou zijn, dat men voor staat kundig overleg aan de ronde tafel plaats nam. Eén onderdeel van het statuut, na melijk dat, betreffende de bevoegdhe den van de procureur-generaal in de Rijksdelen, dat de ontstemming van mr A A. M. Struycken, gouverneur van de Antillen, had opgewekt, is Teeds aangepast. De positie van de procureur-generaal wordt nu duide lijk in het statuut aangegeven: een eis van mr Struycken, die zelfs met af treden zou hebben gedreigd: met na me voor wat betreft de bevoegdheden van deze functionaris als hoofd van de politie. ONZE ZUIDERBUREN OPENEN DE RIJ Belgische ploeg voor de Ronde van Frankrijk bekend SPORTCOMMISSIE van de Belg. Wielerbond heeft de volgende renners aangewe zen voor de Belgische ploeg in de Ronde van Frankrijk: Borg- mans, Close, Marcel de Mulder, Germain de Rycke, Impanis, Ockers en Richard van Genech- ten. De drie andere renners zul len begin Juni worden gekozen. Men ziet, Stanneke Ockers is er weer bij! Promotie-competitie 3e klasse 30 MEI ROOSENDAAL. HULST 7 Juni Hulst-Rooseudaal De besturen van de voetbalvereni gingen Roosendaal en Hulst hebben overleg gepleegd h02 rJj de promotie competitie doen verlopen. Vastgesteld is, dat op 30 Mei de wedstrijd Roosen daal - Hulst wordt gespeeld. De re turnontmoeting is op 7 Juni. J Koewacht brandweer naar sluiskil Onze plaatselijke brandweer zal Zaterdag a.s. deelnemen aan de gro te brandweerwedstrijd welke gehou den wordt te Sluiskil. Op Koewachts brandweer, welke hier in de vlas- streek bekend is voor haar paraat heid, is voor deze wedstrijd alle hoop gevestigd. de torenwacht 7 man sterker Het korps torenwachters voor de luchtwachttoren in onze gemeente is thans deiinitief 7 man sterker ge worden, door het feit dat alle perso nen goedgekeurd zijn voor de lucht wachtdienst. De totale bemanning is thans 10 man. Mon komt dus nog on geveer 5 man tekort. Geslaagd Onze dorpsgenoot de heer Alp. de Schepper slaagde voor het examen geoefend man bij de rijksreservepolitie. Aangesteld Onze dorpsgenoot Roger de Pau werd in vaste dienst aangesteld bij de ptt, als besteller. Zijn standplaats is Roosendaal. landbouw jongeren gemeen schap vergaderde Als afsluiting van het seizoen hield de L.J.G. een ontwikkelingsavond in hotel ,,De Eenhoorn" te Oostburg. Bij deze gezellige avond waren aanwezig de besturen van „Ceres" en van de ..Plattelandsvrouwen" en het Kring- bestuur van de Z.L.M. Een aardig programma van muziek zang en voordracht werd vlot afge werkt. Op de prachtige film „Langs ongebaande Clingen" werd een inlei ding gehouden door de heer L. In klaar. Tot slot kon men nog genie ten van een mooie film over het na tuurreservaat „De Hoge Veluwe". uitvoering „st eloygroep" In de „Katholieke Kring" gaf de St Eloygroep een uitvoering, die mede als doel had, meer belangstelling te wekken voor de verkennerij. Het gedeelte voor de pauze werd verzorgd door de welpen o.l.v. Baloe de Coene, die een aardig en .geestig Programma brachten. Onder leiding van de hopliéden Ouwendijk en oenraauwen. deden de verkenners, de toeschouwers van nabij kennis ma- Ken met het verkennersleven, waarbij flet nummer „Yakard-draaien" wel Koer in de smaak viel. Na het kamp- ■•ur, waarbij de aanwezigen gelegen- neid kregen actief deel te nemen. *eia de bijeenkomst gesloten door de "istnctscommissaris, drs w. de met een waarderend en op- het wShetaïï"1 £n hCt Zingen Van Onder de aanwezigen merkten we h'nL°p burgemeester K. Hoeksema en opnian Roepman. Overplaatst. De wachtmeester Klasse der Rijkspolitie. J. de Klerk, Dia at '"gang van 1 Juni overge- waa'st naar Philippine. Rreskens ri-!'a;inS TT Door het architectenbu- h»t u 0omen werd aanbesteed t douwen van een woonhuis aan de heo?ST r^at' voor rekening van de u pruson. Na aanbesteding werd werk aan de volgende aannemers gegund: J. Jansen. Waterlandskerkje, metselwerk. W. Jacobs. Breskens. tim merwerk. J. v. Haneghem, BreSkens, schilderwerk. OUDERAVOND O.L.S. In het Verenigingsgebouw vond een ouderavond plaats van de O.L.S. Als spreker trad op burgemeester J. Eek- hout, die meedeelde, dat deze avond was belegd om tot een voltallige oudercommissie te kunnen komen, daar er slechts nog 2 personen hierin zitting hebben, n.l. de heren P. Cru- son en A. Oosterling. Hierna werd overgegaan tot verkie zing, waarvoor zich 14 personen had den opgegeven. Na gehouden stemming bleken de volgende personen te zijn gekozen: de dames mevr. Verstraaten- Bouwens (Nieuwe Steen), mevr. Nier- mans-Gonge, mevr. v. d. Velde-Ja- cobs en de heren A. Oosterling, J. Quaars, J. de Nooyer en H. Wijnen. Vismijn Visaanvoer op de vismijn in de week van 10 tot en met 15 Mei 2585 kg export garnalen van f 0.60- 1.01, 1173 kg binnenlandse garnalen van f 0.60-0.95, 286 kg bot van f 0.16- 0.28, 1748 kg schar van f 0.16-0.51, 337 kg tong van f 1.20-1.71. 8 kg griet van f 0.75-0.82, 20 kg rog van f 0.21-0.51. Sint Kruis b President Rodoni voerde klein drama op PALERMO, DONDERDAGAVOND. (Van een speciale verslaggever). ^JgEN JIJ NU de nieuwe Nederlandse kampioen op de weg?" vroeg de wat bleke en pafferig uitziende Hugo Koblet in de permanence van Palermo aan de blozende Adri Voorting. Toen deze schuchtertjes ja knikte en de inspecterende blik van de Zwitser volgde, kwam er na enkele ogenblikken op waarderende wijze uit Hogo's mond: mijn gelukwensen! Dat was een begin van een algehele begroeting tussen de leden van de Zwitserse- en de Nederlandse ploeg, die tezamen het eerst voor de controle der licenties en alle andere formaliteiten in het Politeama Garibaldi, een arena aan één van de drukste straten van Palermo gelegen, waren verschenen. Daar was de politie-afzetting en zag men indrukwekkende ijzeren hek ken, welke over de gehele lengte van de straat waren neergezet, kennelijk met de bedoeling om het warmbloedige Italiaanse volk, dat met duizenden en duizenden rond de arena van Garibaldi was samengedromd, in toom te houden. Dat deze versperringen geenszins waren gebouwd om de werklie den in de overbevolkte stad aan arbeid te helpen, bleek duidelijk, toen Faus- to Coppi aan het hoofd van zyn Bianchi-ploeg op het podium kwam en geest driftig door de menigte werd toegejuicht, waarbij de vele soldaten en poli tieagenten actief moesten optreden om te voorkomen, dat de supporters van Coppi over de hekken klommen om het podium te bestormen. Voorstelling der renners goed geënsceneerd LJET KLEURIGE schouwspel in het hartje van de stad duurde enkele uren. De organisatie van deze wieler- voorstelling was grondig ingestudeerd en waar 'n haakje losraakte, improvi seerden de heer Torriani en zijn tal rijke helpers op indrukwekkende wij ze de losse stukken aan elkaar. Bij de controle der deelnemerslijst bleek, dat Stan Óckers, hetgeen overigens reeds bekend was, niet was verschenen. De Belg heeft nog steeds last van zijn ribblessure, opgelopen tijdens de étappe-wedstrijd Rome-Napels-Rome. Hij werd vervangen door Pol de Pae- pe. Verder liet Pietro Nascimbene ver stek gaan. Voor hem in de plaats werd Franco Franchi op de lijst geplaatst. KLEIN DRAMA. HTERWIJL buiten het volk niet moe werd om zijn wielerfavorieten toe te juichen, speelde zich binnen het imposante gebouw een klein drama af. President Rodoni van de Italiaanse Wieier Bond, de laatste maanden voortdurend gevecht met de TJCI en in het bijzonder met de Franse Wie Ier Bond over het onderwerp „de re clame", welke Italiaanse renners ma ken voor firma's, die volkomen bui ten de rijwielfabricage staan", legde een verklaring af tegenover de pers. Diep getroffen door het feit, dat Frankrijk niet in de Giro met een 2°ETAPPE 22Mti J*ETA PPE 23Mti 4°ETAPPE 24Mtb De Pel is content over de „Unie" Jj^EES PELLENAARS is tevre den over de medewerking, welke van de K.N.W.U. werd ondervonden bij de samenstel ling der Ned. équipe voor de Ronde van Italië, die vandaag begon. Op zijn verzoek heeft de Unie zich immers gespannen voor het moeilijke karwei om Jan Nolten in de Ronde van Italië te laten meerijden. De Unie heeft nl. de fabriek van Nol ten laten weten, dat de Lim burger in de vertegenwoordi gende ploeg van ons land is ge kozen en dat hij, Nolten, dus vrij moest worden gelaten om voor Nederland te starten. Het is prettig reeds nu te ervaren, dat de Unie zoveel meer en goed werk voor de renners kan dcvèn. f ploeg was vertegenwoordigd, had hij, Rodoni een brief aan de organisator van de Tour de Franse, Jacques God- det, geschreven, waarin werd aange kondigd, dat geen officiële Italiaanse ploeg aan de Ronde van Frankrijk zou deelnemen. Wel stond de Italiaanse bond toe, dat de renners, die daarvoor gevoelen, persoonlijk in contact met de équipe zouden kunnen treden, maar de Italianen mochten onder geen enkele voorwaarde de nat. kleuren op 8 Juli te Amsterdam dragen. Hoofdschuddend was Pellenaars na derbij gekomen. Hij, die toch ook niet karig met woorden is, was diep onder de indruk van de opgewonden ge sprekken der Italianen, die om de kleinste kleinigheden debatteerden en gesticuleerden of hun leven er vanaf hing. Pellenaars, Aldo Marandi, de Italiaanse tolk, Leon Sonnet, de Bel gische soigneur. Mème Moitillot, die van zijn ziekte hersteld naar Milaan was gekomen en daar „baas Kees" als mécanicien niet in de steek had wil len laten, en Kees Joosen, chauffeur van de Pel en assistent van Montillot waren in de morgenuren met de boot uit Napels te Palermo aangekomen. NUTTIGE DAG VIJ HADDEN tijdens de reis van Breda naar Napels 'n zeer nuttige dag in Milaan besteed. Het gevraagde materiaal, de derailleurs, de kettin gen, de pedalen, de vorken, de ban den, de remblokjes, de velgen, de spa ken, de wielen, dat alles was nl. door de verschillende Nederlandse en Ita liaanse fabriekëri 'voor verzending naar Palermo kant cn klaar gemaakt en compleet op Sicilië aangekomen. Met een glundere lach had Pelle- gouden bruiloft Het echtpaar Camilius van de Voor de en Maria Cornelia Dierings vierde hun gouden bruiloft. Het was een hele drukte in het klei ne huisje aan de Koninin Wilhelmi- naweg te Sint Kruis. Reeds in de voormiddag kwamen burgemeester van Dongen en secretaris Paridaen op bezoek en brachten namens de ge meente Aardenburg aan het gouden paar de beste gelukwensen over Later op de dag trok het muziek gezelschap .Elk naar zijn Krachten" onder vrolijke tonen door het dorp naar de woning van de oudjes en brachten hun een serenade. Daarbij werd namens „de muziek" een ge schenk overhandigd. Camilius van de Voorde en zijn echtgenote zijn geboren en getogen Sinte Kruizenaars. Beiden zijn 80 jaar en hebben zo goed als geheel hun le ven in het dorp Sint Kruis doorge bracht. De gouden jubilaris was pol derwerker van de polder Beoosten Eede en Hoogland van Sint Kruis en leeft thans reeds jaren van zijn pen sioentje. Jammer is dat hij voor het grootste deel zijn gezichtsvermogen heeft verloren. Het echtpaar had drie kinderen: Ja cob. Maria en Sebastiaan. Allen zijn naar elders vertrokken en wonen her en der verspreid. Aardenburg bedevaart naar oostakker Met twee bussen van de SBM trok ken de Aardenburgse parochianen naar het Maria-oord Oostakker bij Gent. Nadat een bezoek aan de grot was gebracht werd een bezoek ge bracht aan de kerk. waar de leider van het gezelschap, pastoor Dierick, het Lof deed en tevens de korte pre- dicatie hield. Door de grote drukte in Oostakker moest alles in korte tijd geschieden en moesten verschillende groepen worden samengevoegd. Zo moest met de parochie Aardenburg tegelijk ook de parochie Middelburg in Zeeland, die ook aldaar op bede vaart was, tegelijk van de kerk ge bruik maken, zodat Pastoor Dierick ook voor hen tegelijk het Lof en de preek verzorgde. Na de bedevaart werd nog een kort bezoek gebracht aan Gent. Zweden heeft Woensdagavond de voetbalwedstrijd tegen Nederland gespeeld, welke de gastheren met 6l wonnen. We zien hier het eer ste Zweedse doelpunt; uit een ge vaarlijke situatie voor het doel van Steiger wist de Zweed Sandel te doelpunten. V.l.n.r, Terlouw (op rug gezien), Sandel, met voor hem liggend Steiger; Hamrin (nr. 7); Tebak (op rug gezien, en in het doel Odenthal. Beneluzwetlslrijd (start Breda) gaat niet door Naar wij vernemen, gaat de Bene- luxwedstrijd voor amateurs, vastge steld voor 12 Juni van Breda naar Amsterdam, niet door. De reden van dit niet doorgaan is door de organi serende vereniging niet opgegeven. In plaats hiervan zal van 23 t.m. 25 Juli een etappe wedstrijd voor ama teurs worden gereden. De eerste etap pe voert van Amsterdam naar En schede, de tweede van Enschede naar Leeuwarden, en de derde van Leeu warden naar Amsterdam. ENGELSE PLOEG SAMENGESTELD Voor interland tegen Hongarije USE Keuzecommissie van de F.A. heeft de Engelse ploeg voor de wedstrijd tegen Hongarije, Zondag 23 Mei a.s. te Boedapest samengesteld: De opstelling luidt als volgt: doel, Merrick; achter, Staniforth en Byrne; midden, Wright, aanvoerden, Owen en Dickinson; voor. Harris, Sewell, Jez- zard. Broadis en Finney. Van de ploeg, die door Zuid Slavie werd verslagen, is de verdediging ge handhaafd, maar de voorhoede is conform de verwachtingen, gewijzigd. Jezzard vervangt Allen als midvoor en zal zijn eerste landenwedstrijd spelen terwijl Harris en Sewell de rechter vleugel zullen vormen. Finney en Broadis spelen samen op de linker vleugel, Behalve Allen zijn ook Ni- cholls en Muilen vervangen. De Hongaarse ploeg is nog niet or- ficiee] samengesteld. Naar alle waar schijnlijkheid zal hetzelfde elftal aan treden, dat in November j.l. met 6-3 van Engeland heeft gewonnen, met uitzondering van de rechtsbuiten Bu- dai die zijn plaats zal moeten afstaan aan Tutti, naars de fijne spullen uitgepakt en be keken. Liefkozend gingen zijn blikken over de 250 grams bandjes en zijn vingers telden intussen de tanden der derailleurs. De kaders der fietsen, door de renners uit Amsterdam per vliegtuig meegebracht, stonden klaar om gemonteerd te worden. Harde uren voor Montillot en Joosen om alles op tijd klaar te krijgen. In de avonduren besprak Pellenaars met zijn zeven mannen de te volgen tactiek voor de komende dagen, de ploegen-tijdrace van Vrijdag over 35 km. op het Circuit van Palermo en de eerste grote étappe over bijna 300 km. van Palermo naar Taormina. op Zaterdag, met zowaar reeds een ste vige berg in het parcours. Tarzanen de blauive briefjes LJEIN van Breenen was giste- ren bijna in handen van de J politie van Palermo gevallen. S De Amsterdammer had aan het station enkele briefjes van tien gewisseld voor Italiaans geld. Enige uren later kwam de po- litie in het hotel en met veel J gebaren en met behulp van fo to's in een mooi uitgevoerd boekje trachtte de Palermiaanse recherche Tarzan" duidelijk te maken, dat twee van die brief- J jes niet meer geldig waren Tolk Marandi moest weer te hulp worden geroepen. De twee briefjes werden terug genomen, ondanks het feit, dat ze in Ne- derland wel degelijk geldig zijn. Twee andere blauwe briefjes S werden daarvoor in de plaats gegeven. Met veel plichtplegin- gen en duizend en een veront- schuldigingen namen de ree her- cheurs van Van Breenen en Ma- J randi afscheid. Zij hadden wel i begrepen, dat de Amsterdammer 1 volkomen onschuldig aan het Amateurskoers te Oostburg De wielersportvereniging Luctor et Emergo heeft besloten op 5 Juli een wedstrijd te organiseren voor ama teurs op het bekende Kroonwijk- parcours. „De Brug" te Sluiskil opeiule haar sehietseizoen £)E schuttersvereniging „De Brug" gevestigd in café Faas opende haar zomerprogramma met een aantrekke lijke schieting Niet alleen uit de omliggende plaat sen, maar ook Belgen en de Zeeuwse boertjes van de Bevelanden gaven acte de présence. Voor de wedstrijd werden 67 schut ters Ingeschreven. Het was zeker een unicum, dat de spanning tot het laat ste schot aanwezig was, want toen de laatste pijl suisde waren de 2 zijvo gels de hevige strijd te boven geko men, zodat om hun lot werd geloot Zij vielen resp. ten deel aan A Meert uit Sluiskil en C. de Kort uit Sas van Gent. De hogevogel werd door A. Buys uit Koewacht geschoten De beste schutter was P. Baart van het peleton ..De Batavieren" uit Goes, die de meeste vogels voor zijn rekening nam. MORGEN, Zaterdagmiddag, wordt te Hulst een door de W. S. C. De Sportvrienden georganiseerde wielercourse voor amateurs verreden. Het parcours is uitgezet in „Nieuw Hulst". De datum is met opzet zo vast- gesteld, omdat op die dag in de gehele omgeving geen enkele andere weg wedstrijd wordt georganiseerd. Uit de inschrijvingen is al gebleken, dat mede daardoor een groot rennersveld verzekerd is. Voor amateursop parcours buiten de wallen De wedstrijd voor amateurs vindt plaats op een afgesloten parcours van ongeveer 100 km. De organisatie, wel ke de laatste jaren onder andere door verminderde belangstelling moeilijker was geworden, is deze maal gelukkig vergemakkelijkt door een garantie van het gemeentebestuur. Talrijke bekende renners nemen deel. Van de ingeschreven coureurs noemen we: A. Braet, Aalsmeer; de Bruyn. Roosendaal; G. Kroon, Den Haag; Bloetjes, Alkmaar; A. Braspen- nincx, Zundert; v. d. Borst, Etten; Corthals, Aardenburg; Franken, Til burg; Glerum, St. Willebrord; v. Gin- neken. Bergen op Zoom; Haverkamp, Fijnaart; Jansen, Halfweg; Louisse, Kapelle; Heeren, Sprundel; Maes, Maasdijk; Mul, Rotterdam; Muryn, Ede; Merks, de Klinge (B.); ten Have, Amsterdam; v. Overveld, Hoogerhei- de; Oomen. Etten; Jorissen, Zundert; Rol, Alkmaar; Schoen, Zaandam; Schuerman. Hulst; v. Sas, Den Haag; Vermast, Assendelft; v. d. Velde, Exaarde (B.)Verhoef, Rotterdam; v. Verseveld, Aalsmeer; Weiten, Made; TIEN JAAR HANDBALLEND HELLAS De jubilé-plannen zijn klaar De Goese handbalvereniging „Hel las" kan dit jaar haar tweede lus trum vieren. Vlak na de bevrijding werd de club door enkele sportieve jongelui, zo vertelde ons de secretaris de heer F. v. Hese. opgericht, die toen geen flauw idee hadden, welke vlucht „Hellas" zou nemen, noch wel ke moeilijkheden te overwinnen wa ren. Bij de handbalsport, hoe mooi die ook is. heeft men niet op hoge recet tes te rekenen en moeten bijna alle kosten door de leden zelf gedragen worden, wat geen geringe offervaar digheid eist. De eerste jaren verliepen lang niet gemakkelijk en baarden vele zorgen. In 1947 kwam de wending ten goede, wat vooral te danken was aan de nieuwe voorzitter., de heer v. Haas donk. Er kwam vaart in alles, ook in het spel en men wist stormenderhand via Brabant, de eerste klasse van het disyict Zuid binnen te dringen. De daar geschapen kans om de hoofd klasse te bereiken, mislukte, hoofdza kelijk door de vermoeiende reizen welke daarvoor nodig waren van Zee land uit. De dames deden voor de heren niet onder, in 1948 promoveer den zij naar de Brabantse afdeling en twee jaar later naar district Zuid. Twee leden van Hellas de heren G Zweedijk en P Rosier werden diverse malen opgenomen in de bondsploeg OOK FRANS DE MUNCK' IT EN ander bekend lid van Hellas is Frans de Munck geweest, de man die nu lauweren plukt op voetbalge- bied en bij de film. De athletiekafdeling van Hellas heeft ook niet zonder succes gewerkt maar werd tenslotte zo'n belasting, dat ze opgeheven moest worden. Mo menteel telt de vereniging 200 leden en 80 donateurs. DE FEESTPLANNEN ^T DE jubilé-plannen betreft; op 29 Mei a.s. organiseert men op de Grote Markt ie Goes een z.g. Zeven- handbaltournooi; tweede Pinksterdag volgt een sportdag met korf-, voel- eu handbalwedstrijden tussen en tegen prima clubs. Zo komt voor het voetbaltournooi RBC I tegen LONGA I uit. 4 Juli volgt een jeugdtournooi; op 5 Septem ber een handbaltournooi voor de eer ste en hoofdklasse en 30 October, ae oprichtingsdatum, start men op de feestavond met de jubilë-revue. Hulsterse biljarter? wonnen bckertournooi Bij Tltaliate Hansweert £)E BILJARTCLUB H.B.C. te Hulst heeft het bekertournooi, georgani seerd door Thalia te Hansweert, ge wonnen. Aan dit cournooi namen 8 clubs deel t.w. OKG te Hansweert, Zeelandia St. Jansteen, De Bol te Yerseke Ove- zande, Kapelle. HBC te Hulst en Tha lia. Hansweert. Het tournooi is eigenlijk gehouden in 1953. doch de finale moest wegens de gevolgen van de ramp worden uit gesteld Deze is nu gespeeld. De totale uitslag van het tournooi was; le pr. HBC Hulst (beker), 2e prijs Thalia. Hansweert (beker), 3e prijs De Bel, Yerseke (medaille) en 4e pr. Ovezande (medaille). Westdorp, 's-Heerenhoek: Warnaar, Maassluis; v. d. Wouden. Zevenbergen; Muilwijk. Rotterdam; W. Verhoeven en W. Bos, Overschie; Oosthoek. Goes; Matthijssen, Bergen op Zoom, Wuyts Kruisland en Vele anderen. Het parcours is om kwart voor 2 geopend. De start is om half vier. De nieuwelingenkoers wordt dit jaar verreden op Dinsdag 1 Juni, „Kermis- Dinsdag"; het parcours daarvan is in de stad binnen de wallen uitgezet en de afstand bedraagt ca. 60 km. OM DE ZILVEREN STADHUIS-PLAQUETTE Voetbaltournooi Middelburgwordt aantrekkelijk Voor de zevende maal in successie organiseert Middelburg ziin tournooi om de zilveren stadhuis-plaqueitte, waarvan DFC houdster is. Men is er ditmaal in geslaagd een sterke bezetting te verkrijgen doordat het Bossche BVV heeft ingeschreven. In de voorronden die reeds 5 en 12 Juni a.s. worden gespeeld komen de Walcherse derde klassers en de enige vierde klasser tegen elkaar uit. De winnaars komen vervolgens oP 22 Aug. in het veld tegen de Walcherse tweede klassers (met inbegrip van Goes) en de uiteindelijke winnaar komt dan met Middelburg, dat is vrijgeloot, op 5 September in de demi-finale uit tegen DFC en BVV. Op dezelfde dag wordt de finale gespeeld. Het is t,e verwachten, dat de nieuwe vorm waar onder ditmaal wordt gespeeld de aan trekkelijkheid, zowel voor publiek als deelnemende clubs, heeft verhoogd. A. J. KRIJGER koning Scliuttersmaatschappij „Herleving" Geanimeerde wedstrijden te Sluiskil JWE schuttersmaatschappij „De Her leving" kende weer een van de hoogtedagen in haar bestaan. De koning J. de Klerk had één jaar geregeerd en er moest nu voor een nieuwe koning worden geschoten. Zo als gebruikelijk zijn dergelijke kam pen steeds spannend en vol verrassin gen. Ondanks de vrij sterke N.O. wind suisden de pijlen de hoogte in om de vogel die hoog op de prang stond, te doen tuimelen. De konings titel welke door schutter de Klerk sterk werd verdedigd kwam door een goed gericht en zuiver schot in han den van A. J. de Krijger. Na de eerste ontgoochelingen en gelukwensen werd de nieuwe koning in cafétaria de Krijger geinstalleerd cn op gebruikelijke wijze gehuldigd. Een goed verzorgd koningsmaal, waar na een gezellig samenzijn waren het slot van deze goed geslaagde konings- schieting. West-Zeexiwsch-Vlaamse Wielerverenigingen bijeen Onder voorzitterschap van de hoer E. v. Haile kwamen de wielersport- verenigingen van West Zeeuwseh- Vlaanderen bijeen in hotel De Een hoorn te Oostburg. Door de heer A Calon uit IJzen- dijke werden enkele punten bespro ken. die van groot belang zijn bij het organiseren van. wielerwedstrijden. Met nadruk wees hij op de nood zakelijkheid van het goed afsluiten van het parcours. AD SPIRANT V.E.V. Voor het te Terneuzen gehouden exa men voor adspirant V.E.V. slaagden: A. Jansen, J. Ringoot en E. Roelans van St Jansteen. MAKKTKN KOEWACHT, 20 Mei Shovlas onge- repeld 15-23. gerepeld 18-28, vlasint, put- root 180-225. dauwroot 165-210, vlaslokken ruwe 20-31, gezwingelde 50-80, lijnzaad ongekeurd 38-42, gekeurd 54-60. bolraap 6-8. Vlotte markt. TERNEUZEN. 19 Mei Sla A 13.60- 16.70, bloemkool A 49-78, B 22-42. C 16-27, D 11-13, peen 43-57. radijs 3,5-6. andijvie 60-63, asperges 119-171, rabarber 8-18, spinazie 9-25. Appelen: Dekkers Roem (Verpakt) 60-62, KF 46-50, Aardbeien: Dutch Evern (glas) per doosje 50-52. WATERSTANDEN Mannheim 3.00 ("0.32), Kaub 1.71 (+0.06), Trier 1 00 (+0.06). Koblenz 1.67 (+0.07), Keulen 1.15 0.03), Ruhrort 2.98 ("0.03), Lobith 8.94 (- 0.05). Nijmegen 6.71 -0.04), Arnhem 7.04 (-0.03), Eefde 2.12 ("0.06), Deventer 1.33 (-0.09), Namen la Plante 1.48 (—0.03), Borgharen 39.08 0.04). Belfeld 10.72 (+0.04), Grave 4.66 (+0,01).

de Stem | 1954 | | pagina 11