Katholieke Jongerendag te Oostburg ZUID-BEV ELAND li uizengeseliil in St. Jansteen opgelost Walcheren Z-.VLAA N DEREN Kloetinge „verkikkerd" maar niet op Goes 2 2 GOES <ooooooo<>oocooooooooooo<>oc >^ooooooo<x><><><x><>o<x>oooo<x><>oooo<>o<>o<>oo<>o<x><><><><>oo<x>< Beide partijen deden water bij de wijn k>ooooooooooo<x>oooooooooc MEJ. BOEL IN DE BLOEMEN HET STREEFT NAAR EEN VERGELIJK VLISSINGEN Zwaar gewonde bij auto-ongeluk Ijjig koort er bij/ TERNEUZEN Fijn hier - scheuten daar AXEL AGENDA HEDEN MORDEN I V' KA'l HOLIEKE JONGERENDAG te Mis, welke in de H. Eligiuskerk werd opge- Oostburg mag wel buitengewoon ge- dragen door deken A. Lievegoed. Links slaagd heten; niet alleen om de massale staan de paters van het seminarie te Sluis opkomst, maar bovenal om het enthousias- opgesteld. Door hun beheerste zang hebben me, waarmee de dag beleefd werd. IVe geven zij aan de plechtigheid veel luister verleend, hierbij een overzicht van de plechtige II. £)E GEMEENTERAAD van St. Janstecn heeft de nu al twee jaren du rende huizenmisère uit de wereld geholpen. Zoals bekend, was er een geschil tussen 't gemeentebestuur en de bewoners van dertien huizen (als om de aanhangers van bijgeloof te steunen!) in de Beatrixstraat Se dert de dag dat de huurkopers van die huizen er in trokken tot op heden is er nooit vergoeding voor de bewoning betaald dit was één der gevol gen van het geschil. Nu is er, na overleg met de bewoners, een oplossing gevonden, waarbij beide partijen enig water in de wijn gedaan hebben. Ontvangerskwestie behandeld De schikking is gebaseerd op de volgende voorwaarden: 1. De gemeente zal de desbetref fende woningen aan de buitenzijde opnieuw laten schilderen en dit bui- tenverfwerk op deugdelijke wijze doen uitvoeren. Dit geschiedt zonder kos ten voor de koper. 2. De gemeente draagt zorg. dat de onderhoudswerken, waartoe de aan nemer krachtens aanneming gehouden is, voor zover deze nog niet zijn ten uitvoer gelegd, zulks ter beoordeling van het Centrale Bouw- en Woning toezicht en Gemeentewerken in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen, alsnog ten uit voer gelegd zullen worden. 3. De vraag of en in hoeverre de be- tonvloer met deklaag, alsmede het schilderwerk al dan niet deugdelijk door de aannemer is uitgevoerd, wordt door de gemeente onderwor pen aan arbitrage van de Raad van Arbitrage in de Bouwbedrijven. Van het oordeel van arbiters zal dus afhangen, of en in hoeverre de aannemer de deklaag der betonvloer en het binnen-verfwerk al dan niet zal vernieuwen. 4. De gemeente zal geen gebruiks- vergoeding, noch rentederving vragen over de tijd (ca 2 jaren) dat de be woners de huizen reeds in gebruik hebben. Gemeente, noch bewoners, maken gebruik van de boetebepaling uit het voorlopig koopcontract. 5 De overdracht der huizen met on dergrond en bijgekochte tuingrond vindt plaats uiterlijk per 1 Juni a.s., de kopers verlenen hun medewerking aan de akte van overdracht. Betaling TWEE BRANDEN TE ST JANSTEEN Zeer grote schade ~JATERDAG brak rond de middag brand uit in oude materialen zo als autobanden, lege olievaten etc. die opgestapeld lagen tegen de garage van J. v. d. Voorde op de Tragel. De heer v. d. Voorde die de brand be merkte en zelf chauffeur is bij de brandweer reed als een bezetene om de brandweerwagen. Toen de brand weer aan het spuiten was ontwikkelde er zich een geweldige rook en een stank van de brandende autobanden die tot ver in de omgeving was waar te nemen. Alhoewel er al een deur van de garage aan het branden was, gelukte de brandweer erin de garage van brand te vrijwaren en zo doende een kapitale brand te voor komen. Zaterdagmiddag om 5 uur brak op nieuw brand uit in de vlashangar van H. de Vliegher te Absdale. De eige naar die zijn auto, die in de hangar gestald was, aan het oppoetsen was, maakte door kortsluiting brand in de auto. Hij liep om een emmer water maar ondertussen hadden de vlam men reeds het strooien dak bereikt en viel aan blussen niet meer te den ken. De brandweer kon tegen het vuur dat gretig voedsel vond in het zich in de hangar bevindende vlas (circa 30 ton) niets meer beginnen en de hangar is dan ook met de inhoud volledig opgebrand. De totale schade, door verzekering gedekt, bedraagt f 28.000. der kooppeningen geschiedt bij het passeren der akte. 6 Bij het tot stand komen van deze schikking, verklaren gemeente en ko pers beiden, dat de onderhavige kwestie geheel tot beider voldoening is geregeld, zodat zij over en weer ter zake van de staat van oplevering dei- panden niet meer of anders van el kaar te vorderen zullen hebben of aan elkaar verschuldigd zullen zijn, dan in deze schikking is begrepen. Dit schikkingsvoorstel, dat door de raad werd aangenomen, is door twaalf van de dertien bewoners aanvaard. Naar de voorzitter, burgemeester J. Reuser, verklaarde, is het in het be lang van de gemeente de zaak zo op te lossen, al was hij het met de heer R. v. Acker eens, dat men niet voor 100 pet tevreden kan zijn. Dit raads lid betoogde verder nog, dat er van de zijde van een gemeente-ambtenaar een zekere agitatie veroorzaakt zou zijn en hij zei, het vreemd te vinden dat de betrokken ambtenaar niet op zijn nummer gezet is. De voorzitter antwoordde, deze „onthulling" met stijgende verontwaardiging te hebben aangehoord. „Dit lijkt wel op een mo tie van wantrouwen jegens B. en W.", zo zei mr Reuser. Hij verklaarde ver der uitdrukkelijk, dat deze zaak zo niet gesteld mag worden. Er is wel over gesproken in de gemeente, maar er gaan zo veel geruchten. Ook de subsidiëring van de fokvee- dag van de Stierenvereniging ,.De Vooruitgang", veroorzaakte weer een hele discussie. De heer v. d. Berg zei te weten, dat de vereniging bij een vorige fokveedag de toegekende prij zen niet had uitgekeerd, hetgeen de heer Dobbelaer nog al een erge be schuldiging vond. Nadat de voorzit ter beloofd had. hiernaar een onder zoek te laten instellen, werd het voor en tegen van de bijdrage-verlening besproken. Een voorstel van de heer Martinet om voor de fokveedag twee maal honderd gulden beschikbaar te stellen voor St Jansteen en voor Abs dale ieder honderd, werd met 5 tegen 4 stemmen aangenomen, zodat het voorstel van de voorzitter, van ge meentewege prijzen beschikbaar te stellen en de uitkering daarvan over te laten aan de centrale keuringscom missie, niet meer aan bod kwam. HUIS VUIL-OPHAALDIENST Voor het ophalen van het straat- en huisvuil bleek nog al belangstelling te zijn; niet minder dan zeven inschrijf- biljetten waren er ingekomen. Een was te laat ingediend, doch de raad besloot het toch nog te accepteren. Daar dit tevens het laagste bedrag vermeldde, werd het ophalen van het vuil aan deze inschrijver, de heer F. v. Looy, gegund voor f 2028.- per jaar. De hoogste inschrijver vermeldde een (Advertentie) bedrag dat ruim twee maal zo hoog lag. De landbouwdagen te Hulst worden door St Jansteen met f 100.- gesteund en verder besloot de raad in de Hee restraat riolering te laten aanleggen. Het kost f 4800.-, doch daarvoor raakt men dan ook van een vuile sloot af. In de rondvraag informeerde de heer Dobbelaer naar de verbouwing van de ambtswoning van de burge meester. Het hangt nu nog af van de aanbesteding, welke op voorstel van de heer v. d. Berg met wie ieder een het in dit opzicht eens was niet onderhands, maar openbaar zal ge schieden. „OPENING VAN ZAKEN" In deze raadsvergadering is de on langs door de raadsleden verlangde ..opening van zaken" in de kwestie van het ontvangersbeleid gegeven. Daartoe werden de ontvanger, de heer W. Bartz, en de gemeente-secretaris, de heer F. Francken, gehoord. De voorzitter las het uitgebreide dossier voor, waaruit bleek, dat de verifica teur destijds de achterstand in de boe kingen van de ontvanger had gecon stateerd. De ontvangers-administratie werd niet alleen door de heer Bartz, doch voor een groot deel door de heer Francken verricht, die het later weer gedeeltelijk een zijner ambtenaren verzocht te doen. De heer Bartz zei, het niet geheel eens te zijn met wat Ged. Staten over de kwestie in hun rapport gezegd hebben. Naar hij betoogde is het een zeer normale gang van zaken, dat een ontvanger bij de administratie door derden bijgestaan wordt. Ook de heer Francken gaf zijn visie op de zaak, waarbij hij verklaarde het werk slechts op verzoek van de ontvanger te hebben verricht en het tevens te hebben gedaan met het oog op een ordelijke gemeente-administratie, wel ke van de ontvangersboekhouding af hankelijk is. De beloningskwestie noemde hij een zaak tussen de ont vanger en zichzelf. „Nu is dus aan de wens van de raad voldaan", aldus de voorzitter tenslot te. Nog één opmerking kwam van de heer Dobbelaer: hij vond dat een ont vanger zijn werk geheel alleen moet doen. waarmee mr Reuser als zijn persoonlijke mening het eens kon zijn. wanneer men 4U jaar aan eén school les heeft gegeven zoals dat met me.i. L. Boel het geval is aan de Zus terschool te Goes, dan heeft, minstens tweederde ener parochie verpachtin gen aan zo'n jubilaresse. Het is Zaterdag dan ook een mas saal huldebetoon voor haar geworden cn alleen wal de geschonken bloem stukken betreft, waren schooi en wo ning haast te klein om ze te bevatten Het feest begon met een H. Mis uit oankbaarneia, welk door alle leerun- gen der St, Jacobaschool werd bijge woond. Daarna volgde de ontvangst I van mej. Boel en haar twee zusters en huisgenoten in de pastorie. Na net ontbijt heeft de Deken de grote ver- i diensten van de nog immer actieve onderwijzeres beuent, terwijl ook oe I secretaris van net schoolbestuur een felicitatie speechje afstak. Daarna bood de Deken haar een fraai sou venir aan Het schoolfeest in de Fi'obeischool- zaal werd geopend met een toespraak van het hoofd der Zustei'sschool, zus ter Mane Diemens, waarin bsnent werd wat mej. Boel ook voor de gods dienstige vorming der jeugd betekende. Zij dankte de juoiiaresse spontaan voor wat zii deed, doet en nog zal doen voor de scnooi. Hierop volgde de afwerking van een alleraardigst program door de kinderen zelf, met als glansstuk net „a.b.c. oer tweeoe klas" en als lachnummertje „Naar het seminaar". Natuurlijk ontbrak ook nier niet de aanbieding van net ca deau, geschonken door de schoolkin deren. Een overoruke receptie nad aes middags in de Fröbelschool plaats en verder zette het feest zich voort in de huiselijke kring, waar ook 'n deputatie en de collega's van de jubilaresse van hun meeleven blijk gaven. „SPRINGTIJ" Van dit sterk dramatische stuk van drs. L. Lockefeer. gaf de ver „Kunst vrienden" Zaterdagavond in Schut tershof een vertolking, die insloeg en heel wat toeschouwers tot tranen be woog. De neer v. vreocgem spee»oe de hoofdrol en hij wist van de harde dijkgraaf Vreeken, door wiens schuld de polder inloopt en tientallen mensen verdrinken, een aannemelijk figuur te maken. Zeer goed was ook het spei van mei. A. Maasdam als zijn dochter en ook viel op de heer P. Timmerman, die met eenvoudige middelen iets moois maakte van de boerenknecht prudent, 'n Goede noot verdienen voorts de heren A. de Koning en J- Ventevogel en de dames Ventevogel en Vredegem. De regie van de heer P. Zandie was goed en zeker heel wat beter aan zijn creatie als pastoor, want, die leek in verschillende situaties nergens op. GASTHUIS-BESTUUR. Het bestuur van het Gasthuis heeft ter voorziening in de vacature-v. Rie- sen. een voordracht ingediend bij B. en W.. die'als volgt is samengesteld: 1. M. Haasdonk, dir. Twentse Bank; 2. G Cc lenbrander inspecteur Raiffel- senbank. IJ IT de aloude „dorpsvate" te Kloetinge steeg een reiger op met een kikker in zijn bek. De kikker schreeuwde en smeekte de reiger om hem los te laten, maar de langbenige visser vloog verder en verder. Pas toen zij boven 'n stadje vlogen vroeg de reiger: „Nou moet ik je dan hier maar laten vallen?" ,,Ja, dat is goed, antwoordde zijn ondergeschikte, maar., voegde hij er snel aan toe, boven welke stad zijn wij hier eigenlijk!" „Boven Goes!" klonk het terug. „O nee, schreeuwde de kikker nu luid, vreet me dan maar liever op!" A ldus 2» Poii heeft het raadslid de heer M. Reijnhoudt (C.H.) tijdens de be sprekingen van de „renswijzigings- voorstellen in de Kloetingse gemeen teraad de verhouding geschetst tussen Goes en Kloetingen op dit ogenblik. Hij symboliseerde daarmee niet alleen de gehele houding en mening van de Raad. maar van practisch al zijn dorpsgenoten. Men is daar immers in Kloetinge fel gekant tegen opheffing van deze gemeente. Na een langdurige bespreking waar in vele argumenten tegen opheffing aan het adres van Goes in het geding werden gebracht heeft de raad van Kloetinge dan ook besloten niet ac- coord te gaan met opheffing van de gemeente en dit aan Ged. Staten te berichten. Men is van mening dat Goes in haar eigen territoir grond genoeg voor wo ningbouw bezit, maar desondanks wil de raad naar een bevredigende oplos sing streven en Goes een gebied van c a 100 ha. afstaan ten westen van de Stelleweg dat loopt tot over de Noord- dijk. Men verlangt dan echter van Goes, dat het afstand doet van een kleiner stuk grond aan de 's-Gravenpolderse weg dat sinds 1940 aan Goes is toege voegd en waarbij deze stad practisch geen belang heeft. In het uitvoerige schrijven aan G.S., waarin bijlagen van practisch alle be staande verenigingen e.d in de ge meente, zijn gevoegd, wordt o.m ge zegd, dat men met ontsteltenis ken nis heeft genomen inzake de algehele liquidatie van Kloetinge. KLINKKLARE NONSENS. TAc beer J. Q. C. Lenshoek noemde natuurlijke uitbreiding van Goes klinkklare nonsens, omdat deze stad nog wel 1000 woningen en gebouwen kan neerplanten. Het zou toch wel zonde zijn, aldus de spreker, dat een mooie gemeente als Kloetinge, die verschoond is gebleven van de waters noodramp, nu het slachtoffer zou worden van annexatie. De heer D. Koster (C.H.) zei, dat de bevolking van Kloetinge er hele maal niet op gesteld is Goesenaar te worden en tevens vond spreker het wel vreemd dat Goes blijkbaar denkt dat er bouwgrond te vinden is in de dorpskom van zijn gemeente. De heer J. Leijs (P.v.d.A.) gaf Goes de raad in de „hoogte" te bouwen, dan zijn alle problemen snel opgelost en het spaart cutuurgrond die men van anderen betrekken wil. Nadat de burgemeester de raad dank had gezegd voor zijn eensgezinde houding en aan het secretarie-perso neel voor het vele werk dat moest worden verricht inzake het verzame len van gegevens etc. sprak hij ook een speciaal woord van dank aan het adres van Prof. mr. dr. van der Pot uit Groningen voor zijn adviezen. Het concept antwoord dat werd voorgelezen en aan G.S. gezonden zal worden werd z.h.s. goedgekeurd. Wat de andere agendapunten be treft werd om. besloten om de heer W. Oostingh met ingang van 1 Juli 1954 eervol ontslag te verlenen als secretaris-penningmeester van het Burgerlijk Armbestuur. Een woning aan het Kerkplein werd voor de som van f 2775 verkocht aan M. v d. Linde en een woning in de Nieuwstraat aan J. v. d. Berge voor de som van f 1200. Definitief werd besloten 28 straat lantaarns te plaatsen De exploitatie kosten bedragen f 1400,en de aan legkosten f 8850. B. en W. kregen tevens een machti ging de lijkwagen te verkopen. Van het ministerie was bericht ontvangen, dat men f 1090,zal ont vangen voor de restauratie van de to ren, zijnde oorlogskosten. Bijzonderheden over de verkoopsactie „Handelsbelangen" alhier zond een circulaire aan alle georganiseerde mid denstanders in onze stad waarin na dere bijzonderheden voorkomen over de verkoopsactie bij gelegenheid van de grote landbouwtentoonstelling. De verkoopsactie vangt aan op Dins dagmorgen 8 Juni en eindigt 26 Juni Ze zal staan in het teken van het Drie-eilandenplan. Er zullen plakpuzzles worden uitge geven. welke na besteding van een be paald bedrag compleet gemaakt kun nen worden om dan met een slagzin te worden ingezonden. Voor de beste slagzinnen of rijmen worden minstens 200 gezelschapsrei- zen per autobus uitgeloofd, inclusief entrees, lunch, diner en consumpties. Yerseke Adverlent'e) Verkeersongeval. Op de Dam straat werd mej. K. zodanig door een wielrijdster aangereden dat ze door enige EHBO-ers bij een der omwo nenden moest worden binnengedra gen. Op doktersadvies werd zij naar het ziekenhuis te Goes vervoerd, waarbij de EHBO wederom assisteer de. Excursie. Door deelnemers aan een cursus voor het diploma vakbe kwaamheid vishandel, afkomstig uit IJmuiden en omgeving werd een be zoek gebracht aan de oester- en mos selkwekerijen. Onder deskundige lei ding van de heer Glerum werden ver- schilende bedrijven bezichtigd en lieten de cursisten zich van de bij zonderheden op de hoogte brengen. Kloetinge ORANJEFEEST OP OUDE DATUM Op de jaarvergadering van de Oranjevereniging werd besloten om, getrouw aan de traditie, het Oranje- feet te organiseren op 31 Augustus, de verjaardag van Prinses WUhelmi- na. De autobestuurder p. Walraven uit Middelburg, reed gisteravond met zijn auto tegen de borstwering bij de brug blij de Bi'ouwcnaarsstraat, toen hij moest uitwijken voor een lesauto, die geen voorrang gaf. De uian werd uit zijn wagen geslin gerd en bleef daarna bewusteloos op straat liggen De vanuit de pastorie gealarmeerde politie en geneeskun dige hebben de eerste hulp verleend. Het slachtoffer is in ernstige toestand naar het Sint Josephziekenhuis over gebracht. De heer Walraven heeft vermoedelijk een schedelbasisfractuur opgelopen HANDGEMEEN IN CAFé De politie is bemiddelend op moeten treden jn een café waar een aantal bezoekers handgemeen waren geraakt waarbij het overhemd van de café houder het moest ontgelden. De be zoekers zijn uit het café verwijderd. floe took zij u l*. WZ'voors, ZWEMBAD GEOPEND Zaterdag 1.1. werd het Terneuzense zwembad officieel geopend. Ondanks het gure weer werd vooral door de jeugd, hiervan een druk gebruik ge maakt. BEDEVAART NAAR ZUIDDORPE Nog éénmaal herleefde de oude t(jd. Evenals honderd jaar geleden de enkele katholieken van Terneuzen te voet of per wagen 's Zondags naar Zuiddorpe trokken om hun plichten te vervullen, want Terneuzen behoor de tot de parochie Zuiddorpe, zo zijn de katholieken van Terneuzen op de ze gure winderige Mei-Zondag, met honderden naar deze aloude bede vaartplaats van Onze Lieve Vrouw van Lourdes gegaan. Pastoor van Campcn kan uiterst te vreden zijn. Te voet, per fiets, brom fiets en bus waren naar schatting ruim zevenhonderd parochianen van alle rang en stand naar de grot van O.L. Vrouw gekomen om ter gelegen heid van het Mariajaar aan de voeten van de H. Moeder Gods alle noden en behoeften van de parochie Terneu zen, neer te leggen. De parochiekerk kon nauwelijks alle gelovigen bevat ten cn vele malen zongen de pelgrims het „Te Lourdes op de bergen". Voorafgegaan door vele bruidjes in blauw en wit met bloemen in de hand, een bijna onafzienbare rij van biddende gelovigen, vaandeldragers en zangkoor werd het Allerheiligste in gouden schrijn en overkoepeld door het baldakijn gedragen door het kerk bestuur. rondgedragen. Tot slot van de pleehigheden verrichtte pastoor v. Campen aan de grot de toewijding van de jeugd, de huisgezinnen, de zie ken en de ouden van dagen, aan Maria. BURGERLIJKE STAND. Huwelijksaangiften. Karei Lucasse, (won. te Vogelwaarde), 26 jaar en Johanna Dekker, 25 jaar. Joseph Her man (won. te Koewacht) 23 jaar en Marie Goethals, 24 jaar. Johannes Jansen 30 jaar en Suzanna de Bruij- ne, 27 jaar. Huwelijken: Cornelis Smits 24 jaar cn Lauriët de Block (won. te Zuid dorpe), 23 jaar. Geboren: Denise, dv Gustaaf de SmetBracke (won. te Koewacht), Patric. zv George Verhooselvan Loo, (won. te Westdorpe) Johanna dv Her man Verdouwde Jong. Mathilda, dv Jan van der Veen—Mahu. Bennie zv Jacobus de GuchtenaerePoppe (won. te Westdorpe) Berendina dv Jan VenemaTimmerman Abraham zv van Leendert van de WegeWitte (won. te Axel), Sara dv Pieter Flispse- de Putter. Helena dv Jan van der MolenQuaars. Willem zv Pieter KaijserKaijser. Levina dv Willem StallaardDieman Reinier zv Rei- nier Scheel-de Feijter (won. te Axel Overleden: Maria Veldens 60 jaar, echtg van Pieter Vaal. Artur van Diermen 2 jaar. Josephus de Cock 62 jaar, echtg. van Amanda Apers (won. te Overslag). (Advertentie) Philippine OUDERAVOND ANDRé DE TAYEGROEP De tiende ouderavond van de André de Tayegroep was dit jaar bijzonder goed verzorgd. De band en het koor van de Westdorpse verkenners ver leenden hun medewerking. De band speelde enkele populaire melodieën, die gevolgd werden door een voordracht door de welpen. Het verkennerskoor dwong bewondering af door de keurige uitvoering van meer stemmige liedjes, ook Duitse en Fran se De feestvreugde van de avond werd even verdrongen, toen de hop man op het podium verscheen om af scheid te nemen van de aalmoezenier pater Theodulus Hij kreeg als bewijs van dank een kist fijne sigaren. Naar Gostacher Zondag a.s, trekt van hier weer de jaarlijkse bedevaart naar O.L. Vrouw van Oostacker. en stramheid In lij' an leden al die vormen van Rheumatische on gemakken kunt U met Kruschen te lijf. Berust er niet in. 't Wordt wel erger, niet beter. Begin morgen ra dicaal met Kruschen: Tienduizenden vonden en vinden bij Kruschen baat en verlichting iedere dag weer. Waarom zoudt U dan weerloos ver der lijden. Neem ook Kruschen de kleine dagelijkse dosis en on dervindt zelf het heilzaam effect. FEESTVERGADERING K.A.V. De K.A.V. hield haar jaarlijkse feest- vergadering in het patronaatsgebouw. Op deze vergadering werd het woord gevoerd door Mej. Kessels, Diocesaan leidster. Zij sprak over het probleem: „Wat doe ik met mijn jongen na de lagere school". Na het officiële ge deelte werd de avond in gezellig sa menzijn doorgebracht rond een sma kelijke koffietafel. Westdorpe BEDEVAART NAAR HEII/6. De vrouwen van de K.A. maakten een bedevaart naar Heilo Begunstigd door het prachtige weer is deze reis buitengewoon goed verlopen. Reeds vroeg vertrok de bus naar Zegge, waar in de genadekapel de pastoor de H. Mis opdroeg. Daarna werd de reis voortgezet naar Heilo. Ook werd een trip gemaakt langs de bloeiende bol lenvelden en werd een bezoek ge bracht aan de Keukenhof. OPENING BADSEIZOEN. Door het warme zomerweer der laat ste dagen deed de behoefte zich voor tot verpozing en verkwikking in het koele water. De Axelse bad- en zweminrichting heeft daarom haar poorten voor dit seizoen weer voor het publiek open gesteld. Als het weer nu ook nog mee werkt VIS-STROPERIJ. Twee niet-Axelaars werden door de surveillerende Rijkspolitie alhier be trapt bij het zgiu „Karper-steken". Beide personen zochten hun heil in de landbouwschuur van de kinderen F. aan de Sasdijk, maar de politie mannen wisten hen te achterhalen, waarbij tevens een zak met zes kar pers in hun handen viel. St, Jansteen Oudermiddag. Zondagmiddag om 3 uur vond in het meisjespatronaat een oudermiddag plaats, die verzorgd werd door de meisjes van de huis- houdklassen. Met toneel, zang en de clamatie werd dit een zeer gezellige middag. Graauw RAADSVERGADERING Afwezig was de heer Steyaert. die zich echter bij de later geheime zit ting eveneens meldde. Reeds de ingekomen stukken waren gewichtig. Er was nl. ingekomen een schrijven van Ged. Staten, waarin werd meegedeeld, dat in de toekomst aan de leden van de stembureaux De- halve verversingen ook een gratifi catie van f 15 oer. dag kan worden uitgekeerd. Tegen de verandering der data van de kermis te Yzendijke had niemand bezwaar Op zijn verzoek werd aan Al. Bracké wegens bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd, eervol ontslag ver leend als grafmaker. Op de oproeping voor gegadigden voor deze vacature was maar 1 sollicitatie binnengekomen nl. van de heer Alb. Thuy, die met algemene stemmen werd benoemd Op voorstel Van de heer Daalman, die de huidige beloning helemaal niet m overeenstemming vond met het thans geldende loonpeil, werd het aan (leze betrekking verbonden salaris van f 325,— op f 500,— gebracht. Een verzoek der Middelbare Tech nische School te Breda om een sub sidie werd afgewezen. De kindertoe lage-verordening. waarbij de leef tijdsgrens wordt gebracht van 18 op 16 jaar ondervond geen tegenstand. Op een verzoek van de NCB om een subsidie voor de 'te Hulst te houden Landbouwdagen werd gunstig beschikt. Het bedrag werd op f 25 be paald. Een verzoek van een Christelijke School voor Beroepskeuze werd afge wezen. Wat betreft de jaarwedde-re- geling van wethouders en ontvanger, werd de door de provincie voorgestel de wijziging als gronds.ag aanvaard, waardoor het salaris van de wethou ders op f 400 komt. terwijl dat van de ontvanger zal variëren naar ge lang een gemeente- of streekontvan- ger zal worden benoemd. Bij de bespreking van het Uitbrei dingsplan werd meegedeeld, dat door het college van G.S. afwijzend was beslist op het gedane verzoek otn het gehele toegewezen contigenit f.w. 4 woningen te mogen bouwen in ■"lit jaar Dit aantal moet inderdaad wor ded uitgesmeerd over 3 jaar!!! Mee gedeeld wordt, qat de bebouwing ver der zal worden doorgetrokken en dat door B. en W. een bouwvergunning was verleend aan de heer Em. Maer- man te Zandberg. De rekening van het Schoolbestuur was onderzocht en in orde bevonden, zodat kon worden overgegaan tot uit betaling van de noe resterende f 300. Als tweede onbezoldigde ambtenaar van de Burgerlijke stand werd be noemd de ambtenaar ter secretarie Alb. Dalmijn. Koewacht Geslaagd, Te Utrecht slaagde on ze dorpsgenoot Piet Mannens voor het examen „rijkspolitie". Naar Lourdes. De Lourdesactie, welke onze plaatselijke VKAJ-ers heb ben georganiseerd, is een waar succes geworden Door het verrichten van verschillende karweitjes en avonden is er voor twee leden een Lourdesreis verdiend. Voor deze reis hadden de dames reeds uitgekozen Annie Drub- bel. doch aangezien de financiële toe stand het, toelaat werd er geloot wie bovengenoemde zal vergezellen. Het lot viel op Jenny van VUerberghe. (Vervolg Z.V1 pag. 5) ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 20 uur: Bohème. GOES Grand: Het grote geheim. Grote Kerk: Concert van Rotterdamsch Ork. HULST Bioscoopgebouw 20 uur: Ca lamity Jane. MIDDELBURG Electro: De storm. SAS VAN GENT Olympia theater 20 uur: Jeugd in gevaar. TERNEUZEN Luxor 20 uur: Het lied van de woestijn. VLISSINGEN Alhambra: De clown. Luxor: Tarzan's avonturen. AXEL Het Centrum 20 uur: Vrouwen in de nacht. OOSTBURG Ledel 20 uur: De wolf jaagt 's nachts. SAS VAN GENT Olympia theater 20 uur: Jeugd in gevaar. TERNEUZEN Luxor 20 uur: Het lied var de woestijn.

de Stem | 1954 | | pagina 2