Vroom Dreesmaoo N. V, ZOMERSTOFFEN Keurploe^; na nationale tuindag Diamanten bruiloft [en op Zoom De „Snacktoaster" weet er altijd wel raad mee Wat kinderen moeten eten Dubbele overwinning van Haarlem JANUS v. d. ZANDE vestigde nieuw Nederlands record Lichtestafette ter ere van Maria Jantje Konings werd eerste amateur Propaganda-marsen van „De Trommelaeren van Roesendaele" DRUNEN gaat feesten rond nieuwe Sint Lambertuskerk Ongeveer 100 nieuwe dessins Bredase wieleroverwinningen te Hoeven de Jong de snelste nieuweling Trek in iets anders,... iets lekkers Eenvoudig in het gebruik AANBESTEDINGEN MARKTEN DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 17 MEI 1954 COLSEN Kampioenschap B. K. Ned. Gymnastiek I ederatie BREDA OP DE VIERDE PLAATS DISDOM HAARLEM is er gistermid- dag in Concordia op de Nationale kampioenschappen turnen voor heren, na felle strijd tegen 's-Bosch in ge slaagd beslag tc leggen op de hoog ste titel. Ook hef persoonlijk kam pioenschap kwam in handen van Haarlem (Th. Bos) zodat het een dub bele zege voor dit bisdom werd, dat hiermede ongetwijfeld een knappe prestatie leverde. Roermond door het uitvallen van Peels niet mee rde gevreesde tegen stander dat 10 maal ploegkampioen was kwam er niet aan te pas en in meerdere mate nog was dit met Breda het geval, nu het door het gemis van A. Kerremans danig was verzwakt. Roermond werd derde, Breda vierde. In de strijd om het persoonlijk kam pioenschap heeft B. Staps van het Tilburgse St. Dionysius het de Haar lemmer niet gemakkelijk gemaakt en slechts met enkele punten verschil moest Staps de titel in handen van Bos laten. Merkwaardig was het dat Staps op drie van de zes te verwerken onderdelen eerste werd en toch nog geen kans zag het kampioenschap te behalen GEMIDDELD PEIL. 256.8 pt. 7. H. Tol (Haarlem) 251,5 pt. 8 A. Sips (Breda) 251 pt. 9. C. Tol (Haarlem) 246 pt. 10 M. van Bergen (Breda) 236.45 pt. Nummers 1 op de verschillende on derdelen: Ringen, paardvoltige en vrije oefe ningen; B. Staps, paardspringen; H. Hermans brug: H. de Waal. rek: H. Hendriks. In Breda werden nationale turn- kampioenschappen gehouden. Daar werd ook de keurploeg samenge steld, die hier voor onze fotograaf poseert. V.l.n.r.: S. Bos, Haarlem. B. Staps, 's-Bosch. H. Hendriks, 's-Bosch. H. Hermans, Roermond. M. Haazen, 's-Bosch. H. de Waal, Haarlem. H. Tol, Haarlem. A. Sips, Breda. C. Tol, Haarlem. M. v. Ber gen, Breda. KRANSLEGGING TE KAPELLE Op Franse militaire begraafplaats "TIJDENS een korte plechtigheid op de centrale Franse militaire be graafplaats te Kapelle zijn Zaterdag middag de in de Meidagen van 1940 gesneuvelde Franse militairen her- dacht. n alrijke autoriteiten woonden deze plechtigheid oij.Onder hen was de ad judant, van Hare Majesteit Koningin Juliana. Rost van Tonningen: de graaf de BarfUlat, vertegenwoor diger van de comité des Pays Bas en burgemeester en wethouders van Ka pelle. Op de begraafplaats, waar ruim 200 Franse mililairen een laatste rust plaats hebben gevonden, voor het grote monument, werd allereerst een toe- spraak gehouden dcor de president va^ het comité Le Souvenir Francais, ds. Jospin Vervolgens werd de Last Post geblazen en hierna vonden de krans- leggingen plaats. Allereerst door Admiraal Rost tan Tonningen namens H.M. de Koningin, daarna door graaf de Bartillat namens de Franse ambassadeur en burgemees ter H. G. van Suylekom namens de ge- gemeentehuis te kapelle. Verder werden nog kransen gelegd namens Le Souvenir Francais, de or ganisatie van Franse oudstrijders en Mevr. van 't Hof-de Kalou. Hierna werden de aanwezigen ontvangen op 't gemeentehuis te Kapele. Olympia 47 trionjfeerde in Bergen op Zoomse 25 km Wan de Bredase wedstrijd kon zeker worden gezegd dat deze een goede was en aan de rustige kant. Een an dere factor was echter dat het ge middelde peil niet meeviel, dat was weieens beter. Als een der oorzaken hiervan mocht zeker worden aange merkt dat cracks als van Velzen, Peels en Kerremans werden gemist, die nog onvoldoende door jeugdige krachten werden vervangen. Dat de organisatie bij Breda in goe de handen was, bewees het feit dat ruim voor de vastgestelde tijd kon worden geëindigd zodat het dank woord van de Bondsvoorzitter van de N.G.F. de heer W. Dijkstra, in het bijzonder aan het adres van rector van der Maade en de heer J. F. Sieg- mund, volkomen verdiend mocht he ten. De uitslagen luiden: Floegklassement 1. Haarlem met H. van Dijk 224,3 pt. H. de Waal 256,8 pt. C Tol 246 pt. H Tol 251,5 pt. Th. Bos 283,8 pt. Totaal 1262,4 pt. 2. Den Bosch: J. Vogels totaal 214,1 pt L. Louwers 213,6 pt. H. Hendriks 266,1 pt. M. Haazen 261,9 pt. B. Staps 278.6 pt. Totaal 1234,3 pt 3. Roermond: J. Janssen 196.5 pt. B. van Meel 212,7 pt. G. van Dijk 231,5 pt. P Rooyakkers 205,5 pt. H. Her mans 262,4 pt. Totaal 1108,6 pt. 4. Breda met P. van Nijnanten 143.2 pt H. Simons 168 pt. A. v. d. Corput 191,5 pt. A. Sips 251 pt. M. van Bergen 236.45 pt. Totaal 990,15 pt. Persoonlijk kampioenschap: 1. Th. Bos (Haarlem) 283,8 pt. 2 B. Staps (Den Bosch) 278,6 pt. 3. H. Hendriks (Den Bosch 266,1 pt 4. H. Hermans (Roermond) 262,4 pt. 5. M. Haazen (Den Bosch) 261.9 pt. 6. H. de Waal TANUS v. d. ZANDE, de kleine blonde athleet uit Halsteren heeft opnieuw zijn naam laten schrijven in het kampioensboek. Want deze lange afstandloper heeft voor de ogen van vele toe schouwers weer een formidabele wedstrijd gelopen. De 25 km.- loop, die in Bergen op Zoom werd gehouden, heeft weer eens een Nederlands record opgele verd. Janus v. d. Zande, in bui tengewone conditie, liep de 25 km. in de tijd van 1 uur, 22 min. en 19.5 seconden. Daarmede knabbelde hij weer enkele mi nuten af van het oude record, dat hij vorig jaar vestigde. Door deze zege kwam v. d. Zande nu definitief in het bezit van de door de heer de Koning beschikbaar ge stelde beker. En de zuil, die de heer Coppenolle uitloofde voor de best ge klasseerde vereniging, ging ook nu naar Olympia '47. In het eerste gedeelte van de strijd waren enkele lopers in staat om de Halsterse ..machine" in bedwang te houden. Bij de eerste doorkomst ging zelfs Malipaard uit Roosendaal aan de leiding. Maar bij doorkomst twee liep v. d. Zande reeds alleen. Alleen en verlaten. Juist die verlatenheid moest de Halsterse athleet hebben. Onge stoord kon hij werken aan zijn nieuw te vestigen record. En toen het een maal zo goed als zeker was dat v. d. Zande naar een nieuw record liep, kende het enthousiasme van het pu bliek geen grenzen meer. Van der Zande werd met een oor verdovend gejuich aan de finish be groet. Na de winnaar kwam als twee de door de Hilversummer v. Ginkel met een achterstand van 6 minuten en 48 seconden. Leo Besters, die eveneens een uitstekende loop achter de rug heeft, kwam 6 minuten en 51 secon den tekort aan zijn clubmakker v .d. Zande. Een extra vermelding ver- Ook in het bisdom Breda DIJNA alle landen van West Europa nemen in de Meimaand van het Mariajaar deel aan een lichtestafette ter ere van O.L. Vrouw, in de geesib van de lichtestafette, die andere jaren ook in Oostenrijk en Duitsland worden S<upU<'fnikei neelt Mgr. T'neaSj, K»is-i schop van Lourdes en Tharbes. een fakkel ontstoken bij de Marlagrot ln Louraes, waarvan net llcnt aoor ane West Europese landen wordt gedra gen. Op 18 Mei komt het uit Duits land in ons land aan. In het Bredase bisdom zal het naar de zeven erkende bedevaartplaatsen worden gebracht. Daar blijtt het tot 23 Mei branden, zodat iedere parocnie het in ont vangst kan gaan nemen. DE ROUTE r\p 18 Mei brengen leden van de Dioc. jeugdraad 't licht van Per singen naar Breda .Bouvigne", waar het om plm 10 uur n.m. zal aankomen m de kapel van de Manaburcht. OP 19 Mei wordt het Licht van Bouvigne per estafette door de Jeugd van de tussenliggende parochies over gebracht naar St. Willebrord. Op deze dag gaat het Licht tevens per motor- estalette naar Kapeliebrug Z.V1. Op 20 Mei wordt het van Sst. Wil lebrord overgebraent naar Sprundel en van Kapeliebrug naai" Zuiddorpe. Op 21 M»'i gaa het van Sprundel naar Zegge en van Zuiddorpe naar Groede. De leidingen van de bedevaart plaatsen zuilen de jeugd en de gelo vigen oproepen voor een grootse Ma- rianuldiglng op de avond, dat het Licht in hun plaats aankomt Zo mo gelijk zaï de jeugd uit die pilaars 's nachts de wachit betrekken bij het gewijde vuur. De manneliiKe ieugdverenigingen er de sportorganisaties van de volgende parentes die langs de rou'e liggen zijn gevraagd hun medewertung te verlenen bij liet doorgeven van hat Licht: De Brabantse route: Breda: Lauren- tius. Martinus en Liesbosch. Etten, St. Willebrord, Sprundel, Rucphen. Bos- schenhoofd en Zegge. De Zeruwse route: St. .lansteen. Heikant, Koewacht. Zuiddorpe, West- doipe, sas van Gent., Philippine, Ijzen dijke, Schoondijke en Groede, dient de oude rot Joop Overdijk, die als vierde binnenkwam. ASPERGES. Op het korte, maar snelle wieler parcours te Hoeven, is Zondag een felle strijd gestreden, waarin niet minder dan 73 amateurs waren ge start. Zowel bij de nieuwelingen als bü de amateurs werd het een Breda- se overwinning. Reeds na de eerste tien .ronden kwam er tekening in de strijd, toen een uitlooppoging van Jantje Konings uit Breda, P .Oomen uit Etten en J. Haverkamp uit Fijnaart, succes had. Meteen zaten we midden in de jach ten, waarbij Wuyts uit Kruisland, P. Goorden uit Nispen, L. v. d. Pluym uit Dussen, De Wit uit Leur, C. v. d. Borst uit Etten en nog enkele andere renners kans zagen bij de uitlopers te komen. Zij vormden een groep van tien die het tempo steeds hoger op voerde en de voorsprong op de kop groep zelfs tot ruim 1 minuut wist te brengen. Half koers leek deze groep onverslaanbaar, doch in deze groep met o.a. Van Glerum uit St Wil lebrord, ging men zich roeren. Hier was intussen het veld al aardig ge dund, omdat voor velen het hoge tempo te machtig werd. MOEILIJKHEDEN in de tijd van 2 u. 37 m. 16 sec. Op bijna 1 minuut volgden: 5 P. Goor den. Nispen, 6 Hofland. Beverwijk, 7 W. Heeren, St Willebrord, 8 P. Oomen uit Etten, 9 A. Braspennincx. Zundert, 10 A. Roks, Sprundel, 11 F. Luykx, Halfweg, 12 P. Rijnvos, Standdaarbui- ten, 13 J. Rovers, Etten, 14 W. v. As, Roosendaal, 15 A. v. d. Putten, Den Haag. Bij de nieuwelingen werd niet minder fel gestreden. Een groot veld renners gaf hier mooie strijd en slechts een enkeling gelukte het om even los te komen. De uitslag werd: 1 P. de Jong, Bre da, in de tijd van 1.19.3 sec. 2 A. van Meel, Wouw, 3 J. Heiden, IJsselmon- de, 4 C. Schijvenaar, Oud-Gastel. F. Hofmans, Etten, 6 J. Nelemans, Ze venbergen, 7 A. v. Steen. Etten, 8 W. v. Iersel, Breda, 9 A. Stoop, Zeven bergen, 10 J. Bol, Hoeven. T)E BERGEN OP ZOOMSE wethou- der, de heer Fr. Houtman, die het startschot had gelost, sprak in café De Koperen Vos" een woord van waardering voor de uitstekende orga nisatie. Hij prees de athleten voor de zeer fraaie strijd die zij hadden geleverd en reikte de prijzen uit. Een zeer aar dige attentie hadden de Bergen op Zoomse veiling en enkele tuinders voor de athleten. Iedere athleet kreeg nl. een bos Bergen op Zoomse asper ges mee naar huis, die door Olympia '47 van een keurig lint waren voor zien. Zij nog vermeld, dat de politie zorg de voor een goede orde en dat de win keliers ook nu weer schitterende prij zen hadden beschikbaar gesteld. De uitslag werd: 1 A. v. d. Zande, Olympia '47 Hal steren, 1 uur 22 min. 19.5 sec. 2 van Ginkel, GAC Hilversum op 6 min. 48 sec. 3 L. Besters, Olympia '47, Hal steren. 4 Jaap Overdijk, Amsterdam. 5 Kees de Koning, Olympia '47, Hal steren. 6 Christ v. d. Zande, idem. 7 Muurlink. AAC Amsterdam. 8 Stolker Trekvogels Den Haag. 9 F. v. d. Berg Adelaar Vught. 10 Weijman, Hellas, Utrecht. BOERENDAG TE HOEVEN Sprekers, toneel en reidansen DE voorzitters van de diverse Hoe- vense boeren- en tuindersorgani saties hebben thans de definitieve plannen voor de Boerendag op 20 Mei e.k. bekend gemaakt. Zij hebben gezorgd voor een drietal bekende en zeer goede sprekers. 's Morgens om 7 uur wordt begon nen met een H. Mis die opgedragen wordt voor het welzijn van de gehele Hoevense Boeren- en tuindersstand, 's Middags om half zes begint in Zaal de Zwaan de grote bijeenkomst. De jonge boerinnen openen met enkele reidansen t.w. Pipers Fancy en Twin Sisters. Hierna spreekt Ir. L. J. P. Kupers, rijkslandbouwconsulent te Zevenbergen, over grasland. Nadat de jonge boerinnen nog een tweetal rei dansen hebben uitgevoerd spreekt Ir. G. P. F. Rooyackers, algemeen secre taris van de Stiohting van de Land bouw te Den Haag over: W-elke plaats nemen de land- en tuinderssorgani- saties in in het Nederlandse land bouwbeleid. Na de pauze spreekt de heer J. W. Wigmans uit Tongelre bij Eindhoven, die een tiental jaren gedwongen ver blijf in Rusland en Siberië achter de rug heeft over: Hoe leeft de boer in Rusland. De jonge boeren besluiten de avond met het toneelstukje: De duivel kocht een lapke grond. Retraite voor dienst plichtigen VL7IE vóór half September nog onder de wapenen moet, heeft te Sep- pe een enige gelegenheid om eerst nog op, retraite te gaan. Deze begint Maan dagavond 24 Mei en eindigt op 27 Mei. Hemelvaartsdag, om half tien. Leider is de populaire predikant en aalmoe zenier pater Hans Helmer, Redemp torist. Achter een haag van bruidjes en midden tussen de familieleden zit het diamanten echtpaar Jan Hendricks en Leonia Schroeijers uit Bergen op Zoom. De bewoners van de Antwerpsestraatweg zorgden voor de schit terende versiering aan de voorgevel. Om half tien werd er een H. i met assistentie gecelebreerd in de kerk van O. L. Vrouw van Lourdes. De dag werd verder in feestelijk samenzijn doorgebracht. Zitdag E.V.D. en Cihan T)E Kamer van Koophandel te Bre da houdt op 15 Juni a.s. een zitdag in het gebouw van de Kamer, in sa menwerking met de E.V.D. en de CI HAN. De bedoeling is im- en exporte rende zakenlieden op de hoogte te brengen van de hulp, die door de Economische Voorlichtingsdienst en door het Centraal Instituut van de Buitenlandse Handel geboden kan worden. rMkwyls heeft de huisvrouw ver schillende problemen op te lossen. Hoe zet ik onverwachte gasten iets bijzonders voor? Hoe geef ik na een gezellige bioscoopavond eens een hartig hapje? Wat doe ik toch met al dat over schot aan oud brood ln ai deze gevallen helpt de Snack toaster haar uit de moeilijkheden. Dit handige apparaat is gebaseerd op het oude principe van het wafelijzer. De handvatten zijn van een speciaal vuur vast materiaal vervaardigd. Worden niet warm en behouden hun fraaie kleur. Deze toaster is zeer simpel in z'n behandeling. Na de toaster geopend te hebben, smeren we twee sneedjes oud brood. Wij leggen een sneedje met de bebo terde kant naar beneden in de toas ter. Doen hierop een plakje kaas, of wat ham, worst, ook vleesresten kun nen dienen. Voelen we meer voor iets zoets, dan nemen we wat chocolade strooisel, jam, schijfjes banaan of wat maar voorhanden is. Dan het tweede sneedje hierop, denk er om de bebo terde zijde naar boven. Vervolgens sluiten we de toaster en zetten hem met het haakje vast, snij den de overtollige korsten weg en zetten hem op een zacht vuurtje, draaien hem na korte tijd om en roos teren het andere sneedje. Het is pret tig, dat we tijdens het roosteren de Faillissement TJITGESPROKEN werd het faillisse ment van J. A. J. Paashuis, Markt 12, Den Bosch. Rechter-eommissaris is mr H. Randag, curator mr J. v. <3 Loo, St Jorisstraat 11, Den Bosch. toaster kunnen openen om te zien of het naar eigen keuze licht of donker geroosterd moet worden. Ieder z'n smaak. In elk geval is in een omme zien een heerlijk smakelijk hapje be reid. De toaster wordt door „Tornado" de markt gebracht. op J^ANGZAAM maar zeker groeit in Roosendaal een schone vorm van volks kunst, het vendelzwaaien. Sinds kort is n.l. het corps „De Trommelaeren van Roesendaele" uitgebreid met een groep vendelzwaaiers. Dinteloord Benoemd. De heer J. Eindeveld, hoofd van de Chr. Nat. School te Droo- gendijk, is benoemd tot hoofd van de Chr. Lagere school te Aalst (Gld.). Examen R.K. E.H.B.O. Door Dr Ko nings uit Roosendaal werd het examen E.H.B.O. afgenomen. Aan 15 deelnemers kan het diploma worden uitgereikt. Er slaagden er drie met lof: Dames, Mevr. E. Commissaris Epskamp, Mevr. Deykers- Koelemy, Mevr. Koenraadt-v. d. Riet, F. Lanen, 5 A. Peters, 6 E. Peters (met lof), A. de Schutter; Heren: Ernest, F. Mor- tiers, M. de Ridder, 4 P. de Ridder, 5 Ant. v. d. Riet (met lof), 6 G. v. Steen (met lof), Wel Eerw. heer Kap Sterkens. Ook in de kopgroep kwamen moei lijkheden. Oomen en v. d. Borst uit Etten vielen terug. V. d. Borst wist zich later te herstellen. In de 2e groep kwamen W. Heeren uit St Willebrord en J. Hofland uit Beverwijk naar vo ren en liepen op de kopgroep in. F. Luykx uit Halfweg, die in de hoofd groep heel wat rondjes aan kop lag en daarmee ook heel wat premies wist te veroveren, viel in de laatste 20 ronden sterk terug. Hij was totaal leeg gereden. Op dat moment was het veld door het hoge tempo gedund tot 30 ren ners en in de resterende ronden zou den er daarvan zelfs nog meerderen worden gedubbeld. Van de kopgroep bleven de laatste 10 ronden 4 renners over, n.l. J. Ko nings. Breda, v. d. Borst, Etten, v. d, Linden uit Tilburg en Wuyts uit Kruisland. Pogingen om elkaar los te rijden mislukten en zo kwam dit vier tal op de eindstreep af, waar Jantje Konings nog net de kracht had om met enkele banddikten van C. v. d Borst uit Etten te winnen. 3e werd A v- d. Linden, Tilburg en 4e Wuyts uit Kruisland. Zij legden de 100 k.m. at Onder leiding van leden van het St Sebastiaansgilde uit Gendt bij Nijme gen, oefenen 6 jonge kerels zich naar stig in de schone, maar. moeilijke kunst. Momenteel zijn ze zo ver, dat zij verreweg de meeste slagen er zijn er 35 in totaal onder de knie hebben. De instructeurs uit Gendt, de heren de Beyer en Geurts, zijn dan ook zeer tevreden over de vorderin gen van hun leerlingen. Dat het ech ter nog heel wat zweetdruppeltjes zal kosten, vóór de vendelzwaaiers in het openbaar hun kunnen zullen tonen, spreekt voor zich, want het eerste op treden van de vendelgroep moet voor J2)E HOEVEELHEDEN voedingsmiddelen die kinderen dagelijks moeten gebruiken, zijn niet in het algemeen op te geven. Het ene kind heeft nu eenmaal van nature een grotere eetlust dan het andere. Wel is in grote trekken aan te geven, hoeveel van de voedingsmiddelen met opbouwende en beschermende waarde de kinderen uit de verschillende leeftijdsgroepen per dag nodig hebben: Artikelen 47 jaar 7—9 jaar 9—14 jaar melk kaas Eieren groenten (toeber.) vruchten vlees of vis Df peulvruchten (met een melkge- recht of kaas of ei) J bekers 3ê 1) 12 4 3 bekers 13 bekers plakje (10 g) plak ,2 plakken (25 g) zo mogelijk tenminste 1 per week 2 I 3 lepels [2 a 3 lepels |3 4 4 lepels zo mogelijk geregeld 30 a 50 g (34 ons) |50 4 75 g 75 4 100 g (1 ons) 50 4 75 g plm. 50 g '?lm. 100 g plm. 75 g (ong. 34 kopje 100 4 150 g plm. 100 g Van de overige levensmiddelen komt het er minder op aan, hoeveel er van gebruikt wordt. Onderstaande hoeveelheden „brandstofrijke" voedingsmid delen dienen dan ook niet als richtlijn, doch geven een zeer oppervlakkig gemiddelde aan: Artikel 4—7 Jaar 79 jaar 914 jaar aardappelen brood (in sn.) 2 4 3 (plm 200 g) 3 4 4 (plm. 1/4 kg) 14 5 |l 4 6 |6 4 7 (plm. 200 g) 7 4 10 Roosendaal een openbaring zijn. Ook de hoornblazers en tambours bereiden zich momenteel terdege op dat eerste optreden voor. Het vendelzwaaien zal n.l. geschieden op de begeleidende muziek van de 2, nu bijna 1 jaar bestaande onderdelen van het corps. Het spreekt vanzelf, dat het bestuur van „De Trommelaeren" zich met zijn streven voor zware lasten plaatst. Wél hebben verschillende ingezetenen van de stad reeds door hun steun blijk ge geven van sympathie, maar men be denke, dat de uitrusting van het ge hele corps nog met uniform schoeisel en baretten moet worden uitgebreid. Het bestuur heeft daarom aan de gemeentelijke overheid toestemming gevraagd tot het houden van propa- gandamarsen in 4 wijken van de stad, tijdens welke ieder in de gelegenheid zal zijn, de ermee gepaard gaande col lecte te gedenken. Deze marsen zullen gehouden worden op Zaterdag 22 Mei en de 2 of 3 daaropvolgende Zater dagen. Halster<en E.H.B.O.-EXAMEN Voor het examen E.H.B.O., afdeling Halsteren, afgenomen door Dr Flmke- flÖgcl uit Steenbergen en Dr van Dijk te Halsteren, slaagden alle candidaten. De geslaagden waren de dames: J. van Kaam. L. v. d. Kieboom, R. v. d. Kie- boom, E. Lacor, Ella Verswijveren, R. van der Zande en Toos Manniën. De heren, die slaagden, waren: W. Krinkels, P. Laanen, C. P. J. de Koning. G. Nefs, P. Nefs. .Toh. de Meulder, J. Tunders en P. C. Valkenburg. WOONHUIS TE BRESKENS Het architectenbureau J. C. P. Loonen BNA te Breskens, heeft namens de heeft Iz. Cruson aanbesteed het bouwen van een woonhuis aan de Dorpsstraat te reskens. Het werk is aan de volgende aanne mers gegund: fa. J. Jansen te Waterland kerkje en fa. W. Jacobs en fa. J. v. Ha- neghem te Breskens. pR ZAL in de komende weken in de St. Lambertusparochie te Drunen byna niemand te vinden zyn, die niet op de een of andere manier be trokken is by de verschillende evenementen, die er ter gelegenheid van de ingebruikneming van de nieuwe St. Lambertuskerk in dit dorp op stapel zijn gezet. Naarmate de torenspits van de kerk hoger rijst zal de drukte toenemen. Er bloeit daar in Drunen rond de St. Lambertus waarlijk een schone parochie gemeenschap, die onder de stuwende leiding van Deken Rooyackers voor geen kleintje vervaard is. DE HELE PAROCHIE ZET ZICH IN Men weet, dat de nieuwe kerk op 16 Augustus door mgr W. Mutsaerts, bisschop van 's-Heïtogenbosch, plech tig zal worden geconsacreerd. Maar voor het zover is. zal er in de kerk toch zoal een en ander zijn gebeurd. Want om te beginnen zal er het Bra bants Orkest op 25 Juli concerteren. Het is momenteel nog niet bekend welke solist aan dit concert medewer king zal verlenen. De Stichting „Af bouw St Lambertuskerk" die reeds een aardige duit in het zakje heeft gedaan door een groots opgezette loterij, die zo prachtig is geslaagd, dat de St. Lambertuskerk een uitermate prachtig orgel zal krijgen, heeft de organisatie van de diverse evenementen in han den. Zonder twijfel is een hoogtepunt in de feesten rond de St Lambertus de opvoering in deze kerk van Cal- derons grote spel „De Geheimen van de H. Mis". Jo van Erp is bereid ge vonden de regie te voeren en hij kent zo zoetjesaan zijn Drunense acteurs en actrices. Gedurende drie dagen en wel op 1, 7 en 8 Augustus zal dit spel in de kerk worden opgevoerd. Het priesterkoor zal het toneel zijn. Het spel is kort gezegd een verklaring van de H. Mis en brengt de mensen meer begrip bij voor het H. Misoffer. Er is onder de Drunense parochianen grote belangstelling voor dit spel. Er zullen enkele honderden parochianen mee ge moeid zijn, maar zij stellen er graag hun tijd voor beschikbaar. Dat is in Drunen al meer gebleken als er to neel gespeeld moest worden. Daarnaast zal er eveneens omstreeks deze tijd een expositie worden gehou den van kerkelijke kunst. Daartoe is door het gemeente bestuur het raad huis beschikbaar gesteld, waarvan de ruimte zich uitstekend voor dit doel leent. Tenslotte ls er nog een bijzonder evenement, waaraan Luc. van Hoek te pas moet komen. Op de dag dat mgr Mutsaerts zijn intocht zal houden dat zal zijn op 15 Augustus staat er een grote optocht op het program ma. De ideeën daarvoor zijn van Luc. van Hoek. Ter voorbereiding van de diverse feestelijkheden zullen zeer binnenkort werkcomité's in het leven worden ge roepen. TERNEUZEN. 14 Mei Sla A 15.50- 21.40, sla B 11.90-12.10, sa C 5.00. bloem kool A 54-65. id. B 30-46. id. C 29, id. D 15, witte komkommers C 35, selder- 22, peen 46-57, radijs 3,5-4, andijvie 51-56, asperges 97-140, rabarber 17-20, spina zie 9-11, uien 5, Aardbeien, Dutch Evern (glas) per doosje 31-69. in de meest uiteenlopende kwaliteiten in etaleren wij momenteel in onze etalages aan de Asselbergstraat. Op onze stoffenafdeling le etage, vindt U een nog uitgebreider sortering tegen de laagst mogelijke prijzen. BERGEN OP ZOOM. UitsL voor de Zeeuwse oplage 4 regels of mlndei f 0.90, Iedere regel meei 10 ct. Bij 3 achtereenvol gende plaatsingen wordt de derde plaatsing tegen halve prijs oerekend 25 Letters cijfers of leeste kens gelden voor 1 regel PERS. GEVRAAGD Bekwame dienstmeid gevraagd, 17-18 jaar, reeds gediend heb1 bende. Hoog loon. Wolko, Sta tiestraat 98, St. Niklaas (B) TE KOOP AANGEB. Wegens vertrek te koop een motor merk Jawa, 250 c.c. in zeer go^ede staat. Te bevr. A. de Theije, Terhole. 799 Te koop jonge witte leghorn- hennen uit Waterschoots Pluim- veebedrijf, Groenendijk 57 - Tel. 65. Kloosterzande. 800 Diverse wiedmachines w.o. Na- nieuw model, 2- en 4-wielig, tional Komeets, Smotser, geh. Diverse landrollen, l p. gras maaier, alles z.g.a.n. Billijke prijs. D. Mol, Vrouwemadestraat 27, Tel. 3293 Roosendaal. 9590 Prachtige divan te koop aange boden. Gemakkelijke betalings voorwaarden. Vink, Axclsestraat 10, Terneuzen. Tel. 2165. 509 TE KOOP GEVR. Antiek te koop gevraagd o.a. meubelen, porcelein, kristal koper en tinnen voorwerpen ouderwetse mahonie stoelen en ronde tafels, oud goud en ta felzilver enz enz. - J. Jansen Veemarktstr. 33. Tel. 7936 Breda HUIZEN Nieuwbouw, vrije vestiging ook voor vrijst. v. inw. div. koops. Makelaars v. d. Berg Co., Nieuwe Ginnekenstraat 43, TE HUUR AANGEB. Met vacantie naar Zoutelande. Te huur groot gem. huis. Juni f 125, Juli f 300, en zomerhuis jes voor Juni - Juli - Aug. - W. Francke, Molenweg 34 Telef. 227 - K. 1186. 39158 WONINGRUIL Gratis woningruilcatalogus, te vens verkoop onroerende goe deren, in Nederland. Woning- ruilcentrale Nederland, Spoor- str. 11. Utrecht, tel. 21758-K 3400 HUWELIJKEN Huw. R.K. j. man 30 j., g. pos., 1. 1.65, bl., z. s. k. m. R.K. lief eenv. meisje 22-28 j. Br. met foto, welke op erew. ret. ond. no. 2579. AUTO'S MOTOREN Mallens Motoren Tilburg heeft motorwieltjes 250 x 19 met nieu we binnen- en buitenbanden, onder volle garantie te koop, f 65 per stel. Verzending door geheel Nederland. Anna Pau- lownastr. 1c - 3. Tel. 24223. Moffelen vanaf f 15.-, 2e hands dames- en herenrijwielen. L. Vonck, Wilhelminastraat 25. St. Jansteen, tel. 144. 807 Skoda te koop, tweedeurs 1951 (stuurversnelling)rechtstreeks van particulier. Keurig onder houden wagen. Sint Bernaert- str. 40, Oudenbosch. Telef. 78.

de Stem | 1954 | | pagina 3