Laniel stelt de vertrouwenskwestie Gaullisten willen Plevens aftreden Wat een reis voor kleuters! Medische deskundigen in strijdperk Dit jaar klinkende munt VLIEGENDE FIETS: lang verbeide uitkomst voor toeristen r Conferentie in Singapore Cliochlovs komst betekent voor velen ontmaskering TITO heeft plan voor Triëst De fabrieksbrand in Woerden DullesPact voor Z.OAzië ook zoncler Indo-China H1 Vietminh accoorcl met evacuatie van gewonden uit fort Dien Diamantsmokkel gesignaleerd Dollarregen in liet Oosten Natuurschoon door brand verloren Weer een ton te verdelen Uitvinders exposeren in Parijs Duitsers boos op Nederland DAGBLAD VOOfS ZEELAND SPIONITIS: EEN NIEUWE ZIEKTE Na Engeland de Ver. Staten Elders woedt de strijd voort Overwegend zonnig Zöne-A toch aan de Italianen MGR PAOLO GIOBBE NAAR ZIERIKZEE Zaak Eerkei lijkt eindeloos Mej. G. J. van Moorst vrijgelaten EERSTE KAMER BESCHEIDEN D\ Een keukentafel die tevens koelkast is Safety first.... Apen en de politiek.... ER, bestaat een legende, dat de apen die op de rots van Gibraltar leven, het in hun (zwarte) handjes hebben, of deze belangrijke militaire ves ting in Britse handen zal blij ven. Ais zij verdwijnen, zo wil het de legende, gaan ook de Britten. Men zal begrijpen, dat de laatste tijd, nu Spanje met steeds grotere aandrang zijn rechten op Gibraltar wil laten gelden, de apen enorme belang stelling genieten. Maar apen 94e JAARGANG No- 21023 Uitgave: N. V, Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda, Reigerstraat 16. Tei. Redactie: 8181, Admi nistratie: 8778 Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J H. A. Bruna. Redactieraad: C. J. v. Hootegem, Mr Dr A. J. J M Mes, Mr H. B. L. de Hechter, L. J v. 't Westende, P V. M. Vercauteren. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling t 5.85 per kwartaal, per post 1' 6.55, per week (uitsluitend bij niet-post- bestell.) t 0.45. - Incasso wordt berekend. Losse nummers 13 cent. Postrek no. 278841. Voor God, Koningin en Vaderland W O ENSDAG 12 MEI 1954 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.30 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GUES, Westsingel 98, Telefoon no. 2236 Bureau voor Zeeuwsch- Vlaanderen: HULST. Dubbele" Poort 7, Telefoon 102 - (Bijbureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601. OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) |"ET FRANSE KABINET is weer in de storm komen te staan, na Dien Bien Phoe. Was Dien Bien Phoe een huzarenstukje van de verantwoordelijke minister? Hoe hevig de storm is, blijkt wel uit een beschuldiging van de Gaullistische afgevaardigde Fouchet, die in de Nationale Ver gadering uitriep: „Minister Pleven (Defensie) heeft het vertrou wen van het leger verloren. Alle roem is voor onze strijdkrach ten. De gehele verantwoordelijkheid voor de nederlaag draagt minister I'Ieven! Volgens Fouchet dient Pleven dan ook af te treden. Dit alles noopte premier Laniel om zijn motie, tot uitstel van het debat over Indo-China, opnieuw in stemming te brengen, en daaraan weer de vertrouwenskwestie te verbinden. De Natio nale Vergadering heeft het nu in de hand, de Geneefse conferen tie te onderbreken of militaire voorbereidingen tegen te houden. ]YJORGEN zal over de motie gestemd worden. Laniel maakte duidelijk, dat de rege ring niet bang is voor onthul lingen over Dien Bien Phoe. „Het zal duidelijk worden, dat de operatie zowel moreel als militair, niet vergeefs is uitge voerd". Laniel was het al bij voorbaat eens met een door een parlementscommis sie (die volledig zal worden inge licht) uit te kiezen datum voor een openbaar debat over Indo-China. Terwijl de Franse regering in een politieke titanenstrijd verwikkeld is, legt Foster Dulles, de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, in zijn inmiddels gevreesd geworden, wekelijkse persconferentie een ver klaring af, die Bidaults positie op de DE ITALIAANSE ex-premier, Alcide de Gasperi, is eenstemmig gekozen tot voorzitter van de Assemblée der Europese Kolen- en Staalgemeen schap. Hij was de enige candidaat. DE ARBEIDERS bij Citroen in Brus sel hebben dank zij een staking hun 44-urige werkweek (tegen 48 uren loon) gekregen. Bij Renault staakt men voort en ook in het bouwbedrijf eist met een kortere werkweek. EEN BESCHUITFABRIKANT, die via zijn klanten-bakkers beschuit ver kocht, waarop cadeauzegels zaten, is bij arrest van de Hoge Raad vrijge sproken van overtreding van het sa- neringsbesluit-bakkerijbedrijven. DE 28-JARIGE dochter van bonds kanselier Adenauer, Lotte, is ge trouwd met een Düsseldorfse archi tect. Voor dit „society-huwelijk" be stond natuurlijk veel belangstelling. IN ENGELAND zijn boter en marga rine van de bon gegaan. De prijs ging prompt met 1 shilling per pond om hoog. Toch verwacht men, dat de Britten dik zullen smeren. IN ASSENDELFT, op korte afstand van haar ouderlijk huis, is de twee jarige Maart je Groot verdronken. Men vond het lijkje na lang zoeken in een sloot. Geneefse conferentie wel eens zeer moeilijk kon maken. Dulles sprak uitgebreid over zijn stokpaardje: de gezamenlijke verdedi ging van Zuidoost-Azië, waarbij hij echter opmerkte, dat het ook moge lijk zou zijn een verdrag op te stellen, waarin Indo-China géén rol speelt. De Vietminh zal dit ijlings interpre teren als: „Dulles geeft Laos, Viet nam en Cambodja ophoewel de Amerikaanse minister aan zijn ver klaring toevoegde, dat dit zeker niet de strekking van zijn betoog was. MOED GEVRAAGD. ENE CONSEQUENTIE van het be trekken van Indo-China in het Z. O.-Aziatisch pact, zou volgens Dul les zijn, dat de andere verbondenen geweld moeten willen gebruiken, om aan oorlogen als er thans in Indo- China gevoerd worden, een eind te maken. Zij zouden althans de bereid heid moeten hebben om ten strijde te trekken, als zij openlijk door de com munisten daartoe zouden worden uit gedaagd. Tussen Amerika. Australië. Nieuw- Zeeland en de Philippijnen zijn, aldus Dulles, reeds besprekingen begonnen. De verdragen tussen deze landen kunnen een basis zijn voor het begin van de beveiligingsmaatregelen. En geland had bij de besprekingen wat vertraging veroorzaakt, maar de ont stane moeilijkheden waren niet on oplosbaar. Sprekend over Genève zei Dulles, dat hereniging in vrede en vrijheid van Korea en Indo-China zeker niet bereikt zou kunnen worden door on derhandelingen met de communisten. De V. S. zouden echter doorgaan met het zoeken van een aanvaardbare op lossing. De besprekingen tussen Australië, Amerika. Nieuw-Zeeland en de Phi lippijnen. waarop Dulles doelde, zijn intussen in Singapore begonnen. De uitslag van de Geneefse conferentie zal bepalend zijnJ zo neemt men aan, voor de vorm van de collectieve be veiligingsovereenkomst en welke lan den zich daarbij zullen aansluiten. Voorlopig spreken militaire leiders van genoemde landen over de mili taire aspecten, verbonden aan een eventueel* garanderen en uitvoeren van een regeling in Indo-China. Washington meent alvast, dat een beveiligingsverdrag in elk geval nodig zal zijn. of te Genève al of niet een overeenkomst over Indo-China wordt bereikt. ET EN NIEUWE ZIEKTE verspreidt zich met grote snelheid onder het mensdom. Het is „spionitis", de angst voor spionnen, spionnage en wat hiermee verband houdt. Misschien is de epidemie ontstaan doordat er ba cillen uit het laboratorium van dok ter McCarthy zijn ontsnapt, of wel licht begon de ziekte pas veel later, toen kapitein Chochlov van de Rus sische geheime dienst zich in het Westerse meldde. Chochlov heeft het druk met rei zen. Hij was reeds in Engeland en nu is hij in de V. S. aangekomen, om daar verklaringen over spionnage af te leggen. In Amerika zal hij zich blijvend mogen vestigen. Mogelijk zal Chochlov iets meer kunnen zeggen over denken en wer ken van de Raad van Amerikaans- Russische vriendschap, een organisa tie. die totdusver als volkomen inte ger te boek stond en in de oorlog zelfs door Amerikaanse leiders werd gelukgewenst. Nu heeft de Ameri kaanse regering deze Raad van onder mijnende activiteit beschuldigd en geëist, dat hij zich als communisti sche organisatie laat inschrijven. In Frankrijk is een Poolse politieke vluchteling gearresteerd. Hij zou ge heimen aan de Poolse ambassade ver klapt hebben. In Oostenrijk weten sommige lie den winst te 'slaan uit de angst voor de Russische spionnen. In Wenen werd een man gearresteerd, die zich uitgaf voor kapitein Sokolovsky en die onder die naam winkeliers op lichtte. Uit angst voor maatregelen zwegen zijn slachtoffers jarenlang. Nu is de oplichter aangehouden en hij ontpopte zich als Schneider, een doodgewone Oostenrijker. Prins Charles en Prinses Anne, die hun ouders gedurende enige maanden niet hebben gezien, vin den liet heerlijk met hen mee terug te mogen reizen. Van elke minuut van de zeereis genieten ze. De be manning van het Koninklijke Jacht vindt het prachtig om de Prinsen kinderen de eerste navigatielessen te geven. Hoe zij er in opgaan toont deze foto. DE P.T.T. in Hoorn zat met een gekke brief te kijken. Het was een offerte in fietsenrekken, gericht aan het kantoor van de Verenigde Oost-Indische Compagnie. Deze is in 1795 opgeheven. Toen fietsten ze nog niet. QENERAAL GIAP, de bevelhebber der Vietminh-troepen in Indo- China, heeft de Fransen machtiging gegeven tot de evacuatie van de zwaargewonden uit de vernielde ves ting Dien Bien Phoe. De Franse, me dische staf van het fort heeft reeds toestemming gekregen, de zieken en gewonden, die in ondergrondse hospi talen liggen, te verzorgen. De strijd in Indo-China is overigens nog even fel als vroeger. De commu nisten rukten op tot 10 km. van Ha noi. Frankrijk zal twee oorlogsbodems naar Indo-China zenden, zodra de om standigheden dit zouden eisen. In middels bereidt Laos zich voor op een nieuwe inval van de Vietminh. Het Laotiaanse leger, versterkt door Fran se troepen, zal aan een grote aanval geen weerstand kunnen bieden. De Cambodjaanse troepen, die in het Unie-leger strijden, zullen naar hun land worden teruggezonden. In Genève is gisteren niet over In- VAN OOSTDUITSE zijde worden be richten, als zou er tussen Oost-Duits- land en de Sovjet-Unie een apart vredesverdrag worden gesloten, ver ontwaardigd tegengesproken. HET VRAAGSTUK omtrent de so ciale noden van de Nederlanders in Indonesië neemt steeds grotere vor men aan. Er zijn door Nederland nu speciaal twee deskundigen op sociaal gebied uitgezonden. RUSLAND heeft een aantal rode kruisconventies, gericht op verbete ring van het lot der zieken en ge wonden in de oorlog en o.m. de ver dediging van burgers in oorlogstijd, geratificeerd. HET KAPITTEL van de paters Domi nicanen heeft pater P. J. A. Bonaven- tura Jansen gekozen tot provinciaal van de Nederlandse provincie. Pater Jansen, geboren in 1910, was o.m. aal moezenier op de „Karei Doorman". ONBEKENDEN, vermoedelijk Poolse agenten, proberen de 700 Poolse ar beiders. die in East Moore (Enge land) werken, op te zetten tegen hun aalmoezenier. De Britse regering heeft een onderzoek gelast. ^<xx><xxxx>ooo<x><xxxx><x><xx> Weersverwachting, geldig tot£ vanavond: Op de meeste plaatsen droog en overwegend zonnig weer. Zwakke tot matige wind, in hoofdzaak tussen Oost en Noord. Iets lagere temperaturen. Vandaag: Zon onder 20.31 uur. ^Maan op 14.57 uur. Morgen: Zon op 4.50 uur. Maan onder 2.46 uur oooo<^o<>oo<x>o<>o<>o<>o<>oooc' Internationale actie tegen de bendie ENGELAND, Frankrijk, Nederland en België willen maatregelen ne men om paal en perk tev stellen aan smokkelarij van diamanten. Sir Percy Sillitoe, voormalig chef van de Britse contra-spionnagedienst, heeft een reis naar Afrika gemaakt voor het instellen van een onderzoek bij de diamantmijnen. Sir Percy meent thans op het spoor te zijn ge komen van een smokkelbende, die haar hoofdkantoor te Londen of Pa rijs zou hebben en door een zeer in vloedrijk persoon geleid zou worden. Ingeval de belanghebbende regerin gen geen actie zouden ondernemen, aldus wordt vernomen, wil Sir Per cy zelf met financiële steun van de diamantmijnen verdere stappen doen. do-China gesproken. Wel verklaarde een Franse woordvoerder, dat men 't Vietminh-voorstel tot regeling van de kwestie niet geheel verwerpt, al is het zeer aanvechtbaar. Een basis voor verder praten is er allicht in te vin den. De besprekingen in Genève gingen voornamelijk over het Koreaanse pro bleem. Molotov herhaalde zijn be kende eisen over „China als één van de Grote Vijf". Voorts steunde hij het Noordkoreaanse plan voor hereniging van het schiereiland. TVT AARSCHALK TITO van 1 Joego-Slavië is met een of ficieus plan voor de regeling van de kwestie-Triëst gekomen. Volgens dit plan wordt het vrije gebied van Triëst verdeeld tus sen Italië en Zuid-Slavië. Italië krijgt de stad met het grootste deel van de Brits-Amerikaanse zone en Zuid-Slavië behoudt zone B. Beide landen zullen het verdelings plan aan de Veiligheidsraad voorleg gen. De „Grote Drie" garanderen de nieuwe grens. Zij laten ook een weg, een spoorweg en een haven aanleggen, ter compensatie van de door Zuid- Slavië in de haven en de stad Triëst opgegeven belangen. In een dergelijke regeling van het geschil wil Zuid-Slavië met Italië de hangende kwesties regelen en zelfs ac- coord gaan met toetreding van Italië tot het Balkan-pact. Over de E.V.G. zei Tito, dat Zuid-Slavië niet bereid is tot toetreding, zolang zij een zuiver militaire organisatie blijft. Volgens de eerste reacties is Zuid- Slavié door deze voorstellen een hele stap genaderd tot het Brits-Ame rikaanse standpunt. Rome reageerde althans zeer vriendelijk. AMERIKA zal nog 9 millioen dollar aan economische hulp aan Perzië geven. Sinds de val van Mossadegh heeft Perzië daardoor in totaal reeds 60 millioen dollar ontvangen. Met het zo juist beloofde kapitaal kan Perzië de openbare diensten tot eind Augustus gaande houden en de ambtenaren betalen. Jordanië krijgt 8 millioen dollar, voor de ontwikke lingsprograms en de plannen voor grote werken. Aan de toewijzing zijn geen voorwaarden verbonden. Op Maandag 17 Mei VOALS WIJ reeds hebben gemeld. schonk Z.H de Paus f. 200.000 voor de bouw van een tehuis voor ouden van dagen en cnronische inva liden te Zierikzee. Nader vernemen wij, dat de Pauselijke internutnus. Mgr. Paolo Giobbe zich op Maandag 17 Mei naar Zierikzee zal begeven om aan de vicaris generaal van het bis dom Haarlem en de provinciale over- ste van de Zusters Franciscanessen. Moederhuis Alverna te Acrdenhout. de cheque van f. 200.000— te over handigen. Mr. Sark. voorzitter van ae Watersnoodcommissie van het Lan delijk Sociaal Charitatief Centrum, zal de dank van de Nederlandse Ka tholieken voor de bijzondere belang stelling en milddadigheid van de H. Vader aan de Internuntius vertolken. Slechts enige muren, een schoorsteen en een aantal ovens bleven ge spaard, nadat een hevige brand een fabriek van dakpannen in Woerden in de as gelegd had. Uren lang was de brandweer van Woerden, geas sisteerd door die van enige omliggende gemeenten, bezig het vuur te bedwingen. Onze foto geeft een beeld van het blussingswerk. T~NE moordzaak-Berkel begint hoe langer hoe meer te lijken op een debating-club voor medische deskun digen. Tegenover elke expert van het Openbaar Ministerie, stelt de verdedi ging van de Bprkelse arts O., een an dere expert. Gisteren sprak als getui ge a décharge, de oud-hoogleraar, prof. A. Grevenstuk uit Djakarta. Volgens hem kwam men weten schappelijk geredeneerd niet uit boven de twijfel of de dood van me vrouw O. is veroorzaakt door een her sentumor (alhoewel de lijkschouwer deze niet vond), dan wel door cyaan kalivergiftiging. Wel achtte prof. Gre venstuk het mogelijk, dat de inge brachte cyaankali invloed had gehad op de tumor in de hersenen. „Dus", zo vroeg de officier, „dan is de cyaan kali de uiteindelijke oorzaak van de dood?" Waarop'de deskundige moest antwoorden: ,,Ja, met reserve". Dr Nelemans, die het pharmacolo- gisch onderzoek had uitgevoerd, werd door O.'s advocaten fel aangevallen. „U hebt uw rapport over deze zaak opgesteld in een stemming om „geen haar van O. heel te laten". Tussen de verdediging en dr Nele mans rees op een moment zelfs een verschil van mening over de smaak van cyaankali. Dr Nelemans had dit vergift in een verdunde oplossing ge proefd. Het had een zoetige zeep- smaak. Volgens de advocaten echter (die steunden op medische handboe ken) smaakte het vergift bitter. Op verzoek van de verdediging werd ook een neuroloog-psychiater ge hoord. die verklaarde, dat O. geheel toerekeningsvatbaar is. Aan het slot kreeg deze zaak nog een onverwachte wending, toen prof. Grevenstuk een flink aantal beweringen in zijn rap port, waarin dr Nelemans' onderzoek als onjuist werd gebrandmerkt, terug nam. DEHALVE tientallen kleine brandjes, hebben er gisteren als gevolg van de grote droogte ook enkele grote hei debranden gewoed, waardoor in totaal een tweehonderd hectare bos en hei is verwoest. Onder Arnhem woedden twee bran den. waarvan er één. in de buurt van Velp, voor het natuurschoon catastro fale gevolgen had. Bijna 150 hectare ging verloren. Bij Schaarsbergen werd 7 hectare heide geblakerd en in de buurt van Kootwijk vernielde het vuur tien hectare bos en hei. Bij Leer- sum woedde ook een grote brand. De rookzuilen waren tot in Amersfoort te zien. péN dezer dagen is mejuffrouw G. J. van Moorst, die gearresteerd was in verband met de verdwijning van Anneke Beekman, op vrije voeten ge steld aldus wordt thans officieel van de zijde der Justitie medegedeeld. FAE Eerste Kamer deed gisteren mee aan een heel bescheiden „Gold- Rush". Men hechtte namelijk zijn goedkeuring aan een wetsontwerp, dat voorziet in weder-invoering van zil veren guldens in 1954 en 1955 en aan een ontwerp tot verhoging van de verblijfsvergoeding voorEerste Kamerleden. Anders dan voor de jaarwisseling in de Tweede Kamer, toen de parlemen tariërs al bij de griffie stonden voor het besluit goed en wel rond was, zei den nu sommige senatoren, dat ze een verblijfsvergoeding van f 50.- per dag voor de leden, die meer dan 75 k.m. van Den Haag wonen, wel wat erg hoog vonden. De K.V.P. meende, dat het plan om de regeling terugwer kende kracht tot 1 Januari te geven, honderdduizend is er weer uit. Hij viel reeds tijdens de tweede trekkingsdag van de vierde klasse der 523ste Staatsloterij. Lot nummer 15209 werd daardoor geld waard. Serie C viel in Hazerswoude en de collecteur in dat dorp viel de eer te beurt om een groot aantal mensen ge lukkig te gaan maken. Het is niet de eerste keer, dat deze collecteur een lot verkocht waarop de ton is geval len. Het moet zo ongeveer de tiende keer geweest zijn. Serie B viel in Den Haag. Een groot aantal middenstanders, het personeel van een klein kantoor en een parti culier waren de gelukkigen. De andere series waren in Amstel veen en Arnhem verkocht. i mateur-uitvinders, die allen de hoop koesteren, dat zij nog eens door een rijke industrieel zullen worden ontdekt, hebben momenteel in Parijs een tentoonstelling belegd van bun produc ten. En al zou men misschien een straatje omlopen, wanneer som mige van die vindingen inderdaad een openbare functie kregen, men kan toch moeilijk ontkennen dat er uitvinder zijn die blijk geven van een geniale geest. In een wereldstad als Parijs wor den taxi-chauffeurs nogal eens lastig gevallen door minder welwillende passagiers. Een revolver in de rug en de chauffeur is weerloos. Vandaar, dat een uitvinder een taxi heeft ge construeerd, waarin de chauffeurs plaats achterin is. Wordt de passagier vervelend, dan drukt de bestuurder op een knop, waarna een zware me talen plaats op het hoofd van de boos doener belandt. Dat is dan de meest onvriendelijke uitvinding op de tentoonstelling. Maar er zijn ook producten, die een vredelievend doel dienen. Het zal u wel eens overkomen zijn dat u tijdens een zonnige, ontspan nende fietstocht door de vrije natuur plotseling voor een water staat. Of voor een versperring van prikkel draad. Mopperend zoekt u daa een andere weg. Op de Parijse tentoon stelling kunt u echter een fiets be wonderen, die alle hindernissen zon der enige moeite „neemt" Aan het frame zijn namelijk enkele ballonnen gevestigd, die ongevuld zo goed als geen plaats innemen. Drukt men ech ter op het knopje van een bijbehoren de heliumtank, dan spant hét omhul sel zich en even later zweeft u sier lijk. met fiets en al. boven »-egen en velden. De mogelijkheid is natuurlijk niet uitgesloten, dat de wind in de verkeerde richting staot. Voor zo'n geval geeft de uitvinding geen oplos sing. Maar het is al mooi genoeg als u het ons vraagt. SOKKEN T^e huisvrouw, die nogal eens met moeilijkheden zit, wordt met veel vindingen tegemoet gekomen. Daar zijn bijv. de eeuwigdurende sokken. De baby krijgt ze ten geschenke en als het kind een jongeman of een jongedame geworden is, doen de sokken nog steeds dienst. Ze behoeven zelfs niet gestopt te worden. Voorts kan men breinaalden be wonderen, die zowel in de lengte, als in de breedte kunnen worden uitge breid en bovendien is er een keu kentafel, waar men een stoel van kan maken, een koelkast of een gemakke lijke stoel. De kinderen hebben het meest be wondering voor de miniatuur-duikko- gel a la professor Picard. Het appa raat dat niet zo heel goedkoop is, kan mee naar een zwembad worden ge nomen. Het drijft aan het water-op pervlak, maar een simpele druk op een knop is voldoende om het naar de diepte te sturen, En het komt weer poven ook. Dat is het verrassende Van deze uitvinding. DANSVLOER Matuurlijk is er op de tentoonstel ling nog veel meer te aanschou wen. Een dansvloer bijvoorbeeld, die zonder gebruikmaking van lichteffec ten van kleur verwisselt. U danst een foxtrot op een rode vloer en een tango op groene of blauwe ondergrond. Al naar verkiezing. Maar eigenlijk moeten we dat alle maal niet vertellen. U moet de ten toonstelling zelf zien. Wanneer u een van cl> komende avonden een paar vrije uurtjes neemt en even op en neer reist naar Parijs, zult u daar geen spijt van hebben afkeurenswaardig was. Overigens bleef nog de vraag, of de gehele re geling wel deugt, het Grondwetsarti kel, waarop zij steunt incluis. Met 28 tegen 12 stemmen (w.o. 2 van de K.V. P.) werd het ontwerp niettemin aan genomen. Het wetsontwerp tot instelling van een raad voor de jeugdvorming werd ook aangenomen. De heer Derksen van de K.V.P., pleitte ervoor, dat het par ticulier initiatief voorrang zal heb ben. De regering kreeg ook de nodige bevoegdheid om maatregelen te nemen tegen de hondsdolheid, die onze gren zen nadert. „Nicht ervDÜnscht..." ^AAR aanleiding van de jongste de monstraties in Nederland ant woorden de Duitsers met een afwij zende houding tegenover het toeris tenbezoek aan Nederland, zo schrijft het Duitse rechtse blad ,,Fortschritt". Reisbureaux in de grote steden van het Rijnland hebben geconstateerd, dat de belangstelling voor Nederland daalt. Verscheidene autobusonderne mingen moeten de reisroutes veran deren waar zij tochten door of naar Nederland hadden geprojéeteerd. Voortaan zullen de Westduitsers weigeren Hollandse boter of eieren uit Nederland te kopen, zo schrijft de „Fortschritt". storen zich niet aan politiek en deze apen zijn al bijzonder on verschillig, want hun aantal blijft constant. Dezer dagen hebben ze een aardig bezoekje gehad. Prins Charles en prin ses Anna van Engeland heb ben de beestjes gevoerd met pinda's en naar het schijnt hebben de twee Engelse ko ningskinderen gezegd: „Blij ven jullie maar lekker op de rots, hoor!" Maar ook dat zul len de apen zelf beoordelen.

de Stem | 1954 | | pagina 1