15 IT! Bezetting marcheert naar CHINA Dien Bien Phoe een smeulende puinhoop OOK DE CASTRIES KRTTDSGEVANGENE Eerste bespreking over Indo-China weer in het slop Tien gelukkige gezinnen 12.- Van tumor niets gebleken EEN VREEDZAAM BOMBARDEMENT 45 65ct Steeds nieuwe incidenten SPIONNAGE wat de klok slaat .De republiek van Plato" Dunant herdacht H. M. de Koningin weer thuis Burgemeesters over industrialisatie Koningin Juliana met haar Regiment Moskou glimlacht hezen 12- :kijen iwen DACSdtAD VOOR ZEELAND Toch kans op defensiepact HET LANGST hield de voorpost Isa bella, een voornaam steunpunt van Dien Bien Phoe stand. Een massale uitval door de daar vechtende Fran sen mislukte echter, en ook hier rees de witte vlag. Missionarissen zijn gewone immigranten y Vrij warm „Spookre gering" weer op het tapijt Gigantisch gevecht tegen cle slaapziekte PER UUR 1300 BOMMEN Millioenen slachtoffers r Een trap tegen die ouwe tas .EN 85 /AN DER STEEN Wat?!...th/ al Wat met ik doen? 94e JAARGANG No- 21026 Uitgave: N. V Uitgevers Mij Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda, Reigerstraat 16. Tel. Redactie: 8181, Admi nistratie: 8778 Verantwoordelijk Hoold- redacteur: J J H. A Bruna Redactieraad: C. J. v. Hootegem Mr L)r A J J M Mes, Mr H B. L. de Rechter. L. J v 't Westende. P y M Vercauteren Abonnementsprijs bij vooruitbetaling 1 5.85 per kwartaal per post t ti.55, per week (uitsluitend bij niei-pust- bestell.t 0.45 - Incasso wordt berekend. Losse nummers 13 cent Postrek no 278841. Voor God, Koningin en Vaderland MAANDAG 10 MEI 1954 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie 1 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen 0.30 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. BÏÏreau vuur de Zeeuwse Kilanden: GUES. Westsingel 98, Telefoon na 2236 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 - (Bijbureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601. OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) J»OND EN IN HET FORT Dien Bien Phoe zwijgt nu het ge schut en de partijen, die sinds begin Maart van dit jaar dit „Verdun van het Oosten" hebben doorstaan, maken de balans op. Aan Franse zijde vierduizend doden of gewonden en 8000 krijgs gevangenen. De Vietminh verloor achttienduizend man, waarvan 8000 doden. Een trieste colonne Franse en inheemse soldaten be weegt zich thans langzaam naar de Chinese grens- naar de krijgs gevangenschap. Generaal De Castries, die tot de laatste seconde zijn mannen trouw bleef, is onder hen, En Dien Bien Phoe is een kerkhof gelijk. Vanu't de lucht ziet men nog slechts smeulende puinhopen: het bew dat de Castries' bevel om de voorraden op te blazen is uitgevoerd. J)e Vietminh heeft gezegevierd in deze lielse strijd, maar als een aang- schoten dier is zij teruggekropen in haar hol, om haar wonden te laten gene zen. Tien dagen lang zal de Tonkincse delta nog rust hebben, en dan zal dit voornaamste marsdoel van de Vietminh misschien hetzelfde moeten door staan als Dien Bien Phoe, waar de opstandelingen radicaal braken met hun guerilla-tactiek en door een hels artillerievuur, afgewisseld door zelfmoord- aanvallen door duizenden mannen, de vesting op de knieën brachten. Laos, dat door de val van Dien Bien Phoe, een schild is kwijtgeraakt, be reidt zich voor, om een derde Viet- minh-invasie te voorkomen. Momen teel zijn er, behalve verspreide gue- rilla-benden geen Vietminh-troepen in Laos. De regering heeft al stappen gedaan, om steun te krijgen. De val van Dien Bien Phoe heeft in politieke kringen, behalve bewonde ring voor de Fransen, ook daadkracht wakker geroepen. Dulles heeft ver klaard, dat de V. S. het denkbeeld van een gezamenlijke verdediging in Zuid-Oost-Azië niet hebben laten va ren. In de nationale veiligheidsraad zouden het plan van Frankrijk voor een wapenstilstand in Indo-China en DR A. MERTENS, uit Meerssen is verdedigingsvoorstel reeds zijn in de plaats van dr Webers gekozen besproken. tot voorzitter van de katholieke art- TIJDWINST senveremging. In het hoofdbestuur werd voorts dr Festen uit Tilburg be noemd. DE HALF door opium verdoofde Ja panner, die Maandag probeerde liet landhuis van de Jap. premier binnen te dringen, heeft bekend, dat hij de pre mier had willen doden. Uit wraak vanwege de politieke janboel in Ja pan. NA ENKELE ROERIGE dagen, zoals men die in gindse hoek van de we reld gewoon is, heeft Paraguay een nieuwe president gekregen. Er was een halve staatsgreep voor nodig. UIT PROTEST tegen de wetsbepalin gen, die gescheiden personen bevoor delen, zal in Juni een hele serie Deen se paren trouwen, om op dezelfde dag een eis tot echtscheiding in te die nen. MET INGANG van vandaag worden de prijzen van butaan- en propaangas in flessen resp. 2,3 cent en 5.8 cent per kg. duurder. Het zit hem in de hogere vervoerskosten. hij echter de voorwaarden, dat de Fransen grotere werkelijkheid geven aan hun voornemen om Vietnam, Laos en Cambodja onafhankelijkheid te schenken. Voorts zou de vrije wereld meer hulp moeten bieden. Generaal Navarre heeft verklaard, dat buitenlandse inmenging nodig zal zijn, als de conferentie van Genève geen vreedzame oplossing brengt. Het is vrijwel zeker, dat de Vietminh de bij Dien Bien Phoe toegepaste tactiek op grote schaal zal gaan toepassen. Daartegen zullen de Fransen niet op gewassen zijn. In een dagorder zei Navarre, dat door de verdediging van Dien Bien Phoe een grote tijdwinst is verkregen, terwijl 30 Victminh-bataljons maan denlang gebonden bleven. Navarre wenste, dat de krijgsgevangenen hun QP twee plaatsen langs de Israëlisch- Jordaanse grens hebben zich in cidenten voorgedaan, waarover door Jordanië, dat zich als beledigde partij beschouwt, reeds is geprotesteerd. Jordaniërs opendon het vuur op een Israëlische pantserauto, waarmee een Arabische herder werd ontvoerd. Er viel 1 dode. 2 Israëliërs werden g-e dood bij een vuurgevecht, dat ont stond toen de Israëliërs enkele posten op Jordaans gebied bezetten. FNULLES heeft met een half woord laten blijken, dat de V. S. niet ac- coord gaan met een communistische zege in Genève. Belangrijk noemde TWEE FRANSE parlementsleden resp. dissident Gaullist en Volks: republikein, hebben eikaar op het gelaat geramd. De Volksrepubli kein had tegen de Gaullist ge zegd: ,,Je bent een operette-gene raal". SYNGMAN RHEE heeft Eisenhower om voldoende wapens gevraagd. „Hier mee kunnen wü het schiereiland weer één maken", zei hij. Op een goede dag zullen wü zo God het wil naar het Noorden trekken. HET NIEUWE stationsgebouw te Arnhem is Zaterdag officieel door ir Q. den Hollander in gebruik gesteld. Men wil het station wat opfleuren, omdat het bijna schuilgaat achter een autobusstation. ER ZAL dit jaar geen ILSY (lucht vaartshow op Ypenburg) gehouden worden, omdat er noodzakelijke werk zaamheden aan het vliegterrein ver richt moeten worden. Volgend jaar is er wèl een ILSY. VIJF NOREN, die waren aangeklaagd door It. Pavlov, voormalig Russisch geheim agent, zijn wegens spionnage veroordeeld tot straffen, variërend van twee tot vier jaar. HET AANTAL deelnemers aan de Sterrit der Naastenliefde (van de Bond zonder Naam) zal de 7000 waar schijnlijk overschrijden. Van de 1000 dienstmaagden, bestemd voor de ope ratie DDD, zijn er al 500 aanwezig. MENEER J. TER BOGT uit Ensche de, is Neerlands beste vatenwasser. Dat is gebleken tijdens de finale van de K.R.O.--wedstrijd „Vader doet de Vaat". De provinciale kampioenen kruisten Zaterdag namelijk de vaat kwast. J^E AMERIKAANSE communisten jagers hebben door verhoren ont dekt, dat Anna Paukcr in 1947, toen haar ster nog rijzende was, heeft ge zegd, dat de communisten in de V.S. de macht in handen zouden nemen door een staking in de electriciteits industrie. Engeland heeft twee assistent lucht- macht-attaché's van de Russische am bassade beschuldigd van spionnage en hun uitwijzing bevolen. Wantrouwen kan ook verkeerd wer ken, zoals blijkt uit het relaas van de Russische vliegtuigdeskundige So- kolov, die in 1946. vergezeld van de Duitse professor Guenther <de voor malige grote man van de Heinkel-fa brieken) naar het Westen uitweek en om asyl vroeg. Men vertrouwde de twee niet en stond toe. dat ze naar Rusland teruggingen. Sokolov kwam later toch naar de V. S., maar Guen- ter bleef.... en ontwierp de beroem de MIG-15 straaljager voor de Rus sen bezoekingen moedig zouden dragen. Het wordt niet mogelijk geacht, dat er Fransen uit Dien Bien Phoe weg kunnen komen. Zij zouden honderden kilometers door het oerwoud moeten trekken. De Vietminh heeft aange zegd, dat geen lijfsbehoud zal worden geschonken. In de gehele vrije wereld droegen de reacties op de val van het fort, het stempel van bewondering voor de moed der verdedigers. In Parijs ver anderde de herdenking van de bevrij ding van het Duitse juk in een her denking van de slachtoffers van Dien Bien Phoe. Op enkele plaatsen wer den kantoren van communistische or ganisaties gemolesteerd. De Nederlandse regering heeft haar bewondering geuit voor de strijd der verdedigers van Dien Bien Phoe. DERDE DAG IN DE MOORDZAAK-BERKEL „lk moet onder de groene zoden pvE Haagse rechtbank heeft de derde U /lav van hpt nroces te een de Ber- dag van het proces tegen de Ber kelse arts O., ingezet met het horen van getuigen-deskundigen. Zoals be kend wordt O. beschuldigd van moord op zijn vrouw, met het doel door haar dood de weg vrij te maken voor een huwelijk met de dienstbode. Een der deskundigen, dr Nelemans, kwam tot de verklaring, dat de dood van mevrouw O. zonder twijfel een gevolg was van vergiftiging door cy aankali. De president las verder en kele getuigenverklaringen voor, vol gens welke mevrouw O. eens zou heb ben gezegd: „Van die poeders, die mijn man voor me maakt, krijg ik al tijd hoofdpijn. Als ik poeders moet in nemen, dan moet de assistente die maar klaar maken". Ook zou zij eens gezegd hebben: ,,Ik moet onder de groene zoden. Dan komt de dienstmeid in huis en gaan de kinderen in een gesticht' Later had zij echter ook beweerd, dat de verhouding tussen haar man en de dienstbode, Nellie A., verbroken was. Niettemin is bewezen, dat er in het tonicum, dat mevrouw O. van haai man moest drinken, cyaankali zat, Dr Hulst, gerechtelijk geneeskundi ge, had bij de lijkopening tekenen ge vonden, die op vergiftiging door cy aankali wezen. Van een tumor in de hersenen van mevrouw O., was hem niets gebleken. De verdachte had be weerd. dat z'n vrouw door deze tumor spoedig zou sterven en dat hij dit wist. Ook een andere arts, die me vrouw O. tijdens haar ziekte had be handeld, verklaarde, dat er van een tumor geen sprake was. Vandaag wordt de zaak voortgezet. P)E Indonesische regering- deelt me de. dat het weigeren van visa aan katholieke missionarissen niet gezien moet worden als een maatregel tegen de katholieke kerk. De kwestie ligt op het terrein van de regeringspolitiek ten aanzien van buitenlanders. Missionarissen worden beschouwd als immigranten en zij hebben geen streepje voor op ande ren. Studenten voerden een een invasie uit T"NE studenten van de vrüe universi- teit te Brvssel hebben aan de vooravond van hun examens, de stu die plotseling onderbroken, om een invasie uit te voeren op het Robin- son-eilandje in het Ter Kamerenbos. Weersverwachting, vanavond: geldig tot Droog, licht tot half bewolkt en' vrij warm weer. Matige tot vrij krachtige Oostelijke wind. Vandaag: Zon onder 20.18 uur. Maan op 12.37 uur. Morgen: Zon op 4.54 uur. Maan onder 2.19 uur. Zestig mannelijke en vrouwelijke studenten, riepen hier ter middernacht de „Studentenrepubliek van Plato" uit. De verovering geschiedde zonder bloedvergieten, hoewel de eigenaar van net restaurant, dat op het eiland gevestigd is, baadde in 't angstzweet. Hij kon niet om hulp telefoneren, want de invasie-troepen hadden de telefoonlijn naar de vaste wal doorge sneden. Toch verscheen de politie, maar zij moest met lede ogen aan de vaste wal blijven toekijken, daar de studenten de bootjes, die daar ge woonlijk gemeerd liggen, hadden mee genomen. De stichters van de repu bliek van Plato dronken zichtbaar voor politie en rijkswacht grote pinten bier op het welzijn van de hei lige Hermandad. Tot eindelijk het le ger zich mengde in de zaak en met rubberboten een aanval op het brug genhoofd van de studenten uitvoerde. Tien man werden ingerekend wegens „openbare dronkenschap". De overbl ij venden benoemden echter een ambassadeur, die binnenkort zijn ge loofsbrieven aan de koning zal over handigen. Tien gezinnen werden verblijd met het vooruitzicht op een gratis reis van twaalf dagen naar Lourdes, verloot onder de vele tienduizenden, die in schreven op de „Zonnewijzerreeks". De heer Rosmalen feliciteert de heer J. J. Meijer uit Voorburg (rechts) en diens echtgenote met de behaalde prijs. ATERDAGAVOND is Konin gin Juliana, na haar korte bezoek aan Engeland, op paleis Soestdijk teruggekeerd. Op de laatste dag van haar verblijf in Engeland, bezocht zij het eerste bataljon van het Royal Sussex Regi ment, waarvan zy in Juni vorig jaar kolonel werd. De manschappen paradeerden voor onze koningin en aan het slot van het défilé klonken krachtig de drie hoe ra's voor „Hare Majesteit de Kolonel". Tijdens een lunch in de officiers-mess van het bataljon, bood de koningin „har troepen" 'n geschilderd portret van Koning Willem III aan. 's Avonds was er nog een ontvangst ten huize van de ambassadeur in Londen, mr D. U. Stikker. '"PERWIJL duizenden Franse en Viet namese soldaten worden voortge dreven naar de krijgsgevangenkampen in China, is in Genève een begin ge maakt met de besprekingen over In do-China. in de conferentiezaal hing Zaterdag een voelbare spanning, toen Bidault zich van zijn zetel verhief om de Franse voorstellen kenbaar te maken. Voor Vietnam, de grootste der drie verbonden staten, die men tesamen Indo-China noemt, stelde hij voor, het samenbrengen van de geregelde strijdkrachten in nader te bepalen ge bieden. Verder: ontwapening van alle guerilla's en de politie, vrijlating van krijgsgevangenen en burger-geinter- De Britse minister van Buitenlandse ZakenEden, en Molotov zaten dicht hij elkaar tijdens de openings zitting van de vredesonderhande- gen. Onder: De Franse minister Bidault (midden) zit met andere leden van de Franse delegatie te luisteren naar de openingsrede hij de aanvang van de vredesonder handelingen. neerden en toezicht op naleving van deze maatregelen door een internat, commissie en tenslotte een „Staakt het vuren" na ondertekening van de overeenkomst. Voor Laos en Cambodja stelde hij evacuatie van alle geregelde en on geregelde Vietminh-troepen voor. De politieke problemen zouden geleide lijk kunnen worden opgelost, na het staken van het vuren. Het zou kun nen geschieden door vrije verkiezin gen, waardoor het volk zijn wil ken baar zou kunnen maken. Na hem sprake de vice-premier der Vietminh, die voorstelde eerst verder te onderhandelen, als ook de commu nistische verzetsregeringen van Laos en Cambodja aan de conferentietafel zaten. Molotov steunde dit voorstel. Volgens Bidault zijn deze regeringen echter juist met het oog op de con ferentie inderhaast ingesteld. Zij ver tegenwoordigen in feite niets en nie mand. „Spookregeringen" noemde hij het Molotov kwam daarop met een idee, om de „Grote Vijf" een beperkte zitting te laten houden, welk voor stel door de V. S. werd verworpen. Zo eindigde de conferentie weer met de oude strijdvraag. Vandaag wil men verder gaan. 'TTJDENS de tweede en laatste dag van het Congres van gemeenten in Beneluxverband, dat Vrijdag en Zaterdag in het Stadhuis te Gent werd gehouden, zjjn interessante debatten gevoerd naar aanleiding o.a. van het betoog van burgemeester Kolfschoten van Eindhoven. Men kan het congres, waaraan voor al van Nederlandse zijde talrijkfe af gevaardigden deel namen, beschouwen als een uitwisseling van gedachten over het vraagstuk van de industria lisatie, dat door burgemeester Thuys- baert van Lokeren werd bestempeld als een „angstwekkend probleem". Een suggestie van burgemeester Heusdens van Vlaardingen, om voort gaande studies te maken en een mo gelijkheid te scheppen gezamenlijk, in Beneluxverband verdere uitwisse ling van ervaring te doen plaats heb ben werd met instemming begroet. Er zal daartoe 'n commissie worden inge steld. Met een boeket bloemen in de hand wandelde HM. Koningin Juliana, tijdens haar tweedaagse bezoek aan Engeland, langs de gelederen van het eerste bataljon van het Royal Sussex Regiment, dat zij in Tidworth, Hampshire, inspecteerde. Ter gelegenheid van de interna tionale Rode-Kruisdag, tevens de 126e herdenking van de verjaardag van Henri Dunant, de stichter ran het Rode Kruis, is op het Rode Kruis Centrum te Woudschoten voor het standbeeld van Henri Du nant een krans gelegd door lt-gene- raal A. G. J. M. F. v. d. Kroon, kringcommissaris uit Noord-Bra bant en lid van het hoofdbestuur van het Nederlandse Rode Kruis. Bij deze plechtigheid was aanwezig dr M. R. J. Wilhelm, vertegenwoor diger van het Internationale Kruis- comité uit Genève. Dt-gen. v. d. Kroon tijdens 't leggen van de krans (Van onze Luchtvaartmedev/erker) ^/£EN treft in Engeland voorbereidingen voor een grootscheepse actip met vliegtuigen en bommen. Duizenden projectielen zullen worden afgeworpen boven Afrika in de genadeloze strijd tegen de tsetsevlieg, die de afschuwelijke slaapziekte veroorzaakt. Tot nog toe was men niet verder gekomen dan het zoeken en toedienen van middelen welke lij ders aan deze ziekte min of meer genezen, doch men had er nog niet de verwekker, de tsetsevlieg, zelf kunnen aanpakken. heden vee aan de gevolgen zijn ge- stcrwn. Wanneer men beziet, dat alleen in het gebied van Oeganda 40.000 men sen per jaar het slachtoffer van de slaapziekte worden, kan men zich enigszins indenken, welke een ontzet tende plaag deze ziekte, voor dit we relddeel betekent. Het wordt dus hoog tijd, dat de verwekker zelf eens bij cle kraag wordt gepakt. DE BESTRIJDING l~Ne meeste mensen hebben geen flauw idee van de omvang van deze ontzettende ziekte en van welk een invloed deze is op geheel Afrika. De tsetsevlieg is ongeveer een centi meter lang en steekt slechts overdag. Zowel mensen als dieren kunnen de slaapziekte krijgen. Is mens of dier geïnfecteerd, dan tast de ziekte eerst de ogen en tongklieren aan en ver volgens, long, lever, bloed en spier weefsel. Overal waar de tsetsevlieg zijn do mein heeft, kan mens noen dier le ven en wordt de streek onbewoonbaar Zo is momenteel ruim 6 milDoen vier kante kilometer vruchtbaar gebied in Afrika onbewoonbaar en lijder» tien tallen niillioen mensen aan de ge vreesde ziekte, terwijl grj4e hoeveel- F)it zal dan nu gaan gebeuren. In Engeland worden de voorberei dingen getroffen en duizenden bom men worden gemaakt, terwijl men een nauwkeurig plan opstelt, waarbij be paald wordt, hoe gewerkt zal wor den en met welke vliegtuigen. Het is momenteel nog niet bekend of men helicopters of normale toestellen voor deze grootse campagne zal inschake len. De manier van bommenwerpen is wel bekend. De projectielen, die elk ongeveer 3 kg zullen wegen en een zeer sterk insectendodend gas bevat ten zullen aan parachutes worden neergeworpen. De bommen zelf zijn tijdbommen en beschikken over een uurw.erk, dat op een bepaalde tijd is afgesteld. Is het uur U aangebroken, dan ontploffen alle neergeworpen bommen en bedek ken de gehele streek met een enorm rookgordijn, dat onherrorpelijk dode lijk is voor alle in dit gebied levende tsetsevliegen. De snelheid waarmee men de bom men over een gebied uit kan werpen, is vrij groot. In een. uur tijd bedekt men een gebied van bijna 20 vierkan te kilometer met ongeveer 1300 bom men, hetgeen neerkomt op 1 bom op plus minus 15.000 m2. VREDESTAAK K^Tatuurlük brengt een dergelijke ac 1 tic zeer hoge kosten met zich mee maar het resultaat kan zo groot zijn, dat als gevolg ervan weer millioenen vierkante kilometers vruchtbaar land geschikt zullen zijn voor gebruik door de bevolking, terwijl de mensheid van een verschrikkelijke plaag wordt verlost. Is dit uiteindelijk niet mil lioenen waard? Dat het vliegtuig hierbij de be langrijkste rol speelt, is buitengewoon verheugend, aangezien men - gezien de gang van zaken van de laatste tijd bijna tot de conclusie zou komen, dat buiten het burgerlijk luchtvaart- verkeer het vliegtuig slechts voor vernietiging wordt gebruik!. Dit is echter beslist niet het geval, want de machine kan buiten het feit ,dat het een snel transportmiddel is. ook nog veel andere belangrijke taken m dienst van de mensheid verrichten. Dit hebben wij onder meer kunnen zien bij de watersnoodramp, welke ons land in 1953 trof. In verschillende landen worden reeds helicopters gebruikt voor land- besproeiing en bestuiving en waar schijnlijk komt het nog eens zover, dat het vliegtuig in welke vorm ook gebruikt, slechts zal dienen voor het menselijk welzijn. pONDSKANSELIER ADENAUER, heeft verklaard het mogelijk te achten, dat West-Duitsland en de Sov jet-Unie binnen afzienbare tijd diplo matieke betrekkingen zullen onder houden. In Moskou is inmiddels positief ge reageerd op Churchills uitlating van enkele weken geleden, dat zijn rege ring betere betrekkingen met Rusland wenste. Waarnemers geloven, dat de reactie in Moskou uitgedrukt door persbureau „Tass" een uitnodiging inhoudt voor Engeland, om toenade ring te zoeken. fcen stel Amsterdamse straat jongens. vond vorige week een oude tas op straat. Echt zo'n afgeleefd vel van een tas, en helemaal een ding om eens een heerlijk partijtje mee te trappen. Dal gebeurde, en de tas zivierde lustig over en weer. voortgeschopt door met energie geladen jongensbenen. Herhaal de malen ging „het leder" ra kelings langs de wallekant van het Rokin. waar een beurtschip per. die het ding langs zijn hoofd hoorde suizen, een virtuoze sprong naar de tas maakte. Hy keek er eens in. en ontdekte een stapeltje effecten, met een totale waarde van f 135.000. Intussen zat op het politiebureau een bijna wenende kantoorbe diende te wachten op het eer ste bericht over zijn verloren tas.... Hoewel beschadigd, maar met de complete inhoud, kon het ding hem worden overhan digd.

de Stem | 1954 | | pagina 1