Vietminh in Genève toegelaten Komt Sovjet-Unie met een plan voor de vrede En nu: de lauwerkransen Deens koninklijk bezoek T N A7PPr ten einde „LITAUER", die geen Litaus sprak Onze Landsvrouwe verjaart GOEDERENLEVERANTIES RUSLAND-NEDERLAND Kinderzang voor de H. Vader Stap dichter naar Vietnams onaf hankelij kheid Het is zekerdat alles zeer onzeker is Netto-winst van 87V2 millioen EERST CHARLIE, TOEN DULLES Australiërs nog in Moskou Voortgaan naar schoolvrecle Administratieve bedrijfsorganisatie r AXEL Tel. 565 .B.) OAGRl,Ai) VOOR ZEELAND Droog weer Den grote lijst van goederen Kardinaal Van Roey IN TWEEDE KAMER De pakketten komen wee: w&\ Drie bijzonder drukke dagen Vreemdelingendienst beleefde iets vreemds „VLUCHTELING" WAS EEN DUITSER Nu retour naar Bremerhaf en LUCHTBRUG NAAR INDO-CHINA Officiële uitslag der Statenverkiezing Jasmijn is millionnaire i j ten bate van rde f 10 no. 6676. 7484 - 7161 - 9684 5924 - 8269 - 7186 92 - 1200 - 9169 - 1512 - 9178 - 11887 rde f 10 no. 19481, 20619 - 3612 - 569 - 197 55 - 13 135 - 13320 - 20746 - 703 - 20311 - 16810 EVENGIETERIJ N.V. igen kwaliteitscontrole het bezit zijn van en in staat zijn zell- tplooien. dossen van technische nige ervaring hebben drijfsmechanisatie en eer theoretische pro- 232 afd. Personeelszaken. artiirrrf*n. om/et- ungen piovisie- ,en, saldilijsten, uiz. enz. betekent oop gemak, een fo. De aanschaf- n ook zó uit! 'erteilen over Burroughs \oor even voor een vrijblijvenrl is. het gehele land i r 94e JAARGANG No. 21017 Uitgave; N V. Uitgevers My Neeriandia. Verschijnt elke werkdag Bureaux: Breda, Reigerstraat 16 Iel ttedactie: 8181 nistra tie 8778 - Verantwoordehlk Hoofd redacteur: J J tl A Bruna Heaacueraad. C. J v Hootegem, Mi Ui A J 1 1 es 6 B L de Heenter L J 1 Weslenfle V. M Vercauteren ADonnementaprUS by vooruitbetaling t 3 85 per «wartaa p I 6.55, pel week (uitsiuiteno OU ie bestell.) t 0.45 Incasso «,or 21HMI Losse nummers 13 cent fostre Voor Cod, Koningin en Vaderland DONDERDAG 29 APRIL 1954 Advertentieprys voor de gentle opiage 1 U.30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend lu de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m (Ingezonden Mede delingen f 0 30 per m/m) bil contract aan- zienlnke reductie; volledik tariel en Alge mene Voorwaarden woiden op aanvraag verstrekt Staatwerk 3 ct. pei m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te nunner beoordeling niet verlangen at te geven, worden vernietigd. Bureau vooi de Zppuwsp Eilanden; UUES, Westsingel 98, l'elefoon no. 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST. Dubbele Hoort 7. telefoon 102 - (Bubureaux: l'erneuzen. Noordsiraat 66. lel 26iil, OUSTBURG. Nieuwstraat 41. Tel. no. 35) Morgen verjaart de Koningin. Bovendien is het dan Nationale Feestdag. Een gelukkige combinatie, Landsvrouwe en volk waardig. Kan het scho ner: op het Paleis is het de Moederdagbij uitstek, in het gehele land tintelt dus de weerslag van die grote vreugde. Oud en jong, arm en rijk viert deze 45ste verjaardag mee, ieder volgens eigen aard en zede. Maar voor allemaal zal het een dag zijn van blij en dankbaar herdenken. Want de Nederlanders beseffen juist tijdens het bewind van Koningin Juliana ieder jaar levendiger, dat de nood van onze jachtige tijd wellicht nimmer en op geen enkele wijze veiliger beschutting vond dan bij haar krachtig en liefdevol beleid. Zij bewees in daad en woord telkens opnieuw moeder en Koningin te zijn voor de natie, die morgen als een gesloten eenheid de Koning aller koningen zal smeken JULIANA REGINA nog vele zegen rijke jaren voor haar gezin en voor Nederland te sparen. Op de foto: H. M. Koningin Juliana, gefotografeerd met haar jongste dochter, Prinses Marijke Foto T. VAN DER REIJKEN TWAALF EGYPTISCHE officieren zijn gearresteerd, beschuldigd van steun aan kringen, die de Raad der Revolutie vijandig gezind zijn. oOk 40 burgers zitten in de gevangenis. COMMUNISTISCH CHINA heeft aan de Britten een Engelse soldaat uitge leverd, die in Augustus jl. als ver mist was opgegeven. Ze hadden de man „vergeten". GISTEREN is het lijk van de 23-jari- ge Italiaanse Wilma Montesi door de politie opgegreven. Men hoopt de doodsoorzaak te kunnen vaststellen. HET HOGERHUIS van de Japanse Rijksdag heeft de Japans-Amerikaan- se overeenkomsten inzake de weder zijdse beveiliging goedgekeurd, De accoorden waren reeds door het La gerhuis bekrachtigd. ONDERWIJZERS, die in 1954 nog voor eerste oefening onder de wa pens moeten komen, kunnen na overlegging van een onmisbaar heidsverklaring, van de dienst plicht worden vrijgesteld. EEN INDONESISCH parlementslid heeft op verontwaardigde toon vra gen gesteld over het weigeren van visa aan Israëlische afgevaardigden voor de Aziatische, socialistische con ferentie in Bandung. Mgr dr TH. VAN DER BOM, Deken van Etten-Leur, is benoemd tot voor zitter van de vereniging tot samen stelling van de Nederlandse bedn- vaarten. Mgr van der Bom was voor heen reeds priester-lid in het bestuur, tevens vice-voorzitter. DOOR ONVOORZICHTIG inhalen botste tussen Holten en Markelo een militaire jeep van de Kon. Maré chaussée op een bestelauto. De inzit tenden van de jeep, twee man, wer den gedood. OOK DE WINNAAR van de vijfde prijs in de steentjesactie voor de Grebbekerk meldde zich. De koelkast kwam terecht bij een gezin in Ooster beek. Twee hoofdprijswinnaars zijn nog niet komen opdagen. HET OFFICIËLE bezoek van koning Haakon van Noorwegen aan Neder land, in Juni a.s., is uitgesteld, met het oog op de hofrouw, die wegens het overlijden van kroonprinses Mar tha. in acht wordt genomen. WILLY LAGES is in de Schevening se strafgevangenis katholiek gedoopt. Op de eerste Paasdag werd hem door Mgr Paolo Giobbe het H. Vormsel toegediend. (Herplaatst wegens mis- stelling). Jaarverslug-Ph ili ps JJET jaar 1.953 is voor Philips een jaar van vooruitgang geweest. Dit blijkt uit het netto-winstcijfer, dat steeg van ruim 64 millioen in 1952 tot f 87.5 millioen in het voorbije jaar. De stijging van de omzet met bijna 16 procent is groter dan de toeneming van het aantal werknemers, met cir ca 11.5 procent. In geld uitgedrukt, vertegenwoordigde de omzetstijging in 1953 een bedrag van f 217 millioen. Uit het jaarverslag van Philips, waaraan wij deze gegevens ontlenen, leren wij tevens, dat de televisie in Nederland nog in de armeluiswieg ligt. Er zijn hier slechts 8.000 TV-ont- vangers in gebruik, tegen 3.200.000 in Engeland. De Philips hete-luchtmotor is klaar, althans de kleine uitgave. De kostprij zen zijn nogal hoog, zo constateert het jaarverslag, en daarom wil men pro beren door licentieverlening tot ex ploitatie over te gaan. De ontwikke ling van de grote motor is nog gaan de. JTRANKRIJK is bereid gebleken om in Genève aan één tafel te gaan zitten met vertegenwoordigers van de rebellenregering der Vietminh. Het besluit daartoe kwam na veel aarzeling. Ove rigens vallen de Fransen niet uit de toon, want immers ook de vijanden Noord- en Zuid-Korea zitten als oude vrienden naast elkaarDe Fransen begrijpen evenwel, dat opschorting van de lopende onderhandelingen over het Indochinese probleem vermeden moet worden. Genève ziet er nog niet bijster belangrijk uit, hoewel er toch (buiten de conferentiezaal weliswaar) genoeg omgaat. Bidault sprak weer met Molotov en daarna met zijn Wes terse ambtgenoten. Bij Molotov bereikte hij dit, dat deze hem toe gaf, dat eerst de kwestie van de afvoer der gewonden uit Dien Bien Phoe geregeld moest worden, voor men kon gaan praten over de vraag welke landen aan de besprekingen over Indo-China moeten deelnemen. Molotovs antwoord was helaas, als steeds, een half antwoord. Hij zei, dat de vertegenwoordigers van de beide strijdende partyen terstond in Genève deze kwestie moesten regelen. geldig Weersverwachting vanavond: tot DIDAULT liet zijn antwoord afhan gen van het overleg met Dulles en Eden. Tijdens de derde vergade ring voerde Dulles het woord. Zoals verwacht was. verwierp hij de Noord- koreaanse oplossing van het pro- bleem-Korea. Dulles hield vast aan de in 1950 door de V.N. opgestelde voorwaarden. Deze voorzien o.m. in een commissie van toezicht op de ver kiezingen in Noord-Korea, waar men met de democratische vorm van dit werk minder vertrouwd is.... Na Dulles sprak Tsjoe En Lai, de Chinese premier, die uiteraard de Noordkoreaanse standpunten huldig de. Hij drong aan op evacuatie van Formosa door Amerikanen en natio nalisten. De Sovjet-Unie is van plan een vredesplan voor Indo-China voor te stellen, gebaseerd op een staken van het vuren en algemene verkiezingen in het land, na de Frans-Russisch? besprekingen die Dinsdag in Genève werden gevoerd. Het Russische plan voor verkiezin gen zou waarschijnlijk niet ingediend worden voordat overeenstemming zou zijn bereikt over een staken van het vuren in Indo-China. Grote aandacht geniet momenteel in Genève een zekere mevrouw Law rence Buol. echtgenote van een Ame rikaanse vlieger, die reeds vier jaar door de Chinese communisten wordt vastgehouden. Zij slaagde erin naar Genève te komen, om daar de zaak van haar en haar man te bepleiten. Er verkeren nog 31 Amerikanen in dezelfde positie als Buol, die in Koen- ming gevangen \yordt gehouden, na dat zijn toestel gedwongen was te dalen. £)E MEEST vreemdsoortige ge ruchten doen in Genève momenteel de ronde. Maar over diverse zaken ondervraagd, zei een officiële woordvoerder van de Britse regering: „Het enige, wat momenteel zeker is, is dat alles onzeker is." En daarmee kan iedereen volkomen accoord gaan. De beste en meest humoristische flits heeft „Paris-Presse" geleverd over de conferentie-entourage. Hoor maar. „De Russische „Zis" en „Zim" wagens werden direct uit Mos kou meegebracht. Ook de geblindeer de auto van Molotov werd naar Ge nève gevlogen. Daarentegen is de Ca dillac van Foster Dulles een huur auto. De Zwitserse chauffeur van de Amerikaanse minister is de vroegere chauffeur van Charlie Chaplin. „Kijk, ben je toch in de politiek geschoten?" zeiden hem zijn collega's. Hoe kom je er bij", antwoordde hij. Fj op de vele persfotografen wij zende, voegde hij er aan toe: „Ik ben de film trouw gebleven, maar nu ben ik zelf ster. Dat heb ik bij Charlie nooit kunnen bereiken!" Droog weer met over het alge meen toenemende bewolking Zwakke tot matige wind hoofd zakelijk tussen Noord en West Ongeveer dezelfde middagtemnei raturen. K Vandaag: Zon onder 20 00 uur Maan onder 15.46 uur. Morgeni Zon op 5.14 uur. Maan op 3.41 uur. J^EN GROTE LIJST van goe deren als resultaat van de in Den Haag beëindigde onder handelingen is er een protocol ondertekend omtrent weder zijdse goederenleveranties tus sen Rusland en Nederland voor het jaar 1954. Het protocol is ondertekend op ba sis van de op 2 Juli 1948 tussen Ne derland en de Sovjet-Unie gesloten overeenkomst, waarbij de handelsbe trekkingen tussen de beide landen ge regeld werden. Het voorziet in de levering door de U.S.S.R. van: granen, hout, cellulose, anthraciet, koolteerpek, kola-fosfaat, asbest, automobielen, pelterijen, con serven en van een reeks van andere goederen. Nederland zal aan de U.S.S.H. leve ren: celvezel, textielweefsels, room boter, kaas, vlees, haring, bewerkt en onbewerkt leer, geneesmiddelen en een reeks andere producten. Bovendien zal Nederland voor de Sovjet-Unie bouwen: vrachtschepen, koelschepcn, hoppercutterzuigers, em merbaggermolens en drijvende bok ken. Deze schepen en het drijvende materiaal zullen geleverd worden in de loop van 1954-1956. Voorzien wordt in een vergroting van de goederenleveranties vergele ken met de voorafgaande jaren, als mede in de mogelijkheid van een ver dere uitbreiding van het goederen verkeer tussen Nederland en de U.S.S.R. ENE leden van de Australische am- bassade in Moskou, die erop gere kend hadden, Dinsdagavond uit de Russische hoofdstad te kunnen ver trekken, hebben rerst gisteren liun reisbiljetten en uitreisvisa ontvangen. De Australische regering toonde on danks de nare^ ervoringen met Mus kou, meer fatsoen. Men zal de Russen van de ambassade niets in de weg leggen. U'ARDINAAL VAN ROEY. aartsbis- IN gchop van Mechelen en primaat van België, heeft een waarschuwing laten horen inzake de toekomstige on derwijspolitiek der nieuwe, liberaal- socialistische regering in België. De kardinaal zei: ,.Als het waar is. dat alle burgers verplicht zijn belas ting aan de staat te betalen, dan is het niet minder waar, dat de staat van zijn kant verplicht is, de belastingop brengst ten bate van allen op evenre dige en gelijkmatige wijze te besteden. De vorige regering", aldus de kardi naal, ..trof maatregelen, die aan het rechtmatige verlangen der ouders te gemoet kwamen en tevens een waar borg waren voor de schoolvrede". Na mens de gehele gelovige bevolking van België, vroeg kardinaal Van Roey rechtvaardigheid en verdraagzaamheid van de nieuwe regering, alsmede haar politieke eerlijkheidsgevoel en de wil om fair play te spelen. RECHTERS TIJDELIJK BENOEMD (Van onze parlementaire correspondent) TN het kader van de opbouw van de 1 P.B.O. passen ook regelingen ten aanzien van de administratieve recht spraak en de tuchtrechtspraak. Op heide punten kwamen gisteren in de Tweede Kamer wetsontwerpen aan de orde. Volgens de regeringsvoorstellen worden hiertoe gewone rechters be noemd én bijzondere rechters. Opnieuw speelde breedvoerig de vraag, of het benoemen van rechters niet voor het leven, niet in strijd is met de voorschriften van de Grond wet. De katholieke afgevaardigde, N. v. d. Heuvel, nam deel aan het debat en bracht een ander interessant punt in discussie. Volgens het regerings voorstel kan de regering, wanneer zij dat in strijd acht met het algemeen belang, een uitspraak van een thans te scheppen rechtscollege niét of ten dele niet uitvoeren. Het rechtscollege kan dan de zaak opnieuw in behan deling nemen, rekening houdend met het regeringsstandpunt. Maar, zo vraagt thans v. d. Heuvel, moeten er ook geen dwangmiddelen zijn tegen de Staat der Nederlanden? Hij vroeg minister Donker in deze richting als nog aanvullingen. \y/AT EEN geweldige voldoening was het, toen wij gisteren pater Kubicza, de zielzorger van de Poolse kampen in Duitsland, die Breda bezocht, konden ver tellen. dat kamp Marks nu ook geholpen zou kunnen worden! Als bewijs konden we hem (1e namen voorleggen van drie expediteurs, die het restant van 1000 pakket ten dwars door ons hele land heen, naar Duitsland willen brengen De spontane en koninklijke geste van de expediteurs kunnen we niet genoeg waarderen en daarom gaan ze naast elkaar op de ere tribune. Allereerst de fa. Gebr. Simons, Nijverheidssingel, Breda. Daar vlak naast de fa De Rijk uit Sint Willebrord. die daarmee ten tweede male een geweldig offer brengt (want ook de vorige zen ding werd met medewerking van deze firma vervoerd). En tenslot te expeditiebedrijf Vermeeren uit Baarle-Nassau. Zij verdienen stuk voor stuk een lauwerkrans. Over lauwerkransen gesproken. Op pag. 3 vindt u vandaag onze slotreportage, die een poging is, om allen te bedanken, die aan de actie meewerkten. Maar dat zijn er vele duizenden.... Weet, dat uw gaven daar te recht zijn gekomen, waar ze zo hard nodig waren. In vijftiendui zend Poolse kinderogen glanst weer iets van hoop en vertrou wen in de medemens. In UI U zult de komende weken en maanden nog veel over onze actie lezen, al zal het dan voornamelijk gaan over Maria en haar vriendinnetje, die wij naar Nederland gaan ha len. waar men haar Gods grootste geschenk: gezondheid, zal gaan geven. Behalve enkele extra ver- pleegdagen (die heel welkom zijn en bliiven), ontvingen we weer giften in geld van Fransje in Roo sendaal (f 25.—), van N.N. in Bre da 5.en van J. N. in Breda (f 10.—). Hartelijk dank! c Klaar en helder klonken de stemmen van 4000 jongens allen leden van het beroemde koor, de „Zangers van het Houten Kruis" over het St. Pietersplein te Rome, toen zij, de gezichten gekeerd naar de appartemen ten van Z. H., ver boven hun hoofden in het Pauselijk Paleis, de Paus eer brachten met enige v\n hun ontroerend gezongen liederen. De jongens traden op voor de Paus, nadat zij een plechtige Mis in de Basiliek van St. Pieter hadden bijgewoond. HET staatsiebezoek van het Deense koningspaar aan ons land is ten einde. Gisteravond, het was bijna acht uur, scheidden koning Frederik en koningin Ingrid als zeer goede vrien den van het kleine land aan de Noord zee, dat zoveel op het hunne gelijkt. Drie dagen waren eigenlijk te kort om Nederland geheel te leren kennen, maar de schoonheid van ons land en de sympathie van zijn bewoners zijn de hoge bezoekers toch voldoende ge bleken. De laatste dag van het bezoek vond een hoogtepunt in de rondgang van de beide koninginnen in het blinden instituut te Huizen, waar onze vorstin weer stormenderhand de harten van de blinde kinderen veroverde. Inmiddels hadden koning Frederik en prins Bernhard een bezoek ge bracht aan Philips' telecommunicatie- industrie, waar zij beiden een smal- In de veilingbanken. film ontvingen over de toepassing van radar. Tevoren was de beroemde Aals- meerse bloemenveiling bezocht. De hoge gasten voelden hier de veiling geest over zich vaardig worden en geestdriftig boden zij mee, toen er twee prachtige orchideën werden geveild. De beroemde klok, die de prijzen aangeeft en die door. druk- knopjes in de banken van de kopers wordt bediend, kon het op een mo ment niet meer verwerken! Natuurlijk werd ook Keukenhof, waar het nu werkelijk lente begint te worden, bezocht. Ook prinses Ire ne werd op Keukenhof gezien, maar haar bezoek was on-officieel. 's Avonds half acht zag Amster dam de vorsten weer. Toen reden de auto's van het paleis op de Dam naar het Centraal station, vanwaar de ko ninklijke trein de Deense gasten naar hun land terugbracht. Het driedaags bezoek was ten einde. "l^ORIGE WEEK trad er een beschroomde man een Amsterdams po- iitiebureau binnen, om de heren daar een tragisch verhaal te ver tellen. Hij was een Litauer, vertelde hij en in 1940, toen zijn vaderland door de Russen werd bezet, hadden de rode soldaten hem gevangen ge nomen en naar Siberië gebracht. Hij had daar dertien jaren van zijn leven in verschillende kampen doorgebracht, doch eindelijk slaagde hij erin te ontvluchten. De man, die vertelde boerenarbeider te zijn, sprak een plat, Duits accent, waarin hij zich echter toch verstaanbaar kon ma ken. Zijn moeder was een Nederlandse, vertelde hij en ze heette Wilhcl- mina Kesscl. Waar zij was overleden wist hij helaas niet, evenmin als hij kon zeggen waar ze in Nederland gewoond had. Het enige wat hij wist, dat zijn vader, die zeeman was, haar hier had ontmoet. Hij nam haar mee naar zijn land. haal was moeilijk te controleren. Het viel de ambtenaren echter op, dat de Litauer er ondanks zijn lange reis uit Siberië, er zo welverzorgd uitzag. Hij had namelijk verteld, dat hij via de Kaspische Zee, Zuid-Rusland, de Donau. Oostenrijk, Zwitserland, Frankrijk, Luxemburg en België naar ons land was gekomen. Deze voetreis was de man bepaald niet aan te zien. EEN STAKINGSOPROEP van de Franse communisten heeft weinig weerklank gevonden. De luchtvaart maatschappij Air France werd wel enigszins door de staking getroffen. LJEF VERHAAL van de Litauer was aangrijpend genoeg. Een droevig relaas over vervolging, marteling in de kampen, ontvluchting en de ge varen die dit met zich meebracht en tenslotte de ontroerende bede om hulp „Geef mij asyl", zo sprak de man De vreemdelingendienst, bij wie de man terecht kwam, vertrouwde het hele geval niet erg. Zijn levensver- dat de „Litauer" niet of nauwe lijks één woord Litaus verstond. De vluchteling had echter een verweer: „Ik ben mijn taal in die dertien jaar krijgsgevan genschap verleerd". TERUG. De vreemdelingendienst liet toen een tolk halen, die de Li- tause taal machtig was. De tolk kwam echter tot de conclusie, LIET ZAG er enkele dagen lang naar uit, dat men het verhaal van de man niet zou kunnen ontzenuwen, maar eindelijk viel hij door de mand. Dat gebeurde, toen de politie de ..Litauer" vertelde, dat men hem niet langer in het bureau kon huisvesten. Hij zou zolang in het Huis van Bc waring moeten verblijven. „Weet nu goed wat u doet", zei de politie. „Als uw verhaal niet waar is, bezorgt u dat een heleboel narigheid". Toen koos de Litauer eieren vóór zijn geld en vertelde, dat hij een dood gewone Duitser was, een werkloze chauffeur uit Bremerhaven. Hij had gehoopt in Nederland werk te zullen vinden en daarom had hij zijn hele verhaal verzotlnen. Hij zal nu aan de Duitse grensbe ambten worden uitgeleverd en daar na zaj. hij waarschijnlijk teruggaan naar Bremerhafen. waar zijn vrouw en kinderen op hem Wachten TTEGEN DE achtergrond van de he roïeke strijd om het behoud van Dien Bien Phoe, krijgt elke politieke beslissing die omtrent Indo-C'hina wordt genomen, een bijzonder voor name betekenis. Dat verklaart de agitatie, die in conferentiekringen te Genève ontstond, naar aanleiding van het gerucht, dat Frankrijk over een eventuele verdeling van Indo-China zou denken. Frankrijk en Vietnam zullen daar entegen hun toekomstige betrekkin gen regelen op basis van Vietnams algehele onafhankelijkheid en gelijk waardige samenwerking in de Franse Unie. Het is een waardevolle eerste stap naar de onafhankelijkheid, die ech ter vooral betekenis heeft als sym bool. Officiële woordvoerders in Ameri ka geven de Fransen nog geen enkel houvast, voor wat betreft eventuele Amerikaanse inmenging in de strijd. Tegelijkertijd duikt het gerucht op, dat de Amerikanen een enorme lucht brug in Indo-China willen vormen, voor de aanvoer van materieel naar Indo-China. LIETT Centraal Stembureau te Mid- delbuig sleide de olficieie uitslag van de jongste Statenverkiezing vast. Deze verschilde zo goed als «iet van de officieuse. De behaalde cijfers van de par tijen zijn: P.v.d.A. 40.562 (tegen 33,703 in 1950); K.V.P 28.670 (26.326); CHU 25.428 (25.518): A.R 10,977 (19.807); VVD 12.393 (11.680); CPN 818 (1182i; SGP 12.848 12922)GPV 1272 (955) en Kath. arb. 2215. J-JFT ZAL Jasmijn, het doch tertje dat werd geboren uit het huwelijk van de filmster Rita Hayworth met prins Alt Khan, haar gehele leven aan niets ontbreken. Tenminste... voorzover het de materie be treft. Prins AU Khan heeft er namelijk in toegestemd een be drag van anderhalf millioen dollar beschikbaar te stellen, voor de opvoeding van de nu vierjarige Jasmijn. Het meisje zal het grootste deel van haar jeugd bij haar moeder door brengen, maar ook haar vader zal gelegenheid hebben zijn kind af en toe te zien. Tussen de gescheiden echtgenoten is nu al onenigheid gerezen over de godsdienst waarin Jasmijn moet worden opgevoed: Mohamme dan- s of Christelijk.... Zorgen genoeg om het meisje dus, al leen vraagt men zich weieens af. of Jasmijn niet in de eerste plaats behoefte zal hebben aan echte ouderliefde en een leven in een harmonisch gezin. On danks haar rijkdom, is Jasmijn meer te beklagen dan vele „ar me" kinderen. 2900-82082

de Stem | 1954 | | pagina 1