DISCUSSIE rond opening met gebed W zit: Niet alleen STERKE ARM, maar ook: HELPENDE HAND De bus blijft rijden V< In raadsvergadering van Hulst: Voorstel van KV P-fractie niet onverdeeld gunstig ontvangen WALCHEREN Z-.VLAANDEREN ZUID-BEVELAND ZE! Hoofden gemeentepolitie congresseren Technische- en machinistenschool Middelburg hadden goed jaar Concessie Sluiskil-Breda verleend V. al is cl DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 27 APRIL 1954 „Niet passend" Nieuw gemeentehuis te Westkapelle MIDDELBURG Ik ga nu met plezier mijn was doen BISAMRATTEN IN ZEELAND TERNEUZEN „SPREIDING VERANTWOORDELIJKHEID VRAAGT GEDEGEN OPLEIDING" Politievraaffstuk hoogst actueel PLAATSING DER AFGESTUDEERDE LEERLINGEN LEVERDE GEEN MOEILIJKHEDEN OP HEIDEBRAND BIJ BERLICUM HULST HEDEN MORGEN Af ei TTET EERSTE VOORSTEL, dat de gemeenteraad van Hulst te behan- •*--*- delen kreeg, was een verzoek van de K.V.P.-fractie, om de raadsver gaderingen voortaan met gebed te openen. Over deze kwestie is een langdurige discussie ontstaan. Tenslotte bleek bi.i de stemming, dat de heren Chr. Willemstein en C. van Arenthals er tegen waren, zodat het voorstel is aangenomen. EAe heer Willemstein verklaarde zich niet tegen het gebed als zodanig, doch hij vond het hier niet op z'n plaats. Hij vreesde dat het meer een sleur en gewoonte zou worden, dan werkelijk gebed. Ter illustratie van dit argument wees hij op de geest van de laatste raadsvergaringen waarin hij een gebed niet passend vond.Hij voel de er meer voor de kwestie nog even uit te stellen en b.v. voor elke verga dering 2 minuten stilte te betrachten Ook de heer J van Mierto had er in principe niets op tegen, maar hij wees er met nadruk op dat de goe de intentie dan bij de raadsleden aan wezig moest zijn „En het is de vraag of de K.V.P.-fractie (die met het voorstel gekomen is! altijd met de juiste intentie bezield is" zo ver klaarde hij, zich hierbij afvragend of de K.V.P.-fractie „eens een goede beurt wil maken naar buiten". De heer van Arenthals wilde hel voorstel ook maar liever uitstellen en de heer Peeters voelde meer voor de 2 minuten stilte welke de heer Wil lemstein gesuggereerd had. Daarna verklaarde de heer J Mar tens, als woordvoerder van de K.V.P.- fractie, dat het betreurenswaardig is dat sommige raadsleden aan de goede bedoelingen van de aanvragers twijfe len. In een uitvoerig betoog bepleitte hij alle aanwezige argumenten om het voorstel aan te nemen, waarna de heer Blommaert er nog zijn verwondering over uitsprak dat, hoewel er geen principiële bezwaren bleken te be staan, er toch zoveel stemmen tegen verheven werden. Daarop volgde de stemming met ge noemd resultaat. YVETHOUDERSSALARISSEN de heer L de Wilde, het toch op f 5(10.— te houden, aangenomen. Aan gezien het een garantiekwestie is en de risicofactor gering zal zijn. brengt het voor de gemeente overigens toch in het ongunstigste geval een betrek kelijk klein financiële consequentie met zich mee Voorzitter P. Warnier bracht nog het Godsplein ter sprake. Men wil er, nu de schuur is afgebroken, een aan trekkelijk hoekje van maken, met wat aanplant e.d. De heer Martens betoog de dat dit niet de bedoeling was; er moet uiteindelijk een verkeersweg van de Dubbele Poort naar de Markt ko men Ook de heer van Mierlo wees daarop en beklemtoonde dat de „door braak" nu afhing van één enkele on willige eigenaar. Hij verwachtte ech ter t.z.t. een voorstelvan B. en W. Voorzitter Warnier betoogde dat de papieien voor de gemeente nog fout liggen, zodat onteigening van het voor de doorbraak nog nodige pand voorlo pig onmogelijk is. De N.C.B. kreeg zijn garantie van f 3000.voor de landbouwdagen in Juli, de raad zal vervolgens meewer- j ken aan uitbreiding van het onderwijs aan de Huishoudschool St. Martha (na tuur en scheikunde en Engels), de van Maelstedeweg werd in beheer, onder houd en eigendom overgenomen, net verzoek van de melkslijters om de ver koop van melk aan huis te verbieden met uitzondering van het ziekenhuis en dergelijke instellingen werd inge willigd en de koop van een pakhuis aan de Stationsweg werd voorlopig aangehouden om bij de Rijkswaterstaat eerst voor de belangen van betrokke nen te pleiten. Het uiteindelijk doel n.l. de aanleg van een „rondweg" zal voorlopig toch niet verwezenlijkt kun nen worden. In de rondvraag informeerde de heer Willemstein naar de subsidie in de aanschaf van een luidklok voor de N. H Kerk. B. en W. zullen deze kwestie afwerken. Ook vroeg lip naar de aanleg van een kinderspeelplaats in Nieuw-Hulst, waarvoor de bewoners oude materialen van de gemeente wil len hebben, teneinde zelf de speel plaats in te richten. Naar de voorzit ter zei, is er juist een plannetje voor ontworpen. De raad kan er dus de volgende keer over beslissen. Advertent ei W wasgoed motvrij ORGANON-OSS (Advertentie) Brandend maagzuur blust U in een mum Een ui twee ïtennies ïaioii smelten op de tong. En eer u het weet, is 't leed geleden. Zo hoeft u dus nooit bang te zijn, dat iets, wat u graag lust, eens verkeerd valt. Dat zuur is vlug ger genezen dan het opkwam. Daar om een prettig, veilig gevoel, altijd Renmes bij de hand te hebben. 70 per inwoner WESTKAPELLE hééft veel werk ge- maakt van de opening van het nieuwe gemeentehuis. De officiële plechtigheid werd verlicht door de Commissaris van de Koningin, jhv. m- A F. C de Casembroot. die een versierde sleutel ontving van het dochtertje van de burgemeester, Kne- sta Tvdeman. Tiidens de rede van burgemeester Tydeman liet deze horen, hoe hij uit gerekend had. dat het nieuwe stad huis f 70 per inwoner kost. In Den Haag was dat destijds 50 per in woner, maar daar kostte de verhui zing f 54000. terw 1 Westkapelle er f 12.53 voor betaalde Hoe zou het, anders kunnen, dan dat jhr. de Casembroot oude herinnerin gen ophaalde aan de tiid dat hij bur gemeester van Westkapelle was. Hij maakte de architect een compliment voor zijn bouwwerk en kon tot zijn vreugde constateren, dat wei het West- kapelse gemeentehuis, maar niet de sfeer van de plaats veranderd is. ("hok over de wethouderssalarissen werd een hele boom opgezet. Ged Staten bleken zich niet accoorti te kunnen verklaren met het eerder ge nomen besluit de jaarwedde der wet houders op f 1500.te stellen. Het college wilde er nu f 800.van ma ken. Waarom men dit in Middelburg wil zei de heer Martens niet te kun nen begrijpen en hij verklaarde dat de raad voor die f 1500,moest blij ven vechten. In het algemeen aldus de heer v Mierlo moet men Ged. Staten gelijk geven, doch voor Hulst dient een uitzondering te worden gemaakt. Vele andere leden verhieven hun stem te gen dit voorstel van Ge.d Staten, als argument aanvoerend dat de werk zaamheden der wethouders in een ge meente als Hulst veel uitgebreider en tijdrovender zijn dan in een wille keurige plattelandsgemeente met een zelfde aantal inwoners. Tenslotte werd het voorstel-Martens, voor een sala riëring op f 1500.te blijven ijveren aangenomen. Met de ontvanger-salariëring kon ce raad het al evenmin eens zijn. Na uit voerige pleidooien van de heren Mar tens, Peeters en v. Mierlo werd een voorstel aangenomen, de minima te stellen op f 5000.per jaar indien het een streek-ontvanger betreft en op f 6000.wanneer het om een ontvan ger voor Hulst alleen gaat. DOORBRAAK NOG ONMOGELIJKER. TK lieb een proef genomen met Castella Parels en het resultaat was ENORM. Mijn mening is voortaan altijd Castella Parels. Ik ga nu werkelijk met plezier mijn was doen. De vlekken zie je eruit trekken en je behoeft gelukkig maar eenmaal het goed te spoelen. Dat betekent zo'n tijdsbesparing, dat een pak Castella Parels mij dubbel zoveel waard is. Zo schrijft ons één van de vele tien duizenden huisvrouwen die opgetogen zijn over de snelle en fantastische resultaten, die zij bereiken met Cas tella Parels, het wasmiddel van de nieuwe tijd. Castella Parels strooit men zo in het water en direct ontstaat verrukkelijk schuim. Geen papje vooraf te maken! Alle vuil trekt enorm snel uit het goed: in paniek vluchten de vuilste vlekken. Eén maal spoelen is genoeg. Al met al betekent dit een geweldige tijdsbesparing. U vliegt nu door de was heen. En u staat versteld van de blankheid, de hel derheid en de zachtheid van alle goed, dat u behan delt met dit won- der-wasmiddel. Bovendien vindt u in Castella Parels (47 ct) een uiterst veilig wasmiddel, waaraan u alle textielweefseis met een gerust hart kunt toevertrouwen. Volg de beste raad die u ooit werd gegeven: haal nog vandaag Castella Parels in huis 94-oo Te Hocdekenskerke sneuvelde er een £)E BISAMRATTEN, de gevleesde dljkenvernielers, duiken af en toe ook in Zeeland op. Eind vorige week zagen enkele per sonen er eentje zwemmen bij de zee dijk van het waterschap Hoedekens- kerke. Pogingen om het beest te vangen mislukten, waarop de water bouwkundig opzichter, de heer Pries ter, een steen wierp, die zo hard aan kwam dat de rat het begaf. Aan wal gesleept bleek het een groot manne lijk exemplaar te zijn, dat van snuit tot staart een halve meter lang was Een onderzoek wordt ingesteld of er zich hier of daar een kolonie van deze ratten bevindt. ELECTR. KABEL VOOR INDUSTRIE TERREIN B en W. schrijven aan de raad: Voor de electrische aansluiting van de op het groot-industneterrein op te richten bedrijven van de firma's Wa verijn en Leijs is het nodig, dat in de Kleverskerkseweg een electrische laagspanningskabel ter lengte van plm. 460 m wordt gelegd, vanuit het transformatorhuisje bij de silo, naar genoemde bedrijven. De kosten hiervan worden geraamd op plm. f 8000. De uit deze investe ring voortvloeiende kapitaalslastcn kunnen voor dit jaar door het bedrijf zelf worden opgevangen. NED. BLINDENBOND GAF KUNSTAVOND. De Ned. Blindenbond heeft een uit stekend geslaagde propaganda-, kunst en filmavond gehouden in de Schouw burg. Het openingswoord werd gespro ken door burgemeester mr. dr. N. Bolkestein die wees op de ontwikke ling in de zorg voor de naaste en als zijn mening uitsprak, dat ook de blin de een plaats in het arbeidproces kan bekleden Het Middelburgs Mannen koor trad onder leiding van de heer J, Kuiler tweemaal op en deed de vele aanwezigen genieten van uitste kende zang, De blinde pianist Thier ry van Driest toonde op meer dan overtuigende wijze aan, dat een blinde kunstenaar zich in elk opzicht met zijn ziende collega's kan meten en dat ondanks het feit, dat de piano, waarop hij speelde, in een allerminst perfecte conditie verkeerde! Zijn vertolking (o.m. van Chopin Polonaise in As) was subliem De heer Joh. van den Berg, Bonds- propagandist hield een rede, waarin hij o.m. vertelde, dat er in ons land ongeveer 4900 blinden zijn, een zeer laag aantal in vergelijing met het Oosten der wereld, waar millioenen blinden een ellendig bestaan hebben. De Ned. Blindenbond zoekt (en vindt ook vaak) de oplossing der problemen van zijn leden in het maatschappelijke vlak. ri.w.z., in hun inschakeling :n het economische leven als steno-ty- pist(e) telefonist(e) Na de pauze werd de film ,Een van ons" vertoond, gemaakt naar een novelle van Willem Kramer, welke op indringende en boeiende wijze, de lot gevallen uitbeeldt van een jonge man, die dooi een ongeluk het ge zichtsvermogen veliest, maar on danks grote moeilijkheden ioch een gelukkig mens wordt en zijn weg door het leven weet te /inden. Mr. J. E. Hornstra, directeur der Stichting Zeeland sprak een slotwoord, waarin hij erop wees, dat ook in Zeeland ge leidelijk aan meer aandacht zal wor den besteed aan de verschillende cate gorieën van lichamelijk gehandicap ten. FEESTAVOND. Het Cabaretgezelschap „De Water landers" onder leiding van de heer B de Jonge trad op voor de Sportvereniging „Vitrite Works" die haar jaarlijkse feestavond, hield in „De Gouden Poorte" alhier Het is een uitstekende avond ge worden en het door he' gezelschap verwerkte programma werd bijzonder op prijs gesteld, getuige het telkens opklaterend applaus. Voor deze feest avond was veel belangstelling en de Sportvereniging kan op een geslaagde avond terugzien. FILMVOORSTELLINGEN. De Vereniging „Uit het Volk, Voor het Volk" organiseert op 30 April a.s. doorlopende filmvoorstellingen voor de Middelburgse jeugd in de Electro- bioscoop. Er zullen een speciaal Oran je-programma en jeugdfilms worden gedraaid. Tot de leden der kascontrolecom missie werden benoemd Edw Water schoot en Fr. Serarens. Districtsbe stuurder Kenter gaf een heldpre uit eenzetting over het mantelcontract der landarbeiders Middelburg NACHTSTROOMTARIEF en W. berichten de raad dat het B. hun na lange onderhandelingen met de PZEM is gelukt een aanbieding te krijgen, waardoor invoering van een nachtstroomtarief mogelijk wordt, ook al komt deze nog niet geheel tegemoet aan hun verlangens. Gezien de reeds lang bestaande wensen en ook hun wens om aan de verbruikers zoveel mogelijk service te bieden, menen B. en W. thans toch te moeten voorstellen om tot de in voering van een nachtstroomtarief over te gaan, waarbij zij tevens in overweging geven de tarieven daarvoor geheel geliik te stellen aan die. welke door de N.V. PZEM aan haar verbrui kers in rekening worden gebracht. DU tarief bedraagt 5 cent per K.W. plus f 0.35 per maand vergoeding voor de meter Biervliet AL LOOPT ER op een dorpstoneeltje nog wel eens een agent rond, die hoofdzakelijk uit snor, sabel en wenkbrauwen bestaat, de tijd dat men de politie zag als een logge en Ietwat onaangename verschijnings vorm der wrekende gerechtigheid is voorgoed voorbij. De *aalJ der Politie is eerst en vooral een dienende Die gedachte beheerste dan ook de eerste bijeenkomst van het driedaagse studiecon gres van korpschefs der gemeente politie in de Zuidelijke provincies, dat momenteel in Hilvarenbeek wordt gehouden. \/ervolgens bracht een verzoek van de 1 W.S.C. De Sportvrienden een ga rantie van f 500. te verlenen voor de amateurcourse op Zondag 31 Mei (wel. ke op het parcours van Nieuw-Hulst verreden zal worden) andermaal veel spraakwater teweeg. De heer Martens wilde niet verder gaan dan f 350. doch tenslotte werd het voorstel van (Advertentie) Het was een bijeenkomst in zonnige sfeer. Burgemeester Meeuwisse, die velen kennen als de charmante gast heer tijdens de traditionele Kempische cultuurdagen. had de deuren van zijn mooie gemeentehuis ook nu gastvrij opengezet en onder de koperen kroon luchters van de Raadszaal luisterden een aantal gezagdragers uit Zeeland, Brabant en Limburg, die deze dagen op „Huize Groenendaei" domicilie hebben, naar wat de inleiders te zeg gen hadden. Drs. M. A. M. van Helvoirt, burge meester van Boxtel, betoogde dat de medezeggingschapsgedachte, die de structuur van onze gemeenschap gaat beinvloeden, ook aandacht verdient in de sector der overheidsorganen. Ook de ambtenaar (in casu de politieamb tenaar) moet geleidelijk aan bedeeld worden met een recht tot meespreken en medeoordelen, al zal dit recht hier natuurlijk ander liggen dan in de particuliere bedrijven. Het zal namelijk nooit een recht tot mede-beslissing kunnen zijn op het niveau van de top leiding. Tegenover een van hoog tot laag gegradueerde medezeggingschap tic. Burgemeester Meeuwisse ontwik kelde enkele interessante gedachten over de sociale taak van de politieman en commissaris van 't Hof uit Ber gen op Zoom. die het congres presi deert. merkte op, dat men naast „de sterke arm" ook en vooral „de helpen de hand" als symbool van de politie taak moet, laten gelden. Verder had de receptie allo charme, die feestelijk heden op het Raadhuis van Hilvaren beek nu eenmaal plegen te hebben Behalve door burgemeesters van een aantal omliggerde gemeenten, werd zi.i ook door ettelijke autoriteiten van Justitie bijgewoond BEL AN GSTELLING VOOR METAALVAKKEN 'NAM TOE Het jaarverslag over 1953 van de vereniging „De Ambachtsschool" te Middelburg laat vele goede dingen horen over het onderwijs, dat aan de belde van deze vereniging uitgaande onderwijsinrichtingen de Techni sche School en de Machinistenschool vorig jaar werd gegeven. Het werd Maandagavond uitgebracht in de al gemene ledenvergadering door de se cretaris-penningmeester, de heer S. Caljouw, en het meldde o.m., dat het nieuwe leerjaar begon met 451 leerlin gen, van wie er 306 niet in Middel burg zelf wonen. Het aantal leerlingen in de metaal vakken nam ook nu weer toe, zodat in alle klassen met een maximum bezetting moest worden gewerkt. De aangifte voor de afdeling timmeren liep iets terug. Begonnen werd met een experimenteerklasse voor de me taalbewerking en voor de houtbewer king. De resultaten kunnen, gezien de korte tijd dat zij bestaan, momenteel nog niet beoordeeld worden. De plaat sing der jongelui bij diverse patroons had een gunstig verloop. De meesten waren al geplaatst voor het einde van het schooljaar. De afdeling electrotechniek kreeg een nieuw theorielokaal naast de in wording zijnde montagehal en voor hardingsoven ter vervanging van een smidsvuur aangeschaft. Het school gebouw kreeg een vernieuwd dak en de centrale verwarmingsinstallatie werd gereviseerd. De leerlingen maak ten excursies, bezochten filmvoorstel lingen en brachten een bezoek aan het Museum van het Zeeuws Genoot schap, terwijl zij zich hard inspanden bij hulpverlening tijdens de waters nood. MACHINISTENSCHOOL in het ambtenaren-team zal een even redige mate van mede-verantwoorde lijkheid moeten staan De spreiding der verantwoordelijk heden over het corps brengt de nood zakelijkheid van mede-V3ïantv;--Nde- soonlijkheidsvorming naast de techni sche scholing der ambtenaren. De inleiding van burgemeester van Helvoirt inspireerde <le politiechefs tot enkele practische opmerkingen. Zo constateerde hoofdcommissaris vd. Werf uit Eindhoven, dat het Rijk nog altijd tekort schiet bij de opleiding van politiemannen. Terwijl het leger niet millioenen wordt gesteund, moet de politie met een karige subsidie trachten rond te komen. De heer vd. Werf noemde de burgemeester van Breda als een warm voorstander van verruimde overheidssteun aan de po- litie-opleiding. Een interessant debat ontwikkelde zich over de wijze waarop de mede- zeggingschapsidee in de politie-corpsen verwezenlijkt kan worden OVERLEG NOODZAKELIJK „LIET politievraagstuk" werd in et- telijke van zijn aspecten behan deld door de burgemeester van Geleen, Mr. Dr J. van Banning. De begren zing der bevoegdheden van de politie, de organisatie en indeling van het p<* litie-apparaat en de opvattingen om trent de taak van dit apparaat in het maatschappelijke leven, vormen een probleem, dat zeker nog niet aan zijn oplossing toe is en de komende jaren ernstige en voortdurende aandacht zal vragen. Het streven naar en de be reidheid tot zo ruim mogelijk overleg tussen bestuur, justitie en uitvoerende macht is een eerste en belangrijke voorwaarde om het vraagstuk naar ziin oplossing te brengen Over de re delijke deoentralitatie, die Dr. van Banning zei voor te staan, bleken de meningen in de zaal verdeeld, maar dat maakte de discussie juist belang wekkend. Na een rede van Dr. A. Corneiissen uit Nilmegen over „De Rechtsstaat", was het tijd voor het diner en daarna hield het gemeentebestuur ter ere van de congressisten een feestelijke recep- (VNDANKS alle maatregelen die er genomen zijn, om bos en hei in deze periode van grote droogte te be schermen voor brand, kon er gister middag toch een stuk heide tussen Rosmalen en Berlicum in lirand ra ken. Dank zij een krachtig aanpakken door de brandweren, bleef de brand beperkt tot een gebied van ongeveer een halve hèctare. Dit gebied is echter volkomen verschroeid. Tussen de gemeenten Rosmalen en Nuland ontstond later in de middag een heidebrand. De brandweren uit Nuland en 's-Hertogenbosch nemen aan het blussingswerk deel. Ongeveer vijf hectare heide, struik gewas en kleine dennen gingen ver loren. De oorzaak is nog onbekend. „CIRCUS KNIE" IN HET CONCERT GEBOUW Door de stichting Het Nederlandse Volkstoneel werd iri het Concertge bouw het bekende stuk van Carl Zuckmayer „Circus Knie" opgevoerd. Dit stuk behandelt het wel en wee van de mensen wier huis op vier wielen staat en die de voor- en tegenspoed ondervinden van het seizoen over de gehele wereld en het labiele bestaan van kermisartisten. De uitvoerenden en we denken hier in het bijzonder aan Johan Elsensohn als vader Knie. Annie de Lange als zijn dochter Katharina, en Aaf Bou- ber als Bibbo, cassière en wasvrouw wisten met medewerking van de ove rige rollen dit stuk, dat zeer zeker tot de massa spreekt, tot een bloedwarm stuk leven te maken. De talrijke bezoekers, die èn door de sterk sprekende intrigue èn door het vaak meesterlijke spel werden meegesleept, toonden aan het einde ondubbelzinnig hun grote waardering. BURGERLIJKE STAND Huwelijk Jan Guiljam 23 Jr. Jm. (won. te Zaamslag) en Cornelia Ver- straten 27 jr jd.; Pie ter Moes 23 jr. Jm en Maria Verberkmoes 20 jr. Jd. Geboren: Freddy z,v. Geradus Lam mens en Magdalena van Hoecke (won. te Westdorpe»; Adriaan z.v. jan Over. dulve en Levina de Regt (won. re Axel); René z.v. Richard de Maes- schalck en Erna Oubrie: Theodora d. v. Theophile de Smet en Celina van Opdorp; Hendrlkus z.v. Otto Lamain en Geertruida Beeldens (won. te Delf- zel iEllie d v. Petrus d'Hont en Maria de Groene; Maria d.v Cornelis Pijnen en Leuntje de Vriend. Overleden -.Clara dr Visser 70 jr. echte, van Jan Klaassen. gemeente van nog geen 5000 inwoners een voorbeeldig resultaat. St. Jansteen WIT-GELE KRUIS. In de laatste bestuursvergadering van het Wit-Gele Kruis werd beslo ten om de contributie te innen op 2 en 9 Mei a.s. in het gebouw van de Boerenleenbank en 16 Mei a.s. in het gebouw der Bewaarschool te Hei kant. Het bestuur zal op die dagen tel kens zitting zouden na de Vroegmis tot 12 uur 's middags Lamsivaurde No* van irem Advertentie) De shampoo voor het hele gezin Inhoud '12 liter de afdeling bankwerken werd o.m. een gen. The Machinistenschool opleiding L-* voor werktuigkundigen ter koop vaardij had eveneens een goed jaar. De examenresultaten waren bijzonder goed. Hoewel er van een tekort aan scheepswerktuigkundlgen niet meer gesproken kan worden, had de plaat sing der geslaagde leerlingen bi) ver schillende stoomvaartmaatschappijen een vlot verloop. Ook nu weer studeerde een aantal jongelui voor rekening der K.P.M. aan de school. Diverse excursies wer den gemaakt en vijf lezingen werden gehouden, terwijl de school op de ten toonstelling „Nederlands Fabrikaat" met een belangrijke stand vertegen woordigd was. De leerlingen verleen den uitstekende hulp in de rampda- Itóïp WH Prijs 1.25 voor iedere haarkleur enorme ichutmwerking leep- en alkalivri) meer dan 40 haarwassmgen Cosmetische fabriek KREML0N Rotterdam FANFARE BRENGT SERENADE Het echtpaar Al. van Driessche-Plat- Jouw hoopt op Woensdag 28 April a.s. de dag te herdenken waarop zij voor veertig jaar in het huwelijksbootje tra den: Op die dag in de avonduren zal de fanfare „Vrijheid Eendracht" de Jubilarissen een serenade brengen. De heer van Drlessche is namelijk be stuurslid der fanfare en sedert meer dan vijftig jaar lid, waarvoor hij reeds een kon onderscheiding heeft ont- vangpn JAARVERGADERING U.K. LANDARBEIDERSBOND Onder voorzitterschap van jac. de Booy kwam de R.K. Landarbeiders- bond St. Deusdedit in Jaarvergadering biieen. Het ledental is met. 8 leden toege nomen en bedraagt thans 109. Financiële problemen heeft men in 1953 niet gekend en zo had men op 31 Dec. 1953 een mooi appeltje voor de dorst, het kasgeld bedroeg tosn n.l. f 89,24. HANDBOOGSFORT Onder voorzitterschap van de heer Ed. Duyserinck werd heropgericht de schietvel'. „Getrouwe Broeders". Reeds gaven zich Velen op als lid. Het ko- ningschieten zal ieder jaar plaats vin den, terwijl iedere maand een schie ting zal worden gehouden voor alle schutters uit de omgeving. Biervliet zal weer een bloeiende vereniging rij ker worden. Sluis PENSIONAAT ST. JOSEPH. Nadat de gebouwen van het Pensio naat St. Joseph aan de Diaaibrugse- weg reeds vele jaren leeg staan begint thans de belangstelling voor koop e.d. toe te nemen Konden we enkele we ken geleden berichten dat een gedeel te van de gebouwen inge cht zou wor. den voor de houtindustrie van J. G. van Hal, ook de zgn. pastorie en boer derij werden nu verkGcht Gewacht wordt nu nog op een kopèr voor het hoofdgebouw maar wie zal daarvan de koper worden? RAADSVERGADERING. De raad dezer gemeente za, Donder dag a.s. in openbare vergadering bij een komen. De agenda vermeldt o.a.: bespreking realiseren van een gedeel te van het uitbreidingsplan; bespre king besteding van het woning-con tingent voor de jaren 1954 t.m. 1956: beschikken op een verzoek van J. van Hanegem te Tiel om een bijdrage voor woningverbetering; beschikken op een verzoek van W, E. P. Hoegen te Sluis om gebruik van gemeentegrond voor uitbreiding van een benzine-sta tion; beschikken op een verzoek om subsidie van de Christelijke Stichting voor school- en beroepskeuze in Zee land; en beslissen omtrent verhoging der garantie voor het bevolkingson derzoek op t.b.c. PROGRAMMA KONING1NNE- FEEST. Het programma der feestelijkheden ter gelegenheid van de verjaardag van H. M. Koningin Juliana, biedt voor elck wat wils, In de ochtenduren zul len ip de Markt wedstrijden voor de schoolkinderen worden gehouden De ze omvatten o.a.: voor de jongens trek-, en duwkamp, zaklopcn, treinhalen en voor de meisjes blokjes-rapen dweil- hoekey en treinhalen. Des middags zal van 14.00 tot 16.30 uur een verkeerswedstrijd worden ge houden voor wielrijders. Dit belooft een *cer nuttige en interessante wed strijd te worden en er kan aan worden deelgenomen door ieder tussen 12 on 80 jaar Na afloop hiervan volgt op het sport terrein een voetbalwedstrijd tussen de lagere scholen. De avond wordt dan verder gevuld met een muziekuitvoering door het muziekgezelschap .Apollo" en een avond-oriëntatie-rit voor auto's, mo toren en bromfietsen over een afstand van ca. 15 k.m. HET OFFENSIEF GAAT VOORT. Het reeds aangekondigde êindoflen- sief van het uniformencomité, ten doel hebbende de nog ontbrekende gelden voor de aanschaffing der uni formen voor het harmoniegezelschap „De Verenigde Vrienden" op korte termijn bijeen te garen, en dat vlak voor Pasen werd ingezet, heeft aan hevigheid tot nu toe niets ingeboet Enkele malen hebben de leden van het comité nu opnieuw de gemeente in alle richtingen doorkruist, gewapend met collectebussen en vergezeld van een geluidswagen die de ingezetenen reeds van verre opmerkzaam maakte op de naderende aanval op hun goed geefsheid c.q. portemonnaies Bij een van deze inzamelingstochten pleegde men ook een invasie in het ge meentehuis, alwaar de vroede vaadr'en in alle gemoedsrust een lij vige agenda aan het afwerken waren, doch er na de eerste verbouwereerd heid over deze plotseling storing in hun ambtsbezigheden welwillend in toestemden, dat ook hun geldbuidel een aderlating onderging. Ook de recettes van een tweetal bals deed het tekort aan gelden weer enigszins slinken. Een dezer bals werd in samenwerking met de plaat selijke gymnastiekvereniging „THOR", die deze gelegenheid aangreep om haar materialenfonds wat aan te ster ken, gehouden in zaal „Reseda" bij de heer H W, van Aalst. OPRICHTINGSVERGADERING N.R.K. Tot op heden ontbreekt in onze ge meente een afzonderlijke plaatselijke afdeling van het Ned. Rode Kruis, een vorm van naastenliefde die interna tionaal is georganiseerd. Teneinde ook in Sas van Gent tot oprichting van een zodanige afdeling te komen, zal vanavond om 7.30 uur in hotel „De la Bourse" aan de West kade een bijeenkomst worden georga niseerd, waar de heer de Visser Smits van het hoofdbestuur van het Neder landse Rode Kruis, een uiteenzetting zal geven omtrent de taken en werk zaamheden van het Rode Kruis. GOES GOESE SPOORMANNEN KREGEN EIGEN CLUBLOKAAL De Goese spoorwegsportclub heeft Zaterdag haar eigen lokaal gekregen op het terrein aan dc De Ruyterlaan. De dienst „Weg cn Werken" heeft het hecht-doortimmerd neergezet en de clubleden gaven het ecu gezellig aan zien. Des middags werden in de derde klas wachtkamer de genodigden ver welkomd door de voorzitter, de heer Koster en in het bijzonder de „spoor wegvoetbalver. S.A.C." uit Haarlem, de heren Meyler en Zwartepoorte van dc KNVB; de stationschef en de techn inspecteur J. Colijn. Na de opening van het clubhuis volgde de geanimeerde voetbalwed strijd met SAC. welke door de Goe- senaren met 3-2 werd gewonnen, zo dat zij in het bezit kwamen van de wissel-vertrekstaf. De burgemeester van Goes, die de wedstrijd bijwoonde, bood de Goese spoormannen zijn gelukwensen aan. Des avonds werd een feestelijke avond gegeven in Slot Ostende, waar op de Goese brandweer een bont pro gramma verzorgde. s Heer Arendskerke T}E commissie vergunningen perso- nenvervoer, heeft gisteren te Den Haag uitspraak gedaan in de commis sie-kwestie van de busdiensten Sluis kil-Breda. die geëxploiteerd wordt door de' ZVTM te Temeuzen De beslissing is ten gunste van de ZVTM uitgevallen. De concessie werd verleend en is bij voorbaat uitvoer baar, hetgeen beduidt, dat de bus dienst mag blijven worden uitgeoe fend. ongeacht of er bezwaarschriften worden ingediend. Dit besluit heeft in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen bil tallozen grote voldoe- de bewuste instantie tenslotte zo veel begrip voor de positie van deze streek heeft getoond, dat ze O.Z -Vlaanderen het, recht op een onafhankelijke zekere verbinding met overig Nederland niet heeft onthouden. Juist nu dezer dagen het veer Perk- Dolder-Kruiningen weer hervat wordt, zou kunnen blijken, dat naast een noodzakelijke goede bootverbinding de busdienst op Breda niet, gemist kan worden, hetgeen moge blijken uit een niet afnemend reizigersaanbod. DE LIJST IS UITGEPUT De heer J. Polderdijk heeft de be noeming tot lid van de Raad niet aan genomen. Benoemd is thans de laatste op de lijst van de C.H.U. voorkomende can- didaat, de heer P. van Sabben. DIAMANTEN ORGANIST Op 3 Mei a.s. zal het 60 jaar geleden zijn, dat de heer P. Traas als 18-jari- ge jongen in dienst trad van de Ned. Herv. Gemeente als organist. Baarland DE RAAD OVER YVETHOUDERS SALARISSEN ENORME „STEENTJES-OMZET" Tiidens de spijkeractie voor Katho liek Thuisfront zijn de Hulstenaren er bekaaid van af gekomen; er werden Seen draadnagels verkocht Als om dit goed te maken, heeft een heel regi ment dames voor een steentjes-om'.et gezorgd, die bewondering afdwingt. Er werden biina 7000 steentjes verkocht, hetgeen f 1725,75 cipbracht. In een treksel uit de notulen aan G.S te zenden. Een heel debat ontstond over dn huurprijs van een terrein t.b v. de fa. Woudenberg, die de toren moet res taureren. De kerkvoogdii vroeg daar voor f 120 per jaar en B. en Wstelden voor daar op in te gaan, hoewel zij de houding der kerkvoogdii oncollegi aal vonden. De heer de Vriend wee er on. dat. de aannemer zelf voor een terrein heeft te zovegn De gaf te kennen eigenlijk overdonoeia e /iin geweest daar de aann,e%nJpn dreigd had niet meer terugJe komen als hii niet gauw een terrein kreeg Tenslotte namen B en hun voor De begroting kan, door de ontred dering door de watersnood ontstaan, pas nu behandeld worden. Zonder veel aanmerkingen weid v'aaj;a' een eindbedrag van f 139.09a met, een post onvoorzien van f 2129 De huren der woningwetwoningen werden vast gesteld oo resp. f 5,20. f 5.50 en f 5,95 ner week. Kloet in se CONCERT IN ZIEKENHUIS De muziekvereniging .Excelsior" eaf in het ziekenhuis „St. Joanna" een concert, dat door bijzondere omstan digheden od Eerste Paasdag niet kon doorgaan. Eer selectie van Paasliederen werd tot groot genoegen van zieken en ver- Dleeond personeel ten gehore gebracht. Na aftnop werden de muzikanten ge- racteerd De gemeenteraad kreeg in behande ling een verzoek van G.S om een me ning te geven over een door Hen voor genomen verhoging der wethouderssa larissen van f 230 op f 300 per laar De raad bleek niet eensgezind te den ken over de omvang vnn de wethou derswerkzaamheden en het liep uit op een stemming De heven de Vriend. Beulens en Elenbaas stemden tegen, de heer de Bruyne was voor en de heer Driedijk onthield zich van stemming. De heer de Vriend verzocht een uit- HULST. Bioscoopgebouw. 20 uur: Tien van het vreemdelingenlegioen. 1 ST. JANSTEEN. Dansen bij J. der We duwe om 4 uur. Dansen in de zaal Beatrix bij P. Bauwens. Jaarmarkt- schieting op staande wip. SAS VAN GENT. Olympia-theater, 20 uur: Vergeten levens. TERNEUZEN. Luxor, 20 uur: Meisjes in het wit. AXEL. Het Centrum, 20 uur: Achter kloostermuren. OOSTBURG. Ledel, 20 uur: Export in blond. SAS VAN GENT. Olympia-theater, 20 uur: Vergeten levens. TERNEUZEN. Luxor, 20 uur: Meisjes in het wit. TTET Ol snijd ik lange zeker gerl alleen ma scherp in| goed te maar ooli lichte, zwl tientallen mate, juil het TBC- sproken, tieiige boj komst in zou iemarl had gepral 11 allicht I knopingl dus begrijpl bij die bootl .treffen! Zijl was wegge'T zinnige sterf die mensen F met de pakl iets speciaal| ben. Dat hèddel was een mol zeggen, omdl den, zo bang| om Maria op het laatsl konden haarl belofte doenl we er nog nf voor een jaf kunnen krijl willen? Zou niet téveel Zouden haaij veel beteken| ons plan ap wisten we „Herken jl Ze knikte n| de mensen, ben gebrachl mij toch gevij en mij vergeten? buiten het k| praten!" Nagestaardl woner. gingf waar Maria, wonen .Het ons, die in dj de grootste peloosheid hl U)E KA MET zynska naam wad lende reinhl tientallen dip dagelijks de den waren sd gewassen doei op een vensl servenblik ml draadjes garl eierendoppenj ren beschildl aan Pasen wand droeg om de ikoonl een krans vëf Paasviering cl roerende vrof van ellende.J de geschuurd vertellen ovel lemaal tewecf er geschreveil „Over mij. F Toen vertel lemaal zo gil De tulp| plaatsen Parijs. Maar- zamelpunt route met t| waarvan del colu van de| Van de 7 sl equipes naar! stand van ol controle te ring bleek, reeds de str| Nederlandse 1 met Jaguar i| hurgring uitl wagen werd F de strijd en H rug. De inzl licht gewone! Bij het krl stelde de vlj zich in slag precies om nummer één Walker met Van de N route door c over de Hun zen naar Bel van een uur ten nog vier gereden en deze laatste weer was, a fris maar zc voor Trier v en daar de DE Bij de star l'Jke route 01 den de deelr etappe, over hoogd gemic speciale etap ten. In tota^ 00r 12 teat 1 tot 7. net voorgesc naalden, ber Nederlandse teding van 1 er eén minr v. Dassen-K

de Stem | 1954 | | pagina 2