DE VROUW EN HAAR DOMEIN IParijs viert het feest van de lente MIJN DOCHTER en het edele balspel Modeshow van internationale allure Herstel de PEULVRUCHT in ere Plotseling zijn alle zorgen verleden tijd HEGEL" VOOR DRIE DUBBELTJES Een avond vol beloften.... De Camenbert" is al heel oud Last van hoge bloeddruk Aan voorjaarsmoeheid (valt heus wel te ontkomen Croed-vaderlands en bovendien gezond deau" aitzet extiel M HULST Uit de post van Mrs Eisenhower Een stad gaat zich kleuren Groentenkalender Het geschenk van een monnik Tovermiddel een goed medicijn DE camenbert is niet van vandaag of gisteren. Al 175 jaar geleden werd deze smakelijke kaas gebo ren. De uitvindster een eenvoudige boerin in Normandië, heeft er een standbeeld mee verdiend. Het staat in YOGHURT is nu ideaal Damesivist ALS u eens wist wat een kostelijk voedsel peulvruch ten zijn. Mantel wordt,.,, rok en bolero AFRASTERING VAN 5000 KM. Een man als paedagoog Goed voorbeeld doet... R ënten, mevr. ar vagen ;kige winna- bedrag van is het devies •ieken haar :eert. j ons bezich- TIS WAGEN voor U ver- rjES ES te modellen ia materiaal ,-zaam lakwerk r iedere beurs itgebreidste i alle soorten GGERS ETALAGES J vindt 't bij: 1 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 24 APRIL 1954 \E LE1STE jubelt over Parijs. De Parijsenaars begin- (te/i weer te lachen liet leed van de teinter, de kolenboer \nctuis, is vergeten, flet stadsbeeld is vol komen veranderd \jiel is inniger, in tiemer, vriendelij ker geworden. De Champs Elysees is nu weer meer dan een brede avenue en een verkeersslagader: nu er bomen botten en de terrasjes aange kleed zijn met stoe len en tafeltjes, be gint se haar rechten als wandel pier te hernemen, ledereen komt hier om te zien en.... om gezien te worden. Met een blij gemoed en een licht hart. Het loont de moeite om daar nu eens op een terrasje te gaan zitten en het leven eens voor V te laten defileren. Al- De handel in zonnebrillen loopt weer. Bijna ■verschuilt zich achter donkere glazen: de lentezon „Perst U Ike's broeken |£ji; populariteit van de Amerikaanse presidentsvrouw, Mrs Eisenhower, I blijkt vooral uit de enorme stroom I brieven, welke dagelijks binnen komt. ISoms brengt alleen de ochtendpost (ongeveer 700 epistels, grotendeels ge- I schreven door Amerikaanse vrouwen, (die de presidente het een of ander vertoeken. Gemiddeld komen er voor 1 „Alamie Eisenhower" echter acht hon derd brieven per dag binnen. Vaak houden ze ook verzoeken in haar m„n i op dit of dat attent te maken. Zo ontving ze dezer dagen een kort I briefje, van een arbeidersvrouw uit I Chicago, dat als volgt luidde: „Heel Amerika spreekt momenteel over (Air. Carthy. Zeg toch tegen Uw man, Idat hij deze Mi Carthy van eommu- Inistische sympathieën beschuldigt eri i hem voor een gerecht daagt." Ëen vrouw uit New York schreef: „Ik heb I in een krant gelezen, dat U nog steeds I eigenhandig de broeken van Ike perst. I Vertel me nu eens. Mamie, of dat ook I werkelijk waar is." Een knaap van (twaalf jaren kwam met een ander I verzoek: „Ik heb een boek gelezen (over Japan en ik zou gaarne vacantie gaan houden in Tokio, maar wij heb- Iben er geen geld voor. Als U me er (nu eens vier duizend dollar voor wil- |de lenen? Ik zal ze, als ik groot ben eerlijk terug betalen en ik wil ook 1 vier procent rente betalen. Bovendien (zal ik als ik groot ben altijd op Uw «man stemmen en voor het geval die dan soms dood is op Uw zoon!" leen dat is een tour- tje naar Parijs al waard. Want ieder een geeft hier acte de presence: de minister evengoed als de vuilnisman in Zondagspak, de slovende huisvrouw evengoed als de beel dige mannequin in haar snoezig jurkje iedereen immers is Ischerp en er is zoveel moois te zien, dat ge kijken moet. Ik liep de tvinkel binnen van mijn vriendin. Nog een maand geleden klaagde i?,e steen en meen en ik had beslist met haar te doen: er werd niks eer verkocht, er waren j*een centen meer, Frankrijk en zij en al aar concurrenten •zouden bankroet gaan of er zou een oorlog ko- [men, die Europa zou vernietigen Nu lachte ze breeduit. De zaken? Nu. die liepen iets beter, maar, moet je horen. Zondag ben ik met Jean- Claude (haar man) en de kinderen naar Gif geweest. Ken je Gif niet? Je moest je schamen. Kind, het is het heerlijkste plekje op aarde. De kinde ren hebben op een wei gespeeld en Jean-Claude en ik hebben ons aange steld als twee scholieren. Kindlief, ik heb de lente geproefd. Terwijl ze me voorging naar haar zitkamertje ach ter de winkel, zbng ze hooguit: Je veu, je veu, je veu que tu m'aimes" Ge moet nu door Parijs wandelen en de lente zien komen. Het lied van de lente zingt overal: in de parken zitten de moeders met haar kinderen; in 't Bois de Bologne zoeken knappe, adc- lijke amazones (zonder geld) een rijke industrieel. De terrasjes zijn uitver kocht. Iedereen schijnt plotseling weer geld te hebben voor een dure aperi tief. buitenlands bier of een heerlijke maaltijd. In het quartier Latin gonst het van bedrijvigheid. Ik heb nooit geweten, dat liet er zo druk kon zijn. Alles wat strident is, er voor wil door gaan, of van het milieu houdt, heeft plotseling de boulevard St. Michel be volkt. Bi.i Dupont op de hoek is het tot diep in de nacht een drukte van belang. OUDE GLORIE den schuifelen langs hun uitstalkas ten. Misschien kopen ze iets. Mis schien kopen ze niets. Maar dat fla neren hoort er bij. Het moet. Want 't is een onderdeel van de lente, zoals de lente een onderdeel van het jaar.. Ik kan u aanraden nu eens naar de Sacre-Coeur te gaan kijken. Neem dan niet het kabeltreintje maar be stijg de trappen, moedig en vlug, zo als het past. Allereerst zult ge erva ren hoe heerlijk het ontluikende groen het gebouw omlijst, hoe scherp het wit nu afsteekt tegen het blauw van de hemel. En als ge boven over de balustrade hangt en uw ogen zoekend over Parijs laat wandelen, zult ge overal kleine plukjes groen ontdek ken. Op de ene plaats nog aarzelend en bang. elders al royaal, veelvuldig en moedig, als had de zomer zijn in trede al gedaan. NET ALS W'IJ A ls we weer naar beneden gaan is het al donker. Voor ons uit loopt een paartje, innig gearmd, hoofden tegen elkaar. Iedere Parijse lente avond is nu eenmaal vol van tedere beloften, zegt mijn man als veront schuldiging. Het tweetal schiet een bistro binnen. Wij ook. Dan komt er een praatje, natuurlijk over de lente. En voor we weer verder gaan, weten we, dat het verliefde tweetal gehuwd is, net als wij, vier kinderen heeft, net als wij, maar bezeten is van de Parijse lente.... net als JEANNE DONKER tijdens een bijeenkomst van de artsen der Parijse zieken huizen zijn gegevens bekend ge maakt omtrent een nieuw mid del tegen hoge bloeddruk. De dokters May en Heyton hebben de resultaten bekend gemaakt van de vele proeven, welke zij hebben genomen met een tot nog toe in Europa onbekend ge neesmiddel, dat is samengesteld uit een plant, die Veel voor komt in India en Pakistan. De plant heet „rauwolfia serpenti na" en behoort tot de familie der apocynacecn. Een aftreksel van deze plant wordt in genoemde gebieden reeds vele eeuwen gebruikt als een min of meer geheim tovermiddel te gen hoofdpijnen, nerveuze storingen, storingen in de bloedsomloop enz. De in Frankrijk verkregen resulta ten zijn zeer interessant. Hoewel beide geneesheren in dit verband niet van volledige genezing wensen te spreken zijn ze er toch van overtuigd, dat het nieuwe geneesmiddel uitstekende re sultaten kan sorteren. Het van de plant gemaakte geneesmiddel heeft sterke invloed op de bloedsomloop en verlaagt onmiddellijk een te hoge bloeddruk. Ook de bijkomstige ver schijnselen, zoals nervositeit, hoofd pijnen. enz. verdwijnen snel. Een belangrijke bijkomstigheid is eveneens dat de pillen uit de rauwolfia ver vaardigd geen enkel vergif bevatten en dus in alle veiligheid kunnen wor den ingenomen. De Franse medici ver wachten een grote vlucht van het nieuwe geneesmiddel. (~)ok Montparnasse is totaal veran- derd en St. Germain des Pres schynt weer wat van de oude glorié heroverd te hebben. Heerlijk ook is het langs de Seinekaden. Vriendelijk glinstert de zon in de beweeglijke golfjes. Zacht wiegen de sportbootjes langs de wal. En dan de Boekinisten, Ze hebben hun kisten weer open en cr is weer zo ontzettend veel te koop Hegel kost drie dubbeltjes, nog goed koper dan een Pin-up girl. Honder- /"X VER AL klagen de mensen over de voorjaarsmoeheid. Men voelt zich afgemat, uitgeput en dodelijk ver moeid. terwijl de prestaties vap die i dag toch maar matig waren. De veranderingen in de natuur doen ons lichaam reageren en «vragen om tijdelijke wijzigingen in onze levens- wijze. Helemaal verkeerd is het om j de voorjaarsmoeheid met koffie of i sterkere stimulerende middelen te lijf te gaan. Vooral in deze periode moe ten we ons lichaam wat ontzien en I ons voeden met lichte kost. Verstan- I dig is om niet te veel vet vlees te eten. Met reuzel moet zeer matig wor den omgesprongen. Beter nog is om de pot maar gesloten te laten. Ook niet te veel zware kaas. Lichte kost in het algemeen vergemakkelijkt de vernieuwing welke ook ons lichaam iedei^ lente min of meer ondergaat, In het algemeen geldt, dat dè maag vooral in deze periode niet te zwaar mag worden belast. Zuurkool zonder vet of te veel krui den, vruchtensappen en.... vele ten groenten zijn aangewezen mid delen. Ook onze onvolprezen yoghurt als bestrijder van de voorjaars- rerjeheid uitstekende diensten bewij zen. Overigens lette men er vooral op dat men niet gaat slapen met een ge vulde jaag. Meer dan in andere jaar getijder. heaft men kans op nare dro mer:; op wakker liggen enz. Geef ook uw o-i a een voorjaarstoilet. Gooi er een deken af. Zo koud is het niet meer. haar vroegere woon- plaats Vimoutiers. De9 kaasboeren uit de streek komen er ieder jaar bloemen leggen en houden dan en pas sant een verbroede ringsfeest, waarbij vele tonnen wijn worden leeggemaaktMet ou de liederen wordt Ma rie Harel dan „ge vierd" en toch beweert men dat haar de eer slechts te beurt is ge vallen, omdat de mil de gever van het re cept onbekend is. Dat zit zo! In die tijd passeerde er een kloos terling de boerderij van Marie Harel. Het was warm en vlak bij hing een zwaar onweer in de lucht. De monnik was moe. Hij wandelde al drie dagen en had dorst en honger. Marie liet hem rusten in de mooie woonkamer, bereidde hem een maaltijd en laafde zijn dorst. Toen de kloosterling ver trok, verontschuldigde hij zich. dat hij de arme vrouw niets kon betalen. Maar.hij gaf haar een nieuw re cept van kaas. Er gingen weken over heen voor Marie er toe kwam het re cept eens uit te proberen. Al haar eerste product had evenwel een dus danig edele en zuivere smaak, dat zc het ging markten. In enkele uren was haar voorraad uitverkocht. De camen bert was zijn wereldtournooi begon nen. Marie Harel echter was geen zakenvrouw. Geen ogenblik is het in haar opgekomen om de bereidings wijze geheim te houden, melk op te kopen, volk aan te nemen en rijk te worden. Dat alles lag toen in haar on middellijk bereik. Ze had onmetelijke kapitalen kunnen verdienen en ze zou rijk in plaats van arm zijn gestorven. Toen de bestellingen van vele dorpen uit de streek binnen kwamen, vertel de ze de andere boerenvrouwen1 hoe ze de camenbert moesten maken. Ze vroeg alleen om haar kaas „camen bert" te noemen, naar het lieve dorpje waarin zij was geboren. Ze stierf op hoge leeftijd, zonder geld achter te laten. dat het principe van de snel kookpan reeds drie eeuwen oud is. Een Fransman. Denis Papin, con strueerde in 1680 een zware ijzeren ketel, waarvan het deksel door klam pen werd vastgehouden. Door een kleine opening ontsnapte de stoom. Met dit apparaat werd uit beenderen en wat groente binnen korte tijd een krachtige, smakelijke soep bereid. Dit toestel, dat de „beenderenverteerder van Papin" wejd genoemd, had zelfs een primitieve veiligheidsklep. dat de winkeliers in Rome er nu eindelijk een boekhouding op na moeten gaan houden om het de ambtenaren van de omzetbelasting wat gemakkelijker te maken. Totnutoe werd de winkelomzet door de belas tinggaarders maar zo'n beetje geschat. Tot groot verdriet van de winkeliers is aan deze gemoedelijke toestand nu een einde gekomen. Mocht emigra tieplannen voor Italië hebben, bedenkt U zich dus nog even! Heus, u bent dit voorjaar niet op en top gekleed, als u niet voorzien bent van een parapluie. die eigenlijk dezelfde functie heeft als de nog wel bekende „rotting", die de heren enkele tientallen jaren geleden meevoer den. Overigens... parapluie...? Het woord is wat te zwaar voor dat fragiele, sierlijke ding. Wij zijn echt benieuwd, of het instrument ook kan dienen om zijn draagster te behoeden voor de regen.. We laten u de foto echter voornamelijk zien, om te kunnen wijzen op de leuke compositie.' hoed- handschoenen-parapluie. I CR is geen land mee te bezeilen", zei mijn vrouw, die ochtend. En om dat ik mijn medeleven uitdrukte in dat nietszeggende woordje „zo" en vervolgens een bladzijde van een lij vig weekblad omsloeg, zei ze het nóg eens. „Als ik ze een pop geef, wil ze de teddy-beer hebben en als ze de beer heeft, zeurt ze om de pop. En maar jengelenZeg, luister je?" Ik zei, dat ik natuurlijk luisterde, maar dat ik er ook niets aan doen kon. „Het zullen de tanden zijn", zei ik. „Ja", zei mijn vrouw, „maar ik zit ,.^Ienige huisvrouw tobt omdat ze haar gezin niet da- versm VJfeS VOor kan zetten, of vis of eieren, maar ze maaat de peulvruchten, die ook een grote waarde voor ons lichaam vertegenwoordigen, eiwit a ®even ons vlees, vis en eieren? Onder meer het bouw °"ontbeerlijk is voor jong en oud, omdat het de dat ho]311 "ohaam bevordert en slijtage herstelt. En angrijke eiwit leveren ons de peulvruchten ook. melk of1 We ons erw*en- °f bonenmaal een glas overtuiori6Ven We een melkt°etje, dan kunnen we ervan Zorgen' v dat onze behoefte aan eiwit gedekt is. is onze 6 i bovendien nog voor verse groenten, dan Houd pnma in orde' vanavond n"8 goed*vader'andse bonenmaal in ere. Zet uw no... nog wat peulvruchten in de week en verras één van de volgende schotels. Schotel van bruine bonen^0' a"dere bonen, halve k7 k 1 a 15 u bruine s aardappelen. een flinke halve kg uip„ aPPel. ion ongeveer sn ma?er sPek' "«nVr ^-tTetCefk weekwater en zachtjes gaar koken in ongeveer anderhalf uur. Na een uur koken een le pel zout toevoegen. De aardappelen schoonmaken, een paar maal doorsnijden en gaar koken. De uien schillen, in plakken verde len en licht bruin bakken in de boter of margarine. De appel schoonmaken, snipperen en op het laatst even met de uien mee bakken. De bonen afgie ten en het nat bewaren. Aardappelen, bonen en uien dooreen scheppen. Desgewenst het geheel met bonennat smeuig ma ken en op smaak bren gen met aroma of jus. Het spek in dunne plak ken snijden, deze lang zaam croquant en licht bruin bakken. Het spekvet door het gerecht mengen, het spek er als garnering op leggen. De schotel goed warm opdienen. Een groentesla erbij geven. Witte bonensoep met ker rie. Deze soep wordt bereid van een rest bonen en bonennat. De eerste dag worden de bonen gegeven met aardappelen, zure saus, een sla van geraspte biet en rauwe witte kool. verder piccalilly of augurkjes en uitjes. Voor de soep een kopje gekook te witte bonen achterhou den. 1 1 met water verdund bonennat, een kopje ge kookte bonen, een middel matig grote ui, anderhalve eetlepel boter of marga rine, een eetlepel kerrie poeder, zout, desgewenst peper of een scheut melk. De bonen in een weinig vloeistof verwarmen en fijn stampen. Geleidelijk de rest van het vocht er door roeren. De ui schil len, snipperen en licht geel fruiten in de boter of mar garine in een gesloten pan, op het laatst de kerrie meebakken. De bonen met het bonennat toevoegen en de soep een kwartiertje laten trekken. Indien men dat wenst, de smaak van de soep verzachten met 'n scheut melk of scherper maken met een weinig pe per en extra kerrie. Linzen. halve kg linzen, een uitje, een kleine winter wortel, 30 g (twee eetle pels) boter of margarine, kruidnagelpoeder, laurier blad, zout. De linzen na een nacht weken aan de kook bren gen met het weekwater en zachtjes gaar koken in on geveer 3/4 uur. Na een half uur koken het zout, de in stukjes gesneden groenten en het laurierblad toevoe gen. Wanneer de linzen gaar zijn, het kooknat af gieten en het laurierblad verwijderen. De boter of margarine lichtbruin laten worden en over de linzen schenken. Di linzen opdienen met aardappelpurée en gekook te prei. Het kooknat tot soep verwerken. TAE laatste modeshow tijdens het l"Heure des Dames in het Am sterdamse Doelen Hotel was die van AVECO. Een collectie, die met elke buitenlandse collectie kan wedijve ren. Naast een mantel of complet, die meer tot het „haute couture"- genre, dan tot de confectie behoren, zijn er ook heel goedkope en toch elegante zomerjaponnen en voorjaars- ensenilóles. Parijse elegance en Amerikaanse vindingrijkheid gaan hier hand in hand. De materialen behoren, ook wanneer het een eenvoudige zomer- japon betreft, tot de beste die in Ne derland en in het buitenland worden geweven. Door de gehele collectie vinden we ensembles die op zes en ze ven verschillende manieren können worden gedragen. Daar is bijv. „Negresco", een wijd- klokkende zomermantel met een enorme kraag. Deze mantel werd zó gesneden, dat de draagster deze met één handgreep (nl. door een patent sluiting open te trekken) kan verde len in een zwierige rok en een opval lend chiejue bolero. Aveco komt tegefhoet aan de grote vraag naar „wandeljaponnen". Daar is „Ligne nouvelle", gemaakt van zuiver wollen kamgaren jersey. Deze creatie bestaat uit een marine-blauwe wandeljapon, geheel doorgeknoopt en een kort jasje. Dit jasje biedt ontel bare mogelijkheden. Het is voorzien van grote zakken op de zijkanten. Zakken met kleppen, waar doorheen men de ceintuur kan halen. Deze valt dan ongeveer tien centimeter on der de taille. Men kan de ceintuur ook om het middel dragen, dan is het een tailleurjasje geworden. Zonder cein tuur: een topper, die men op prac- tisch elke zomerjapon kan dragen. Wandeljaponnen brengt Aveco in vele verschillende modellen. Soms zijn het overgooiers, die als cocktail japonnen kunnen worden gedragen, zonder blouse, dan weer jurken met grote kragen, die het hoofd omlijsten en beschermen. Elegant en practisch zijn de een voudige tweed japonnen en de cos- tuums van glanzend laken. Daar is „Concorde", gemaakt van zwart la kense velours met een warme zijden glans. Maar „schijn bedriegt": het ma teriaal is van zuiver wollen garens geweven. „Concorde" heeft een aan sluitende rok en een jasje in de zo ge wilde „cape-lijn". Naast deze zeer goede confectie staat de ontwerper van Le Chapeau Artistique met een aantal hoeden, die al even Frans zijn als de modellen van Aveco. Waar de ontwerpster werkt cn speelt met grote kragen, brengt dit hoedenhuis kleine recht op het hoofd staande kapjes van picotstro, panama grosgrain en laize. Bij een uiterst ele gant complet, waarvan de japon met een rose shawl werd versierd, brengt Le Chapeau Artistique een rose dopje, dat de aandacht vraagt door de speelse lijn. Het aeeëntueert de haren van de mannequin en laat zien, hoe belang rijk zo'n klein hoofddeksel wel kan zijn, vooral wanneer het omlijst wordt door een grote opstaande kraag. Speelse lijnen, draagbare modellen en goede kwaliteiten, maken deze show i tot een ware modemanifestatie van in ternationale allure. Op de tekening ziet ge de mantel „Jacqueline". Men lette hier op de in lopende lijn, de doorgestikte zakken en de pas rondom de kraag. Dit mo del weegt nog geen 250 gram! De ele gante hoed is een ontwerp van Le Chapeau Artistique. Deze hoed is ove rigens de uitzondering, die de regel bevestigt. De meeste hoeden zijn klein. De grote modellen vertonen golvende randen, die aan de zijkanten breder zijn dan aan de voorkant. „Ligne Nouvelle", een tweedelig zuiver wollen jersey ensemble, be staande uit een jasje en een wandel japon. Het jasje kan op vele manieren worden gedragen. De ceintuur, die nu een tien centimeter onder de taille valt, kan ook om het middel worden gedragen, waardoor men een tailleur jasje met een ruim schootje krijgt. Verder kan het als topper worden ge dragen op elke zomerjapoif. De wan deljurk van dit ensemble kan naar keuze van de draagster wofden ge garneerd met witte piqué. Negresco, een prachtige klokkende mantel met een enorme kraag, die zoals de ontwerpster, mevrouw J. E. Agema-Velthuyzen zegt: „De vrouw beschermt". Negresco is een der meest interessante modellen van deze col lectie. Een mantel, die men met één handgreep, door een ritssluiting open te trekken, verandert in een zwierige rok en een chique bolero. TN Australië heeft de Minister voor Landaangelegenhlden van Queens land bekend gemaakt, dat men in dit gebied een afrastering zal maken van ruim 5000 km. lengte om de schapen tegen wilde honden te beschermen. Er is voorgesteld, om da belangrijk ste schapengebieden successievelijk te omrasteren. Over drie jaar zou dit werk uitgevoerd dienen te zijn. er mee. Overal loopt ze voor je voe ten. Ik heb geen tijd om ze bezig te houden. Ik heb mijn werk,..." En ze constateerde dat met een sterke nadruk op „ik", zodat ik me moreel verplicht voelde, het weekblad dicht te slaan en met de gestrengheid eens goeden vaders naar mijn dochter te blikken. „Baw", zei die „baw"! Dus pakte ik de bal en overhandigde die aan Dymphy, „Ga jij maar mooi met de bal spelen...." Maar de optimistische veronderstel ling dat daarmee het leed geleden zou zijn. sneed geen hout. „Paps baw spewe!" zei ze. En wel met zoveel aandrang, dat ik het niet over mijn hart kon verkrijgen, haar verzoek te negeren. Dat hart werd trouwens toch al vermurwd door de stilzwijgende aandrang van mijn vrouw, om haar voor even van een extra-zorg te ont lasten. Even later stond ik in de tuin. Met Dymphy en bal. „Papa baw spewe!" Cn toen ben ik met de bal gaan spe len. En als ik één seconde afliet, vuurde mijn dochter me aan. Met luide kreten en veel gezwaai van ar men. Ze wilde nu eens niet zelf spe len, maar vaststellen hoe haar vader het deed. In het uiterste geval, toonde ze zich bereid, de bal aan te geven, maar het zware werk was voor mij. En hoe harder ik het gummi op de stenen bonkte, hoe geestdriftiger ze werd. Mijn vrouw wierp af en toe een goedkeurende blik door het raam. „Zo mag ik het zien", zei die blik en na een minuut of tien had ik het gevoel, alsof mijn armen nog maar met een enkel vezeltje aan mijn lichaam hin gen. „Nu Dymphy spelen", zei ik. „Nee", zei Dymphy, „papa spelen". En haar onderlip zakte af.'Toen het rumoer dreigde te beginnen, viste ik de bal maar weer onder een struik vandaan cn het laatste restje energie uit mijn leden. De bal ging hoger dan hij voordien gegaan was. Na een kwartier was het zover, dat zelfs de zweep er niet meer aan ge holpen zou hebben. Ik zei, dat Dym phy moest spelen en Dymphy zei, dat papa moest spelen en toen ben ik naar binnen gegaan, na voorzichtig en met vaderlijke tederheid de bal in haar armen te hebben gesloten. Hevig was het lawaai, dat een minuut later de ochtendlijke stilte tussen de huizen verscheurde. Mijn vrouw kwam de kamer binnen. „Kun je nu geen vijf minuten dat kind bezig houden?" zei ze. J.V. Adver.entle) Zeker, haar grootmoeder en haar moeder gebruikten reeds MAÏZENA DU RYE A en zij volgde dat goede voorbeeld. Vandaar haar lekkere groenten, smakelijke soepen en smeuige sausen. En als haar vriendinnen vragen hoe het komt dat zij zo lekker kan koken, dan zegt zij „Goed voorbeeld doet goed vol gen" en gebruik zoals ik - MAÏZENA DURYEA voor het binden van groenten, soepen en sausen. Dan zijn mislukkin gen bij voorbaat uitgesloten. In de maand Mei kunnen we al weer rijkelijk profiteren van voed zame groenten van de koude grond. De soorten, die de komende maand in ruime mate op de markt komen, zijn vet gedrukt. Koop deze groen ten. Zij zijn niet alleen het goed koopst. maar tevens uit voedings oogpunt bezien, het beste. Andijvie, asperges, bloemkool, ker vel, komkommers, koolrabi, kroten (bieten), peterselie, peulen, postelein, prei, raapstelen, radijs, rabarber, ra- menas .selderij, sjalotjes, sla, snjjbiet, spinazie, spitskool sterkers, tomaten, witlof, worteltjes.

de Stem | 1954 | | pagina 9