Sovjet-kapitein Chochlof weigerde moordenaar te zijn Vreugde en hoop in de kampen der uitzichtlozen Nieuw „desertie-geval'' bekend gemaakt Iedere maand een offer Voorbereidingen van „Genève" zich vormen attractie op In fort Dien twee soldaten op elke vierkante nieter Met twee Oost-Duitsers moest hii bestuurslid N.T.S. uit de weg ruimen Belgische regering gevormd Oostenrijkers beraamden overval in K.L.M.-vliegtuig Een circus is er niets hij r GAATJES IN DE RUITEN.... N DAGBLAD VOOR ZEELAND EN van So" MEN zal zelden de gelegenheid krijgen pakjes-dragers even enthousiast te zien sjouwen als de kinderen op deze foto in het kamp Lintorf. Dat ging met een ijver, die hen beslist met hun nieuwe verworven schatten in staat zou stellen om naar het einde van de wereld te draven, (foto links) Waardevolle inlichtingen Aanhoudend droog weer helpers gaan in cassatie de vie,i helpers b« «e ontsnapping ieJ™en gevangenen Tussen prikkeldraad en mijnenvelden Gebrek aan voorraden ïïi6™" °P gericht. de Fransen meter voor meter terug te dringen, totdat mogelijk de toestand onhoud baar wordt. MARIA ZAL GEHOLPEN WORDEN Zetelverdeling: socialisten 9, liberalen 7 SINISTER PLAN WERD VERIJDELD En dan naar Afrika Tito voelt voor E. V. G. Regering legt zich niet bij uitspraak neer Russen brengen zelfs eigen telexmachines mee Chinees of niet 94e JAARGANG No. 21012 r"T Uitgever» Mjj Neerlandia. Verscnu'nt elke werliaag Bui'eaux; Breoa' Reieerstraat 18 LeL KeaacUe; aiB1- Aam" t t k77H - Verantwoordelijk Hoofd- nistratie 8778 A BrlJna Kedact)eraaa. C.ajaCveHo'otegem. Mi J J M Mes. Mr. HH ae Hecntei. L. J v t Westende, P. V M vercauteren Abonnementsprijs DU vooruitbetaling 1 »e' «wartaal, per post Der wee" (uitsluitend DU met-post- 043 Incasso wordt berekend. Losse numjners 13 ceDt lJ°strek 378«« Voor God, Koningin en Vaderland VRIJD AG 23 APRIL 1954 Advertentieprus voor de gentle opiage t U 30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatseiuke aard uit Zeeland, uitsluitend Ui de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m (Ingezonden Mede delingen t 0.30 per m/m) ei) contract aan zienlijke reductie; volledig tariet en Alge mene Voorwaarden wot den op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra, tnzendmgep op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Telefoon l"3 (Bubureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 26U1, 2236 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7. Bureau voo. de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefo^Tno OUSTBURG, Nieuwstraat 41. Tel. no.JS5_) Toen de vrachtwagens met de goede gaven uit Ne derland Woensdagmiddag het „kamp voor buitenlanders" Lintorf, binnenreden, heerste er rond de armelijke barak ken een benauwende rust. Minder dan vijf minuten later echter had de blijde mare alle één-kamer-woningen be reikt: de ruwe kampwegen werden als door een geheim zinnige toverstaf veranderd en we meenden voor onze verbaasde ogen brede lanen te zien, zonovergoten en goed- geplaveid. Die onverwachte weelde werd veroorzaakt door de Poolse kinderen, omdat hun gezichtjes glunder den van onverholen vreugde en in hun stralende ogen leefde een nieuwe verwachting. Overal zag men tussen de sombere steenklompen, welke men in dit oord huizen noemt, kinderen dartelen, alsof er op de hele wereld (hun eigen wereld!) geen schaduw van een traan te vinden was. IN JAPAN dreigt een kabinetscrisis, tengevolge van een corruptieschan daal, waarbij politici betrokken zou- ken zijn. Minister-president Jos- jida zou getracht hebben, de ar restatie van leden van zijn partij, in verband met deze zaak, te verhinde ren. HET WEST-BERLIJNSE stadsbestuur heeft een beloning van 100.000 Mark uitgeloofd voor inlichtingen, welke leiden tot opheldering van de verdwij ning van Dr Troechnowitsj. DE 74-JARIGE gepensioneerde hoofd onderwijzer A. de W. werd Donder dagmiddag op de hoek van de Korte- kade te Rotterdam door een motor aangereden. Tijdens het vervoer naar het ziekenhuis overleed hij. VOOR HET EERST sinds 1944 is de kathedraal van Rouaan weer in ge bruik geweest. Het zal echter nog 2 jaar duren voor het door bombar dementen zwaar beschadigde kerkge bouw weer gerestaureerd is. INDIA "WENST niet opgenomen te worden m de sub-commissie van de ontwapeningscommissie der V. N.. die de controle op atoomwapens wil be- studeren Wyshirisky had India's deel- meïr als 'voorwaarde voor zijn goedkeuring gesteld. bnetas, die 237.000 gmden v00 dP organisatie inzamelden maar niets afdroegen. ziJn tot volwaarde lijke straffen vetoorS nl Rechtbank in Zwolle achtte ver duistering met bewezen. D't is nu Maria: men ziet aan haar nauwelijks de sporen van de wrede ziekte, die haar jonge krachten ondermijnt. Dat zij op deze foto zo vrolijk lachtach, enkele minuten geleden vertelde haar uw redacteur van de speciale actie voor haar toe komstig verblijf in een Nederlands sanatorium. E vreugde en de hoop in kamp Lintorf vonden ter ere van de „vrienden uit Nederland" een voor Polen én voor kinderen typerende vorm in een hups uitgevoerd voorjaarsdansje in na tionale klederdracht door de kinderen van de (dankbare) fröbel school. (foto rechts) gEN KAPITEIN VAN DE M.V.D. (het Sovjetrussische minis terie voor binnenlandse strijdkrachten), aan wie was opge dragen een lid van de Wit-Russische N.T.S. te Frankfurt uit de weg te ruimen, heeft zich met twee Oost-Duitsers, die hem bij de opdracht moesten assisteren, bij de Amerikanen gemeld, in- plaats zich van zijn taak te kwijten. Eerst na een uitgebreid on derzoek, op last van de Hoge Commissaris der V. S. in Duits land, is dit nieuws Donderdag bekend gemaakt. De pers werd in de gelegenheid gesteld, met de „gedeserteerde" kapitein Choch lof kennis te maken. In HET afgelopen jaar heeft Neder land voor ongeveer 50 millioen nul den aan herenkleding geëxporteerd En dan te bedenken, dat wij wel eens de twijfelachtige faam hebben gen0 ten. de slechtst geklede mensen ter wereld te zijn. EEN NIEUWE CONVENTIE betref fende de status van vluchtelingen in zes landen is Donderdag van kracht geworden. De rechten van degenen, die het Westen om asyl vroegen, zijn daardoor aanmerkelijk uitgebreid. ALLE ENTREEPRIJZEN voor biosco pen, die lager zijn dan f 1.90 zullen in Amerika voortaan van vermakelijk heidsbelasting zijn vrijgesteld. Voor de overige is het bedrag der belasting gehalveerd. IN DE TOEKOMST zullen op de rijks weg Den Haag-Rotterdam 2 geschei den rijbanen met 3 rijstroken elk ko men. Dit wordt voor ons land een unicum. DE PRINSESSEN Margriet en Marij-- ke hebben de eerste Betuwse druiven aangeboden gekregen. En wel in Die- penheim, waar zij tijdens de vacantie van hun ouders verblijven. EEN VIJFJARIG meisje te Haarlem dat niet ver van het woonschip van haar ouders aan het spelen was, raak te te water. Het kind kon niet meer gered worden. DOOR DE NAMEN van al lang ont slagen arbeiders op de loonlijsten te vermelden, wist de 29-jarige kantoor bediende W. L. te Amsterdam zich 100.000 gulden toe te eigenen. De man hield zijn fraude drie jaar vol. IN OOST-DUITSLAND zou men be- z\ê zijn, met de oprichting van eèn ei®e!} luchtvaartmaatschappij, de "Lufthansa Ost". De maatschappij zou met Russische toestellen gaan werken. DE HETZE tegen de Nederlandse grenscorrecties duurt voort. De „Kreis- tag van het district Geilenkirchen iieinsberg heeft een motie aangeno- waarit terugkeer van de „zelf kant naar Duitsland wordt verlangd. TNE SOVJET-KAPITEIN kreeg op- dracht om Okolowitsj, lid van het bestuur van de N.T.S., uit de weg te ruimen. Hij zou daarbij geholpen wor den door de Duitsers Franz Kukowicz en Kurt Weber. Op 25 Februari besloten Chochlof en de twee Duitsers, zich bij de Ame rikanen aan te melden en hun volle dige medewerking aan te bieden. Chochlof heeft de Amerikaanse dienst bijzonderheden verschaft over wijzigingen in de M.V.D. en in de »oviet-Unie na de dood van Stalin en na de val van Lavrenti Beria, de voor- irrfw minister van binnenlandse za- Dok had hij bijzonderheden mee- Weersverwachting, geldig tot vanavond: Droog en vrij zonnig weer. Zwak ke tot matige wind tussen Noord en Noordoost. Dezelfde tempera turen als gisteren of iets hogere. Vandaag: Zon onder 19.50 uur. Morgen: Zon op 5.26 uur. Maan op 1.28 uur. Man onder 9.07 uur. De Bredase ontsnapten die Woensdag voor het Bossche Hof tot.6 maanden werden veroordeeld, zullen allen van d,t vonnis in cassatie gaan. Dit betekent dus, dat de zaak te zijner tyd voor de Hoge Raad zal die nen. gedeeld over de moord op Leon Trots ky in Mexico. Verder verstrekte hij inlichtingen over de rol van de M.V. D. bij de ontvoering van de Westber- lijnse anti-communist dr Linse in Juli 1952. SINISTER WAPEN. TNE M.V.D.-GROEP van Chochlof, die ook Okolowitsj moest vermoorden, was uitgerust met twee geluidloze re volvers, die electrisch en zonder rook of geur te verspreiden, kunnen wor den afgevuurd. Bij deze waj)cns, die er uitzien als sigarettenkokers, beho ren loden kogels, die dodelijk vergift bevatten. De uitgeweken kapitein had 'Okolo witsj op 18 Februari op de hoogte ge steld van zijn opdracht. Het bestuurs lid van de N.T..S. stelde de Amerika nen van op de hoogte. Chochlof zeide, dat, toen hy op dracht had gekregen Okolowitsj te doden, zijn vrouw had gezegd, dat, in dien haar man dit zou doen, hij niet langer vrouw en kind zou hebben. Zij zeide niet te willen, dat een moor denaar de vader van haar kind zou blijven, aldus de M.V.D.-functionaris. De kapitein heeft nog getracht, zijn gezin in veiligheid te brengen. Blijk baar is hem dit niet gelukt. Op de persconferentie zei Chochlof, dat er een directe band bestond tus sen het plan om Okolowitsj te ver moorden, de ontvoering van Troech nowitsj en de poging om mevrouw F)E SITUATIE in de omsingelde ves- ting Dien Bien Phoe is nu wel uiterst critiek geworden. Ofschoon de Fransen nog over voldoende kracht beschikken om nieuwe aanvallen te weerstaan, is de ring om het fort zo nauw geworden, dat er op iedere vier kante meter twee soldaten moeten worden ondergebracht. De mannen liggen samengedrongen tussen mijnen velden en prikkeldraadversperringen, waarmee het fort voor driekwart is overdekt. Generaal de Castries heeft radiogra fisch dringend om hulp verzocht. Zoals gemeld, zijn er duizend para^ chutisten uit Frankrijk op weg naar Indo-China om het ingesloten garni- zien te versterken. Men verwacht hen op tijd te kunnen droppen, aangezien ook de Vietminhtroepen momenteel niet over voldoende kracht beschik ken om met succes een nieuw offen- waarne- nieuwe sief te beginnen. Sommige ,gel?.ven ze]fs. dat een ofn MoiU1rfges id zal worden tot be- reserve-troepen der kunnen zij1nen met eerder ter plaatse De tactiek der rebellen is er momen- De belegerden hebben gebrek aan voorraden en hoe kleiner hun gebied hoe moeilijker de ravitaillering. De troepen der Vietminh bevinden zich thans op nauwelijks een kilometer afstand van het hoofdkwartier van de Castries. Zij trachten het terrein steeds verder te ondermijnen, Ook langs de weg tussen Hanoi en I-ïaiphong wordt de laatste dagen weer hevig gevochten. De Fransen trach ten met het veroorzaken van kunst matige regenval de bewegingen der vijandelijke troepen te vertragen. En dit blijkbaar met succes. Petrof uit Australië weg te voeren. .Deze acties, zei hij, maken deel uit van 'n plan tot vernietiging van de N.T.S. en andere bevrijdingsorganisa ties". Van Amerikaanse zijde te Bonn is Donderdagavond vernomen, dat de onthullingen van Chochlof tot vele arrestaties van communistische agen ten in West-Europa zullen leiden. DE ZAAK PETROF. FA E ZAAK PETROF, in Australië is ook nog niet uitgespeeld. De cor- •espondeitfc van het Russische persbu reau Tass, Antonof, is plotseling ver dwenen. Waarschijnlijk is hij in de Russische ambassade ondergedoken. Antonof is, naar men aanneemt, de sleutelfiguur in de Russische spionna- ge-organisatie in Australië. Waarnemers menen, dat de gehele Sovjet-staf in Canberra verwisseld zal worden, teneinde de huidige staf in staat te stellen in de Sovjet-Unie in lichtingen over het gebeurde te ge ven en degenen, die geen diploma tieke immuniteit genieten, buiten het bereik der Australische autoriteiten te bi'engen. Mevrouw Petrof, de echtgenote van de gewezen Sovjet-diplomaat, is in middels op een vliegveld in Nieuw- Zuid-Wales aangekomen en van daar uit doorgereisd naar de geheime ver blijfplaats van haar man. Het staat wel vast, dat de Sovjet- Unie momenteel ernstige moeilijkhe den heeft met haar agenten in het buitenland. Behalve de gevallen van desertie, die bekend zijn, zouden er nog andere zijn voorgevallen, waar aan, om bepaalde redenen, geen pu blicatie gegeven werd. Men verwacht, dat er nog meer ver zoeken om asyl-verlening zullen ko men. T-TET ZAL de gevers van onze 15000 pakketten deugd doen, vandaag op deze pagina kennis te kunnen maken met Maria. Maar evenzeer zal het hun verheugen, dat zich de afge lopen dagen weer zeven mensen hebben gemeld, om maan delijks een vast bedrag te storten voor de verpleging van dit Poolse meisje. ]\AEJ. A. A.-K. uit Ovezande schreef: Iedere maand wil ik vijf gulden sturen als er tekort mocht zijn. Maar als het niet no dig is, stuur- mij dan bericht. Ik ben maar een arme moeder met 12 kinderen, maar als het nodig is, zal ik helpen. Zo'n brief, dunkt ons, hoeft geen commentaar. En hier zijn de anderen: A. M. J., Tet. Dijk. Breda: f 10 per maand, gedurende een jaar. Annie E.. Nieuwe Prinsenkade. Breda, f 10 per maand, zo langs als nodig is. Mevr. M. H.-J., Baronie- laan. Breda, f 5 per maand, gedu rende 1 jaar. M. v. d. M., Wagen- bergsestraat, Hooge Zwaluwe. f 5 per maand, gedurende een jaar. Fam. C. K.. Beekstraat, Breda, f 5 per maand, gedurende 1 jaar. A. R. van T. Reinierstraat 22, Bre da, f 10 per maand, gedurende 1 jaar. Namens Maria gaat onze grote erkentelijkheid uit naar de goede gevers. Verder kwamen nog voor onze actie de volgende giften binnen: Maenhout-Buysrogge, Clinge f 10, N. N., f 6. Actie bevolking Philippine (opgezonden door Moelker) f 67. N. N.. Terneuzen f 30. C. v. d. VI.. Den Bosch f 1.80 jVADAT BELGIE gedurende vier jaar een katholieke regering heeft gehad, is het bestuur van het land thans overgegaan in handen van een liberaal-socialistische regering. |_|ET NIEUWE KABINET, dat Don derdagnacht tegen 12 uur door Aehiel van Acker werd bekend ge maakt, ziet er als volgt uit: Eerste minister, Aehiel van Acker (socialist). Buitenlandse Zaken: Paul Henri Spaak (soc.). Buitenlandse Handel: Victor Larock (socialist). Justitie: Albert Lilar (liberaal). Financiën: Henri Liebaert (leb.). Binnenland: Pierre Vermeylen (soc.) Eeconomische Zaken: Jean Key (liberaal) Onderwijs: Leo Collard (soc.). Landsverdediging: Antoine Spinoy (socialist). Openbare werken en Wederopbouw: Adolphe van Glabbeke (libe.). Arbeid: Leon-Eli Troclet (soc.). Landbouw: René Lefêbre (lib.). p\OOR een toevallige samenloop van ^omstandigheden heeft de politic van Klagenfurt (Oostenrijk) kunnen belet ten, dat drie jonge Oostenrijkers zich meester maakten van het K.L.M.-toe stel, dat de dienst naar Amsterdam onderhoudt. Een van ben werd als verdacht van diefstal gearresteerd en omdat hij vermoedde dat de politie meer wist dan dit, onthulde hij een plan, dat even brutaal als ontstellend was. Twee broer, 18 en 20 jaar oud en een 18-jarige dienster van een nacht- bar hebben het plan voor de overval op touw gezet. De dienster had de no dige wapens verschaft en alle drie zouden zij als passagier in het vlieg tuig plaats nemen. Onder bedreiging met hun wapens zouden zij de passa giers beroven en daarna de piloot ver plichten van zijn reisroute af te wij ken en ergens in Afrika te landen Daar wilden zij een nieuw leven be ginnen. Een der broers had bij zijn werkge ver een chèque verduisterd met het bedrag waarvan hij drie reisbiljetten had gekocht en een vierde medeplich tige, een gewezen oorlogspiloot had omgekocht om de Nederlandse vlieger te vervangen, zo het nodig'mocht blij ken hem van kant te maken. Zij zou den de passagiers verplicht hebben gebruik te maken van hun valscherm opdat het vliegtuig, dank zij een ver minderde last, Afrika zou kunnen be reiken. Toen hij dit verhaal aan de politie had gedaan, werden onmiddellijk manschappen gerequireerd om het vliegtuig te beschermen. De overval was verijdeld. Verkeer: Edouard Anseele (soc.). Middenstand: Bossaerts (libe.). Koloniën: Augustus Buisseret (lib.). Volksgezondheid: Edmond Leburton (socialist). Paul Spaak heeft tijdens een con gres van de socialistische partij aan gekondigd, dat de nieuwe regering zo spoedig mogelijk de militaire dienst plichttijd van 21 op 18 maanden wil brengen. Over de buitenlandse poli tiek zei hij, dat ze volgens dezelfde richtlijnen zou worden gevoerd als die bepalend waren voor het beleid der afgetreden regering. PRESIDENT TITO van Zuid-Slavië heeft Donderdag verklaard, dat Zuid-Slavië bereid zal zijn deel te ne men aan een Europese Defensie-ge meenschap op bredere basis. Een der gelijke gemeenschap dient echter niet uitsluitend een militair karakter te dragen en zij moet een hechte en re alistische basis hebben, aldus Tito. De zaak Faber JJET MINISTERIE van Bui tenlandse Zaken is van oor dcel, dat eventuele berech ting van de ontvluchte oorlogs misdadiger Faber in Duitsland geen aanvaardbaar alternatief is voor de gevraagde uitlevering. De uitspraak van het Oberlandes- gericht te Düsseldorf acht men voors hands in strijd met de door de hogere Duitse rechter omtrent Polak gege ven richtlijn. De ministers zullen zich zo spoedig mogelijk omtrent verder te nemen stappen beraden. Dit kan men vernemen uit de me morie van antwoord op het voorlopig Kamerverslag inzake de Begroting v. Buitenlandse Zaken. J^E GROTE CONFERENTIE van Genève, waar de ministers van buitenlandse zaken van Oost en West met hun delegaties be langrijke Aziatische vraagstukken gaan bespreken, moet over drie dagen beginnen. De voorbereidingen in het gebouw der Verenig de Naties stuiten echter op zoveel moeilijkheden, dat vooraan staande ambtenaren het min of meer als een wonder zullen be schouwen als de besprekingen inderdaad Maandag van start kun nen gaan. Het scheppen van de materiële en in liet bijzonder de technische voorwaarden van een vlot verloop der veeltalige onderhandelingen be zorgen de mensen die daarmede belast zijn, zonder meer grijze haren. TNE vier uitnodigende regeringen zijn het er wel over eens geworden, dat er vijf conferentietalen zullen zijn. n.l. Frans. Engels, Russisch, Chinees en (bij het debat over Korea) Ko- reaans. Maar. zoals de Westelijke lan den pas nog in hun jongste nota aan Moskou hebben gestipuleerd is China, ondanks de Russische verklaringen van het tegendeel, geen uitnodigend land. Heeft het Chinees dus recht op technische gelijkstelling met Frans, Engels en Russisch, waardoor het een plaats zou moeten krijgen op de in strumenten voor gelijktijdige vertalin gen? Volgens het Westen niet, Volgens Rusland wel. Bijgevolg vrezen de ambtenaren van de Verenigde Naties, dat. als zij technische voorbereidingen treffen voor gelijktijdige vertaling in en uit het Chinees, zij er wel eens door het Westen van zouden kunnen worden beschuldigd op een Westelijke concessie te hebben gespeculeerd, ter wijl zij, als zij het niet doen, van de Russen te horen zullen krijgen dat zij uit partijdigheid de communistische landen hebben willen tegenwerken. Een ambtenaar merkte ietwat cy nisch op. dat het hem niet zou verba zen. wanneer er in Genève twee con ferentie-secretariaten zouden komen, een namens de Westelijken en een na mens de Oostelijke landen! MET HAMER EN ZAAG HET kan als een compliment voor de voortvarendheid van de Ne derlander Pelt en zijn medewerkers worden beschouwd, dat er gewerkt wordt aan de voorbereidingen voor de conferentie. Een leger van arbeiders is al dagen lang bezig, door het hele gebouw, van de kelders tot het dak. houten wanden op te trekken, waardoor de zalen en de werkkamers, die voor de conferen tie zijn gereserveerd, volkomen zullen zijn afgescheiden van de rest van het gebouw, waar de gewone werkzaam heden van de Verenigde Naties onge stoord zullen doorgaan. Aan de technische behoeften van de pers schijnt, ondanks het besloten karakter der conferentie, goed te zul len worden voldaan. Het stadsbestuur van Genève heeft voor dit doel het gebouw van het voormalige waren huis „Le Printemps" gehuurd en dit wordt door een algehele verbouwing herschapen in een ..Maisoh de la Presse", waar tussen 500 en S00 jour nalisten en persfotografen werkruim te zullen vinden. VLIEGEND MEUBILAIR INTUSSEN is de invasie van gedele- geerden in Genève al begonnen. De K.L.M. had de eer. de eerst aangeko men delegatie te vervoeren, n.l. die van Thailand. De Siamezen werden gevolgd door Turkse en Philippijnse gedelegeerden en door een Chinese voorhoede van ongeveer twintig man, maar de kopstukken uit Peking wor den pas over enige dagen verwacht. Voor de Chinese premier en ministei van Buitenlandse Zaken. Tsjoe en Lai en zijn persoonlijke staf, is een heel landgoed in een plaatsje buiten Ge nève gehuurd en in dezelfde omge ving is ook een villa met uitgestrek- ZIELIG I TEKORTGESCHOTEN VY/AT IN HET STUK hiernaast als sarcastische uitlating van een ambtenaar der V.N. is weer- gegeven, blijkt inmiddels harde werkelijkheid te zijn geworden. Het streven naar een gemeen- schappelijk conferentie-secreta- riaat is gestrand op het menings- Z verschil tussen Oost en«West over Z de status van communistisch- l China ter conferentie. Er zullen l nu waarschijnlijk twee of meer secretariaten komen, wat voor de journalisten vooral grote moeilijk- heden gaat geven. De „Journal de Genève" schreef Donderdagavond. dat de uitnodigende mogendheden ..zielig zijn tekort geschoten in hun organisatorische taak". te tuinen voor de Russische minister Molotov in gereedheid gebracht. De Russen hebben overigens ook speciaal voor de conferentie, een rechtstreekse luchtverbinding Moskou-Genève tot stand gebracht, waarvoor zij landings rechten op de Geneefse luchthaven Cointrin hebben verkregen. De Russische vliegtuigen vervoeren ook het gehele kantoormeubilair voor de delegatie, met inbegrip van eigen telexmachines die voor het contact met de Russische hoofdstad zullen worden gebruikt. adat honderden automobilis ten in de Amerikaanse staat Maine geklaagd hadden over geheimzinnige gaatjes en andere beschadigingen in de voorruiten van hun wagens, zijn nu ook de winkeliers aan het klagen gegaan. Zonder aanwijs bare oorzaak worden hun rui ten doorboord, blijkbaar met kleine steentjes. Maar niemand weet, hoe die steentjes in de ruilen terecht komen. Er ont staan gaatjes in het glas, waar men gemakkelijk een lucifer door kan steken. Aanvankelijk dacht men aan een plaatselijk verschijnsel, maar de klachten komen van overal. De water stofbom hee-ft nu voorlopig de schuld gekregen. Het mysteri euze gedoe veroorzaakt bijna evenveel opschudding als in dertijd de vliegende schotels.

de Stem | 1954 | | pagina 1