N.A.C. zette overwinningenreeks voort! R.B.C. voetbalde er kostbaar punt bij bewijzen Groots Paaskorfbaltournooi van Alliance te Roosendaal Paasvoetbal in Kerstmis-temperatuur... Eindhoven en Y.Y.Y. gaven geen krimp Het zegevierende Ned. handbalteam Baronie-Goes 6-1 Overwinning kwam gemakkelijk binnen 5 Doelpunten van Henk v.d. Langenberg EDEN morgen zo goed als heden W ei gemoed ten strijde Het dappere Goes v.d. Sluis redde voor Goes de eer DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 20 APRIL 1954 WH '16-NAC 1-4 Na de thee gaf uithoudings vermogen de doorslag De bezoekers hebben met een uit stekende spelopvatting, vlotte combi naties, hoog tempo, met afwisselend korte passes en rushes over de vleu gels, gepaard aan groter uithoudings vermogen en.... schotvaardigheid V VH '16 een verdiende 1-4 nederlaag bezorgd. In de eerste helft konden de Heer- lenaren de balans nog in evenwicht houden, maar na de thee, toen het uithoudingsvermogen mee ging spre ken en de Bredanaars bovendien de sterke wind in de rug hadden, moes ten de gastheren zich langzaam maar zeker gewonnen geven. NAC opende een stormachtig offensief, besloten met schoten van Canjels, de Wit en Versteeg, die echter met succes door de thuisclub konden worden gekeerd. Michielsen speelde een keer gevaar lijk op zijn doelman, Goedhart, terug, doch deze bracht op uitstekende wijze redding. Na een kwartier lanceerde Grau- mans een voorzet naar de vrijgelopen Gardier, die feilloos inschoot (1-0). Vijf minuten voor de rust konden de gasten de stand gelijk maken, toen Kraus, na fraai spel, het leder naar Versteeg doorschoof, die de Heerlense doelman geen schijn van kans bood (1-1). Het duurde tot 13 minuten na de thee, vooraleer de geelzwarte Ba roniestedelingen hun steeds groter wordend overwicht in een doelpunt uit konden drukken. Het werd op schitterende manier door De Wit ge maakt (1-2). Tien minuten later gaf linksbuiten Bruyninckx een prachtige voorzet voor doel, Kraus stond op de goede plaats en het was 1-3. Vijf mi nuten voor slot kreeg NAC wegens hands een strafschop toegekend en het was Leo Canjels, die deze benutte (1-4). Zoals reeds gezegd, een volko men verdiende zege van de bezoekers. RBC.Excelsior 1-1 Roosendalers maakten weer kort voor tijd gelijk TOEN ongeveer 5 minuten voor het eindsignaal riet Lindenberg met een bekeken kopbal uit een goed door van Haperen genomen corner de stand op 1-1 bracht, ging een zucht van verlichting over De Luyten. En terecht, want het had er niet naaf uit gezien, dat de Oranjewitten het Kunststukje van de vorige Zondag zouden herhalen. Het vertoonde spel gaf weinig reden tot optimisme .Toen dan uiteindelijk Lindenberg de taak van zijn voorwaartsen overnam, kende het enthousiasme geen grenzen. Aan vankelijk leeK het. dat RBC, dat met de wind in de rug van start ging. re gelrecht op een overwinning afsteven de. Bruyninckx kireeg enkele goede kansen, maar ze leidden tot niets. Uit een snel genomen vrije scnop, suisde de bal rakelings over de lat en ver der demonstreerde zich het overwicht der Roosendalers door verschillende schoten, die echter allen hun doel misten. De Rotterdamse voorhoede zat intussen ook niet stil en één keer re sulteerde een doorbraak bijna in een doelpunt, maar van Loon wist erger te voorkomen. Even later dachten we Vermunt te zien scoren, toen den Hertog zich in diens hoge harde schot vergiste, maar in een reflexbeweging, wist dé Rotterdamse goalie de bal over de lat te tippen. Het laatste wa penfeit van het Roossndaalse offen sief kwam op naam van de actieve OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO Goed werk van RBC De nek-aan-nek-race tussen Eindhoven en Willem II gaat on- verminderd voort. Beide kam- pioenspretendenten zegevierden, respectievelijk over DHC (3-2) >en ADO (1-0), magere overwin- ningen dus! Maurits en Limburgia deelden de winst, doch Feijenoord moest in Hermes DVS zijn meer- dere erkennen (1-2). EBOH werd op eigen (Dordtse) grond door MVV geklopt (0-2). RBC zag kans zich Excelsior van het lijf te hou- den met een gelijk spel (1-1), een uitstekende prestatie der Roosen- dalers, die er wederom een kost- baar punt bij wonnen. Juliana schoot uit zijn slof en zond Noad met een nederlaag (4-2) retour. Hier is de situatie: Eerste klasse D Eindhoven 21 16 Willem II 20 15 f Herm. DVS 20 13 ;eboh Excelsior Feijenoord 1 Noad Juliana MVV Limburgia ado rbc Maurits dhc 21 11 21 8 21 21 21 21 21 19 21 20 20 3 2 35 54-24 1 4 31 69-27 3 4 29 39-25 4 6 26 39-40 6 7 22 36-32 3 9 21 27-26 7 7 21 28-36 3 10 19 37-39 1 11 19 34-37 3 11 17 34-46 2 10 16 23-28 4 11 15 33-44 5 13 9 20-49 4 14 8 30-61 oooooooooooooooooooooooo Lindenberg, die ver opgedrongen, de bal hard inknalde en toen deze door den Hertog geretourneerd was, nog maals een veivaarlijke schuiver loste, die echter evenmin effect sorteerde, want den Hertog had er goed het oog in. Geleidelijk werd de aanvalskrachl der Roosendalers minder en verplaat ste het spel zich meer. In de tweede helft verrichtte v. Osta enkele safes, maar een schot van van Kilsdonk kon hij niet stoppen 0-1RB C legde 'n lichte meerderheid aan de dag maar de Rotterdamse aanvallen waren door hun snelheid gevaarlijker. Twee keer kort achter elkaar, moest van Osta uitlopen en de bal voor de voeten van één der Excelsiorvoorwaartsen wegtrappen. Aan de andere kant miste van Haperen een opgelegde kans en schoot Vermunt een goed met het hoofd door de linksbuiten aangegeven bal te zacht in. Veel opmerkelijks viel er verder niet ta memoreren .behalve dan het hoge, verrassende schot van Knobel. 5 mi nuten voor het einde gelost, dat door den Hertog tot hoekschop werd ver werkt en tenslotte het bevrijdende doelpunt tot resultaat had. EINDHOVEN—D.H.C. 3—2 Eiiulhovenareii wonnen dank zij een penalty J-JET heeft koploper Eindhoven enorm veel krachtsinspanning gekost om ez- gevierend te voorschijn te treden uit het glibberige gevecht tegen hekken sluiter D.H.C. Drie minuten na het begin legde rechtsbinnen De Wit het visitekaartje van de gasten uit Delft op tafel in de vorm van een doelpunt Eindhoven liep dank zij Verhoeven voor rust en Jo Tebak na rust tot 21 uit, maar vijf minuten nadat deze laatste speler met een onnoemelijk hard schot zijn club de leiding had bezorgd, gaf het score bord al weer een 22 stand aan. Ook nu scoorde De Wit voor de DHC-ers. Tien minuten voor het einde raakte de Delftse linksback Wolve de bal tij dens een doelworsteling met de hand aan. hetgeen door de arbiter zeer zwaar werd gestraft: penalty. Van Rooy be nutte de kans om zijn club de leiding en naar later bleek ook de overwinnig te bezorgen. De Eindhovense ploeg had ook 'ondag niet de beschikking over de g vesseerde Van Melis, die zijn ge heel vengebit kwijt is als gevolg van een (sing tijdens de uitwedstrijd te gen vl.V.V. H.B.S. - P.S.V. 2-3 Spannende wedstrijd I xlRECT NA DE AFTRAP kreeg HBS 2 corners te nemen; de tweede leverde een doelpunt op doordat de jeugdige Ohr (16 jaar), de bal voor v.d. Vegt legde, deze in een ongunsti ge positie staand, gaf door naar de vrijstaande Elsink, die zich geen mo ment bedacht en een kogel afvuurde, die Steiger te machtig was (1-0). HBS bleef aanvallen; goede combi naties opgezet door aanvoerder Schwen cke, werden nog afgeslagen, door Scholtens c.s. maar zij moesten toen weer zwichten. Rechtsback Flierman aarzelde de bal weg te werken, vete raan v.d. Vegt (37 jaar) was er als de kippen bij en Steiger viste voor de tweede maal (2-0). Na de rust waren de rollen omge keerd. Toen doeiman Steiger nanae- lend moest optreden bij een corner voor HBS, stompte hij de bal zover het veld in, dat dtoe bij Fransen kwam, die onmiddellijk aan de haal ging; Kaulbach werd uit de kooi gelokt en toen was het gebeurd (2-1). PSV zette ajles op alles. Back Gold man liet de 'ral gaan voor doelman Kaulbach mftar Coen Dillen was iets sneiler dan de keeper en zo was het gelijk (2-2). PSV rook de overwinning, van Elderen, helemaal naar links uit geweken. gal een fraaie trekbal weg voor het HBS-doel. Kaulbach ving de bal. maar liet hem los; het leder stuit te zo hoog weer op, dat Dillen met een harde kopstoot er 2-3 van kon maken. JULIANA NOAD 4-2 Op hoog peil slaande wedstrijd HET begin was voor de agressief en in vlug tempo spelende Ttlburger», die de Juliana-defensie al direct op volle toeren dwong. Verder dan 2 corners brachten de TUburgers het niet en toen Timmer mans nog eenmaal de paal op zijn sterkte beproefde, floot arbiter Huij- gen rusten. Na de rust tapte Juliana al direct uit het volle vat. Uit een vrije trap, joeg Cools de bal ineens in doel: 1-0 na 6 minuten. Een miss«r van Smeets, gaf Smulders een kans; hard joeg Caelen de bal naar voren. Adang ving hem op, lanceerde een voorzet, die Unk niet goed raakte en met een kop bal bracht deze na 8 minuten de stand oooooooooooooooooooooooo IS AC een plaats omhoog De 1-4 overwinning, welke NAC bij WH '16 in Heerlen bevocht, bewijst de kracht eens te meer. waarover de Bredanaars beschik ken. Het werd de Se zege in suc cessie en zij bezetten nu de 6e plaats! Geen kleinigheid! BW schoot uit zijn slof tegen Bleijer- heide (5-0!). Kleiner was de over winning, welke VVV op Longa boekte (1-0). maar het was vol doende om de leiding te behou den. Xerxes klopte Emma (2-0) schakelde daarmede Emma prac- tisch uit voor de titel. HBS weer de zich geducht tegen PSV, getui ge de cijfers (2-3), waarmee de Haagse lantaarndragers verloren. SVV en Sittardia deelden de winst (4-4), en Brabantia verloor op eigen grond van Sparta (0-1). De stand werd aldus: Eerste klasse C VVV 21 10 10 1 30 44-29 Sparta 21 13 3 5 29 38-23 PSV 21 12 4 5 28 51-34$ Emma 21 10 7 4 27 49-40 X SVV 21 10 4 7 24 46-35 A NAC 21 9 3 9 21 40-33 O BW 21 8 4 9 20 40-32 0 Sittardia 21 8 4 9 20 49-47 Bleijerheide 21 7 6 8 20 26-38 X -Xerxes 21 7 5 9 19 29-32$ X Brabantia 21 5 6 10 16 23-39 6 X Longa 20 6 3 11 15 25-34 0 O WH '16 20 5 4 11 14 27-51$ O HBS 21 3 3 15 9 29-54^ OOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC te worden. Welliswaar moest doelman Kok enkele saves verrichten, wat hij goed deed. vooral toen hij twee kop ballen van Jan van Roessel en R. For- manoy netjes verwerkte. Na de hervat ting kreeg de Jong een prima kans, maar hij schoot (helaas voor de Til- burgse supporters) hoog over. Clavan, in prima vorm deze middag, schiep hierna vele kansen voor zijn medespelers, maar hoe zij ook kopten of schoten, steeds stond een Willem II-been succes voor ADO in de weg. Eenmaal moest van Beers de bal van H„f de doellijn wegtrappen, toen doelman werd het Lon=a-doel dnect Botermans reeds gepasseerd was. Zo op 2-0. Noad, niet ontmoedigd vocht fair en fanatiek verder en na 14 mi nuten legde haar voorhoede een zeld zaam fraaie combinatie op de grasmat. En met werkelijk genoegen zagen wij van Leeuwen er 2-1 van maken. Uit een afgeslagen aanval der Til- burgers bracht Bosten de bal op maat naar Adang, die in de vlucht een schot loste, dat keeper Unk met meer geluk dan wijsheid tegen de lat sloeg. De terugspringende bal was een dankbare prooi voor Timmermans, die er na 24 minuten 3-1 van maakte. Na 40 minu ten kwam Noad op 3-2,. toen Verrijt fraai voorgaf en Smuldes geen fout maakte 3-2 Alles op alles dachten de Tilburgers en dit kostte hen een vierde doelpunt. 3 minuten voor tijd bemach tigde Freye de bal op de rechtervleugel gaf fraai door aan de vrijgelopen van het Hoofd, die van kort bij Unk kans loos sloeg (4-2). VVV LONGA 1-0 Doelpunt van Longa in laatste minuten afgekeurd \KIE minuten voor tijd wist mid voor de Kort van Longa zich eindelijk van zijn bewaker, stopper Gubbels te ontdoen en met beide armen juichend omhoog geheven joeg hij de bal in het net. Deze vreugde wae echter van kor te duur. want de rustig leidende scheidsrechter Beltman had hands ge constateerd en keurde het doelpunt af. Door deze beslissing kwam VVV juist met de hakken over de sloot, een Wï dat voor rust talloze kansen on benut liet en na rust de in de 15e min. door een doelpunt van linksbinnen J. Gubbels verkregen voorsprong hard nekkig moest verdedigen tegen een wanhopig vechtend Longa. Dit was inderdaad de wedstrijd der gemiste kansen. Voor de thee werd niet gescoord. Na rust onder druk gezet: de acht man sterke achterhoede gaf echter geen krimp, totdat in de 15e minuut, nog vrij on verwacht het verdiende VW-doelpunt een feit werd. Linksbuiten Schattorjé had een hoekscnop scgerp voor doel gejaagd, keeper Luytelaar miste en Sijbers wist de bal weer in de doelmond te plaat sen. Linksback Veldhuizen en links binnen J. Gubbels trapten tegelijk en hoog verdween de bal in de touwen (1-0). Even later was het bijna 2-0, toen een kogel van rechtsbuiten Sij bers tegen de onderkant van de lat ketste, doch de bal stuitte weer op miraculeuze wijze het veld in. VVV bleek hiermee al haar kruit verschoten te hebben. Longa kon zien nu loswer ken en drukte de Vsnlonaren in de verdediging. Doch ook haar voorhoede bleek niet in staat om de diverse kan sen in doelpunten om te zetten, hoe fel men ook vocht om de gelijkmaker achter Tilmans te jagen. WILLEM II—ADO 1-0 In lüe minuut was beslissing reeds gevallen 'pOEN Willem II na Men minuten de leiding nam, met een goed gemikte kopbal van midvoor Jan v. Roesseel uit een keurige voorzet van A. Becx (links buiten), leek het er op, dat ADO een moeilijke wedstrijd te spelen kreeg. De Willem Il-aanvallen werden ech ter, naar mate de wedstrijd vorderde, steeds onzuiverder en de ADO-pIoeg kreeg volop gelegenheid om gevaarlijk i Advertentie) Tot dusver heeft U 500 millioen Eden sigaretten gerookt. Daarmee heeft U 500 millioen maal bewezen, dat ons devies juist is: St. Willebrord had 2e Paasdag een primeur: het Nei wegseizoen voor beroepsrenners werd er geopend en 't was Wout Wagtmans die zegevierde. De start is hier in beeld gebracht. mocht Willem XI uiteindelijk nog zijn met de twee punten. blij BVV-Bleijerhoide 5-0 Thuisclub over alle linies sterker DVV startte met zulk een élan temen a Bleijerheide ,dat de niet talrijke toeschouwers wel geen ogenblik aan een overwinning voor de thuisclub ge twijfeld zullen hebben. Toch duurde het nog een kwartier, voordat van Beurden na een prachtige solo-ren, doelman Vroomen kon passe ren (1-Q) en toen dezelfde speler vijf minuien later, daartoe in staat gesteld door van Overbeek, opnieuw kon in- kn^Jlen (2-0). was net pleit voor de Limburgers al vrijwel beslecht, temeer daar de thuisclub m de tweede helft ook nog steun kreeg van de straffe wind. Maar in-het eerste kwartier na de hervatting was het niet BW, maar Bleijerheide, dat de toon aangaf. Doelpunten bleven echter uit, omdat de Limburgers het doel niet op de juiste plaats zochten en doelman v.d. Burgt bovendien geen duimbreed grond prijsgaf Na 27 minuten kon Max van Beurden de bal, weer prachtig aoor v. Overbeek voorgezet, nog juist voor de voeten van linksbuiten Heij. mans schuiven »en diens diagonaal schot trof opnieuw doel (3-0). Zes mi nuten later liet van Beurden zijn aer- de doelpunt aantekenen (4-0) en twee minuten voor het einde bracht Piet v. Overbeek de eindstand op 5-0. BRABANTIA SPARTA 0-1 Eindhovenaren hielden lange tijd stand LIET dappere Brab'Sitia kreeg tijdens de wedstrijd tegen Sparta de ge nadeslag in de 32e minuut na de her vatting. Op dat moment nam de Rotterdam se spil Teiiouw een vrije trap en Van Ede kopte met vinnig geweld in de richting van het Brabantia-doel waar keeper Wouters de bal nog juist corner kon slaan. Daarna gebeurde het: de hoekschop leidde een doelworsteling in, waarbij de kleine Borsselaar het leder nog juist vóór kon trekken, Invaller De Koning aarzelde niet en schoot door een woud van benen in, 0-1. Dit doelpunt betekende voor de Rotter dammers de zege, want er werd niet meer gescoord. Eerder had Brabantia zich met stug ge energie verzet. De defensie greep steeds keurig in, maar dat deed ook de Sparta-verdediging, die het meeste werk in de tweede helft te verzetten kreeg. Toen het er op begon te lijken, dat de thuisclub zou winnen, viel een doelpunt aan de andere kant. De schaaktweekamp om het wereldkampioenschap Botivinnik wint vijftiende partij De 15e party tussen Botwinnik en Smyslov om het wereldkampioen schap schaken, waarin Smyslov met wit speelde, is bij de 37e zet geëindigd in een zege voor Botwinnik. Botwinnik leid,t thans met 8 tegen 7 punten. Baronie heeft er gisteren met 61 van gewonnen, maar het pleit voor deze Zeeuwen, dat zij tot het bittere einde bleven vechten. Vooral doelman Zwar- tepoorte (geknield, rechterhand op de bal) blonk uit. Het elftal was als volgt samengesteld: doel: J. Zwar- tepoorte; achter: J. Le Conté en W. Hopmans; mid den: J. Schipper, Th. Peeman, J. Foudraine; voor: O. Moens, D. Mos, J. v d Sluis, A. Liplijn, B. Oostdijk Te Bergen op Zoom werd 2e Paasdag de handbal-interland Nederland België gespeeld. Hierboven het elftal der onzen, die met de wel zeer sprekende cijfers: 216 wonnen! (Van onze sportredacteur VESMAAL is in deze vooral voor Ba- ronie belangrijke wedstrijd aan Bredase zijde het vijandelijke net ge vonden: eenmaal door Roeland en de vijf andere keren van voet en hoofd van Henk van de Langenberg. De Goessenaren hebben daartegenover slechts, en dan met veel moeite, de eer kunnen redden, nadat Baronie het halve dozijn vol had gemaakt en de groenwitte defensie het nogal gemak kelijk op was gaan nemen. Overigens verklaarbaar met zulk een voor sprong. Cen zeer grootd eel van de ontmoe ting heeft de thuisclub de tegen stander haar wil opgelegd en als de Goese verdediging niet zo geweldig haar best had gedaan en de met talent spelende doelman Zwartepoorte niet zulk een fantastische middag had ge had, zou het niet bij dat halve dozijn zijn aan Baroniekant gebleven zijn, want het Goes-doel is onophoudelijk bekogeld geworden. De Zeeuwse gasten slaagden er intus. sen in verscheidene uitstekende aan vallen op te bouwen, maar de voor hoede had of haar dag niet of zij is kwalitatief aan de lage kant, in ieder geval kwa mer geen enkel be hoorlijk schot uit die aanvalslinie, wel ke eerstens vaak te lang met schieten wachtte en voorts in snelheid meestal veel te kort kwam bij haar tegenstan der. Overigens een keurige ploeg, die als we het goed zien, echter dringend enige verjonging nodig heeft. In ieder geval kwam zij er tegen dit Baronie niet aan te pas: daarvoor was het krachtsverschil te groot. NA DAPPER VOLHOUDEN. Woor de thee was de wedstrijd nog enigszins het aankijken waard, daarna zag men weinig aantrekkelijks meer, met uitzondering van de drie goals, welke de thuisclub aan de drie van vóór de rust toevoegde en het ene doelpunt, dat midvoor van der Sluys een puik spelverdeler vlak voor het einde wist te maken, waar mee hij de eer voor zijn dapper vol houdende ploeg kon redden In de 8e minuut na het eerste fluit signaal van arbiter Barendregt, die naar onze mening niet zo'n al te beste kijk op buitenspel had, nam de thuis club de leiding. Lokhoff gaf van de rechtervleugel het leder hoog voor doel; de bal kwam in aanraking met de lat, waarvan deze terug het veld in sprong; rechtsbinnen Roeland op het juiste ogenblik toegelopen, sprong hoog op en kopte ongehinderd langs Zwartepoorte, die bij dit doelpunt vrij uit ging (1—0) GEEN ENKEL GOED SCHOT. Darome was hiermede niet onfortuin- aan de voorsprong gekomen, hoe wel Goes, dat drie corner: cadeau had gekregen in die eerste westrijd-fase, geen enkele maal het doel van Jan Kools in gevaar had weten te bren gen. In de 19e minuut begon v. d. Lan. genberg aan zijn „serie"-van vijf goals door uit ver vooruitgeschoven positie onhoudbaar de stand op 2—0 te bren gen. Vijf minuten later scoorde de Baronie-midvoor uit een fraaie voor zet van van Raak nummer drie (30). In de 28ste minuut strafte de scheids rechter o.i te zwaar met een pe- OVERWELDIGENDEINTERNATIONALE DEELNAME Het sportseizoen op de velden van „Vrouwenhof" werd tweede Paasdag op waarlijk grootse wijze geopend met het vijfde Paastournooi van de Roo- sendaalse korfbalvereniging Alliance. MIET minder dan 82 twaalftallen, verdeeld over 21 groepen, gaven acte de presence, maar, dank zij de voortreffelijke leiding van de Aliancle- orgamsatoren, kon het uitgebreide programma, ondanks het minder gun stige weer,vlot worden afgewerkt. Wat de wedstrijden betreft, kan worden ge. zegd, dat de ploegen eikaar in span nende, maar sportieve strijd de be schikbaar gestelde wisselbekers, me- mailles enz. hebben betwist. Een bij zondere attractie was het beschikbaar stellen van diverse jubileumprijzen. Tijdens het tournooi werden n.l. door de wedstrijdleiding verschillende num mers aangewezen, die op vertoon van de genummerde deelnemerskaarten recht gaven op aardige prijzen Verder was aan het tournooi voor de adsi- ranten en junioren een z.g.n. choco ladewedstrijd verbonden, welke inhield at spdeelstertjes en spelertjes die zich bijzonder sportief gedroegen, op ad vies van de scheidsrechters tabletten chocolade konden verdienen. Twee, door het lot aangewezen verenigingen ontvingen voorts een belangrijke ver goeding in de gemaakte reiskosten. De uitslagen luiden als vlogt: Eerste klas KNKB: 1 Eindhoven 1; 2 OSCR I, Rotterdam. Eindhoven kwam hiermede in het bezit van de vrouwennoloeker. in 1953 gewonnen door Deto, eveneens uit Eindhoven De andere le klassers Eerste klasse A Ajax 21 12 7 2 31 53-23 Haarlem 20 13 4 3 30 41-17 NEC 20 10 9 1 29 44-20 DWS 20 11 5 4 27 42-22 Stormvogels 21 10 5 6 25 32-25 Wageningen 21 7 8 6 22 38-28 Leeuwarden 20 8 3 9 19 34-31 Ensch. Boys 21 5 9 7 19 32-27 Heracles 21 6 5 10 17 27-34 Elinkwijk 20 6 5 9 17 22-33 Zwolse Boys 21 6 5 10 17 20-40 Be Quick 21 4 7 10 15 26-58 Oosterparkers 20 3 4 13 10 16-44 RCH 21 1 8 12 10 15-39 Eerste klasse B DOS 21 12 5 4 29 60-32 VSV 21 13 2 6 28 40-20 Blauw Wit 21 10 5 6 25 48-37 Volewijckers 21 9 7 5 25 49-48 EDO 21 7 8 6 22 27-29 Go Ahead 21 '7 8 6 22 36-38 AGOVV 20 8 3 9 19 37-35 Vitesse 19 4 10 5 18 24-36 Rigtersbleek 20 8 2 10 18 44-47 Heerenveen 21 6 6 9 18 48-54 GVAV 20 5 7 8 17 27-31 Sneek 20 6 5 9 17 28-40 Enschede 21 4 7 10 15 30-38 't Gooi 21 S 5 U 15 27-40 nalty afhouden van spil Peeman van v. d. Langenberg. Henk nam de strafschop, Maar Zwartepoorte zag kans de bal over de lat te slaan! in de 35ste min. kreeg Goes 'n opgeleg de scoringskans, maar Mos wist er niet van te profiteren, toen de Baronie achterhoede lelijk in de klem was ge raakt Tot de thee bleef de stand dus ongewijzigd. Na de hervatting zag het er aanvan kelijk naar uit, dat de gasten betere dingen zouden laten zien; zij ontwik kelden een behoorlijk offensief, maar resultaat leverde dit n'et op als ge volg van de absoluut thuis gelaten schotvaardigheid. Bijna een hall uur was de tweede helft oud, toen er plot seling weer vaart in de groenwitte aan val kwam. Lokhoff bracht het leder van ver naar voren, gaf afgemeten door naar v. d. Langenberg en de kanjer was wederom onhoudbaar (40) Een nrnuut later scoorde dezelfde op nieuw. nu met een kopbal, uit een uitstekend door Graauwmans geno men hoekschop (50)N: dat daarna nog tal van opgelege kansen door de Baronie-voorhoede om zeep waren ge. bracht, bracht v. d. Langenberg uit een fraai door Graauwmans geno men vrije trap, wederom met het hoofd, de stand op 60. Negen minu ten voor inrukken slaagde de Goese' midvoor v d Sluys er in een fraaie voorzet van linksbuiten Oostdijk te benutten (61). Goes bleef tot het laatste toe energiek aanpakken, maar verder succes aan die zijde bleef uit en Baronie geloofde het verder wel. Tweede klas KNKB: 1 Meo, Amster dam: 2 Hespa, Amsterdam. Eerste klas A Erkende Bond: 1 Scam. polo. zaamslag; 2 Unicum. Den Haai Eerste klas B Eerkcnde Bond: 1 Ohm. pia 47 Bergen on Zaam; 2 Charlois I, Rotterdam. Olympia '47 nam de door het Oranjecomité Roosendaal beschik- kaar gestelde wisselbeker van Charlois over en Scampolo verwierf de VW- beker Adtpiranfen A: 1 Meo A, Amster dam. 2 Charlois A, Rotterdam D> jeucd van Meo werd door deze uits'aj winaar van de ó'hance-wisselbeker Ju .oren B: 1 Odo A, Dordrecht; 2 Animo A. Kruininge. Odo A kwam in het bezit van de wisselbeker, bs schikbaar gesteld door de heer ter. Hertogh. Opmerkelijk zijn vooral de succes sen van Eindhoven, Charlois en Odo, die over het geheel genomen de mees te prijzen in de wacht wisten te sleper, Na de wedstriid vond in de enme juryytent de prijsuitreiking pi«s Vooizittei Thomas dankte allen, te aan het' welslagen van het torunooi hebben meegewerkt en in het bijzon der de deelnemers voor de betoonde sportieve geest. 000000000000000000<XXXX><1 I Baronie op gelijke hoogte met Dosko Slechts twee ontmoetingen heb ben in deze klasse doorgang ge- vonden, maar de uitslagen daarvan [waren bijzonder belangrijk, zo- wel voor de bezetting der boven- ste als der onderste plaatsen. Ba- ronie gaf op eigen grond Goes} geen schijn van kans, won met? 'het halve dozijn (6-1) en staat nu? [op gelijke hoogte met Dosko, datï echter een wedstrijd minder ge-a speeld heeft. Voor een zeer groW - verrassing zorgde Middelburg: h(l? klopte TSC met 5-2, stelde zictri [daardoor ten opzichte van Terneu-) [zen weer iets veiliger en ontnam^ de Oosterhoutenaren verder "P aanwezige kam* slag alle nog J pioensillusies. Ziehier de huidige stand: Tweede klasse B 1 Dosko Baronie TSC Internos RAC Vlissingen Rood Wit Goes Alliance MOC Middelburg Terneuzen 18 12 19 12 20 10 19 10 4 4 3 6 4 4 5 5 7 1 9 3 9 3 11 3 9 5 9 3 12 2 13 59-35 43-23 30-21 52-36 44-39 37-30 36-33 41-47 29-35 23-28 30-55 35-67- MIDDELBtTRG-TSC 5-2 2-0 voorsprong der bezoekers ging met rust verloren Voor rust, toen de bezoekers de Mn- derlijke wind als bondgenoot hadden, liep aanvankelijk alles van een leien dakje, want de eerste de beste aan val leverde een doelpunt op, toen in valler-doelman Becks het schot glippen en een TSC'er er als de kip pen bij was om de bal in het net k deponeren. Met uitstekend opgezette aanvallen bleef men het Middelburg-doel ondei vuur nemen en toen na ongeveer 15 minuten Becks ten tweede male moest vissen, leek een TSC-overwinning ze ker, temeer waar het bij Middelburg in de voorhoede niet wilde vlotten Ondanks vele goede kansen bleef het bij TSC echter bij deze twee doel punten. Na de thee had Middelburg eeD kleine omzetting teweeg gebracht, waardoor veel meer vaart in de aan val kwam. Een wegens hands toege kende strafschop vormde de inleidinf voor deze TSC-nederlaag. Koster be nutte die feilloos. Even later mof^ Baaten zwichten voor een schot de handige Colijn en Hercules slaag® er in, met een werkelijk fraai schot- zijn club een voorsprong te geven (3-2). Nog was Middelburg niet vol daan. Een vrije schop leverde indirect nummer vier op, die door HuW*e werd ingekopt en Koster benutte SP tweede strafschap wederom wegep5 hands. TSC kwam er vrijwel niet meer aan te pas en met een verdiend® geflatteerde Middelburg-overwinning» kwam het einde (5-2).

de Stem | 1954 | | pagina 6