as H. Vader waarschuwt tegen terreur der liefdeloosheid WAAROM DE IC.V.P.? Vietminh moordde trein in Cambodja uit INVASIE VAN BUITENLANDERS ALS NOOIT TEVOREN [IT Naguib moet machtsfuncties afstaan aan Nasser Een paar hele grote pluimen f Pauselijke Zegen over de Stad en de Wereld Ondanks hagelsneeuw en regen Mevr Petrof vraagt asyl vangen rassen, ter. de imasten ssast <ertmiertn<f/s ~W ff K "j iZAND OAQULAD VOOR ZEELAND „Verdelgingsoorlog moet verboden en vermeden worden" Vijf babies bij brand omgekomen Geen afgedwongen rechtvaardigheid Ook bij de radio Toenemende bewolking Aan de vooravond der Statenverkiezingen Honderd burgers om het leven gebracht Zuid-Korea neemt aan Genève deel Principe-accoord tussen liberalen en socialisten Breda en steden in het Noorden hadden tekort aan logiesruimte WITTE PAAS IN LIMBURG Vliegtuig was al vertrokken 12 N L)EK STElüN fmachine, laadtijd ESSLAKKEN, enz. auto CEL. K 0 1158 - 521 94e JAARGANG No. 21009 Uitgave; N- V Uitgevers MU Neerlanüia Verschuilt elke werkdag bureaux; reda Reigerstraat 16 Tel. Redactie: 8181 Adm. aistratie 8778 - Verantwoordelijk Hoot° redacteur' J J H A Bruna Redactieraad C. J v Hooiegem M, A 1 J Mes. M. g 8 U de Reenter b J Wes ende. F V M. Vercauteien Abonnementsprijs bu vooru.tbetal.ng 1 0» per kwartaal per pos. t 6 5b per week (uitsluitend ou met-post- bestel 1) t 0.48 incasso wordt oerekend besten., i postrek no 278841 Losse nummers u Voor God, Koningin en Vaderland DINSDAG 20 APRIL 1954 Advertentieprijs voor de gehele oplage t 0.30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m (Ingezonden Mede delingen f 0.30 per m/m. bu contract aan zienlijke reductie; volledig larie! en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Telefoon 102 Btlbureaux. Terneuzen, Noordstraat 56, TeL 26'0I. 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Boort 7. Bureau vooi de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 08, Telefoon no. OUSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) "|VOCH ZIJN ZWAKKE GEZONDHEID, noch het uitzonderlijke koude lenteweer, hebben Z. H. de Paus ervan kunnen weer houden, op het Hoogfeest van Pasen aan de Romeinen en de tien duizenden pelgrims zijn zegen Urbi et Orbi te geven. Om kwart over twaalf gingen de glazen deuren open van het balcon in het midden van de St. Pieter en verscheen de H. Vader onder oor verdovend gejuich van naar schatting vierhonderdduizend ge lovigen. Voor de Zegen had de Paus zijn Paasboodschap uitgesproken voor de microfoon van Radio Vaticana. In deze boodschap deed de H. Vader een smartelijk beroep op de verantwoordelijke lei ders der wereld, om de vrede te zoeken bij Christus en de vernie tigende kracht der kernenergie te gebruiken voor vredelievende doeleinden. In ziekenhuis te Londen: r\OOR brand in een Londens zieken- huis zijn Zondag vijf zuigelingen om het leven gekomen. Twee van de ze babies waren aanvankelijk met 10 andere door een verpleegster gered, maar zij stierven later door de ern stige brandwonden. De tien geredde zuigelingen zijn ernstig ziek als gevolg van brandwon den. Alle babies waren nog geen 12 dagen oud. DANK ZIJ de mdewerking van de P.T.T. kan de Nederlandse Televisie stichting tóch een rechtstreekse re portage verzorgen uit de tuin van het ti m Soestdijk, op de verjaardag van H. M. de Koningin. De uitzending be gint om 10.20 uur. DRIE MISDADIGERS in Marseille, «!!Leen °jerval °P een bar onderna men, werden door een broer van de vlfnr aoL^et l™ee rev°lvers onder vuur Oenomen. Twee van hen stier ven ter plaatse. PATRASCANOE, de voormalige mi- nister van Justitie in Roemenië s wegens „samenzwering tegen dé re- lerad00d vero°rdeeld en On middellijk daarna terecht gesteld. De Paus sprak over de vreugde van het Paasfeest. „Hoe graag," zei hij, „zouden Wij wensen, dat deze vreug de over alle mensen zou komen. In plaats van een onverstoorbare vrede, waarvan het geheim reeds door Chris tus onthuld is, vermeerdert zich hier van jaar op jaar de bezorgde vrees, de verschrikking bijna, voor een der de wereldoorlog en voor 'n toekomst, toevertrouwd aan wapenen met een ongehoorde uitwerking. Wapenen, die,, zoals Wij reeds in Onze toespraak van Februari 1953, hebben gezegd, in steeds uitgebreider gebieden op de aarde een verschrikkelijk onheil en eentotale uitroeiing van alle leven, ook van de mens kunnen veroorza ken. Wapenen, die door middel van radio-actieve isotopen de atmosfeer, de aarde en zplfs de oceanen lange jaren blijvend ongeschikt voor de mens kunnen maken, tot op verre af- j5 standen van de onmiddellijk door de kernontploffingen getroffen en be smette punten. Zo ryst voor de ogen van de ang stige wereld het vooruitzicht op van reusachtige verwoestingen van ge- bicden, niet langer meer bewoonbaar en bruikbaar voor de mensheid. En dan spreken Wij nog niet over de bio logische gevolgen, die zich kunnen voordoen hetzij door verandering in de kiemen of in de micro-organismen, hetzij door het onbekende resultaat, dat een langdurige radio-actieve uit werking op de grotere organismen, de mens en zijn nageslacht inbegrepen, kan hebben. In verband hiermede willen wij niet nalaten te wijzen op het gevaar, dat mutagenisch ingrijpen met het doel de natuurlijke ontwikkeling van de erfelijke factoren van de mens te wijzigen kan hebben, ook al omdat met de daardoor veroorzaakte afwij king waarschijnlijk die pathogenische veranderingen niet uitblijven, die op haar beurt de oorzaak kunnen zijn van erfelijke ziekten en van andere verschrikkelijke dingen. „hoelang nog?" VY/IJ van onze kant zullen onver moeid alles doen om te bewerken, dat door internationale overeenkom sten. maar steeds met het behoud van het beginsel der wettige verdedi ging de atomische. bacteriologische en chemische oorlog op doeltreffende wijze verboden en vermeden wordt. Maar wij vragen Ons daarbij af. hoe lang de mensheid zich nog zal ont trekken aan de glans van de Verrij zenis door in plaats hiervan te vragen om veiligheid van de moordende lichtflikkeringen van nieuwe oorlogs werktuigen, hoelang de mensen hun plannen van haat en dood zullen stel len tegenover het gebod van liefde en de belofte van de Zaligmaker tot le ven? Wanneer zullen de leiders van de naties inzien, dat de vrede niet kan bestaan uit de wanhopige en geldver slindende betrekkingen van weder zijdse terreur, maar alleen uit het christelijke beginsel van de allesom vattende liefde en in het bijzonder uit de niet afgedwongen, maar vrijwillig tot stand gebrachte rechtvaardigheid, niet uit het vermetele vertrouwen, maar in het van boven ingegegevcn vertrouwen? Wanneer zullen de geleerden van de wereld hun wonderbare ontdek kingen van de diepe krachten der ma terie uitsluitend voor vredesdoelein den aanwenden, b.v. door aan de men selijke activiteit goedkoop verkregen energie te verschaffen, waardoor de schaarste hieraan zal verholpen wor den en de ongelijke geografische ver deling van bronnen van goederen en welvaart gecorrigeerd wordt en aan de volkeren nieuwe bronnen van voorspoed tot hun welzijn gegeven worden? De H. Vader eindigde zijn toespraak die hij in zijn studeerkamer uitsprak, met de gelovigen te wijzen op „de zachtmoedige glimlach" van de Moe der van Jezus en met een gebed tot Haar om kracht en sterkte voor wie Haar aanroepen. cx>o<x><xx>o<xx><x>ooc<><x><x><><> JyJIET ALLEEN de honderd- duizenden op liet St. Pie- tersplein, maar ook de millioe- nen buiten Italië hebben de toe spraak van de H. Vader kunnen aanhoren. De uitzending van^ Radio Vaticana werd duidelijk en zonder enige storing door 9 verschillende zenders gerelay- £eerd. Ook in onze Brabantse/ 'huiskamers klonk de stem van [Zijne Heiligheid en de luiste- raars konden vaststellen, dat zij vast en krachtig klonk. Ook [de geestdrift op het St. Pieters plein kon men door de uitste kende weergave door de radio pijna meebeleven. De H. Vader heeft zich gedu- rende geruime tijd voor Pasen [bijzonder gespaard. Hij heeft ieder voorschrift van zijn arts met grote nauwgezetheid opge- $volgd. Daaraan is het mede te O danken, dat hij reeds zo'n 9 krachtige indruk maakte. ^YOOOOOOOOOOOYOOOOOOOOOO BESLUIT VAN REGERINGSSTRIJD IN EGYPTE VOLMACHT VOOR PREMIER J^UIT.-KOLONEL NASSER heeft Zaterdag de functies van premier en voorzitter van de Revolutionnaire Raad van Egypte overgenomen van gene raal Naguib. Hierdoor heeft Na- guib, die weliswaar president blijft, in feite alle macht verlo ren. De vervanging van Naguib, die wei het eind zal betekenen van het ietwat lachwekkende stuivertje-wisse len der laatste maanden komt niet onverwacht. Zij moet gezien worden als een logisch gevolg van de crisis .y'fc'.. DE LIMBURGSE Federatie van Verenigingen voor Vreemdelin genverkeer heeft de minister ver zocht, de aangekondigde verrui ming der Zondagswet, nóg breder uit te werken, opdat alle goede gebruiken en gewoonten in het Limburgse land behouden kunnen blijven. EEN 46-JARIGE boerenarbeider uit Lithauen heeft zich bij de Amster damse politie gemeld. Hij beweert uit Siberië ontvlucht te zijn. Vermoede lijk zal de man, die via België, ons land binnenkwam, moeten worden uitgewezen. OP een met knipperlichten beveilig de overweg tussen Arnhem en Veip is een motorrijder dodelijk veronge lukt. De man stak achter een passé rende trein de weg over, maar be merkte niet, dat er ook uit de tegen overgestelde richting een trein na derde. EEN 49-JARIGE hofmeester van een Liberiaans schip nam Zaterdag een duik in het ijskoude water van het IJ. De man verdween, na even te hebben gezwommen, in de diepte. Waarschijnlijk is hij door de kou be vangen. Zij lichaam is nog niet op gehaald. IN DE WATEREN bij Bonaire is de 30- jarige Britse kapitein-luitenant H. Hodges vedronken. Hij nam deel aan de diepzeefilm-expeditie van Hans Nass en was bij het duiken uitgerust met een modern zuurstofapparaat. DE KUSTWACHT van Venezuela heeft een Schevenings vissersvaartuig, dat in de wateren van de Nederlandse Antillen voer, opgebracht naar een Venezolaanse haven. De bemanning wordt gevangen gehouden. Waarom weet men niet. de franse regering heeft aan fle hand van uitvoerige documentatie de beschuldigingen van maarschalk Juin weerlegd, dat hij niet was ge raadpleegd bij het opstellen van het Europese Legerverdrag. begint Dinsdag a.s. de conferentie over de handel tussen uost en West. Aan de besprekingen landen deel €n Uit 25 Europese Weersverwachting, geldig tot vanavond: loenemende bewolking met enkele verspreide buien. Zwakke jot matige, langs de Waddenkust jater vry krachtige wind tussen «ost en Noord. Dezelfde of iets nogere maximumtemperaturen. Vandaag: Zon onder 19.45 uur. n?ÏU0p 2250 uur- Morgen: Zon op 5.32 uur. Maan onder 6.26 uur. in Maart, toen Nassers standpunt, dat de militaire Raad moest blijven, zege vierde over dat van Naguib. Ook de slechte gezondheidstoestand van de generaal zal wel hebben bij gedragen tot bespoediging van deze nieuwe maatregel. De wijziging was voorafgegaan door het aftreden van verschillende burgerministers. Twee militaire ministers zijn aan de rege ring toegevoegd. Nasser heeft volmacht gekregen voor het nemen van alle maatregelen die hij in het landsbelang nodig acht. BRIT GEDOOD. TNTUSSEN heeft zich weer een ern tig incident voorgedaan te Port- Said. Drie Egyptenaren openden het vuur op een Britse legerauto, waar door een begeleidende soldaat dode lijk werd gewond. De aanvallers gin gen er met de auto vandoor, waarin zich nog de chauffeur bevond. Deze laatste werd later, licht gewond, door de Egyptische politie aan de Britse autoriteiten uitgeleverd. TJET PARTIJBESTUUR van de P. v. d. A. zond een hartelijk gelukstelegram naar de Belgische Socialistische Partij, toen die op 4 April zodanig afbreuk had gedaan aan de Christelijke Volkspartij, dat deze haar absolute meerderheid verloor. Een Ne derlandse socialist moet zich ook wel verheugen over succes van geestverwanten in het buitenland. Wat is nu echter het gevolg van dit „verheugende" feit? Dat we in België een regering gaan krijgen waarin de socialisten met de liberalen de lakens gaan uitdelen. p\E LIBERALEN, conservatief in be- ginsel en practijk, worden door de socialisten, die zich bij uitstek de progressievcn wanen, als bondgenoten aanvaard. Omdat men daardoor de kans krijgs de subsidiëring van het bi zonder onderwijs ongedaan te maken alsmede een verdrag met het Vaticaan regelend de positie der Katholieke Kerk in de Congo. Het is wel een gelukwens waard, vindt U niet? r\IT FEIT van de P. v. d. A.-felicita- tie toont weer eens aan, in welk een scheve positie de katholieken bin nen die partij verkeren. Ze moeten die gelukwens wel onderschrijxen om dat „geestverwanten" de overwinning hebben behaald. Maar als trouwe ka tholieken zullen ze het verfoeien, dat thans de rechten van het bizonder on derwijs door die geestverwanten groot gevaar gaan lopen. Het is een leerzaam feit aan de vooravond van de Statenverkiezingen. Het „socialisme" waarvoor 'n bepaald aantal katholieken heeft gekozen, ver keert hier te lande levensbeschouwe lijk in grote verwarring, doch de krachten, welke het in België en an dere landen de anti-clericale weg op drijven. zijn ook hier niet gestorven. In'de P. v. d. A. zitten eveneens de grote pleitbezorgers voor 't openbaar onderwijs en de voormannen van het moderne humanisme. Dit m o e t tot interne botsingen leiden met de „door- gebrokenen" uit andere sferen van levensbeschouwing. De tekenen daar van zijn trouwens reeds zichtbaar. We behoeven niet eens te herinneren aan het woord van de Kardinaal-Aarts bisschop, wiens wijze inzicht in de be zettingstijd toch wel is geblfeken, om uit de evolutie van het politiek ge beuren de conclusie te trekken: De eenheid is en blijft een hoog goed, dat niet roekeloos mag worden verspeeld. We kunnen op tal van détails bezwa ren hebben tegen de K.V.P., het is mogelijk, dat we bepaalde leiders niet erg „lusten", boven al deze vaak op gevoelsmotieven of gebrekkige ken nis drijvende tegenzin, moet echter rijzen het besef, dat de Christelijke visie op staat en maatschappij het best JV/JEER DAN 100 mannen, vrouwen en kinderen zyn om het leven ge bracht door de Vietminh, nadat de trein waarin zij zaten in Cambodja tot ontsporing was gebracht. De locomotief en veertig wagons vlogen uit de rails, nadat mijnen er onder tot ontploffing waren gekomen. Daarop stortten 500 opstandelingen van de Vietminh, gewapend met ge weren, handgranaten en machinewe- ren zich op de wrakstukken en dood den systematisch de overlevenden. De vernielde wagons werden met benzine overgoten en in brand gestoken. De gewonden in de wagons verbrandden levend. Sommige passagiers werden gefolterd. STRIJD OM LANDINGSBAAN. DIJ DIEN BIEN PHOE blijft het be- D trekkelijk rustig. Wel wordt er hevig gevochten rond een voorpost bij de landingsbaan van het vlieg veld. Elke keer als er vliegtuigen ko men, moet er om deze post gestreden worden. Ook in Annam en Midden-Laos wer den gevechten geleverd. Bij een aan val op een Frans convooi werden aan beide kanten zware verliezen gele den. HE ZUIDKOREAANSE ambassa deur te Washington heeft Zondag meegedeeld, dat zijn land zal deelne men aan de Geneefse conferentie. De Zuidkoreaanse premier, Syng- man Rhee, heeft te Seoel verklaard te hopen, dat, mocht de conferentie mislukken. Amerika zou beseffen, dat verder onderhandelen met communis ten zonder zin en bovendien gevaar lijk is. Volgens minister Pjoeng zal de Z. Koreaanse delegatie „niet veel langer dan 90 dagen" in Genève blijven. De verzekering van Amerika, dat het de conferentie zou verlaten als zij na 90 dagen geen werkelijke vordering had gemaakt, was nog steeds van kracht. De minister van buitenlandse zaken Tsjou en Lai. zal de delegatie van Continentaal China op de aanstaande conferentie te Genève leiden. De H. Vader, staande op het met glas afgeschermde balcon van de St. Pieter, geeft Zijn zegen aan de ontroerde menigte op het immense plein voor de basiliek. De regering in België Nog geen kabinetsformateur J^ELEGATIES van de Belgi sche socialisten en libera len hebben Zondag in principe overeenstemming bereikt over een regeringsprogrant voor een coalitie. De nationale raden van beide partijen moeten thans een besluit nemen. Zij zullen waar schijnlijk Donderdag vergaderen Max Buset, de voorzitter van de socialistische partij in België, heeft Zaterdag een opdracht van Koning Baudewijn tot karbinetsformateur ge weigerd, Hij verklaarde beter op zijn plaats te zijn in zijn huidige functie van partijvoorzitter. Men vermoedt, dat de Koning van daag op iemand anders een beroep zal doen. EEN GROTE BRAND heeft het Hon gaarse dorp Wind:schdorf aan de Oos tenrijkse grens geteisterd. Dertig van de negentig huizen werden door het vuur verteerd. pASEN 1954 heeft ondanks zijn winterachtige temperaturen, de grootste vreomfiouierlnVaS|e sebracht in de geschiedenis van het Nederlandse IitiphiiieaifJe„1fVerueer' N'cttemin hoefden er geen buitenlanders in po- „en 1Q59 pbnm aUl° .S te overnachten, zoals gedurende de Paasda- konden n,,Lf,!! vvdmzenden, die geen hotel besproken hadden, bii particulieren eeh 1 S grote steflcn aan log'es in pensions en logieSnformatiediciis? t 'l wo^en: Dat is grotendeels te danken aan de t - iot welks instelling de minder prettige ervarin gen van twee jaar geleden hebben geleid relden heeft Breda zo'n Paasdruk- te gekend als dit jaar. Reeds op Paaszaterdag begon de grote trek uit het Zuiden, die op weg was naar het Noorden. Het waren voornamelijk Fransen en Belgen, die de eerste dag de stad als het ware overstroomden. Zo geweldig was die drukte, dat in een minimum van tijd de hotels ge vuld waren en de nieuwe gasten in particuliere pensions moesten worden ondergebracht. Toen ook die op een gegeven moment geen man en geen muis meer konden herbergen, moest het A.N.V.V.-kantoortje op de Rijs- bergseweg in nauwe samenwerking met enkele Bredase hoteliers ertoe overgaan om de vreemde gasten el ders onder te brengen. Vreemdelingen die dachten in Breda logies te kun nen vinden werden zodoende naar Tilburg. Eindhoven, Den Bosch. Waalwijk, Geertruidenberg en tot zelfs naar Noordwijk en Apeldoorn toe verwezen. De prettige samenwr- king bracht mee, dat men de vreem den op coulante wijze tegemoet kon treden, men was zeer te spreken over de wijze, waarop men in Breda de za ken regelde. VAN OVERAL. f\|AAR voorzichtige schatting had Breda in de nacht voor le Paas dag een 1500 buitenlandse logé's, waaronder begrepen een 600 hotel bedden. Eerste Paasdag hebben 15 a 20.000 vreemdelingen de stad bezocht, waaronder de Belgen nog niet eens begrepen- zijn. Gereleveerd mag wor den het prachtige werk. dat de poli tie ten aanzien van het vreemdelin genverkeer heeft verricht. Want op het hoofdbureau hebben zich honder den gemeld, die geen plaatsje voor de nacht hadden kunnen vinden en van- daaruit in samenwerking met A.N.V.V. n de Bredase hoteliers aan een bed werden geholpen. Was het hier niet, dan kwam men toch elders on derdak. Behalve de Franse en Belgen was er dit jaar ook een grote toevloed van Duitsers. Zij kwamen vooral Tweede Paasdag. Er zijn gedurende de Paas dagen ook zeer veel Engelsen en De nen geregistreerd. Het A.N.V.V. kantoortje bij de ro tonde op de Rijsbergseweg heeft naar schatting ongeveer 2000 personen, voornamelijk Fransen, geholpen aan hoteladressen. Hier was als het ware een voorpost gevestigd om de drukte op te vangen en de vreemdelingen zo veel mogelijk over het land te ver spreiden. De practijk van de Paasda gen heeft uitgewezen, dat er prachtig werk is gepresteerd, maar bovendien, dat de naam Breda in het buitenland thans algemeen bekend is Er heb ben zich bovendien in Breda geen prijsexcessen voorgedaan, aldus deel de ons een insider mede. BRRRR DN ZO WAS HET in andere plaatsen van Brabant en Zeeland en in het hele land.... Ofschoon men aan het strand huiverde en de jaskraag op sloeg en ondanks het feit, dat het in Zuid-Limburg zo winters sneeuwde, dat de witte vacht liggen bleef, liet de vreemdelingenstroom niet af. Om dat de bollenvelden nog maar weinig bekoorden, liep het op de Keukenhof storm en ook Avifauna en andere ont spanningscentra, hadden heel wat te verwerken. Geschat wordt dat het aantal over nachtingen door vreemdelingen in Amsterdam in totaal 30.000 is geweest in Den Haag 15.000. Amsterdam en Rotterdam hebben met andere steden een oproep per radio gedaan om in het tekort aan logeerruimte te voor zien. Met goed gevolg, want een half uur na die oproepen was het aanbod al iets groter dan de vraag. De Duitsers waren over 't hele land deze keer in de meerderheid. Belgen en Fransen kwamen op de tweede en derde plaats. haar invloed kan behouden door sa men te gaan. Eerst moeten we onder ling klaarheid scheppen over de ac tuele problemen, dan kunnen we tot anderen gaan en zeggen: Ziet, we zijn bereid tot samenwerking met ieder, die zo veel mogelijk van ons program wil mede helpen verwezen lijken. LJEEFT DIT iets met de Statenver- kiezingen te maken? zal wellicht iemand vragen. Wij antwoorden: wel zeker. Want we zijn het er allemaal over eens dat bij die Statenverkiezin gen meer wordt gedaan dan beslissen over de samenstelling van de verte genwoordigende lichamen voor d,e Pro vincies. Het is een episode in de grote worsteling om de volksziel, waaruit we kunnen opmaken, hoe het staat met de politieke kaartverdeling in ons land. De doorbraak-mensen azen er op, straks te kunnen betogen: Onze gedachte wint nog veld, ook in het katholieke Zuiden. Aan ons de taak te tonen: Ge koestert illusies, de fei ten liggen anders! Ook zij, die onze eenheid met afgescheiden lijsten be dreigen, willen bewijzen, dat hun dis sidentisme stevig wortel heeft ge schoten. Aan hen moge eveneens de klinkende taal der feiten het tegen deel leren. Dat is het waarom het bij deze ver kiezingen in niet onbelangrijke mate gaat. LJET MEER directe deel mogen we natuurlijk ook niet uit het oog verliezen: de samenstelling der Pro vinciale Staten, tevens kiescolleges voor de Eerste Kamer. De Provincie en haar bestuursorganen winnen in deze tijd aan betekenis en kracht. Principiële vraagstukken, vooral de verhouding overheid-particulier initia tief rakend, spelen in het provinciaal bestuur telkens een rol. Het is met het oog hierop ook van de grootste betekenis, dat de katholieke invloed op de te treffen maatregelen en beslis singen zo sterk mogelijk tot gelding kan komen. We hebben aan de hand van het provincie-program reeds aan getoond, hoe de K.V.P. op tal van punten haar geheel eigen denkbeel den voorstaat vooruitstrevend met ver mijding van alle collectivisme, waar op maar al te grif het etiket „voor uitstrevend" wordt geplakt. Aan dit program is het waard zijn stem te ge ven door de vertegenwoordigers te kiezen, die aan de verwezenlijking hun beste krachten willen geven. Maakt dan de goede keus: Stemt lijst 2, in de Statenkrin- gen Middelburg, Vlissingen, Zierikzee, Tholen en Goes, aan gevoerd door A. J. J. M. Mes, in de Statenkringen Sluis en Hulst door A. Lockefeer. TyjEVROUW PETROF, de echt genote van de Russische re geringsfunctionaris, die de Aus tralische autoriteiten om asyl vroeg, heeft nu ook verzocht, in Australië te mogen blijven. Zij was reeds per vliegtuig op thuis reis, maar bij de tussenlanding in Darwin heeft zij haar ver zoek gedaan. Tevoren hadden een groot aantal mensen op het vliegveld, waar mevr. Petrof vertrok, tegen haar vertrek geprotesteerd. Zij zeiden te weten, dat mevrouw Petrof in Australië wenste te blijven. De Australische autoriteiten had den voor de landing van het vliegtuig in Darwin verklaard, dat mevrouw Petrof asyl zou krijgen, wanneer zij dit wenste. ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo Onze actie in rijdend materiaal g MEE. dat kunnen we toch geen ..nadruppeien" meer noemen: Broeder Stephanus van de Lour- desschool zorgde met zijn leerlin gen voor een „complete regenbui" aan welkome geschenken! Vanaf onze plaats op het redactiebureau zien we die glanzenden heerlijk heden in volle glorie staan. Een verzameling Schuco-speelgoed om van te watertanden. In een on bewaakt ogenblik betrapten we waarachtig onszelf op de ver zuchting: „Ik zou best voor één dagje de Poolse jongen willen zijn. die dit speelgoed cadeau krijgt". Natuurlijk is dat zo maar een heel dwaze gedachte, maar het duurde toch niet langer dan een minuut, of we dachten er eerlijk achteraan: „Nee, dat willen we eigenlijk helemaal niet. We verlangen al leen n.aar naar dat beetje echte gelijk, waarmee broeder Stephanus door dit prachtige gebaar (vijf grote dozen met speelgoed) een stel toffe knullon g„t overrompe len". Nu we het toch over „rijdend materiaal' hebben (het meeste speelgoed bestaat namelijk uit prachtige auto's met electrische aandrijving., moet ons nog even een hartelijk dankwoord van de lippen. Het is bestemd voor al die expediteurs uit ons versprei dingsgebied. wier materiaal en tijd, inspanning en toewijding- zo gans belangeloos in dienst van onze actie werden gesteld. Dank zij hun medewerking inzake het transport vanuit allerlei plaatsen naar onze verzamelplaatsen, klop te de organisatie als een bus. Een pluim op hun hoed, een hele gro te pluim zelfs ■yooyooyyooooo<>YOOO<>OO<>O<>oooyoooooooocoooo<X><>YOOOO

de Stem | 1954 | | pagina 1