Ook V.S. geven garanties aan E.V.G. Zal België regering een linkse :en? Wat brengt ons de toekomst Troepen niet uit Europa weg TOESPRAAK van H. Vader Reuzendok in Amsterdamse haven Pakkettenregen druppelt na Nieuw Israëlietisch Weekblad over Anneke Beekman Bij het Feest van cle Wederopstanding Speciaal ter aanmoediging van Frankrijk ÏS'Ss?™ 2.SS Gestigmatiseerde bloedde weer Zaak-Oppenheimer is niet nieuw Bezwaren tegen statuut McCarthy mede-verantwoordelijk voor dreigementen van Cohn Praag laat 365 Zusters vrij Fransen verloren 23 vliegtuigen PROTEST tegen ontvoering Door clr Konrad Adenauer DAGBILAP VOQR ZEELAND D samen werking Zeer innige Op Goede Vrijdag R.T.C. met tie West Vrij koud Leger-rapport gepubliceerd Vliegende Hollander reed binnen Beslissing zal spoedig vallen INDO-CHINA Eerst onderzoek door psychiater Philippijnen komen met voorwaarden „KLEINE E.V.G." IN DE BALKAN Zware sneeuwval in sommige landen r Waar Culemborg mosterd haalt 94e JAARGANG No. 21008 Uitgave: N V Uitgevers Mt) INeerlandia Verschuilt elke werkdag Bureaux: Breaa, Keigerslraat 1b lel Redactie: 8181 Admi- nislratie 8776 - Veran! woordelijk Hootd- redacteur: J J a A Bruna Redactieraad. L. J v Hootegem iVlj Ui A J J M Mes H B L de riecntei u J v t westende f V ivi vercauteiuii ADorinemeiHsprus mj vuoruiUieïaiing I a »S Dei «waitaal t>ei pust t 6 35 pei week (jitsiuiieno DU oiet-pust- üestell I I Ü43 Incasso wordt oerekei,d Losse nummers 13 cent Bostrek no 278841 Voor God, Koningin en Vaderland M W ZATERDAG 17 APRIL 1954 Advertentieprijs voor de gehele oplage t 0.30 per m/m (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend ln de Zeeuwse editie t 0.12 per m/m (Ingezonden Mede delingen f 0.30 per m/m) bil contract aan zienlijke reductie; volledig tariet en Alge mene Voorwaarden wolden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd- Teletoon 102 - (Hubureaux. ferneuzen, Nonrdstraat 56, Tel. 2601, 2236 - Bureau voor Zeeuwsch- Vlaanderen: HULST. Dubbele Poorl 7. bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GUKS, Westsingel 98. telefoon no. UUSTBURG, Nieuwstra OP PAASMORGEN E Osservatore Romano maakt offi cieel bekend, dat de H. Vader op Pasen aan de zegen „Urbi et Orbi" een korte toespraak zal laten voorafgaan. De Paus zal zijn rede uitspreken in zijn bibliotheek. Zijn woorden zullen via luidspre kers op het St Pietersplein en via de radio over de gehele wereld te beluis- ren zijn. Na zijn toespraak zal de H. Vader zich naar de loggia van de St Pieter begeven, om daar volgens traditie Zijn zegen uit te spreken over de stad Rome en de gehele wereld. VRIJ KORT NADAT ENGELAND (speciaal ten gerieve van het nog immer met de E.V.G. tobbende Frankrijk) enkele garanties had gegeven, die wanneer ze verwerkelijkt worden Duitsland als E.V.G.-partner in bedwang zullen moeten hou den, is Amerika gekomen met dergelijke garanties. In een bood schap, gericht tot de zes landen van de Europese Veredigings Gemeenschap heeft de president van de Verenigde Staten, Eisen hower, verklaard, dat men de in Europa gelegerde Amerikaanse leger-eenheden niet uit het gebied van de Noordatlantische zone zullen worden teruggetrokken, zolang dit gebied bedreigd wordt. Verder zal er in het algemeen een zo innig mogelijke samenwer king bestaan tussen de Verenigde Staten en de andere NAVO- leden. diging van de Noordatlantische zóne, zolang dit gebied bedreigd wordt. 2) De V. S. zullen de andere leden van N.A.V.O. en de leden der E.V.G. raadplegen over kwesties van weder zijds belang, zoals de sterkte van de troepen van de V.S., de landen van de E.V.G. en de andere landen van de N.A.V.O., die ter beschikking van het opperbevel in Europa dienen te wor den geplaatst. 3) De V.S. zullen een zo vergaand mogelijke eenwording van de strijd krachten van de E.V.G.-landen ener zijds en die van de V.S. en de andere landen van de N.A.V.O. anderzijds, aanmoedigen. 4) De V.S. zullen, in overeenstem ming met de door Eisenhower geda- TITGANGSPUNT in Eisenhowers boodschap was de stelling, dat be- ki'achtiging van het EVG-verdrag voor de Verenigde Staten van groot belang is. De letterlijke tekst van Eisenhowers boodschap laten wij hier onder volgen: 1) De Verenigde Staten zullen in Europa, met inbegrip van Duitsland, de eenheden houden die noodzakelijk zijn om bij te dragen tot de verde- DE PERSZUIVERING in Egypte is begonnen met de ontbinding van de uitvoerende raad van het perssyndi caat. Beschuldiging: het ontvangen van geheime fondsen van ontbonden, politieke partijen. VAN 14 MEI tot 21 Juni zal in Bern (Zwitserland) een wedstrijd voor koks worden gehouden, waaraan ook kook- meesters uit Nederland zullen deelne men. Er wordt nu al ge-watertand! UIT DE SINGELGRACHT te Amster dam is het stoffelijk overschot opge haald van een vrouw van naar schat ting 65 jaar. Zij moet geruime tijd ge leden verdronken zijn. Haar identiteit kon niet worden vastgesteld. IN AUSTRALIë ging enkele dagen ïang het gerucht, dat ook de vrouw van de gevluchte ambassade-secreta ris Petrof, verdwenen zou zijn. Dit blijkt niet het geval te zijn. Zij is nog steeds in de Sovjet-ambassade. TWEE classificeerders zijn gisteren aan boord van de „Larenberg" in een open ruim gevallen. Eén hunner, een 29-jarige man, is aan zijn verwondim gen bezweken. Zijn collega werd NA EEN VOORSTELLING, die de „Comedie Frangaise" in Moskou gaf, verscheen opeens Malenkov tussen de spelers, om hen te complimenteren. Hij klopte de artisten op de rug en tracteerde ze uitbundig. EEN SERGEANT en een soldaai van het Russische leger, hebben m mi Oostduits dorp een vrouw iWZ?Vvn- beleren uit een bran- «snrla?18 weten te redden. Zij 1 Aanmoedig in het vuur. DE zijn opnieuw in espoora. zuj ingesloten. w Vosseveld NEGEN Marokkanen veroordeeld en twee w i f°° wegens het vermoorden vens^n: plaatselijke ambtenaren n!,a„n I16 plichtigen werden tot S,Un med-" heidsstraffen veroordeeld vrlJ" PRINS MARGARET van zal in Juli een bezoek brengen aan eenheden van het Britse leger luchtmacht in West-Duitshnd zj gaS' Zij" Van Bonc^sPresident ONGEVEER 8000 Indonesische haven arbeiders hebben het werk neergelegd en oude eisen, over een pensioenrege ling en sociale bescherming, herhaald Op 9 Maart werd ook op grond van deze eisen gestaakt. OTTA ABETZ, die tijdens de oorlog diplomatiek vertegenwoordiger van Duitsland in Parijs was, zal worden vrijgelaten. In 1949 was hij veroor. deeld tot 20 jaar gevangenisstraf. ne voorstellen aan het Congres, mid delen blijven zoeken om de veilig heid van de Atlantische gemeenschap tc vergroten door op grotere schaal inlichtingen uit te wisselen over nieu we wapens en methoden. 5) In overeenstemming met hun po litiek, gericht op de handhaving van de eenheid en ongeschondenheid van de E.V.G.. zullen de V.S. elke actie, die deze eenheid en ongeschondenheid in gevaar brengt, beschouwen als een gevaar voor de veiligheid van de Ver enigde Staten. 6) De V.S. beschouwen het Atlan tisch Verdrag liever als een verdrag, dat voor onbepaalde tijd is aangegaan dan voor een bepaald aantal jaren. Hetgeen in punt 4 wordt gezegd, betekent niet. dat Amerika productie geheimen zal uitleveren. Het heeft slechts betrekking op het gebruik en de uitwerking van waterstofbommen cn atoomwapens. DLIJKENS de eerste reactie uit Pa- rijs, bestaat daar een redelijke voldoening over Eisenhowers verkla ring. waarin Amerika immers meer verplichtingen op zich neemt, dan het deed volgens het Atlantisch Pact Grote betekenis wordt gehecht aan het feit, dat de leiders van de twee grote Amerikaanse partijen de bood schap hebben goedgekeurd. In Londen vreesde men, dat Frankrijk nu nóg niet tevreden zou zijn. In Bonn was men on verdeeld opgewekt en in Den Haag sprak men voorzichtig: het kan vriezen en het kan dooien. DIJ Therese Neumann, de 56-jarige Duitse vrouw, die sinds 1926 de tekenen der kruisigingswonden van Christus vertoont, heeft zich ook gis teren weer een bloeding van de won- detekenen voorgedaan. Therese zat rechtop in haar bed, geheel in extase, en het bloed drong door het verband om hoofd cn boven lichaam. Zij bloedde op alle plaatsen, waar Christus verwond werd door geseling, doornenkroning en kruisi ging. Op Goede Vrijdag 1926 deden zich de stigmata voor het eerst voor. Sinds Kerstmis van dat jaar. neemt Therese geen voedsel meer tot zich. Zij staat onder medisch toezicht vanwege de Kerk. Reeds in 52 onderzoek ETEN SPECIALE COMMISSIE van tie Senaat heeft in 1952 reeds uitge breide inlichtingen verzameld over de onlangs „om veiligheidsredenen" ge schorste atoomgeleerde, dr J. Robert Oppenheimer. Men was toen niet handelend opge treden wegens het bijzonder gevoelige karakter van Oppenheimers werk en de vele complicaties van de situatie. De gegevens waren aan de bevoegde instanties overhandigd. Oppenheimer zelf ontkent, dat hij gevaar voor de veiligheid zou opleveren. Verwerping mogelijk ENE Nederlandse delegatie in de RTC L' met de West is, zoals bekend, nog steeds niet tot een beslissing kunnen komen over het ontwerp voor een Rijksstatuut. De bezwaren tegen het statuut in de delegati- blijken te wor den geopperd door de A.R.- en de R.K.-leden daarin. Van A.R.-zijde wordt geageerd te gen het compromis, dat is bereikt ten aanzien van de mogelijkheid van uit treden van één der rijksdelen uit het rijksverband. Het betreft hier de technische uitvoering, waardoor het statuut in feite boven de Grondwet is gesteld. De Nederlandse Grondwet zou daardoor op losse schroeven kun nen komen te staan. De R.K.-leden vrezen, dat de procureur-generaal in de Ned. Antillen het bevel over de ad ministratieve politie zou kwijtraken, waardoor hij niet meer in staat zou zijn, de toestand op justitieel gebied volkomen te beheersen .Het rijkssta tuut in de huidige lezing, zou daar oorzaak van kunnen zijn. Indien, behalve de A.R. en de ka tholieken. ook andere groepen in de Tweede Kamer zich op vorengenoem de bezwaren zouden beroepen, dan wordt een aanvaarding van het sta tuut onmogelijk. DE PERSDIENST van het Vaticaan heeft meegedeeld, dat er niets be kend is over een telegram van de Oostduitse vice-premier, Nuschke, waarin bemiddeling van de Paus werd gevraagd voor een atoomverbod. IN AMSTERDAM reed een tramstel van lijn 13 pardoes tegen de achter ste wagen van de Haarlemse tram, die voor een stoplicht stond te wachten. Getuigen beweerden, dat remmen niet geholpen had. Veel schade, geen ern stig gewonden. ISRAEL EN JORDANIË hebben voor de duur van de Paasdagen hun me ningsverschillen opgeschort, om dui zenden Christelijke bedevaartgangers in staat te stellen de gebeden in de kerk van het Heilige Graf, bij te wonen. OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO geldig tot f^irca 80.000 m3 beton een hoe veelheid, voldoende voor de bouw van 1000 flatwoningen wordt verwerkt bij de bouw van een dok van de Nederlandsche Dok en Scheepsbouw Maatschappij te Am sterdam aan de Noordelijke IJ- oever. De lengte van het nieuwe dok zal 245 meter bedragen, de breedte 40 meter tussen de wanden. De diepgang is bepaald op 8.4 me ter. Wanneer het dok gereed is. kunnen er schepen van 45 tot 50.000 ton draagvermogen worden gedokt. De dikte van de vloer, welke in vijf gedeelten in de bouwput wordt gestort, bedraagt ongeveer 5 me ter. Einde van dit jaar hoopt men met het betonstorten gereed te ko men en behoudens onvoorziene omstandigheden zal het dok in de loop van 1955 geheel klaar zijn. Deze, van de lucht uit gemaakte foto. geeft een goed beeld van de werkzaamheden in de bouwput. Op de voorgrond het IJ. Aan de rand van het half cirkelvormige gedeel te ziet men op verschillende plaat sen het door de bemalingspompen "t het IJ geloosde grondwater. Op de achtergrond in de bouwput is het constructiewerk voor het stor ten van een gedeelte der wanden reeds opgetrokken. Weersverwachting, vanavond. HET Amerikaanse leger is voorlo pig nog in het offensief tegen Mc Carthy en zijn schimmenjagende se naatscommissie. In een Donderdag ge publiceerd rapport van het leger, wordt verklaard, dat McCarthy aan wezig was bij een onderhoud tussen zijn medewerker Cohn en enkele le- gerfunctionarisscn. Cohn had bij dit onderhoud dreige menten tegen het leger geuit („Ik zal het leger in een zo slecht mogelijk daglicht stellen!"), als aan zijn eis een voorkeursbehandeling voor het lid van de subcommissie, Shine geen gehoor zou worden gegeven. Cohn heeft gepareerd, door te zeg gen, dat deze openbaarmaking in strijd is met de commissie-regels. Hij eist een onderzoek naar de verant woordelijke personen en maatregelen tegen hen. 0<><><X><><>0<>C><X><>0<><><><>0<>^<>00<>0<><>000000000<C>00<XX>0^000<> >1 ZOUDT ER met ons versteld van staan, in welke mate de geestdrift van onze lezerskring aan blijft houden. De zware stortregens van pakketten zijn weliswaar geluwd, maar nog altijd druppelt het stevig na. Zo verscheen niet alleen gisteren alweer een aantal pakketten van milde gevers, er kwam zowaar ook een heuse „Vliegende Hollander binnenrijden in het hoofdkantoor te Breda. I—[ET IS een knalrood instrument'. kleur van de helle vreugde, die het zonder de minste twijfel zal bereiden aan het Poolse kind, dat er in de komende zomer de kamppaden mee zal afrennen! Voor ons is er nog dit verheugen de tintje (rood) aan; wat zal het die jongen moeite gekost hebben om (eindelijk!) afstand te doen óvan dat prachtige stuk speelgoed... XMaar hij deed het, omdat zijn on- bekende Poolse vriendje er in één O keer een gelukkige dag, een ge- Voor het overige valt van het pakketten-front te melden, dat de vervoersproblemen (zoals u giste- ren kon lezen) nu zijn opgelost en dat we dus konden beginnen met het verdelen van de laad- ruimte. Als u nog niet wist, hoe moeilijk het kan zijn om voor et- telijke duizenden kinderen 't juis-< te pakket op de juiste plaats in een vrachtwagen te laden, dan komt u maar eens in Breda kijken. Maar niet allemaal tegelijk, want we hebben gedrang genoeg! Maar hoe het ook lopen zal. Dinsdag wordt er geladen en dan.... ólukkig jaar en misschien wel een gelukkig leven mee krijgt. Is dat £geen enorm offer waard soms? ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo pR SCHIJNT GROTE KANS te bestaan, dat België een linkse regering krijgt. Een regering dus, waarin socialisten en libera len zouden samengaan, terwijl de C.V.P. dan in de oppositie wordt gedrongen. IRONING BOUDEWIJN ontving gis teren Staatsraad Kamiel Huys- mans, die na afloop van dit bezoek de linkse regering voorspelde. Hij verklaarde, dat de socialisten niet konden ingaan op de eis van de C.V.P., om de subsidiëring van het bizonder onderwijs, zoals de katholie ke regering had ingevoerd, te hand haven" En evenmin op de eis, dat het verdrag met het Vaticaan inzake het katholicisme in de Congo onveran derd zou blijven bestaan. De heer Buset, voorzitter van de QP het vliegveld bij Zürich zijn tien zusters van het Instituut der ..Barmhartige Zusters van het H. Kruis" uit Tsjechoslowakije aangeko men als eersten van de 365 leden de zer congregatie, die nog in Tsjechoslo wakije vertoeven. De Tsjechoslowaak- se regering heeft na jarenlange onder handelingen met het Internationale Comité van het Rode Kruis erin toe gestemd de zusters een uitreisvisum te verlenen. Bij de aankomst op het vliegveld verklaarden de zusters bij haar vertrek uit Praag door het Tsje- ehoslowaakse Rode Kruis zeer correct te zijn behandeld. Belgische Socialistische Partij, is la ter op de middag bij de Koning ge weest. Hij verklaarde, dat de beslis sing spoedig zou vallen. Vandaag verwacht men de aanwij zing van een formateur in de persoon van Spaak of van Van Acker. Socialisten en liberalen bezetten in de Kamer samen 111 van de 212 ze tels. NJAAR eerst nu bekend werd, zyn A in Maart boven Dien Bien Phoe 54 Franse vliegtuigen door communis tisch afweergeschut getroffen, waar door 23 toestellen buiten gevecht wer den gesteld. De commandant van de belegerde vesting in Indo-China meent, dat de Vietminh met de grote aanval op Dien Bien Phoe zal wachten tot enkele da gen voor het begin van de Geneefse conferentie. Een succes zou dan bet meeste psychologische effect boeken. Aan het verzoek van buitenlandse persvertegenwoordigers in Indo-Chi na, om wijzigingen aan te brengen in de militaire berichtgeving, is niet te gemoet gekomen. TIET Nieuw Israëlietisch Weekblad L heeft een artikel gewijd aan de toekomst van Anneke Beekman. De Joodse gemeenschap is niet van plan, JN VERBAND met het Hoogfeest van Pasen verschijnt ons eerstvolgend nummer op Dinsdag 20 April a.s. afstand te doen van de voogdij, zo schrijft het N.I.W. Mocht Anneke Beekman gevonden worden, zo vervolgt het blad, dan zal een neutrale psychiater aangezocht worden, het kind te onderzoeken. De zielkundige zal tevens moeten vast stellen hoe het meisje op de hoogte kan worden gebracht van haar af komst. Ook zal hij moeten nagaan op welke wijze zij in Joods milieu zou kunnen terugkeren. Het rapport van de psychiater zal van groot gewicht zijn. Als dit rapport als overgangsmaat regel de plaatsing in één af ander ge zin katholiek of ander, aanbeveelt, dan zou dit niet op bezwaren van de voogdijvereniging stuiten, zo besluit het N.I.W. Wisselende bewolking en op de 5 meeste plaatsen droog weer. Ma- ótige, nu en dan krachtige Noor- delijke wind. Vrij koud. Vandaag: Zon onder 19.40 uur. 6 Maan op 19.24 uur. Morgen: Zon Yop £.39 uur. Onder 19.41 u. Maan <£op 20.34 uur. Onder 5.09 uur. A Maandag: Zon op 5.36 uur. Maan Oonder 5.28 uur. O <XXXXXXXXXX><XXXXXXXXX>QOO QE Britse commandant te Berlyn heeft in een brief aan de Russi sche hoge commissaris krachtig pro test aangetekend tegen de ontvoering van dr Alexander Troesjnovitsj, waar over wjj gisteren berichtten. Er werd gevraagd om vrijlating van Troesjnovitsj. Volgens de Westelijke brief, is de medeplichtigheid van Oost duitse ambtenaren aan deze meii.cn- roof duidelijk gebleken, doordat zij verklaard hebben, dat Troesjnovitsj vrijwillig naar Oost-Berlijn is geko men. De Westbcrlijnse politie heeft een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen Heinz Gleskc, die ervan beschuldigd wordt, de hand te hebben gehad in de verdwijning van dr Troesjnovitsj. Gleske is lid van de „socialistische eenheidspartij" en hij behoort ook tot de „vereniging voor Duits-Sovjetrussi- sche vriendschap". J^EN DIEPE SCHADUW ligt over de mensheid. De volkeren der aarde zijn opgeschrikt door de jongste experimenten met na- tuurkrachten, die nog nauwelijks onder menselijke controle zijn te houden. Velen zien in de H-bom een teken, dat in de „tech nische vooruitgang" een punt is bereikt, waarop het de mensen gegeven schijnt zichzelf en alles wat in een eeuwenlang groeipro ces langzaam tqt stand is gekomen, te vernietigen. pjIEGENEN, die door zulk een vrees worden bevangen, mogen niet kleingeestig worden genoemd. Zij to nen, dat hun geweten waakzaam is, dat zij naar middelen en wegen zoe ken de gevaren te overwinnen. Ook de staatslieden streven hiernaar. Het bestaan van vernietigingsmiddelen van een nog onbekende omvang houdt de gemoederen bezig en de wens om het gebruik van zulke middelen te ver mijden bepaalt de handelingen van de mensen. Met dit „teken aan de wand" lijkt het wellicht doelloos te spreken over de problemen van de dagelijkse poli tiek, maar deze problemen zijn voor ons belangrijk, ook in een periode, waarin gebeurtenissen plaatsgrijpen, die de mensheid er toe zouden moe ten brengen uitsluitend aan haar mens zijn te denken. Hereniging, Europese éénwording, Defensie Gemeenschap, Saarprobleem, Sovjet-Russische politiek en niet in de laatste plaats de oorlog in Indo- China, dat zijn onze dagelijkse pro blemen. Menigeen kan de indruk krij gen, dat deze problemen wegzinken in de vrees voor erger. Deze vrees deel ik niet. Ondanks de door de techniek ge schapen mogelijkheden van vernieti ging, die echter evenzeer mogelijkhe den voor een constructieve ontwikke ling kunnen zijn, blijft het mogelijk in de hangende vraagstukken een be vredigende oplossing te vinden en daar mee de politieke vooruitgang en de vrede te dienen. Het bolsjewisme is en blijft het grote gevaar, dat het Christendom be dreigt. Het bedreigt de elementen van de christelijke samenleving, waarvoor de Verlosser is gestorven en als doen zich niet alleen in het leven van de enkele mens gelden, ook in de sa menleving, zoals de geschiedenis ons leert, stellen zij hun wetten. Ware dit niet het geval, de mens heid zou reeds lang te gronde zijn gegaan aan één van de talrijke geva ren, die zij heeft opgeroepen. Ook ditmaal, nu er weer gevaren van een geheel andere aard opdoe men, weten wij, dat dit niet „het ein de" behoeft te betekenen, evenmin als bij vroegere gebeurtenissen. Zo lang de mensheid haar geweten laat spreken zal zij de destructieve krach ten weten te overwinnen en aan zich dienstbaar maken. Zolang de vrije vol ken bereid zijn de vrijheid en de men selijke waardigheid als de onmisbare elementen van de samenleving te ver dedigen. zolang zal zij de dwangheer- schappij van de menselijke tyrannie, die de christenheid reeds herhaalde malen heeft bedreigd, kunnen ver werpen. In de schaduw van deze tijd, onder de moeilijke omstandigheden van vandaag, geldt het bijbelse woord met niet aflatende kracht vreest niet. AAN de vooravond van de Geneef- se conferentie, hebben de Philip pijnen laten weten, welke voorwaar den zij stellen, alvorens zij deelnemen aan een actie tegen eventuele commu nistische agressie in Z.O.-Azië. De voorwaarden zijn: de belofte van de belanghebbende grote mo gendheden. dat Aziatische landen on afhankelijkheid krijgen indien zij dat wensen, een accoord met de V.S. over de uitvoering van de defensieverdrag tussen beide landen en erkenning van de onafhankelijkheid en de territoria le onschendbaarheid van de Zuidko- reaanse republiek. TOEGO-SLAVIë en Turkije zijn over- J eengekomen, het Balkan-pact, voor zover het op beide landen betrekking heeft, te veranderen in een bondge nootschap met wederzijdse verplich tingen van militaire aard. wanneer al thans Griekenland de derde part ner daarmee accoord gaat. Het is niet bekend of dit nieuwe bondgenootschap zal bijdragen tot aansluiting bij de NAVO. Er bestaat overigens reeds een verbinding, daar twee leden van het Pact reeds tot de NAVO behoren. In de verklaring, waarin over het bondgenootschap gesproken wordt, is tevens gezegd, dat de besprekingen over de kwestie-Triëst een bevredi gend einde naderen. Tito heeft de president en de premier van Turkije voor een bezoek aan Joego-Slavië uit genodigd. "^JIT ZWEDEN, Oostenrijk en Italië wordt zware sneeuwval gemeld, waardoor talrijke bergwegen juist als midden in de winter zijn ge blokkeerd. In Zweden liep een veerpont met 50 mensen aan boord, op een rif voor Stockholm. Een sneeuwstorm had goede navigatie onmogelijk gemaakt. De passagiers werden door een vis sersboot en een politievaartuig ge red. De pont zonk gedeeltelijk. Een vliegtuig van de Air France, dat in Stockholm was opgestegen, moest we gens een sneeuwstorm terugkeren. Dr. Konrad Adenauerde West- duitse Bondskanselierdie in dit artikel zijn gedachten over het lot van de wereld weergeeft. stemming op Paasmorgen is opge staan. Gekruisigd, gestorven, weer opgestaan uit den dode: de Paasge- schiedenis is de geschiedenis van de Goddelijke bestemming. Wjj hebben geleerd aan de Goddelijke beschik- zichtbaar teken van Goddelijke be- king te geloven. Bovenaardse krachten £cn mosterdfabriek te Cu lemborg ontving onlangs een aanbieding van mosterd zaad uit een kleine havenplaats aan de Westkust van Afrika. De brief begon met de woor den: ..I am a big firm", (Wij zijn een grote zaak), zulks ken nelijk om het tegengestelde niet te doen vermoeden, het geen geen overbodige luxe was. want de ..brief" was met potlood geschreven op de bin nenkant van een schoenen doos en het monster mosterd zaad ivas verpakt in een met stokjes dichtgestoken oude vil ten herenhoed De ingewon nen bankinformatie gaf' echter aan: ..uitstekende zaak. goed voor elk redelijk bedrag". De mosterdzaak is inmiddels tot volle tevredenheid afge wikkeld

de Stem | 1954 | | pagina 1