Allen schrikken terug voor de grote sprong naar de maatschappij VRIJWILLIGERS Kolonel de Castries, elegantste soldaat van Frankrijk i Hoe wij moeten leven, temidden van onze vijanden GELUKKIG HI J die WERK KAN VINDEN gaan met Comets de lucht in De ridder van D m Zelfs geen zelfrespect meer.... Stuur me ook een paar goede romans" Boekenplank N. M. J- H. Pyls Sportief VROOM DREESMANN 4 DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 13 APRIL 1954 4 „Zij haten ons" CYRILLUS DELLAERT WERKVROUW U slaagt bij ons altijd voordeliger dan U dacht TRICOT DEUX-PIECES f 55.- Modehuis Openbare kennisgeving- van de Herverkavelingscommissie Zeeland gegadigden op zich vóór 30 April 1954, uitsluitend schrittelijk I DEZE PRIJZEN ZIJN GELDIG TOT VOLGENDE WEEK BREDA BERGEN OP ZOOM OFFICIEEL HEET HET ONTHEEMDEN- KAMP, tvaarover u de vorige iveek hebt kunnen lezen, een toegangspoort tot de maatschappij. De overheid wil proberen, de ontheemde Polen en nog velen van an dere nationaliteiten, via dit kamp een plaats te geven in de Duitse gemeenschap. Maar veel meer dan een ijdel pogen is het niet. Dat ligt niet zozeer aan die overheid, als ivel aan hetgeen deze mensen in de afgelopen tien, ticaalf jaren hebben moeten ondervin- Het menselijke drijfhout in de Poolse ontheemdenkampen heeft héél vage, overeenkomstige bindingen in de kampgemeen schap zelf. Daar is men tussen landgenoten, die gelijk denken en eenzelfde armoede lijden. Maar er is nog een andere, veel belang rijker factor, die ertoe leidt, dat elk Pools gezin een panische angst koestert voor wat dan heel verheven heet „De vrije maatschappij". den. Wanneer er in een Duitse stad een complex woningen gereedkomt, dan is het theoretisch mogelijk, om enkele woningen daarvan te bestemmen voor de Poolse ont heemden, maar wat is een huis Wat is „een-plaats-in-de-maatschappij?" Gaat u bij uzelf eens na, hoeveel bindingen u heeft met de gemeenschap om u heen. Allereerst is daar uw familie, dan volgen uw werk kring, uiv vrienden, uw vereniging enz. laatste, waarop zij nog durven hopen. Het resultaat van de actie voor het Poolse kind, kan een grote bijdrage vormen tot de opheffing van deze mensen! Daarom is er voor allen, die geholpen hebben de actie te doen sla gen, zoveel reden tot blijdschap! IT en Pools gezin, dat in een huis in de stad komt te wonen, aan alle kanten omringd door Duitse gezinnen, kan zich niet anders voelen, dan in de „leeuwenkuil". De Duitsers zijn de erfvijanden van de Polen en we derzijds laat men dit meer dan één maal merken. Ik sprak een jonge man in het kamp, die kleermaker van be roep was. Hij had zichzelf een costuum gemaakt van een oude overjas en een lap katoen, die hij (de hemel weet hoe) bemachtigd had. Uit dit mate riaal eigenlijk niet meer dan vod den had hij een, voor de omstan digheden. keurig costuum gemaakt. Ongetwijfeld was hij een vakman. Deze jonge nu. had geprobeerd een betrekking in de stad te krijgen. Op het arbeidsbureau vertelde men hem. dat er een tekort aan kleermakers was. Er waren vacatures genoeg. Alleen Duitsers Poolse jongeman ging de adres- sen, die men hem opgegeven had, af. Eén var» die adressen was dat van een vrij groot bedrijf, waar volgens het arbeidsbureau, plaats was voor vier kleermakers. De jongen meldde zich aan bij de baas van die zaak en het sollicitatiebezoek scheen goede resultaten te hebben. Totdat de lon gen vertelde, dat hij een Pool was.. De man tegenover hem scheen te be vriezen. „Wij zoeken alleen Duitse kleermakers,'' zei hij. En zo ging het op alle adressen, die de jongen bezocht. En zo gaat het bijna altijd, met alle Polen uit het kamp, die de moed opbrengen voor de grote sprong naar de Duitse ge meenschap. Als ze bij wijze van uit zondering aangenomen worden, dan is het voor het zwaarste en smerigste werk, dat de meeste van deze ver zwakte, vaak zieke, mannen nauwe lijks kunnen verrichten. Maar zelfs als ze werk hebben, dur ven ze de sprong niet te wagen. Deze mensen zijn volkomen apathisch ge worden. We waren op bezoek bij een zekere mevrouw Ratke, voor wier ge zin een huis in de stad was vrijgeko men. „Waarom gaat u hier nu niet weg?" werd er gevraagd. Eerst ver telde ze, dat ze geen geld had om te verhuizen en dat het inkomen van haar man (hij werkte pas twee dagen, was verder tbc-patiënt!) veel te ge ring was, om daarvan de huur te be talen, en dat je een huis toch hoe sober ook moest kunnen inrichten. Maar later, toen ik alleen met haar was, barstte ze in snikken uit en zei: „O, mijnheer, wij zijn zo verschrik kelijk bang! Als wij in de stad moeten wonen, midden tussen de Duitsers, dan gaan we verloren. Ik weet het zeker! Zij haten ons en zien op ons neer, zoals op zwijnen. En wij kun nen hen toch nooit vergeven, wat ze ons en onze kinderen hebben aange daan?" Apathie "lyjaar als het kamp nu opge- heven wordt, wat dan?" Mevrouw Ratke haalde in een moedeloos gebaar de schouders op. „Dan is het nu eenmaal niet anders. Dan moéten we wel. Eigenlijk is het misschien maar het beste, dat het zo gaat Zó geslagen, zó wanhopig gemaakt, zijn deze mensen! Van eigen initiatief is geen sprake meer. Die met de grootste eigenwaarde, proberen in het kamp zekere maatschappelijke standing te bereiken. Zij houden hun kamers schoon en fris, voorzover dat kan. Maar de meesten laten Gods wa ter maar over Gods akker lopen, om dat elke onderneming, die zij begin nen al van de aanvang is getekend door de nutteloosheid, de overbodig heid. de onmogelijkheid Zij missen het laatste restje zelfrespect, dat de meesten onzer dwingt tot het schep pen van een aangename omgeving om in te leven. Zij vervuilen, zakken af en gaan tenslotte verloren. Eén van deze mensen wilden wij fotograferen. Toen de fotograaf zijn toestel op deze man instelde, zei een ander: „Laat maar, die is toch al dood!" Nog erger Anderen ziet men de verwording niet zo direct aan, maar sympto men zijn er genoeg in de kampen. En dan heeft men mij nog gezegd, dat het kamp waarover ik u hier ver tel, tot de beste behoort. Er zijn er ook, waar een gezond mens zich nau welijks binnen durft wagen. In deze verrotte, hopeloze omge ving leven kinderen! Helaas kunnen wij de tienduizenden volwassenen niet alle helpen, maar wij hebben althans iets gedaan voor hun kinderen, op wie de meesten van hen toch al hun hoop gericht hebben. Meestal is het 't Nog één reportage QEVOLG gevend aan ver schillende verzoeken uit onze lezerskring, plaatsen wij nog één reportage over de kampen voor Displaced Persons in West-Duitslaiid. Ons werd namelijk verzocht, buiten het kader van de reeks „Kinderen met grijs haar", eens speciale aandacht te willen wijden aan een andere kant van het pro bleem: hoe de Duitse- maat schappij tegenover deze ont heemden staat. Het vraagstuk heeft vele kanten en wij heb ben ons moeten bepalen tot de strikt menselijke, in de geest van de gehele actie van de af gelopen dagen. De politieke aspecten blijven dus buiten be schouwing. ^ESTPILOTEN, die daartoe bereid zijn, zullen speciale proefvluchten maken met straal- passagiersvliegtuigen van het type „Cornet" om te pogen de oorzaak te vinden van drie on verklaarde ongelukken met de ze toestellen, waarbij in totaal 99 personen het leven hebben verloren. Dit deelde de president van de B.O. A.C., sir Miles Thomas, Zaterdag mee. Bij deze vluchten zal men de maxi male prestaties uit de toestellen halen om zwakke punten te ontdekken. De „Cornets", waarmede de proef vluchten zullen worden ondernomen, worden wellicht uitgerust met specia le noodluiken en schietstoelen om de bemanning een kans te geven uit een ten ondergang gedoemd vliegtuig te ontsnappen. De verwondingen, welke de lijken van de vijf tot dusverre geborgen slachtoffers van de ramp met de Co- met „Yoke Yoke" vertonen, zijn vrij wel gelijk aan die van de inzittenden van de Comet „Yoke Peter", die even eens door onbekende oorzaak in Ja nuari bij Elba verongelukte. De vijf stoffelijke overschotten, welke het Britse vliegdekschip ..Eagle" naar Napels bracht, ver toonden ernstige verwondingen aan het onderlichaam en de benen, doch geen brandwonden. De officier van gezondheid van het vliegdekschip kon echter niet zeggen, of deze verwon dingen waren veroorzaakt door de k2-acht, waarmee het vliegtuig op het water was terecht gekomen, of door een ontploffing gedurende de vlucht. De gezagvoerder van de „Eagle" achtte het onmogelijk om bergings werkzaamheden uit te voeren. Op het punt, waar men de vijf lijken heeft gevonden, is de zee namelijk 950 me ter diep. Van onze Parijse correspondent) TVOLONEL de Castlies, de Franse kolonel^ die bij Dien Bien Phu met een klein groepje dapperen moedig stand houdt tegen een tienvoudige over macht en de vijand ongelooflijk zware verliezen toebrengt, is de held van Frankrijk. Vele harten beginnen sneller te kloppen bij het horen van zijn naam. In enkele weken tijd is hij een legendarische figuur geworden. De generaalskepi ligt op hem te wachten. Daarna misschien de maarschalkstaf, want de Franse massa heeft in hem plotseling een van haar moedigste zonen ontdekt. ALTIJD PARFUM ""TOCH ruikt de Castries altijd naar parfum. Ook op het slagveld heeft hij een scherpe vouw in zijn broek. Hij draagt gewaagde schoenen met heel dikke, witte zolen en men fluis tert, dat hij zijn haren laat watergol ven. Een onderofficier zei: „Ik heb nog nimmer zo'n leider gezien. De troep gaat voor hem door het vuur. Zelf durft hij de stoutmoedigste bravour- stukjes aan. Ik zag hem'in ons voor ste bolwerk met een machinegeweer in de handen. Hij schoot als een be zetene. De aanstormende Vietminhs vielen bij tientallen neer. Toen hij even rust kreeg, omdat de eerste golf was afgeslagen bleef hij bij ons. Ter wijl hij nauwkeurig zijn nagels zat bij te veilen, gaf hij ons nieuwe orders.." De Paryse pers noemt kolonel de Castries de Franse ridder. In uniform is hij even elegant als in burger. Zo als hij schitterde in de balzaal, zo schittert hij ook in de „salon", in de kazerne en op het slagveld. Maar met de vijand in zicht weet hij van geen wijken. Hij leeft nog in de ideologie van zijn roemrijke voorvaderen: een soldaat trekt niet terug. Hy vecht door tot hij gewonnen heeft. Hoe groter de overmacht van de vijand, des te groter de roem. De ver dediger van Dien Bien Phu spruit uit een soldatenfamilie. Een De Castries was generaal onder Lodewijk de Ve, twee De Castries vochten mee in de Amerikaanse vrijheidsoorldg, een an dere voorzaat was zelfs minister van Marine. Christian-Marie Fernand doet zijn naam derhalve alle eer aan en is momenteel druk doende duidelijk te bewijzen, dat ook in de moderne, tech nische oorlog de ridderfiguur met in telligentie tot buitengewone prestaties in staat kan zijn. ALS tournooirijder heeft de cavalle- rist de Castries al naam sedert de dertiger jaren. In 1933 verbeterde hij het spring-hoogterecord en bracht het op 2.38 m. Daarna toonde hij niet al leen met paarden, doch ook met vlieg tuigen te kunnen omgaan. Hij haalde diverse brevetten en wierp zich vervolgens met alle ijver op de studie van de tankoorlog. Helaas had hij geen tank§ ter be schikking, toen hij tijdens de veld tocht van 1940 drie dagen en drie nachten lang een onmogelijke stel ling verdedigde tegen 450 Duitsers, die ondersteund werden door Stu ka's en pantserwagens. Hij raakte gewond en kwam in gevangenschap, maar na vier vergeefse pogingen slaagde hij er tenslotte in aan de greep van de Duitsers te ontsnap pen. Kort daarop vinden we hem terug in Noord-Afrika waar hij zich als scherpschutter oefent op de man schappen van Rommel. Het volgende jaar maakt hij te Londen deel uit van een speciaal commando. In 1943 neemt hij deel aan de Italiaanse veldtocht. Opnieuw raakt hij gewond. In 1944 overschreed hij met zijn mannen de Duitse grens. Nadat de Duitse kroon prins in zijn handen was gevallen, was er op het Europese front geen werk meer voor hem. In 1946 ging hij naar Indo-China. Hij was een der intiem ste medewerkers van generaal de Lattre de Tassigny. Toen hij aan het hoofd van een Marokkaanse eenheid in de rijstvelden opereerde, geraakte hij voor de derde maal gewond. ALTIJD '"FOEN in December duidelijk werd, dat Dien Bien Phu strategisch be langrijk zou worden, ontbood generaal Navarre de Castries; de generaal zei: .Voel je er iets voor, kolonel de Cas tries om commandant te worden van Dien Bien Phu met het uitdrukke lijke verzoek er te blijven of op te rukken?" „Toujours, mon général. D'Accord. J'y resterai." De Castries heeft inmiddels al ge toond, dat hij deze woorden nog niet vergeten is. Gesteund door een zielig klein groepje mannen, Fransen, Noord-Afrikaners, Duitsers, Vietna- mezen en zeventien andere nationali teiten van het vreemdelingenlegioen houdt hij stand. Zijn voorbeeld geeft de mannen moed. Toen dezer dagen bekend werd gemaakt, dat er weer 'n slordige 20.000 man opstandelingen en rode Chinezen onderweg waren naar Dien Bien Phu, zei hij tegen zijn jon gens: „Beste vrienden, ik heb heuglijk nieuws. De helft van jullie kan een hele nacht gaan slapen. De andere helft kan morgen een dutje doen. Morgen of overmorgen komen er weer een duizend of wat van die vreemde snoeshanen op visite', die we 'n behoorlijk glaasje wijn moeten ser veren. Dat zün we zo als gastheren verplicht." De minister van Oorlog, - Pleven, seinde hem persoonlijk, dat er weer nieuwe, Amerikaanse bommenwerpers onderweg waren om zijn actie te steunen. Via generaal Navarre gaf De Castries de volgende boodschap aan Parijs terug: „Prachtig. Bedankt voor uw goede zorgen en beste wensen. Geef met die bommenwerpers een paar goede romans mee. Ik heb hele maal niets meer te lezen." Een in Frankrijk teruggekeerde, ge wonde soldaat zei over hem: ,,Dat is een prachtman. Zodra ik beter ben, wil ik terug naar hem. Zolang hij mu nitie heeft, een nagelvijl, wat brillan tine en een zakkammetje trekt deze kolonel nooit terug. Maar het opper bevel moet zorgen, dat zijn uitrusting toiletartikelen in orde is. Anders voelt onze kolonel zich niet goed!" DE KATHOLIEKE ENCYCLOPEDIE Het twintigste dee] kwam nu van de pers. Het einde komt in net zicht. Met de trefwoorden is men nu tot Rhyolie gekomen. Het is altijd weer een genot zo'n nieuw deel door te bla deren en telkens even halt te houden bij een onderwerp, dat interesseert. Er zijn ook ditmaal weer tal van onderwerpen, die tot grotere verhan delingen aanleiding gaven. We zien er alle Philipsen uit de wereldhistorie op een rijtje en ook de Eindhovense Philips wordt natuurlijk niet verge ten. De Pausen Pius komen aan de orde en men is maar even op de his torie vooruitgelopen door de heilig verklaring var Pius X. op 29 Mei 1954 vast als een feit te vermelden. Er wordt heel veel verteld over Pelen bij een kaart en verscheidene buiten tekstplaten. We lezen over Politiek en Psychologie, over Portugal en Praag. Het woord Priester heefr verschillende deskundigen aan het schrijven gezet om er historische en dogmatische be schouwingen aan te wijden. De leer van het Protestantisme wordt nauw keurig en objectief beschreven. Het woord „Prijs" en zijn samenstellingen gaf een reeks beschouwingen in de pen. Dat radio en alles wat ermee sa menhangt verscheidene kolommen tn beslag neemt, kan men in een moderne encyclopedie niet anders verwachten. Bijzondere aandacht verdient ook de beschouwing over Renaissance met verscheidene afbeeldingen. Veertien kolommen zijn er nodig om alles wat met Indonisia verband houdt te be schrijven De Jongste geschiedenis wordt louter zakelijk zonder enig commentaar geschilderd. En zo zouden we kunnen doorgaan met het aanhalen van onderwerpen m dit twintigste deel voor het voetlicht gebracht Laten we echter alleen nog maar vaststellen, hoe met het nade ren van de voltooiing de dankbaar heid voor de samenstellers en uitge vers van dit standaardwerk (NV. Joost van den Vondel, Amsterdam en Standaard-Boekhandel, stijgt. Antwerpen) MET DE HEILIGEN HET JAAR ROND Ruim tachtig schrijvers van naam hebben hun deel geleverd aan het tweede deei van deze bundel biografie- en voor iedere dag van Juli tot en met December één Heiligen in grote verscheidenheid van volksaard, tem perament. levensloop, taak en roeping ziet men hier aan zich voorbijtrek ken. Hooggezetenen en stil werken den, actieven en contemplatieven, wonderdoeners en voor de wereld ver- borgenenschrille contrasten kan men In deze jevens vinden, maar ai- len stemmen hierin overeen, dat ze gehoorzaamden aan Gods stem. dat ze ons het voorbeeld geven, hoe in tedere staat en stand dit alleen van beteke nis is. Daarom is dit zulk een goed boek. zulk een verkwikkend boek. Van betekenis is ook, dat er het licht in valt op betrekkelijk onbekenden van Nederlandse stam. op een heilige Go- delieve, een zalige Margaretha van Leuven, een zalige Ida van Leeuw en Ida van Nyvel. een heilige Irmgard van Zutphen en een zalige Richard van Aduard enz. Ook de in de laatste tijden ontdekte sterren aan het he mels firmament zoals de Eerbiedwaar dige Johannes Roothaan. Maria Go- retti, Marie Adolphine van Ossen- drecht e.a. worden in dit boek beschre ven. Er is naar gestreefd en vele schrijvers zijn erin geslaagd dit alles te vatten in een in deze tijd aanspre kend proza met vermijding van de klippen ener wereldvreemde hagiogra fie. In een duurdere uitgave vonden de ze bundels reeds goede verspreiding. Deze volksuitgave zal net hopelijk met minder doen ter verrijking van het godsdienstig inzicht in onze Chris, telijke gezinnen. Ook dit tweede dees bevat verscheidene illustraties, terwijl er samenvattende registers betreffen de de beide delen aan zijn toegevoegd. (Uitgave Pan Brand. Bussum). FAMILIEBERICHTEN (Uit andere bladen). Getrouwd: Mr, A. de Beer en Margaretha Everwijn, Middelburg. Overleden: A. Kuy- pers, 37 jaar, 's-Hertogenbosch M. Stikkers, 73 jaar 's-Her togenbosch. H. van Casteren, 73 jaar, Tilburg. V. Pons, 70 jaar, Schiedam. Verloofd: Ria Zents en Toon Vercauteren Wapeningen: Hoogstraat 87. Nw.-Namen: Hulsterloostr. 2. Geboren: ARTHUR zoon van H. M. Strating H G. E Strating-Mullens Goes, 10 April 1954. Wilhelminastraat 8. Op 26 April 1954, hopen onze geliefde Ouders A. Acrssensvan de Winckel hun 50-jarig Huwelijk te her denken, Dat zij nog lang mo gen gespaard blijven, is de wens van Hunne dankbare Kinderen en Kleinkinderen. 301-0 Hiermede vervullen wij de treurige plicht Uedele kennis te geven van het overlijden van onze dierbare vader, behuwdvader, grootvader, be- huwdbroeder. oom en neef Weduwnaar van Angèle Vermeijlen eerder van Joscphina, Maria, Theodora Kerckhaert, geboren te Westdorpe, 28 Juli 1869 en godvruchtig overleden te Eksaarde (België) 11 April 1954, ge sterkt door de genademiddelen der H. Kerk. Amstelveen: V. F. M. DellaertMaenhout Otterloo: M. A. DellaertHoorweg Berghem (Antwerpen): O. W. Dellaertvan Roey en kinderen Westdorpe; G. E. DellaertPicavet en kinderen Sas van Gent: F. A. DellaertRenique en kinderen Familie Dellaert Familie Kerckhaert Wij bevelen de ziel van de dierbare overledene in Uwe godvruchtige gebeden aan. De plechtige lijkdienst met assistentie gevolgd door de bijzetting in het familiegraf, waartoe Uedele beleefd wordt uitgenodigd, zal plaats hebben in de parochiekerk van O.L.Vr. Visitatie te Westdorpe op Woensdag 14 April a.s om 10 uur. 313-0 Westdorpe, 11 April 1954 Uitsluitend bti vooruitbetaling Uitsl voor de Zeeuwse oplage 4 regels of minder f 0.90, iedere regel meer 10 ct. Bij 3 achtereenvol gende plaatsingen wordt de derde plaatsing tegen halve prijs oerekend 25 Letters cijfers of leeste kens gelden voor 1 regel PERS. GEVRAAGD Voor direct nette huisknecht ge\vaagd, liefst zelfstandig, on gehuwd, (intern), leeftijd boven 20 jaar. Hotel ,,de Schuur" - Catharinastraat 17, Breda. 6738 Nette dienstbode gevraagd voor dag en nacht. Mevr. v. d Griek Scheldekade 27, Terneuzen. Gevr. te Tilburg R. K. Kinder juffrouw bij 7 kind. Dienstb. en werkster aanw. Mevr. Taminiau, R. tans^nstr. 5. (jcvi. in grooi gezin te nlburg 2 keurige meisjes v. huish. en kinderen. Br. o. no. 0036. TE KOOP GEVR. Antiek te koop gevraagd - o.a. meubelen, porcelein, kristal, koper en tinnen voorwerpen, ouderwetse mahonie stoelen en ronde tafels, oud goud en ta felzilver enz. enz. - J. Jansen. Veemarktstr. 33. Tel. 7936. Breda WOONHUIS NABIJ HULST DE NOTARIS te HULST zal op Woensdag 14 April 1954 nam. 4 uur, derhalve niet op Dinsdag 13 April ,in het café „De Nachtegaal" nabij 't Jagertje te Hontenisse voor de familie de Keyzer-Joos Publiek verkopen: Het WOONHUIS met aanbe- horen aan de Zandstraat 5 te Hontenisse (erfpacht) kad Hontenisse Sectie G no. 1489, groot 14 aren 40 c.a. In mondelinge huur bij dhr. A de Roeck. Aanvaarding in het genot van de huursom bij de beta ling van de koopsom uiterlijk een maand na de toewijzing. Nadere inlichtingen ten kan tore van de Notaris. GEVRAAGD: H K P. VOERMAN, Stationstraat - Sas van Gent HUIZEN In zuiver wollen Jersey. Practisch, warm en aange naam in het dragen, zowel in huis als buiten. Altijd gedistingeerd. Deze Jersey is gemaakt uit de fijnste Merino wol. Wij tonen U reeds nu een geheel nieu we collectie voorjaarsmo dellen. IN PRIJZEN VANAF Tot in de grootste maten. Lievevrouwestr. - Tel. 767 Bergen op Zoom ingevolge artikel 43 van de Herverkavelingswet Walcheren Stb H 400. Teneinde gebruikers van percelen, gelegen in de her- verkavelingsblokken: SCHOUWEN-DUIVELAND, THO- LEN. DE ZAK VAN ZUID-BEVELAND en DE POLDER WAARDE in de gelegenheid te stellen in de Noordoost polder, Braakman of Quarlespolder een bedrijf in ge bruik te verkrijgen dan wel: te emigreren met gunstige deviezenregeling, roept de Herverkaveliiigscomnïïssie Zeeland te melden bij het Secretariaat, Oostsingel 1, te Goes. Alleen zij die bereid zijn de hun in eigendom toebeho rende percelen over te dragen aan de Stichting tot het Beheeren van Landbouwgronden en zij die afstand doen van hun recht van pacht op de door hen gepachte per celen, kunnen zich melden. Aan gegadigden, die zich gemeld hebben, worden zo spoedig mogelijk nadere gegevens toegezonden. Zij ont vangen tevens een aanmeldingsformulier, waarin zij bepaalde wensen naar voren kunnen brengen. Zij die zich reeds vroeger gemeld hebben, doch niet in aan merking kwamen kunnen zich wederom opgeven. Herverkavelingscommissie Zeeland, w.g. Mr A. J. v, d. WEEL, voorzitter w.g. Ir J. POST, secretaris eV FLEURIG als het bloeiende bej voorjaar is onze nieuwe PAASCOLLECTIE S Vr MARINE- WIT opvallend fris en correct. ROZE - BLEU - GEEL - BEIGE pasteltinten waarmede, in com binatie met grijs of donkere tin ten, verrassende resultaten zijn te bereiken. Een goed woonhuis te IJzen- dijke of omg. te huur gevraagd Br. onder no. 711, Dagblad De Stem, bijk. Hulst. DIVERSEN TE KOUP AANGEB. 2de hands autostep op lucht banden te koop gevraagd. Brieven onder no. 485. Huismoeders - profiteert nu van onzje goedkope aanbieding. Prachtige zemen en borstel werk. Verder voor de schoon maak prachtige zware emaille emmers vanaf f 3.50 in diverse kleuren. Alleen bij wed. J. de Hond. „De Kleine Winst" 's-Heerenhoek. 71 ZWART of ZWART WIT altijd flatteus en in iedere garderobe onmis baar. Goede Vrijdag is onze zaak gesloten SPECIAALZAAK IN DAMESHOEDE* NlEUW£ BURG 35 3? MIDDELBURG Tóp-bits NYLON DAMESHANDSCHOENEN Zeer elegante modellen, in zwart - wit en marine 3.25 Kristal NYLON DAMESKOU SEN, met fantasie-hiel en zwarte out-line, 60 gauge, 50 den. 3.50 Gekleurde SKI-SOKKEN. In leuke fantasie dessins. Was echte frisse kleuren, maat 3 5 ct stijging per maat 75 ct FANCY BRABANTS BONT. Een fijne kwaliteit katoen, zeer geschikt voor kinder jurkjes enz. In frisse kleuren combinaties, 80 cm breed, per meter 1.95 SPEELBROEKJE, met boven stuk] e. Leuke ruitjes flanel met effen garnering. IJzer sterk, zeer geschikt voor box en tuin 1.75 KINDERZAKDOEKJES, met leuke fantasie uitbeeldingen, per 3 stuks 49 c* OVERHEMDEN, ons succes merk „Trinatex". Zeer fijne gesanforiseerde uni poplin. Gevoerde borst en trubenijs boord f 15.75, f 12.75 9.75 DAMES-SHAWL, zuiver zij de. Zoom hand gerold, prach tige bloem-dessins, diverse fijne kleuren, deze week slechts 2.90 CRêME PUFF is crème make-up basis en poeder in één. Uw volmaakt Paas make-up 4.59 WITTE KATOEN. Allerfijn ste Engelse kwaliteit, voor betere heren-overhemden of (jjiegen-lakentjes en sloopjes. 90 cm breed, p. meter 1.25 Voor de feestdagen een BE TER KARPET, namelijk een „KASHMIR" 250x350 f 403, 225x325 f 337 200x300 f 276, 170x240 189." Ook nog kleinere maten voor radig.

de Stem | 1954 | | pagina 6