1 HaaMaP Wij zijn niet paraat.... BLIJVENDE SPANNING in nu snel vorderende comoetitie 5 n Prof. van Bemmelen en de eigenrichti Roomboter op zijn brood? Roomboter op het brood Na de slag in Deume.... \.A.C. kan zicli Zondag nog weer veiliger stellen it blad. 9 Gezondheiclszorg Stuurde U al een pakje voor een Pools kind Zo niet, doe het nog DOE HET Wie hard werkt verdient De draaiende se hi if GOLDEN MIDWAY rookgenot - 7 drookvöldoëning Amerikaanse hulp dringende noodzaak Boetprofeet en vraag Uw winkelier om „LIEBIG CHICKEN'' Neêrlands beste kippensoep 't Is een OXO product DE opmars van de wielerjon- geren in Frankrijk gaat voort. Jacques Anquetie en Francis Amassari blijven suc cessen boeken. Het is geen wonder dat alle aandacht op de twee A's wordt gericht en dat als gevolg daarvan de groten de trom trachten te roeren. Louison Bobet heeft dat nu ge daan door middel van zijn sportbestuurder, de heer Paul le Drogo. Deze belegde een persconferentie en verklaarde, dat Louison voor de wedstrijd Parijs—Brussel (eind April) weer de oude zal zijn. DE wielerronde van Marokko is een elk jaar terugkomend en verbazend spectaculair verschijnsel, v Geschillende goede renners ver schijnen aan de start. Onder de deelnemers bevindt zich de donkere Abdel Kader Zaaf, die plechtig heeft verklaard tenminste één étap pe te zullen winnen. met lits- :hikt. x 73. DERHE ULAI) DROF MR J. M. van Bemmelen, hoogleraar te Leiden in het strafrecht en de strafvordering heeft in „De Telegraaf" van Woens dag 7 April min of meer de voet stappen gedrukt van Dr E. van Raalte, wiens opgewonden uitval in „Vrij Nederland" tegen Z. H. Exc. Mgri Al-frink wij gisteren van ant woord hebben gediend. Wij zeggen: min of meer. Want er is in zijn be schouwing over de ernst der 'zaak in het geval-Anneke Beekman geen sprake van enige grofheid aan het adres van de aartsbisschop-coadju- Kr. Wel is er verwantschap op een principieel punt. En dat houdt niets minder in dan opoffering van het fundamentele menselijk recht, om eigen geweten hoger te stellen darf de uitspraak van een burgerlijk rechter: Niemand heeft het recht een be staande rechterlijke uitspraak te nege ren. I)at dit op het ogenblik geschiedt, Is een hoogst ernstig verschijnsel, en dat hooggeplaatste geestelijke kringen de stelling verkondigen dat er gevallen kunnen zijn waarin iemands persoonlij ke overtuiging hem ol haar rechtvaar digt om zulks te doen is ook zeer ern stig". Met minder gevaar voor aantas ting der Menselijke Rechten kan men even goed het omgekeerde be weren: Ieder, die in geweten over tuigd is slecht te handelen door een rechterlijke uitspraak op te volgen, moet gehoorzaamheid weigeren. En het zou een hoogst ernstig verschijn sel zijn, wanneer hooggeplaatste geestelijke kringen verstek zouden laten gaan in»het handhaven der primauteit van het geweten boven de wet en de staat. Alle vormen van staatsslavernij, van vernietiging der menselijke per- soonlijkheidswaarde, zouden gedekt kunnen worden met de braaf klin kende stelli g van prof. van Bem melen. Gelukkig voor hem, dat hij niet geroepen is zijn eigen leer te moeten beleven achter het IJzeren Gordijn. PROF. van Bemmel..i méént het ook niet zo kwaad, als zijn drei gende vinger kan doen veronder stellen. Hij is eenvoudig het slacht offer van een beroepsdeformatie. Bijna niets staat in zijn op straf rechtelijk gebied, zowel historisch als sociologisch gevormde geest zó diep gegrift als het besef der nood zakelijkheid om „eigenrichting", het zich zelf recht verschaffen, uit te roeien, ten bate van orde en rust in de menselijke samenleving. Bij ver gissing gooit hij thans het kind mét het badwater weg, en ziet over het hoofd, dat de aartsbisschop-coadju tor, wel verre van agressieve en onsociale betweterij op kosten van anderen goed te praten, juist inte- £)EZE week was het zes jaar gele den, dat de constitutie van de Wereldgezondheidsorganisatie van kracht werd. En te dier gelegenheid heeft men bizondere aandacht ge wijd aan de verpleegster, in het bi zonder de wijkverpleegster. En wie wijkverpleegster zegt. denkt vanzelf aan de Kruisverenigingen in ons land. Alleen reeds in het Wit-Gele Kruis werkten per 1 Jan. 1954 on geveer 1050 wijkverpleegsters .Dit betekent, dat voor ieder 500-tal aangesloten gezinnen één wijkver pleegster beschikbaar is. Toch is er j enige zorg voor de toekomst. Het I aantal nieuwe wijkverpleegsters, dat vijf katholieke scholen per jaar afleveren, bedraagt ongeveer 100. Maar iedere maand ontstaan gemid deld 15 vacatures. Hierin zit een aanmaning voor meisjes ,die naar voor haar geschikt werk zoeken! Ook wat de kraamverzorgsters be treft, houdt de groei van de aanvra gen geen gelijke tred met de aan was. Daarin zit eveneens een kost bare vingerwijzing. De goede naam van ons land op het gebied van ge zondheidszorg moeten we ook in de toekomst hoog kunnen houden! gendeel dit soort „eigenrichting" afkeurt. ook als zij door een bur gerlijk rechter en de door deze be gunstigden in practijk wordt ge bracht. Het is natuurlijk een onmogelijke paradox in de ogen van onze Leidse hoogleraar een burgerlijk rechter met een pleger van eigenrichting vereenzelvigd te zien. Maar toch is er zo iets aan de hand, en voor on ze tijd wel in de meest ongunstige gedaante, wanneer de burgerlijke overheid over de verdere opvoeding en vorming van een jong meisje be schikt tegen haar hoogste geestelij ke belangen in, zoals kind en pleeg ouders die zien. Dit vooropgesteld, onderschrijven wij gaarne het slot van prof. van Bemmelens artikel: „Indien wij de rechtsstaat wensen on die wensen wij voor ons land toch eigenlijk allen dan zullen wij eigen richting moeten tegengaan. Het belang van het kind is een hoog en belangrijk rechtsgoed, doch het is slechts gewaar borgd binnen het kader van een rechts staat". Toegegeven, dat wij de verwezen lijking van een werkelijke rechts staat minder gemakkelijk en min der waarschijnlijk achten dan prof. van Bemmelen. Tegen dergelijke illusie van positivistische rechtsge leerden behoedt ons het christelijke dogma van de door de erfzonde on vermijdelijk onvolmaakt geworden mens op aarde. Maar kom, wij moe ten ons best doen om er zoveel mo gelijk van terecht te brengen. En in deze geest ondersteunen wij gaarne de opmerking van prof. van Bem melen. „Van de zijde der huidige verzorgers wordt thans geponeerd, dat het de wil van het dertienjarige kind is, dat de bestaande toestand wordt geconti nueerd. Doch dan moet de rechter, voorgelicht door de Voogdijraad, ook de gelegenheid hebben om zich daar van te overtuigen." Hierin schuilt géén valstrik. Voor prof. van Bemmelen is het „best mo gelijk, dat die uitspraak (van de burgerlijke rechter!) heden niet meer in het belang van het kind is". Hij gaat blijkbaar accoord met de overweging van zijn collega, prof. van Oven, in het „Nederlands Juristenblad": „Wanneer er gevaar zou bestaan dat een vijf jaar oude rechterlijke uitspraak in de weg zou staan aan de best mogelijke ont plooiing van het zieleleven van een opgroeiend mens, dan eist o.i. her ziening van die uitspraak overwe ging". WOOR de pleegouders van Anneke Beekman achten wij de om standigheden, welke hen de bur gerlijke rechter van Nederland de den ontvluchten, thans wel zodanig gbwijzigd, dat een aanslag op het zieleleven van het kind niet meer dient te worden geducht. Heel het land is wakker geschud en ziet toe. Een mogelijke „eigenrichting" van de burgerlijke rechter is tot mini male proporties teruggebracht. Dank zij mede, of vooral?, de schijnbaar ergerniswekkende verklaringen van Z. H. Exc. Mgr. Alfrink, die aan de begrensdheid der rechtsmacht van de burgerlijke justitie hebben her innerd. (06) l Advertenties VRIJDAG 9 APRIL 1954 Zijn vrouw zegt: "Ik gun het hem van harte, maaren dan weet U wel wat volgt. Tóch scheelt roomboter op het brood maar iets meer dan een cent per boterham. Zou een harde werker de roomboter om zó weinig moeten missen? Spaar de rijksbotermerken (op elk pakje staat er een) en doe mee aan de grote roomboter-prijsvragen De eerstvolgende verschijnt 8 Mei in Libelle, Beatrijs, Margriet, Goed Nieuws en Eva en op 15 Mei in alle Radio-bladen. fyJEN HEEFT mij eens gezegd, dat deze rubriek slechts voor be paalde groepen van lezers geschikt zou zijn. Afgezien van de vraag, of dat een fout is, is de opmerking mis schien daarom wel waar, omdat in deze rubriek nog al eens gewezen wordt op juist niet overbekend werk. Ik ben n.l. van mening, dat de verstandige gramofoon-eigenaar te vens concertbezoeker zijn gramo- foon zal willen gebruiken om de werken te leren kennen, die hij an ders zelden of niet te horen krijgt. Er is een grote schat aan prima muziek ter wereld gebracht, die zel den of nooit gespeeld wordt, om verschillende redenen het zou te veel plaatsruimte nemen om die uit een te zettendoch niet omdat ze niet prima zou zijn. Maar hoe dit ook zij, de gramofoon kan ook zeer goed dienen om de jeugd en de niet-concertbezoeker in te leiden in een voor hem onbekende wereld. Daarom deze keer eens twat anders dan anders. Een prachtig en dankbaar begin is altijd de goede programmamuziek, muziek waar een verhaal aan ten grondslag ligt, en niet te vergeten de muziek, die volksdansen als uit gangspunt heeft. Dat soort muziek is gewoonlijk gemakkelijk te volgen en spreekt ieder prettig aan. Gespeeld door goede orkesten onder dirigenten van naam, krijgt zij een gloed die ie der verwarmt, waardoor zij een alge meen aanvaardbaar begin vormt op de nieuwe weg. Zo b.v. zeven „Hongaarse Dansen" van Brahms op Decca L W 5066 of vier „Slavische Dansen" van Dvorak op Decca L W 5048, bei den door het radio orkest van Ham burg onder leiding van Hans Schmidt- Isserstedt met grote gloed en fel van rhythme gespeeld. Door deze gloed en door dit rhythme wordt'ieder ook de z.g. onmuzikale mens gepakt en zij banen de weg naar ander werk van deze schrijvers. Zo b.v. ook met Decca L W 5011, waarop Johan Straus' „Blauwe Do nau" en de „Keizerwals" met onna volgbare charme en nadrukkelijkheid door Jozef Krips wordt gebracht. Toch altijd nog iets anders dan de Blauwe Donau van de harmonie, waartoe de kennis van velen zich beperkt, met (Advertentie) .'V* v-t?. ZpiTjifc halfzivaar CO. NV. ROOSENDAAL welke opmerking ik de grote waarde I QV/ van de-harmonieën niet wil ontken- 1 CJa nen; verre van dien. Nog een Decca: L W 5039. Eduard van Beinum brengt daarop met hetLsBlI/ Concertgebouw orkest de Ouvertures 1 Semiremis en Wilhelm Tell van Ros sini. De laatste een van de meest po- I pulaire werken ter wereld en onte- l&flSsB genzeggelijk een meesterstuk met een schildering van het vredige Zwitserse berglandschap, van een onweer, dat in de bergen dubbel klinkt en met een finale, die de vrijheid huldigt op een wijze, zoals alleen Rossini dat kan: met een tweemaal herhaalde langdurige aanzwelling van klank, die de aan dacht spant en de hoorder meesleept. De volgende keer nog wat meer over programmamuziek. Weg Ie St. Anna Ier Muideii wordt verbreed FVE weg te St. Anna ter Muiden. de invalspoort van Nederland voor de duizenden Belgische toeristen, die van de Belgische kust uit een tocht naar Zeeland maken, wordt thans verbeterd. Men is begonnen met het verbreden van het wegdek, zodat het komende seizoen de grote vlucht zal kunnen worden opgevangen van de Belgische autokaravaan. Advertenties) (Van onze luchtvaartmedewerker). HET blijkt, dat het met onze lucht- ding is zeker, et'%i defensie nop niet. zo best is ffe-1 veld Soesterberp eo £)OMINEE Zandt is steeds gehuld in het gewaad van een boetpro feet en •zijn stem klinkt somber, om dat in deze wereld zo goed als alles veroordelenswaard is. Hij is, om met een dichter te spreken, eeuwen cn eeuwen te laat geboren. De oude Republiek is zijn ideaal, toen Roomsen nog rechteloos warsh en een Hugo de Groot werd opgeslo ten. Op de jaarvergadering van zijn partij, de Staatkundig Gereformeer de, heeft onze dominee weer zwaar met doemvonnissen gewerkt. Waar hij ook om zich schouwt, het is al lemaal een gruwel. Er worden sub sidies toegestaan voor sport en spel, voor opera en comedie, ja zefs voor het dansen en de danskunst. Rus sische dwangmethodes werden in ons land ingevoerd (staatspensioen, P.B.O., melksanering). We belopen grotelijks de kans dat er processies zullen worden gehouden „op dezelf de pleinen, waarop eenmaal dui zenden verbrand en onthalst zijn." Romme en de P. v. d. A. drijven ons volk in materialistische lichting, waarbij brood en spelen, vermaak en zingenot de hoofdzaak gaan uit maken. Zo ziet onze dominee het en is het wonder, dat zijn hart bloedt en zijn stem schreit? Het is moeilijk op dit alles geen satyre te schrijven, want een ernsti ge bestrijding is te veel eer voor de ze politieke kolder. Maar wat zou den we gaan spotten met zulk een doodserieuze overtuiging? defensie nog niet zo best is ge steld. Om werkelijk over een goede luchtverdediging te beschikken, zou Nederland hier veel meer geld voor moeten uittrekken en zoals de situatie momenteel is, kan dit onmogelijk. Voor een groot land. wat oppervlakte betreft, ligt dit geheel anders en kan men met betrekkelijk minder kosten uitkomen. Voor een klein land staat de zaak ongunstiger. Zij moeten met hun geringere mogelijkheden toch noodzakelijke, dure zaken aanschaf fen, terwijl zij tevens verplicht zijn in de dure kosten voor onderhoud en vernieuwing te zorgen. In een dergelijke, ongunstige posi tie bevindt ons land zich, waar het de luchtverdediging betreft. Voor een goede defensie zouden juist .wij, le vende in een land met snel wisselen de weersomstandigheden, de bescihik- king moeten hebben over de modern ste all-weather jagers, maar dit kun nen wij onmogelijk bekostigen. Gelukkig komen de Verenigde Sta ten ons in veel dingen tegemoet en worden reeds verschillende vliegers in de States opgeleid. Dit kan ons toch niet over het kritieke punt heen helpen. Al hebben wij piloten, dan hebben wij nog geen geschikte jagers. Minister Staf heeft kort geleden in Amerika onze problemen besproken en aangedrongen op uitbreiding van de Amerikaanse, militaire hulp. Hij heeft gevraagd om geld of vliegtui gen. Een en ander zal in Amerika nog nader worden besproken en voorlo pig moeten wij dus nog afwachten, wat de resultaten zullen zijn. Eén ordt op het vlieg veld Soesterberg^ een squadron Ame rikaanse all-weatherjagers gestation- neerd,„doeh de toestellen zullen eigen dom yan de V.S. blijven en gevlogen worden door Amerikaans personeel. Natuurlijk moeten wij dit als een aan winst zien, juist daar dit type vlieg tuigen in ons land zo broodnodig is. Natuurlijk hadden wij de toestellen liever in eigen beheer gehad, maar dit is in ieder geval ook een oplossing. Het feit blijft echter bestaan, dat dit ene' squadron beslist niet in onze be hoefte voorziet, het vult slechts één gaatje in de vele gaten tellende Ne derlandse luchtverdediging. Hier zal toch iets aan moeten worden gedaan, willen wij niet het risico lopen met een onvoldoende luchtdefensie ooit in een gewapend conflict te worden be trokken. „NEW-LOOK?" F)AT een en ander de volle aandacht heeft van minister Staf is verheu gend. maar het is toch eigenlijk on prettig. dat wij zo buitengewoon af hankelijk zijn van dat, wat de V.S. zullen beslissen. Het ligt in de lijn van de verwachtingen, dat zij ons fi nancieel zullen steunen, doch het is wel zeer waarschijnlijk, dat wij zelf ook belangrijke bedragen zullen moe ten bijpassen en dit wordt een moei lijk probleem met de ingekrompen begroting voor 1955. De toestand is momenteel zo, dat wij een perfecte luchtverdediging zouden kunnen op bouwen ,doch dan zou dit ten koste moeten gaan van andere onderdelen van onze defensie. De vraag blijft nu, (Advertentie) wat moet het zwaarst wegen? Zouden wij het in de luchtdefensie zoeken, dan zouden wij onze strategie dus aanpassen aan die van de V.S., waar de zgn. „New-Look" hoogtij viert en waar de voornaamste krachten op de luchtmacht zullen worden geconcen treerd. Een dergelijke strategie kun nen de Verenigde Staten zich veroor loven. Maar hoe staat het met ons land? Zijn wij, liggende op het vasteland van Europa en zo dieht bij het drei gend gevaar niet gebonden aan een paraat en sterk leger en dito vloot? Omdat alles bij ons klein in aantal is, zal de kwaliteit goed moeten zijn en mag geen van de drie zuilen van on ze defensie verwaarloosd worden. Wij zouden dus in ons land de „New- Look" niet kunnen aanvaarden. In dit geval blijft het probleem van on ze luchtverdediging in al zijn drin gende actualiteiten bestaan en zal het slechts opgelost kunnen worden door steun van het buitenland. yyóG LIGT DE NEDERLAAG in Deume ons zwaar op de maag, maar de tijd staat niet stil en overmorgen zijn er weer andere belangrijke voetbalzaken, die de volledige aandacht opvorderen in competitie verband. Tal van wedstrijden zijn dermate belangrijk, da.t de legioenen daarin ongetwijfeld vergetelheid zullen vinden. Er is betrekkelijk weinig te voorspellen over de vraag, welke clubs kampioen zullen worden een enkele uitzonderingmeest in de lagere regionen daar gelaten dat de spanning in plaats van af te nemen steeds nog toeneemt. De voetbal wereld krijgt dus nog geruime tijd ..waar voor haar geldeyi komende Zondag maakt daarop beslist geen uitzondering. De meeste eerste klas- sers hebben nog zeven wedstrijden voor de boeg en het is duidelijk, dat die zeven speeldagen het summum aan spanning zullen brengen. R.B.C. voor moeilijke opgave hij N.O.A.D. p\AAR is om te beginnen in 1 C. het hoogst belangrijke treffen Emma VVV. De thuisclub hunkert er na tuurlijk naar opnieuw de leiding te kunnen gaan nemen. Dat geschiedt, als VVV een nederlaag wordt toege bracht. Maar Klaassens c.s. begeren minstens zo vurig titelhouder te wor den, zodat een tumultueuze kamp mag worden verwacht, met ongeveer ge lijke kansen. Longa speelt thuis te gen Bleyerheide; een behoorlijke ge legenheid voor deze Tilburgenaren om één of twee punten aan hun, ove rigens niet florissant conto toe te voe gen. PSV krijgt Xerxes op bezoek. Ongetwijfeld heeft de thuisclub hier de beste winstpapieren. Bovendien zullen deze Eindhovenaren met grote belangstelling het resultaat afwachten van EmmaVVV; een gelijk spel zou hen zeer te stade komen en de kam pioenskansen weer iets doen stijgen. Sittardia heeft de punten ook nog hard nodig om zich geheel veilig te kunnen noemen en dus zal het te gast komende HBS. weinig kans geboden worden, zelfs al hebben de Hagenaars de punten nóg harder nodig. Sparta zien we op eigen grond zegevieren over SVV. maar vermoedelijk zal dit WH '16 niet lukken contra BW. NAC heeft het de vier voorbije speeldagen perfect gedaan: het wer den immers evenzovele overwinnin gen .Daardoor is de positie der Bre- danaars meteen veel gunstiger gewor den, maar om zich geheel veilig te kunnen noemen, dient hun punten- aantal nog hoger opgevoerd. Braban- tia, dat overmorgen als tegenstander fungeert, verkeert practiseh in dezelf de omstandigheden en het zal er dus enorm gaan spannen. Vooralsnog lijkt ons een kleine overwinning der thuisclub aannemelijk. In 1 D. schijnt Eindhoven regel recht op het kampioenschap af te ste venen cn als deze Zondag bij Hermes DVS wordt gewonnen wat zeer wel mogelijk is dan is een nieuwe ge vaarlijke klip omzeild. DHC heeft een kleine kans contra Limburgia. even als ADO tegen Feyenoord. MW zal het loodje moeten leggen tegen het bezoekende Willem II. Excelsior is thuis nog niet verloren contra EBOH en Juliana nog minder tegen Maurits. RBC moet weer eens uit een ander vaatje gaan tappen, dan het de voor bije weken deed. Nu is de opgave, welke de Roosendalers deze week te vervullen krijgen: de uitwedstrijd bij Noad. allerminst eenvoudig, maar wil-1 len zij weer wat rustiger kunnen gaan I ademen, dan moet in Tilburg succes worden geboekt. Het kan ongetwij feld. als maar met de goede instelling de strijd wordt aangebonden. De tweede klassers P)E strijd in 2 A. is nog lang niet ge- streden, zowel wat de bovenste als de onderste groep betreft. Wilhel- mina wordt nu door Helmondia ern stig bedreigd en ook Sarto speelt nog volledig mee. Wilhelmina heeft het overmorgen niet zo heel zwaar tegen SET ,doch Helmondia krijgt harde no ten te kraken bij Veloc. Sarto even wel wint beslist van Schijndel. even als Helmond van Oss. Kolping zal in De Valk zijn meerdere moeten erken nen. Moeilijk te voorspellen is de uit slag van TOPDESK. Overigens heeft de Kaatsheuvelse club nu een prachtige gelegenheid om de onder ste plaats te verlaten! Heel veel interesse zal er bestaan in 2 B. voor het treffen in Oosterhout tussen TSC en Dosko. Wel zullen de Wit c.s. zich danig inspannen om de Bergse leiders met succes de voet dwars te zetten. Of dit echter lukken zal is een tweede. Alliance heeft Rood Wit tussen de krijtlijnen ,twee volkomen aan elkaar gewaagde clubs. Wellicht geeft hier eigen veld de doorslag. MOC zal ver moedelijk het onderspit moeten del ven tegen RAC. evenals Terneuzen bij Vlissingen. dat op eigen grond meestal nog sterker speelt dan elders. Goes zal wel meester blijven over Middel burg. Blijft over InternosBaronie, een hoogst interessante ontmoeting, waar in het voor de thuisclub er om gaat de tweede plaats te verwerven en voor de groen-witten ze te behouden. Beide clubs hebben o.i. even grote winstkan sen ,maar in Etten kan eigen omge ving van doorslaggevende betekenis zijn voor de gastheren. De derde klassers (""UDOK kan Zondag in 3 B. de kam- pioensvlag hijsen als van Zwaluw VFC wordt gewonnen Weinigen zul len hieraan twijfelen. St. Michielsges tel heeft behoorlijke winstkansen con tra RKTVV en ook Baardwijk is nog niet gesneuveld tegen Uno Animo Concordia staat even gunstig voor de volle buit als het bezoekende Heus- den cn nok OJC staat er zo voor con tra RWB .Een gelijkopgaande partij kan worden verwacht bij Hieronymus RKDVC. Belangrijk is het treffen in 3 C te Roosendaal .tussen de club van die naam en Hero. Wint de thuisclub, het geen wel voor de hand ligt, dan heeft zij het kampioenschap nog weer wat steviger in de hand. RKC heeft een kansje contra SCO ,BSC een grotere tegen DHV. VES zal de gast van de- I ze Zondag. WSC, zeker niet onder schatten: winnen zal - moeilijk zijn. maar is niet uitgesloten. Virtus daar entegen heeft het gemakkelijk con tra Zierikzee. maar Dongen zal alle zeilen moeten bijzetten om WVO van het lijf te houden. Wat 3 C. betreft, allereerst een klei ne rechtzetting. Vorige week Zater dag meldden wij. op gezag van de be richtendienst van het ANP, dat de eerder vastgestelde ontmoeting Corn. BoysRKFC op Zondag 4 April was uitgesteld. Nu is gebleken, dat die opgave foutief is geweest. Wij zijn daar volkomen onschuldig aan, omdat de programmawijzigingen door de KN VB. via het ANP worden verstrekt. De wedstrijd is doorgegaan cn het re sultaat is 22 geworden. Natuurlijk betreuren wij. evenals de betrokken clubs, deze gang van zaken. Wat de wedstrijden voor overmorgen betreft: Zeelandia heeft goede winstkansen tegen N. Borgvliet. RKFC zal er heel bijzonder in moeten zijn om Hulst een of meer punten afhandig te kunnen maken. Corn. Boys kan ongetwijfeld succesvol resultaat behalen contra De Zeeuwen, maar Biervliet zal vermoe delijk te zwak blijken voor Odio I)e vierde klassers GW, de leider in 4 D. zal geen ern stige tegenstand ontmoeten bij Nieuw- kuyk. Zaltbommel kon wel eens win nen van HVCH. hetgeen Vlijmense Boys zeker doen zal van Wit Zwart RKJVV zal Haarsteeg de winst ontne men. hetgeen we ook Deso van Raamsdonk zien doen. In 4 E. drie ontmoetingen SVG krijgt het zwaai te verantwoorden tegen PCP. evenals Were Di contra Nevelo en Ons Vios heeft nog niet gewonnen van Oister- wijk. Twee wedstrijden vooral vra gen in 4 F de aandacht: Madese Boys Veerse Boys en GilzeZundert: in beide gevallen menen wij, dat de be zoekers zegevierend het strijdperk zullen verlaten. TVC zal het loodje moeten leggen contra Groen Wit. doch een gelijkopgaand duel is te voorzien bij RSV—Breda. Grens wachtersYerseke kan in 4 G. als de interessantste wedstrijd worden be schouwd. We geven de thuisclub dit maal de beste kansen. Halsteren heeft ietsje betere papieren dan NSV. maar nog gunstiger voor de winst staat De Schutters contra HSC. Kaaise Boys zien we van Robur winnen. Ook in 4 H. vragen twee ontmoetingen spe ciale aandacht. LuctorKoewacht cn HontenisseEMM. We zijn zeer be nieuwd. in de eerste plaats naar liet resultaat bij eerstgenoemde wedstrijd Gaat Koewacht een stunt uithalen'' Hontenisse weet natuurlijk wel raad met EMM en kan extra profiteren van 'n eventuele misstap van Luctor. Oostburg wint uiteraard van IJzen- dijke. Bij SluiskilRIA verwachten we een kleine zege van de thuisclub en evenzo bij SteenClinge. Heel veel geloof hechten de Franse bladen niet aan deze be wering, want Bobet presteerde na de Tour niets meer, begon aan zijn training, maar ge raakte niet in vorm. £)E FRANSE VOETBALJOURNA LIST JACQUES DE RIJSWIEK (VAN L'EQUIPE) IS, TOEVALLIG IN BRAZILIc VERTOEVENDE. GE TUIGE GEWEEST VAN DE VOET BALWEDSTRIJD BRAZILIË PARA GUAY EN HIJ SCHRIJFT DAAR OVER: „VOOR DE AFTRAP VAN DE MATCH WERDEN ER ALLERLEI SYMPATHIEBETUIGINGEN GE WISSELD. DIE GESCHIEDDE MET BLOEMEN EN WOORDEN. TOEN DE BRAZILIAANSE SPELERS IN HUN GROENE OEFENPAKKEN UIT DE AUTOBUS STAPTEN, ZONGEN ZE POPULAIRE LIEDEREN. TOEN HET VADERLANDSE LIED VAN BRAZILIË TEN GEHORE WERD GE BRACHT, WUIFDE IEDERE SPE LER VAN PARAGUAY MET EEN BRAZILIAANS VLAGGETJE. ON MIDDELLIJK NA HET EERSTE FLUITSIGNAAL WAS HET UIT MET DE VERBROEDERING EN GING HET KEIHARD TEGEN KI IHARn TIJDENS DE MATCH SPUWDE RO-' MERO IN HET VOLLE GELAAT VAN na 1111 eindsignaal vrienden?llen week dikke JN SPANJE is het wielerseizoen be gonnen. Dit gebeurde met de rit Barcelona-Vilado, een koers van ruim tweehonderd kilometer. Win naar werd Francesco Momareen jonge coureur. 2. Escolano. 3. Vi- dauretto. De Tourvedetten van 1953 kwamen niet onder de eerste tien voor. Miguel Poblet werd zevende. UIT Zwitserland komt het be richt, dat alle plaatsen voor de wedstrijden Italië—Zwitser land (18 Juni), Engeland Zwitserland (20 Juni) en Hon garije—Duitsland (20 Juni) zijn uitverkocht. Uitgemaakt is dat Zwitserland in de twee de helft van Juni overbevolkt zal zijn. Uit Argentnië alleen kwamen 2800 aanvragen voor kaarten en dit land is niet eens voor de wereldbeker geplaatst. Het eiland Malta vroeg om 1200 kaarten. Chili zou er graag 2500 bebben en Uruguay 8.000 Bra zilië kondigt 12.000 supporters aan Zaaf beloofde dat het vorige jaar ook. Hij zegevierde in geen étappe met zijn fiets, wel met zijn drink- busje. Daarmee sloeg hij namelijk een drietal juryleden in het zieken huis. ^OETBALMINNEND ENGELAND ,H°ÜDT ZICH THANS MET DE VRAAG BEZIG OF WEST BROM- WICH ALBION cN DE CLIP èN HFT kampioenschap voor zich op- beide mogelijkheden ZIJN AANWEZIG. OP 1 MEI SPEELT ALBION IN DE CUP TE GEN PRESTON. HET IS 66 IAAR GELEDEN. DAT DEZE TWEE PLOE- rVi?. .IN WEMBLEY TEGENOVER EIK A AR STONDEN INMIDDELS SCHIJNT DE SYM- nr DE ENGELSEN AAN DE KANT VAN PRESTON TF STAAN DAARIN IMMERS SPEELT TOM FUINEY. DJE NOG NIFTIN HET PEZIT IS VAN EEN CUPME- DAILLE. ZAL HIJ EVENALS MAT THEWS HET VORIGE JAAR MET ?ma£s£°uol daar slagen? p il ET begin van het seizoen oen wedstrijd winnen, zoals Rav Impanis (Parijs-Azurenkust) schijnt voordelig te zijn. Rav heeft namelijk nu reeds Septembercontracten in zijn zak.

de Stem | 1954 | | pagina 5