Het TENNIS-SEIZOEN „EIGEN HAARD Nieuwe hoofdtoegangsweg naar Zierikzee's haven ONGELIJKE STUKJEC BEDFORD bestelwagen Autobedrijf Tigchelaar eêen tweéèéé klaar! mensen, die het breed zien SPORTHANDEL Heren- en Kinderconfectie Stuurde U al een pakje voor een Pools Herverkavelingscie. Zeeland vergaderde Plastic-waterbuizen voor bepaalde gebieden EXAMENS AANBESTEDINGEN Aanbesteding. AANBESTEDING. TE KOOP is weer aangebroken Nocrdstraat 76 Telefoon 2532 TERNEUZEN m Vlugkokend Kindermeel pers. gevraagd te koop gevr. te koop aangeb. auto's motorkn diversen handel DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 6 APRIL 1954 IN Hotel „De Korenbeurs" te Goes werd de maandelijkse vergadering van de Herverkavelingscommissie Zeeland gehouden, waarbij tevens aanwezig waren de heren Ir. S-. Herweijer en Ir. J, D, Dorst als verte genwoordigers van de Commissie van Toezicht. In deze vergadering kwamen wederom enkele nieuwe aspecten aan het licht. Zo bleek uit de ingekomen stukken dat volgens een beslissing van Ged. Staten een nieuwe hoofdtocgangsweg naar de haven van Zierikzce zou worden aangelegd. Deze zal komen op de plaats van de af te graven Meeldijk. De huidige straatweg zal voor het lichtere verkeer worden gehandhaafd. Verder kwam er een aanvulling op de reeds eerder door de Directie van de Ned. Spoorwegen gedane mededeling, dat de spoorlijn GoesHoede- kenskerke niet zou worden opgeheven. Het bleek nu namelijk dat de spoorwegen evenmin plannen hadden tot opheffing van 't traject Hoede- kenskerke—Borssele. Werder werd door de Commissie het probleem aangesneden van de wa tervoorziening in Kerkwerve, Duiven- dijke. Sir Jansland en Eikerzee, welke dorpen tengevolge van de ramp nog van waterleiding verstoken zijn. Het bleek echter op bezwaren te stuiten in dit stadium van de herver kaveling reeds een definitief waterlei dingstelsel te ontwerpen, daar deze in de regel langs de waterwegen worden gelegd, waarvan de loop nog kan wor den gewijzigd. Voorgesteld werd derhalve een nood. voorziening te treffen door bijvoor beeld tijdelijke leidingen te leggen van plasticbuizen die met verhou dingsgewijs geringe kosten kunnen worden gelegd. Voordat dit aanvaard zal worden, moeten echter naar het oordeel van de Commissie de te maken kosten ter dege worden onderzocht Door de Voorzitter de Heer Mr A. J. v. d. Weel werd voorts medegedeeld, dat men normen had opgesteld als vergoeding voor de kosten voor ploe gen en zaaien die de boeren maken, die naar de N.O.P. zijn vertrokken en hun land bijv bezaaid of zaaiklaar achterlaten. Een degelijke regeling moest worden ontworpen, daar zij die naar de N.O.P. gaan, ook daar moeten betalen voor verrichte arbeid en zij toch moeilijk kunnen worden ver plicht in het jaar van overgang twee maal die kosten op zich te nemen. Er werd besloten tot aanleg van een landweg ter lengte van 1100 m Zuiden van Schuddebeurs. ten THOLEN NA DE HER VERKAVELING. Ook zal spoedig een begin worden gemaakt met het egaliseren en draineren van ongeveer 7 ha. in de gemeente St. Maartensdijk. Als dit eenmaal zal zijn uitgevoerd, zal men enigszins een indruk kunnen krijgen van het toekomstbeeld van het eiland Thoier. na de herverkaveling. Verder bestond er nog steeds een plan tot drainage en egalisatie van de Hollaere-polder op Tholen. Dit plan was voor de ramp reeds door de D.U.W. voor de helft uitgevoerd. Er is thans bestoten, dat dit object door de herverkaveling zal worden afgemaakt. Naast de technische kant van de herverkaveling werd ook nog aan dacht geschonken aan het landschaps- schoon in de herverkavelingsgebieden Men achtte het juist dat bij dit voor het uiterlijk zo belangrijke onderdeel speciaal opgeleide landschapsarchitec ten ingeschakeld worden, terwijl Staatsbosbeheer voor de coördinatie en de controle zal zorgdragen. Tot lie van de agrarische subcom missie Waarde werd voorgedragen de heer J. K. Dijl Mzn. te Waarde en tot schatter in de gemeente Scherpe nisse de heer J. Hage JHzn. Reden tot deze aanstelling was het vertrek van de heren L. Ruissen en L. J. Jan sen naar de N.O.P., die ongetwijfeld op de plaats van hun bestemming, die landbouwkundige toestanden zullen aantreffen waarnaar ze hier streefden. Koorwerken van twee Zeeuwse dirigenten TN HET VOORAL in zangerskringen bekende tijdschrift „Koor- en Kunstleven" van Maart 1954, waarin steeds worden opgenomen de nieuw in druk verschenen koorwerken, komen de partituren voor van composities van een tweetal Zeeuwse koordirigenten, n.l. van de heren Gommert de Kok te Goes en S. Sanders te Sint Laurens. Van de heer De Kok verschenen twee kleine koorwerkjes, getiteld „Ik wil mij gans U geven nu" en „Wie tot het einde volhardt". Het eerste is op gedragen aan de zangeres Jo Vincent, die dit lied tijdens haar laatste tournee door Zuid-Beveland o.m. te Kapelle heeft gezongen. Van de heer Sanders verscheen eon bewerking voor gemengd koor van het bekende Agnus Dei van G. Bizet, ter wijl zijn bewerking voor mannenkoor over enkele weken zal volgen. Vele Zeeuwse koren zullen ongetwijfeld de ze nieuwe koorwerken in hun reper toire opnemen. diploma tweejarige cursus B slaagden R. Bak, H. Kosten en L. J. van 't Westende te Middelburg, P. de Buck (prijs )en A. Simons te Biggekerke, A. Kokelaar en J. van Vlaanderen te Koudekerke, M. Finson te St Laurens, J. Vinke te Nieuw on St Joosland, J. B. C. Bos te 's-Heerenhoek, A. J. C. v. d Broeke en A. Spruijt te Veere, L. M. v. d. Bosch, H. Dunnee en J. H. W. Kaiser te Vlissingen en W. Hui- bregtse te Westkapelle. Afgewezen twee. Afdeling schilderen. In het bezit van het diploma tweejarige cursus B kwamen L. J. Poortvliet en A. J. Schriel- te Middelburg, M. de Rijke te Arnemuiden, A. Provoost te Dom burg (prijs), L. Davidse te St Lau rens, J. J. Provoost te Breskens, T. de Vries te Souburg en A. Janse te Vrouwenpolder. WEGWERKEN IN ZEELAND De volgende aanbestedingen werden gehouden in de afgelopen maand. Burgh cn Westlandpolder. Aanleg van wegen. Hoogste inschrijver Hlllen en Roosen, Amsterdam f 129.500, laagste inschrijver Jac. v. Oord, Utrecht f 104.760. Ooster- en Sir Jansland. Aanleg van wegen. Hoogste inschrijver J. M. Dek ker, Papendrecht f 269.400, laagste in schrijver A. Volkers, Sliedrecht f 175.300. Middengebied Schouwen-Duiveland. Maken van 2 duikers. Hoogste inschrij ver J. Schermus, Nieuwedijk f 107.550 4- f 5700, laagste inschrijver J. A. Leys, Ka- pelle-Biezelinge f 70.000 f 7000. Scherpenissepolder. Spuiten van zand in een inlaag. Hoogste inschrijver Fa. T Dijkslag en Zn.. Tholen f 209.500, laag ste inschrijver Fa. J. D. Jansen, Kloetin- ge f 186.300. FAMILIEBERICHTEN (uit andere bladen). Geboren: Marlij, dochter van J Verlinde-van Leeuwen, Zaamslag. V e r 1 o o f d: Els Pessers en Herman Brands, Tilburg. O v e r le d e n: A. Vosse- naar. 85 jaar, Nijmegen. Mr. F. Muller, 61 jaar, 's-Graven- hage. C, von Lindern, 63 jaar, Driebergen. A. Kramer-Fooy, 78 jaar Gilze. AVONDSCHOOL VOOR NIJVER HEIDSONDERWIJS MIDDELBURG Aan de Avondschool voor Nijver heidsonderwijs te Middelburg heeft de bevordering der leerlingen weer plaatsgevonden cn zijn aan de geslaag den de diploma's uitgereikt. Hieron der volgen de namen dergenen, die in de diverse afdelingen het diploma ont vingen: Afdeling Houtbewerking. Uit A3 gediplomeerd met diploma A werden: P. A. Grim en P. J. Dierx te Middel burg. P. Boonc te Vrouwenpolder en J. Roelse te Westkapelle (prijs). Het diploma tweejarige cursus B was voor P. J. Maas te Domburg en C. van As- peren te Veere. alsmede voor J. Job- se (prijs) en L. van Moolenbroek te Oostkapelle. J. Kleinepier te Bigge kerke, benevens voor K. Duvekot en P. de Visser te Vrouwenpolder. Hier werden ook diploma's driejarige cur sus B uitgereikt. Zij waren voor A. Anteunisse. J. den Engelsman. P. Nieuwenhuijze en D. de Rijke te Mid delburg, A. Dekker te Aagtekerke (prijs), J. Dekker te Arnemuiden. P. Bommeljé te Domburg, A. Holle- brandse te Grijpskerke, A. S. Louws en P. Wattel te Serooskerke, C. E. de Rooij te Veere, P. Gabriëlse te West kapelle en J. Leijnse te Koudekerke. Eén leerling werd afgewezen. Afdeling Metaalbewerking. Uit A3 werden gediplomeerd met diploma A: J. Joziasse. J. C. Krijger, A. Lagen dijk. J. M. Paauwe en J. H. de Voogd, allen te Middelburg. Het diploma tweejarige cursus B ontvingen W. F. Antheunisse. C. J. Baan. N. v. d. Berg. J M. Flipse, C. A. Karelse. J. de Nood en P. L. Sanders, allen te Middelburg, J. Schroevers te Arnemuiden en L. Meijers te Veere. Een afgewezen. Afdeling electrotechniek. Voor het rjaar zagen wij al wel, dat de heer een behoorlijke baard had. Maar van boven weer helemaal kaal in een mate, dat de grappenma kers vrij spel hadden. Ze konden terecht bij het kale hoofd van de heer met hun toespelingen over lucht spiegelingen en biljartbal len. Zoals ze dat dan zeg gen. Die baard, dat was even een psychologisch conflict. Dat was een wraakneming op de natuur, die het haar had ontroofd aan de plaats waar het eigenlijk moest staan. Nu is het zo, dat de man ook vrijblijvend haar op het gezicht heeft. Hij hoeft het niet te benutten als hij wil. Maar dan wel goed scheren. „Neen", dacht de heer, na even gezond te hebben geredeneerd, „ieder het zijne." En nu liep hij met een baard. Daar liep hij finaal mee, met die baard. En die baard maar flink meestappen. Voals wij dat dan zo schrijven, hadden wij veel medelijden met die heer. Wij zouden best een ondersteuningsfonds]e wil len oprichten. Want zo'n heer heeft het kwaad. Daar kwam reeds een knaapje aan hollen. En maar fluks getrokken aan die baard. En maar den ken: „Het zal de eerste keer niet zijn." En maar „Opa" roepen, alsof er drie in een dubbeltje gaan. De heer zweeg. Nu moeten wij de zaak even door de war gooien. Even iets zeggen van ons eigen zieleleven. Recht door. Recht door zee, wil len wij zeggen. Erg medelevend zijn wij wanneer wij niet de kans lopen door deze levensbe schouwing sterke heren tot slaande conversatie te brengen. „Snotaap" riepen wij dus. Het knaapje wist niet, wat het er van denken moest. Hij pulkte aan het truitje cn zette het op een lopen, toen wij bovendien een pakje slaag in het vooruit zicht stelden. In de verte klonk ver ontwaardigd geroep. Maar daar lachten wij hartelijk om. T~Ne heer scheen een ge zochte baard te hebben. Want onmiddellijk kwam weer een juffrouw nader bij hollen. Reeds riep zij „Wel, wel, opa, uw baard wordt hoe langer hoe lan ger." En trok aan de gesig naleerde vooruitgang, als of er geld mee viel te ver dienen. Wij traden weer op. Daar werd de juf frouw verschrikkelijk kwaad, zoals men dat heeft met mensen, die ver standelijk niet helemaal in orde zijn. „Ik lach me wild om u". kreet zij en het ging werkelijk aardig die rich ting in. Maar daar vertel den wij achteloos tegen de wilde juffrouw, dat wij zulke goede vrienden wa ren met de commissaris van politie te Pw. (Hetgeen niet zo mooi was van ons, want wij kennen de man in genen dele). Dat hielp. Mompelend trok de juf frouw af, waarbij zij wraaknemingen in uit zicht stelde van de zijde van haar broer, die groen teboer was, in zijn vrije tijd bokste en Jiu-Jitsu bedreef en zijn eerste klap pen reeds met overwegend succes had uitgedeeld. De heer met de baard bleef onbelaagd achter. Wij knikten tegen de po vere gestalte, Wanneer wij in de verre toekomst ook eens aan de baard zouden raken, zouden wij er heel wat voor over hebben, dat er een heer van ons hui dig formaat in de bres sprong. Dat was nodig, want daar naderde weer een waarachtig knaapje. „Heb het hart niet", rie pen wij, omdat we al wel wisten, wat er van komen zou. dit moment sprak de heer met de baard voor het eerst. „Ik kom net terug van een lange reis", zei hij met droefgeestige stem. „Arme heer", zeiden wij. De baardtrekkerij moest hem nu wel dubbel zwaar vallen. „En nu zou ik toch wel eens iets willen vragen" vervolgde hij, „mag mijn familie me dan onge stoord goede dag zeggen, ja oftenee?" De Burgemeester van Oost- en West-Souburg maakt bekend, dat het uitbreidingsplan in hoofdzaak der gemeente Oost- in West-Souurg voor een ieder ter inzage ligt ter ge meente-secretarie, gedurende het tijdvak van 7 t.m. 21 April 1954, op iedere werkdag van des voormiddags 9.90 tot 12.30 uur en des namiddags van 2.00 tot 5.00 uur. uitgezonderd des Zaterdags alleen van 9.00 tot 12.00 uur. Oost- cn West-Souburg, 1 April 1954. 334-0 Het bestuur der Waterkering van de Calamiteuze Adornis- polder zal op Donderdag 22 April 1954, voormiddags 10.30 uur in de Stadsherberg te Nieuwvliet in het openbaar, onder nadere goedkeuring, aanbesteden: het herstel, de vernieuwing cn het onderhoud tot 30 April 1955 der waterkc- rende werken van de polder Aanbesteding volgens par. 2 der A. B, Bestek ter inzage van 10 April af bij de Waterbouwkundige te Cadzand-Haven. Het bestek is van gemelde datum verkrijgbaar bij de secretaris-ontvanger ad f 1. afgehaald of f 1.10 per post. Aanwijzing uitsluitend op 15 April a.s. voormiddags 10 u., in de Stadsherberg voorn. Nieuwvliet, 6 April 1954, Het bestuur voornoemd, Adr. Brakman, voorzitter, P. Brakman, secr.-ontv. GEMEENTE SINT-JANSTEEN Burgemeester en wethouders van Sint Jansteen brengen hiermede ter openbare ken nis dat er enkele vacatures zijn te vervullen bij de vrij willige brandweer in deze ge meente. Mannelijke ingezetenen, die de leeftijd van 18 jaren heb ben bereikt en niet tot gewoon dienstplichtige zijn bestemd, kunnen zich als lid dier brandweer aanmelden tot 10 April a.s. Aanmeldingen die nen schriftelijk bij het ge meentebestuur te worden in gediend. Sint-Janstcen, 31 Maart 1954. Burgemeester en Wethou ders voornoemd, Mr. J. I. M. Reuser, Burgemeester F. E. Francken, Secretaris 1952 TE KOOP, draagvermo gen 600 k.g. gesloten, weinig gelopen i.z.g.s, Brieven onder no. 33333-0 bur. van dit blad. FORD DEALER BREDA. Vraagt MONTEURS POMPBEDIENDE AUTOPOETSER cn CORVEEëR Aanmelden: BOEIMEER- SINGEL 6. Ondergetekende zal op Dinsdag 13 April '54 des nam. 7.30 uur in het openbaar trachten aan te besteden het bouwen van een woning te Axel. Bestek en tekening ad f 5,— (restitutie f 2,50) bij de architect M. J. v. d. BERG, 322-0 Oranjestraat 8, Tel. 621, Axel. partij dekstro. windmolen, repelmachine, vlasbestuiver, 2 lange fruitladders en een trap van 3 meter. Alles in goede staat. Te bevragen bij: WED. J W'ULLAERT Gravenstraat 371, Clinge Een sport, die GOED beoefend kan worden, indien men PRIMA is ingespannen en.... zoals U weet: HET adres hiervoor is.... EIGEN HAARD Wij bieden U aan o.a.: RACKETS De gehele wereldberoemde Pinguin-Frames serie in voorraad, reeds vanaf f 13,50 Dunlop-Maxply in de prijs van f 40, Slazenger, Snauwaert, Wilfra enz. enz. Tevens een keur van Rackets voor beginnelingen reeds vanaf f 11,75 (besnaard) TENNISSCHOENEN: o.a. de bekende Dunlopsclioenen f 5,15 TENNISBALLEN: De nieuwste Dunlop en Slazengerballen in blik en doos. Verder Rupax f 17,50 per dozijn TENN1SKLEDING: Hierin een ruime keuze. Shirts, reeds vanaf f 2,90; verder Shorts; Tennis- rokken; Sokken enz. enz. SCORINGBOOKS; PRESSEN; GRIPS; OLIE en verdere artikelen. NYLONBESPANNINGEN: reeds vanaf f 9,75 DARMBESPANNINGEN: reeds vanaf f 17,50 U weet het: Wij besnaren met de nieuwste Amerikaanse Spamnanchine. Reparaties en besnaringen van uw Racket in EEN DAG klaar. in minuten in 2 minuten? Ja, Mevrouwt Ale U maar het VLUGkokend Kindermeel van Nutrlcla gebruikt. Vóór U „pap" kunt zeggen, ie de pap al klaar. En hoel Voedzaam, gezond en lékkerl Ongelofelijk maar waar: minuten koken maarl Cn, als EXTRA verrassing voorlopig in elk pakje 3 of 4 waardepunten voor een fraaie Kinderlepel, -vork of -schuiver. Dus reeds bij 15 a 20 pakjes 60 punten) kunt U deze GRATIS verkrijgen. Uitsluitend by vooruitbetaling. Motorrijwiel te koop aangebo den, merk Triumph, 500 cc. z.k. Tevens rijwiel met hulpmotor, merk TEHA in prima staat. Billijke prijs. Te bevr. P. Mei Schaperskoekpad 7, Boschka- pellc.653 Uitsl. voor de Zeeuwse oplage 4 regels of minder 0.90, iedere regel meer 10 ct. Bij 3 achtereenvol gende plaatsingen wordt de derde plaatsing tegen halve prijs oerekend 25 Letters cijfers of leeste kens gelden voor 1 regel. R. K. dienstbode gevr. per 1 Mei, boven 18 jaar, v. d. en n. bij Th. van Campen-Pauwels, Graauw D 133. 592 Voor direct gevraagd een R.K. meisje. Zelfst. kunn. werken. Leeftijd liefst boven 18 j. bij H. Weemaes, Julianastr. 2, Heikant. Voor onze afdeling service kunnen wij nog enkele leerlin gen of halfwas gebruiken. Aanmelding: Garage Carels, off. D.K.W.-dealer, Heinkens- zand. 58B Flinke dienstbode gevraagd voor dag en nacht. - Mevr v.d. Griek, Scheldestr. 27, Terneu- zen. 481 Voor terstond een nette aank. jongen gevraagd Genegen huish. werkzaamh. te verrichten. - Intern. Hotel Ambassadeur Nieuwstr. 6, Terneuzen. 480 Een vlasplukmachine te koop, weinig gebruikt. Bij A. H. Mat- thijs, Koestr. 18, Koewacht. 664 Te koop Harley Davidson 5 p. k. in goede staat. L. Wöginger, Wilhelminastr. 61. St. Jansteen, Tel. 54. 681 Een Mélotte-ontromer te koop, zo goed als nieuw. Te bevr. bij P. v. 't Westende, Nieuw- dorp, H. 303.69 Pracht handweef tafelkleed 9 75, pluche 17.25. mooie collec tie jongenspakjes. R. Malcon- tent-v. Laere, Bontehondstraat, Hulst. 576 Te koop aangeboden. Opruiming van Stork en Delta centrifu- gaalpompen. Electr. en benzine motoren. Motorkattekoppen en drainecrmateriaal. - Gevraagd woonketen - golfplaten - as- phaltpapier - electr. materiaal. Visser-Anthonissen, Diepborin- gen. Seppc (N.Br.).9172 Ecndags kuikens, af te leveren, in diverse rassen en kruisingen tevens jonge hennen iedere leef tijd. - Pluim veebedrijf Oomen, Oud-Gastel. Tel. 207. 9150 Deftige meid gevr. Goed loon. Dr. Meyvisch, Raoul Grégoire- Piem li, Deurne. België. 8071 Net R.K. meisje gevraagd voor üag en nacht, bij 5 kleine kin deren. Mevr. v. Ginneken, Dr. Gerkestr. 72, Zandvoort. Antiek to koop gevraagd, o.a.: jneubelen, porcelein, kristal, oper en tinnen voorwerpen, r««5rwetse mahonie stoelen en fPu i taIels» oud goud en ta- r enz- cnz- - J- Jansen, veemarktstr. 33 Tel. 7936 Breda. 6302 oi te huur: woonhuis aanv, Iling en tuin (direct te mer»: Te bevr- Ch- T«n- man» H. 14, Oostburg. 168 Volkswagen de luxe '52 en Jeep 46 te koop, beide in pr. staat. Garage Ottevanger, Tel. 4 Klun- dert (N.Br.). 9274 Inkoop - verkoop en ruilen van tweedehands auto's. - U slaagt steeds bij autohandel de Jong, Lyceumlaan 18. Tel. 3904, Roo sendaal. 9.43 l Vicon 3-rijige pootmachine te koop een 2- en een 1-rtjer, 8 aanaardmachincs met aanaar- ders en 3 Melotte wiedmachines 9350 Vervolg. 5 Melichar zaaimachi- ncs met en zonder autostuur, licht en zwaar model, waaron der 1 nieuw, 2 tractor cn paar- denegge, 1 schijfegge, 24 schij- ven als nieuw.9351 Vervolg. 25 stuks wentelploegen voor 1-2-3 paarden, 8 wentel- tweeschaarploegcn Eberhaut en Rudsack, 4 graanmaaiers voor tractor en paarden, dorsmachi nes, touwpersen, zakkenheffers, enz. enz. R. J. van Merriënboer, Brugweg 3, tel. 83, Kruisland. 9352 Fijn modern bruidstoilet met kapje, maat 38 en prachtige ja pon met bijpassende accessoires te koop, voor bruidsmeisje. - maat 38-40. Br. onder no. 688. I.g.st.z. haard te koop, voor aan trekkelijke prijs, bij P. Puyen- broek, agent Dagblad De Stem. No. l E 37, Hoofdplaat. 698 Een zeer goede kinderwagen te koop aangeboden. Te bevragen Tivoliweg 23, Hulst. 700 Zwaar eiken buffet en tafel te koop. Vink, Axelsestraat 10 Terneuzen. Tel. 2165. 32483E Groot dubbel schrijfbureau en cylinderbureau te koop. - Vink, Axelsestraat 10. Tel. 2165. Ter neuzen. 32483F Een paar in z.g.st.z. voetbal schoenen te koop, m. 38. - M. Steenbakker, C 25, Baarland Philips radio te koop f 40. Ook genegen te ruilen voor jonge hennen. Te bevr. bij J. Tiele- man, Axelsesassing P 47, Axel. Norton motor 500 cc met teles coopvork. Is prima en ziet er goed uit. Prijs f 700. Norton, goed maar ziet er niet mooi uit f 300. Beide met duo. C. de Leeuw, Motoren, Middelburg. Tel. 2923. 43B Zundapp bromscooter nieuw f 760. Mobylette bromfiets ge bruikt f :25, Berini compl. met trommelrem nieuw en verlich ting compl. f 349. C. de Leeuw. Motoren, Middelburg. Tel. 2923. 44B Avros nieuw met twee versnel lingen, een stoere vastliggende Avros zijn oersolide bromfiet- vrij telescoop-vork f 510, Avros met telescoopvork 49 cc f 465 bromfiets f 6zb, Avros, trilling- sen! C. de Leeuw, Motoren, Mid delburg, Tel. 2923. 45B Zeer gemakkelijke betalingsvoorwaarden. Brieven met enkel Uw naam en adres onder no. 33313-oo bureau van dit blad en.wij bezoeken U. 1- en 2-pers. stalen ledikanten en nachtkastjes te koop. - Vink Axelsestraat 10. - Telef. 2165. - Terneuzen. 32483G Zwaar eiken waskast met mar meren blad en grote spiegel te koop. Vink, Axelsestraat :o. - Tel. 2165. Terneuzen. 32483H Wit bruidsjurkje, lft. 7 jaar met kroontje, te koop aangebo den. Te bevragen agent van de Stem te Kloosterzande. 704 TE HUUR AANGEB. Te huur in Vrouwenpolder aan Walcherens mooiste strand, ge- meub. zomerwoningen 8 en 10 personen Paasdagen, Mei, Juni tot 17 Juli en na 14 Aug. - A Overbeeke, Voorstad 33, Goes. Tel. 2047. 31B REIZEN Voor auto-huur, groot of klein, moet men bij Gebr. de Baar zijn. Goes. Tel. 2304 - Middel burg. Tel. 3363. 5 Wilt D kopen of verkopen uw wagen? Bij Gebr. de Baar zult U zeker slagen. Goes Tel. 2304 Middelburg Tel. 3363. 6 Eysink motortje 125 cc in prima slaat, ziet er keurig uit f 225, Ariel 250 cc beste motor f 695. C. de Leeuw, Motoren, Middel burg. Tel. 2923. 46B Motorrijwiel te koop, Norton, 500 cc. of te ruilen tegen pri ma bromfiets. Gebr. Mol, sme derij, Lewedorp. 70 Tractoren. - Diverse 2de hands tractoren, voor elk bedrijf Fa. Heesters, Spoorstr. Roosen daal. Tel. 4978^ en 4979.9181 David - Brown tractor, compl. met cabine, ploeg en cultiva tor. Het geheel in zeer goede staat. Fa. Heesters, Spoorstraat, Tel. 4978 en 4979, Roosendaal. Mooie bestelw., met nw. motor te koop. geschikt voor vis, melk of derg. in pr. st. lage prijs C. A. de Moor, Vishandel, Fij- naart. Tel. 18, Heiningen. 9353 Dodge vrachtwagen 1948 me gesloten tapissière. Dodge vrachtw. 1948 met platte laad bak, Dodge vrachtw. '.45, dub bel lucht, Dump Ford met ach terover kipper, Dump Ford dubbel lucht, Ford Thames '46, Kaiser de Luxe 1949, Ford de Luxe 1949, Citroen de Luxe 1940 Autosloperij de Geus, Wouwse- weg, tel. 4749. Roosendaal. Kra len 4a, tel. 279. 9349 Case - C. A. tractor, zeer goed koop. Landbouwmachinefabriek Heesters, Spoorstraat. Tel. 4978, en 4979, Roosendaal.9779 Minor Stationcar 1949, Vauxhall 1948, Citroën 1940, prima, op nieuwe banden f 400. B. Dek kers, Molenstraat 52 - Telef. 88 Oudenbosch.9331 Jawa 1951 250 cc. in prima staat Skoda 1950 met stuurversnel- ling, rondom nieuwe banden. Geen olieverbruik. Garage v. d. Boom, Oud-Gastel. 93«>9 Ford Perfect 1948 te koop, pri ma staat, pas gereviseerde mo tor, z.g.a.n. banden, prijs f 1150. Ook ruilen. Café Dekkers. Bre- daseweg 204, Roosendaal. Telef. 4840. 9328 Nu de zomer nadert, uw haard vakkundig na laten zien bij de vakman: Bas Hollestelle, L. Vorststraat 21, Goes, tel. 2850 18B Voor de Eerste H. Communie, alles bij A. v. Zunderen-Uitter- hoeve, 's-Heerenhoek. rob De Singer is weer gevestigd 111 Terneuzen, Dijkstraat 38-38A. - Beleefd aanbev. P. Franse. RIR Voor het moffelen van Uw ri|- wiel, het beste adres: L. v. Eenennaam, Middelb.str. 1622. Goes. 26B U vindt bij ons steeds een rui me sortering Communie-artike len in alle prijzen ook prentjes. Voor drukwerk wordt door ons gezorgd. J. Knuit-van Stee 's-Heerenhoek. 39B Leuk speelgoed koopt U toch in De Kleine Bazar, Goes. 38B Voor al Uw reparaties goed en goedkoop, is Uw adres: L. v Eenennaam, Middelb.str. 16—22, Goes. 29 B Voor het kopen van een Fiets vindt U de grootste sortering bij L. v. Eenennaam, Middelb.str. 16—22, Goes. 27B Voor zo'n prachtig Locomotiefje maar één adres en dat is: L. v. Eenennaam, Middelb.str. 1622, Goes. 28B H.H. landbouwers! Zorg, nu het voorjaar is aangebroken en de Keuring en de Landbouwten toonstelling zijn vastgesteld, voor de voeten van uw paar den, want zij moeten er nog 365 dagen op staan. Laat ze dus vakkundig behandelen door J. F. Stokx, Rijksgediplomeerd en meerdere malen bekroond met le prijs voor hoefbeslag. Dorp- straal 27, 's Heerenhoek. Tel. K. 1105-361. 56B Laat, nu de schoonmaak is aangebroken, uw kachel voor ze weg te zetten, eerst vak kundig schoonmaken en heeft u nog geen gasstel voor de zo mer, laat u ons dan even de monstreren met het bekende Butagas. Beleefd aanbevelend. J. F. Stokx, Dorpstraat 27 's Heerenhoek. 57B Dames. Ladders in uw Nylon kousen halen wij binne.n 3 da gen op. Prima afwerking. - L. Rodts-Stokkerman, Markt Oost- burg. !7i Dames. Een pracht sortering „Skylon" en „Libelle" Nylon kousen, reeds vanaf f 2.95. L. Rodts-Stokkerman. Markt Oost burg. 72 Voor de a.s. H. Communie kapjes, kroontjes, sluiertjes, in diverse maten en prijsklasse. L. Rodts-Stokkerman. Markt. Oostburg. no Voor de a.s. Paasdagen te koop krentenbrood. Adres: J. Rijk - bakkerij, Molendijk 24, 's Hee renhoek. 68 Op uw dis - Tiroe's vis - Wij hebben een grote sortering fij ne rode zalm (vaste moot) - voor de prijs van goedkope witte zalm, vanaf 70 ct p. blik 20 Dames, houdt Dinsdag 6 April vrij voor onze grote demon stratie van de nieuwste Singer naaimachines, welke gegeven wordt tot 's avonds 10 uur, in de Prins van Oranje, Nieuwstr. Goes. Singer Mij N.V., Whn- gaardstr. 11, Goes. Verteg. M. P. de Vos, Tel 3387. Goes. 49 Voorjaar '54. Koopt U reeds vroeg een goede Zonnebril van Uw opticiën. Focus heeft een zeer grote collectie. U krijgt het beste voor Uw geld! focus Goes. 30 focus' elastieken spataderkou sen geven de juiste steun. Alle maten en kwaliteiten, ook ny lon, tegen normale prijs, focus, Opril Markt, Goes, Tel. 2039. 31 Wij maken Uw steunzolen op voorschrift van de arts of eigen verzoek volgens gipsmodel, fo cus, Opril Gr. Markt, Goes. Tel 2039. 32 Rails voor uw overgordijnen worden, goedkoop en vakkundig aangebracht. Morres, Hulst. 612 Vaste vloerbedekking is 'n spe cialiteit van ons. Vraagt u 'ns stalen aan bij Morres, Hulst. 613 De sortering tapijten die wij in voorraad hebben is gewoon enorm. In elke prijs thans. Morres, Hulst. 614 Stalen slaapkamers zijn nergens zo mooi en goedkoop als bij Morres, Hulst. 617 Repareren en stofferen van uw meubelen is vakwerk. Laat het daarom doen door Morres, Hulst 615 't Opmaken van uw oude ma tras is iets wat wij gaarne voor u doen. 616 Tijger matrassen, 2 pers. voor f 95 met 2 kussens met 15 jaar garantie. Ongelooflijk bij Mor res, Hulst. 618 Pfaff Naaimachines in alle uit voeringen voorradig; ook met gemakkelijke betaling. - A. C. Bastiaanse, Papegaaistraat 4 Goes. Tel. 2944. 80 500 Pantalons in 30 kleuren f 17.50 - 25 tot 47.50. - Mag. Nieuw Engeland, L. Delft 19 - fa. W. Koejemans, Middelburg 17 Driedelige jongenspakjes met korte broek en plusfours - f 42.50 - 47.50 en hoger Mag Nieuw Engeland. L Delft 19. fa W Koejemans, Middelburg. 18 Pracht handweef tafelkleden 9.7,5, pluche 17.25. Mooie collec tie jongenspakjes. R. Malcon - tent-v. Laere, Bontehondstraat. Hulst. 576 Door ons Station te passeren eerst even benzine-stand con troleren. Gebr. de Baar, Goes - Middelburg 4 Op uw dis - Tilroe's vis - Wij hebben ze weer: de fijne Hol landse Nieuwe (Koelhuismaat- ies) 2 stuks 25 Ct. 19 Sportcolberts in „Zaalberg" en „Harris" Tweeds, f 42.50 - 45 - 52.50 - 60. Mag. Nieuw Enge land. L Delft .9, fa. W. Koeje mans, Middelburg. 16 H.H. kippenhouders! Tegen eind April nog af te geven een mooie partij zelf gefokte jonge leghennen RIR. Worden voor aflevering ingeënt. Ook jonge haantjes. Deze week nog een paar nesten jonge Witte Vlaam se Reuzen konijnen. A. IJse- baert, Dubbele Poort ;5 Hulst. 588 Wist u dat wij vooral in gor dijnen zo goedkoop zijn? Morres. Hulst. 609 Balatum is bij ons in voorraad in de meeste dessins. - Morres. Hulst. 610 Cocos. Uitsluitend Ster cocos verkopen wij. Dus 't beste Morres, Hulst. 61H Koopt goed GOED voor weinig geld. Op de markt te Hulst, Sas van Gent, Oostburg brengen wij iedere week de beste Graslinnen Treffer Lakens in 180 breed voor 5,75. Zware Graslinnen Slopen voor 1,50. Let op 't kraam 't Interlockhuis. 32B Koopt goed GOED voor weinig geld. Op bovenstaande Markten brengen wij ook enorme sorte ring van de beste Baddoeken, Theedoeken, Keukendoeken, Tafel- en Ontbijtlakens, le klas fabrikaten, zoals Treffer, Elias, Toren enz., aan zeer lage prij zen. Let op 't Kraam 't Inter lockhuis. 33B Koopt goed GOED voor weinig geld. Wij brengen ook een zeer grote sortering met prachtige Interlock en fantasie geweven Damesondergoed. Profiteert van onze prachtige sortering Frivola Interlock, zeer voordelig in prijs. Let op 't kraam 't Interlock huis. 34B Koopt goed GOED voor weinig geld. Enorme sortering van de mooiste en beste kwaliteiten Heren-Interlock onderkledmg zoals het bekende Toren Inter lock voor slecht 1,95. Let op 't kraam 't. Interlockhuis.35B Koopt goed GOED voor weinig geld. Prachtige Poplin Heren- pyama's in alle maten en mo derne kleuren, normale winkel prijs f 11.- nu voor f 7,95 aan het Kraam m. de naam 't Interlock- hniq op iedere markt.36B „Anker" Naaimachines zijn niet duurder dan andere, en toch sierlijk en oerslerk. Koop bij de Vakman. P. A. de Kramer, Goes, Lange Vorststraat 6. Tel. 2861. 't Naaimachinehuis. Hoofdverte genwoordiger van de wereldbe roemde „Anker" Naaimachines. P. A. de Kramer, Goes. Tel. 2861. „Anker" Naaimachines gaan 2 generaties mee. P. A. dc Kra- mer, Goes. Tel. 2861.42 Plaatst nu dc nieuwe S. Ij. W. betonnen afrasteringspalen. Geen isolatoren nodig. Uit voor raad. Bevr. J. C. Sneep Dzn. C 88 post Oude Molen, Willem stad. Telef. 56. 9146 Accu-revisie moet goed zijn. Wij specialiseren ons daarop. Vele tevredenh. betuigingen. - Ook ruilen. Boomaars, Wester straat Tel. 159. Klundert. 9273 Wasmachines vanaf f 192.tot f 2.- p. week. stofzuigers vanaf f 120 tot f 1.85 per week. Even een briefkaart cn wij komen u bezoeken. - B. M. C. Spaapen, Hoogstr. 46. Roosendaal. Ge heel vrijblijvend met gratis de monstrate9212 Wendt u voor aanschaffing naaimachine tot Bogaert's Naai machinehandel. Vraagt vrijblij vend demonstratie. Rijksgedi plomeerd. Adres: Kleine Bagij- nestraat, Hulst. 691' Voor reparatie van UW naaima chine, slechts één adres: Bo gaert's Naaimachinehandel, KI. Bagijnestraat, Hulst. 692 Een WnÉtfeaxbreimachine, gele verd door Bogaert's Naaimachi nehandel gaat jaren mee Vraagt vrijblijvend demonstra tie. - Adres Kleine Bagijne straat, Hulst. 693 Weet u ook, dat ook uw naai machine in zo'n mooie salon- kast kan geplaatst worden? Vakkundig. Bogaert's Naaima chinehandel. Kleine Bagijne- straat, Hulst. 694 Verkrijgbaar ijzeren korven een vleugel ad f 6.75 en f 6.50 per stuk, bij A. de Loos, Bosch- 1 kapelle. 695

de Stem | 1954 | | pagina 5