Sovjet-Unie verklaart zich bereid tot Atlantisch-Pact toetreding Het lijkt een misplaatste Aprilgrap.... „Noteer mij voor pakket De kwestie der Joodse meisjes Motie inzake vergoeding aan Indië-slachtoffers' dagblad voor zeeland De waterstofbom Amerika „mag" aansluiten bij Europese beveiligingsalliantie Grond bij Dien Bien Plioe dreunt onder geweld van stormloop Delta-rapport en Moerdijkkanaal Brecla ligt aan cle kop, maar niet 110. voor lang! BANDI - geboren in Dachau Transportondernemingen vóór! Zó kwam het eerste pakket Spoedig besprekingen Koninklijke garderobe Vietminh-troepen hervatten offensief Buien Fransen houden nog stand MAARSCHALK JUIN KWAM NIET J Wat Minister Algera zei en niet zei De inkt van de krant was nog nat en,... NIEMAND MAG ACHTERBLIJVEN Op naar de eerste 1000!! Géén grap Het blijkt noodzakelijk, dat wij er met nadruk op wijzen, dat de actie voor het Poolse kind absoluut niets uitstaande heeft met 1 April, zoals enkelen blij ken te hebben veronder steld. Wie de reportages leest, zal trouwens onmid dellijk begrijpen, dat gesteld, dat wij met dit onderwerp grappen zouden willen maken het dan wel een zeer misplaatste grap zou zijn. Degenen, die naar een grap hebben gezocht, moeten we dus teleurstel len, althans voor zover het de reportages over de Pool se kampen betreft. Maar de Aprilgrap heeft in ons nummer van gisteren toch niet ontbroken! Zoek er maar eens naar! nv Ontsnappend gas doodde 9-jarige jongen 94e JAARGANG No. 20994 Uitgave: N. V. Uitgevers Mij Neerlandia. Verschijnt elke werkdag Bureaux: Breda, Reigerstraat 16 Tel Redactie: 8181 Admi nistratie 8778 - Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J J H A Bruna Redactieraad: C.J v Hootegem, Mr Ui A J J M Mes. Mr H. B L de Reenter L J v 't Westende, F V. M. Vercauteren Abonnementsprijs bij vooruitbetaling t 0 85 per kwartaal, per post 1 6.55, per week (uitsluitend bi) met-post- bestelt.) t 0.45 Incasso wordt berekend Losse nummers 13 cent Fostrek no 378841 Voor God, Koningin en Vaderland INDERDAG 1 APRIL 1954 „vertentieprijs voor de gehde oplage f 0.30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie t 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.30 per m/m). Bil contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Kilanden: UUES. Westsingel 98. Telefoon no. 2236 - Bureau voor 7._h.(/,^,^- hulst. Dubbele Poort 7. Telefoon 102 - (Bijbure^Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 260!. OOSTBUHG. Nieuwstraat 41, TeUa 35) Maandag regeringsverklaring van Churchill CIR WINSTON CHURCHILL. de Britse premier, heeft in het La gerhuis medegedeeld, dat hij Maandag in een debat over de waterstofbom de houding der Britse regering zal uiteen zetten tegenover de proefne mingen. De voorzitter van de Amerikaanse commissie voor atoomenergie, Lewis Strauss, heeft verklaard, dat de kracht van de recente waterstof bomontplof fingen dubbel zo groot was als men aanvankelijk verwachtte, doch hij ont kende, dat men de controle over de ontploffingen verloren had. Voorts zei hij, dat de aard van de waterstofbom zodanig is, dat de bom zo groot kan worden gemaakt als men wenst, of zo groot als de militaire be hoeften vereisen. EEN CHIMPANSEE-echtpaar in Blij- dorp heeft een zoon gekregen. Voor de eerste keer in Nederland komt dit voor. Primo heet de spruit en hij is 30 cm lang. De oppasser heeft er een borrel op gedronken. IN NEW-YORK staken nu alle ha venwerkers, het personeel van de ve men en de bemanningen der sleepbo ten inbegrepen. IN DJAKARTA is het gebouw van de voorlichtingsdienst der Britse ambas sade door brand verwoest. Ook van de waardevolle inhoud der vertrekken ging veel verforen. VERLAGING der paspoortgelden is aan de regering gevraagd door de K.NA.C., A.N.W.B., K.N.M.V. en en kele andere organisaties. BIJ ZIJN AFSCHEID is de directeur van de Jaarbeurs, mr Milius, thans gedelegeerd lid van de Raad van Be heer, gehuldigd door de jaarbeurs deelnemers. DE P.T.T. in Den Haag had gewei gerd, ongefrankeerde en ongeadres seerde reclamestukken van een firma huis aan huis te bezorgen. In kort ge ding werd de P.T.T. in het ongelijk gesteld. TAE SOVJET-UNIE is bereid, deelneming aan het Atlantisch Pact tesamen met de betrokken mogendheden te bestuderen. Verder heeft zij geen bezwaren meer tegen een Amerikaanse deelneming aan het door Molotof te Berlijn voorgestelde Euro pese beveiligingsverbond Dat zijn wel de twee meest verrassende mededelingen in een nota, die Molotof Woensdag aan de ambassadeurs van Enge land, Frankrijk en de V. S. in de Sovjet-Unie heeft overhandigd. De nota behandelt de Russische plannen voor de veiligheid in de wereld en in het bijzonder over de Europese veiligheid. De eerste commentaren uit de Westerse hoofdsteden maken duidelijk, dat men over het Russische voorstel min of meer met stomheid geslagen was QE NOTA begint met een lang overzicht van de Russische „vredespolitiek". Steeds zouden de Russen gepleit hebben voor ontwa pening en voor een gebruiksverbod op atoomwapens. Verder wijst men op de voorstellen, die Molotof op de conferentie van Berlijn liet ho ren voor een beveiligingsstelsel voor geheel Europa, dat een einde zou maken aan de gewapende po litieke groeperingen, „die aanhou- tot het Atlantisch Pact en de deel name van Amerika aan het Europese beveiligingsverbond staan aan het eind van de nota. REACTIES. dend een bron vormen van span ningen". De nota houdt een aanval in op de Europese Verdedigingsgemeenschap en de herbewapening van Duitsland. Het Atlantische Pact, zegt zij, is te gen de Sovjet-Unie gericht, daar zij geen deel uitmaakt van deze organi satie. De verklaringen inzake toetreding LIET IS in elk geval duidelijk, dat Ui de nieuwe Russische voorstellen aanmerkelijk minder stroef zijn, dan die tijdens de conferentie van Berlijn. Toen noemde Molotof een „Europese alliantie" onverenigbaar met het be staan van een Atlantisch Pact. Boven dien wenste hij toen Amerika slechts als waarnemer bij zo'n alliantie ver tegenwoordigd te zien. Een plan, zoals Rusland nu heeft gelanceerd, aldus Britse waarnemers, is indertijd reeds door Stalin geop perd. Zij achten het in elk geval een gunstig teken, dat dit plan in nieuwe gedaante op het diplomatieke niveau wordt gebracht. Zo spoedig mogelijk verwacht men besprekingen tussen de ontvangers van de nota en de andere landen van liet Atlantische Fact. In Parijs noemt men de nota een belangrijk stuk. Maar, voegt men er aan toe, deelname aan het Atlantisch Pact zou Rusland verplichten tot het aanvaarden van controle op zijn strijd krachten. Het is moeilijk voorstelbaar dat het hiermee zou instemmen. Volgens berichten van Reuter uit Moskou, zou toetreding van de Sv- jet-Unie tot het Atlantisch Pact af hankelijk worden gesteld van het tot standkomen van een Europese bevei ligingsalliantie. ALS VRIJDAG de „Keukenhof" opengaat (de crocussen bloeien in al hun pracht) worden aan twaalf Landsvrouwen op het Noordelijk Halfrond bloemen aangeboden. Ook Koningin Juliana krijgt een bouquet. DE WERELDVREDESRAAD die door de communisten gesteund wordt, komt eind Mei te Berlijn weer bijeen. Men zal zich dan met de waterstofbom ca. gaan bezig houden. OP HET VLIEGVELD van Oslo was een staking uitgebroken en nu is het personeel van een Amerikaanse vlieg basis in IJsland ook maar aan het sta ken gegaan. Omdat er geen C.A.O. komt. LT. KOL. VLIEGER Mr A. J. de Vries is benoemd tot commandant van de tactische luchtstrijdkrachten in ons land. EEN 24-JARIGE jongen in Amster dam hoorde drie jaar tegen zich eisen omdat hij in een dronken bui en zon der enige aanleiding een voorbijgan ger met messteken dodelijk had ge wond. Hij is nooit eerder veroordeeld. DE KOLENPRIJZEN zullen dit stook- seizoen nog niet gewijzigd worden. Zoals verwacht werd, mag de rege ring voorlopig het stelsel der egalisa- titregelingen blijven toepassen. De grootindustrie kan voortaan vaste brandstoffen krijgen zonder toewij zing. VAN 24 OCTOBER tot 1 November as. wordt in de Lateraanse universi teit het reeds eerder voorgestelde in ternationale Maria-congres gehouden. DE S.E.R. zal afwijzend adviseren op de instelling van een productschap Voor pootaardappels. Dit zou namelijk geschieden tegen de wil van een be langrijke groep betrokkenen. PATER R. P. c. GREITEMANN, mis sionaris van Mill-Hill en de laatste jaren rector van het Maria-Pension te Groningen, is plotseling overleden. Na het houden van een lijdensmeditatie werd hij tijdens een wandeling onwel. PATERS en studenten van het on langs verwoeste missiehuis Cadier en Keer worden voorlopig ondergebracht bij de paters Trappisten te Echt. Weersverwachting, geldig tot vanavond: Veranderlijke bewolking met op de meeste plaatsen enkele buien. Matige tot krachtige wind tussen Zuid en West. Weinig verandering in temperatuur. Heden: Zon op 19.12 uur. Maan onder 16.50 uur Morgen: Zon op 6.15 uur. Maan op 5.22 uur. Rijk voorzien is de garderobe van de Lente-koningin. Kamerdienaar Natuur tovert bedrijvig steeds nieuwe toiletten te voorschijn. Na het kleedje van ont luikend groen kwam de smetteloze sluier van sneeuwklokjes, toen volgden in bonte rij de toiletjes van narcissen van crocusjes, van hyacinten en al die wonderbloemen, die plotseling uit de barre aarde het zonlicht tegen lachen.... En elk gewaad, uit welke kleurenmen geling ook samengesteld, toont telkens weer die fijnheid, die bekoring, ken merkend voor de nieuwe geest, die de nieuwe heerschappij in het leven brengt. J^A EEN RUSTPAUZE van 19 dagen zijn de Vietminh-troe pen een nieuwe, hevige aanval begonnen op de omsingelde ves ting Dien Bien Phoe in Indo- Pleegmoeder van Anneke Beekman voor 30 dagen in arrest F\E Officier van Justitie te Amster dam heeft nu officieel meegedeeld, dat mevrouw L.-van M., de pleegmoe der van Anneke Beekman, op 22 Maart j.l. te Hilversum is gearresteerd en dat een week daarna de Rechtbank gevangenhouding voor 30 dagen heeft bevolen. Er zijn aanwijzingen, zei hij, dat mevrouw van M. mede de hand heeft gehad in de verdwijning van Betty Milhado, tesamen met haar voort vluchtige zuster Elisabeth. Nadat zij een tijdlang in Nederland verborgen was gehouden, zou Betty tesamen met Anneke Beekman in een auto naar het klooster bij Tongeren zijn ge bracht. Verdachte", aldus de officier, heeft tevens goed gevonden, dat het kind. waarvan zij pleegmoeder was, jaren lang met een van haar zusters in Bel gië onder valse naam was ondergedo ken. De pleegmoeder van Betty Mil hado heeft haar kind eerst in een klooster te Valmeer en daarna te St Truiden laten opvoeden. China. Zy hebben 40.000 man aan troepen in de strijd gewor pen en inderdaad slaagden zij er in de nacht van Dinsdag op Woensdag in, drie belangrijke steunpunten ^n de Oostelijke rand van het Franse verdedi- ingsgebied te veroveren. Woensdag is de hele dag ver woed om deze stellingen ge streden. De Fransen hebben al hun beschik bare vliegtuigen in de strijd gewor pen. De toestand rond de omsingelde vestig werd critiek genoemd, maar Woensdagavond hadden de verdedi gers toch blijkbaar de situatie in handen. Reeds bij de eerste aanval verloren de aanvallers 1500 man. Vanuit de haven Haiphong wordt geregeld een „veerdienst" door de lucht onderhouden met de belegerde stad. Elke minuut vertrekt een „Hell- diver" naar het strijdtoneel. De verscheidene uren volgehouden massale aanvallen van de vijandelijke infanterie, aldus ooggetuigenversla gen, deden de grond dreunen alsof er een grote kudde vee overtrok. Inderdaad blijken de Vietminh-troe pen alles op alles te willen zetten, om de vesting te nemen. Men meent echter, dat hun massale aanvallen ook en vooral ten doel hebben, het mo reel van Fransen en Vietnamezen te fnuiken op dit critieke punt van de oorlog. JN FRANKRIJK is een staking van onderwijzers, leraren en hooglera ren begonnen. Bijna vier millioen scholieren en studenten zijn van on derwijs verstoken. Naar de mening van het onderwij zend personeel legt de overheid te weinig aan het onderwijs ten koste. 207.000 onderwijskrachten van de in totaal 230.000 nemen aan de staking deel. Hij zou berispt ivorden y\E Franse maarschalk Juin is Woensdagavond niet verschenen voor een bijeenkomst met premier La- niel, die op 7 uur was vastgesteld ten huize van Laniel. Verwacht werd, dat Juin door Laniel berispt zou worden wegens het feit, dat de maarschalk de zer dagen het voorgestelde Europese leger heeft aangevallen. Laniel en Pleven (die eveneens aan het onderhoud zou deelnemen), heb ben daarna een onderhoud van een half uur met president Coty gehad. Te half tien werd een buitengewone vergadering van de Franse minister raad belegd, waarin, naar men meent, de regering haar houding wilde be palen tegenover het gedrag van Juin. jgIJ DE behandeling der be groting van Verkeer en Wa terstaat in de Eerste Kamer is gisteren een kleine sensatie, met welker mogelijkheid rekening werd gehouden, achterwege ge bleven. Minister Algera is nl. n i e t inge gaan op de tot hem gerichte verzoe ken om het'accoord tussen de heren van Cauwelaert en Steenberghe over een Moerdijk-kanaal te toetsen aan de plannen van de Delta Cie. tot af sluiting van de Zeeuwse Stromen. En hij had daarvoor goede redenen. Ten eerste is de kwestie van de nieuwe Scheldc-Rijn-verbinding, waarvoor 't Moerdijkkanaal zou. dienen, een aan gelegenheid welke door zijn collega's van Buitenlandse Zaken in de Staten- Generaal moet worden behandelt. Ten tweede heeft de Nederlandse regering haar houding t.o.v. het Delta rapport nog niet bepaald. Hiermede verviel de mogelijkheid om thans reeds te vernemen op welke wijze on ze regering met de milliardendans van de afsluiting der zeegaten en het gra ven bovendien van een Antwerpen- Moerdijkkanaal denkt om te springen. Niettemin heeft minister Algera terloops enkele dingen losgelaten, die op zich zelf interessant zijn en voor een goed verstaander méér zeggen dan zij, oppervlakkig beschouwd, inhou den. Zo is de minister van plan een roy- alle schadevergoeding te verstrekken aan de gedupeerden van de oester- teelt in de Oosterschelde wanneer de afsluiting der zeegaten voltrokken wordt. Verder verklaarde hij het helemaal niet zeker te achten, dat de afsluitin gen zullen plaats vinden van de ene duinenrij naar de andere; zij kunnen dus meer Oostwaarts tot stand ge bracht worden, b.v. bij de smalle de len tussen Noord-Beveland, Schouwen, Flakkee en Voorne. Tenslotte gaf hij te verstaan, dat de afsluiting van het Volkerak. welke voorkomt op de schetskaart van het Deltarapport, slechts een voorlopig plan was, dat mogelijk vervalt wan neer het_ vierde interim-rapport der Delta Cié. binnen afzienbare tijd ver schijnt. al HEEFT de regering dan nog niet haar houding bepaald, toch be staat er weinig of geen onzekerheid over het al of niet uitvoeren van het Delta-rapport. En minister Algera heft met nadruk beloofd de indiening van een wetsontwerp hiervoor te zul len bevorderen. 7ANDAAG vertellen wij u in onze reportagereeks over de Poolse ontheemdenkampen in Duitsland, iets over Bandi, een jongen van twaalf jaar, die té mooi is voor de omgeving van verval en verwording, waarin hij moet leven. Zijn vader heeft TBC, „maar het is niet openBandi heeft geen toe komstverwachtingen, ja zelfs geen dromen. Als Bandi zijn er duizenden Poolse kinderen. Geboren in concentratiekam pen en nu levend in een ander kamp. toekomst kunnen wij Ban di en zijn veie lotgenootjes, helaas niet teruggeven, maar wel kunnen wij hen de droom hergeven. Voor één dag maar, op Goede Vrijdag, als wij de pakketten gaan brengen naar deze kampen in Duitsland. Pak ketten, die U dan zult hebben geschonken! Dan zullen Bandi en die vele kinderen als hij, weer gelóven in het leven en misschien weer een sprankje hoop durven koesteren op een betere toekomst. Er wordt op u gerekend tie „de deur uit", of TVTAUWELIJKS was gistermorgen krant daar rinkelde de tele- J foon. „Met de redac tie?" Slaperig beaam den wij het, want het was nog vroeg. „Zeg, meneer, u noteert mij wel even voor 't eerste pakket, nietwaar Een pracht pakket". „Spijt ons zeer meneer, maar u bent de achtste, die ons het „eerste pak ket'' komt brengen. WIJ HADDEN het bijna niet durven hopen, lezers, dat het hele kleine steentje, dat straks een enorme sneeuwbal kan en moét worden, nu al aan het rol len is gegaan. Maar de feiten be wijzen het. Het begin is gemaakt en nu gaan we verder! Ons eerste doel is s duizend pakketten 70RG ERVOOR, dat U in elk geval bij deze eerste duizend gaat behoren, want dat zijn de gangmakers, de mensen van de daad. Bewijs de Poolse kinde ren, dat gij niet behoort tot de mensen van het motto „Ieder voor zich en God voor ons allen". En nu o p naar de eerste duizend!!! Hier volgt onze eerste verant woordingslijs!: J. N. te Breda, W. v. d. V. (Breda), A. K. (Breda), T. K. (Ginneken), J. V. (Breda), J. B. (Breda), G. B„ M. B. en N. N. allen te Breda, Vt. te Breda, W. L. (Breda), M. KI. (Breda), P. M. (Breda), L. B. (Breda), J. M. (Breda), L. V, (Hulst), J. K. (Tilburg), G. v. A. (Bergen op Zoom), G. B. (B. o. Z.) P. H. (Roosendaal), A. H. S. (Waalwijk), E. B. (Breda), A. de G. (Roosendaal), M. J. G. (Hulst), W. v. J. (Hulst). Uit Breda nog de volgende personen: F. P., D. v. d. B„ C. M., A. B., N. van D., H. D„ H. H„ T. M., C. O., M. C., L. A. A. G. M. A. (Nispen), Adj. v. M. (Baarle-Nassau), L. C. L. L. (Zundert), H. W. (Prinsenbeek), L. U. (Rijen), L. W. (Oosterhout) Sch. (Breda), P. G. V. (Breda), L. Diepstraten, Wilh. Park 58. Breda. N.N. (Breda) f 25. Helmonds Con fectiebedrijf Breda. E. de H. (Bre da), W. de L. (Halsteren), C. van G. (Nleuw-Vossemeer), J. H. (Put te), P. M. (Wouw), Bergen op Zoom: M. B., W. B., M. L. L,., A. S. H. B. cn G. B.. P. v. D. (Waspik) P. v. d. G. (Waalwijk), Hotel Smit (Kaatsheuvel), J. V. Dussen, Mej. Help nü Marioetka en haar vele, lotgenootjes in de kampen voor Displaced Persons in Duitsland. Bedenk, dat het uw eigen kin deren hadden kunnen zijn, die gebrek lijden. Help hen!!! v. O. (Waalwijk), J. V. (Dussen), W. G. (Dussen), L. v. D. (Dussen), G, L. (Dussen), A. v. M. (Dussen), (wie ze er, dat de kleine plaatsen J niet kunnen meedoen?), H. H. J (Waalwijk), J. H. (Loon op Zand), Uit Roosendaal: A. de Gr., L. V., P. H. en J. S. Verder: P. Vr, (Oud- Gastel), C. V. (Nispen), M. A. (Etten), P. Vr. (Zegge), W. Vr. S (Fijnaart), J. v. d. Sm. (Sint Wil- S lebrord), R. van Br. (Rucphen), G. Co (Oudenbosch), C. H. (Ze- venbergen). En dit is het voorlopig. Zorg er- voor, dat ook UW naam morgen in de krant staat. Niemand mag achterblijven! Op het gemeente-secretarie in Ze- venbergen werd een bliksem-collecte gehouden, welke de som van f 14 J in contanten opbracht. Goed zo! U ziet wel, dat Breda nog J eventjes aan de kop ligt, maar dat komt omdat men in Breda, j waar ons hoofdkantoor is, i dichter op het vuur zit. Maar al heel spoedig verwachten wij lange lijsten uit de andere plaatsen. Doe mee aan deze wedstrijd in naastenliefde i T/AN ALLE kanten hebben wij al blijken van instem mingen met de actie voor bet Poolse kind ont vangen. De eerste pakketten zijn zelfs reeds binnen en velen hebben zich alvast laten noteren voor een goede daad jegens de Poolse kinderen. Hoewel wij de vormen van hulp zoveel mogelijk vrij ivillen laten, moeten wij toch één uitzondering maken. Dat de pakketten er komen is natuurlijk eerste voorwaarde, maar dan moeten ze nog naar Duitsland toe. Welke transportonderneming maakt bier bét gebaar en ver zorgt bet vervoer naar de kampen in Duitsland Eén telefoontje: Directie „De Stem 99nr 8178 K 1600en het is in orde. Voeg hierbij de verzekering van de minister, dat de Staten-Generaal, bij aanvaarding van het wetsontwerp tot afsluiting der Zeeuwse stromen, ge heel vrij blijven met betrekking tot het kanaalplan der heren van Cau welaert en Steenberghe, en het is dui delijk wat als nagenoeg zeker mag worden beschouwd en wat alsnog tot het rijk der diplomatieke schimmen blijft behoren. (Voor verslag zie pagina 2). f'WEE kleine meisjes met pijpekrullen in de gang van ons kantoor. Een enorm pakket op de vloer en een jubelkreet van de juffrouw aan 't loketje. ..Daar is het eerste pakket!" We zijn hier niet gauw on dersteboven van iets, dat brengt het vak mee maar toen gister morgen die twee dreumesen hun geweldige pakket binnen- sjouwden, voelden we ons in een echte feeststemming. Alsof we zélf die Poolse kinderen waren, zo blij betastten we het vakket, waarop met grote let ters geschreven was: „Voor een nools meisje van 4 jaar." Een grote pluim op de muts jes van de twee zusjes S. (en haar moeder, niet te vergeten uit Breda! „Onze juffrouw is lekker ziek." zei het kleinste van de twee zusjes, „en daardoor had den we meteen tijd om het pakket te maken. Het is heus héél mooi, meneer!" Zó gaan de kinderen ons voor! Het Nederlandse kind voor het Poolse. „Mogen we jullie namen in de krant zetten?" vroegen we nog. Maar de meisjes zei den: „Nee. mammie zegt. dat je dan niet écht geeft!" Ziet u? Dat is het voorbeeld: NA LANGE DISCUSSIE IN TWEEDE KAMER Meer begrip voor regerings standpunt jNj A een ministeriële uiteenzetting van de regeringsplannen ten aan zien van de vergoeding aan Indische oorlogsslachtoffers, heeft de Tweede Kamer Woensdag meer instemming kunnen geven dan een dag tevoren aan de zienswijze van de regering in deze. Men drong er, tijdens langdurige discussies, nochtans op aan. dat de normen van „blijvend gevestigd zijn in Nederland" en andere beperkende be palingen, met de meeste soepelheid zullen worden gehanteerd. Wat inder daad ook door de minister werd be loofd De tegemoetkoming voor wederin- richting zal eerst worden uitgekeerd als een woning is toegewezen. De heer Hazenbosch (A.R.) diende een motie in. mede onderteekend door de leden van V.V.D., K.N.P en C.H., om een vergoeding naar behoefte te geven namelijk 750 gulden per gezins hoofd en 250 gulden per gezinslid, met een maximum van 2000 gulden. De ministers zullen vandaag woorden. ant- In woning te Amsterdam ETEN negenjarige jongen in Amster dam is om het leven gekomen door gas, dat uit een scheur in de ver bindingsslang tussen gasleiding en een comfoor was ontsnapt en via de keu ken zijn open slaapkamertje was bin nen gekomen. Tegen half zeven vond zijn moeder hem bewusteloos in bed. Behande ling met een zuurstofapparaat mocht niet meer baten. Een elfjarig zusje zakte, na te zijn gewekt, ineen, maar kwam uit zichzelf weer tot bewust zijn.

de Stem | 1954 | | pagina 9