Enig licht in Egyptische duisternis INaguib behoudt functies, maar hij krijgt met zijn zin Generaal zakte Maandag tweemaal in elkaar DE SINJOREN zorgen voor de lol Jordaans dorp werd aangevallen DE PRINS ARRIVEERDE MET LIJNTOESTEL OP SCHIPHOL Waardering voor nota, maar critiek op vele punten Eindhoven ontving feestelijk 150.000ste inwoner Mgr Pesser» werd uitgewezen PARTIJ VOOR „RADIO KERKSKE" Rood verliest Vaticaanstad bidt voor vervolgden DAGBLAD VOOR ZEELAND Maatregelen tegen hondsdolheid Massale stakingen Sluiting van bedrijven op 1 Mei Na trip van drie weken: Katholieke Middenstand aan Tweede Kamer: Fiscalebeloften teleurstellend De brand op de Empire Wildrush Rust eu discipline voorkwamen enorme ramp Meer wind VADER BUSIO WAS JUIST OP TIJD MM Verhuiswagen komt voor.... PRINS BERNHARD GENERAAL EN LT. ADMIRAAL Nieuwe vondst van Sooy: Bord in voortuin: „Enclave der gemeente Baarle-Hertosf EN DE VLAG UIT.... Voorstad van Bagdad onder water Ook Rusland voor milder behandeling Vijf millioen Belgen gaan stemmen f Hier is u w hoeddame 94e JAARGANG T3***' No. 20991 Uitgave; N V Uitgevers IVLij Neenandia Verschijnt elke werkdag Bureaux. Breda Reigerstraat lö lel Redactie; 8181 Admi nislratie 8778 - Verani woordelijk Hoofd redacteur: J J H A Bruna Redactieraad C. J v Hootegem iVlr L)r A J J M Mes. Mi H B L. de Recntei L J v 't Westende F V M Vercauteien Abonnementsprijs bij vooruitbetaling t d 85 pei kwartaal per posi f Ö.5b, per week luitsluitend bij niet-post- bestell.) t U.4ö Incasso wordt berekend Losse nummers 13 cent Fostrek no 278841 'oor God, Koningin en Vaderland MAART 1954 Advertentieprijs voor de gehtle oplage t 0.30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie t 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.30 per m/m) Bi) contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon no. 2236 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Boort 7. Telefoon 102 - (Bijbureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601, OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) In grensgebied is de ziekte geconstateerd TN DUITSLAND, op 20 km. van onze grens, is de laatste weken honds dolheid geconstateerd. Daarom acht het ministerie van landbouw, visserij en voedselvoorziening, de grootste waakzaamheid geboden. Het ziekte verwekkende virus blijkt hoofdzake lijk te worden verspreid door vossen, die overigens niet zoveel voorkomen in dit gebied. Tot 1 Juli wordt voor iedere gedode vos een premie uitge loofd. De invoer van honden uit Duitsland is alleen mogelijk, indien een bewijs kan worden overgelegd, dat de die ren kort geleden tegen hondsdolheid zijn ingeënt. De nadruk wordt er op gevestigd, dat alle maatregelen een voorbehoe dend karakter dragen en dat er geen reden tot ongerustheid is. DE HAVENARBEIDERS in Rotterdam zijn aan het werk gegaan, maar nu is er weer een staking uitgebroken on der de heiers. Het gaat hier om een loongeschil, waarover Woensdag ver gaderd zal worden. UIT EEN confectiefabriek te Amster dam werd een bestelauto gestolen, waarin zich niet minder dan 350 he- rencostuums bevonden. Zowel van de auto als van de costuums ontbreekt totnutoe elk spoor. Mr H. J. REJNINK, secretaris-generaal van het ministerie van Onderwijs is tijdelijk benoemd tot adviseur voor culturele betrekkingen van de Noord- Atlantische Raad. ZEVEN LEDEN van de Noorse lucht macht en een radio-verslaggever zijn om het leven gekomen, toen een vlieg- boot op Bereneiland neerstortte. Eén bemanningslid zou het ongeluk heb ben overleefd. SEISMOGRAFEN in diverse landen van Europa registreerden Maandag een hevige aardbeving, waarvan de haard in Zuid-Oost-Spanje zou lig gen. Inderdaad werden er in Cadiz schokken gevoeld. Alarmerend nieuws van elders is er echter niet binnen gekomen. GENERAAL HASSELMAN, chef van de Generale Staf, is voor een bezoek van acht dagen naar Italië vertrok ken. Hij zal daar een aantal militaire instellingen bezoeken. DE GEMEENTE HOLTEN had ruim een ton op de begroting te kort. Maar Maandagmorgen stond er een enorme regenton op de stoep, met een bordje: „De ge meente uit de brand, want de ton is bij de hand". QENERAAL NAGUIB zal zowel in zijn functie van president als in die van premier gehandhaafd blijven. Daarentegen heeft hij, zoals werd verwacht, moeten zwichten voor de aandrang van Nasser en diens aanhangers, om het herstel van het parlementaire leven in Egypte voorlopig op te schorten. Majoor Salem, de mi nister van voorlichting deelde mee, dat men het einde van een overgangsperiode wil afwachten en dat er onmiddellijk een na tionale raadgevende Raad zal worden gevormd, waarin alle lagen der bevolking vertegenwoordigd zullen zijn. Naguib, die de laatste dagen aan overspanning lijdt, is Maandag twee maal in elkaar gezakt. Eerst op het vliegveld van Cairo, toen hij Koning Saoed uitgeleide deed. Later in een zitting van de revolutionnaire 'Raad in zijn woning. QOK MAANDAG was het in Cairo nog uitermate roerig. De staat van beleg werd afgekondigd voor het hele land. Militairen betrokken posten in het stadsgebied, waar de Britse en Amerikaanse abassades gevestigd zijn. Ook op de voornaamste pleinen wer den legerafdelingen gestationneerd. Meer dan een millioen arbeiders in Egypte waren Mandaag nog in sta king, als gevolg van de aankondiging van vorige week, dat het parlemen taire leven zou worden hersteld. Jn Cairo en Alexandrië werden opnieuw pro-Nasser-demonstraties gehouden. Boeren in de Nijldelta trokken naar de stad om te demonstreren „tegen het imperialisme en voor de revolutie". De transportstaking nam het karak ter aan van een algemene staking. Banken, winkels en pompstations zijn gesloten, maar het is niet onmogelijk, dat na de jongste besluiten de sta kingsactiviteit snel zal afnemen. Na de vergadering van Raad en ka binet, die in verband met Naguibs toe stand enkele uren later gehouden moest worden dan was vastgesteld, blevep de leden van de Raad achter voor een nabespreking met de presi dent. Later werden de besluiten be kend gemaakt. De overgangsperiode, waarop Salem doelde, zou nog tot 1956 duren. De poging van koning Saoed om te be middelen tussen Naguib en Nasser blijkt geen resultaat te hebben gehad. In onderling beraad werd het geschil voorlopig van de baan geholpen. Artsen hebben verklaard, dat Na guib aan aderverkalking en hoge bloeddruk lijdt. TWEE DODEN. I7EN BLOEDIG incident vond plaats, toen betogers het gebouw van de Raad van State bestormden en de voorzitter van de Raad Sanhoeri, mis handelden. De laatste vuurde op zijn aanvallers, waardoor twee mensen werden gedood en twee gewond. Volgens de laatste berichten zouden inmiddels alle demonstraties verboden zijn. De strijdkrachten zullen mede de orde moeten helpen handhaven. Verzuimde uren moeien tvorden ingehaald Pi het bedrijfsleven blijkt het voor nemen te bestaan, in aansluiting op ucuivii Koninginnedag (Vrijdag 30 April a.s.) om bedrijfstechnische redenen de daarop volgende Zaterdag 1 Mei de bedrijven gesloten te houden. De staatssecretaris van Sociale Za ken heeft daarom een algemene ver gunning verleend aan het bedrijfsle ven om in de periode van heden tot 15 Mei a.s. de daardoor verzuimde werk uren te doen inhalen. Aan Israëlische grens: ISegen doden en zeventien gewonden DIJ EEN AANVAL van twee groepen Israëliërs op het Jordaanse dorp Nahaleen, in de nacht van Zondag op Maandag, zijn negen Jordaniërs om het leven gekomen en 17 gewond. De twee compagnieën aanvallers waren gewapend met mitrailleurs, granaten en mijnen. Voordat zij het vuur op het dorp openden, hadden zij de weg ondermijnd. Ook het dorp Djaba blijkt te zijn aangevallen. De Israëliërs werden na hevige strijd tot de terugtocht ge dwongen. Drie Jordaanse militairen werden daarbij gedood en vijf gewond. Het kabinet kwam in bijzondere zit ting bijeen en besloot de Veiligheids raad van het voorval in kennis te stel len. Wellicht zal deze spoedig verga deren om de situatie aan de Israëli sche grenzen te bespreken. De minister-president van Israël, verklaarde ietwat laconiek, dat de aanval een „plaatselijke reactie" was op de moord op een Israëlische wachtsman door een Jordaniër. Bewondering voor Amerikaanse luchtmacht TN EEN uitvoerig schrijven heeft het bestuur van de Kath. Midden standsbond aan de Tweede Kamer meegedeeld, dat het waardering heeft voor de middenstandsnota als docu- mentatie-werkstuk, maar, dat het zich met veel stellingen en conclusies niet kan verenigen. Luitenant sprong als eerste ^OOGGETUIGEN van de ondergang van het Britse troepenschip „Em pire Wildrush" zijn algemeen van oor deel, dat het aan de gedisciplineerd heid van de passagiers te danken is, dat een ramp kon worden voorkomen. Terwijl de vlammen uit een van de twee pijpen van het schip tot 25 me ter hoogte oplaaiden, gehoorzaamde 't personeel lachend en schertsend de bevelen. Het ontruimen van het brandende schip zonder verlies van mensenle vens noemt men een groots feit in de geschiedenis van de zee. Toen het vuur de verf van de pijp al schroeide, maakten de mi litairen nog geeh aanstalten in de bo ten te gaan. omdat het nog niet zeker was, dat alle 160 vrouwen en kin deren in veiligheid waren. Toen de brug als een stuk vuurwerk in de lucht sprong en dikke rookwolken over het schip kropen, werd het be vel gegeven, in zee te springen, een hoogte van 12 meter. Er was enige aarzeling, maar toen een luitenant ter zee in zee dook zijn pet nog op en onder gejuich volgde spoedig de rest. Het vuur op het schip is inmiddels gedoofd. Men zal trachten, het wrak naar Gibraltar te slepen. IN DE vergaderzaal van de Tweede Kamer te Den Haag wordt op SApril met enige plechtigheid het eerste lus trum van de N.A.V.Ö. herdacht. BIJ DE achtervolging van 200 Mau- Mau-leden in Kenya, die een post van de burgerwacht hadden uitgemoord, werden 34 bandieten gedood. IN LONDEN zijn besprekingen op hoog niveau begonnen tussen Enge land, Frankrijk en de V. S. over de handel tussen Oost en West. Men neemt aan, dat de lijst van strategi sche goederen, waarvan de uitvoer naar communistische landen verboden is, enige wijziging zal ondergaan. ZES EN DERTIG linkse senatoren in Italië zün een actie begonnen tegen de Amerikaanse ambassadrice, mevr. Claire Booth-Luce. Zij zou zich met binnenlandse aangelegenheden hebben bemoeid. HET FANFARECORPS Eensgezind heid te Wormer heeft een dirigent gekregen van 17 jaar. Het is Jan Mo lenaar, de zoon van een Zaanse mu ziekuitgever. 43 INDISCHE soldaten zijn bij het oversteken van de rivier de Djammoe in India verdronken. Het oversteken van de stroom maakte deel uit van militaire oefeningen. Ir L. BERGANSIUS, hoofdingenieur directeur van de directie wegen van Rijkswaterstaat, gaat op 1 April met pensioen. Hij wordt opgevolgd door Ir H. de Bruyn. PROF. DR S. GEERTS is bevorderd tot gewoon hoogleraar in de faculteit der geneeskunde aan de R.K. Univer siteit te Nijmegen, voor het geven van onderwijs in de algemene biolo gie en erfelijkheidsleer, met gelijke leeropdracht in de faculteit der lette ren en wijsbegeerte. geldig tot t i i Weersverwachting, vanavond: t Zwaar bewolkt en tijdelijk J enige regen. Matige tot krachtige J Zuidelijke wind. Ongeveer dc- t zelfde temperaturen als gisteren. Vandaag: Zon onder 19.09 uur f Maan onder 13.58 uur. Morgen: Zon op 6.19 uur. Maan op 4.47 uur. Men acht het niet juist, dat de grens tussen volwaardige en randbedrijven aan een inkomen van 3000 gulden ge koppeld wordt. Sommige kleine be drijven, meent men, leiden een ge zond bestaan. Daarom had de split sing anders gemaakt moeten worden. Over de fiscale politiek voor de toe komst, aldus het bestuur wordt wei nig concreets gezegd. De omzetbelas ting en vereveningsheffing leggen 'n zware druk op het bedrijfsleven en die zag men graag weggenomen. Dat de regering stelling neemt te gen een te ver doorgevoerde bescher mende politiek acht men juist. Tot op zekere hoogte acht men echter be schermende garanties nodig. Het bestuur pleit verder voor een financieringsregeling voor bedrijfs panden. opdat de vestigingskansen evenredig worden met die van het grootwinkèlbedrijf. MAANDAGOCHTEND om kwart over elf is Prins Bern- hard met het lijntoestel van de K.L.M. uit New-York op Schip hol gearriveerd. Hij was verge zeld van zijn particulier secre taris dr F. A. de Graaff en re serve-majoor vlieger Gerben Sonderman. Koningin Juliana verwelkomde de Prins toen hij uit 't vliegtuig stapte. Ook minister Staf was op het vlieg veld aanwezig. Tijdens een vraaggesprek in het vertrekrestaurant deelde de Prins mee dat hij in het bijzonder de paraatheid had bewonderd van de Amerikaanse luchtmacht. In Mei zal waarschijnlijk in Scheveningen worden vergaderd over de mogelijkheid van grotere sa menwerking tussen de Amerikaanse en Europese vliegtuigproductie. De Prins sprak ook nog even over zijn doorbreken van de geluidsbarri ère, waarvan hij het gevaar nogmaals met nadruk ontkende. Het brandende troepenschip, gefoto grafeerd vanaf het Nederlandse schip „Mentor", dat 348 mensen aan boord nam. De foto werd radiografisch over gebracht. ADRIANUS JOHANNES BU SIO is de 150.000ste inwo ner van Eindhoven. Zijn vader, die dezelfde voornamen draagt en machine-bankwerker van be roep is, is Maandagmorgen te gen half 11 aangifte komen doen van zijn geboorte. Hij werd door burgemeester en wethouders feestelijk ontvangen. Bur gemeester mr H. A. M. T. Kolfscho ten hield een toespraak en overhan digde de vader vijf premie-obligaties ter waarde van f 500 in totaal voor de kleine Adrianus Johannes. Adrianus Johannes is het 4de kind in het gezin Busio. Mgr. W. Mutsaerts, bisschop van 's- Hertogenbosch, die in Eindhoven was voor toediening van het H. Vormsel, heeft het kind in de St. Thcresiakerk gedoopt. Gelukkig dat vader Busio 's mor gens nog even door zijn werkgever werd opgehouden. Was dat niet ge beurd, dan zou hij te vroeg bij de bur- gerlij'ke stand zijn gearriveerd. Juist voor hem kwam een gelukkige vader de 149.999ste Eindhovenaar aangeven. De hele dag werden er ten huize van het gezin aan de Bergen op Zoom straat bloemstukken en geschenken bezorgd. De voorzitter van de mid denstand in Eindhoven heeft echter meegedeeld, dat vader en moeder Bu sio Zaterdag een verhuiswagen kun nen verwachten, die zo goed mogelijk met cadeaux zal worden gevuld. In 1934 maakte Eindhoven de hon derdduizend vol. DRINS BERNHARD. inspecteur-gene- raai van de drie strijdmachtonder delen, is met ingang van 30 Maart, be noemd en aangesteld tot luitenant admiraal bij de Kon. Marine, tot ge neraal bij de Kon. Landmacht en tot generaal-vlieger bij de Kon. Lucht macht. Lt.-generaal B. R. P. F. Hasselman, chef van de generale staf. is benoemd en aangesteld tot generaal, waarmede de Kon. Landmacht thans drie gene raals telt, n.l. de Prins der Nederlan den, mr H. J. Kruis en de huidige chef van de generale staf. Vermagerd, maar goed gezond HET provincialaat der Paters Fran ciscanen te Weert heeft dezer da gen een eerste brief ontvangen van mgr Pessers, waarin deze schrijft in goede gezondheid te Hongkong te zijn aangekomen. Wegens geneeskundige behandeling (hij is sterk vermagerd) moet hij ech ter nog enige tijd in Hongkong blij ven. Hij zal vermoedelijk eerst na Pa sen in Nederland arriveren. Thans is ook de reden bekend ge worden, waarom mgr Pessers commu nistisch China heeft verlaten; zoals werd vermoed heeft een volksgerecht hem na een openbaar proces tot uit wijzing veroordeeld. O gOOY v. d. Eynde heeft giste renmiddag de grond,, waar op zijn omstreden huizen zijn gebouwd, „officiéél" tot Bel gisch gebied verklaard. De voor bijgangers op de weg van Baar- le-Nassau-Weelde-statie kunnen in het voortuintje van een der huizen een bordje zien staan met Toestand nog steeds ernstig r\OOR de overstroming van de Tigris is Maandag de moderne voorstad van Bagdad .„Nieuw Bagdad", onder water gelopen. De meeste bewoners konden zich redden. Ploegen van het Iraaks leger zijn koortsachtig bezig de achtergebleve nen in veiligheid te brengen. Het leger heeft de leiding in handen genomen om de stad voor overstro ming te sparen. Nadat de linkeroever van de Tigris onder de druk van het water was bezweken, steeg het peil buiten de Oostelijke oevers voortdu rend. Elders in Perzië kwamen 40 mensen om het leven. De gevangenen van Spandau T"NE Britse minister van Buitenlandse Zaken, Anthony Eden, heeft Maandag in het Lagerhuis medege deeld van zijn Sovjet-collega Molotof een bevestigend antwoord te hebben gekregen op zijn voorstel tot verzach ting van de behandeling der voorma lige vooraanstaande Duitse nationaal- socialisten. die in de gevangenis van Spandau hun straffen uitzitten. (van onze correspondent) J_|ET GROF GESCHUT BEGINTin stelling te komen, maar tocli blijkt men de verrassingen te willen bewaren tot enkele dagen voor 11 April, de dag waarop er vijf millioen Belgen naar de stembus moeten gaan. Alle politieke partijen zijn het namelijk over een zaak eens: de doorsnee Belg kan wel een dag tevoren worden omgepraat, maar niet of althans veel moeilijker weken te voren. De beste aanplakbiljetten blijven dus nog even in de kast. De schoon ste spreuken worden pas over een paar dagen ontrold. 7ES GROTE partijen plus enkele kleinere „bewegingen" werpen zich in de strijd! De vraag wie verlies en winst zullen krijgen is temeer be- langriik, omdat de Belgen deze maal drie stembiljetten moeten invullen. Het ene is voor een nieuwe kamer, het andere dient ter vernieuwing van drie kwart der senaat en het derde tenslotte om 9 nieuwe provincieraden aan te wli zen. Daarna kan men er weer voor vier jaren tegen. Voor de kamer liggen de zaken duidelijk. De kiezers kiezen direct 212 volksvertegenwoor digers. Het college wordt dus geheel vernieuwd. In de grote, katholieke C.V.P. heerst maar weinig optimisme. Er is nogal wat gedrang geweest om een behoor lijke plaats op de kiezerslijst. Dat heeft de eigen eenheid geen goed ge daan. Afgezien daarvan zijn er eni ge snipperpartijen en maar weinige waarnemers geloven dan ook. dat de C.V.P. zich zal weten te handhaven, laat staan winst zal kunnen maken. En daar ze al bij gering verlies de absolute meerderheid verspeelt. Er zijn dus negen op de tien kansen, iat de coalitieregering weer moet terug komen. Voor de Liberale heren staat het er evenmin rooskleurig voor. De heer Saint-Remy, eertijds braaf lid van de C.V.P. is er een eigen partij begon nen, die hij Christelijke Unie voor de Vrijheid heeft gedoopt. Temeer, om dat vele ontevreden katholieken, die bij vroegere verkiezingen naar de Li beralen zijn gevlucht zich willen la ten verleiden Saint-Remy te stemmen lopen de Liberalen ook kans door het optreden van deze heer stemmen te verliezen. Hun ongeluk wil bovendien, dat ze juist in Brussel geen al te bes te konmannen hebben De socialisten weten het zelf niet. Op het propa ganda front hebben ze tot nog toe alle tegenstanders verslagen. Hun aan plakbiljetten met de dikke bankier, die het parlement verlaat hangen over al. Maar of ze via zijn „oef" zetels zul len winnen, is een vraag, die momen teel nog niemand kan beantwoorden. Ook in een andere zaak zijn deze drie partijen het eens: de communisten zullen verliezen boeken. Vooral de C.V.P. hoopt de rode afvallers te kunnen opvangen, teneinde dc verlie zen van de scheurpartijen goed te ma ken. De socialisten houden vol, dat zij met die stemmen mooi weer zullen spelen en aangezien er nu eenmaal op geen enkele Belgische verkiezing gegokt kan worden, zou het zelfs nog kunnen zijn, dat de vroegere commu nisten nu eens hun heil gaan zoeken bii een scheurnartii of bij de liberalen. Want voor een echte. Antwerpse com munist is niets te gek. DE CALUWE A NTWERPEN zorgt natuurlijk weer voor een lolletje. Frensen en Ver bits laten niets meer van zich horen. De Caluwe is hen opgevolgd. De Ca- luwe zoekt het niet te hoog. In Ant werpen sprak hij: „Ik ben maar een eenvoudig man. ik heb maar een pro grammapunt: de terugkeer van „radio kerkske". („Radio kerkske" was voor de oorlog een clandestiene radiozen der. Afgewisseld met gramofoonpla- ten kon men over deze zender politie ke „opwarmertjes" beluisteren in het genre van het tijdschrift „Pallieterke") Huizen bouwen doe ik niet. Oorlog voeren evenmin. Ik hoop, dat er in België nog genoeg verstar.digen ge vonden kunnen worden, die huizen- bouwers en goedkopermakers in de kamer brengen... Maar laten we samen stemmen voor „radio kerkske". Ook Gent zorgt voor een verrassing: een advocaat is een „partij voor het universele volk begonnen." Hij wil een wereldparlement plus een wereld regering en Carry Cooper zou hem zijn steun' hebben toegezegd. Dan is er tenslotte nog oen derde punt, waarover allen het roerend eens zijn. De heren hebben verstandig ge handeld de verkiezingen op 11 April te stellen en niet op de vierde, want... die dag blijft voor België-Nederland, dat wil zeggen die dag wordt de dag van de Rode Duivels. Misschien ont dekt men straks nog meer punten, waarop allen het eens zijn. Dan zou de weg open liggen voor een coalitie. Laten we hopen, dat onze zuiderbu ren orde op hun zaken houden en zich zelf het leed der politieke onmacht zullen besparen. het opschrift: „Enclave der ge meente Baarle-Hertog". Hij Richtte het met enig ceremonieel op, omdat hij het moe is, dat Neder land nog steeds zijn bewering betwist, als zouden de huizen op Belgisch ge bied staan. Sooy is de laatste dagen trouwens toch plechtig. In het weekeinde voor zag hij de woning bij voorbeeld ook van een Belgische vlag. Hij hing het dundoek onder de dakgoot, omdat hem niet werd toegestaan een vlagge- stok mee te nemen. Berichten als zou dit gebaar tot conflicten aanleiding hebben gegeven zijn wat al te breed gezien. De politie te Baarle-Nassau verklaarde tenminste, dat men er geen aandacht aan heeft geschonken. Ook het merkwaardige bordje vormt geen aanleiding tot opwinding. 70NDAG 4 April a.s. zal in de Va ticaanse basiliek des avonds om 8 uur een plechtige gebedsoefening wor den gehouden voor de vervolgde chris tenen van de Zwijgende Kerk. De pau selijke ceremoniemeester, mgr Enrico Dante, heeft de in Rome verblijvende kardinalen en bisschoppen, alsmede de leden van het pauselijk hof voor deze plechtigheid uitgenodigd. De gebedsoefening wordt gehouden op verzoek van de H. Vader, die in Zijn encycliek Fulgens Corona van September 1953 vooral tijdens het Ma- ria-Jaar om het gebed gevraagd heeft voor de Kerk in de landen onder com munistisch bewind. fJEN soldaat wandelde in de Kerkstraat te Hilversum. ~',oals soldaten plegen te wan- lelen. Goed gehumeurd en met "en wijd open oog voor de choonheid van de prille natuur. En ineens zag die soldaat een dameshoed over de weg hup pelen. Het ding sprong onder een stilstaande vrachtauto en het zag er naar uit dat de hoed niet langer meer de naam van hoed zou mogen dragen. Maar de soldaat was er ook nog. Hij startte gezwind en dook zonder aarzeling de hoed achterna. Even later kon hij hem met een hoofs gebaar aan de eigenares overhandigen. „Hier is uw hoed" zei hij. En 'oen sprong hij stram in de houding. „Dank u vriendelijk," zei ko ningin Juliana.

de Stem | 1954 | | pagina 7