N Even naar Parijs Geen stroefheid die wederopbouw zou kunnen afremmen Vijftienhonderd mensen verlieten brandend troepenschip Prinsessen vonden vlucht met straalj aaer Militaire Raad in Egypte toch niet ontbonden Proces tegen Mgr Baraniak ADENAUER in Duitsland terug UTRECHT Paul van Zeeland na Ministers-bijeenkomst Gemakkelij ker kapitaalsverkeer en ruimer invoer dollar-producten Enorme schade in Perzië Paus droeg weer de H. Mis op niaclitii' Een rookpluim in de verte.... r Zakelijk DAGRIAD VOOR ZEELAND ationaa langer 1 belang domineert BeneSnx-streven niet Havenarbeiders in Rotterdam staakten Hartelijke sfeer Prins Bernhard terug naar Nederland b Hetzelfde als in een auto" Weinig verandering in temperatuur Organisaties tegen overheidsingrijpen DANS TUSSEN UITERSTEN.... Minister Witte bezocht het getroffen Schouwen Grondprijzen en herstel zwaar getroffen woningen moeilijkste problemen Zo snel mogelijk.... De Kerkvervolging in Polen Dertig kilometer buiten de kust van Algiers: Nederlandse boot bereikte als eerste de plaats van de ramp KoningLucebert iverd buiten gezet "X 8 APRIL EEN DAG wm 94e JAARGANG No. 20991 Uitgave: N V Uitgever* My Neeriandia Verschijnt elke werkdag Bureaux: Breda Reigerstraai 16 l'ei Redactie: 8181 Admi nistratie 8778 - Verantwoordelijk -tioofd redacteur: J J H A Bruna Redactieraad C. J v Hootegem. iVli Ui A J J M Mes LVLi H B L de Rechtei L J v 't Wesiende f V. LV1 Vercautexen Abonnementsprijs bij vooruitbetaling i 0 8b pei kwartaal per post t 6 55, per week (uitsluitend Dy met-post- bestell.) t 0.4b Incasso wordt berekend Losse nummers 13 cent Postrek no 278841 Voor God, Koningin en Vaderland Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES. Westsingel 98, Telefoon no. 2236 Bureau voor Zeeuwseh-Vlaanderen: HULST, Dubbele Boorl 7. Telefoon 102 MAANDAG 29 MAART 1954 Advertentieprijs voor de gent le oplage f 0.30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.30 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. (Bijbureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601. OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) bii Aanleiding: een kopje koffie QMDAT het kopje koffie onder het werk kleiner was dan anders, ver liet Zaterdag een havenarbeider te Rotterdam het werkterrein. Dat was verboden en er volgde een menings verschil tussen de man in kwestie en zün superieuren. Het gevolg was, dat even later en kele duizenden havenarbeiders het werk neerlegden. Zij begonnen een proteststaking tot hedenmorgen. In een vergadering, uitgeschreven door de communistische E.V.C. en het O.V.B.. werd geageerd tegen de loon politiek in de havens, die al geruime tijd aanleiding tot misnoegen zou heb ben gegeven. In een resolutie wordt gezegd, dat met alle kracht naar bete re loons- en arbeidsvoorwaarden zal worden gestreefd. T^A DE BIJEENKOMST van het comité van Ministers der Be nelux, Zaterdag j.I. te Brussel, heeft de Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Paul van Zeeland, zijn grote voldoening uitgesproken over de huidige gang van zaken bij de Nederlands- Belgische samenwerking. „Niet langer", zei hij, „tracht men de problemen te onderzoeken vanuit de nationale hoek, maar van uit een gemeenschappelijk standpunt en met volkomen openhar- hartigheid. Minister Luns dankte aan het einde van de vergadering de Belgische regering voor de inspanning, die zij zich gedurende de gehele periode van haar mandaat heeft getroost, om de Benelux- gedachte te doen zegevieren. Ter vergadering werden enkele belangrijke besluiten ge- ZEVEN PERSONEN, onder wie de Pasja van Agadir en twee Franse ko lonels, zijn Zondag gewond bij de ont ploffing van een bom, die door een Marokkaanse verzetsstrijder op de ren baan van Agadir werd geworpen. Een persoon kwam bij de explosie om het leven. EEN STUDENT werd gedood en 27 personen liepen verwondingen op, toen te Beiroet studenten demon streerden tegen het verdrag tussen Turkije en Pakistan. DE HOOFDREDACTEUR van een Weekblad in de Amerikaanse staat Wisconsin, die McCarthy inderttid te paard heeft geholpen, is nu eenAhctie begonnen om de senator uit zijn func tie te ontheffen. IN DE KONINGSSTRAAT te 's-Gra- venhage, viel Zondagmiddag een drie jarig jongetje met zijn fietsje de trap kwamen, bleek het kind al te zijn overleden. DE ECHTGENOTE van een inwoner van Brielle, die in 1950 overleed, heeft bekend, dat zij haar man heeft ver moord. De laatste tijd waren er al vermoedens gerezen in die richting. DE LAATSTE bataljonscommandant van „generaal China" heeft zich in 't gebied van de berg Kenya overgege ven. Daarmee is opnieuw een gevoe lig verlies toegebracht aan de Mau- Mau. J7EN ALGEMENE gedachtenwisse- ling vond plaats aangaande de ont wikkeling der lonen en prijzen in de drie landen. Het comité keurde de maatregelen goed, die door de com missi e van monetaire vraagstukken zijn voorgesteld, teneinde op korte termijn de vrijheid van het kapitaal verkeer tussen Nederland en de Bel gisch-Luxemburgse Economische Unie te herstellen. De maatregelen in kwestie hebben hoofdzakelijk ten doel de mogelijkheid te scheppen van nieuwe Nederlandse kapitaalinvesteringen in België en Luxemburg en omgekeerd, alsmede de mogelijkheid tot een soepeler verhan deling van effecten. Bovendien heb ben zij betrekking op de vrijmaking en repatriëring van Belgische en Lu xemburgse kapitalen die totnutoe in Nederland geblokkeerd zijn. De invoer van dollarproducten, zo besloot het comité verder, zal zonder beperkingen worden toegelaten, voor wat betreft de producten die voorko men op de gemeenschappelijke libe- ralisaticlijst. Op deze wijze worden de pogingen voortgezet om de interna tionale handel van de drie landfen zo veel mogelijk te liberaliseren. De voorstellen van de commissie landbouw, visserij en voedselvoorzie ning werden uitgewerkt en goedge keurd. HET MONUMENT voor dr Ples- man, waarover al enige tijd be sprekingen waren gevoerd, zal in Den Haag verrijzen. En wel op het Hubertusduin, tussen de Waalsdorperweg en het K.L.M.- gebouw. EEN VROUW in Apeldoorn, die al leen woonde, kreeg een verlamming in de benen. Eerst na vijf dagen werd zij gevonden. Al die tijd was zij zon der eten en drinken geweest. MINISTER BEIJEN is te Londen aan gekomen voor een officiëel bezoek van drie dagen. Hij zal met minister Eden en andere Britse ministers, po litieke en financiële besprekingen voeren. OP YPENBURG is Zaterdag de eer ste groep van de Jeugdluchtvaartbri- gade geinstalleerd. Het doel van deze nationale brigade is, de jeugd een beter begrip bij te brengen van de civiele en militaire luchtvaart. ENGELAND zou hebben aangeboden, twee divisies van het Britse Rijnleger onder bevel van de E.V.G. te plaatsen. PAKISTAN heeft nu ook een Rus sisch protest moeten slikken over zijn medewerking aan de oprichting van een defensie-blok in het Midden- Oosten. IN WILLEMSTAD, de hoofdstad van Curagao, zal een Mariabeeld worden opgericht dat zeven meter hoog is. Het wordt geheel in marmer uitge voerd. WELLICHT binnen tien jaar zal door middel van atoomkracht electrische energie voor vredelievende doelein den kunnen worden opgewekt, aldus een verklaring van de Amerikaanse sub-commissie voor atoomenergie. DEKEN J. INGENDAEL van Maas tricht. die vooral veel verdienstelijk werk deed voor de Lourdes-bedevaar- ten. is Zaterdag op zeventigjarige leeftijd overleden. EENSGEZIND. [WÏINISTER VAN ZEELAND ver- 1VA klaarde nog, dat de besprekingen gehouden waren in zeer hartelijke sfeer en dat ongemerkt de nagestreef de Benelux-mentaliteit tot stand komt. Er is, zei hij. van gedachten gewisseld over de problemen die de politieke toestand heeft doen rijzen en met na me inzake de voorbereidende werk- Toestand voor Bagdad nog critiek rxOOR de overstromingen in Perzië is een half millioen personen ge troffen en de schade beloopt naar schatting reeds achttien millioen di nar. Verschillende internationale organi saties en vooral het Rode Kruis, heb ben aangeboden hulp te verlenen. Men heeft vooral dringend tenten nodig om de slachtoffers in onder te brengen. Ingenieurs verklaarden Zondagavond, dat zij een strijd op leven en dood voerden, om Bagdad met zijn 500.000 inwoners, voor overstroming te behoe den. zaamheden voor de Europse Politieke Gemeenschap. Hierbij bieek een we zenlijke overeenstemming van de op vattingen. De vergadering heeft een steen toegevoegd aan het gebouw, dat eens de volledige economische unie zal zijn. yOOR het eerst sedert het begin van zijn ziekte, ruim twee maanden geleden, heeft Paus Pius de Twaalfde, Zondag in zijn particuliere kapel weer de H. Mis opgedragen. De Paus heeft Zondag de Zwitserse professor Paul Niehaus en zijn vrouw ten afscheid ontvangen. Professor Nie haus heeft de Paus tweemaal gedu rende zijn laatste ziekte en reeds eer der een speciale behandeling gegeven. 5? DRINS BERNHARD is Zondagmid- dag, na een verblijf van drie we ken in de V. S., uit New-York weer naar Nederland vertrokken. In een persconferentie, kort voor zijn vertrek, verklaarde hij ervan overtuigd te zijn, dat de reacties in Nederland op z'n vlucht met de Sabre- straaljager het gevolg waren van op rechte bezorgdheid om zijn welzijn. Overigens zei hij, is zo'n vlucht niet gevaarlijker dan een vlucht met een groot passagierstoestel. Toen hij twee jaar geleden met Koningin Juliana naar de V. S. zou gaan, verongelukte even tevoren het toestel, waarmee zij de vlucht zouden ondernemen. „Ik had reeds vier jaar geleden van gen. Vandenberg de toezegging gehad, aldus de Prins dat ik 'n straaljager 'ns mocht besturen, doch het Statedepar- tement bepaalde daarop, dat ik niet in een eenpersoons supersonisch toe stel mocht vliegen. Natuurlijk heb ik me daarbij neergelegd. Ditmaal was er een dergelijk toestel beschikbaar met plaats voor twee piloten en dus was er geen bezwaar tegen. Het was helemaal geen sensatie. Het is het zelfde als wanneer je in een auto zit, die honderd kilometer per uur rijdt, even harder op het gaspedaal drukt en merkt, dat je op honder-tien zit". De Prins merkt nog op, dat hij van zijn dochters in tegenstelling tot de commentaren van enkele Neder landse bladen geen critiek had ge hoord. Integendeel, in haar brieven schreven zij het „machtig" te vinden. GEEN DEPRESSIE. F)E PRINS zei onder de indruk te zijn gekomen van de manier, waarop de Amerikanen een produc tieprogram opzetten. Hij hoopte, dat het nieuwe vliegmateriaal spoedig in Europa zou kunnen worden gebruikt, Ten aanzien van de commerciële geldig tot t Weersverwachting, vanavond: Veranderlijke bewolking met plaatselijk enige lichte regen. Ma tige wind tussen Zuid en West. Ongeveer dezelfde temperaturen als gisteren. Vandaag: Zon onder 19.07 uur. Maan onder 12.36 uur. Morgen: Zon op 6.22 uur. Maan op 4.26 unr. Met deze luxueus ingerichte trein zal op 23 Mei a.s. de rechtstreekse diese Itreinverb inding ParijsAm sterdam worden geopend. De rit zal zes uur duren, dat is twee uur kor ter dan normaal. In de trein is slechts één klasse en elke coupé biedt plaats aan zes personen. De machine, welke de gestroomlijnde rijtuigen voorttrekt, heeft een ver mogen van 840 pk. luchtvaart merkte hij op, dat er bin nenkort passagiersvliegtuigen gaan worden gebouwd, die sneller zijn dan het geluid. Tenslotte spreekt de Prins als zijn opvatting uit, dat er in de V. S. geen gevaar is voor een economische de pressie. Zaterdagavond, na een uitvoering in New-York heeft de Prins de Neder landse actrice Audrey Hepburn ge lukgewenst met de onlangs door haar gewonnen „Academy Reward". Regeling van de landarbeid UjE DRIE centrale landbouworganisa ties in Nederland hebben in een schrijven aan de Tweede Kamer hun teleurstelling geuit over de indiening van het ontwerp tot wijziging van de arbeidswet. De regeling van de landbouwarbeid behoort volgens de organisatiebestu- ren tot de autonome bevoegdheden van een bedrijfslichaam, dat deze mate rie in vrijheid moet kunnen regelen. De beoogde wettelijke voorziening wordt door de overheid niet genoeg zaam gemotiveerd. Onze organisaties, aldus het schrij ven. staan thans op het punt, haar werkzaamheden in publiekrechtelijk verband ter hand te nemen. Daarom temeer valt het overheidsingrijpen op dit moment te betreuren. Naguib moest zwichten VIA EEN roerig weekend, waarin nie- mand meer wist wat de Egypti sche regering nu eigenlijk precies wilde, blijkt president Naguib ge zwicht te zijn voor de aandrang van de Militaire Raad en een deel van het volk, om het militaire bestuur in functie te laten. De herleving van de politieke partijen, het uitschrijven van verkiezingen en de bijeenroeping van een grondwetgevende vergadering, zouden dus niet doorgaan. Een kabinetszitting van Zondag werd tot heden verdaagd, maar de beginselen voor algehele overeen stemming zouden reeds zijn vastge steld. Koning Saoed, van Saoedie- Arabië, die een bezoek aan Egypte brengt, heeft Naguib en Nasser zijn diensten aangeboden, om de bestaande geschillen tussen de twee staatslieden mee te helpen oplossen Nadat Vrijdag bekend was ge maakt, dat de militaire Raad zou af treden, werd het roerig in Cairo. Er braken stakingen uit en het gehele vervoerswezen dreigde ontwricht te worden. Officieren van 't Egyptische leger verklaarden zich voor het stand- Koning Saoed van SaoediArabië heeft in Cairo met president Naguib en luitenant-kolonel Nasser ge sproken om te trachten het poli tieke geschil tussen beide Egypti sche staatslieden door bemiddeling op te lossen. Koning Saoed tezamen met Naguib, toen laatstgenoemde zijn gast een geschenk aanbood. punt van Overste Nasser, hoewel deze zelf meedeelde, dat hij nu werkelijk niet meer wist, of hij op het leger kon rekenen of niet. Studenten kozen de zijde van Na guib en zowel in Alexandrië als in Cairo werd even hard voor Naguib als voor Nasser betoogd. Niettemin schijnt de eerste onder de indruk te zijn gekomen van de massale agitatie die tydens deze betogingen tegen de Britten werd gevoerd. „Eerst de En gelsen uit Egypte, dan kunnen we verder zien" beweerden Naguigs te genstanders. Zowel Nasser als Salem beloofden de mensen die voor het kabinetsge bouw samenstroomden voortzetting van de strijd tot het einde toe...." "["WEE PROBLEMEN, zei de minister van Wederopbouw, ir Witte op de pers conferentie, welke hü te Bergen op Zoom hield na zijn bezoek aan Schouwen, twee problemen kwamen bjj alle besprekingen op het getroffen eiland naar voren. In de eerste plaats, dat deze grond kosten. De Rampschade-wet heeft niet met de hogere prjjzen gerekend, maar er is toch een mogelijkheid om via een z.g. hardheidsclausule betrokkenen tegemoet te komen. Het tweede probleem is dat vadi het herstel der zeer zwaar beschadigde woningen. geen persona grata bij hem is en dat niet al te formalistisch zal worden op getreden bij de wederopbouw van Schouwen. Zijn woorden: „Het is niet redelijk om de mensen, die toch al zoveel doorstonden, nog een opdoffer na te geven", kan niet misverstaan worden. V/OLGENS de norm van de Ramp- schadewet moet hersteld worden wanneer 25 pet der woning nog in tact bleef. Bij rigoreus handhaven van die normen, zouden de eigenaars van zeer oude panden feitelijk gedwongen worden om geld naar kwaad geld te gooien. De minister wil ook dit nog eens bezien en is er niet voor mathe matisch die 25 pet aan te houden. Uit al hetgeen minister Witte op de persconferentie naar voren bracht bleek overduidelijk dat Bureaucratius „Inlichtingen aan het buitenland" WOLGENS Radio Vaticana wordt mo- menteel in Polen een proces voor bereid tegen mgr A. Baraniak, die in dertijd tegelijk met kardinaal Wy- scynski werd gearresteerd. Direct na de arrestatie is men begonnen met het verzamelen van bezwarend materiaal tegen de wijbisschop. Uit wat gevangen genomen priesters en leken hebben verklaard, zo beweert de Poolse overheid, is gebleken dat mgr Baraniak „inlichtingen aan het buitenland heeft verstrekt". Hij zou voorts een gezamenlijk memorandum aan de bisschoppen hebben gezonden, waarin Polcns president ervan werd beschuldigd, de Kerk in Polen te wil len vernietigen. Mgr Baraniak. die 50 jaar oud is, vergezelde kardinaal Wyscynski twee jaar geleden op diens reis naar Rome. QNGEVEER 1500 OPVARENDEN van het Britse troepentrans portschip „Empire Windrush", moesten Zondagochtend in allerijl van boord worden gehaald, toen er op het schip, 30 mijl ten Noord-Westen van Algiers, brand uitbrak. Het Nederlandse schip „Mentor" van de K.N.S.M. bereikte als eerste de plaats van de ramp en kon onmiddellijk 348 opvarenden van de Britse boot in veiligheid brengen. Alle passagiers konden worden gered. Van de bemanning echter kwamen een officier en drie manschappen bij blussings- werk om het leven. CPOEDIG nadat de „Mentor" het brandende schip had bereikt, ar riveerden er andere schepen. Een Ita liaanse en een Noorse boot hielpen bij het reddingswerk en toen alle opva renden van boord waren, bleef het meer dan 14.000 ton metende zee kasteel stuurloos en brandend rond drijven. Alle gereden werden in Algiers aan land gezet, waar tientallen zieken auto's klaar stonden voor het vervoer van de gewonden. Honderd en vijftig mensen moesten in ziekenhuizen wor den opgenomen. Allen hadden zij brandwonden. Omtrent het aantal zwaargewonden heeft men nog geen zekerheid. Een vliegkampschip en twee torpedojagers zijn naar Algiers onderweg om de geredden aan boord te nemen en verder te vervoeren. Het troepenschip was op weg van Japan naar Southampton en in het Midden-Oosten had het een groot aan tal militairen met hun gezinnen aan boord genomen. Veel vrouwen en kin deren maakten de reis mee. OVERAL DREVEN MANNEN FAE kapitein van de „Mentor" deel de mee, dat zijn boot onderweg was van Tunis naar Oran, toen om streeks 7 uur op 12 mijl afstand een rookwolk werd waargenomen, die on middellijk verried, dat er een schip in brand moest staan. Bijna op het zelfde ogenblik ving de radiotelegra fist een noodsein op. Binnen een uur was de Nederlandse boot ter plaatse. Het Britse schip brandde hevig. Een van de pijpen was omgevallen en het schip maakte hevig slagzij. De zee was gelukkig kalm. Overal rondom dreven mensen en verwijderden zich reddingsboten van de brandende kolos. Op een paar honderd meter afstand liet de Neder landse kapitein de ladders neer. Toen de mensen aan boord kwamen, waren zij in goede stemming. De meesten droegen pyama's. Met hete koffie, brood en gebak en wat jene ver werden zij op verhaal gebracht. De kleren werden gedroogd en wie alles verloren had, kreeg kleding van de Nederlanders. De schikkingen, die inmiddels te Al giers waren getroffen voor de ont vangst van de schipbreukelingen, wa ren uitstekend. Dit droeg ertoe bij, dat de operatie zo snel en goed kon verlopen. De brand blijkt te zijn uitgebroken in de machinekamer. Hij breidde zich zo snel uit dat aan blussen niet meer gedacht kon worden. TEMPO, TEMPO. DUITENGEWOON belangrijk voor de Schouwenaars is, dat de weder opbouw zo snel mogelijk zal geschie den en dat men, om dit te bewerken, wel eens een enkele maal het offi ciële boekje te buiten zal gaan. Hebben de gemeenten bijv. hun op- bouwplan klaar, dan is de regering bereid dat onmiddellijk door haar des kundigen en door het provinciaal be stuur te doen bekijken, om als dit aan de eisen voldoet, terstond geheel of gedeeltelijk realiseerbaar te verkla ren. Over 50 pet behoeft geen dis cussie te zijn. Volgende week reeds zullen de eer ste 46 woningen in Oosterland wor den aanbesteed. De uitkomst daarvan zal een waardevolle aanduiding ge ven, omtrent de kostprijs der nieuwe huizen. Ook met de boerderijen wordt haast betracht. Zo zullen in Mei zes series van tien boerderijen tegelijk worden aanbesteed. Men vormt die grote groe pen om ze als object voor de lande lijke aannemersbedrijven aanlokkelij ker te maken. TR GLERUM. dir. van de Wederop bouw in Zeeland, vertelde nog. toen de naschade in het geding werd ge bracht dat men momenteel proeven neemt bij de percelen welke gerestau reerd worden, met plastic. Men brengt een laag daarvan op de muren aan, waardoor voorkomen wordt dat het zout uit de grond in de muren op kan trekken. Op de vraag aan de minister of het herbouwen van de een- en twee kamerwoningen verboden zal worden, antwoordde Z.Exc. ontkennend. Staan de voor het inhalen van een enorm woningtekort, mag de woningverbete ring nog niet ten koste van de wo ningvoorraad worden doorgevoerd. Loopt alles, zoals verwacht mag wor den, dan rekent minister Witte erop, dat Schouwen-Duiveland over twee of drie jaar geheel herbouwd zal zijn. Wij vernamen nog, dat de minister en zijn gezelschap te Zierikzee een on derhoud heeft gehad met de Herstel commissie en dat hij ook het gat bij Schelphoek heeft bezichtigd. De terug tocht via Zijpe werd gestagneerd door mist op de Ooster-Schelde. Meteen enkele brieven.... FNR KONRAD ADENAUER, de West- Duitse Bondskanselier, is Zater dag van een officieel bezoek van 18 dagen aan Griekenland en Turkije, te Bonn teruggekeerd. Hij verklaarde, dat zijn reis een po litiek succes voor Duitsland was ge worden. „Overal zijn we zo goed ont vangen, dat wij er zeker van kunnen zijn, dat onze goede naam ten voile hersteld is. Op zijn terugreis naar Duitsland heeft Adenauer Rome aangedaan en daar gesproken met premier Scelba. De Oost-Duitse premier Grotewohl heeft intussen zijn aanbod, om met West-Duitsland te spreken over het herstel van de Duitse eenheid, her haald. „W ij zijn nu volledig souve- rein" ,zei hij. Adenauer kreeg bij aankomst in Bonn ook een tijding van Bidault, waarin deze hem liet weten, dat het z.i. betrekkelijk gemakkelijk zou zijn, de besprekingen over de Saarkwestie voort te zetten. De laatste dagen was men daaromtrent niet zo optimistisch. J^OEN Zaterdagavond in het Stedelijk Museum te Am sterdam de kunstprijzen 1953 moesten worden uitgereikt, ont brak de dichter Lucebert. En hij had toch ook een prijs ge wonnen. Burgemeester d'Ailly echter bleek een schrijven te hebben gekregen, waarin Luce bert meedeelde, dat hij en zijn gevolg „door stedelijke strijd macht" verhinderd waren, de bijeenkomst bij te wonen. Kort nadat de avond begon nen was. verscheen in de hal van het museum de jonge dich ter, gekleed in „het costuum van de koning der jongere ge neratie" met zijn eveneens in Middeleeuwse dracht gestoken gemalin. Zij werden begeleid door een vijf man sterke „sym bolische experimentele lijf wacht", gestoken in maliën kolders. Een snel en kort beraad. Het gezelschap zou niet worden toe gelaten. Twee agenten kregen opdracht de hal en het voor portaal te ontruimen. Het kwam zover, dat zij van hun gummi stokken gebruik moesten ma ken. Lucebert ging zonder zijn oorkonde naar huis.

de Stem | 1954 | | pagina 1