Ir Staf droeg zegepalm uit het debat Zoveelste bedrijfv. d. Eynde en zoon in hechtenis E MTIES Grensincident voor de VN' cent Krijgsdansen verwacht, walsje Een langere herhaling Nederland van belang voor NAVO Chauffeur De Baat veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf De brand in liet Groothandel sgebouw Radio-actieve as verdwenen naar communistisch land „Ho", zeiden de douaniers bij Baarle Nassau-Hertog Piekerend paard bracht huizenkwestie in nieuw stadium Belgen weer op vrije voeten r ot 3 Apr. DAGBLAD VOORZEELAND Wetsontwerp op stapel Amphibie-operatie van Unietroepen Geen rechtspreken in eigen zaak SPIONNEN PROFITEREN VAN ONGEVAL Tankboot van VS was ook besmet Conferentie van ministers is uitgesteld Geachteverdachte meneer! HUIZEN vbouw, vrije vestig., oölc vrijst. v. inw., div. koops. laars van den Berg Co. Ginnekenstraat 43, Breda'. EINTJE") reclame- tje" van 4 L00 letters, ens) nu te regel méér extra. Boven- gende, gelijk- pet. reductie Voor de ge en Zeeland) |sp. f 0.75 en ingzoekenden 94e JAARGANG No. 20983 Uitgave. IN. V. Uitgevers JVUj Neeriancüa. Verschijnt elke werkdag Bureaux: Breda, Reigerstraat lö lei. ttedactie: 8181. Admi nistratie 8778 Verantwoordelijk Hoold- redacteur: J J H. A Bruna Kedactieraad: C. J v Hootegem, Mr Dr A. J J M. Mes, Mr ti. B L. de Reenter, L J v 't Westende, F V. IVl Vereauteren. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling 1 0.85 per kwartaal, per post t 6.55, per week (uitsluitend bij niet-post- bestell.) t 0.45. - Incasso wordt berekend. Losse nummers 13 cent Fostrek no. 278841. Voor Cod,/Koningin en Vaderland DONDERDAG 25 MAART 1954 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.30 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Bureau vum de Zeeuwse Eilanden; GUES. Westsingel 98, Telefoon no. 2236 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Boort 7. Telefoon 102 - (Bijbureaux; Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601, OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) r>r> 'piJDENS zijn rede in de Eer ste Kamer heeft minister Staf gisteren meegedeeld, dat hij een wetsontwerp zou indie nen, om de duur van de her halingsoefeningen te verlengen. Volgens hem was het maximum van 85 dagen onvoldoende en daaruit volgt dus. dat de herhalingsoefeningen, als minister Stafs ontwerp tot wet wordt verheven, langer dan maximaal 85 dagen zullen gaan duren. (Van onze parlementaire correspondent). G* ESIERD MET VLAG EN WIMPEL is minister Staf uit de Eer ste Kamer gekomen. Niet alleen werd zijn oorlogsbegroting- 1954 goedgekeurd, maar hij nam tevens mee een verrassende good will voor zijn vijf-divisie-plan. Zijn redevoering was zó overtui gend, dat twee liberale senatoren, die eergisteren nog tot de kleine oppositie behoorden, overstag gingen. Mr. Wendelaar verklaarde ronduit, dat hij niet accoord ging met hetgeen zijn partijvoorzitter prof. Oud Zaterdag op de jaar vergadering van de V.V.D. heeft gezegd, nl. dat minister Staf niet opgewassen zou zijn tegen de zware taak, die hem op de schouders is gelegd. PARAMOUNT-FILM brengt een nieuw projectie-systeem, „Vistavisi on". Dit geeft een haarscherpe af beelding op het doek, dat in de regel zo groot mogelijk moet zijn. Het sys teem is ook goed voor kleine theaters bruikbaar. DE HOGE Commissaris van de V.N.- vluchtelingenorganisatie heeft een nieuw vijfjaren-plan aangekondigd, ter oplossing van het vluchtelingen vraagstuk. De uitvoering ervan zal 40-millioen Dollar eisen. DE OPPOSITIE OVERSTAG MINISTER STAF kan met vertrou- wen zijn aangekondigde defensie nota aan de Tweede Kamer voorleg gen en het zou een wonderlijke situa tie scheppen, wanneer daar de aan vankelijke reserve tegen de vijf divi sies zou worden gehandhaafd. Minister Staf heeft trouwens giste ren belangrijke bezwaren van de Tweede Kamer, (namelijk de vraag of het materiaal voor nog twee divisies wel verkregen kan worden), weggeno men. Bij zijn bezoek aan Washington heeft minister Staf zwart op wit de toezegging gekregen, dat voor de ja ren 1955 en 1956 de materiaal-leveran ties door zullen gaan. Hierover is geen onzekerheid meer. Met stelligheid mag worden verwacht, aldus ir Staf, dat het toegezegde materiaal ook op tijd zal komen. Voorts kreeg de Nederlandse be windsman van Oorlog de schriftelijke verklaring, dat de verdediging van Ne derland van wezenlijk belang is voor de NAVO. Dit is de reden, waarom op Soesterberg een Amerikaans vlie ger-squadron komt (en niet omdat de Denen geen Amerikaanse basis willen hebben, zoals wel is gezegd). Dit squa dron is een onderdeel van de NAVO en komt onder Nederlandse leiding. De staat van uitrusting van de hui dige eerste drie divisies is aan het eind van dit jaar zodanig, dat zij de ver gelijking kunnen doorstaan met de beste divisies van andere nationali teiten. UITRUSTING YY^ORDEN twee nieuwe divisies op- gebouwd ten koste van de territo riale verdediging en wat kan er ko- EEN 19-JARIGE dienstbode uit Lunteren stak uit wraak het huis van haar verloofde in brand, toen de jongeman zijn verhouding met het meisje (op bevel van zijn stiefmoeder) verbrak. OP DE New-Yorkse effectenbeurs heeft de grootste koersdaling sinds half-Februari plaatsgevonden. De ver liezen, die tot bijna 2 dollar liepen, waren zeer talrijk. De omzet was vrij groot. DE „Pan American World Airways" gaat met ingang van 1 Mei passage biljetten op afbetaling verkopen. Pas sagiers in de V.S. betalen bij vertrek 10 pet. van de vrachtprijs en de rest moet dan binnen 20 maanden volgen. Z.K.H. PRINS BERNHARD heeft het ere-voorzitterschap op zich genomen van het comité „Nationaal monument dr A. Plesman". Binnenkort zullen en kele beeldhouwers worden aange zocht, een ontwerp voor het monu ment te vervaardigen. PREMIER Tsjen Tsjeng, candidaat der Kwomintang, is door het Chinese parlement tot vice-president van na tionaüstisch China gekozen. Tsjiang Kai Tsjek werd zoals bekend als president herkozen. DE AFDELING MEPPEL van de Vereniging voor Dierenbescherming wil een actie beginnen tegen de jacht om het eerste kievitsei. Door de wed loop om het eerste ei, worden vele vogels in het broeden gestoord. KIJK morgenochtend in uw brieven bus. Misschien vindt u dan ook een pakje, waarin zich de zak-uitgave van het Oude Testament bevindt. Daar zit dan „De Zonnewijzer", bibliotheek voor het katholieke gezin, achter. HET BESTUUR van het Amerikaanse Congres van Vakverenigingen (CIO), wijst op de 3.700.000 werklozen in de V. S. en het uitblijven van regerings maatregelen, waardoor een economi sche crisis wel moet komen. ER GAAN geruchten, dat ex-koning Faroek ten derde male wil gaan trou wen. Nu met Irma Capece Minutolo, een jeugdige Napolitaanse, die de ex- koning al een hele tijd op al zijn rei zen vergezelt. BIJ HET BEZOEK van Koningin Eli sabeth aan Adelaide (Australië), drukten twee meisjes haar twee enve loppen in de hand. In elk ervan zat een muntstuk van 3 penny, bestemd voor de spaarpotten van prins Char les en prinses Anne. DE WESTELIJKE Hoge Commissa rissen in West-Duitsland hebben be sloten voor het ogenblik niet het amendement op de Westduitse grond wet goed te keuren, dat de Bondsre publiek zou toestaan tot herbewape ning over te gaan. DE MINISTER van O., K. cn W. is attent gemaakt op het feit, dat er in een zgn. V.B.S.-kamp te Hummelo, vreemde opvoedingsmethoden worden aevolgd. Een joggie moest voor straf 's nachts uit bed komen, buiten wan delen en daarna onder de douche. Het kind is nu ziek. Veel bewolking Weersverwachting, geldig tot vanavond: Zwaar bewolkt met enkele ver- spreide opklaringen. Overwegend J droog weer. Meest matige wind, J aanvankelijk Noordelijk, later J krimpend naar Zuidwest. Dezelf- de temperaturen als gisteren, of iets lagere. I S Vandaag: Zon onder 19.00 uur. 2 l Maan op 1.00 uur. Morgen: Zon 2 op 6.31 uur. Maan onder 9.10 uur. 2 men van materiaal voor de territoria le verdediging als de Amerikanen dit niet geven? Dat waren twee vragen, die reeds in de Tweede Kamer wa ren gerezen. Het is een uitgemaakte zaak. dat de Amerikanen op het standpunt staan, dat hun wapenleve ranties' niét mogen worden gebruikt voor territoriale verdediging en dat de landen hiervoor zelf hebben te zorgen. Thans ging de mare, dat mi nister Staf in Amerika óók mate riaal-leveranties voor de territoriale verdediging van Nederland heeft we ten los te krijgen. Minister Staf ging op de vraag, of hij deze toezegging had voor de „territoriale" verdedi ging, niet direct in. Hij zei echter, dat de materiaal-leveranties óók gel den voor de twee regimenten infante rie en het ene regiment gevechtstroe pen, die de territoriale verdediging vormen. Deze regimenten zijn voor „de ve2'dediging van de verbindings lijnen met het leger te velde". Het is duidelijk, dat minister Staf, door de zaken zó voor te stellen dat de terri toriale verdediging een onderdeel vormt van het geheel, de Amerikanen welwillend heeft gestemd. „De op- bouwplannen van de territoriale ver dediging houden rekening met de ver dediging tegen luchtlandingstroepen", aldus minister Staf. Er was hem na melijk gevraagd, of de vestiging van een Amerikaanse luchtbasis op Soes terberg niet zou werken als een mag neet. Alleen wanneer de hoofd macht zwak is, is een landing achter het front aantrekkelijk, aldus betoogde minister Staf. Een reden temeer dus om door divisie-vorming ervoor te zor gen, dat de kans op doorbraak kleiner wordt! De minister wees beslist de gedach- te af, dat de twee regimenten infan terie en het regiment gevechtstroe pen van de territoriale verdediging de basis zouden vormen voor de twee nieuwe divisies. NEDERLANDER IN HOGER BEROEP F\E GROTE strafkamer van de recht- bank te Koblenz, heeft tijdens 'n speciale zitting te Neustadt an der Wied, de Nederlandse chauffeur Dirk de Baat schuldig bevonden aan het dramatische ongeluk, dat 5 maanden geleden gebeurde op de autobaanbrug over het Wied-dal, waarbij zes men sen het leven verloren. Conform de eis, werd De Baat veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. Het rijbewijs van de chauffeur, voorzover het Duitsland betreft, werd voor 5 jaar ingetrokken. Het O.M. had behalve de eis van een jaar gevan genisstraf, gerequireerd tot onmiddel lijke gevangenneming en tot intrek king van het rijbewijs voor de duur van het leven. De rechtbank is hierop niet ingegaan. Binnen tien dagen kan De Baat revisie van het vonnis aanvragen bij het Hof te Karlsruhe en hij zal van deze gelegenheid gebruik maken. INDOCHINA Vietmiiih-stellingen met Napalmbommen bestookt pRANSE-Unieströdkrachten zijn Dinsdag een grootscheepse amphi bie-operatie begonnen in Midden- Vietnam. Landstrijdkrachten, gesteund door de luchtmacht en door amphibie-voer- tuigen, rukken van het reeds eerder gevestigde bruggenhoofd bij Quinhon uit op in de richting van het 80 k.m. Noordelijker gelegen Bongsong. Bij gevechten om enige dorpen, waar de opstandelingen mijnenvelden en talrijke helse machines hadden aangebracht, sneuvelden ongeveer dertig Vietminh-militairen. Een hefschroefvliegtuig, dat gewon den uit het belegerde bolwerk Dien Bien Phoe vervoerde, is bij het opstij gen verongelukt cn in vlammen op gegaan. Alle inzittenden kwamen om het leven. Franse vliegtuigen bestookten stel lingen van de Vietminh op enige kilo meters van de vesting met Napalm bommen. Op de tweede dag van het proces, verklaarden Duitse deskundigen, dat de remmen van De Baats wagen niet in goede conditie waren. Volgens deze experts, had de chauffeur gewaar schuwd moeten zijn door de lage stand van de manometer en repara ties hebben laten verrichten. Bij een onderhoudsbeurt in een Nederlandse garage, vóór de ongeluksrit, waren de bezwaren niet opgeheven. Op deze verklaringen werd De Baat van roe keloos rijden, met als gevolg de dood van zes personen en de verwonding van 7 anderen, beschuldigd. Een eis tot schadevergoeding, van 365 Mark, werd toegewezen. De Baat hield zich ook tijdens het uitspreken van het vonnis even rus tig als tijdens de gehele behandeling. Met zichtbare ontroering sprak hy voor een tot in de hoeken gevulde rechtszaal slechts enkele zinnen als slotwoord: „Moge God de nabestaan den van de slachtoffers ondersteunen. Ik hoop, dat de verzekering nog in staat zal zijn de mensen schadeloos te stellen". Israël In het parlement een geladen atmosfeer TSRAëL heeft een beroep op de drie Westelijke mogendheden gedaan, om het incident bij de Schorpioenpas, waarbij vorige week elf Israëlische autobuspassagiers werden gedood, voor de V.N. te brengen. Zoals bekend, trok Israël zich uit de gemengde bestandscommissie te rug, omdat de voorzitter dezer com missie, de Amerikaan Hutchinson, zich onthield van stemming over een re solutie, waarin Jordanië aansprake lijk werd gesteld voor deze overval Een bijeenkomst der commissie werd verdaagd, in de hoop, dat Israël zijn boycot zou opgeven. Egypte dreigde in de Veiligheids raad met „ongunstige Arabische reac ties". als de Westelijken een ontwerp resolutie van Nieuw-Zeeland zouden steunen, waarin bezorgdheid wordt uitgesproken over de beperkingen, die Egypte de naar Israël varende sche pen oplegt. Langs de grens met Israël concen treert Syrië de laatste dagen aanzien lijke versterkingen. In het Israëlische parlement is de atmosfeer geladen. Israël betreurt 600 mensenlevens door grensincidenten. McCarthy PRESIDENT EISENHOWER heeft zich uitgesproken tegen het deel nemen van McCarthy aan het Senaats- onderzoek van het geschil tussen de ze senator en het leger. Hij zei dit naar aanleiding van een verzoek van McCarthy om getuigen bij dit onderzoek een kruisverhoor af te nemen. Eisenhower zei: „In Ameri ka spreekt iemand, die direct of indi rect bij een geschil betrokken is, geen recht in zijn eigen zaak". Het geschil betreft David Schine, de als gewoon soldaat in het leger op geroepen medewerker van McCarthy. DUITSE DEELNAME A ANVANKELIJK maakte minister Staf zich gemakkelijk af van de suggestie van jhr Ruys de Beeren- brouck, om geïntegreerde Ameri kaans-Duitse en Engels-Duitse divi sies te vormen, wanneer Frankrijk het E.V.G.-verdrag iet zou goedkeuren Want Duitsland móet ingeschakeld worden. „Dan zouden we Frankrijk definitief kunnen verliezen als bond genoot", meende ir Staf. Maar toen jhr Ruys bij de replieken zijn sugges tie nog eens nader omschreef, moest minister Staf toegeven, dat het een geheel nieuwe suggestie is, die onder ogen moet worden gezien. Het is iets anders dan Duitsland opnemen in de NAVO zónder het deel te laten ne men aan de Europese Verdedigings gemeenschap. Het is een tussenmoge lijkheid. De Limburgse senator had van de minister geen formele rege ringsverklaring op zijn suggestie ge vraagd, en daarvoor was ir Staf hem dankbaar. In ieder geval zal de be windsman de suggestie in reserve houden. Dikke rookwolken puilden uit een gedeelte van de derde etage van het Groothandelsgebouw te Rotterdam, waar een groothandel in sportartike len in brand stond. De enorme rookontwikkeling maakte het de Rotter damse Brandweer lang niet gemakkelijk het vuur te bedwingen; enige uren lang werden watermassa's in de brandende afdeling gespoten. MOG STEEDS is het drama op de 1 Stille Oceaan, waarbij vissers schepen in een radio-actieve aswolk terecht kwamen, het gesprek van de dag. zowel in de V.S. als in Japan. Maar ook communistische landen tonen belangstelling. De Japanse po litie onderzoekt een bericht, dat ra dio-actieve as van de vissersschepen naar een communistisch land zou zijn overgebracht. Ook hadden onbeken den „besmette" kleren van de vissers willen kopen. President Eisenhower zei gisteren op zijn persconferentie, dat er bij de jongste waterstofbom- proef iets gebeurd moet zijn, dat de geleerden heeft* verrast en verbaasd. Hij beloofde het zijne te zullen doen, dat journalisten toekomstige proef nemingen bijwonen. Er was namelijk geklaagd inzake het „uraniumgor- dijn" rond de experimenten. Deskun digen hebben Japan gerustgesteld, na dat gevraagd was, of ook het zeewa ter niet besmet zou kunnen zijn. De radio-actieve deeltjes in het water verliezen heel spoedig hun gevaarlij ke eigenschappen. Inmiddels werd be kend, dat ook een Amerikaanse tank boot een vleug van de aswolk had meegekregen. De gevolgen waren in dit geval niet noemenswaard. De gevaarlijke zone van het proef gebied in de Stille Oceaan is van on geveer 150.000 tot ongeveer 800.000 vierkante kilometer vergroot. (Van onze speciale verslaggever). p_JET ZOVEELSTE BEDRIJF van het (steek)spel rond de huizenkwestie te Baarle-Nassau-Hertog, waarin de Belgische veekoper v. d. Eynde een onbetwistbare hoofdrol speelt, begon met een paard. Een paard, dat niet de minste notie had van het dreigende conflict tussen Nederlandse en Belgische autoriteiten. Maar het brave beest is toch oorzaak geworden van een onverwachte inhechtenisneming van Sooy en zijn zoon Désiré. Het tweetal werd gistermiddag weer op vrije voeten gesteld, bij welke gelegenheid v. d. Eynde in uitzicht stelde, dat hij alle bomen op zijn (betwist) Belgisch grondgebied ging omzagen. Dierenmishandeling J-IET KLINKT allemaal nogal ver ward. Dat IS het trouwens ook. De zaak is, dat de Belg Dinsdagmid dag met een tweede wagen meubels aan de grenspost Baarle-Nassau arri veerde, waarmee hij de aankleding wilde vervolmaken van zijn woning, die hij pas geleden betrok. Daarmee werd de bekende huizen kwestie („De woningen staan op Bel gisch gebied", zoals de Belgen on langs met grote nadruk gerechtelijk lieten weten en het palle „Nee", dat Nederland daartegenover stelt) weer volop leven in geblazen. VERRASSING. De ouverture voor het volgend bedrijf: de verlaten wagen aan de grens, waarmee de vasthoudende Belgen een tweede lading meubelen naar hun betwiste grondgebied wilden brengen. Het paard (eindelijk uitgespannen) werd oorzaak van hun inhechtenisneming. "J"OEN kwam het paard. Het trok de wagen met meubels door dit overigens vredige land van Sooy's woonplaats Weelde-statie naar „hét" huis. „Ho", zeiden de Nederlandse doua niers en dat meer tegen Sooy en zijn zoon bedoeld dan tegen het paard. Ze weigerden de tweede lading meu bels de grens te laten passeren. „Staan de zaken er zo bij?" vroe gen de v. d. Eyndes. Zó stonden de zaken er bij. De Belgen lieten paard en wagen achter en gingen naar huis. Over veertien dagen zouden ze ko men horen hoe de gaken er dan bij stonden, zeiden ze. In die tijd moest het paard maar op kosten van de Ne derlandse staat worden gevoederd. De douaniers deden dat, tot drie uur 's nachts. Al die tijd stond het paard ingespannen. Toen hadden zij een tegenzet ge vonden, die Sooy volledig verraste: Gisterenmorgen werd hij, samen met zoon Désiré, door de Maréchaussee in hechtenis genomen wegens dierenmis handeling. Het gebeurde na overleg met een veearts cn op order van de Officier van Justitie uit Breda. Van den Eynde dacht, dat zijn paard best tegen wat staan kon. Vandaar dat de Nederlandse beslissing hem als koud water op het lijf viel. MISNOEGD. WANDAAR waarschijnlijk ook, dat de Belg uiterst misnoegde dingen zei, toen hij gisteren omstreeks half een weer op vrije voeten kwam. Zijn zoon zei niets, maar hij was het met zijn vader eens, dat het geen werk was. Dat paard kon niet geleden heb ben van wat buiten staan. (Het beest je was overigens lijdend voorwerp tot diep in de nacht). Om de zaak nog scherper te stellen gooide Sooy een partijtje bomen op het woord. Ze stonden op grond, waar ook de omstreden huizen zijn g bouwd. Verder redenerend in deze richting mocht hij er dus, volgens eigen zeggen, mee doen wat hij wil de. Allee, hij zou ze omzagen en over de weg leggen. En dan maar weer wachten op reacties. Gisterenavond laat groeiden de bo men nog in alle welstand.... Tot slaande ruzie tussen de politie van beide landen is het dus nog niet gekomen. Als naargeestige ouverture voor het volgende bedrijf staat aan de grens post de wagen met meubeltjes in de regen. Het paard staat in zijn eigen stal, piekerend over de vraag of hij nu al dan niet door zijn baas is mis handeld. Klein Europa T"\E conferentie van de ministers van Buitenlandse Zaken van „Klein Europa" (Frankrijk. Duitsland, Italië en Benelux), welke op 30 Maart in Brussel zou worden gehouden, is uit gesteld voorlopig tot begin Mei. De conferentie zou de oprichting van een Westeuropese politieke ge meenschap betreffen. De meeste der betrokken regeringen voelden voor uit stel. Het grote geschilpunt tussen de zes landen is voortgesproten uit de economische aspecten van de te vor men gemeenschap. Er zal nu ook een nieuw gesprek tussen Adenauer en Bidault, over de Saarkwestie moeten worden georganiseerd. Verwacht wordt, dat het gesprek niet te lang zal worden uitgesteld. Molotovs plannen voor collectieve beveiliging van Europa, die op de Berlijnse conferentie verworpen wer den, zullen de basis zijn voor een con ferentie van de Russische satelliet staten en Oost-Duitsland, in Polen, Minister Witte bezoekt Schouwen en Duiveland TNE Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting zal in gezelschap van enige van zijn hoofdambtenaren op Zaterdag 27 Maart a.s. de gemeen te Stavenisse en een aantal plaatsen OP het eiland Schouwen en Duiveland bezoeken. De Commissaris der Konin gin in Zeeland zal de Minister op zijn tocht vergezellen. Onmiddellijk na annexatie van hun huis te Baarle-Nassau-Hertog dron ken Sooy v. d. Eynde (rechts) en zoon Désiré (links) een borreltje op de goede afloop. De man in het midden symboliseerde zon beetje de visite, die dc Belgen direct (goed) konden ontvangen. Amsterdamse aannemer verscheen gisteren voor de politierechter, omdat hij een jongen, die het hem al uren aan één stuk lastig had ge maakt, een gezond pak slaag had gegeven. Maar dat is mis handeling.... En zo kwam de man voor de kadi te staan. Doch die oordeelde zeer wijs. Hij gaf in de eerste plaats de jongen in kwestie een uitbran der waar die het mee kon doen en hij voegde eraan toe: „Me neer de verdachte, ook m ij n handen jeuken wel eens, als ik zie, dat die lekkere jeugd op mijn auto schrijft: „Wie dit leest is gek." Maar ik weet me steeds nog net te bedwingen, omdat het te gek zou zijn, a.ls ik mezelf zou moeten dagvaar den wegens mishandeling. Maar ik lean met u meevoelen, beste verdachte. U wordt veroordeeld tot de minimum-boete: twee kwartjes, desnoods in termijnen te betalen...." Zoals de schran dere lezer begrijpt, werd dit geen zaak voor hoger beroep.... Maar de kadi zei er wel bij. dat de aannemer toch zichzelf moest leren beheersen.

de Stem | 1954 | | pagina 1