Felle discussie in de Eerste Kamer Kwestie der Joodse meisjes: een menselijke tragedie JAPANSE VISSERS AANGETAST DOOR RADIO-ACTIVITEIT Schade geschat De Kerk ivil niet treden in de gewetensvrijheid der mensen op 1 millioen Felle aanvallen van Vietminli on fort van Dien Bien Phoe Een brugdeel op weg naar zijn plaats Rode plekken verschenen op hun huid Gevolg; van atoom-experiment Term „kinderroof gaat te ver De man die de Sjah zou wreken. Koningin gaat naar Londen Wil Egypte hervatting van de besprekingen over Kanaalzone Democraat stelt McCarthy eisen Op zoek naar het goede boek „hüi y.?.l:k„^0fT..biL<le at"ombo.m:^anvallen °p Nagasaki en Hirosjima. Incident in Wenen Geen basis voor overeenstemming Geen „vergelding" zonder overleg met bondgenoten van de V. S. Nederland verkoopt oorlogsmateriaal Levenslang is een vreselijke straf DAGBLAD VOOR ZEELAND Wie denkt aan de kinderen zelf Vrouwen blijven hojigeren Fransen moesten terugtrekken D Minder koud Witte asregen Studenten huistoe Eisenhower stelt het volk gerust r Zonderling sollicitatiebezoek 94e JAARGANG No. 20981 Uitgave: N. V. Uitgevers Mij Neerlandia. Verschijnt elke werkdag Bureaux: Breda. Reigerstraat 16 Tel. Redactie: 8181, Admi nistratie 8778 Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J J. H. A Bruna Redactieraad; C. J. v. Hootegem, Mr Ui A. J J M Mes. Ml H. B. L. de Reenter, L J v 't Weslende, P V. M. Vercauteien. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling I 385 per kwartaal per posi t 8.58, per week (uitsluitend oij met-post- bestell.) t 0.45. - Incasso wordt berekend Losse nummers 13 cent Postrek no. 278841 Voor God, Koningin en Vaderland WOENSDAG 17 MAART 1954 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.30 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon no. 2236 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 - (Bijbureaux: Terneuzen, Noordstraat 56^Tel. 2601, OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) De brand te Cadier en Keer JT^R IS NOGAL ENIGE BEROERING ontstaan over de geschie denis met de Joodse kinderen Betty Melhado en Anneke Beekman. Zoals bekend werd het eerste meisje vorige week in een Belgisch klooster aangetroffen, terwijl de justitie bewijzen in handen kreeg, dat ook Anneke Beekman nog kort tevoren binnen de muren van een klooster was geweest, maar even voor de huiszoeking begon, opnieuw was weggebracht. Men herin nert zich ook het nogal opgewonden telegram van het Neder landse Israëlitische kerkgenootschap, over deze kwestie, aan kardinaal van Roey te Mechelen en de Aartsbisschop-Coadjutor te Utrecht. Noch Mgr Van Roey, noch Mgr Alfrink zijn voor nemens op dit telegram, waarin gesproken wordt van „kinder roof, met medewerking van onderdelen van uw kerkelijke or ganisatie", in te gaan DEIDE kerkelijke autoriteiten stel len zich op het standpunt, dat men hen in geen enkel opzicht ver plichten kan, mee te werken aan de uitvoering van een rechterlijke uit spraak, en justitie en politie de hel pende hand te bieden. Er zouden gro te gevaren kunnen ontstaan voor de gewetensvrijheid der individuele bur gers, als het kerkelijk gezag zich zou laten bewegen, deel te nemen aan de uitvoering van rechterlijke beslissin gen. In dezelfde geest ongeveer, sprak gisteren het katholieke lid van de Eer ste Kamer, de heer Witteman, toen tijdens de behandeling van de begro ting van Justitie, deze kwestie te ber de werd gebracht. Hij zei: „De Kerk heeft tot taak, de gewetens voor te lichten. In het onderhavige geval dachten de pleegouders, dat zij op grond van hun geweten verplicht wa ren, de kinderen achter te houden. De Kerk heeft deze onjuiste opvatting weerlegd. Maar het geweten is en blijft de laatste norm van handelen". De heer Witteman belichtte vooral de menselijke kant van het geval. Ze ker is het, dat de meisjes zich aan haar pleegouders hebben gehecht, die WAARSCHIJNLIJK zal H. M. de Ko ningin op 21 en 22 Mei een werkbe zoek brengen in de provincie Zuid- Holland. De keuze is gevallen op de Rijnstreek en het merengebied. Ook Leiden wordt bezocht. ACHIEL VAN ACKER, voormalig Belgisch premier, heeft gezegd, dat in bijna alle sectoren der industrie, het Benelux-experiment voor zijn land faliekant is uitgevallen. De Neder landers zijn te handig, daar kwam het op neer. PERZIE wil meewerken aan de op lossing van het oliegeschil, maar nu hebben de acht oliemaatschappijen, die een consortium voor vervoer en verkoop van de olie moeten vormen, weer onenigheid. IN GRIEKENLAND is een politieke storm opgestoken, omdat de regering van plan is, een nieuwe kieswet in te voeren, dat het instellen van een districtenstelsel en het geven van stemrecht aan militairen omvat. INTERDEPARTEMENTAAL wordt overlegd inzake verlaging der leges- kosten voor paspoorten. Beslissingen zijn er nog niet, maar er zou een ver laging van het Rijksleges van f 10.— tot i 2.50 zijn voorgesteld. TIEN HONGAARSE vluchtelingen, onder wie drie vrouwen en een vijf jarig kind, zijn na een tocht vol ont beringen en gevaren, in Oostenrijk aangekomen. Vier hunner hadden be vroren voeten, toen ze over de grens kwamen. DERTIEN van de zestien landen, die troepen in Korea hadden, hebben toe gestemd in deelneming aan de con ferentie van Genève. Alleen Zuid- Afrika schijnt er niet voor te voelen. hen tijdens de oorlog met levensge vaar hebben beschermd. De rechter heeft beslist, dat de kinderen thans moesten worden afgestaan, maar de pleegouders riskeerden een gevange nisstraf om hun pleegkinderen te be houden. Maar de rechter heeft beslist en dus moet de scheiding plaatsvin den!, aldus senator Witteman. „KINDERROOF" p\E heer De Vos van Steenwijk (VVD) wilde van geen clementie jegens de pleegouders van beide meis jes weten. Hij eiste „strafvordering tegen de ontvoerders en degenen, die de ontvoering hebben mogelijk ge maakt." Hij noemde het een geval van kinderroof. De heer Witteman kreeg steun van de christelijk-historische senator Rijers, die zei, dat deze hulpverlening meer voortkwam uit menselijke im pulsen, dan uit kwestie van kerkelijk- politieke aard. De term „kinderroof" vond hij bepaald te ver gaan. De heer Geugjes van de CPN kon uiteraard niet anders doen, dan de kerkelijke overheid verantwoordelijk stellen. Hij vroeg de minister van Justitie, ervoor te zorgen, dat Neder land voor „dergelijke Spaanse metho den" gespaard blijft. Vandaag zal de minister antwoor den. (Advertentie) DETTY MELHADO en Anneke i Beekman hebben nimmer haar eigen ouders gekend. Deze t immers werden door de Duitsers J vermoord. Met gevaar voor eigen leven, werden de kinderen door pleegouders opgenomen en liefde- rijk verzorgd. De meisjes hechtten zich aan haar pleegouders als elk ander kind aan zijn eigen vader en moeder. Na de oorlog eiste het Nederlands Israëlitische kerkge- S nootschap de meisjes op en er l volgde een proces. In eerste in- I stantie werd recht gedaan naar de J liefde: de kinderen mochten in het pleeggezin blijven, maar in hoger beroep werden Betty en Anneke aan de Joodse organisatie, die haar opeiste, toegewezen. Toen volgde de reeks van ..ontvoeringen", die men met „kinderroof" heeft beti- I teld. Doch wat zal het voor de kinderen zijn, van hun pleeg- l ouders te worden weggevoerd? J Voor de kinderen zelf (en gaat het daar niet om?) niet anders I dan roof. OP 11 JULI 11 Juli a.s. zal H.M. Koningin Juliana een bezoek aan Engeland brengen, om de inwijdingsplechtig heid bij te wonen van de nieuwe Ne derlands-Hervormde kerk in Austin Friors te Londen. Op de plaats van de óude kerk, die gebouwd werd in de 13e eeuw, en die in de oorlog werd verwoest, is een nieuw gebouw verrezen, waarvoor prinses Irene in 1950 de eerste steen heeft gelegd. DOVENSTAAND EEN PLAATJE van de gespierde Shaaban Jaafari (links), ex-kampioen worstelen van Teheran, die zich als leider op wierp van de aanval op de voormalige Minister van Buitenlandse Zaken van Iran Hoessein Fatemi. Zoals bekend werd Fatemi bij deze aanval door dolksteken ernstig gewond. Jaafari, die men hier met zijn bende ziet tijdens een oefening in pistool-schieten (let op de greep van de ba jonet, welke uit de gordel van de man rechts op de foto steekt) heeft gezworen, dat hij alle vijanden van de Sjah zou doden. Hij wierp zich op Fatemi toen de ex-luitenant van Mossadeq naar een politiebureau werd overgebracht nadat hij was gearresteerd. TVE EGYPTISCHE ambassadeur in Londen, Abdeel Rahman, heeft de mogelijkheid geopperd van her vatting der besprekingen met Enge- T"NE Franse vesting Dien Bien Phoe ligt nog voortdurend onder artil lerievuur van de Vietminh. IN AMSTERDAM stormde de po litie naderbij, omdat er een auto botsing had plaats gevonden. Bij een getuigenverhoor bleek, dat één van de wagens gestolen was. De twee inzittenden gingen linea- recta naar de cel. IN DE OOSTENRIJKSE provincie Karinthië zijn gemeenteraadsverkie zingen gehouden, welke een zege voor de sociaal-democraten hebben opge leverd. De katholieken gingen aan zienlijk achteruit. VAN OFFICIëLE zijde in Amerika is nu voor het eerst toegegeven, dat de V. S. over een waterstofbom be schikken, die op elk punt van de aar de door vliegtuigen kan worden af geworpen, als de basis maar dicht ge noeg in de buurt is. DE INDONESISCHE regering zal te ruggave eisen van waardevolle cul tuurgoederen, die bij het uitbreken van Wereldoorlog II naar Nederland zijn gebracht. IN OSLO hebben de onderwijzers (na een staking) salarisverhoging gekre gen, maar nauwelijks staan ze weer voor de klas, of hun collega's in an dere grote Noorse steden, komen ook met salariseisen. DE VLAAMSE Katholieke Actie en nog enkele andere grote R.K. organi saties in ons buurland, hebben beslo ten mee te werken aan de „Actie Zon newijzer". welke massale verspreiding van het Oude Testament beoogt. MINISTER FOSTER DULLES heeft gezegd, dat het misschien noodzake lijk zal blijken, de Geneefse confe rentie over vraagstukken betreffende het Midden-Oosten, enige tijd uit te stellen. Na het invallen van de duisternis verlichtten vliegtuigen door middel van lichtkogels het strijdtoneel om de Franse unietroepen in staat te stél len zich zo doeltreffend mogelijk te verdedigen. De Fransen hebben een tweede stel ling ontruimd. Evenals de Zondag op gegeven stelling werd ook deze door één bataljon verdedigd. De Franse troepen hebben zich op de meer naar binnen gelegen verdedigingswerken, die een hechter aaneengesloten gor del vormen, teruggetrokken. De opstandelingen maken gebruik van luchtafweergeschut dat is aange voerd uit communistisch China. In Parijs is bekend gemaakt, dat de V.S. dit jaar 78.25 pet. van de kosten van de. Indochinese oorlog bijdroegen. De Franse bijdrage in 1954 zal 136 milliard franc zijn, 21.75 pet van de totale kosten. DINSDAGMORGEN werd de eer ste grote overspanning van de brug over de Oude Maas bij Rot terdam geplaatst. Deze overspan ning, welke bij een Dordtse firma werd gemonteerd, is van Dordrecht naar de plaats van bestemming ge transporteerd om daar met bokken op de pijlers te worden getild. Het indrukwekkend transport op de Oude Maas bij Dordrecht. CENATOR McCarthy's subcommissie is Dinsdag in voltallige en beslo ten vergadering bijeen geweest om te beraadslagen over McCarthy's geschil met legerautoriteiten. De oudste democraat in de subcom missie, McClellan zei, dat hij er o.m. op zou staan, dat de subcommissie de „Senaatscommissie voor Werkzaamhe den van de Regering" verzoekt, het onderzoek over te nemen. De beschuldigingen en tegenbe- schuldigingen tussen McCarthy en functionarissen van het leger, zullen in het openbaar worden onderzocht, waarbij de getuigen onder ede zullen staan. J Weersverwachting, geldig tot vanavond: J Zwakke tot matige wind, over- t wegend uit Noordelijke richtin- i gen. Overdrijvende wolkenvelden J met opklaringen, maar in de och- J tend plaatselijk mist. In het mid- den en Zuiden van het land min- der koud dan gisteren. i Vandaag: Zon onder 18.47 uur. Maan op 16.57 uur. Morgen: Zon J op 6.49 uur. Maan onder 6.05 uur. KATH. Centrale voor Lectuur voorziening gaat, in samenwer king met de standsorganisaties en or ganisaties op het gebied van lectuur, een actie voeren tijdens de boeken week, die van 26 Maart tot 3 April gehouden wordt. Deze actie krijgt de vorm van een landelijke lczerswed- strijd, onder de titel „Op zoek naar het goede boek". De lezers krijgen een verzameling van 68 boektitels voorgelegd. Daar naast, maar in andere volgorde, ligt er een lijst met 68 namen van auteurs, die door de lezer bij „hun boek" ge zet moeten worden. De bedoeling is, het publiek ver trouwd te maken met de sfeer van het boek. De eerste prijswinnaar ontvangt een exemplaar van ieder boek. dat dit jaar bij de kath. uitgeverijen ver schijnt. met uitzondering van vaklit teratuur en andere gespecialiseerde litteratuur. Ook de andere prijzen zijn flinke boekenprijzen. IN JAPAN is men op verschrikkelijke wijze herinnerd aan het leed, dat het volk trof bij de atoombom-aanvallen op Nagasaki en Hirosjima Drie en twintig Japanse vissers hebben namelijk ernstige verwondingen opgelopen, toen zij zich in de buurt waagden van de BikinlIfTi verwondingen waagden van de Bikini-atol, waar Amerikaanse geleerden experimentele atoom-explosies teweegbrachten De Japanners waren op een afstand van meer dan 80 kilometer van de bewuste atol (in zogenaamd „veilig gebied") aan het vissen. Voorzover hekend waren zij trouwens niet voor het gevaar, dat er in zou kunnen dreigen gewaarschuwd. Overigens beseften zij pas later, dat zij door radio-activiteit besmet waren. terugkeer aan de wal onderzocht, kwam tot de conclusie, dat de man nen hadden blootgestaan aan een ra dio-actieve asregen. Hun verwondin gen waren het gevolg van een voort durend contact met de besmette stof, die afkomstig moet zijn van materiaal dat onder enorme hitte „verdampt" is. Twee van de vissers moesten in ernstige toestand in een hospitaal worden opgenomen. BESMETTE VIS. r)E KLEINE VLOOT van vissers- vaartuigen bevond zich ter hoogte van de Marshall-eilanden, toen er plotseling een witte asregen neer daalde. De vissers begrepen niet, wat dit te betekenen had, ook niet toen zich op de plaatsen, waar de as in aanraking met hun huid was geko men. rode. pijnlijke vlekken begon nen te vertonen. Later werden deze plekken zwart. De as op de huid van de vissers en op de vissersboot bleek niet te verwijderen te zijn. Een medicus, die de vissers na hun TN DE Japanse vissersplaatsen doen hardnekkige geruchten de ronde, dat de asregen nog meer slachtoffers heeft geëist dan deze 23 mannen. Er zouden drie of vier schepen, met in totaal 80 opvarenden na de explosie, die op 1 Maart plaats vond, zijn ver dwenen. Op de lading van de vissersboot, die aan de asregen blootgesteld is ge weest, werd beslag gelegd. Er was echter reeds een deel van de vangst verkocht. Volgens deskundigen kun nen de vissen kanker en maagzweren veroorzaken. De Japanse regering heeft in Wash ington gevraagd, om de V. S. vóór de explosie plaats vond wel alle schepen in de buurt hebben gewaar schuwd uit de buurt te blijven. Ook is verklaard, dat er wellicht schade vergoeding zal worden geëist. De arts, die de gewonde vissers ver pleegt, is van oordeel, dat de verwon dingen niet dodelijk zijn. Wel ver wacht hij gevaarlijke complicaties, met name voor de ogen van de slacht offers. Op de vismarkt van Sjizoe- oka vonden deskundigen, vissen, die zo radio-actief waren, dat zij iemand, die meer dan een uur bij ze had gestaan, hadden kun nen doden. De vissen konden verwijderd worden voor er één van was verkocht. land over de Suez-kanaalzone. De Egyptische minister van Buitenlandse Zaken heeft een onderhoud met de Britse ambassadeur in Cairo aange vraagd en men gelooft, dat ook hij op hervatting van de besprekingen zal aandringen. Bij Ismailia hebben zich weer on geregeldheden voorgedaan, waarbij twee Engelse militairen gedood zijn. Een groep van vijf militairen werd do'or Egyptenaren beschoten. Twee man werden gedood en twee gewond. Men verkeert verder in ongerustheid over het lot van twee Britten, die sinds Maandag vermist zijn. De Egyptische feministen zetten haar hongerstaking voort. Negen vrouwen liggen op matrassen in het perssyndi caat te Cairo en leven uitsluitend van vruchtensap en water. Zij eisen poli tieke rechten voor de vrouw. Sinds gisteren hebben ze gezelschap gekre gen van een Amerikaanse journaliste, Charlotte Weller. De uitzonderingstoestand in Egypte zal spoedig worden opgeheven en dat zal vermoedelijk de vrijlating beteke nen van 'n groot aantal politieke ge vangenen, 'onder wie de vroegere Wafdistenleider, Nahas. Tweee poli tieke delinquenten van enige faam, zijn al op vrije voeten gesteld. p^"AAR SCHATTING bedraagt de schade, die door de brand in het missiehuis te Cadier en Keer is aangericht, een millioen gulden. Gisteren was de brand weer nog actief met nablussen. Het gebouw, waarvan alleen de muren nog staan, kan niet dicht ge naderd worden, door het gevaar voor instorting. Nu pas zijn alle feiten over de brand bekend geworden, al tast men omtrent de oorzaak nog in het duister. Gebteken is, dat een kistje, waarin enkele waardevolle relieken en een bisschopskruis, toebehorend aan Mgr Paulissen, uit de brand is gered. De studenten zijn vrijwel alle huistoe ge gaan. De bevolking van de plaatsen uit de buurt heeft hen van kleding moeten voorzien. De paters zullen el ders onderdag krijgen. Over „beledigende" foto's ETR wordt melding gemaakt van een eerste incident tussen de Sovjet- bezettingsautoriteiten en de Oosten rijkse overheid sedert de Berlijnse conferentie. De vertegenwoordiger in Neder- Oostenrijk van de Russische hoge- commissaris had de Oostenrijkse over heid n.l. gevraagd de publicatie van een aanplakbiljet over de Berlijnse conferentie, met foto's, die geacht werden beledigend te zijn voor de Sov jet-Unie, te verbieden. De minister van Binnenlandse Zaken gelastte het hoofd van politie in Neder-Oostenrijk echter, geen gehoor aan dit verzoek te geven. Wanneer de Sovjet-autoriteiten blij ven aandringen, zal de minister een schriftelijk bevel van de hoge com missaris vragen, aldus deelde hij mede, Kenia ivil steeds méér FNE Britse minister van Koloniën heeft een Afriaans voorstel ver worpen tot vergroting van het aantal Afrikaanse vertegenwoordigers in de regering van Kenia. De minister is nu tot de overtuiging gekomen, dat er geen basis voor over eenstemming met de inheemse poli tieke leiders kan worden gevonden. De Afrikaanse leiders hebben voor gesteld vier blanken, twee Aziaten en twee inheemsen in de regering zitting te doen hebben. Dit is één blanke en één Afrikaan meer dan door Lyttelton voorgesteld. Lyttelton wil nu onver wijld zijn voorstel ten uitvoer leggen. JTISENHOWERS nieuwe militaire politiek, is er één van direct en genadeloos toeslaan bij agressie", al dus sprak de Canadese minister van Buitenlandse Zaken, Pearson, tijdens een persbijeenkomst in Washington. Hij voegde hieraan toe: „De V. S. en hun bondgenoten moeten hieromtrent tot een gemeenschappelijk besluit ko- Ook de Amerikaanse minister van Defensie. Wilson, heeft dit onderwerp aangeroerd. Hij zei, dat vóór een gro te vergeldingsactie tegen een agres sor, eerst het Congres zou worden ge raadpleegd. Ook zouden de V. S. zich met nun bondgenoten hierover moe ten verstaan. Amerika zal zijn onderzeebootvloot uitbreiden, om de achterstand op Rusland in te halen. President Eisen hower heeft getracht in een radiorede p^EDERLAND heeft een partij over- toilig oorlogsmateriaal, dat zich momenteel in Suriname bevindt, te koop aangeboden. Het gaat om 18 zware tanks, een groot aantal mitrail leurs, „Bazooka's", cxplosieven en dui zend geweren. Het materiaal is tijdens de oorlog aan Nederland geleverd voor de uit rusting van Nederlandse troepen in Suriname. Er schijnen plannen te zijn. om het materiaal aan Israël over te doen. Ook enkele New-Yorkse za kenlieden interesseren zich voor het oorlogstuig. de gemoederen te kalmeren, in ver band met de geruchten over een be ginnende economische depressie, die fatale gevolgen zou hebben. Hij kon digde grote belastingverlagingen aan, maar deze moest men aldus Eisen hower los zien van een eventuele de pressie. De juridische commissie van de Amerikaanse Senaat ging accoord met een verlaging van de kiesgerechtigde leeftijd van 21 tot 18 jaar. De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Foster Dulles, ver klaarde gisteren, dat de president be voegd is, om zonder het Congres te hebben geraadpleegd, een vergel dingsactie kan gelasten. Dit zou aldus Foster Dulles ook gelden, wanneer b.v. Parjjs of Londen werd aangevallen. De V. S. zouden dit beschouwen als een aan val op b.v. Detroit of New-York. Milder beleid jegens de politieke delinquenten JN de Eerste Kamer hebben gisteren de senatoren mr Kropman (KVP), Witteman en Diepenhorst (AR), een lans gebroken voor een mildere beje gening van de tot levenslang veroor deelde politieke gevangenen. De ontsnapping te Breda heeft, al dus de AR-senator, de overheid uit het evenwicht gebracht en haar maat regelen doen nemen, die niet zede lijk verantwoord zijn. Kans op gratie kon aldus betoogden ook de katho lieke sprekers voor velen een sprankje hoop betekenen. Het levens lang heeft een funeste invloed op het zieleleven. pOEN Dag Hammarskjoeld de secretaris-generaal van de V.N. in een Stockholms restaurant zat te dineren, werd hij opgebeld door een dame. die hem vertelde, dat er in zijn hotelkamer een belangrijk te legram lag te wachten. Ham marskjoeld spoedde zich er di rect heen. maar inplaats van een telegram vond hij een vrouw van 35 jaar in zijn ka mer, die knusjes in de gemak kelijkste stoel zat. „Ik wou vragen of u me aan een baan tje bij de Verenigde Naties zou kunnen helpen", verklaarde ze. Zij was in de hotelkamer gekomen, met behulp van een slotenmaker. Ze had deze man opgebeld en hem verteld, dat zij vergeten had een strijkijzer, dat in de hotelkamer stond, uit te schakelen. De slotenma ker frutselde het slot van de kamer toen voor haar open. De ondernemende dame is nu on der de hoede van een ervaren psychiater gesteld.

de Stem | 1954 | | pagina 1