EEN BLIJDE DAG IN ASSIST Afdelingsvoetbal in Zeeland ONGELIJKE STUKJES Competitie-voetbal voor mensendie het hreed zien DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 16 MAART 1954 Aardenburg won 5 Mei-comité opgericht De draaiende schiif Vordering bij veer haven Kruiningen HEIDEBRAND BIJ BOXTEL Dames hockey-inter- land tegen België Ook Lewedorpse Boys kampioen Auto SCHULTE-PETERS LEIDEN Dobbelaere en Huigh weer kampioen Scliieling le Kwadendamme A.V.O. TAFELTENNIS- KAMPIOEN Lewedorpse Boys behaalden kampioenschap K.NN.V.B. AFD. ZEELAND Uitslagen Zondag 14 Maart Wedstrijclprogramma voor a.s. Zondag Internationale bridgedrive te Oostburg WIELERWEDSTRIJD TE ST. JANSTEEN Handboogconcours te 's Heerenhoek SPORT IN 'T KORT AANBESTEDINGEN MARKTEN Geloofd zijt Gij, mijn Heer, door al wat Gij geschapen hebt en bovenal door d'edele zuster Zonne, die met haar glans de dag verlicht. Wat schoon is zij en schitterend in grote pracht. Zij is het zinne beeld van Uw grootheid, o Allerhoogste! Het is een der strofen van het Zonnelied, dat Sint Franciscus dicht te, staande op een balkonnetje van 't Sint Damiano-klooster nabij Assisi. We hebben er ook gestaan, uitziend over het Umbrische land, een uitstal ling van landouwen en dorpjes onder een fijn-blauwe nevel, welke zuster Zonne onaangetast liet. We moeten er bij zeggen, dat broeder Wind ons de betekenis van het woord „bedevaart" inprentte met de geseling van een bij- kans-vrieskoude. Maar het waren toch ogenblikken vol wijding en poezie, welke het bezoek aan dit juweel van rust en devotie ons bracht. Het is Sinte Clare, die hier leefde met haar gezellinnen in een armoede, welke men enigszins kan bevroeden, als men nog ziet, in wat voor een omgeving ze leefde, at en sliep. De deuren, de muren, de zolderingen dragen de her inneringen van eeuwen door hun verkleuring en verbrokkeling. Dat on beschaamde toeristen er hun namen inkrasten, kan toch de sfeer niet aan tasten. We hadden gedacht, dat op ons bellen een oud, klein, levendig broedertje zich te onzer geleide zou vertonen. Maar het was een blonde flegma tieke reus van een pater. Het bleek een Zwitser te zijn, eens een volge ling van Khrisnamurti, die Holland kende door de Ommense bijeenkom sten. Met rustige stem en eenvou dig gebaar gaf hij uitleg van alles wat hier aan Franciscus en vooral ook aan Clara herinnerde. Na alle dwaaltochten had hij nu de rust en de onverstoorbare blijheid gevon den in dit armoedige, maar van bo vennatuurlijke geest doortrokken kloostertje. En er komt iets van heimwee op in de mens van de wereld, die verder moet, die leeft op het haastige rhyth- me van dienstregelingen en werki\oos- ter. Maar we hadden nu nog verschei dene uren voor ons, om het stadje op de berg verder te verkennen. Het is vol schilderachtige hoekjes en doorkijken. Het was nog niet over stroomd met pelgrims, zodat men de bewoners nog zag in hun alledaagse doening. Niet alledaags wat een troep kinderen, die zich een feestcostuum en een masker hadden aangeschaft, om met uitbundige kreten door de straat te hollen. Wel waren er de winkeltjes met souvenirs, die hier de goede smaak over het algemeen niet beledigen. Maar we moeten natuur lijk ook naar de kerk, waar men Sinte Clara ziet liggen in de rust des doods. En naar de driedubbele basi liek boven het graf van Franciscus, waar ge frescos vindt met bloesemen- de kleuren, o.a. van Giotto en zijn leerlingen. In het leven van een heilige als Sint Frans kunnen herinnering en devotie gemakkelijk iets zoetelijks en iets weeks leggen. Van Assisi moet men echter zeggen, dat het dit ge vaar ontlopen is en de aandachtige pelgrim vervult met waarachtige, ge spierde vroomheid. Nog horen we de koorzang der bruin-gepijde monniken in de van hoge geheimen vervulde schemering, een boodschap van vrede, van het ware onvergankelijke leven.. Toneelconcours R.K.J.B. CU EEN contactavond te Oostburg heeft de jury de uitslag bekend ge maakt van het toneelconcours van de RKJB. Aardenburg werd winnaar. De uitslag luidde: 1 Aardenburg 74'i pnt; 2 en 3 Oostburg en IJzendijke mei 73'/2 p. 4 Oostburg met 72 1/2 pnt. Assisi kent vele oxide romantische Quintavalle een prachtig voorbeeld straatjes, waarvan de hierboven af- is. geheelde Via e Casa di Bernardo da Het St. Franciscus-klooster biedt gelegenheid om ons een prachtig ver gezicht te gunnen over het landschap van TJmbrië. Voor waardige bevrijdings herdenking TN 's-Gravenhage is opgericht „Het A Nationale 5 Mei Comité", waarin zitting hebben de nationale federa tieve raad van het voormalig verzet Nederland, de stichting „Pro Patria" en het Veteranenlegioen Nederland. Dit comité stelt zich ten doel het tot stand brengen van een waardige en stijlvolle viering van de 5de Mei als nationale herdenkingsdag van de vol ledige bevrijding van Nederland. Het secretariaat is gevestigd Koninginne gracht 83a te Den Haag. DHILIPS brengt deze maand op N 02602 R Saint-Saëns Carna val des Animaux" gespeeld door André Kostelanetz met zijn orkest. De merkwaardigheid van deze op name bestaat uit de nieuwe verzen van Ogden Nashdie duidelijk (ten overvloede krijgt men de tekst er bij afgedrukt) door Noel Coward worden gezegd en die van een uitermate geestige en satirieke allu re zijn, vol van de zotste woordspe lingen en woordverdraaiingen. Ge makkelijk te volgenmet hoogstens éénmaal een woordenboek, waarna men de lust in zich voelt op komen, om ze van buiten te leren. Eigenlijk is het dwaasheid door één ademhaling te trachten U een idee te geven, maar laat ik maar domweg en kele regels nemen: „The nigthingale sings a lullaby And the seagull sings a gullaby". „De nachtegaal zingt een wiegelied en de zeemeeuw zingt een „gullaby", waarbij het woord „gullaby" volko men knots is en alleen maar ingege ven door het „gull" van saegull en het rijm. En het vervolgt: „That's what shepherds listened [to in Arcadia Before somebody invented the radia" Enfin, de muziek is net zo knots. Wat dat betreft hebben de heren St. Saëns en Nash elkaar gevonden. De leeuwen brullen tijdens hun konink lijke mars in geweldige glissandi op twee piano's; de kippen kakelen bo ven de kraaiende haan uit (even het versje over de haan: The rooster is a roistering hoodlum His battlecry is ,,cock-a-doodlum" Hands in poc kets, cap over eye He whistles at pullets passing by): de schildpadden kruipen voort op een sterk vertraag de „can can", uit Offenbach's „Or pheus in de Onderwereld"; de olifan ten worden voortgebracht op een ge zellig log deuntje' in de bassen. Het aquarium tintelt van leven en kleu ren; de volière leeft in kwinkelerende piano's en fluiten. De mens komt op als een pianostuderend wezen, door Saint Saëns èn door Nash als volko men abnormaal voorgesteld (hoewel Saint Saëns zelf een prima pianist was). De fossielen houden een bal avond op Saint Saëns eigen beroemde „Dance Macabre" en in de even be roemde cello-passage heeft de Zwaan volgens de tekst nooit van Anna Pav lova gehoord! In de finale, een heer lijke optocht der dieren, de sfeer van het circus, dat zo juist zijn voorstel ling beëindigd heeft: „In out-doing Barnum and Baily [and Ringling St. Saëns has done a miraculous [thingling" HET is volkomen onjuist om zoals meerderen doen Saint Saëns als afgedaan, te beschouwen. Hij is een man, die uitermate knap met de ver schillende instrumenten en hun mo gelijkheden weet om te gaan. Hij is dat is waar van Grootmoeder's tijd, maar dit belet niet hem te be wonderen om zijn grote melodieën- rijkdom. En bovenal: de man is fijn, geestig en zeer onderhoudend. Wie wat kleiner werk van hem wil horen, met even feilloos meesterschap neergeschreven, beluistere Decca LW 5030 met aan de ene zijde „Le Rouet d'Omphale", waarin het spinnewiel snort, dat het een lieve lust is, zon der ophouden onder de melodieën van Omphale en Hercules door en aan de andere zijde „Danse Macabre" waarin de dood een wals voorstrijkt aan de doden, die te middernacht uit hun graven komen. Hoe weet die man te vertellen! De pakkende rhythmiek van beide stukken kan men gevoegelijk overlaten aan Ernest Ansermet, die met zijn brede propaganda voor Stra- winsky bewezen heeft van rhythme bezeten te zijn. Caissons gaan eruit AAN de Veerhaven te Kruiningen is men begonnen met het opruimen van de caissons. Er zal moeten worden opgeruimd: 100.000 M3 baggerspecie; 14.000 M3 ru- pelieem uit de caissons; 6.600 M3 zana uit de caissons; 6.000 ton steen; 3.000 M3 klei en 4 stuks caissons. VONDAGAVOND brak een felle brand uit in de bossen van de Ver eniging tot behoud van Natuurmonu menten in het reservaat Campina bij Boxtel. De regionale brandweer van 's-Hertogenbosch en Boxtel zijn uitge rukt. Weidra bleek dat het een heide brand was. vermoedelijk veroorzaakt door met vuur spelende kinderen. Dank zi.i het snelle ingrijpen van »e brandweercorpsen was het vuur om tien voor acht geblust. In totaal zijn 75 tot 100 ha. heide, vliegdennen en bossen verbrand. De brand kon worden beperkt tot het grondgebied van Boxtel. Ned. team gekozen Het dames-hokey-elftal, dat op 3 April te Tilburg tegen België speelt, ziet er als volgt uit: Doel: J. Jurrissen (BDHC). Achter: S. de Greve (Laren) en J. Hogestijn (Be Fair). Midden: N. Wolterbeek (H tïUC), N. Diemer Kool (Laren) en D. Burgersdijk (Amsterdam). Voor: E. Bleekemoien (Be Fair), M. Hee- ring (BDHC), N. van Nierop (Amster dam), H. van Hilten (Pinoke) en A. Schoen (Amsterdam). Of er in deze opstelling verande ringen aangebracht zullen worden voor de wedstrijd tegen Wales op 17 April, zal uiteraard afhankelijk zijn van de prestaties die in de ontmoe ting met België geleverd zullen wor den. B-ELFTAL Voor zover de kampioenen van de afdeling Zeeland van de KNVB nog niet bekend zijn, staan de beslissingen nu toch voor de deur. Deze Zondag kwam er weer een titelhouder uit de bus. Het is Lewedorpse Boys, dat door een 1-3 overwinning op Kruiningen kampioen werd van de 1ste klasse A. De Boys mogen dus nu promotiewed strijden spelen voor een plaatsje in de 4de klasse van de KNVB. In de 1ste klasse B werd de beslis sende ontmoeting tussen Schoondijke en Hoofdplaat uitgesteld. Vogelwaar de stuurde Retranchement met een 2-0 nederlaag naar de grens terug en heeft nu nog een kansje op de derde plaats. In de 2de klasse A verspeelde Kwa- dendamme een kostbaar puntje, want het zag zich door Hansweertse Boys 2 een 1-1 gelijk spel afgedwongen. Het behield echter haar kansen, evenals Ierseke 2, hoewel de oestermensen zich op eigen veld met 2-4 geklopt zagen door RCS 3. Zeelandia 3 werd topsco rer van deze week, want het stuurde Robur 2 met een 12-0 nederlaag naar Goes terug. In de 2de klasse C kreeg Mevo 2 op eigen veld een stevige 3-7 neder laag te slikken van Renesse 2 en kwam daardoor op de op een na on derste plaats. In de 3de klasse A verspeelden de Patrijzen hun laatste kans niet, want zij haalden bij Lewedorpse Boys 2 de beide punten weg (0-4). Indien zij ook hun laatste wedstrijd, tegen Domburg 2. in winst weten om te zetten, zullen zij met De Zeeuwen 4 een beslissings wedstrijd om het kampioenschap moe ten spelen. In de 3de klasse B eindigde de be langrijke ontmoeting tussen Schoon dijke 2 en Zuidzande in een 2-2 ge lijk spel. Door deze uitslag werd Bres- kens 4, ondanks de royale 6-0 zege op Retranchement 2, uitgeschakeld, zodat de strijd nu nog alleen maar gaat tussen Zuidzande en Schoondij ke 2. In de 3de klasse C behield Zuid- dorpe de leiding, want het haalde bij Graauw 2 de beide punten weg (2-4). PaAAR zagen wij al, dat het niets zou wor den. De man zat maar te onzeker achter het stuur. En trok maar te haastig aan het verbluffende knop- werk, dat daar allemaal om hem heen zat. Dat was niets voor ons. Te slap. Wanneer WIJ de hoofd prijs trokken in een prijs vraag en een auto wonnen, dan zouden wij dat anders doen. Niet te harden, zo hard. En in één week jaag den wij de ongelukkige wagen over zijn toeren en schreven dan onmiddellijk weer in op een nieuwe prijsvraag. IN dit geval niet, In dit ge val zouden wij niet hard rijden. Wij zijn niet gek. al wordt dat beneden door de zetters uit deze stukjes afgeleid. Want vlak voor de auto stond een muur. ,,Gij houdt het toch wel even in de gaten?" vroe gen wij de bestuurder, die gelaten aan de knoppen van één, pak weg twee uit het voertuig kreeg, on danks zijn grauw gesol. „Wat?" vroeg de man schichtig. „Staat er een agent te kijken?" Wij wis ten het al wel. Technisch gesproken was deze be stuurder waardeloos. Hij was compleet. Compleet een aanklacht tegen de normen van een waarach tig auto-bezitter, willen wij zeggen. Hij moest deze wagen aan de kant doen, wilde hij zijn vrouw nog levend weerzien. Of het voertuig aan ons geven, nog beter, Of recht door zee zijn en zeggen; „Het is me te veel. Ik knetter di rect tegen die muur om hoog en de auto is veel te laag verzekerd. Ik kan er niet tegenop. Tegen die muur niet en ook niet te gen de consequenties." En het stuur in onze veilige handen leggen. Maar neen. Eigenwijs als ons Rie- nusje. En maar met de handen aan de handles. En de voeten maar krachtig op de pedalen. Alsof het niet gevaarlijk genoeg was. zijn achteruit gooien. handgrepen. Wij hielden futselde. En geen geluid Alsof hij zat te kaarten en een buitengewone veilige rikkaart in de hand had. Eén meter, een klap en de chef zat met de moeilijk heid wie voor ons een her denkingsartikel moest schrijven. FNE toestand verergde nog aanmerkelijk toen de motor begon te lopen. De oestuurder zelf scheen dit in hoge mate te verbazen. Hij had zich blijkbaar reeds met de gedachte ver zoend, dat hij dit niet meer mocht beleven in de loop /an deze week. „Een puik machientje," egde hij opgelucht uit. ,Puik, ik kan niet anders -.eggen. Een klein spuitje 'as en je voelt al, dat hij, ie lucht in wil." Onder normale omstan- iigheden zouden wij een ïeleboel verstandige din- ?en over gasbediening en puike machientjes kunnen zeggen. Maar de noodlot tige voortbeweging was nog slechts een kwestie dus de mond en keken naar de muur. Het geluid in de motor meerderde aanmerkelijk. Het voertuig sidderde. „Even warm laten lo pen," sprak de bestuurder, die de muur nog steeds niet in de gaten scheen te hebben. „En dan een zo genaamd poepje gas en we zijn vertrokken." Toen traden wij op. Wij sloegen op de knie en rie pen doordringend, dat de bende geenszins in de war behoefde te lopen en dat wij absoluut geen prijs stelden op overlijdensuit keringen van de verzeke ring. (Dat was even een fijn trekje.) „Overlijdensuitkeringen?" vroeg de man met een ge zicht, dat een vakbekwame psychiater zo zeer veront rusten kan. „Hoe zo?" „Een spuit gas en we zijn er geweest." Kdai b!eek helemaal met de bedoeling. De ODzet was geheel aiders. %e plannen volgden een to taal andere lijn. Hij wilde de wagen in De samenstelling van het B-elftal, dat op 28 Maart te Brussel tegen Bel gië uitkomt, luidt: Doel: D. ten Barge (Be Fair). Ach ter: M. Vigeleyn (Kieviten) en A. Rie- zebos (Togo). Midden: T. Boer (Pino ke), A. Rouwenhorst (Togo) en T. van Dalsum (Togo). Voor: A, Rieder (Gooi), Brouwer (HHIJC), L. Loo- mans (Push), H. Olthoff (Alliance) en T. Nillesen (EMHC). In Berlijnse Zesdaagse Maandagmorgen bij de neutralisa tie was de stand in de Berlijnse Zes daagse als volgt: 1 SchultePeters 96 pnt. Op 1 ronde: 2 GillenTerruz- zi 84 pnt. Op 2 ronden: 3 RothBu- cher 66 pnt.; 4 Godeaurr-^Senfftleben 59' 'pnt.'Op 3 ronden: 5 Hörmann-?- Preiskeitt 129 pnt. Op het bekende Molenparcours te Schoondijke werden de Zeeuwse cross kampioenschappen gehouden. Bij de senioren moest Staf Dobbelaere alle zeilen bijzetten om Sujé van zich af te schudden en dit lukte pas in de laatste nieters. De afstand bedroeg 7200 meter. Bij de A-junioren, die 3600 meter moesten lopen, ging de titel naar H. Mondeel, hoewel hij eerst 27 seconden na J. Picavet uit Hulst binnenkwam. Deze kwam echter niet in aanmerking voor de titel, omdat zijn club nog niet is aangesloten. Bij de B-junioren, die 2400 meter liepen, ging het kampioenschap naar S. Huigh en bij de E-klassers (3600 meter) ging R. Picavet als eerste door de finish. Aan de schieting op de liggende wip van AI Doende Leert Men te Kwadendamme, werd deelgenomen door 19 schutters van 11 sociëteiten. De uitslag luidt: Hoofdvogel: C. Bek, Soranus. 1ste zijvogel C. Raas, W. Teil, Ovezande. 2e zijvogel G. Nagelkerke, VZOS. le hoofdkal A. v. Zunderen, Spes Nos tra. 2e hoofdkal H. Koens, Spes Nos tra. le onderkal P. Schreurs, Zeelan dia. 2e onderkal A. v. Zunderen, Spes Nostra, le klep P. Vermue, Jacoba v. Beieren. 2e klep A. Sorber, Batavie ren. 3e klep C. Raas. W. Teil, Ove zande. Door een 9-1 overwinning op „Sla Raak" uit Biervliet is AVO, de amb tenaren vereniging te Oostburg, met nog een wedstrijd te spelen kampioen geworden van 1ste klasse afd. West. Zij zullen nu uit moeten komen te gen de Oostelijke kampioenen om de titel van Zeeuwsch Vlaanderen. De beslissende wedstrijd tegen Kruiningen Op het terrein van 's Heerenhoek speelde Lebo een beslissingswedstrijd. Het was n.I. een match tegen Kruinin gen, die de kampioenstitel op zou le veren voor een van beide partijen. Van het begin af aan zat er flink tempo in, dat tot het einde toe vol gehouden werd. Na de aanvang nam Kruiningen al vlug de leiding uit 'n goed genomen corner, maar verder werden er voor de rust geen doel punten meer gemaakt. Na de rust werd er door goed sa menspel een mooie goal door de mid- voor gescoord (1-1). Aangemoedigd door deze gejijke stand kwam Lebo meer en meer ih de aanval en zodoen de kon de rechtsbinnen na enkele mi nuten nog een doelpuntje maken (2-1). Door het flink aanmoedigen van de supporters werd er steeds goed op de bal gezeten en kon weldra door de rechtsbinnen het derde doelpunt wor den gescoord (3-1). Met deze stand kwam het einde in zicht en behaalden de Lewedorpse Boys het kampioen schap in de eerste klasse A, een pracht prestatie. le Klasse A: Kruiningen 1Lewed. Boys 1 13 (Lew. Boys kampioen). le Klasse B: Vogelwaarde 1Re tranchement 1 20. le Klasse C: Dreischor 1Burgh 1 1—2 2e Klasse A: Hansw. Boys 2Kwa dendamme 1 11; Yerseke 2RCS 3 24; Zeelandia 3Robur 2 120; Viissingen 4Middelburg 4 70. 2e Klasse C: Mevo 2Renesse 2 (13 Maart) 37; Dreischor 2Burgh 2 37;. Brouwershaven 1Zonnemaire 1 4—1. 3e Klasse A: Lewed. Boys 2Pa trijzen 1 03. 3e Klasse B: Breskens 4Retran chement 2 60; Schoondijke 2Zuid zande 1 22; Walcheren 2I(oofd- plaat 2 4—1. 3e Klasse C: Graauw 2Zuiddorpe 1 24; Rapenburg 2Koewacht 2 1—3. PROGRAMMA ZONDAG 21 MAART le Klasse A: Volharding 32 1Dom burg 1; Kruiningen 1—Walcheren 1 (terr. Walcheren). le Klasse B: Hoofdplaat 1Vogel waarde 1. 2e Klasse A: Yerseke 2Robur 2; Kwadendamme 1Goes 4; RCS 3— Middelburg 4; Zeelandia 3—Hansw. Boys 2 (terr. Zeel.). 2e Klasse B: Hontenisse 3IJzen dijke 2. 2e Klasse C: Mevo 2Brouwersha ven 1. 3e Klasse B: EMM 3—Walcheren 2; Viissingen 5Retranchement 2; Zuid zande 1Breskens 4; Schoondijke 2 Hoofdplaat 2. Vogelwaarde 2 is hier de enige con current van Zuiddorpe, met twee punten achterstand, terwijl beide ploe gen nog maar één wedstrijd moeten spelen. Eén puntje is dus voor Zuid dorpe genoeg in haar laatste wedstrijd. Rapenburg 2 moest de eer aan het bezoekende Koewacht 2 laten (1-3). Onder auspiciën van de Nederl. Bridge Bond, werd een open bridge drive gehouden, waaraan door 44 pa ren werd deelgenomen. Er waren 5 paren uit Gent en 4 uit Knokke. De uitslag was als volgt: Groep A: 1 de heren Eeckelaar- Henry, Terneuzen. 2 Echtpaar Desmet, Oostburg, Groep B: 1 de heren A. Standaert- Constales. 2 Echtpaar Hamelynck, Terneuzen. Groep C: 1 E. Standaert-mevr. Con- stales. Gent. 2 De heren de Zeeuw- Quaghebeur, Oostburg. Groep D. 1 Verbauwen-Jansen-de Smet, Gent. 2 Mevr. Looy-de heer Treyne, Knokke. Groep E. 1 de heren Al-v. d. Kreke, Sas van Gent-Vlissingen. 2 v. Veen- Catsman, Oostburg. Groep G. 1 de heren Mensink-Bel- derok. Oostburg. 2 de Meurichy-mevr. de Jongh, Hulst. De winnaars van elke groep zullen moeten uitkomen in de halve finale voor het kampioenschap van Zeeland. In de gehouden bestuursvergadering van de wielerclub „De Sporters" in het clublokaal van de heer J. der We duwe, werd besloten om ter gelegen heid van de kermis in de maand Ju ni een wegwedstrijd voor amateurs te houden. Aangezien door bestratings- en rio leringswerkzaamheden, in het dorp de wegen denkelijk niet berijdbaar zul len zijn, zal hoogstwaarschijnlijk de wedstrijd via Heikant worden gehou den. Door de sociëteit VIOS te 's Hee renhoek werd een bandhoogconcours georganiseerd. De uitslag luidt als volgt: Hoofdvogel G. v. Steenbergen, Zee landia, Ovezande. 1ste klep G. Koens, Soranus, Heinkenszand. 2e klep H. v. Steenbergen, Zeelandia, Ovezande. 3e klep A. de Jonge, Willem Teil, Ove zande. le zijvogel G. v. Steenbergen, v.n. 2e zijvogel G. Vermuij, Jacoba v. Beieren, Goes, le hoofdkal J. Rent meester, VIOS, 's Heerenhoek. 2e hoofdkal C. Raas, Willem Teil, Ove zande. le onderkal P. Vermue, v.n. 2e onderkal C. Rijk, Zeelandia, Ove zande. Hoogste aantal kleine vogels A. v. d. Dries Az., Eensgezindheid, 's Hee renhoek. (Handbalcompetitie Dames en heren van Marathon verloren In de Zuidelijke eerste klasse van de handbalcompetitie werdén slechts twee wedstrijden gespeeld. De heren van Marathon waren te gast bij Geel Blauw en verloren daar met 97. De stand is nu: Hellas 1119 PSV II 1115; Agressive 814; Mara thon 13—12; Woensel 11—11; DES II 1111; Geel Blauw 128; Tonido 10 4; EBHV 10—2. De dames van Marathon brachten en bezoek aan Eindhoven en trokken met 41 aan het kortste eind, zodat zij weer wat steviger op de onderste plaats kwamen. De stand is hier: LEW 11—21; PSV 8—10; Swift 8—10; Eind hoven 9—8: Hellas 8—6; WHV 10—5; Marathon 104. Te Rio de Janeiro werd voor 125.000 toeschouwers een voetbalwed strijd van de voorronden voor het wereldkampioenschap (groep 12) ge speeld tussen Brazilië en Chili. Bra zilië won met 10, welke stand reeds bij rust was bereikt. WONINGHERSTEL ZIERIKZEE De Centrale Dienst Noord-Zeeland heeft in opdracht van het gemeentebe stuur van Zierikzee aanbesteed het her stel van zeven gemeentewoningen aan de Lange Blokweg en de Beatrixschool aan de Pachtweg. Ingeschreven werd als volgt: P. B. van Velthoven, Zierikzee f 44.950 en f 9990; Aannemersbedrijf H. Stouten, Brouwershaven f 54.200 en f 10.600; M. Hoorn, Duivendrecht f 59.950 en f 10.300; Van Domburg en Gebr. Geve, Rotterdam f 54.800 en f 12.000; -J. C. M. van der Walle, Hulst f 56.896 en f 12.819; F. Paul, Apeldoorn f 72.380 en f 14.875. Het werk is nog niet gegund. Eerste bedrag betreft de woningen; tweede bedrag de school. WERKEN TE BIERVLIET Uitslag van de aanbesteding verhar ding Marktplein en herbestrating Noord- straat met klinkers te Biervliet luidt: Fa. C. de Ruysscher, Biervliet en Ram- meloo, Philippine f 17.066; J. en K. den Oude, Biervliet f 17.095; Fa. v. Bunscho ten, IJzendijke f 17.681; Fa. Wandel, Souburg f 17.950; Fa. Gebr. de Box, Ter neuzen f 17.970; P. Mollet Hoofdplaat f 18.170. De begroting was f 18.160. Het werk is aan de laagste inschrijver gegund. le Klasse A. DWS-Zwolse Boys; Haarlem-Elinkwijk Be Quick-RCH; Oosterparkers- Heracles Ensch. Boys-NEC Stormvolgels-Ajax Leeuwarden- Wageningen. le Klasse B. Blauw Wit- Rigtersbleek Vitesse-VSV AGOVV-'t Gooi Sneek-Heerenveen Go Ahead-Enschede DOS-Volewijckers EDO-GVAV le Klasse C Emma-Longa PSV-Bleyerheide Sittardia-VVV Sparta-Xerxes NAC-HBS WH '16-SVV Brabantia-BVV le Klasse D. IID VS-DHC ADO-Limburgia MVV-Eindhoven Excelsior- Feijenoord NOAD-Willcni II -Tuliana-EBOH RBC-Maurits DISTRICT ZUID I 2e Klasse A. Veloc-OSS Wilhelmina- Schijndel Kolping SDW- Helmondia TOP-SET de Valk-DESK 2e Klasse B. MOC-Alliance Viissingen-Rood Wit TSC-RAC Goes-Terneuzen Internos-DO SK O M'burg-Baronie 3e Klasse B. Baard wij k- St. Michielsgestel Concordia SVD- RKTVV OJC-Uno Animo Zwaluw VFC- Heusden Hieronymus-RWB Gudok-RKDVC 3e Klasse c. RKC-Roosendaal BSC-Hero VES '35-SCO Virtus-DHV Dongen-WSC Zierikzee-WVO 3e Klasse D. RKFC-Zeelandia Corn. Boys- Nw. Borgvliet I Axel-Hulst Meto-de Zeeuwen Biervliet-RCS Breskens-ODIO 4e Klasse D. Vlijmense Boys- HVCH Nieuwkuik- Wit Zwart DESO-Haarsteeg GVV-Raamsdonk 4e Klasse E. GSBW-SVG Ons VIOS-VOAB Were Di-Oisterwijk 4e Klasse F. RSV-TVC Madese Boys-Breda Gilze-SAB Zundert-Boeimeer 4e Klasse G. Halsteren- S.C. Gastel de Schutters-NSV Kaaise Boys-HSC Yerseke-Robur 4e Klasse H. Sluiskil-Oostburg Hontenisse- IJzendijke STEEN-RIA Luctor-Clinge Aardenburg- Koewacht Res. le Klasse. Helmondia 2-NAC 2 BW 2-PSV 2 Willem II 2- Taxandria 2 Longa 2-Noad 2 Res. 2e Klasse B. DOSKO 2-RBC 2 Noad 3-Longa 3 RKTVV 2-BVV 3 Baronie 2-BSC 2 NAC 3-Roosendaal 2 Alliance 2- Willem II 3 Res. 2e klasse C. RCS 2-Zeelandia 2 de Zeeuwen 2- Middelburg 2 Terneuzen 2-Axel 2 Breskens 2-Goes 2 Res. 3e klasse B. TOP 2-GVV 2 VSC 2-Hieronymus 2 DESK 2- Concordia SVD 2 O DC 2-RKC 2 St Michielsgestel 2- OJC 2 Res. 3e klasse C. SET 2-Zierikzee 2 RAC 2-TSC 2 Willem II 4-Sarto 2 Hero 2-MOC 2 Rood Wit 2- Internos 2 ROTTERDAM, 15 Maart. Binnen landse granen (officieuze noteringen per 100 kg. franco Rotterdam). Tarwe: witte prima kwaliteit voor de vlakmole- naars tot f 28,40; rode op vochtcon- ditie tot f 27,90. Voedergranen: zomer- gerst lusteloos maalkwaliteit f 20,75 f 21,75, overigens f 22—f 23,75, grove ge schoonde iets daarboven. Haver: kalm f 23,25f 24,75, extra blanke daarboven. Rogge: flauw f 20,50—f 21,25. Peulvruch ten: groene erwten kalm f 40—f 58, schokkers vast f 60—f 85, bruine bonen kalm f 80—f 108,50. ROTTERDAM, 15 Maart. Aanvoer in totaal 1866. Vette koeien en ossen 1056. Varkens 810. Vette koeien le kw. f 2.80 f 3, 2e kw. f 2,62—f 2,80, 3e kw. f 2,32— f 2,58. Varkens (lev. gew.) le kw. f 1,95, 2e kw. 1,93. 3e kw. f 1,90. Vette koeien: aanvoer groter, handel kalm, prijzen iets minder, prima's boven notering. Varkens (lev. gew.): aanvoer ruimer, handel vlot, met iets hogere prij zen. Afloop minder. WATERSTANDEN Mannheim 1.90 (—0,09), Kaub 129 0.02), Trier 1.59 (—0,07), Koblenz 1.57 0.02), Keulen 1.17 (—0.07), Ruhrort 3.19 (—0.09), Lobith 9,28 (0.11), Nijmegen 7.10 (—0.10), Arnhem 7.33 (—0.06), Eel'rle 2.72 (—0.10), Deventer 1.83 (—0.10), Namen la Plante 1.62 (+0.05), Bopgnaren 39.95 0.01), Belfeld 11.15 (—0.54), Grave 4.84 (+0.04).

de Stem | 1954 | | pagina 7