Constellation van BOAC De Spookkano kort voor landing neergestort Zuid'Beveland Z.Vlaanderen KONINGIN JULIANA TE EEDE Belgische douane-ambtenaren arresteren 3 smokkelaars waarbij Ned. wielrenner Anneke bood de Koningin bloemen aan Vreselijke ramp op vliegveld Singapore HANDEL IN VIS IN 1956 VRIJ? RADIO 2 DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 15 MAART 1954 2 fl. 333.- ERRES RADIO I.V.H. ZOEKT OBJECTEN Vuurgevecht nabij kasteel ,Jiavenshof" LIKDOORNS WONDEROLIE^ Jongeman sprong uit de band E.H.B.O.-wedstrijden te Middelburg Be kanaalplannen ^cafdijy GRIEPP0EDER Drie-en-dertig dodenwaaronder waaronder 2 Nederlanders GOES BROEDERTWIST IN KORTGENE Luitenant-Kolonel W. KLOPPENBURG gouverneur der K.M.A.? Jaargetijde voor Mgr A. F. Diepen Brandweerpersoneel doet examen AGENDA HEDEN MOHGEN William Byron Mowery (Vervolg van pag. 1). CTAANDE voor het monument schil- derde burgemeester J. M. A. C. van Dongen van Aardenburg de ont roering, welke de plotselinge terug keer van de Landsvrouwe in 1945 ver oorzaakte. „Dit is een dag van vele herinneringen", zei de heer van Don gen, „herinneringen aan de 13e Maart van het jaar 1945, maar ook aan oor logstijd en bevrijding, welke beide verwoesting van huizen, dorpen en landerijen met zich brachten. Maar toen de Koningin terugkeerde was dat voor het moment vergeten: grote man nen zag men schreien als kinderen. Toen waren we weer één met Oranje! Het was het grootste moment na vijf bange jaren. We gedenken degenen die hier nu niet aanwezig konden zijn, die geval len zijn. Met de herinnering aan hen in ons hart zullen wij nu verder trachten Zeeuwsch-Vlaanderen en Ne derland groot en sterk te maken on der Uw bezielende leiding. Dit monu ment is het symbool van onze wil en onze kracht. Toen trad de Koningin naar voren, trok de driekleur van de hoge zuil weg en las de woorden op het monu ment. „Hier keerde op 13 Maart 1945 de Landsvrouwe tot Haar volk terug". Een krans werd aangedragen en aan de voet neergelegd. Terwijl de grote menigte doodstil toeluisterde speelde het muziekgezelschap het volkslied. NAAR DE BRAAKMAN WLAGGEN. wapperend in de voor- jaarswind, langs de wegen opge stelde mensenmenigten, juichende kin deren: dat was wat de Koningin zag, overal waarheen de reik voerde. Zo dra de stoet een dorp of gehucht na derde werd snelheid geminderd en be antwoordde H.M. onvermoeid, glim lachend en wuivend, de enthousiaste groet van de Zeeuwsch-Vlamingen, die zo dicht langs de grens levend, een waarachtige vaderlandsliefde en ver bondenheid met het Oranjehuis de monstreerden. Via Waterlandkerkje en IJzendijke ging zo de tocht naar de Braakman, waar de Koningin aan het Westelijk uiteinde van de Middenweg, de blik liet gaan over het nieuwe land dat vele boeren landbouwgrond zal schen ken en Zeeuwsch-Vlaanderen Oost en West één maakt. Burgemeester A. P. Kostense van Biervliet, vertelde H.M. over de stand van het werk, daarin bijgestaan door de rentmeester van de Domeinen. Philippine, Zandstraat, Sluiskil: steeds weer juichende mensen. En toen: Terneuzen. Vanaf de brug aan de Westkolk tot aan het stadhuis in de Noordstraat verdrongen zich de Terneuzenaren. die door hun massaal enthousiasme duidelijk deden uitko men dat hun stad de grootste van Zeeuwsch-Vlaanderen is. De auto van jhr de Casembroot stopte voor het stadhuis en onder een donderend ge juich ging de Koningin, vriendelijk wuivend, naar binnen. IN HET OOSTEN DURGEMEESTER P. H. TELLEGEN verwelkomde H.M. met de woor den: „Wij hebben geen tijd gehad om de stad te versieren", maar de vlag gen en de duizenden mensen zullen het gemis aan erebogen ruimschoots vergoed hebben. Hoe geanimeerd de samenkomst ten stadhuize ook was, om half vijf moest de tocht voortgezet worden. Onder Zaamslag werd halt gehouden bij de Julianahoeve en burgemeester H. D. Trimpe stelde de bewoners, de familie de Kraker, aan H.M. voor. In haar jeugd heeft de Koningin op deze hoe ve in de originele Axelse klederdracht geposeerd. Na dit weerzien ging de rit, dwars door de polders, naar Osse- nisse, waar ook bij het Hellegat, te genover de hoeve van de heer Serra- rens werd gestopt en 'n zoveelste boe- aan de Koningin werd ket bloemen overhandigd. pRECIES op tjjd arriveerde de Landsvrouwe te Perkpolder Hoe afgelegen de haven ook mag zijn en hoe koud de sterke wind het maakte, toch was de steiger weer omringd door per fiets toegesnelde mensen. Burgemeester van Hootegem nam afscheid en gaf de groeten mee voor Prins en prinsesjes. Als antwoord op de dankwoorden voor de betoonde be langstelling zei de Koningin: „Ik ben bljj in Zeeuwsch-Vlaanderen te zijn geweest!" Via Hoedekenskerke en Goes maak te H.M. de terugreis. (Advertentie! Bent U modern ingericht? Dan is hier hèt radiotoe stel voor U: Het ERRES 5-Sterrentoestel. ;AV| R. S. Stokvis Zonen N.V. KY 5361 AM FM van dar Haam fabrikaat Plannen van de Stichting Niv. Schouiven-Duiveland TN de jongste vergadering van de Stichting Nieuw Schouwen-Duiveland deelde de voorzitter, de heer P. Hee- ring. mede. dat binnen enkele dagen een communiqué zal verschijnen met betrekking tot de boomplantactie, waarover overleg gepleegd is met de dienst herverkaveling te Utrecht. De I.V.H. zoekt momenteel naar objecten. Tijdens de vorstperiode heb ben ze de kaarten gekleurd en voorts geholpen bij de houw van het DUW- kamp te Oosterland. Wellicht zouden ze ingeschakeld kunnen worden bij de aanleg van kinderspeelplaatsen en sportterreinen. Een beroep zal worden gedaan op de adopterende gemeenten om de 20 IVH-ers aan objecten te helpen. De Stichting besloot f 100,voor hen uit te trekken om hen over financiële moeilijkheden heen te helpen. In samenwerking met de Stichting zal een avond voor de rijkspolitie wor den georganiseerd daar verscheidene functionarissen weer van hier naar elders vertrekken. Uit Den Haag komt een muziekcorps naar Zierikzee. terwijl op een nader te vermelden dag 's-a- vonds een uitvoering zal worden ge geven waaraan een toneelgezelschap uit Dordrecht haar medewerking zal verlenen. Volgende week komt de heer Tille- ma uit Rotterdam naar Schouwen, speciaal voor Haamstede om eens te zien welke mogelijkheden er zijn op het vliegveld. Ook de KLM komt op bezoek om de zaak betreffende het stationsgebouwtje op het vliegveld de finitief af te doen. Naar bekend werd zou het in de be doeling liggen dat de schoolbus van de RTM niet gaat rijden, daar men zulks niet nodig acht in verband met de aangekondigde nieuwe dienstrege ling. Men zal van de zijde van de Stichting een onderzoek instellen wat de motieven zijn. Wel is bekeild dat men in Den Haag voor het inschake len van een schoolbus is geporteerd. I^ABIJ het kasteel „Ravens- hof", onder Belgisch Putte, werden Zaterdagavond, om streeks 10 uur, door de Belgi sche douane-amhtenaren, twee luxe auto's, welke vermoedelijk op het smokkelpad waren, be trapt. Doordat de voorste wa gen, die als verkenner fungeer de, voor het openen van de poort van het landgoed moest stoppen, kregen de douaniers ruimschoot de gelegenheid met karabijnen en sten-guns de grote sleeën on der vuur te nemen. Het is hij de douane bekend, dat de smokkelaars nergens voor stoppen en overal doorheen proberen te komen. Dit vuursalvo was de enige methode om ze aan het schrikken de krijgen. Tijdens dit vuursalvo kreeg vooral de tweede auto - waarin zich de smokke laars bevonden - 't zwaar te verduren. De wagen werd door meerdere kogels doorboord. Onder meer vloog er een kogel door de voorruit en daarop ra kelings langs de bestuurder en een an dere inzittende. De smokkelaars ga ven de strijd toen maar op. In de Ne derlandse smokkelauto een zo goed als nieuwe Chevrolet zaten twee personen. De bestuurder was de Ne derlandse wielrenner B. uit Rotter dam. In de wagen bevond zich 500 ki logram boter. In de auto, die als ver kenner gefungeerd had. zat iemanu uit Belgisch Putte. De beide wagens en de partij boter werden in beslag genomen. De wiel renner B„ de andere inzittende en ce chauffeur van de Belgische wagen wer den in verzekerde bewaring gesteld. i Advertentie» Weg met onhandige likdoornringen en gevaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN, neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wor tel en al. Bevat gezuiverde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzo- caïne. Een flesje NOXACORN, Antisep tisch Likdoornmiddel van f. 1.35 be spaart U veel ellende. Inbreker, duivendoder en zwijntjesjager F\E Officier van Justitie had de jeugdige Westkapelaar J. C., op perman, een drietal feiten ten laste gelegd: le. de inbraak in de Ned. Herv. Kerk op 1 Januari 1954; 2e het doden van een aantal duiven by 2 Westkapelaars op 30 Jan. '54; 3e het wegnemen van een rijwiel te Vlis- singen op 13 Jan. '54. In een korte tijd heeft deze 19-ja rige jongen de politie heel wat last bezorgd. Oorspronkelijk wilde hij (met nog enkele vrienden) op Nieuw jaarsdag een grap uithalen en midden in de nacht de kerkklok laten luiden omdat het Nieuwjaar was .Men kon echter de schakelaar niet vinden en dus ging deze misplaatste grap niet door. Verd. keerde later terug en brak de collectebussen open en eigende zich de inhoud toe. Hoe C. tot het doden van die dui ven gekomen was, wist hij zelf niet. Bruutweg had hij van een aantal dui ven de kop van de romp afgerukt. Bij alle handelingen had hij ge dronken en was dan tot alles in staat. Zo ook de diefstal van het rijwiel. Op zekere avond was hij in Vlissingen in de „Vic" verzeild geraakt, had wat gedronken, werd onrustig, ging er al leen vandoor, gapte de fiets weg, reed erop naar Westkapelle en zette de fiets ergens neer als „gevonden voor werp". Wat is de oorzaak, dat deze jonge man zo plotseling uit de band i£ ge sprongen? Met de oplossing van deze puzzle hebben een reclasserings- ambtenaar en een psychiater zich be ziggehouden. Men is tot de conclusie gekomen, dat C. door de oorlog en alle gevolgen van dien is ontwricht. Tijdens het bombardement verloor hij zijn moeder, die hij op die leeftijd hard nodig had cn een broer werd eveneens het slachtoffer van het bombardement. Een vriendje en een broertje waaraan hij zeer gehecht was, stierven eveneens. Een tante, die hem na moeders overlijden ver zorgde, werd ziek en zo sprong deze jongeman van de ene tegenslag in de andere. Hij is geen misdadiger of een bruut. Het is een jongen die thuis met zijn vader en broers leeft en die tengevolge van de oorlog is ontwricht en daardoor uit de band is gespron gen. De politierechter veroordeelde hem tot 100 dagen gevangenisstraf, waar van 76 voorwaardelijk en doorzending naar Lunteren. «Advertentie) lAdvertentle) H. M. de Koningin heeft voor kin deren steeds een vriendelijk woord en zoals bekend een warmkloppend hart. Anneke Woittiez zes jaar oud— uit Breskens, bood Hare Ma jesteit bloemen aan bij het betre den van Zeeuwsch-Vlaamse bodem. Prettig en ongedwongen richtte Ha re Majesteit zich tot Anneke, gaJ haar een handdruk en maakte hier door deze Zaterdag tot de schoon ste dag voor Anneke Woittiez. Vlissingen winnaar in het district Walcheren TN DE Bogardzaal te Middelburg werd de laatste selectiewedstrijd van het district Walcheren van de EHBO gehouden, waarbij de Vlissingse ploeg als eerste uit de bus kwam. Voor deze selectiewedstrijden wer den door de jury, bestaande uit dr. H. van Gelderen en de heer Alewijnse uit Oostkapelle. de volgende punten waarderingen resp. voor ploeg en leider toegekend: 1. Vlissingen 210 —98; 2. Middelburg I 268—90 3. Mid delburg n 18866. Dr van Gelderen sprak zijn tevre denheid uit over het op deze avond door de ploegen gepresteerde. De Vlissingers zullen op 9 April a.s. wederom in de Bogardzaal uit komen tegen de best geplaatste ploeg uit de districten Noord en Zuid-Beve land. De winnaar van deze beslissingswed strijd zal als afgevaardigde voor Zee land deel mogen nemen aan de lan delijke wedstrijden te Apeldoorn. Oesteren mosselkivekers zijn bezorgd QP een vergadering van oester- en mosselkwekers, op' verzoek van Zeeuwse Visserij Belangen bijeenge roepen. is grote bezorgdheid uitgespro ken over de gevolgen van het Drie- eilandenplan en een eventueel Moer dijkkanaal voor hun tak van bestaan. Drs. Cambier betoogde, dat een afslui ting van de Ooster-Schelde. waarbij de Eendracht betrokken wordt, onaan vaardbaar is, daar de gevolgen voor de cultuur catastrophaal zouden zijn. De vergadering was het er over eens, dat een actie gevoerd moest worden. De Commissie van Dertien achtte men het daarvoor aangewezen lichaam. (Advertentie! 8 cent per poeder (Advertentie) TUSSEN de gebroeders S. J. en A. C. van de L. te Kortgene is het Za terdagmiddag tot een handgemeen ge komen, waarbij A. C. van de L. ver wondingen opliep. Hij is in het zie kenhuis te Goes verbonden. De Rijks politie stelt een onderzoek naar de schuldvraag in. De broeders, beiden landbouwers, leefden reeds geruime tijd op gespannen voet met elkaar. HE LUCHTHAVEN van Singapore Kallang Airport is Zaterdag het toneel geweest van een vreselijke ramp, toen een Constellation van de Boac, kort voor de landing in brand vloog en neerstortte. Van de 40 per sonen, die zich aan boord bevonden, kwamen er 33 om het leven. Twee Nederlanders bevinden zich onder de slachtoffers. De Constellation was van Djakarta op weg naar Londen en het toestel zou op Kallang Airport een tussen landing maken. Plotseling schoot er een steekvlam uit het toestel en oog getuigen zagen hoe de gehele machi ne in een felbrandend wrak verander de. Men zag enkele mensen uit het vuur kruipen en dit bleken de be manningsleden te zijn, die dan ook op één na _de ramp hebben over leefd. De passagiers kwamen alle om het leven. Toen men na 2 uur het wrak kon naderen, vond men nog slechts hun verkoolde lijken. Eén der Nederlanders, die het le ven verloren, is de 31-jarige B.P.M.- employé, Pieter Nieuwland. die met verlof op weg naar Nederland was. Het andere Nederlandse slachtoffer was de heer G. Hoffman, vertegen' woor.diger van de Borsumij. in Brits West-Borneo. Er waren acht vrouwen onder de slachtoffers. Een dramatisch moment, vastgelegd op de plaat: redders slepen een slachtoffer van de vliegtuigramp op het Kallang vliegveld bij Singapore uit de vlammen. EEUWFEEST CHK. NAT. SCHOOL De Christelijke Nat. lagere school alhier, bestaat binnenkort honderd jaar. Het eeuwfeest van deze oudste Christelijke school in Zeeland wordt gevierd op 7 en 8 April-a.s. Woensdag 7 April is er alleen een kerkelijke plechtigheid. Donderdag 8 April is er eerst een feest voor de kinderen; des middags wordt in het Chr. Lyceum een receptie gehouden en des avonds volgt dan de feestver- gadering in de zalen Krijger. Een fraai uitgevoerd gedenkboek is verschenen en zal aan de leden der schoolvereniging, de ouders der leerlingen en alle oud-leerlingen, waarvan er nog een tweeduizend in leven zijn van de 3500, beschikbaar worden gesteld. Van 31 Maart af zal de school aan de Westwal geïllumineerd worden. DE ALLIANCE FRANgAISE Woensdagavond a.s. organiseert het jonge comité der Alliance Francaise te Goes zijn eerste lezing in hotel „de Korenbeurs". De spreker zal zijn de heer P. Bellaunay, attaché culturel van de Franse Ambassade en lector aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam, die als onderwerp geko zen heeft ..Markante figuren uit de moderne Franse literatuur". Tot de nieuwe vereniging traden reeds hon derd leden toe. VOORSCHOTTEN BIJZONDERE SCHOLEN B. en W. stellen de raad voor de volgende voorschotten, voor de bij zondere lagere scholen over 1954 vast te stellen: R.K. Jongensschool f 5871; R.K. Meisjesschool f 5527: R.K. Meis jesschool iVGLO) f 1959; R.K. Ulo school f 6573; Herv. school f 17.904; Herv. school (VGLO) f 1312; Chr. school f 6762 en f 2568; Chr. Ulo school f 6951 en Geref. school f 2860. BURGERLIJKE STAND Geboren: Jacoba d.v. A. v. d. Lin de-de Bruijne: Marinus z.v. H. Wee- zepoel-van Gelder; Hendrik z.v. R. Suurenbroek-Goedhart: Willem z.v. M. van Zweeden-Rejack; Dirk z.v. B. Schipper-Nederiof; Willem z.v. M. Ro- bijn-v. d. Kreeke; Ceiastina d.v. J. v. Fraassen-Landman; Jozina d.v. S. Saaman-Janse. Overleden: R. van Putten ,12 mnd. d.v. J. v. Putten-Pols. Huw.aangifte: W. Ubbink 34 j. en H. Wormgoor 19 j.: W. Noordermeer 30 j. en N. Hooglander 32 j. T uitenant-Kolonel W. Kloppenburg van het Wapen der Cavalerie, zou, aldus de Maasbode, de opvolger wor den van de gouverneur der Ko ninklijke Militaire Academie te Breda, brigade-generaal K. Puffius. Deze zal, zoals wij reeds meldden, dit jaar zijn militaire loopbaan beëindigen door de dienst met pensioen te verlaten. Overste W. Kloppenburg is Gronin ger van geboorte, en werd 1 Augustus 1933 tot officier bevorderd. ÏV/IGR. W. MUTSAERTS zal OD Vrij- m dag 18 Maart in de Kathedrale Basiliek van St. Jan te 's-Hertogen- bosch het pontificaal jaargetijde ce lebreren voor ziin voorganger, wijlen Mgr. A. F. Diepen. VALMA heeft voor Uw auto het juiste onderhoudsmiddel Op 24 en 25 Maart FNE Brandweer-Inspectie te Breda zal op Woensdag 24 en Donderdag 25 Maart het vrijwillig brandweer personeel der gemeenten Axel, Clin- ge. Hulst, Vogelwaarde, Zaamslag cn Zuiddorpe het examen brandwacht 2e klasse afnemen. Mede op verzoek van de deelne mers zal de bekendmaking van de uitslag van het examen vermoedelijk plaats vinden op Donderdag 25 Maart a.s. te 20.00 uur in de zaal „De Ster" te Hulst, waarna de diploma's aan de geslaagden zullen worden uitgereikt. Benelux-conferentie P"EN DER VELE Benelux-problemen nameljjk dat betreffende de in voer van vis beneden de 40 cm., was Zaterdag onderwerp van gesprek toen minister Mansholt en zijn Bel gische ambtgenoot op „Anneville" te Ulvenhout bijeen waren. Zij .besloten, aan het Benelux-mi- nisterscomité, dat op 27 Maart in Brus sel bijeenkomt, voor te stellen, de de finitieve vrijmaking van de handel in deze vis, twee jaar op te schorten en tot dat moment een zekere contingen- tering te handhaven, die geleidelijk verruimd kan worden. Voorgesteld zal verder worden, een vergroting van het contingent voor gepelde garnalen van 100 tot 200 ton per jaar. Voor on gepelde garnalen zal invoer tot maxi maal 500 ton mogelijk zijn, doch slechts indien de marktontwikkeling daartoe aanleiding geeft. z Hoofdplaat WIJZIGING TELEFOONUREN Wegens toeneming van het plaatse lijk telefoonverkeer heeft het Tele foondistrict Breda de openstelling tot het voeren van telefoongesprekken ge wijzigd. Deze wijziging houdt in, dat voor hen, die niet in het genot van een doorverbinding zijn, de mogelijk heid tot telefonren met een uur n.l. tot 9 uur 's avonds is verruimd. Daarmede werd een uur gewonnen, doch men is helaas nog ver verwijderd van de zozeer gewenste dag- en nacht-openstelling. (Advertentie) ANTWERPEN. Kon. Nederl. Schouw burg: De klucht van de brave moor denaar. DE KLINGE. Kinema van Dijck 19.30 uur: De handlanger en Boven de glorie. HULST. Bioscoopgebouw, 20 uur: Ver zwegen verleden. MIDDELBURG. Electro: <Paula. Schouwburg: Treinroof in Missouri. OOSTBURG. Ledel 20 uur: De schat gravers van Doodskopeiland. SAS VAN GENT. Olympia theater 20 uur: Happy Landing. TERNEUZEN. Luxor 20 uur: De on dergang van de Titanic. VLISSINGEN. Alhambra: Geluidsbar rière. Luxor: Pas op voor zakkenrol lers. ANTWERPEN. Kon. Nederlandse Ope ra: De vlucht van de brave moorde naar. Kon. Vlaamse Opera 20 uur: Werther. HULST. Bioscoopgebouw 20 uur: De serteur van het legioen. SAS VAN GENT. Olympia-theater 20 uur: Intriges in het Oosten. TERNEUZEN. Luxor 20 uur: De zil veren zweep. 8. door „WU?" stamelde Alan. „Ik breng Je een eindje de rivier op, naar een Indiaan, die ik ken", zei Jo an. alsof het de gewoonste zaak ter wereld was. „Die zal ,1e een uitrusting geven en Je de weg naar de Panhandle wijzen". Het touw gleed uit Alans handen. ,,Ga jij mee?" stotterde hij; „dat meen Je niet?" „Natuurlijk wel! Anders kom Je er zeker niet. Je kent de streek niet, Je zou Luke Kaneewaugh niet vinden, Je zou niet terecht komen. Ik ken dc ri vier als mijn zak. Iemand moet Je de weg wijzen en er is niemand anders dan ik. Ik vertrouw niemand hier ln Lac L'Outre. Ik moet zelf meegaan". „Maarmaar dat gaat eenvoudig niet, meisje! Ik wil het niet hebben. Het zou gevaarlijk zijnhet zou vre selijk gevaarlijk zijn. Denk daar eens aan! Denk aan de patrouilles, die me zullen achtervolgen. En de schietpar tijen, als „Als Hi met je meega, wordt er niet geschoten. We komen zonder moeite weg." „Ik geloof er niets van! Morgen staan er al posten op wacht van hier tot aan de Splitsing. Twee dozijn mannen staan me met een geweer op te wachten „Daarom ga 'k juist mee. Je moet bij nacht reizen en dat kun jij niet, omdat je de streek niet kent. Als ik je alleen liet trekken, had ik je beter in de gevangenis kunnen laten". Alan weifelde. Voor zijn eigen wel zijn was dit ongetwijfeld de beste op lossing. Zij kende de rivier en kon hem vlugger van Lac L'Outre weg voeren. Die Indiaan van haar kon hem aan winterkleren helpen en hem de weg door het gebergte wijzen Haar plan ruimde alle hinderpalen tussen hem en Alaska uit de weg. Maar haar welzijn dat was een andere kwestie. „Je krijgt last met de politie, meis je". weerlegde hij. „en grote last ook. Een verdachte uit de gevangenis te helpen en hem te laten ontvluchten daar staat gevangenisstraf op". „Dat zouden ze dan eerst moeten bewijzen en dat kunnen ze niet". Zij stampvoette ongeduldig. „Spreek me toch niet tegen! Waarom doe je niet wat ik zeg? Ik heb je toch uit de ge vangenis gehaald? Dacht je dat ik mee zou gaan als ik niet beslist moest"? „Je hebt al meer dan genoeg voor me gedaan", zei Alan beslist. Hij stap te in het water, tilde haar uit de ka no en zette haar aan wal. „Je gaat niet mee. en daarmee uit!" Een ogenblik spartelde Joan om los te komen en weer in de kano te klau teren, maar toen gaf zij het op en keek Alan aan. „Alan, luister, naar me". Haar ern stige toon maakte dieper indruk dan haar ongeduldige redenering. ..Je denkt, dat je de toestand hier in Lac L'Outre overziet. Dat doe je niet, Alan; je ziet alleen de buitenkant. Je weet niet waarmee je te kampen hebt, geloof mij. En als ik je nu zeg, dat ik met je mee móét gaan, wil je mij dan ook geloven?" Op deze smeekbede wist Alan niet te antwoorden, aangezien hij geen flauw idee had waarop zij doelde. Zij wist blijkbaar meer van de zaak dan hij Er scheen meer in Lac L'Outre voorge vallen dan enkel moord en beroving; iets. waarvan hij geen begrip had. Joan aanziende besefte hij, dat zij enig persoonlijk belang had bij zijn ontvluchting. Medelijden en vriend schap alleen waren geen voldoende reden. Terwijl hij nog overwoog of hij Joan zou meenemen, hoorde hij verwarde kreten uit de richting van het post huis. Hij wendde zich snel om en tuurde door de bomen zag lichtjes bewegen mannen met lantaarns om het politieposthuis. „Grote goedheid!" hijgde hij, „Nor man heeft mijn vlucht bemerkt Zij zoeken mij, Joan. Die grote mesties is zeker bijgekomen en heeft alarm geslagen". Joan steeg in de kano. ,Zet af als je tenminste uitge praat bent. Ze pakken ons niet lu deze mist'". Alan keek nog eens naar de post. waar men hem overal zocht, en toen naar Joan. „Jij schijnt precies te weten wat Je wilt. en dat is maar een geluk, want ik weet het werkelijk niet!" Hij zette de kano af en sprong erin. „In orde; als je dan met alle geweld meemoet, zullen we maar gaan". Ze grepen de riemen, gleden de duistere rivier op en roeiden stroomop waarts. HOOFDSTUK III. In de kille, vale morgenscemering bereikten zij de volgende dag de mond van de rivier de Dunbar en gingen aan land. vermoeid en koud na een hele nacht roeien. Een grijze mist rees op van de ijzi ge Sulteena, hing als een deken over de rivier en reikte tot halverwege ae boomgrens. De bomen dropen en je kon maar een klein eindje voor je uit zien. De ingewoon zware mist van die nacht had hen verschillende keren bijna doen verongelukken, als hun licht bootje op rotspunten of drij vende boomstammen stiet, maar het had ook de snelle politieboot verhin derd om uit te varen en hun een flin ke voorsprong gegeven. Als schuilplaats voor die dag koos Alan en dichte opeenstapeling van be moste rotsblokken uit, vanwaar Joan en hij zowel de Dunbar als de Sul teena konder overzien. (Wordt vervolgd). DINSDAG 16 MAART 1954 HILVERSUM I. 402 METER. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. VPRO: 7.50 Dagope ning. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.45 ld. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Geestelijke liederen. 9.25 De groenteman. 9.30 Wa- terst. 9.35 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 V. cl. zieken. 11.30 Tenor en piano. 12.00 Interv. en granL 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 V. h. plattel. 12.40 Orgel en pia no. 13.00 Nws. 13.15 Med. en gr. 13.30 Lich te muz. 14.00 „Wij ontdekken Amerika", caus. m. muz. 14.30 Gram. 14.40 Schoolradio 15.00 Gram. 15.15 V. d. vrouw. 15.45 Gram. 16.30 V. d. jeugd. 17.30 Lichte muz. 17.45 Rep. of gram. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Mil. caus. 18.40 Gram. 18.55 Paris vous parle. 19.00 V. d. kind. 19.05 Fanfa- re-ork. 19.30 Pianorecital. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.35 Lichte muz. 21.55 Meded. 22.00 Gram. 22.05 Dansmuz. 22.45 „De woelige wereld", caus. 23.00 Nws. 23.15 New York calling. 23.20-24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 METER. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kalender. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 9.00 V. a vrouw. 9.40 ..Lichtbaken", caus. 10.00 V d. kind. 10.15 Gram. 10.30 Franse chan sons. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Schoolra dio. 11.50 „Als de ziele luistert", cays. 12.0Q Angelus. 12.03 Metropole ork. 12.20 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en Kath. nws. 13.20 Promenade ork. en sol. 14.00 Leden v. Residentie-ork. en soliste. 14.40 „Pagliacci", opera (Proloog en le acte). 15.30 „Ben je zestig?". 16.00 V. d. zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 V. d. jeugd. 17.15 Felicitaties v. d. jeugd. 17.45 Regerings- uitz.: „Nederland en de wereld: Uitwisse lingsprogramma: Indrukken uit Nieuw Zeeland", 18.00 Balletmuz. 18.20 Sport- praatje. 18.30 V. d. jeugd. 18.52 Act. 19.00 Nws. 19.10 Gram. 19.15 „Het Boek der Boeken". 19.30 De gewone man. 19.35 Gram. (Intermezzo: plm. 19.50 „Vader doet de vaat"). 20.30 Lijdensmeditatie. 21.30 Omr. ork. en solist. 22.20 Gram. 22.25 Pianorecital. 22.45 Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nws. 23.15-24.00 Gram. BRUSSEL, 324 METER. 11.45 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.30 Orgelsp. 16.00 Omr. ork. 16.30 Orgelsp. 17.00 Nws. 17.10 .Gram. 17.15 V. d. kleuters. 17.30 Meisjeskoor. 17.50 Boekbespr. 18.00 V. d. jeugd. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Pianorecital. 19.50 Caus. 20.00 Verz. progr. 20.15 V. d. vrouw. 21.00 Omr ork. 22.00 Nws. 22.15 Kamermuz. 22.55-23.00 Nws. BRUSSEL. 484 METER. 12.00 Omr. ork. 13.00 Nws. 13.20. 14.45. 15 00 en 15.45 Gram. 16.05 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.15 Verz. progr. 13.30 Omr koren. 18.45 en 19.15 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Omr. ork. en sol. 20.50 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Franse muz. 22.55 Nws.

de Stem | 1954 | | pagina 2