Koningin Juliana onthulde monument te Eede Kerkdiefstal in Til bun EENZAME OUDE VROUW OM HET LEVEN GEBRACHT r T s j echoslowaakse j ager schoot op Amerikaanse vliegtuigen Gratis reizen naar Lourdes Betty iVIelhado teruggevonden PRIJS REISS Hier keerde de Landsvrouwe terug „Ik ben blij in Zeeuwsch-Vlaanderen te zijn Comité van aanbeveling Landing van de Unie-troepen Scelba houdt een donderspeech Oucl-minister FATEMI gegrepen Feministen in hongerstaking Bakker in Baarle-Nassau de ed gruwelijke ontdekking Onderzoek ivijst in de richting van roof Dorp in opschudding "N 14 rekenen gratis standig ïstmeisje htsterie Lach ai mom i /h en on ner cwcns FANTA5AR DAGBLAD VOOR ZEELAND Herinnering aan 13 Maa <943 ontroerde duizendkoppige menigte .,Ik was de eerste..." Ketting gestolen van Mariabeeld Droog weer Praag protesteert Actie Zonnewijzer In Belgisch klooster V riendschapsverdrag Pakistan-V. S. Een schat op de vuilnisbelt aankleding bij de grote :n mooi kar- frisse cocos- l pracht col- moet komen a U: ;leuren, voor .75 p. mtr. ile collectie c.m. breed, ►.75 P- mtr. Hen dessins. 0 en 200 br. .85 P- mtr. axminster, smyrnakar- voor 115— schoorsteen- ar handweef 16.65 EL-RECLAME: Dor 90 >or 125 301- 175 10 33 nodern oor U EN bij gevraagd voor dag en nacht in klein gezin te Rotterdam. Lief voor kinderen R. NIJMAN, ïaven 37, Rotterdam, 0296. 957-00 as 17e lijst 1226 11485 12787 13216 '418 18912 19195 2U108 1648 3666 3833 4670 Ï4UU 7603 7717 8604 3362 13393 13390 134U1 6186 16843 17210 17536 1255 21522 /AN DER STEEN 1 at muwmtirum ■mm mnspmm! Brana Tmien 94e JAARGANG No. 20979 Uitgave: N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda, Reigerstraat 16. Tel. Redactie: 8181, Admi nistratie 8778 Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: C. Jv. Hootegem, Mr. Dr. A. JJM. Mes, Mr. H. B. L. de Rechter, L. J. v. 't Westende, P. V. M. Vercauteren. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling 1 5.85 per kwartaal, per post f 6.55, per week (uitsluitend bij niet-post- bestell.) t 0.45. - Incasso wordt berekend. Losse nummers 13 cent. Postrek. no. 278841. Voor God, Koningin en Vaderland MAANDAG 15 MAART 1954 Advertentieprijs voor de gehsle oplage f 0.30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.30 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra, inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te gevên, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES Westsingel 98, Telefoon no. 2236 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 - (Bijbureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601, OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) (Van onze speciale verslaggever). JTEDE, HET VLASSERSDORPJE aan de grens in West-Zeeuwsch-Vlaan- deren, herbeleefde Zaterdag die gloriedag toen, precies negen jaar ge leden, Koningin Wilhelmina, na vyf jaar van haar volk gescheiden te zijn geweest, naar Nederland terugkeerde. Zo groot als toen de ontroering van de Eedenaren geweest is, zo groot was eergisteren het enthousiasme, toen Koningin Juliana het fraai monument, dat voortaan de gedachtenis aan het historisch gebeuren van 13 Maar 1945 levendig zal houden, onthulde. Niet alleen Eede heeft een grote dag beleefd; geheel Zecuwsch-Vlaan- deren, dat de Koningin tijdens een snelle tocht de eer van Haar bezoek aandeed, begroette zijn Landsvrouwe met grote blijdschap, waaraan de schrale Maartse wind geen afbreuk kon doen, DRECIES op tijd voer de „Ooster- schelde", getooid met de konink lijke standaard, 's morgens de Bres- kense haven binnen en na de begroe ting op de zij steiger, bereidde een gro te menigte de Koningin een hartelijk welkom op Zeeuwsch-Vlaamse bodem. Schoolkinderen zwaaiden hun vlag gen en door een met moeite door de politie vrijgehouden opening in de juichende menigte bereikte H.M., ge kleed in een persianer bontmantel en lila hoedje met voile, de auto. Door een met vlaggen getooid Bres- kens en het uitgelopen Schoondijke, reed de stoet naar Oostburg, waar een DE NEDERLANDSE regering heen besloten tot deelneming aan de con ferentie van Genève. IN NEW-YORK belde 'n Portoricaan de politie op, om te zeggen, dat hij van plan was, president Eisenhower te doden. Voor dit gesprek uit was, werd hy al in zijn kraag gepakt. DE POLITIE heeft een slager uit het dorp Ursem (N.H.) aangehouden om dat zij hem ervan verdenkt, zijn eigen zaak in brand te hebben gestoken, met het oog op de uitkering van de brandverzekering. DE NEDERLANDSCHE BANK deelt mee, dat besloten is, het tot dusverre bestaande deviezentechnische onder scheid tussen locaal en internationaal verhandelbare binnenlandse effecten op te heffen. DE ALGEMENE militaire pensioen- bond heeft tijdens een protestverga dering in Amsterdam, besloten een voorschot van f 300 te vragen op de beloofde pensioentoeslagen, die al dus de bond per 1 Januari moeten ingaan. OPA KLIJZINGS pijprokersclub in Purmerend lanceert het idee, om naast Moederdag, Vaderdag en andere dagen, een wereld-pijp- rookdag in te stellen, die dit jaar op 17 April zou vallen. korte plechtigheid plaats vond. In de gevel van het huis van no taris J. Mijs onthulde de Koningin een gedenksteen, waarop de volgende woorden: ,,Bij de terugkeer van H.M. Koningin Wilhelmina op 13 Maart 1945 in Haar land, was dit het eerste huis ;n bevrijd Nederland dat H.M. bezocht. Deze steen is onthuld op 13 Maart 1954 door H.M. Koningin Ju liana". In dezelfde kamer als waar negen jaar geleden Haar Moeder tijdens de intocht in bevrijd Nederland de thee gebruikte, dronk Koningin Juliana nu als gast van de heer en mevrouw Mijs met haar gevolg een kopje koffie. De Nieuwstraat was stampvol enthousias te Oostburgenaren, die door de poli tie en padvinders ternauwernood in bedwang konden worden gehouden. Hierna ging de tocht naar Aarden burg, waar H.M. in het fraaie gemeen tehuis werd ontvangen. Met vlag getjes zwaaiende schoolkinderen zon gen de Koningin toe. Voor het eerst in de historie waaide hier de konink lijke standaard. Daarna reed de lange stoet van wa gens in hoog tempo door naar het kleine Eede, dat zijn gewone rust en stilte voor deze dag had prijsgegeven. Een onafzienbare rij auto's, toebeho rend aan de Talrijke genodigden, flan keerde dc weg en rond het monument, waarvan de zuil met de driekleur was bedekt, had letterlijk geheel Eede zich geschaard. Een enorm aantal autoriteiten woon de de onthulling, een sobere maar treffende plechtigheid, bij. Behalve de commissaris der Koningin, jhr mr A. F. C. de Casembroot, H. A. A. Baron Collot d'Escury, Kamerheer in buiten- genwone dienst en de leden van Ged. Staten, mr dr A. J. J. M. Mes, A. Schout en C. Philipse, die de gehele tocht meemaakten, hadden zich hier bij het gezelschap gevoegd generaal mr H. J. Kruis, die destijds Koningin Wilhelmina vergezelde, minister dr L. J. M. Beel en de heer M. van den Boogaerde, gouverneur van Oost- Vlaanderen, namens Koning Boude- wijn van België. Vele andere militaire en politie autoriteiten, alle burgemeesters van Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen, de vervaardiger van het monument, beeldhouwer P. Roovers en zijn echt genote enz. enz., vormden tezamen een enorme menigte. (Vervolg op pag. 2). VY/ELLICHT ben ik de eerste! Nederlander geweest die Ko-< ningin Wilhelmina na haar terug- keer op vaderlandse bodem wel-, kom heb mogen heten", zo ver telde ons de heer J. Roozen uit Eede. „Tezamen met enkele vrien-| den wilden we II.M., toen we het verblijdend gerucht van haar te rugkeer vernamen, kost wat kost een triomfantelijke intocht berei den. *Een driekleur was spoedig gevonden en met het ontplooide dundoek namen wij post op de weg. Eindelijk kwamen enkele auto's opdagen en de wagen van de Koningin stopte vlak voor onze vlag. Ik kon mijn aandoening niet meer bedwingen; ik klopte tegen de ruit van het portier en lang zaam ging de autodeur open. Vol ontroering mocht ik Hare Majes teit- de hand drukken!.' ■y JET GROTE ontsteltenis heb ben de katholieken van Til burg, doch in het bijzonder de parochianen van de Fatimakerk aldaar, moeten ervaren, dat schennende handen zich hebben uitgestrekt naar het beeld van O. L. Vrouw van Fatima, dat in de naar Haar genoemde kerk stond opgesteld. Het beeld van de Moeder Gods, dat in een nis, achter in de kerk staat en dat het middelpunt is van een grote devotie, is Vrijdag waarschijnlijk in het middaguur, toen de kerk ver laten was beroofd van een gouden ketting van 1.60 lengte, die het sier de. Ook het gouden, met een juweel versierde kruis, dat aan de Rozen krans hing, die het beeld in de han den had, is gestolen. Vrijdagmiddag werd de vermissing ontdekt. Voor 't beeld had de heilig schenner één van de bidstoelen ge plaatst en door hier op te klimmen, kon hij het beeld bereiken. Het is niet uitgesloten, dat een handlanger bij de kerkdeur de wacht hield. De diefstal is bovenal een vloek waardige daad. door het heiligschen- nende karakter ervan. Daarnaast ver tegenwoordigde de ketting en het gouden kruis ook een grote materiële waarde. Hoe groot de ontsteltenis van de parochianen is, bleek wel Zondag avond, toen er een Plechtig Lof van Eerherstel werd gecelebreerd. Zelden zag O. L. Vrouw van Fatima zoveel getrouwen aan Haar voeten. Het R. K. Migratiecongres /OOR het tw eede congres van de internationale, katholieke migra tiecommissie. dat in September op kasteel Bouvigne bij Breda zal wor den gehouden, is een comité van aan beveling samengesteld. Voor Nederland ivebben hierin zit ting: mgr Paolo Giobbe, Pauselijk In ternuntius, mgr dr A. M. J. H. Hans- sen, als vertegenwoordiger van het Episcopaat en verder de ministers Beel en Suurhoff. In de commissie van voorbereiding, belast met de organi satie van het congres, heeft o.m. de Commissaris der Koningin in Noord- Brabant, prof. dr J. E. de Quay, zit ting. BARBARA HUTTON, meermalen mil lionnaire, zal gaan scheiden van haar vijfde echtgenoot, de diplomaat Por- firo Rubirosa. Deze is nog 'n groentje (pas 4 maal getrouwd). Het paar scheidt in de beste harmonie. VANDAAG BEGINT in Bordeaux het proces tegen de 57jarige Marie Bes- nard, die beschuldigd wordt van moord op een dozijn mensen, waar onder haar eerste en haar tweede echtgenoot. DE INTERNATIONALE tinovereen komst, die beoogt de tinprijzen te stabiliseren, is nu ook namens de Ne derlandse regering ondertekend. IN HONGARIJE zijn weer enkele autoriteiten waaronder het oud-hoofd van de staatsveiligheidsdienst, tot le venslang veroordeeld. Onder hen is de man, die indertijd kardinaal Mind- szenty verhoord heeft. Zijn methoden zyn nu op hemzelf toegepast. Ook hij bekende „verraad". EEN 19-JARIGE recruut uit Drach ten, die pas 4 weken onder dienst was, werd tijdens een veldloop waar aan hij met zijn peloton deelnam, door een hartverlamming getroffen. DE SYRISCHE regering heeft zich beklaagd over een „weloverwogen verrassingsaanval" van twee Israëli sche schepen op twee Syrische, mili taire posten op de Oostelijke oever van het meer van Tiberias. IN HET ZICHT van de haven van Bombay is 'n Indiase vrachtboot van 800 ton gekapseisd en gezonken, Van de 38 opvarenden worden er nog 20 vermist. Weersverwachting, geldig tot vanavond: Droog weer met vrij krachtige tot matige wind tussen O. en N".-Oost Zwaar bewolkt met plaatselijk opklaringen. Dezelfde of iets ho gere temperaturen. Vandaag: Zon onder 18.43 uur. Maan op 14.32 uur. Morgen: Zon op 6.54 uur. Maan onder 5.36 uur. Het is ons een bijzonder voorrecht en genoegen onze lezers deze ex. clusieve foto te kunnen aanbieden Wij zijn daartoe in staat, omdat Hare Majesteit zo welwillend was om speciaal voor onze fotograaf te poseren. In haar gezelschap bevin den zich (van links naar rechts) H. A. A. Baron Collot d'Escury, bur gemeester C. J. van Hootegem van Hontenisse, Jhr. mr A_ F. C. de Casembroot en burgemeester mr F. J. Schliiter van Graauw. De opname werd gemaakt in het gemeentehuis van Kloosterzande. Het moment van de onthulling: naast H. M. de Burgemeester van Eede, de heer J. M. A_ C. va.n Dongen. JTR ZIJN meer gegevens hekend ge worden over een incident in het luchtruim boven de Westduits-Tsje- choslowaakse grens, waalvaii wij Za terdag terloops gewag maakten. Nu is gebleken, dat de aanvaller 'n Tsjechoslowaakse jager, van het type „Mig" was, dat enkele schoten afvuur de op twee Amerikaanse militaire vliegtuigen, die de koers waren kwijt geraakt en zo de Tsjechische grens hadden gepasseerd. De regering van Tsjecho-Slowakije heeft tegen de ..schending van Tsjechoslowaaks ge bied" geprotesteerd. De twee Ameri kaanse vliegtuigen zouden van de „Mig-jager" bevel hebben gekregen, te volgen, waaraan geen gehoor werd Indo-China ZATERDAGMORGEN hebben Frans- Vietnamese strijdkrachten een stoutmoedige landing uitgevoerd in Midden-Vietnam en de stad Quinhon bezet. Tegelijkertijd rukten ook uit het Zuiden unie-troepen op, en maakten contact met de invasie-troepen. De marine bezette het schiereiland Fou- cat, dat de toegang tot de haven van Quinhon beheerst. De burgerbevolking van Quinhon was door de rebellen weggevoerd. De Vietminh antwoordde Zaterdag nacht op dit offensief, met een aanval op het kamp van Dien Bien Phoe, 300 km. ten Westen van Hanoi. De rebel len slaagden erin twee positiestellin gen van het kamp te bezetten, maar hun hoofdaanval werd afgeslagen. Zij verloren naar schatting 1000 man. gegeven. De jager maakte daarop van zijn wapens gebruik. De aangevallen vliegtuigen, die een oefenvlucht maak ten, zijn veilig geland. Er waren geen slachtoffers. DE ZAAK MONTESI Kroongetuige in het procse verdmenen F\E ITALIAANSE premier, Mario Scelba, heeft de hoofden van alle regeringsdepartementen bijeenge roepen en hen krachtig toegesproken. Hij verklaarde, dat de regering van plan is, het gehele Italiaanse be stuursapparaat grondig te herzien. Aanleiding tot dit alles is het pro ces, dat zich beweegt rond de dood van een 23-jarig meisje, Wilma Mon- tesi, waarvan is gezegd, dat zij, door toepassing van verdovende middelen, in zee aan de verdrinkingsdood zou zijn prijsgegeven. Oe namen van voor aanstaande Italianen zijn in verband daarmee genoemd. Het proces heeft een dramatische wending genomen, door de verdwij ning van de kroongetuige, Adriana Bisaccia. Zij zou een brief hebben ontvangen, waarin haar werd gezegd, dat zij moest betalen voor de dood van Wilma Montesi. Adriana Bisaccia was één van de meisjes, die aanwe zig zouden zijn geweest bij de „or giën", waarvan in het proces telkens sprake is. Markies Ugo Montagna, die in ver band met deze zaak beschuldigd wordt, heeft een lijst gepubliceerd van „vrienden", onder wie zich offi cieren van de carabinieri-politie van Rome bevinden. Hy heeft gedreigd nog meer namen bekend te maken, indien de politie nog meer onthullin gen over zijn verleden en zyn tegen woordige optreden aan het licht doet komen. A AN DE ACTIE „Zonnewijzer" die de verspreiding van het Oude Testament op een ongekende schaal beoogt, is een wedstrijd verbonden, die tien prijswinnaars zal opleveren. Wanneer een lid van een gezin een prijs wint, dan betekent dit voor het hele gezin behalve de kinderen be neden de 12 een gratis bedevaart van 12 dagen naar Lourdes. Deelne mer kan ieder zijn, die een exemplaar van het Oude Testament ontvangt. TTE 13-JARIGE Betty (Rebecca) Mel- hado, écn der twee verdwenen Joodse oorlogswezen, is Zaterdagmor gen gevonden in een aan een Belgisch klooster verbonden school. Diezelfde middag is het meisje ter beschikking van de Voogdijraad in Amsterdam gesteld. Aan het toezicht van de Voog dijraad is zij 5 jaar onttrokken ge weest en in deze tijd werd zij drie maal ontvoerd. De Nederlandse justitie zoekt nog naar het tweede, verdwenen oorlogs- weesje, Anneke Beekman, dat sinds 25 Februari 1949 spoorloos is. Men had inlichtingen over de verblijfplaats van dit meisje, maar toen ter plaatse een onderzoek werd ingesteld, bleek zij wederom te zijn verdwnen. Het Nederlands-Israëlitisch kerk genootschap heeft als zijn mening te kennen gegeven, dat de katholieke overheid in deze kwestie (die met „kindderroof" wordt betiteld) niet die uitspraken heeft gedaan, die men had mogen verwachten. Er wordt weder om een beroep op de katholieke auto riteiten gedaan om mee te werken aan de opsporing van Anneke Beek man. In deze geest zijn telegrammen gestuurd naar de Aartsbisschop-coad jutor en aan Mgr van Roey te Me- chelen. WEER STAAT VAN BELEG IN TEHERAN Na arrestatie een aanslag JN TEHERAN, de Perzische hoofd stad, waar na de onlangs gehou den verkiezingen de rust was weerge keerd, is thans de staat van beleg op nieuw afgekondigd. Aanleiding was een reeks schokkende gebeurtenissen, waaronder de arrestatie van Hoessein Fatemi, de ex-minister van Buiten landse Zaken uit de regering Mossa degh, die sinds de val van deze rege ring spoorloos was. De 35-jarige oud-minister werd sla pend aangetroffen in een schuilplaats IN EGYPTE Vi'ouwen eisen kiesrecht w/IJ VOEDEN ons met sinaasap- *5 pelsap en idealisme", zo is de strijdkreet van een groot aantal Egyp tische vrouwen, die in hongerstaking zijn gegaan om haar eisen betreffen de het toekennen van politieke rech ten, kracht bij te zetten. De vrouwen willen deelneming aan het werk van de Grondwetgevende Vergadering. Zij wilden niet van maaltijden weten, zolang haar geen positieve toezeggingen zijn gedaan. Naguib heeft gezegd, dat de regering zelf geen beslissing kan nemen over het vrouwenkiesrecht e.d. De anti-Britse stemming in de Soe dan heeft vele Britse gezinnen doen besluiten hun vertrek met vacantie- verlof te vervroegen. (Van onze speciale verslaggever). gAARLE-NASSAU is sinds Zaterdagochtend in opschudding over een laag hartige aanslag. Een oude vrouw van 66 jaar, volkomen weerloos, is, vermoedelijk in de vroege avond van Vrijdag, neergeslagen, zodanig, dat ze er het leven bij inschoot. Het gebeurde in haar armoedig huisje aan de Nieuwstraat A 33. In de nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft Baarle, on wetend van dit drama, nog rustig geslapen. Pas om 9 uur in de ochtend heeft bakker Gulickx de oude vrouw, mej. M. L. S. Martens, in haar schaars gemeubeld keukentje gevonden. Het onderzoek van het parket heeft uit gemaakt, dat er wellicht sprake is van roofmoord. De linnenkast was over hoop gegooid. Of er inderdaad iets gestolen is, kan niet worden aangetoond. Niemand wist wat het vrouwtje, dat zeer eenzaam leefde, in liuis had. Wel wist men, dat zij over wat geld beschikte, maar veel zal ze er niet van in huis hebben gehad. IV/IEJ. MARTENS was gewend om rond half acht naar bed te gaan. Daar is ze Vrijdagavond niet aan toe gekomen. Juist rond die tijd moet de dader hebben ingegrepen. Nadat hij de aanslag heeft gepleegd, zou hij vol gens hetgeen men uit het onderzoek kan opmaken, het bed en de kast heb ben doorzocht. Meer weet men van het gebeurde zelf nog niet. Bakker Gulickx is Zaterdagochtend gekomen om het vrouwtje de bood schappen te brengen, die zij Vrijdag had besteld. Hij trof de achterdeur ge opend, maar op herhaald roepen kwam geen gehoor. Nog even heeft hij door een ruitje in schuurtje achter het huis gekeken, maar toen hij daar niets zag, is hij bij de buren om raad gegaan. Een buurvrouw, mevr. H. tie Bont. is meegegaan en samen zijn ze het huis gaan doorboeken. Eerst dc slaap kamer, waar men enkel het omwoelde bed zag, daarna de keuken. Tussen het fornuis en de tafel vond men het dode vrouwtje, met ernstige verwondingen aan beide slapen en aan de hals. Terwijl kapelaan van Zon gewaar schuwd werd (het huisje van de vrouw staat in de kom van het dorp, juist tegenover de pastorie) en de politie, waren er nog enkele andere buren binnen gegaan, die overigens spoedig verwijderd werden. Dokter Govaerts constateerde een geweldda dige dood. Het onderzoek van het par ket uit Breda kon dit al gauw beves tigen. Nog Zaterdagavond werd het stoffelijk overschot naar Breda over gebracht, waar vandaag sectie zal worden verricht. Woensdag om 10 uur zal in Baarle-Nassau de uitvaart plaats vinden. MIET ENKEL de laffe aanslag, maar ook het onderzoek door de plaat selijke politie-autoriteiten heeft op zien gebaard en de tongen in Baarle in beweging gebracht. Men weet er, dat het oude vrouwtje plannen had om spoedig in het gesticht te Gilze te gaan wonen. Men weet ook, dat het vrouwtje, dat uit een gegoede boeren familie stamt, geen broers of zusters meer had en dat ze slechts met zeer weinig mensen omging. Naast het onderzoek door het par ket en met de speurhond, heeft de Baarlese Rijkspolitie enige mensen uit die beperkte kennissenkring ver hoord, o.a. mej. B„ die met een auto van dc politie weer werd thuis ge bracht. Er bleek geen enkele reden te zijn om verdenking tegen mej. B. of iemand uit haar omgeving te koes teren. Ook een onderhoud met de he ren H. en W. leverde geen resultaat op. Uiteraard zijn, na het gebeurde in dit grensdorp, voelhorens uitgestoken in België. De indruk is echter, dat men daar niet met succes zal zoeken. in de buurt van Teheran. Hij had zich vermomd. Hij is beschuldigd van hoogverraad. Terwijl soldaten hem naar de ge vangenis brachten, werd Fatemi door een man uit het publiek met een mes aangevallen, terwijl een menigte „het bloed van de verrader" eiste. Fatemi liep vijf messteken op. Dank zij een snelle bloedtransfusie heeft men hem in leven kunnen houden. De dader. Djafarix geheten, toonde na de aanslag zijn bebloede dolk aan de menigte, stapte daarna kalm in een auto en reed weg. ,'F WORDEN momenteel onderhan delingen gevoerd over een Ame- rikaans-Pakistaans vriendschapsver drag. India ziet dit met lede ogen aan. hoewel het zich vooral bezorgd maakt over de militaire hulp van de V.S. aan Pakistan. Doch ook in Pakistan gaan stemmen op tegen deze militaire bijstand, met name die van de Pakistaanse opposi tie-leider, Pirmanki. Kasjmir, van alle gekrakeel de inzet, verwacht nu be zoek van de Indiase president, die de gewijzigde Grondwet, die zich uit spreekt ten gunste van aansluiting bij India, komt bevestigen. Aan Ame rikaanse militairen, die zich in Kasj mir bij de groep Amerikaanse waar nemers zouden voegen, zijn door In dia visa geweigerd. Nehroe noemde dezer dagen de waarnemers der V.S. „niet neutraal". f£EN MIJNHEER in Nijmegen was dezer dagen té voor zichtig. Toen hij op een avond de deur uit moest en zijn huis dus ongeheerd moest achterla ten, besloot hij zijn geldkistje, dat f 3700.- bevatte, zolang in de vuilnisemmer te deponeren, waar immers geen inbreker het zou zoeken... Er is trouwens geen inbreker geweest om dat te proberen. Maar de heer ver gat toen hij thuiskwam rijn bezit uit de vulgaire om- gering van theeblaren en as te redden en zo werd de vuilnis bak de volgende morgen op straat gezet'. Pas die middag kwamen een paar vuilnissor teerders met rode koppen bij de politie aan. om te melden, dat ze een schat haddc. gevonden. Gelukkig kon de eigenaar wor den opgespoord

de Stem | 1954 | | pagina 1