ELISABETH BAS DAMPO «PP Voetballers met klinkende Overleg tussen Ambonezen en Indonesische regering namen VOETBALPR OBLEMEN Niels overtreft Katholieke jongeren in kanaalzone Einstein 75 jaar 'Potters prijsvraag Na „Sunny Boy" een roofoverval Sjef van de Vijver in Limburg Machtig spel van Kees de Ruijter Raad voor sociale aangelegenheden Eerste bijeenkomst werd daverend succes Uw- Kalme fruithandel Doe aan mee de Onderzoek naar schade mosselpercelen HEIMWEE NAAR GEBOORTEGROND 5000 mensen zouden terucj willen In Indonesië In London F. C. tegen Voorlopig Ned. XI Impanis leidt nu MARKTEN DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 13 MAART 1954 J^E OPROEP van het voorlopige Bestuur van de Katholieke Jongeren Ge meenschap tot het hijwonen van een eerste bijeenkomst is door de Z. Vlaamse Jongeren in de Kanaalzone met grote geestdrift ontvangen. Ruim 150 jongeren uit alle groeperingen waren naar het Parochiehuis te Sluiskil gekomen om daar een actueel onderwerp door een deskundige te horen behandelen en daarna door eigen visie kenbaar te maken. (Advertentie* Art verfentie) Stop die nare hoest!. Het is verbazend wat één zo'n POTTER'S CATARRH PASTILLE vermag. Bij ieder tablet dat U op de tong laat smelten voelt U [onmiddellijke verruiming der luchtwegen en verzachting van de prikkeling in Uw keel. 7 gecombineerde geneesmiddelen wer- .ken effectief samen om de bacteriën te dodetr. Het hoesten bedaart- U haalt ruimer adem. Koop oog heden zo'n doosje a f. 0.95. bij apothekers en drogisten CATARRH PASTILLES JMP. Fa. H. TEN HERKEL, HILVERSUM Wilde prijsbeweging voorbij 1~)E handel op de Zeeuwse fruitvei- lingen is de laatste weken zeer kalm. Er is geregeld aanbod en de prijs blijft constant, maar de wilde prijsbeweging van de periode na de vorst is nu voorbij. Reeds enkele we ken wordt gewacht op het bericht, dat Frankrijk de import van 4.000 ton ap pels uit ons land zal vrij geven, doch dit laat nog steeds op zich wachten. Alleen In Goes zijn wekelijks nog flinke aanvoeren van goudreinette. De ze is in het bijzonder gevraagd voor de markt in West-Duitsland tegen prij zen rond 50 cent per kg .Jonathan wordt gekocht voor Enge land en West-Duitsland, terwijl ook de binnenlandse handel meekoopt. De prijs hiervan ligt rond 60 cent per kg. voor de huishoudkwaliteit. In verband met het geringe aanbod van groente is de vraag naar moes appelen en stoofperen eveneens be hoorlijk. St. Remy noteren thans van 35 tot 4o cent per kg. Het aanbod van deze stoofperen is echter zeer gering geworden. Woninggebrek en huisvredebreuk Q.J.H., los - werkman te Jtrniningen geëvacueerd te Nieuwdorp en E.G. eveneens geëvacueerd le Nieuwdorp waren naar Hansweert getogen en had den in 't noodgemeentehuis van Krui- ningen de wnd Burgemeester te spre ken gevraagd. Zoals zovelen wilden zij graag naar Kruinlngen terug. Hun woning was echter nog niet hersteld maar dan moest de burgemeester hen maar een andere woning toewijzen. De burgemeester zat met zijn handen in het haar. Gaarne had hij alle men sen wilen helpen, maar dat was ln deze toestand niet mogelijk. En toen volgde het verhaal van H. dat zo vele ontevreden mensen direct klaar hebben als het hun niet naar de zm is dat anderen wei een woning is toegewezen, maar hij Juist niet. De burgemeester begon dit te vervelen en vorderde tenslotte dat men de kamer zou verlaten, maar noch H. noch G. dacht hieraan. Eerst een huis toewij zen. eerder gingen ze niet weg. Ze moesten het in Middelburg dan maar eens te weten komen hoe men in Krui ningen met de toewijzing van de hui zen omsprong!! De politie moest er aan te pas komen en deze maakte proces - verbaal op omdat zij zich niet wilden,, verwijderen. In Middelburg weten ze het nu en beiden werden veroordeeld tot f. 10.— boete De K.J.G. die zich ten doel stelt, om de gemeenschapsgeest onder ne Katholieke jongeren te bevorderen, heeft gezien haar doelsielling. hij ham start, geen beter onderwerp kunnen uitzoeken dan ..Een politiek praatje' omdat door dc politiek de volksgemeen schap gediend wordt Dc spreker van de avond, dr L Albering. landelijk secretaris van de K V.P werd ingeleid door dhr W. Co- sen. De spontane bereidwiligheid van dr Albering om naar het verre Zeeuwsch Vlaanderen te komen heeft de jongeren sympathiek aange daan en inleider hoopte dat de eer ste kennismaking met deze jongeren groep nog lang zal heugen. Een bijzonder woord van welkom werd gericht aan de heren A. Locke- feer en ir Dikötter. Dhr Colsen wijst erop dat het niet de bedoeling van 'te K.J.G. is een programma van een ver eniging te doorkruisen. Men traent om vooral die jongeren, die buiten verenigingen staan, op te vangen en hen door het bevorderen van de ge meenschapsgeest tot de organisaties te brengen. DE EENHEID ("NP geanimeerde wijze besprak dhi Albering noe politiek moet wor den gezien. Als katholieken hebben wij een eigen visie, daar het op de allereerste plaats gaat, om de mens. Samenwerking van alle, kathctieken is nodig opdat de mens zijn voledig menszijn kan beleven. Het primaire doel van de politieke organisatie is het welzijn in zijn geheel bevorderen en van de groeperingen ln het licht van het geheel. Vervolgens wijst hij erop dat de om standigheden in ons land het nooaza kelijk maken dat de katholieken een zijn. Omdat het niet gaat voor een bepaalde groep op te komen maar voor het geheel, is het niet gewenst, er verschillende katholieke partijen op na te houden. Tenslotte wijst hij op de boodschap van het Episcopaat, waarin geadviseerd wordt, daar het gaat om hoge geestelijke belangen, eendrachtig samen te gaan. Naar aanleiding van dit politieke praatje ontwikkelde zich een geani meerde discussie en kwamen diverse zienswijzen naar voren. Nadat dhr Albering uit deze bespre kingen zijn conclusie had getrokken, dat slechts één katholieke partij vruchtbaar kan werken, sprak hij oe hoop uit. dat deze le bijeenkomst over zo'n eminent volksbelang, aan leiding mocht zijn. dat ieder in de toekomst over deze bespreking gaat nadenken en toetreedt tot die een heidspartij. toekomstplannen LIET ligt in de bedoeling van de Katholieke Jongeren Gemeen schap om dergelijke bijeenkomsten om de 2 a 3 maanden te houden. Van zelfsprekend zal in de volgende bij eenkomst politiek niet aan de orde komen en zal een ander actueel pro bleera onder de lpupe worden genomen. PROF. DR. ALBERT EINSTEIN, de vader van de Relativiteitstheorie en daarnaast bekend over de gehele wereld door velerlei andere activitei ten op het gebied van de natuur- en wiskunde, heeft op 10 Maart zijn 75e verjaardag gevierd. De markante figuur, die uiterlijk wel het stempel van de ouderdom draagt, is door de laren heen echter altijd dezelfde ac tieve vorser gebleven, aan wie de we tenschap internationaal veel dank ls verschuldigd. Voor de inzenders van de beste ant woorden op onderstaande vraag loven wij uit 25 kisten mei 50 Elisabeth Bas sigaren 25 kisten met 25 Elisabeth Bas sigaren 100 dozen met 10 Elisabeth Bas sigaren LIET bestuur der Visserijen op de Zeeuwse stromen heeft een com missie ingesteld, die een onderzoeit zal instellen naar de schade, die bij het dijkherstel is aangericht aan de in de Grevelingen gelegen mosselper celen. Tijdens het herstel van de dijk rondom dit eiland, is door de dienst „Dijkherstel Flakkee" een vaargeul ge graven. De bagger werd op de voor het eiland in de Grevelingen gelegen mos selpercelen geworpen, waardoor de mosselen zijn gestikt. (Advertentie) Verhalen uit liet boterland DE, Sas van Gentse drukker G. de M. had onder een partij druk werk 107 kg boter verstopt en pro beerde die over de grens te krijgen. In fegensteling met voorgaande zen dingen lukte de toeleg niet en greep de douane in. De politierechter ver oordeelde de M. tot twee weken ge vangenisstraf voorwaardelijk en ver beurdverklaring. x x Een andere boterzaak betrof de smokkelarij van dit vette product in balen vlaslakken. Op een zekere dag hielden de kom miezen een auto aan met 36 van die balen en in ieder zat 'n vaatje boter van 50 kg. Uit het onderzoek bleek dat de in Kieldrecht wonende hande laar de C. het zaakje op touw had gezet. T. in Nieuw-Namen wilde ook wel iets extra's verdienen evenals C. uit IJzendijke. Deze combinatie had eenmaal geluk, doch bij de tweede keer was het reeds mis. De politierechter veroordeelde C. tot acht weken, waarvan vijf weken onvoorwaardelijk en T. tot vijf we ken. Zonderlinge bewaker J. de B. te Sas van Gent, bewaker van de l'Azote had, zijn positie ten spijt, een stuk lood meegenomen van het bedrijf, dat hij bewaken moest. De politierechter veroordeelde hem tot twee weken gevangenisstraf. Twee jaar geëist tegen dader CEN OUDE MAN in Velsen had in een café bij twee jonge knapen gezeten en sammen hadden ze een borreltje gedronken. Ze zongen van ..Sunny Boy" en het was allemaal koek en ei. Maar toen de grijsaard het café had verlaten, werd hij in een donker steegje overvallen. De keel werd hem dichtgeknepen en men ont futselde hem zijn portemonnaie. De twee jongens van „Sunny Boy" wer den, als verdacht van de overval, aan gehouden. Eén van hen, die reeds voor de Haarlemse rechtbank moest terecht staan, verscheen nu voor het Amster damse Hof en hij hoorde twee jaar tegen zich eisen. De verdediger acht te het bewijs niet gëleverd, maar de vriend van verdachte zei, dat hij en zijn maat met de man in het steegje hadden gestaan en dat hij inderdaad een geluid had gehoord als van iemand die het benauwd kreeg. Het ziet er voor Sunny Boy dus verre van zonnig uit. Engelse voetbalclub bezoekt Aardenburg Het bestuur der voetbalvereniging Aardenburg is er in geslaagd om met Pasen" een bijzondere wedstrijd te organiseren. ty Op Eerste Paasdag zal namelijk de Engelse amateurclub Ravestone Ath letic Football Club" uit liet stadje Coalville een bezoek brengen aan Aardenburg en in het gemeentelijk sportpark tegen de. plaatselijke club spelen. De aftrap is bepaald op half vier. De sterkte van de Engelse ploeg is ongeveer die van een goede Neder landse 3e klasser. Beslissingswedstrijd te 's Heerenhoek De met zoveel spanning tegemoet geziene wedstrijd Kruiningen 1Le- wedorpse Boys i, welke de beslissing moet brengen wie van deze beide zich kampioen van hun afdeling kan noemen, zal i.v.m. terreinmoeilijkheden den der V.V. Kruiningen a.s. Zondag 24 Maart op het terrein der V.V. De Patrijzen te 's Heerenhoek worden ge speeld. Aanvang half 3. De situatie is zo, dat de winaar van deze match kampioen is, dus het zal er spannen. Oe heer Pieters, een haastig automo bilist, verplettert een fiets, maar komt te voorschijn met een open kistje Elisabeth Bas sigaren. Wat doet de wielrijder €n beantwoordt ook deze vraag: Verkiest U Uw Elisabeth Bas-sigaar liefst in cellophaan verpakt of niet? Zendt Uw oplossing onder bijsluiting van een Elisabeth Bas-sigarenbandje aan de Elisabeth Bas Sigarenfabrieken te Boxtel. Op tossing inzenden uiterlijk 31 Maart 1934 Geen slap verder gekomen HET CONFLICT IN DE WANDELSPORT Arbitrage Commissie onthoudt zicli van verdere werkzaamlied en Destijds werd door het N.O.C. rrp verzoek van de Minister van O., K. en W. een arbitragecommissie inge steld ter beslechting van het bestaan de geschil in de Nederlandse Wandel sport. Naar wij vernemen, heeft deze Ar bitrage-Commissie thans beslist, zich van verdere werkzaamheden op dit terrein te moeten onthouden, omdat beide partijen niet bereid zijn gevon den tot de gewenste arbitrage të ko men, maar bovendien, omdat een uit spraak omtrent het geschilpunt, zoals dit door bet N.O.C. was geformuleerd, door geen der partijen wordt ver langd. Onder de gegeven omstandigheden is het dus zo, dat de Vierdaagse te Nijmegen doorgang vindt, maar bo vendien door de Ned. Wandelsport Bond een Vierdaagse te Apeldoorn zal worden gehouden en dit lichaam tevens, als voorheen, de avondvier daagsen zal organiseren. De vraag wordt nu opgeworpen of de regering opnieuw regelend zal wil len gaan optreden en eventueel op welke basis. Feit is intussen dat men in het be staande conflict geen stap verder is gekomen. Wijziging wedstrijdpro- gramma KNVB afd. Zeeland le klasse: Schoondijke 1Hoofd plaats 1 uitgesteld. IN TITELWEDSTRIJD HOOFDKLASSE 71/2 r\E TWEEDE DAG van het tournooi om het kampioenschap van Ne derland hoofdklasse ankercadre 71-2, te Leeuwarden gespeeld, begon met de ontmoeting Mol-de Ruyter en Tee- gelaar-van Oosterhout. Aan beide tafels zette men in met een grote openingsscore van resp. 40 en 52. Kees van Oosterhout ant woordde met slechts 17, doch Kees de Ruyter deed het met niet minder dan 67 caramboles, waarbij fraaie piqué's en massé's. Het blijkt, dat de spelers zich op de eerste dag aardig hebben ingespeeld, want het gaat nu alles vlotter. Van Oosterhout verraste met twee mooie series van 44 en 37 in zuiver kaderspel, maar daarna moest hij tot tweemaal toe een goed opge bouwde reeks afbreken, omdat de bal len vast lagen. Op een gegeven ogenblik bo den beide arbiters, toen de Ruy ter en Teegelaar aan stoot wa ren, gelijk op. Maar Teegelaar moest op 37 afbreken, terwijl de Ruyter doorging tot 75, daarme de de stand in zijn partij tegen Mol brengende op 130 tegen 242 in slechts 8 beurten. Van Oosterhout, die aanvankelijk een voorsprong had. zag deze gaan deweg afbrokkelen en veranderen in een achterstand van 81 caramboles in de 13e beurt. Maar hij liet niet af. Dank zij het feit, dat zijn tegen stander in drie beurten slechts één carambole noteerde en hij zelf een keurige serie van 55 opbouwde, waar bij een zeer moeilijk driebandéhstOAf, werd de achterstand tot 7 carambo les teruggebracht. Aan de andere tafel ging Mol zijn derde achtereenvolgende nederlaag tegemoet, want na de 14e beurt was de stand: 202 tegen 288. Teegelaar, niets meer riskerende, speelde uitermate voorzichtig om zijn laatste serie van 18 vol te maken. Maar onverstoorbaar zette van Oos terhout zich aan de nastoot. Onder hoge spanning slaagde ook hij erin de 300 vol te maken, daarmee Teegelaar nog een kostbaar puntje afsnoepende, ZWAK BEGIN. DEN HAAG wordt gemeld, dat ties een van de Ambonezen-organisa- 'n ons land, in contact zou zijn setreden met de Indonesische Hoge onimissaris te Den Haag, om onder handelingen te openen aangaande de JJMfeiyicheid van terugkeer van een bepaalde groep Ambonezen naar In donesië. Het gaat hier blijkbaar om de zo- genaamde Crams-Ambonezen, een groep van ongeveer 5000 man, die al- "Jd n wat gematigder houding heelt aangenomen ten opzichte van de re gering der Indonesische Republiek. Dit in tegenstelling tot hun land- le??ten rt'6 zich 'n andere organisaties nebben verenigd en hun eis van een afzonderlijke Republiek Zuid-Moluk- ken onverkort handhaven. De poli tieke spanningen tussen de groepen heeft nogal eens tot conflicten geleid in de woonoorden der Ambonezen. He Crams-Ambonezen, zo wordt gemeld, zijn van oordeel, dat er noch voor hen, noch voor hun kinderen in Nederland een toekomst ligt. Het ver langen naar hun geboortegrond is sterk. Zij zouden nu bereid zijn, on der zekere condities als loyale bur gers naar Indonesië te repatriëren. NTAAR DE MINISTER van Maat schappelijk Werk in zyn M. v. A. mededeelt, zullen alle Nederland se bemoeiingen in Indonesië, met het sociale vraagstuk der Indische Neder landers, worden gecoördineerd in en geleid door een te benoemen raad voor Sociale aangelegenheden. Deze zal rechtstreeks onder de Ne derlandse Hoge Commissaris in Indo nesië werkzaam zijn. De Raad zal o. m. worden bijgestaan door een cen traal college, waarin de verschillende geestelijke stromingen en maatschap pelijke kringen in Indonesië zijn ver tegenwoordigd. In enkele grote steden in Indonesië zullen dergelijke colleges van locaal karakter moeten bestaan. Voor de wedstrijd tegen het Voor lopig Nederlands Elftal op Woensdag 17 Maart a.s. om 5.30 uur in het Olympisch Stadion te Amsterdam is het elftal van de London Football Combination als volgt samengesteld: Doel: Bartram (Charlton Athletic). Achter: Hewie (Charlton Athletic) en Green (Birmingham). Midden: Morton (Luton Town), Owen (Luton Town) en Dickson (Ar senal). Voor: Hooper (West Ham United), Logie (Arsenal), Jezzard (Fulham), Haynes (Fulham) en Howard (Guild ford City). Reserves: Brown (Queens Park Ran gers) en Malcolm (West Ham United). STERK TEAM Naar uit de keuze van Green, Mor ton en Owen blijkt, zijn niet alleen spelers uit Londen aangewezen maar ook anderen, die buiten Londen woon achtig zijn, doch in het district van de Football Combination uitkomen. De ploeg telt overigens tal van spe lers met klinkende namen. Sam Bartram is een van de popu lairste figuren in de Engelse voetbal wereld. Hij heeft al 20 jaar voor Charlton gespeeld en werd Zaterdag j.l. gehuldigd ter gelegenheid van het feit, dat hij voor de 500e maal voor deze club uitkwam. John Hewie, een Zuid-Afrikaan, is een van de veelzij- digste spelers van Charlton, die op tal van plaatsen is opgesteld, doch het best tot zijn recht komt als rechts back. Hoewel in Pretoria geboren, is hij voor het Schotse B-team gekozen, om dat zijn vader een Schot van geboor te is. Bill Dickson, de linkshalf van Arsenal, werd in het begin van het seizoen van Chélsea overgenomen en heeft voor het Ierse nationale elftal gespeeld. James Logie is sinds de oor log bij Arsenal de man, die de mees te aanvallen opbouwt, ietwat in de trant van zijn beroemde Schotse voor ganger wijien Alex James. In 1952 kreeg hij zijn ..cap" als Schots inter national. Bedford Jezzard van Fulham maakte in het vorig seizoen 34 doel punten en heeft als midvoor een uit stekende reputatie. Ook Owen, vroe ger linksback van Birmingham en thans aanvoerder en spil van Luton, Hooper, een B-international, Haynes, die 3 Maart j.l. voor Engeland-B te gen Schotland-B uitkwam en Morton, zijn spelers van grote klasse. Manager van de ploeg is Jimmy Seed en als trainer zal J. Trotter fun geren, beiden van Charlton. De wedstrijd wordt geleid door Ka- rel van der Meer, grensrechters zijn A. Formanoy en P. Roomer. \/ERVOLGENS traden aan Swee- ring-Jacobs en Metz-de Kleine Beide partijen hadden een zeer zwak begin. Bij Sweering-Jacobs volgde de ene poedel de andere kleine serie op, Aan het andere biljart was de kwa liteit iets hoger, daar Metz met de hem eigene voorzichtigheid doorbor duurde. Toen gelukte het Sweering langzaam maar zeker op zijn tegen stander uit te lopen. De Kleine oogst te applaus met een snel gespeelde se rie van 74, waardoor de stand na 6 beurten was geworden: 97-128. Zeer constant speelde hij verder, zich geenszins de mindere van Metz to nende. Tot ieders verbazing was het de benjamin, De Kleine, die het eerst de 200 bereikte en Metz in de 10e beurt achter zich liet met de stand: 150-247. Dit betekende een zware opgave voor de Hagenaar om zich aan de top te handhaven. Eindelijk lieten ook Sweering en Metz met series van resp. 64 en 60 zien, waartoe zij in staat zijn, maar met Jacobs bleef het modderen. Terwijl Sweering de par tij vol maakte, volgde ieder met span ning de verrichtingen van De Kleine, die bezig was aan zijn laatste 31 ca ramboles, maar op 20 mis stootte. In 19 beurten behaalde hij zijn eerste overwinning. DE MIDDAGPARTIJEN. Mol 241 17 57 14.17 De Ruyter 300 17 75 17.64 Teegelaar 300 18 55 16.66 Van Öosterhout 300 18 55 16.66 Sweering 300 29 64 10.34 Jacobs 158 29 41 5.44 Metz 243 19 60 12.78 De Kleine 300 19 74 15.78 AVONDPARTIJEN. Jacobs 235 18 46 13.05 De Kleine 300 18 72 16.66 De Ruyter 300 25 82 12.00 Metz 286 25 51 11.44 NIEUWE ZEGE VAN DE RUYTER. TN DE EERSTE avondpartij speelden Jacobs tegen de Kleine en de Ruy ter tegen Metz. Een zeer belangrijke partij voor Metz, die wilde hij in de running blijven, verplicht was te winnen. Maar Kees de Ruyter bleek daar niets voor te voelen, want in de 4e beurt kwam hij met een goede 68 voor de dag. Opmerkelijk was daarbij dat de Ru- ter in 10 beurten niet minder dan 5 maal poedelde, zodat Metz hem op zij kwam. Kees de Ruyter liet zich echter niet overtroeven en tikte 82 caram boles bijeen. Op dat ogenblik had hij een voorsprong van 100 caramboles. Toen de Ruyter echter in 2 beurten 111 caramboles liet aantekenen en Metz enige mindër gelukkig momen ten had, zou de nederlaag reeds een voldongen feit zijn geweest, indien de Ruyter niet driemaal achter elkaar had gemist. De kans om' bij te komen ;gre'ep Metz met beide handen aan en bij dé sfpnd -328-1,84 was wèër alles mogelijk. Buitengewoon spannend werd het pas, 'toen-na 21 beurten de stand 286-280 was met de Ruyter aan stoot, die echter nog 4 beurten nodig had om de eindstreep over te gaan. (Advertentie) FIGUUR II. Hogeschool voet-hal in de praktijk! De linksbuiten (l. bu.) is van zijn oorspronkelijke plaats helemaal ■ijgedwaald naar rechts,, krijgt daar de bal te pakken op o laats l. bu. (1) drijft er even mee in de richting van de doel lijn naar plaats l. bu. (2) en olaatst het leder dan naar de iveneens naar rechts gedwaalde linksbinnen, die op plaats l. bi (1), ongeveer recht voor de doel- oaal staande, de bal in zijn bezit 'crijgt. Blijkbaar beseffend, dat het van die plaats practisch on mogelijk is, met de rechtervoet te schieten op het goed door de doelman (d) afgeschermde doel, schuift hij de bal met de rech tervoet naar achteren, draait zich bliksemsnel om en schiet dan met de linkervoet keihard in het kleine gat tussen de doel man en de doelpaal. Louter theorie? Inderdaad niet. want dit doelpunt werd in de wedstrijd Engeland-Hongarije op 25 November j.l. uitslag 3-6!) gescoord. Het was linksbuiten Czibor die, los gekomen van zijn bewakers, de bal voor plaatste en het was meester-voetballer. linksbinnen Puskas, die de kleine scoringskans op phenomenale wijze gebruikte en dat terwij! enkele tegenstanders in de buurt waren. Men probere dit kabi netstukje maar eens. alleen oe fenend, na te bootsen'. Dampo bij Verkoudheden van Vader, Moeder en Kind Wonderlijk zoals dat helptl In klassieker Parijs-Sote-d'Asur I)e tweede etappe, NeversSt. Etienne (228 km), van de wedstrijd ParijsCote d'Azur, werd gewonnen door de Belg Impanis. De strijd ontbrandde bij Villeneuve sur Allier (41 km) door toedoen van Varnajo, die spoedig gezelschap kreeg van Anastasi, Telotte, Lauredi, Ctiu- vreur, Huber, Blomme en Borcy. Na langdurige jachten en nieuwe uitlooppogingen bestond de kopgroep iets vóór Fouillouse, ongeveer 15 km voor de finish, uit 20 man Robic, Bo- ber en Forfini konden zich even' los rijden, maar op de keien van het laatste stuk van het parcours kwamen de Belgen onweerstaanbaar opzetten. Impanis en Germain Derycke na men een voorsprong bij de doortocht van het stadje en het was Impanis die de eindspurt won, terwijl Bober en Robic tamelijk ver waren terug gevallen. DE UITSLAG Zoals wij gisteren uitvoerig be richtten, is de Roosendaals mana— ger van de Ronde van Nederland Donderdag in Valkenburg geweest voor het contracteren en samen stellen ener Limburgse équipe. Hier ziet men hem in het gezelschap der coureurs. ZITTEND v.l.n.rHenk Stevens, Jan Nolten, Piet Haan, Sjef van de Vijver, Jefke Janssenm STAANDE: Henk Smeets, Hein Ge- lissen, Jef Meijs (mede-organisator van de Ronde), Jan Lambrichs, Jean Schweitzer, Jacques Fooy en They Paas. R. Dieleman biljartkam- pioen van Axel Het persoonlijk kampioenschap bil jarten, gespeeld op het biljart in café La Paix hij P. Groothaert te Axel, is thans geëindigd. R. Dieleman heeft de kampioens titel in de wacht kunnen slepen; evenwel niet ongeslagen. Hij heeft de titel te danken aan de omstandigheid dat P. Leunis twee matchpunten min der had, toen de beslissingspartij nog gespeeld moest worden. Deze partij Dielemanleunis viel in het voor deel van laatstgenoemde uit, zodat de rivalen daardoor weer in punten ge lijk warerr. Omdat in dit geval het hoogste ge middelde niet gold, werd onder voel bare spanning een barrage-partij ge speeld, welke door Dieleman gewon nen werd. De definitieve eindstand is verder als volgt geworden; R. Dieleman, P. Leunis, J. Lippens, G. Mattheeuws, P. Groothaert, F. Groothaert, H. van Harn en J. de Rijke. In een later op de avond gezellig samenzijn, werd de kampioen gehul digd. Jeugd schaak kampioenschap De Walcherse voorronde om het jeugdschaakkampioenschap van Zee land is beëindigd. De Middelburger G. Snip won van zijn stadgenoot Gabe Woudstra en plaatste zich daardoor samen met deze in de finale. De eindstand is: Gabe Woudstra 4% uit 6, G. Snip 4 uit 6, P. Bikker jr 314 uit 6, C. Cemeska 0 uit 6. In Zeeuwsch-Vlaanderen moeten nog drie partijen worden gespeeld. Hier hebben L. Kopmels en J. Lensen de beste papieren, maar ook J. de Koeyer heeft nog een kansje om zich te plaatsen. 1 Impanis 6 uur 25 min. 45 sec., 2 Germain Derycke z.t., 3 Couvreur 6.25.53, 4 Antonin Rolland 6.25.59, 5 Lauredi z.t., 6 Forlini 6.26.14, 7 Hen- drickx z.t., S Anastasi 6.26.42, 9 Te- lotte z.t., 10 Renaud z.t., 14 Robic 6.26.51, 32 Teisseire 6.31.18, 33 Remy 6.31.22, 3-5 Fausto Coppi z.t. Algemeen klassement na de tweede etappe: 1 Impanis 12.55.34. 2 Decaux 12.55.43, 3 Lauredi 12.55.48, 4-5 ex aequo Renaud en Anastasi 12.56.31, 6 Bober 12.57.37, 7 Derycke 12.57.52, 8 Couvreur 12.58.00, 9 Rolland 12.58.06, 10 Forlini 12.58.21. DERDE ETATPE VOOR COPPI De derde etappe van St. Etienne naar Vergeze, over een afstand van 256 km werd gewonnen door Fausto Coppi. De uitslag luidde: 1 Coppi 7 uur 3 Forlini z.t., 4 Derycke z.t. 3 Forlini z.t., 4 Dedycke z.t. Daarna volgde het peloton. Algemeen klasement: 1 Impanis 20.30.29, 2 Decaux 20.30.38, 3 Lauredi 20.30.43. 4 ex aequo Renaud en Anas tasi 20.31.26, 6 Bober 20.32.32, 7 De rycke 20.32.47, 8 Couvreur 20.32.55, 9 Roland 20.33.01, 10 Forlini 20.33.16. Ook in de derde etappe was het Varnajo, die als eerste een utilooppo- ging ondernam. Hij kreeg spoedig ge zelschap van Cohen en toen er 28 km waren afgelegd, bedroeg de voor sprong van de twee vluchtelingen op het peloton 30 sec. Na een tegenaan val en nieuwe uitlooppogingen nam Coppi 2 km voor de finish de leiding. Hij ging als eerste met 7 sec. ver schil on Impanis over de eindstreep die de sprint vooi' detweede plaats had gewonnen van Forlini, Derycke en nog enkele andere renners. LEEUWARDEN, 12 Maart Aanvoer: 80 stieren van 2.60 tot 2.80 per kg slacht- gewicht, 300 vette koeien, le kw 2.55 tot 2.85, 2e kw 2.45 tot 2.54, 3e kw 2.05 tot 2.44 per kg slachtgewicht, 1847 melk- en kalfkoeien van 700 tot 1000, 450 pinken en graskalveren, pinken van 340 tot 580, graskalveren van 190 tot 470, 2131 nuch tere kalveren van 32 tot 42, 591 vette weideschapen en lammeren, vette weide- schapen van 70 tot 120, lammeren van 70 tot 100, 264 vette varkens, oude varkens van 1.60 tot 1.75, vette,biggen van 1.85 tot 1.88, zouters van 1.77 tot 1.80 per kg le vend gewicht, 145 biggen en lopers, big gen van 40 tot 65, lopers van 66 tot 105, 38 bokken en geiten, geen notering. 100 paarden van 450 tot 895, totaal aanvoer 5946 stuks. Overzicht: aanvoer stieren kort, stem ming kalmer, prijzen gelijk, melk- en kalfkoeien, aanvoer zeer ruim, stemming rustiger, prijzen niet hoger, pinken, aan voer matig, stemming rustig, prijzen niet hoger, graskalveren aanvoer ruim, stemming rustig, prijzen niet hoger, nuchtere kalveren aanvoer zeer groot, stemming kalm, prijshoudend, varkens aanvoer matig, stemming rustig, zouters iets lager in prijs, andere soorten gelijk, biggen en lopers, aanvoer niet groot, stemming matig, duurder, schapen aan voer niet groot, stemming rustiger, prij zen niet hoger, lammeren aanvoer niet groot, stemming rustiger, prijzen niet hoger, paarden aanvoer ruim, stemming kalm, prijzen niet hoger, vooral niet voor de slachtpaarden. GOES, 12 Maart Spruiten afw. 46-48, B afw 40-45, witlof A afw 73, rode kool 7, uien 1-4, peen 6, peri 9-27, knolselde rij 4, koolrapen 1.50, spinazie 125-130, snij- sla 128, kroten 4-10. WAALWIJK, 11 Maart Na een vrij kalme periode in onze branche wat een jaarlijks terugkerend verschijnsel is omstreeks dit jaargetijde begint er weer wat leven in de zaken te komen. De beste verkoopperiode staat voor de deur. Vandaar dat de schoenwinkeliers hun best doen om zo goed mogelijk voor de dag te komen. In de etalage prijken weer de nieuwe voor.iaarsmodellen, wel ke zeer zeker tot kopen zullen bewegen. In de schoenindustrie wordt vlot gepro duceerd. Overigens is het in de leder branche kalmpjes aan. Voor overleer is geregeld vraag naar behoefte. Zoolleer uiterst kalm, halzen en liezen met iets minder belangstelling. Prijzen handhaven zich over de gehele linie. Voor inlandse huiden is nog geen ver betering in de marktsituatie. Zowel de Nederl. looierij als het buitenland tonen weinig interesse. Gezouten halzen en lie zen uiterst traag. Prijzen weinig veran derd. WATERSTAynF.N Mannheim 2.00 0.04), Kaub 1.39 0.03), Trier 1.78 0.12), Koblenz 1.70 005), Keulen 1.36 0.13), Ruhrort 3.48 0.16), Lobith 9.67 0.20), Nijmegen 7.51 0 18), Arnhem 7.65 0.15). Eefdc 3.17 0.12), Deventer 2.23 0.14), Namen la Plante 1.50 0 22), Borgharen 40.50 0.10), Belfeld 11.70 0.08), Gra ve 4.94 0.Q7),

de Stem | 1954 | | pagina 13