.RICHMOND Zuid-Beveland Z-.VLAANDEREN Interessante jaarmarkt te Zuiddorpe [llllllllfllllll'»"-" 'Blro Dr v. cl. MEER bezocht Schouwen Walcheren Publieke Tribune 2 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 12 MAART 1934 2 Kippen met een hoedje op GROTE AANVOER EN GOEDE KWALITEIT FILMPROGRAMMA Audiëntie Ook minister Beel naar Zeeland Coupures in de nooddam rond Zierikzee GEITENFOKSTATION VERKOCHT Herstel van de waterleiding op Seliouwen-Duiveland GOLDEN MIDWAY rookgenot - rookvoldoening En besprak allerlei problemen PROVINCIALE BOOT IN DE MIST Voer tegen Katse-steiger aan Betaling tan pachtsommen opgeschort Oesterexporteur overleden „Johannes Passion" te Axel op Woensdag 21 April Davitamon Jongeman te Breda verongelukt Zeeuwse Nijverheidsdag oer ook hoort- erbij! Rampendepot Middelburg wordt heringericht DADER HAD HET GELD VERBRAST Nog een dubbeltje over MIDDELBURG VLISSINGEN T entoonstellmg GOES A. WILKING TERNEUZEN HULST Keelpijn? Heesheid? Door BISSALIC zó weer kwijt! agenda HEDEN MORGEN ]~)E JAARMARKT te Zuiddorpe werd gekenmerkt door grote belang stelling. buitengewone inzendingen, o.a. prachtig hoornvee en mooi op getuigde paarden, drukte rondom alle stands en enthousiaste kinderen want er was veel te zien en er waren „kippen met een hoedje op" (Hol landse witkuiven). Een bijzondere at tractie vormden twee roodbonte dik- billetjes van prachtige kwaliteit, on geveer 3 weken oud. ingezonden door L. v. Dorselaer te Heikant. Burgemeester Puylaert opende de markt. De voorzitter van de jaar marktcommissie, de heer R. d'Hert, toonde zich dankbaar voor de mede werking, die van de zijde van de burgemeester en het gemeentebestuur werd ondervonden. De totale aanvoer was Pluimvee en konijnen 90 stuks, paar den 34 stuks, vet en fokvee 138 stuks, vette varkens en biggen 112 stuks. Hieronder volgen de uitslagen: Varkens: grootste aantal, 26 stuks, P. Gelderland, Axel, idem idem gebr. de Meij, Zuiddorpe. Schoonste toom biggen, gebr. de Mey, Zuiddorpe, le, 2e en 3e prijs. Vette varkens, le prijs gebr. de Mey, voornoemd, 2e prijs L. de Mey, Sas van Gent. Vleesvarkens, le en 2e prijs gebr. de Mey, Zuiddorpe. Fokzeugen, kennelijk drachtig, idem. Vette zeugen, le prijs L. de Mey, Sas van Gent. Vleeszeug, le prijs P. Gelderland, Axel. Jonge fokzeugjes, P. Gelderland, Axel. Prima aanvoer, totaal 86 varkens, kwaliteit uitnemend en buitengewoon goede handel. Melkkoeien: 1 maal gekalfd, le prijs C. van Haelst, Zuiddorpe, 2e prijs id. 2 maal gekalfd, le prijs Alph. Ver- bost, Zuiddorpe. 2e prijs C. de Munck, Zuiddorpe. 3 maal gekalfd, le prijs Gebr. de Mey, Zuiddorpe. 4 maal ge kalfd en meer, le prijs J. van Haelst, Westdorpe. Kampioen fokvee, gebr. de Mey, Zuiddorpe, reserve kampioen J. van Haelst, Westdorpe. Vaarsen, kennelijk drachtig, le prijs Am. de Clerq, Zuid dorpe. Vetvee: Vaarzen zonder tanden, le prijs Alph. Verbist en Zn., Zuiddor pe. Vette vaarzen met twee tanden, le prijs J. Carpentier, Zuiddorpe. Vet te vaarzen met vier tanden, le prijs Vermaet en de Block, Sas van Gent. Vette vaarzen en koeien met zes tan den, le prijs Vermaet en de Block, Sas van Gent. Vette ossen zonder tanden, le prijs R. D'Hert, Zuiddorpe. Idem met twee tanden, le prijs Arth. de Smet, Koe wacht. Vette ossen met vier tanden, Arth. de Smet, Koewacht, mester Alph. Ver biest, Zuiddorpe. Kampioen Vermaet en de Block, Sas van Gent. Reserve Arth. de Smet, Koewacht. Fokstieren: le prijs C. de Munck, Zuiddorpe. Prima dikbillen, le prijs B. v. Dor selaer, Heikant. Pinken, met twee tanden, zware klasse, le prijs J. Koek, Overslag. Pinken, lichte klasse, met twee tan den, le prijs R. D'Hert. Pinken, zon der tanden, zware klasse, le prijs C. de Munck, Zuiddorpe. Pinken, zonder tanden, lichte klasse, le prijs Rich. v. d. Vijver. Graskalveren, klasse I, le prijs R. D'Hert. Graskalveren, klasse II, le prijs R. D'Hert. Nuchtere kalveren, le prijs L. v. Dorselaer, Heikant. Kalveren, tot zesmaanden, le prijs J. v. Duysse, St Jansteen. Rundvee, grootste aantal, 17 stuks, (Advertentie) ballpoints O90 vanal fc»" LIIERONDER laten wij de Katholieke keuringseisen volgen van enkele films, die in de Zeeuwse bioscopen worden vertoond. Hofzicht theater, IJzendijke: Heidl, (alle leeftijden). Bioscoopgebouw Hulst: Deserteur van het legioen (14 jaar); Verzwegen verle den (14 jaar). Het Centrum Axel: Maske in blau (18 jaar). Zondige grenzen (18 Jaar). Olympia theater Sas van Gent: in trigues in het Oosten (14 jaar). Luxor theater Terneuzen: De on dergang van de Titanic (14 jaar). De zilveren zweep (14 aajr). Ledel theater Oostburg: De schat gravers van Doodskop eiland (alle leef tijden); De onzichtbare tegenstander (14 jaar). Grand Goes: Perrucha, kind van de nacht (ontoelaatbaar). Alhambra Vlissingen: Geluidsbar rière (14 jaar). Schouwburg Middelburg: Treinroof in Missouri (14 jaar). Electro Middelburg: Paula (alle leef tijden). (Advertentie) Aimé D'Hert, Zuiddorpe. 2e gr. aan tal. 14 stuks. R. D'Hert, Zuiddorpe. Paarden. Warmbloed, le prijs J. Vereecken, Axel. Éénjarige merries, le prijs J. van Haelst, Westdorpe. Één jarige hengsten, le prijs Q. Puylaert, Zuiddorpe. Tweejarige merries, le pr. C. van Overloop. Zuiddorpe Tweeja rige ruin, 2e prijs Carpentier, Zuid dorpe. Driejarige merries, le prijs A C. van Overloop, Zuiddorpe. le prijs B J. D'Hert. Westdorpe. (Buitengewo ne klassen met beste koppaarden) Vierjarige merries, le prijs Q. Puy laert, Zuiddorpe. Oudere merries klei ne klasse, le prijs A A. v. Waes. Zuid dorpe, le prijs B C. van Overloop, Zuiddorpe. Oudere merries, grote maat, le prijs A Adm. van Waes, Zuid dorpe Ouder dan 10 jaar, le prijs A Adm. van Waes, Zuiddorpe. le prijs B C. Oudenoert, Zuiddorpe. Kampioen Adm. van Waes, Zuid dorpe. Grootste aantal Ars. Puylaert, Zuiddorpe. Pluimvee. Rode Isl. Reds, L. Hame link, Zaamslag, le zzg en le zg. Australorps, Jos Belaert, le zzg en 2e zg. Patrijs Leghorn, Jac. Lensen, Axel, le zg. Holl. witkuif, Jac. Lensen, Axel, le zg. Wit wyandot, idem, le zg. Zil ver schicht W. Verhelst, Axel, le zg. Holl. Patrijs Kriel, Arthur van Loe- nen, Axel, le zg. Mooiste foktoom Jos Belaert, Zuiddorpe. Nutrassen. Plymouth Roks, W. Duis- se. Axel, le zzg. Australorps, idem, le g. Rode Isl. Reds, C. Samijn, le g. Pa trijs leghorns, Jos. Braeke, le g. Mooi ste toom Australorps, L. Belaert, Zuiddorpe. Kampioen pluimvee Jos Belaert, Zuiddorpe. Reserve L. Hamelink. Axel. Konijnen. Sportras. Wit VI. Reuzen R. Apers le zg en le gg. Haarkleur Jac. Lensen, Axel, le zg en A. v. d. Dulck, Sluiskil, le zg. Lotharinger, Jac. Lensen. Axel, le zg. Groot chin- cilla, H. van Vlaander, Westdorpe, le zg. R. Soethart, Westdorpe, le gg. Wit te Wener, D. de Richter, Axel, le zg. Zilver vos, idem, 2 x le gg, Alaska Joh. den Beer, Axel, le zzg. Nutras. C. Samijn, Zuiddorpe, le zg. Lotharinger, Arth. Belaert, Zuiddor pe, le gg, Groot chincilla, Th. v. de Wijngaart, le zg. L. Belaert, le zg. Ph. v. d. Wijngaerd, le zg. Kampioen konijnen Joh. den Beer. Axel. Reserve Jac. Lensen, Axel. 7-H. Exc. de Bisschop van Breda, zai geen audiëntie verlenen op 7, 14 en 19 Maart. De Koninklijke tocht AAN DE TOCHT, die H.M. de Ko- ningin morgen naar Zeeland en speciaal naar Aardenburg maakt zal ook worden deelgenomen door Minister Beel. TN de nooddam, die als waterkering aan de polderzijde rondom Zierik zee is gebouwd, zullen vier coupures worden gemaakt. Deze doorgangen wor den niet alleen met het oog op het ver keer aangebracht, doch hebben boven dien nog een andere betekenis. Bij ho ge vloeden, wanneer het water over ae haven en de vloedplanken zou komen, zou dit water in de stad blijven staan wegens het ontbreken van afvoer als gevolg van de nooddam. De te maken openingen dienen dus eerder als bevei liging dan als een risico te worden gezien. Bij een eventuele doorbraak van een dijk aan de polderzijde van de stad zal men de coupures nog tij dig kunnen sluiten. LJET bestuur der vereniging tot ver- 1 betering van het geitenras in Zee land heeft het fokstation te Seroos- kerke. behoudens goedkeuring door cie algemene vergadering, die op 26 Maart te Goes wordt gehouden, verkocht aan de heer J. Boone, te Serooskerke. Een voorlopige overeenkomst daartoe is met de koper gesloten. FAE waterleidingmaatschappij Schou- wen - Duiveland is met het herstel van haar buizennet zo ver gevorderd, dat thans ook Nieuwerkerk en Ooster- land weer zijn aangesloten. De aan voer per tankauto is dus voor deze dorpen weer overbodig geworden. En kele andere plaatsen, onder meer Kerk- werve en Ouwerkerk zijn nog wel oy aanvoer per tank aangewezen. tussen licht en halfzwaar d. BIGGELAAR CO. NV. ROOSENDAAL r\R v. d. Meer, de directeur-generaal van Wederonbouw en Volkshuis vesting, heeft zijn aangekondigd be zoek aan Schouwen-Duiveland ge houden, in gezelschap van de com missaris der koningin, twee leden van G.S. en enkele ambtenaren In hotel van Oppen had ren hesnrekin? plaats met alle colleges van B. en W. waar allerlei actuele problemen werden be sproken. mils de verdeling der ge schenkwoningen en de herhouw der woningen. Dr v. d. Meer drong sterk aan op spoedige vaststelling der bouwplan nen. Gevraagd werd nog om bij de schatting der schade rekening te houden met de invloed van het zoute water op de huizen. Dr v. d. Meer meende dat dit vrijwel onmogelijk is. Natuurlijk kwam ook weer de zgn. bevriezing van sommige dorpskernen ter sprake waarop dr v. d. Meer na tuurlijk weinig kon zeggen. Intussen vond hij een bespreking als deze zeer nuttig en zegde toe in de toekomst wederom naar Schouwen te komen, om de hangende kwesties met Je ge meentebesturen te behandelen. De omstreden dorpen Noordwelle, Ellemeet en Eikerzee werden daarna nog door de bezoekers bezichtigd. F)E dikke mist, die gistermorgen bo ven Zeeland hing, heeft ook de provinciale boot, welke tussen Zierik zee en Katseveer vaart, parten ge speeld. De „Emma", die om 8.20 uur te Katseveer aankwam, zat voor de ka pitein het zich bewust was, vlak bij de steiger. Hoewel hij direct de ma chine achteruit liet werken, liep de boot met vrij veel gang op de stei ger in en richtte in het zware paal werk een hele ravage aan. Een der zware palen knapte als een lucifers houtje af én zeven andere hingen uit hun lood. Zo goed en kwaad als het ging, is de steiger toen weer enigszins „in zijn fatsoen" geduwd, zodat na 'n half uur de boot, die zelf weinig schade had, kon aanleggen. De uitvoerder van het steigerwerk is direct ontboden voor het definitief herstel. Zo het mocht blijken, dat meerdere palen afgeknapt zijn, dan kan de reparatie nog heel wat tijd vergen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, al kregen de passagiers een geduchte schok. TN het seizoen 1953-54 zijn van di- verse mosselpercelen geen mosselen afegleverd. daar Frankrijk tot voor kort. meer interesse had voor de pro ducten die de Waddenzee leverde dan voor het Zeeuwse product, dat alleen naar België werd uitgevoerd. De pach ters dezer percelen meenden dat van de percelen, die geen baten hadden opgeleverd, ook geen lasten moesten worden betaald. Zij maakten daarom bezwaar tegen pachtbetaling. Onder handelingen werden daarover gevoerd met „Zevibel'' en het bestuur der Vis serijen op de Zeeuwse stromen, met als resultaat dat in afwijking van de uiteindelijke opbrengsten van het sei zoen 1953-'54, de verplichting tot be taling der pachtsommen is opgeschort. ("AP 88-jarige leeftijd is te Bruinisse overleden de heer J. van den Ber ge - Jumelet, in zijn tijd een zeer be kende figuur in de oester- en mossel- kwekerij en bekend exporteur van oesters en mosselen. Hij was mede oprichter en vele jaren voorzitter van de afdeling Schouwen - Duiveland van de schippers-vereniging Schutte- vaer. QP WOENSDAG 21 April zal één der grootste scheppingen van Joh. S. Bach door de Chr. gem, zangvereniging „Asaf" te Axel worden uitgevoerd n.l. de „Johannes Passion". I.v.m. de zeer hoge eisen aan het koor te stellen voor de uitvoering van de diverse koralen van dit meester werk.. heeft „Asaf" meer dan een Jaar aan het instuderen besteed, onder lei ding van de heer P. C. Brakman, Het kamerorkest van St. Nicolaas (B.), onder leiding van de heer A. Delvaux, directeur der Muziekacade mie aldaar, aangevuld met diverse van de meest bekende en bekwame instru mentale solisten zal de begeleiding op zich nemen. De orgelsoli zullen gespeeld worden door de heer Brakman en de algehele leiding zal in handen zijn van de heer Delvaux. Voor de le maal ln Zeeuwsch-Vlaan- deren zal dit meesterwerk worden uit gevoerd; voor de kosten werd reeds gedeeltelijk een garantie gesteld. Ongetwijfeld zal dit muzikale gebeu ren veel belangstelling trekken. Neem geregeld Uw Een 10 voor gezondheid Het ideale vitaminepreparaat 1 dragée per dag is voldoende 100 dragées voldoende voor 3 maanden Hoge vltaminewaarde Tandem schoot in volle vaart op auto r\E 16-jarige A. Doorakkers uit Breda is aldaar op de hoek Nijverheids- singel - Nieuwe Haagdijk als tweede rijder op een tandem dusdanig met een vrachtauto in aanraking gekomen dat hij ter plaatse overleed. Kapelaan Hack van de St. Annakerk heeft de jongeman de laatste Sacramenten toe gediend. Het ongeluk gebeurde Donderdag middag omstreeks kwart over een. De tandem waarop R. als bestuurder zat en de verongelukte als duo, kwam van de Nieuwe Haagdijk af en sloeg de Nijverheidssingel in. Daar reed een met oud ijzer beladen vrachtauto, be stuurd door H.H. uit Made. Deze auto had een zeer matige vaart en wilde de tandem ontwijken. Ook de tandembe stuurder probeerde dit. Dit lukte ech ter niet meer. want de dubbelfiets, die een behoorlijke vaart had, schoot te gen de ijzeren laadbak van de auto aan. Ook de achterste jongeman kwam met de auto in aanraking en werd daarbij dusdanig aan het hoofd ge wond. dat hij ter plaatse overleed. De ongelukkige woonde op Tuinwijk acn- ter de H.K.I. De vriend van de overledene, zekere R„ kreeg nauwelijks letsel. De vracht wagen had een remspoor van ongeveer tw:ee meter. Voor de reconstructie van het onge luk had de Bredase Politie gaarne, dat zich alsnog getuigen aanmeldden. LIET E.T.I. voor Zeeland is van plan om in samenwerking met de con tactgroep „Opvoering productiviteit" op 12 Mei a.s .een Nijverheidsdag te Terneuzen te houden. A.s. Maandag zullen mr Seret en ir Posthumus Meyer, namens genoemde contactgroep hierover nadere medede lingen doen aan de Zeeuwse pers. (Advertentie) R.'»' 1*\\ \l0 Vv - - tl- y,„ 40 jaar transportcolonne QP EEN bijeenkomst van het Rode Kruis te Middelburg werd meege deeld dat 23 Maart a.s. het Rampen depot in het pand aan de Kinderdijk aldaar, opnieuw zal worden ingericht. Het oorspronkelijk voor Middelburg bestemde depot is in de rampdagen aan Tholen toegewezen. Het rampen depot te Vlissingen blijft bestaan. Het jubtle van de transportcolonne, welke dit jaar 40 jaar bestaat, zal met enige luister worden gevierd. De Rode Kruis collecte zal in de laatste week van Mei worden gehou den. Het lectuurhuisje op Plein 1940 wordt door het publiek niet vergeten. Het vorige jaar zijn er 212 boeken en 1152 kg tijdschriften in gedeponeerd. De moord in Den Haag Het misdryf in Den Haag, waarvan de 31-jarige typiste Y. van der P. het slachtoffer werd, blijkt om half vier 's morgens te zijn gepleegd. De dader heeft nu de volledige toedracht der zaak meegedeeld. Nadat hij om 12 uur 's nachts was thuisgekomen hij had tevoren zijn hele weekloon verteerd is hij naar bed gegaan. Even later echter is hij weer opge staan, waarna het drama zich heeft voltrokken. Vervolgens heeft K. nog een café bezocht en in Amsterdam, waar hij met een taxi heen was gegaan, ver teerde hij het geld dat hij uit de kast bij de typiste had genomen. Dat hij het had weggegooid was een verzin sel. 's Morgens had hij nog tien cent op zak. Hij kreeg van een onbekende drie cent bij om een krant te kunnen ko pen. Toen hij las over de dood van het meisje, waarop hij zich heeft aan gegeven. DE NOOD DER OUD- GEPENSIONNEERDEN Reeds 2 Maart 1946 verklaarde Minister Schermerhorn: ,,Met grote voortvarend heid wordt gewerkt om de pensioenrech ten zoveel mogelijk aan te passen aan het huidige levenspel". In 1947 erkende ook Minister Beel „de grote nood onder de gepensionneerden". In November 1953 heeft de Minister Beel de commissie van Poelje belast met der herziening van de Pensioenwetten, verzocht op korte termijn een rapport uit te brengen tot verbetering van de pensioenen van voor 1947 (z.g. oude pen sioenen). De Minister heeft thans in de Tweede Kamer de mededeling gedaan, dat het rapport van de commissie is ontvangen en in behandeling is bij het Kabinet. Indiening van het Wetsontwerp kan op korte termijn worden verwacht. Het zal echter nog lang kunnen duren alvorens de Wet tot verbetering in het Staatsblad zal verschijnen en tot zolang moeten de gepensionneerden in armoe de voortleven. Sedert 1940 zijn op de pensioenen slechts toeslagen toegekend van pl.m. 20-45 pet., tegenover een toename van het indexcijfer met ongeveer 170 pet. De ontevredenheid en nood is groot onder de oud-gepensionneerden en we duwen, temeer nog omdat door de se dert 1 Jan. 1953 geldende prijsverhogin gen een tekort aan koopkracht is ont staan, hetwelk ligt tussen de f 300-f 900. In afwachting van de toe te kennen verhogingen is het dringend nodig nu reeds een voorschot te verstrekken van minstens f 300, teneinde enige verlich ting in de toestand te brengen. Voor te genwerking der Staten-Generaal behoeft niet te worden gevreesd, want vertegen woordigers van alle partijen in beide Kamers hebben sinds jaar en dag aan gedrongen op afdoende verbeteringen van de pensioenen, evenwel zonder het gewenste resultaat. Een oud-gepensionneerde, A. T. GEZELLIGE AVOND De Buurtvereniging Dampoort en omgeving hield een uitvoering in het gebouw Mercurius. Er werd een aantal schetsen ge speeld. een koortje trad op, benevens een zangeres (allen eig/in krachten), die een aantal liedjes op zeer ver dienstelijke wijze ten gehore bracht. Na de pauze werd een blijspel „De Nieuwe Veearts" opgevoerd, dat ook zeer in de smaak viel. Het geheel was een uitstekend ge slaagde avond. Morgenmiddag zal burgemeester mr Kolff in het Stedelijk Museum de tentoonstelling openen van kleuren reproducties naar werken van kun stenaars, die voor 1860 leefden. Deze expositie is samengesteld door de zorgen van de .Unesco". middenstandsforum voor het eerst bijeen Het middenstandsforum samenge steld uit de heren A. de Jonge, secre taris Kamer v. Koophandel; C. v.d. Mark, commissaris van politie; J. Ven- tevogel; Notaris Verhagen en P. v.d. Weel heeft hier zijn eerste bijeenkomst gehouden en allerlei plannen bespro ken. De heer Swaan uit Utrecht hieia een beschouwing over „Humor ln het zakenleven". Meegedeeld werd dat de Vlissingse Middenstandscentrale de cursus verkoopkunde door Frank Bi- ler zal laten geven. o. en o. avond voor de k.a.B. Voor de leden van de afd. Vlissin gen der KAB en hun dames is in het Ariensgebouw in de Beursstraat een Ontwikelings- en Ontspanningsavond gehouden waarop de oud - Journalist de heer- Jansen uit Amsterdam, heeft gesproken over „De Amsterdamse Jor- daan". De heer Jansen, voor de Vlis singse KAB-ers geen onbekende, heeft met het vertellen over gebeurtenissen van het lief en leed der Jordaners het geheel doorspekt met echte Jor daanse uitdrukkingen, de aanwezigen een mooie en genoeglijke avond be zorgd. De voorzitter van de afd. de heer F. schets bracht de spreker har telijk dank voor deze geslaagde avond. Hij wekte de aanwezigen op om Za terdagmiddag de jaarvergadering in het Slot Oostende te Goes te bezoeken waar Pater Engelbertus zal spreken, over „De ontwikkeling in de KAB". Verder zal er getracht worden om te komen tot de oprichting van een eigen sociale school in het dekenaat. Hij deelde mede dat van 't hoofdbestuur bericht was gekomen dat van 25 Mei tot 7 Juni in de Ahoy hallen te Rot terdam een tentoonstelling van hand vaardigheid „De Gouden Schakel" zat worden gehouden, waar de leden expo sitie - stukken kunnen inzenden. VERKIEZINGEN Zitting van het Hoofdstembureau De voorzitter van het hoofdstembu reau voor de verkiezing van de leden van de Provinciale Staten in de kies kring V Goes, brengt ingevolge artikel H 4, lid 2, der kieswet, ter openbare kennis, dat dit bureau op 12 Maart 1954 te 11 uur, in de werkkamer van de burgemeester ten Stadhuize in een voor de kiezers toegankelijke zitting zal beslissen over de geldigheid der voor de op 21 April 1954 te houden stemming ingeleverde candidatenlijs- ten en over het handhaven van de daarop voorkomende candidaten. Goes, 8 Maart 1954. De Voorzitter voornoemd, Mr W. C. TEN KATE. KORT KONINKLIJK BEZOEK De Koningin, die hier morgenavond na Haar bezoek aan Aardenburg, om kwart over acht op het Stationsplein arriveert met de auto van jhr de Ca- sembroot. zal daar begroet worden door (Aoverxenue) 7 'n Vertrouwde zaak met vertrouwde merken met Epeda - Olympia - en Cleco bedden. de burgemeester, waarna de wethou ders aan Haar voorgesteld worden. In de tweede klas station wachtka mer zal Zij zich nog even met het ge meentebestuur onderhouden. Om halt negen vertrekt de Landsvrouwe per extra trein naar Soestdijk. woonruimtewet blijft van toepassing Via G.S ontvingen B. en w. een circulaire van de Minister van Maat schappelijk werk. waarin gevraagd werd of men van oordeel is dat de woonruimtewet voor Goes nog toepas sing behoeft. Daar de woningnood in deze gemeen te sedert het in werking treden der Woonruimtewet eerder verergerd Is dan verminderd, achten B. en W. ze ker de tijd nog niet gekomen de be voegdheden welke deze wet heeft toe gekend voor deze gemeente, prijs te eeven. Zij stellen de raad dan ook voor te besluiten aan Ged. Staten te berlcn- ten dat de heersende woningnood nog niet toelaat, dat de Woonruimtewet 1947 in deze gemeente geheel of ge deeltelijk buiten toepassing treedt. doortrekking trottoir patijnweg In verband met de doortrekking van het trottoir langs de Parallelweg - Pa- tijnweg is het noodzakelijk, dat de ge meente de eigendom verkrijgt van en kele strookjes van de bij de woningen ter plaatse behorende tuinen. Er ls thans overeenstemming bereikt met de eigenaresse over de aankoop van de benodigde grond, behorende bij per ceel Patijnweg 18. B. en W. stellen daarom voor, te besluiten tot aankoop van een strook grond ter grootte van ongeveer 4 m2, eigendom van mevr. B.J. Huese Smid te Stanleyville (Belgisch Congo), voor de prijs van 15,— per m2. onder beding, dat alle kosten en lasten, op de overdracht vallende alsmede de kosten van het verplaatsen der erfsche.iding voor reke ning der gemeente komen. gezellige avond voor ouden van dagen De ouden van dagen uit Goes en omgeving hebben een paar gezellige uurtjes beleefd in „Slot Ostende-, Twee muzikale ensembles en één toneelgroep brachten een licht pro gramma, dat zeer gewaardeerd werd. Aan het slot sprak de voorzitter van de bond van ouden van dagen van de afdeling Goes, de heer P. Goedhart een woord van dank tot de medewer kenden. H answeert ORANJEVERENIGING MAAKTE PLANNEN Het bestuur van de Oranjevereni ging ..Beatrix" heeft vergaderd met af gevaardigden van buurtverenigingen en andere plaatselijke verenigingen. Punt van bespreking was het volks feest op 30 April, Het ledental bleek met honderd te zijn uitgebreid. Aan het bestuur werd een sportcommissie toegevoegd. Een voorlopig programma werd vastgesteld. Overgeplaatst. De assistent van 's-Rijks Belastingen A.J. v. Overbeke alhier is ingaande 1 April overge plaatst naar Vlissingen. Zierikzee tentoonstelling Onder het motto „Water weg... nu kopen met overleg" wordt door de ge zamenlijke Plattelandsvrouwen- en Boerinnenbonden, daartoe samenwer kend met de Arbeidersorganisaties in het Huis van Nassau alhier een ten toonstelling georganiseerd, welke de mogelijkheden toont voor het aanschaf fen van huisraad en goede, goedkops- woninginrichting. De tentoonstelling is geopend van 11 tot en met 10 Maart van 10 tot 10 uur. Onder deskundige leiding zullen rondgeleidingen worden gehouden en er zal aesKundige voor lichting zijn. Ongetv/ijfeld zai deze tentoonstelling in en behoefte voor zien. tentoonstelling „boek en jeugd" Onder auspiciën van de „Terneu- zense Jeugdraad" en de stichting „Openbare Leeszaal en Bibliotheek" te Terneuzen. zal van 13 tot 20 Maart in het Jeugdgebouw aan de Kerkhof- laan de reizende tentoonstelling „Boek en Jeugd" van de Stichting voor Jeugdlectuur te 's-Gravenhage worden gehouden. De tentoonstelling omvat "n collectie van circa 800 boeken voor oe leeftijd van 4 tot 16 jaar, en is ver deeld in 15 rubrieken. Burgemeester Tellegen zal deze tentoonstelling op Zaterdag 13 Maart a.s. openen. Overplaatsing. De heer M. Ver- couteren. adjunctcommies bij 's-Rijks Belastingen is met ingang van 1 April a.s. overgeplaatst naar Leeuwarden, ontvangkantoor der Directe Belastin gen. Philippine ehbo-ers kregen verband- tassen Tijdens de Jaarvergadering van de Kath. Nat. Bond voor EHBO werd aan alle leden een volledig uitgeruste rugverbandtas uitgereikt. Besloten werd in het najaar een nieuwe cursus te geven, waaraan personen boven 17 jaar kunnen deelnemen. verkenners helpen ouden van dagen De verkenners hebben besloten om het toneelstuk „Trouwen of betalen", dat ze met groot succes hebben ge bracht, Zaterdag a.s. te spelen ten bate van de ouden van dagen. doodsoorzaak vastgesteld Inzake het overlijden van de wed. L.. die zoals wij reeds berichtten tij dens het nemen van een bad om bet leven, kwam is met zekerheid vastge steld dat de doodsoorzaak aan een on geval te wijten is geweest. Sf. Jansteen weer bij de tijd Na lange tijd te zijn verstoken ge weest van uuraanwijzing op de Kerk toren. is dit euvel hersteld. Thans zal ook bi,j donker door electrische ver lichting het uur worden aangewezen. Terhole Nieuwe bode. Het bestuur der Varkensvereniging St Bernardus heeft tot bode benoemd de heer Aug. Freijser. Lamsicaarde ontspanningsavond k.a.b. In het kader van haar winterpro- gramma organiseerde de plaatselijke KAB een ontspanninsgavond voor haar leden zomede voor de kaj otters. De netto opbrengst was voor het Lourdesfonds der KAJ. De aanwezi gen hebben een zeer gezellige avond gehad, waarbij verschillenden van hen nog met een mooie prijs huiswaarts keerden. Wel was het erg jammer dat de kapotters aan wie de opbrengst tenslotte ten goede komt, grotendeels afwezig waren. Zelzate telijkheidsmedaille uitgereikt. Tot slot werd door de heer Debal, natio naal ondervoorzitter, een toespraak gehouden. Breskens vismijn Visaanvoer op de Vismijn te Bres kens in de week van 1-3 t.m. 7-3 '54. 52920 kg. haring f 0.31-0.27: 716 kg. schardijn f 0,41- 0.25; 7 kg. bot f 0,47- 373 kg. export jaln f 3,33- IJzendijke raadsvacature In verband met de ontslagname van de heer Cam. v. Kerckvoorde als raadslid, heeft de KVP-fractie in de gemeenteraad een vacature. Zijn op volger op de kiezerslijst is de heer Joh. Bun, die wegens vervulling van zijn militaire dienst, deze raadsfunctie niet zal kunnen vervullen. De hierop vol gende candidaat is de heer Petrus van Hijfte. Waterlandkerkje bouwbedrijv1gheid Wegens gebrek aan bouwvolume is het enkele jaren geleden dat er nieu we woningen in de gemeente zijn ge bouwd. Thans echter worden enkele woningen in de Molenstraat gebouwd. Het aanzien van de Marijkestraat wordt ook niet weinig verbeterd door de verbetering van het pand van X. Dansma, die momenteel gaande is. vergadering z.e.m.-afdeling De afd. Waterlandkerkje van de ZLM hield „In den Koning" haar Jaar vergadering. De heer Schlingeman. secretaris van de ZLM. was daarbij te genwoordig. De voorzitter, de heer M. J. Ver- brugge, sprak in zijn openingswoord over de verschillende factoren, ver oorzaakt door het wereldgebeuren, die een sterke invloed hebben op de markt situatie van de landbouwproducten. Wat Zeewsch-Vlaanderen aangaat, aldus spreker, kan gesproken worden over bezorgdheid. Het Waterschap gaat gedrukt onder zware financiële lasten, als daar zijn: instandhouding van de zeewering, ontwatering en zorg voor de wegen. De instandhouding van de zeewering is een plicht geworden voor iedereen vanaf de kust tot de Duitse grens. De watersnoodramp heeft dit duidelijk bewezen. Jammer is het dat van de wegenbelasting geen pro fijt getrokken wordt. Tegen alle om standigheden in is het echter de taak van de boer om gewoon voort te blij ven gaan. Verder zei de voorzitter, dat er in de Braakman een proefbedrijf voor Zeeuwsch-Vlaanderen zal gesticht wor den. Dit is een grote vooruitgang voor dit gewest De overige delen van Zee land bezitten reeds een dergelijk mo- delbedrijf. De kosten van inspan en eerste be drijfskapitaal zullen ook gedeeltelijk moeten gedragen worden door de le den van de verschillende landbouw organisaties. Dit ls een eenmalige bij drage. De afdeling besloot zonder hoofdelijke stemming een bijdrage per HA te doen. De voorzitter was aan de beurt voor periodieke aftreding. Hij werd bij ac clamatie verkozen. Vervolgens kreeg de heer Schlinge- man het woord. Hij zei, dat Zeeland op landbouwgebied thans in beroering is. De grootste schuld heeft hiervan vanzelfsprekend de ramp. Vooral Schouwen en Duiveland zijn zeer zwaar getroffen. De herverkaveling in de ge troffen gebieden eist, heel veel zorg op. Zeeuwsch-Vlaanderen heeft te kamperi met een gebrek aan arbeidskrachten. De ZLM heeft goede resultaten be reikt bij de Uiteindelijke vaststelling van de rampschadewet. Ook op het gebied van onderwijs en emigratie is er veel te doen. Spreker zeide tenslotte met het op maken van het zaaiplan niet alles op een kaart te zetten, gezien de schom melende prijzen. Na afloop werden nog enkele inte ressante films vertoond. (Advertentie) Prettig In ie nemen - Ook uitstekend tegen meegbezweren en hoofdpijn. ALKAIINIZERENDE B R U I STABLETTEN a. gheysen werd gehuldigd Het Nationaal Verbond voor Oor- logsinvalden in onze gemeente heeft een treffende hulde gebracht aan haar trouw lid, de heer A. Gheysen, die naast zijn 30-jarig lidmaatschap er tevens op kan bogen de mede stichter van het verbond te zijn ge weest. De feestvergadering werd ge opend door de voorzitter, de heer L. Wylaert. Nadat men een minuut stilte in acht had genomen ter herdenking van de overleden leden van het ver bond. had de eigenlijke huldiging van de jubilaris, die als sergeant majoor van het 4e Linieregiment in de eerste wereldoorlog zijn vaderland dapper diende aan de IJzer, plaats. Hem werd een mooi zelfportret aan geboden. terwijl zijn echtgenote de traditionele bloemenruiker in ont vangst mocht nemen. Verder werd de heer Gheysen ter gelegenheid van zijn jubileum benoemd tot erebe- stuurslid van verschillende geweste lijke patriottische verenigingen en hem werd namens de nationale raad van het NVI tevens de gouden erken- MIDDELBURG Electro: Paula. Schouwburg: Treinroof in Missouri. SAS VAN GENT Olympia theater, 20 uur: Happy Landing. TERNEUZEN Luxor, 20 uur: De on dergang van de Titanic. VLISSINGEN Ariënsgebouw: Vergade ring KAB-ziekenkas om 20 uur. Alham bra: Geluidsbarrière. Luxor: Pas op voor zakkenrollers. ANTWERPEN Kon. Nederl. Schouw burg: De klucht van-de brave moor denaar. Kon. Vlaamse Opera, 20 uur: Martha. AXEL Het Centrum, 6.30 en 9 uur: Maske in Blau. DE KLINGE Kinema van Dijck, 7.30 uur: O.K. Neron en De avonturen van Tom Brown. HULST Biljartwedstrijd HBC-Hamme (B.) in de Bruyns restaurant om 18 uur. Bioscoopgebouw, 8 uur: Deserteur van het Legioen. ST JANSTEEN Schieting bij J. Baert, Roskam, begin 6 uur. MIDDELBURG Electro: Paula. Schouwburg: Treinroof in Missouri. OOSTBURG Ledel, 20 uur: De schat gravers van doodskopeiland. SAS VAN GENT Olympia theater, 20 uur: Happy Landing. TERNEUZEN Luxor, 20 uur: De on dergang van de Titanic. VLISSINGEN Alhambra: Geluidsbar rière. Luxor: Pas op voor zakkenrol lers.

de Stem | 1954 | | pagina 2