DRIE-EILANDENPLAN is GEEN ILLUSIE meer UITZICHT OP NIEUWE WELVAART KOSTEN BELOPEN 35 MILLIOEN GULDEN De „Conscience" der duivenmelkers Maar „Financiën"heeft ook een vinger in de pap.... Zware of lictite dagen? Morgenmiddag om 2.30 uur te Rotterdam: 8 ijn 1 lig" 1 ,20 ,50 ,90 Bijna 2000 11.A. bouwgrond Over tien jaar.... hij De Amerikaan verbruikt méér dan de West-Europeaan Sober Duitsland KRUIS Olieboortorens op Sicilië DUBBEL SUCCES GEBOEKT WAT DE ZEE IN 1953 OPLEVERDE J$//e H 27leeflnSPvwiti0tvt^ti ikx^c de LtiduSPtie Nieuwe zege voor Ned. Elftal Oranje XI tegen de Engelse amateurs li/f U 7/1 VERF-LAK fdtótofe* v ^LMKEN Dikken Bruines Duivenkroniek L'Union presenteert zich DERDE BLAD ZATERDAG 6 MAART 1954 «OFLOOK T 3t bloed dank zij de oed van de ine in de maag k weg, zodat or die perso- >rden, die bij- n gesteld zijn. urgeueesmid- lat is juist de jke middelen nde mate de iet gebruik in ing vast. Die ;te kuur zeker een "onder- de lente en de apotheken en Laag een doos het knoflook ïting brengt... of reuk. jk-dragees A rbad: !eding te Dubbel- >t krimpt van het ons on- brengen. moeite [TET heeft in 1940 maar een haar gescheeld of t-A N. Beveland zou via een brug met het vaste land van Zuid-Beveland verbonden zijn geweest. Alles lag klaar voor de aanbesteding, doch toen stak de inval der Duitsers een spaak in het wiel en geraakten de plannen van de baan. Na de oorlog was er, mede door de enorme prijsstijgingen geen sprake meer van verwezen lijking. Op een goede dag kwam men toen met het zg. Drie-eilanden-plan voor de dag, dat be oogde om Noord Beveland twee vaste verbin dingen met de wal te geven, nl. met Walcheren en met Zuid Beveland. Door een dam te leggen tussen Kamperland en Veere en tussen Katse- veer en Kats kreeg men de Zandkreek op een vaargeul na, droog en won men een paar dui zend ha land. TTET WAS zeer mooi bedacht, maar de realisten gaven het plan, dat nog -LJ- vele malen duurder was dan een brug, weinig kans en wachtten de dingen zonder veel illusies af. Vermoedelijk zouden zij met hun twijfelzucht het aan het rechte eind hebben gehad, indien de stormramp de optimistische voorstanders niet in de kaart had gespeeld. Plotseling gesteld voor een natuurramp zonder weer ga en in zijn financiële consequenties even verbijsterend, bezien de autori teiten de uitgaven van Waterstaat in onze waterrijke provincie welwillender en wegen de milliocnen minder zwaar. Gesteld voor de noodzaak het water in te dammen of de zeedijken ingrij pend te verhogen, neigen de practici meer over naar afdamming, vooral om dat dit afdoender lijkt, vaak landaanwinning ten gevolge heeft en het zoute water terugdringt. HET voordelen in zich besloten. Tussen de twee dammen welke men zich dacht, ligt 50 kilometer aan zeedijk, welke bij eventuele verhoging millioe- nen zouden verslinden. Bij indamming kan die verhoging achterwege blijven en is men tevens goeddeels van het onderhoud af. De landwinst ls vrij belangrijk. Wel (Advertentie) daar groter en de Schelde er veel woester is. Zonder reuzen-caissons zal men het er niet klaarspelen en men kan er nog voor onaangename verras singen komen te staan. De technici durven het echter aan Voor 'n kleintje zijn ze niet meer ver vaard en ondervinding in Zeeland heeft men genoeg opgedaan. NIEUWE RONDWEG ]\/IET de aanleg van de dammen is het plan nog niet gereed. Van Kats wil men een nieuwe rondweg aanleggen, die over Kortgene naar Kamperland loopt en daar weer aan sluit op de dam naar Veere. De Noord-Bevelanders kunnen dus zowel naar de richting Middel burg als naar de richting Goes, zon der nog van een boot gebruik te ma ken. Hun isolement wordt dubbel door broken en de wereld ligt voor hen open. Is tot heden toe de 7000 zielen tellende bevolking merendeels aange wezen op Goes: in de toekomst is ook Middelburg gemakkelijk te bereiken per bus, auto of fiets. Verder omvat het plan de bouw van een nieuwe aanlegplaats voor de provinciale boot. welke op Zierikzee vaart en wel nabij Colijnsplaat. De nieuw te volgen route is heel wat kleiner dan de bestaande Katseveer— Zierikzee. In 25 minuten kan de over tocht van Colijnsplaat worden ge maakt, wat ruim 'n half uur winst betekent. Dan zal het mogelijk zijn om in één uur tijds van Goes naar Zierikzee en omgekeerd te gaan. HOE LANG NOG? J7R wordt vaak over het Drie-eilan den-plan gesproken of men er bin nen enkele maanden al aan gaat be ginnen. Op de jongste persconferentie met minister Algera te Middelburg kon men echter al beluisteren dat „Finan ciën" ook 'n vinger in de pap heeft en dat men daar ook niet in een twee drie met f 35 millioen op tafel zal komen. Er is meer te doen. Wanneer de Noord-Bevelan ders over tien jaar de provin ciale boot Wolphaartsdijk-Kort gene voor goed 't „adieu" kun nen toeroepen, mogen zij beslist niet mopperen. Doch het plan is althans geen fan tasie meer. Men is er voor gewonnen; de geesten zijn er rijp voor en dat be tekent al een grote winst. 124 Wij hadden nooit gedacht, dat wij onze duurste serie flanellen damespyama's, die wij in het afgelopen seizoen als de meest ge slaagde, bij honderden voor 13.90 verkochten, nu nog eens voor zo'n abnormale prijs zouden kunnen aanbieden. Maar de fabrikant, (voor wie het zachte najaar een streep door de rekening was), wilde ze niet langer bewaren en verkocht ons de hele voorraad, alles wat er nog lag. Damespyama's van een zware kwaliteit, de beste Twentse keperflanel, de, pantalon met elastiek in de band, het ruimvallende jasje met een contraste rende kraag en zakken, gekleurde knopen en met ceintuur, kortom pyama's die een warme nachtrust garanderen aan hen, die overdag tot in hun botten ondervinden wat deze nog koude maanden betekenen. Warme flanellen dames pyama's om jaren plezier van te hebben, (U weet hoe grillig ons weer is), die U nu koopt voor bijna zeven gulden goed koper dan normaal. is de grond in de Zandkreek de naam zegt het al van mindere kwaliteit dan die van Sloe en Braak man, maar zij blijft voor het grootste deel. naar schatting 1700 a 1800 ha. voor bouwgrond geschikt, 'n Honderd landbouwbedrijven zouden er zeker plaats vinden. De verzilting der gron den op Walcheren, Zuid- en Noord- Bevelar.d wordt er mede krachtig door tegengegaan. KOSTEN F 35 MILLIOEN Nf, jo0m Onze postorderklanten kopen deze Twentse ke- perflanellendamespyama s in luxe uitvoering, in de maten 42 t/m 48, in de kleuren zalm, rose, oud- rose en reseda, aa niet voor 1-3^0 maar voor Alle goederen worden onder rembours verzonden (boven 25 gutden franco). Bij retour zending binnen een week ontvangt U het betaalde geld omgaand terug. fjET SCHETSMATIG ontworpen plan, zoals het er nu ligt, wordt ruwweg geschat op 35 millioen. Het voorziet in een vaste dam, zon der sluizen, ten Noorden -pan Vee re dit oude stadje wordt dus van de zee afgesloten welke naar Kamperland loopt. De tweede dam, tussen Kats en Katseveer, moet voorzien worden van een sluizen- complex. Krachtens het tractaat met België moet het mogelijk blij ven voor de scheepvaart van en naar België, om via- het kanaal door Walcheren, gebruik te blijven ma ken van de Zandkreek. Daarin moet dus een vaargeul open blijven, die in verbinding blijft met de Ooster- Schelde. De mogelijkheid blijft na tuurlijk, dat langs de weg van over leg België deze vaarweg zou opge ven. In dat geval kan het sluizen- complex in de Oostelijke dam ver vallen, wat menig millioen bespa ren zou. Beide dammen zullen een lengte krijgen van ongeveer twee kilometer, waaruit dus wel blijkt dat de aanleg geen peuleschilletje zal zijn. Het moei lijkste zal de aanleg van de dam bij Veere worden, omdat het getijverschil P)E GEMIDDELDE Engelsman verbruikt ongeveer driekwart van de hoeveelheid voedsel en alcohol, die de gemiddelde Amerikaan com sumeert, tweederde van de hoeveelheid tabak, ruim de helft aan brand stof, licht en water. Voor gezondheid en opvoeding wordt ongeveer twee derde van het Amerikaanse bedrag per hoofd van de bevolking uitgege ven. Deze gegevens komen voor in een rapport van de O.E.E.S. Het ver bruik van duurzame huishoudelijke goederen is in Engeland slechts een derde van dat in de Verenigde Staten, aldus het rapport, en voor vervoer geeft de gemiddelde Engelsman slechts een kwart uit van dat wat de gemiddelde Amerikaan uitgeeft. In vergelijking met het Amerikaanse verbruik bedraagt dat in Frankrijk voor voedsel twee derde, voor tabak één derde, voor brandstof, licht en water ongeveer een vijfde, voor huis houdelijke goederen een vijfde en voor vervoer ongeveer een zesde. De Frans man heeft slechts de helft van de woonruimte van de Amerikaan be schikbaar. Hij drinkt echter bijna drie keer zo veel alcohol, eet ruim twee maal zo veel aardappelen, en gaat bijna twee keer zo vaak naar kapper en schoonheidssalon. De Duitser eet en drinkt de helft van de hoeveelheid die de Amerikaan verbruikt, verrookt een derde van het geld, dat de Amerikaan er aan be steedt. heeft de beschikking over bijna de helft aan woonruimte van de Ame rikaan en verbruikt aan brandstoffen, licht en water een achtste, aan huis houdelijke goederen een vijfde en geeft aan vervoer een tiende uit van wat de Amerikaan er aan besteedt Hij eet echter 3'/2 maal zo veel aard! appelen. (Advertentie) Dames. Uw keus kan niet luoeilijk zijnl Dank zij Witte Kruispoeders behoeft U niet tegen bepaalde dagen op te zienZe verdrijven pijn en lusteloosheid en zijn onscha delijk voor de maag 1 Een maal geprobeerd zorgt U ze ker ze altijd in huis te hebben. Ook in tablet- en cachet-vorm. Vraagt Uw Apo theker of Drogist HET bergstadje Ragusa in Zuidoost Sicilië wordt door de bewoners aldaar „una brutta citta" (een lelijke stad) genoemd. De bevolking van 48.000 zielen leeft in de grootste ar moede in stenen huisjes, die weinig beter zijn dan kelders; ze tracht in leven te blijven met de schrale op brengst van de rotsachtige tarwe- akkers buiten de stad. Maar enkele weken geleden werd Ragusa opeens het zinnebeeld van nieuwe economi sche hoop voor Sicilië en voor geheel Italië. Wat was er gebeurd? Op een heu vel buiten de stad stond een moderne olieboormachine; hier lag de eerste in Sicilië 'aangeboorde bron, de eerste van Ragusa. Het was de Gulf Oil Corp. die de eerste Siciliaanse petroleum aanboor de. Het succes van de Gulf was van uiterst groot belang voor het aan olie zo arme Italië. De petroleumproductie van Italië bedraagt slechts het twin tigste gedeelte van het jaarlijks olie- verbruik in dat land. De petroleum Ruim f 8.000.000 aan vis I JIT het overzicht der opbrengst van de visserij op de Zeeuwse stro men gedurende 1953, blijkt, dat die opbrengst een waarde vertegenwoor digt van f 7.600.600 tegen f 8.238.300 in 1952. De oesters voerden weer de boven toon met f 3.569.000 (f 4.224.000). De mosselen brachten het niet verder dan f 1.023.000 tegen f 1.796.000 in '52. Garnalen brachten f 1.285.000 in het laatje (f 1.071.000) en garnaalmest le verde f 98.900 op (f 94.795). Zeer goed was de haringvangst, n.l. bijna 7 millioen kg (1.523.00Ö) met een waarde van f 1.024.000 (f 335.000). Ansjovis werd ruimer gevangen dan in 1952 maar de prijs was slecht, n.l. f 58.850 tegen f 82.600. Kreeft bracht f 79.500 op tegen f 107.300 en tot f 46.200 tegen f 68.300 in 1952. dient te worden ingevoerd en dat kost Italië jaarlijks ongeveer 200 millioen dollar. Italië hoopt thans zijn dure invoer met ten minste 25 pet te kun nen beperken. Aardkundigen rapporteren dat er zich onder de heuvels nabij Ragusa een vrij groot petroleumveld bevindt. Het succes van de Gulf was even eens 'n overwinning voor het buiten lands kapitaal in zijn strijd tegen de Italiaanse communisten die alle petro leum ontdekkingen willen nationalise ren, en die wensen dat alleen de re gering van Italië de bodem explo reert. Eerst haalden de communisten minachtend hun schouders op toen werd bekend gemaakt dat de Ame rikanen van de Gulf Oil petroleum hadden gevonden nabij Ragusa; toen schreeuwden ze dat de Gulf er wel voor zou zorgen dat de olie in de bodem bleef, zodat er geen mededin ging met andere Amerikaanse olie velden zou komen; de Gulf is nu van plan de communisten hun woorden te laten inslikken: deze maand nog zal met de productie van de Ragusa- petroleum worden begonnen, al wenst de Gulf maatschappij langzamer te werk te gaan en dieper te boren in de hoop een nog uitgestrekter olie- pool te vinden. Een zestal andere oliemaatschap pijen is ook reeds werkzaam in Sicilië. De Anglo Iranian heeft reeds een half millioen dollar uitgegeven aan proef boringen nabij Ragusa; de Mediterra nean Oil (Gulf en MacMilan Petrole um Corp.), de Pacific Western Oil Corp.; Montecatini en andere hebben uitgebreide terreinen gehuurd van de Italiaanse regering. De Sicilianen wachten in spanning op de donkere petroleumstromen, die welvaart zullen brengen. (Advertentie) PYROMETERS MANOMETERS THERMOMETERS PROMPTE VAKKUNDIGE SERVICE nv. Observator ROTTERDAM Zoals steeds zal ook de eerste interland van het jaar, morgen middag in het Feyenoordstadion te Rotterdam, waar de En gelse amateurs de gasten zullen zijn van het Nederlands Elftal, door de radio worden uitgezonden. AAN de beurt is ditmaal de KRO en Leo Pagano zal het ooggetuigeverslag geven. De aan dit voetbalevenement gewijde uitzending zal de tradi tionele gewaardeerde entourage hebben en aanvangen om 2 uur. Zij duurt tot tien minuten over half vijf (16.40). Bovendien zal het tweede gedeelte van de wedstrijd door de televisie worden uitgezonden. Ten gerieve van onze lezers, waarvan natuurlijk ook nu weer een groot deel in de huiskamers de ontmoeting gaat volgen, drukken wij hieronder de beide elftallen af. NEDERLAND: Steiger Odenthal Tebak Klaassens Terlouw Biesbrouck Overbeeke van Beurden Cor v. d. Gyp Bennaars Gruyzen Scheidsrechter: Devillers (Fr.) Flanagan O'Conneil Lewis Groves Bromilow Taylor Adams Topp Farrere Mc Ghee Brown ENGELAND: Grensrechters: de Fransen Fauquemberghe en Dufosse. Reserves voor Nederland: De Rijk, Boskamp, van der Hoek, Michels en van. Melis. Reserves voor Engeland: Pinner, Davidson, Oliver. N.B. De televisie brengt een rechtstreekse reportage in het gezamenlijke programma van 3.15 uur tot 4.15 uur. Verslaggever is ir A. van Emmrnes. COMPETITIEPROGRAMMA UITGEBREID Met inhaalwedstrijden 2e, 3e en 4e klassers r\E Competitieleiding van de KNVB besloot, het wedstrijdprogramma voor Zondag 7 Maart (morgen) uit te breiden met een inhaalprogramma voor de tweede, derde en vierde klas sers. Bovendien werden in de eerste klassen enige wedstrijden gewijzigd of omgezet. Het volledige programma luidt nu als volgt; le klasse A LeeuwardenNEC, Sneek—VSV. le klasse B VitesseAGOVV. le klasse C BleyerheideWH '16, LongaNAC. le klasse D MauritsWillem II, LimburgiaJuliana. ZUID I 2e klasse A HelmondiaSET, Hel mondSarto, TOPSchijndel. 3e klasse D Nieuw BorgvlietHulst. 4e klasse D GWZwart Wit. 4e klasse H IJzendijkeEMM, Sluis kilSteen, LuctorïtlA. (Advertentie) hl" £VJ vérhisfabp TRAMSINGEL- 80-BREDA JSJ at uur lijk werden de spelers van de Weense ploeg Wac- ker, een trip gemaakt hebbende naar Zuid-Amerika, bij hun terugkeer enthousiast ontvan gen. Honderden supporters en haast evenveel journalisten wa ren aanwezig om de voetbal goochelaars een welkom te he ten. Een radio journalist sleepte de trainer van Wacker, de heer Früwirth, voor de microfoon en vroeg hem hoe hij de trip naar Zuid-Amerika had gevon den. „We behoeven niet meer zon der versterkte elftallen naar dat land te gaan", aldus de trai ner. „Alle Zuid-Amerikanen lij ken op elkaar. Ze verwisselen zo vaak van speler, dat wij te gen zestien-zeventientallen in plaats van tegen elftallen speel den!" VY/IELRENNER Louison Bobet, „le grand champion" van Frankrijk kan werkelijk geen stap buiten zijn eigen villadeur verzetten of van dit feit wordt op de meest uitvoerige wijze verhaald in de bladen, die de kam pioen op de voet plegen te volgen. Het herhaaldelijk voorkomen van de naam Bobet in de bladen heeft óók de directie bemerkt van de Stella-rü- wielfabrieken, waarvoor Bobet in de afgelopen jaren fietste. De directie besloot in overleg met Louison, dat de kampioen voortaan niet meer zal rondtoeren op een fiets van het merk Stella", maar op een rijwiel, dat het merk draagt: „Louison Bobet". IN DE Spaanse wielerwereld is het er de laatste weken zeer Spaans toegegaan, want de renners wilden er niet meer van horen, dat Mario Canardo, eenmaal de gevierde ploegleider van de Spaanse equipe in de Tour de France, nog als ploeg leider zou optreden. Hij toonde te weinig doorzicht te hebben in de structuur van de Ronde, zo heette de beschuldiging, tegen hem inge bracht. De bond en de renners zijn daar op eens gaan praten met de oude kampioen Berendero. Deze ver klaarde zich bereid de Spaanse ploeg te willen leiden. Hij vertel de echter nadrukkelijk, dat hij vol komen baas moet zijn en dat hij de samenstelling van de ploeg, alsme de de aanwijzing van kopmannen geheel zelfstandig wil regelen. „Best", hebben de Spanjaarden gezegd. TN DE Westerse landen wordt er steeds naar gestreefd de politiek geheel buiten de sport te laten en dit geschiedt ook inderadad. De po pulariteit van een voetballer kan echter wel eens zo ver gaan, dat hij het tot parlementslid brengt. Dat nu is het geval met de Hongaarse speler Boszik, die in de voetbalwed strijd Engeland-Hongariie een be langrijke rol vervulde. Boszik, een officier van de infanterie, is geko zen als lid van het Hongaarse par lement en bezit thans drie eretitels, namelijk deze van arbeider, voet baller en parlementslid. TN PARIJS is men plotseling tot de ontdekking gekomen, dat de stad geen enkel stadion bezit, waarmee het kan wedijveren met het buitenland. Vandaar, dat men zich haast voorbe reidingen te treffen voor de bomv van een stadion, dat aan honderdduizend personen een plaats zal bieden. Minis ters en staatslieden zijn reeds in de kwestie gekend cn hebben hun mede werking toegezegd. Het grootste sta dion van Parijs is tot op heden „Co- lomhes", waarin de internationale voetbalwedstrijden worden gehouden. Daarnaast is er nog het Pare des Princes, waarin 35.000 mensen tesa- men kunnen komen. £)E ENGELSEN zijn geen geweldi ge voorstanders van bokswed strijden. Autoriteiten willen, dat er maar zo weinig mogelijk van deze wedstrijden worden georganiseerd en zij besloten in het begin van 1953 niet minder dan 50 pet. belas ting te heffen op de recette aan een dergelijke wedstrijd verbonden. Het gevolg is geweest, dat er in 1953 nog maar 360 meetings werden ge organiseerd tegen 648 in 1952. Het is een zeer gevoelige teruggang, die nog zal toenemen nu de 50 pet. in middels zijn gewijzigd en gebracht zijn op 60 pet. WINKELCENTRUM BINNENWEG TELEFOON K 1800-82660 ROTTERDAM IEDERE MAANDAGMORGEN GEOPEND Vandaag moet ik even stilstaan bij een memorabel feit. Kon frater Magister, alias Achiel Demeijere, schoolmeester te Lootenhulle, viert zijn 50-jarig jubileum als schrijver over dui ven en duivensport. Daar zoiets nog zelden is voor gevallen, wijden alle duiven- krantjes van België, en dat zijn er een kleine zeventig, plus de gewone gazetten, er passende artikels aan. Inderdaad schrijft de Gentenaar vijftig jaar geleden, verscheen on der de kroniek van het toenmalige Eeklose duivenblad „De Sportduif" voor het eerst de naam van Magister. Dat die persoon al rap een naam zou verwerven'in de duivensportredactie, hoefde geen betoog. Wat kon hij toch vloeiend en realistisch schrijven, hij sprak over kweken, koppelen en spe len. over hoge duivenwetenschap ver telde hij, gelijk hij het deed met de kinderen in zijn klas. Zijn bijdragen kenden zulk een succes cn waren zo doorslaggevend, dat wij hem wel de .Conscience' onzer duivenmelkers zou den mogen noemen. Zijn studie van de duif, zijn fijne opmerkingsgave en zijn charme voor de vrouw, maakte van elk zijner talrijke reportages een meesterstukje van guitige duivenmel- kerij. Overtalrijk zijn de hokken, waarvan hij de basis legde en die la ter in de galerij der kampioenen zou den prijken. Hij heeft geschreven in al de roemruchte Vlaamse duivenbla- den als „De Luchtbode", „De Jonge Reisduif", „De Duivenbode", „De Noordduif", „De Vrije Duif", „De Landwacht", alsook in het Franstalige blad „La Vie Colombophile" van Les sen. Ook nu nog verschijnen wekelijks zijn bijdragen, wat er op wijst, dat Magister, hoewel oud van jaren, nog steeds jong van gedachten is en blijft. Naar ik verneem, zal hem een dub bele hulde worden gebracht. Op 17 Juli is er een interprovinciale vlucht op Angouleme (150.000 frank gewaar borgd) en begiftigd met talrijke ere prijzen. schalen en kunstplaketten voor een waarde van meer dan 20.000 frank. Op 31 October vervolgens zal er, als hij 't beleven mag, te zijner ere een Kampioenendag worden ingericht, waar het, dat kan ik U op voorhand zeggen, aan belangstelling niet ont breken zal. Een konfrater van „De Noordduif" is Magister alvast gaan opzoeken. Ziehier wat hij schrijft: „Wij verna men dat hij sedert enkele dagen nog maar op de benen was. Dat een zwa re ziekte hem vastgehouden had in bed en thuis en dat het nu een kwes tie was van een beetje stil te hou den. Maar het is nu voorbij, zegt ons Magister, 't heeft maar weinig ge scholen of Sinte Pieter was mee me weg.maar 'k heb hem wijs gemaakt dat er in den hemel al duivensport- kronijkers genoeg zijn en dat ik daar wel zou moeten gaan doppen, waar ik niet geerne bij zijn. 'k leef hier nog liever een beetje op de kosten van de Staat, van mijn pensibentje. 't Was het beste bewijs dat hij er terug boven op was, want anders zou hij er zo niet over spreken. Hij stapte graag met ons mee naar 't lokaal, doch uit voorzichtigheid liet hij zijn pintje van kant. Wij vernemen dat hij geboren is op 18 December '82 te Aalter. In 1902 werd hij onderwijzer benoemd te Hansbeke, alwaar hij verbleef tot '06. Dan kwam hij naar Lootenhulle, aan vankelijk als onderwijzer, later in de kwaliteit van schoolhoofd. In '42 ging hij op pensioen. Meer moeten wij er niet aan toevoegen, Magister heeft zichzelf ten voeten uit getekend in zijn kronijken. Magister zegt dat er in De Gen tenaar iets niet goed is uitgedrukt, te weten „de charme van de vrouw". Ik weet, zegt hij, dat ik steeds mijn duiven liever zag dan mijne vrouw wat is dat .nou, konfrater?) en dat ik steeds voor eikendeen charme had. Wij zijn dat allemaal te weten geko men voordat „meester Achiel" zijn limonadeke dronk en voor de grote duivenvergadering. Nadien vertelde hij zoveel niet meer en ging, voor de rest van zijn avond te passeren, mee spelen in de prijskamp-kaarting (kla verjassen of pandoeren). EEN NIEUWE BOND NTU, en in West-Brabant hebben zij een nieuwe duivenbond opgericht. Om meer spel te krijgen wel te ver staan, organisatorisch is er niks aan de knikker. De naam er van is: West-Brabantse Union (hetgeen eendracht betekent). Kijk, dat mag ik horen. I'Union fait la force! Twee vergaderingen, een tc St. Willebrord en een te Etten, waar op de heer C. Schuurmans uit Breda, specialist in wedvluchtberekening, ais gastspreker optrad, volstonden om dc Union een realiteit te doen worden, 't Hoofdlokaal komt in St. Willebrord en 't hele vluchtprogram van Nieuw- moer tot Kaap de Goede Hoop zal in Union-verband worden vervlogen. Hebben zich reeds aangesloten de machtige maatschappijen „De Reis duif" te Sprundel, „De Pauwstaart", ik bedoel Postduif te St. Willebrord, „De Volharding" te Leur, „De Reis duif" te Hoeven en „De Eendracht" te Etten. Het bestuur werd als volgt samengesteld: voorzitter Ant. Buijs te Etten, die als 't nodig is gratis in zal laten schenken, secr. Ant. Hermus te St. Willebrord, penningm. Nico de Weert te Sprundel, commissarissen J. Stallen te Leur en C. Dam te Hoeven. Mochten er nog meerdere maatschap pijen zijn, die wensen deel te nemen, dan zullen ze rap moeten zijn. In schrijving kan nog plaats vinden tot en met 10 Maart, daarna is het, in verband met de werkzaamheden, om technische redenen, dees jaar niet niet meer mogelijk. Zorg dus dat u er op zit als de kippen, zo niet, zult u er spijt van hebben. Volgens ruwe schatting van mij persoonlijk zullen er concoursen komen van alle weken een kleine tienduizend duiven, dat is dus wat anders dan plaatselijke lijst jes van twintig preskes en een poule- pot ter waarde van een schen drie knikkers. BELANGRIJK BERICHT 'TOT slot nog het volgende, belang rijke bericht. Min of meer als in leiding van de jubileumfeesten ter gelegenheid van het tachtigjarig be staan van „De Vliegsport" te Steen bergen. met als enige overlevende op richters de gebr. Delhez (hou je taai. Toetje!) en Marijn Slokkers, zal deri Dikken Bruine op Zondagavond 7 Maart a.s. in het clublokaal bij Van Agtmaal een grote rede uitspreken over het onderwerp: Wat te doen als ze niet willen komen? (Volgens mijn moeten ze dan maar wegblijven. - D. Br.). Voorzitter de heer Koosje Verkou- ter zal de geachte spreker inleiden. Aller opkomst is u geraden. Allemaal goeie. DIKKEN BRUINE.

de Stem | 1954 | | pagina 9