EISENHOWER laakt gevaarlijke willekeur der ondervragingen Zonder de naam McCarthy te noemen: Even voor de storm.... Openbaarmaking van schandalen in Italië verwacht? Acht doden in de Alpen MINISTERRAAD N.A.V.O. vergadert nog voor „Genève" MATR0ZENSHAG Generaal China bemiddelt tussen Engeland en Man-Mau r De Paus nuttigde vast voedsel Senator: „Storm in een glas water" Indonesië wijst protest af Naguib verklaart Engeland schuldig Kroongetuige bleek ondergedoken Nederlandse delegatie accoord Conventie voor Rechten van de Mens DAGBLAD VOOB ZEELAND Geen methoden die niet stroken met de rechtvaardigheid Gelegenheid tot voorbesprekingen Adenauer naar Parijs o Innen en betalen.... Afnemende wind Interpellatie over landbouwgronden Vuurzee te Pernis uitgewoed Geruchtmakende rechtszaak begint vandaag MISBRUIK VAN NARCOTICA VERKLEED ALS POLITIEMAN.... Brieven op geheime plaats De komende Voorjaars- beurs te Utrecht Vietnam streeft naar onafhankelijkheid Bankbil jet was nog vochtig. 94e JAARGANG No. 20969 Uitgave: N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda. Reigerstraat 16. Tel. Redactie: 8181, Admi nistratie 8778 Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: C. J. v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. H. B. L. de Rechter, L. J. v. 't Westende, P. V. M. Vercauteren. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling t 5.85 per kwartaal, per post f 6.55, per week (uitsluitend bij niet-post- bestell.) f 0.45. - Incasso wordt berekend. Losse nummers 13 cent. Postrek. no. 278841. Voor Cod, Koningin en Vaderland DONDERDAG 4 MAART 1954 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.30 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Slaatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon no. 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 - (Riihureaux: Terneuzen. Noordstraat 56, Tel.~2601, OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) Voor het eerst sinds 25 Januari P)E toestand van Z.H. de Paus blijkt weer iets beter te zijn. Dinsdag heeft de H. Vader, voor het eerst sinds 25 Januari, weer vast voedsel tot zich genomen, namelijk een kleine hoeveelheid gekookte rijst. Dit wordt een bemoedigend teken geacht. DE HOOFDPRIJS van de Operatie Draadnagel blijkt in Enschede geval len te zijn. De winnaar van de 15 mille wenst onbekend te blijven. VOLGENS DE Indiase radio-omroep, zijn in de staat Bihar rijke uranium- lagen ontdekt. De Indiase commissie voor atoomenergie heeft al vergun ning gevraagd voor onmiddellijke ex ploitatie. EERST NU is bekend geworden, dat de Duitsers tijdens de tweede wereld oorlog in de Noordelijke IJszee weer stations hadden, die in sommige ge vallen vlak bij Amerikaanse posten lagen. Ze werden nooit ontdekt. EEN PORTORICAAN, die wegens landloperij werd gearresteerd en die bij zijn verhoor dreigde met een aan slag op president Eisenhower, zal worden vervolgd, wegens het uiten van deze bedreigingen. VIER BESTUURSLEDEN van de kring Groningen der K.V.P. hebben ontslag genomen uit hun functie, omdat zij zich niet konden verenigen met de methoden, die door een kiescomité bij de groslijststemming zijn gebruikt en een voorstel voor een nieuw re ferendum was verworpen. IN HET BRITSE Hogerhuis heeft Lord Lucas of Chilworth als zijn mening te kennen gegeven, dat het ontstaan van longkanker door uitlaatgassen van verbrandingsmotoren wordt bevor derd. DE REGERING hoopt weldra met een wetsontwerp te komen, waarbij zal worden voorgesteld de pensioenen der z.g. „oud-gepensionneerden" in verband met de ontstane achterstand nader te verhogen. DE VERKIEZINGEN voor plaatselij ke raden in Denemarken, hebben over het algemeen een aanzienlijke winst voor de socialisten opgeleverd. De communisten boekten een verlies. TUSSEN DE regeringen van Neder land en de Sovjet-Unie is weer een contract gesloten, dat voorziet in de levering van 30.000 vaten zoute ha ring. NA DE PROTESTEN van de afgelopen dagen tegen de willekeur in het optreden van de eonimunistenjager McCarthy, heeft president Eisenhower nu ondubbelzinnig stelling genomen tegen diens handelwijze. Hij wees op een Woensdag gehouden persconferentie de besehuldiging van de hand, als zou het leger communisten in bescherming nemen en hij verzekerde, dat de uiteindelijke verantwoorde lijkheid voor de uitvoerende taak van de regering bij de president berust Zonder senator McCarthy bij de naam te noemen, verklaar de de president, dat hij iedere ambtenaar van de uitvoerende macht, die niet op een behoorlijke wijze door de commissies wordt ondervraagt, volledig zal steunen. als wij bij onze strijd tegen het communisme methoden gebrui ken, die niet in overeenstemming zijn met de Amerikaanse traditie van recht en billijkheid, gaan de Verenig de Staten hun ondergang tegemoet, aldus Eisenhower. Hij prees generaal Zwicker, die door de senator onheus is bejegend en hij noemde het een ongelukkig verschijnsel, dat de jong ste ontwikkelingen de aandacht af leiden van de ernstige problemen, waarvoor Amerika zich geplaatst ziet. Men mag aannemen, dat deze woor den van de president een sterke mo rele steun zullen geven aan het ge rechtvaardigde verzet tegen ondervra gingsmethoden, die tenslotte tot on vrijheid leiden en het communisme eerder in de hand werken, dan dat zy er afbreuk aan doen. Eisenhower betoogde, dat niemand van de uitvoerende macht kan sugge reren, dat ondergeschikten hun over tuiging of beginselen geweld moeten aandoen, of zich persoonlijk vernede ringen moeten laten welgevallen, wanneer hij moet getuigen. RECHTVAARDIGHEID EEN 10-JARIG MEISJE uit We nen, dat van school gespijbeld had, nam vergift in, uit vrees voor straf. Haar moeder trof haar in bewusteloze toestand aan. Geluk kig kon de dokter het kind nog redden. UAE president legde er de nadruk op, dat waakzaamheid tegen onder mijnende activiteiten gewenst is, maar geen enkele methode, zei hij, mag Nieuwe lawines DEN NIEUWE GOLF van lawines heeft in de Zwitserse, Oosten rijkse en Beierse Alpen tot dusverre acht doden geëist, terwijl acht per sonen nog worden vermist. Het Zwitserse lawine-instituut te Genève waarschuwde skiërs, dat er op hoogten boven de 1850 meter een groot lawinegevaar bestaat, zelfs op gewoonlijk veilige plaatsen, en dat het passeren van een skiër voldoende kan zijn om de sneeuwmassa's in beweging te brengen. strijdig zijn met ons rechtvaardig heidsgevoel. Hij geloofde geen ogen blik, dat hoge officieren bij behande ling van de zaak-Peress communisten in bescherming hadden genomen. Eisenhower sprak over de verant woordelijkheid van het congres en hij deelde mee, dat er door de Republi keinse leiding stappen werden gedaan tot het opstellen van een code van rechtvaardig leiderschap. -oi\[ aijuïuajuoasjad ap mu 4-ioyï Carthy al commentaar. Hij noemde de opwinding over de ondervraging EISENHOWER „Ferm, maar rechtvaardig der officieren „een storm in een glas water". Hij achtte zijn commissie door „uiterst linkse elementen van pers en radio besmeurd en hij was van me ning, dat de president en het Ameri kaanse volk dit over enige tijd zou den inzien". OOOOOOOO0OOOOOOOOOOOOOOP O A/Jinister van der Kieft heeft O Woensdag in de eerste ka- 0 mer de belastingdienst in be- q O scherming genomen tegen de O voorstelling van de heer Polle- g ma, als zou deze dienst dor, q O onverschillig en hard zijn. De 0 0 dienst, zei hij, is niets anders q O dan de zorg voor het nationale beheer en ik ben daarvan de g ©kassier. Bovendien aldus de O minister als we praten over 0 9 de psychologie van de belas- g Qtinginner laten we het dan ook O eens hebben over die van de O 9belastingbetalerdie dan min- g O der nobel is dan de heer Pol- O ©leroa hem voorstelt. g GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOÓ De gearresteerde Neder landers p*E Indonesische regering heeft het Nederlandse protest inzake de re cente arrestaties .van een aantal Ne derlanders afgewezen. Er zouden, vol gens het antwoord aan het commissa riaat te Djakarta, nog een aantal Ne derlanders zijn, die met andere ele menten dc val van de republiek be ogen. Ondervragingen zouden dit heb ben uitgewezen. De regering zegt, geen beslissing te kunnen nemen omtrent de mogelijk heid van verdediging der gearres teerden door een verdediger, die door het Hoge Commissariaat wordt be noemd. De rechter zou hierover moe ten beslissen en voorts was het aan bod niet gedaan via het ministerie van Buitenlandse Zaken. De regering kan nog niet zeggen, waar de gear resteerden gevangen worden gehou den. Minder prettig nieuws uit Indonesië komt er ook uit de economische sec tor. Een nieuwe, zware heffing op de transfergelden heeft Woensdag de Amsterdamse beurs in beroering ge bracht. koningin ELIZABETH zal op haar wereldreis geen bezoek brengen aan het inheemse parlement van Boegan- da. „Iedereen treurt hier nog over de verbanning van onze Kabaka (ko ning)", zo zegt het parlement. EEN 19-JARIGE jongeman uit Krom menie, die de spoorbaan overstak, kwam plotseling te vallen. Hij bleef tussen de rails liggen en zag prompt daarop twaalf spoorwagons boven zich passeren. Alleen zijn neus werd ont veld. DE TOESTAND van het Amerikaanse Congreslid Bentley, die door een schot van een der Portoricanen werd ge troffen, is niet critiek meer. WAARSCHIJNLIJK zullen de onder handelingen over het Perzische olie- vraagstuk nog voor 21 Maart a.s. te Teheran beginnen. DE BEPERKINGEN, die de militairen vanwege de witte pokken-epidemie in hun bewegingsvrijheid waren op gelegd, zijn nu opgeheven. F)E 37-JARIGE Zweed, Albert Kin- berg, die bij de conferentie te Ber lijn met geweld het gebouw van de Russische ambassade in Oost-Berlijn binnendrong, zal niet worden ver volgd. (Advertenties) VAN ROSSEM S geldig i i tot J t Weersverwachting, vanavond: p Veel bewolking met enkele bui- f en, maar ook enkele opklaringen. Aanvankelijk matige Zuidwcste- lijke wind, later zwakke veran- derlijke wind. Ongeveer dezelfde temperaturen als gisteren. J Zon onder 18.24 uur. Maan on- der 17.57 uur. Zon op 7.19 uur. J Maan op 7.02 uur. 173 Arrestaties QFSCHOON de spanning in het na bije Oosten wat is geluwd en ver dere schokkende gebeurtenissen tot- nutoe uitblijven, laten de gevolgen van de troebelen in Egypte en Syrië zich nog altijd gelden. President Naguib heeft het nodig geoordeeld, fel van leer te trekken tegen Engeland, dat hij als schuldige aanwees van de wanordelijkheden in Khartoem, op Maandag jl. Minister Eden heeft de beschuldi ging met kracht van de hand gewe zen* In Khartoem zijn inmiddels 173 per sonen. die de hand zouden hebben gehad in de wanordelijkheden gear resteerd. Zij zullen worden beschul digd van moord en van demonstra ties tegen de regering. Uit Syrië komt weinig nieuws. Al leen heeft men de Syrische militaire attaché te Washington gearresteerd, toen hij onverwacht in Damascus aankwam. Over drie maanden zouden er ver kiezingen komen. ^OG VOOR de conferentie van Ge nève, waaraan nu zeker ook com munistische China en Noord-Korea zullen deelnemen, zal een ministers vergadering van de Noordatlantische Raad worden gehouden. En wel op 23 April a.s. te Parijs. Zy zal samenval len met de vijfde verjaardag van de ondertekening van het Noordatlan- tisch Verdrag en naar men verwacht zullen enkele ministers, die ook bij de Aziatische besprekingen zijn be trokken, onmiddellijk naar Genève doorreizen. Men neemt ook aan, dat de minis ters van Buitenlandse Zaken der Gro te Drie, die in Genève tot de afge vaardigden behoren, te Parijs de ge legenheid zullen aangrijpen om de agenda met elkaar en met de andere landen van de N.A.V.O. te bespreken. Amerikaanse, Franse en Britse des kundigen zullen nog vóór „Genève" in Washington bijeenkomen voor be sprekingen over het Koreaanse vraag stuk. De besprekingen tussen de Weste lijke mogendheden over de organisa tie van de komende conferentie zijn thans zover gevorderd, dat men de Sovjet-Unie voorstellen kan gaan doen over het administratieve ge deelte. Mogelijk zullen dé gedelegeerden uit 20 landen de opening van de be sprekingen bijwonen. Het antwoord van 13 landen wordt nog ingewacht, maar men neemt aan, dat alle geno digden delegaties zullen sturen. GEEN HAAST. (Van onze parlementaire correspondent) ENE K.V.P.-afgevaardigde Engelber- tink heeft een interpellatie aange vraagd over de toepassing van de in Augustus 1953 in werking getreden wet Koop- en Pachtprijzen van land bouwgronden. De Kamer zal Donder dag uitspraak doen ol de interpellatie zal worden toegestaan. Naar we ver nemen zal er geen bezwaar tegen zijn. De interpellant is van mening, zo ver nemen we voorts, dat de wet zodanig wordt gehanteerd, dat de prijzen ho ger oplopen dan in de bedoeling lag. MET DE FRANSE voorbereidingen tot ondertekening van het E.V.G.- verdrag vlot het nog niet al te best. De Fransen zouden, alvorens een datum voor behandeling van het ver drag vast te stellen, een Amerikaanse verklaring wensen over de troepen in Europa, maar Amerika wil eerst de datum zien en dan eerst een verkla ring geven.- De Franse wens, dat deze verkla ring los van de N.A.V.O. wordt afge legd. heet Amer'H*. volgens de New- York Times" van de hand gewezen. De Franse minister van Buitenland se Zaken, Bidault, heeft Dinsdag a.s. te Parijs een bespreking met Adenau er over de Saarkwestie. P)E GROTE BRAND op de terreinen van de B.P.M. te Pernis, die Maan dag-avond begon, is Woensdagmiddag om half zes geëindigd. Op dat mo ment was het vuur in de tweede tank gedoofd. Slechts een klein ge deelte van de inhoud bleek verbrand te zijn. Onmiddellijk is men begonnen met een uitgebreid onderzoek naar de oorzaak van de brand. j\]A zijn herbenoeming als president van Egypte heeft generaal Naguib een bezoek gebracht aan Khartoem, waar hij de opening van het Soedan Parlement zou bijwonen. Zijn komst was echter aanleiding tot bloedige relletjes, waarbij 30 personen werden gedood en meer dan hon derd gewond. Bij zijn aankomst te Khartoem werd Naguib begroet door de Britse Gouverneur Generaal, Sir Robert Howe (midden). J7EN OPZIENBAREND PROCES tegen een Neo-fascistische journalist, Silvano Muto, begint vandaag te Rome. Muto wordt er van beschuldigd een misleidend verslag" te hebben gegeven over de dood van een meisje onge veer tien maanden geleden op een eenzaam strand bij Rome. Het openbaar ministerie heeft Muto aangeklaagd, omdat, volgens haar, het vertrouwen van het volk in de politie door artikelen als die van Muto. kan worden ondermijnd jyE POLITIE had over de dood van het meisje, de 23-jarige Wilma Montesi. gezegd, dat zij door een on geluk om het leven was gekomen. Bij het pootje baden was zij flauw ge vallen en verdronken door het water dat in haar longen kwam. toen zij in zee lag, aldus de politie. Maar volgens Muto had zij een te grote dosis verdovende middelen in genomen op een „orgie" in een jacht huisje buiten Rome. Zij zou bewus teloos naar het strand zijn gedragen en daar achtergelaten. Deze lezing van het geval heeft tot dusver aanleiding ge geven tot elf aanklachten we gens smaadschrift, deels tegen Muto, deels tegen een aantal communistische bladen, dat Muto's standpunt aanvaardde. Men zegt, dat de lezing van Mu- "ITE BRITSE REGERING heeft meegedeeld, dat er geheime be- sprekingen met leiders van de Mau-Mau zijn gehouden, waar door de mogelijkheid tot overgave op grote schaal is geschapen. De beruchte generaal China heeft bij de onderhandelingen als tussenpersoon gefungeerd en het is hoofdzakelijk aan zijn tussen komst te danken, dat reeds vijf plaatselijke leiders van de lugu bere organisatie in gunstige zin hebben geantwoord op de aan sporing om zich over te geven. T"NE „GENERAAL" blijkt onder zwa- re bewaking in contact te zijn ge bracht met de leiders van andere ben den en het resultaat daarvan zal eerst over enige tijd blijken. De Britse re gering neemt echter het standpunt in, dat bij eventuele onderhandelingen in georganiseerd verband alle partijen over een vrijgeleide moeten kunnen beschikken. Generaal China, wiens eigenlijke naam Waroehioe Itote is, werd op 3 Februari ter dood veroordeeld. Die straf is inmiddels in levenslang ver anderd. Teneinde het contact tussen de be ruchte bendeleider en zijn satellieten te bewerkstelligen, hadden de Britten generaal China per vliegtuig overge bracht van Nairobi naar Njeri, 150 ki lometer Noordwaarts. Voor deze reis had men hem verkleed als inheems politie-ambtenaar. VREDE....! to in zes films die op het ogen blik in Italië worden gemaakt, wordt verwerkt. Er zijn bladen, die na dit geval stuk ken hebben geplaatst over bijeen komsten van Romeinse notabelen, waar verdovende middelen worden ingenomen. Ook werd melding ge maakt van onbeschrijfelijke orgiën in deze kringen. Een aantal personen werd met name genoemd. De belangrijkste getuige in dit pro ces zal, naar men aanneemt, de 22- jarige Anna Maria Moneta Caglio zijn, die heeft verklaard, op de terechtzit ting „alles te zullen vertellen". Zij treedt op als getuige a déchar ge. Zij gaf te kennen, dat zij veel weet over de orgiën. Zij kwam op een opvallende wijze in de zaak-Wilma Montesi voor het voetlicht. Bij zijn eerste verhoor in Januari had Mulo haar als getuige genoemd. Zij dook dadelijk daarop in Milaan onder. Haar vader zeide: „Mijn dochter vreest voor haar leven". Later werd zij onder geleide naar Rome gebracht en sedertdien was zij voortdurend door in burger geklede rechercheurs beschermd. Jn zijn cel te Njeri schreef de bendeleider brieven aan de hoofden van de Mau-Mau in de bossen en reservaten. In die brieven stelde hij vredesbespre kingen voor. De Britse opper bevelhebber in Oost-Afrika, ge neraal Erskine, deelde mee, dat er 26 brieven verzonden waren. Daarop zijn inmiddels 6 ant woorden binnengekomen, waar van er 5 gunstig luiden. Generaal China deponeerde zijn brieven op een geheime plaats, die al leen aan de Mau-Mau-leiders bekend was. Zodra bekend werd. dat de' regering van Kenia onderhandelingen met de Mau-Mau heelt geopend, hebben blan ke kolonisten inderhaast een protest bijeenkomst belegd, waarop het ont slag van de gouverneur en de leger bevelhebber, generaal Erskine, werd geëist. Voorts werd de eis gesteld, dat „generaal China" onmiddellijk zou worden opgehangen. Ontwerp Koninklijk Statuut (Eigen bericht) MAD AT de kleine commissie van de 1 R.T.C. in de West overeenstem ming had bereikt over het nieuwe ontwerp van het Statuut voor het Ko ninkrijk, zijn zowel in Suriname, de Ned. Antillen als in Nederland de voltallige delegaties het resultaat van de kleine commissie gaan bestuderen. De Nederlandse delegatie (samenge steld uit vertegenwoordigers der Ka merfractie) is daarmee thans gereed gekomen en acht het statuut, zoals het er ligt, aanvaardbaar. Er wordt naar gestreefd, geen nieu we R.T.C.-bespreking meer te houden met de voltallige delegaties om het ontwerp-statuut opnieuw in discussie te brengen. Men zou dan nooit uitge praat komen. Daarna zullen de beide Kamers der Staten-Generaal het statuut met 2/3 meerderheid moeten goedkeuren. Ook thans iveer verschillende nieuivigheden ("AVER vier weken begint de 62ste Jaarbeurs. En ofschoon het beeld van deze Voorjaarsbeurs wel niet te zeer van haar voorgangsters zal ver schillen, menen wij toch, dat het aan tal ingestuurde nieuwigheden niet on betekenend is. Daarover zijn reeds tal van bladzijden druks verschenen en het blijkt, dat de vindingrijkheid van fabrikanten is gestegen naarmate van hun productiemogelijkheid. Enkele noviteiten noemen wij: Muller's apparatenfabriek te Breda komt met een gestroomlijnde groen- tensnijder met vijf grote messen en kap in melamine, ze snijdt alle groen ten, aardappelen, amandelen, vlees en nog veel meer. De firma J. Wildeman en Co te Waalwijk brengt kunsthars fournituren in schildpad, barnsteen, parelmoer en zwart voor handvaten, sluitingen, ornamenten en beslag. En zoals op elke voorgaande Beurs zal de industrie uit Westelijk Brabant en Zeeland met practische vindingen voor de dag komen. GENERAAL CHINA .thans bemiddelaar. Behandeling in Tiveede Kamer (Van onze parlementaire correspondent) T~\E eerste wet, die tot stand is ge- komen via de organen van de Raad van Europa, is Woensdagmid dag door het Nederlandse parlement in behandeling genomen. Het is de Europese Conventie voor de Rechten van de Mens. De conventie, die de 15 landen van de Raad van Europa heb ben ondertekend en die door de vijf tien landsparlementen moet worden goedgekeurd, is méér dan de in 1948 door de Verenigde Naties goedge keurde Verklaring, omdat zij voor de 15 Europese landen bindend is en sancties bevat. Wanneer men meent, dat in een der landen de genoemde rechten worden aangetast, heeft men klachtrecht daar tegen. Geniet alleen een staat dit klachtrecht, of mag ook de individu ele persoon een klacht indienen bij de speciale commissie van de Raad van Europa? De Nederlandse regering is niet bereid zo'n verklarir® te geven. We moeten eerst de praktijk even aanzien, zegt ze. Desalniettemin ble ken de p.v.d.A., de V.V.D. en de C.H. U. er voor te zijn om het individuele klachtrecht vast te leggen. De k.V.p.- afgevaardigde, mej. De Vink, was het met de regering eens, en daarmee waarschijnlijk haar hele fractie. Ook de A.R. staat aan de kant van de re gering. Een tweede discussiepunt was de erkenning van God. „Bij deze conven tie hebben we te doen met christelij ke landen", zo betoogden mej. dr De Vink (K.V.P.) en mr Schmal (C.H.U.). „Wanneer ik noten wil lezen, heb ik een sleutel nodig", zei deze laatste. Minister Beyen zal Donderdag spre ken. Vietminh protesteert tegen ,,Amer'kaanse inmengmg,, DRINS BUU LOK, de premier van Vietnam, is Woensdag te Parijs aangekomen om „volledige onafhan kelijkheid voor Vietnam te verwer ven". Op het vliegveld te Orly verklaarde hij tegenover verslaggevers, dat zijn regering besloten was in toenemende ma^.e verantwoordelijkheden voor militaire zaken op zich te nemen. Over verschillende radiostations van de Vietminh is Woensdag een com munique van de ..democratische repu bliek Vietnam" uitgezonden, waarin heftig wordt geprotesteerd tegen „de Amerikaanse inmenging in Indo-Chi- na". „Amerika schendt niet alleen de souvereiniteit van Indo-China, maar zijn streven is, de orde in Zuid-Oost- Azië te verstoren", aldus het commu niqué. Franse ministers zijn van oordeel, dat men niet kan overgaan tot het staken van het vuren in Indo-China vóór de conferentie van Genève. yWAALF jaar geleden reeds, werd de Parijzenaar Justin Pollet, een reclame-tekenaar, bezeten door de idee ooit als violist in de Parijse concertza len te kunnen optreden. Verder loenste hij vurig, een levensbe schrijving van Napoleon te schrijven. Maar Justin bezat geen cent. om de daarvoor no dige studies te kunnen bekosti gen. Daarom begon hij de Bank van Frankrijk concurrentie aan te doen. Hij tekende elke dag een bankbiljet en van wat dit opbracht konden hij en zijn vriendin juist lenen, terwijl er ook nog iets overbleef voor de vioolstudie en voor bezoeken aan de Leeszaal, waar hij Na poleons leven bestudeerde. Op zekere dag probeerde zijn vriendin echter een nog vocht- tig bankbiljet aan de man te brengen, en toen was het spel uit. Maar de rechtbank van Pa rijs was mild jegens het twee tal. Ze kregen een voorwaarde lijke straf en de Bank van Frankrijk bepaalde de schade vergoeding op 1 frank

de Stem | 1954 | | pagina 1