Schietpartij in Amerikaanse Huis van Afgevaardigden ÏEN! Portoricanen brachten vlaggen en pistolen mee Beslissing uitgesteld Feestvreugde „ten top" Kanker-VREES soms even erg als kanker Enorme brand te Pernis VIJF LEDEN VAN HET HUIS GEWOND Roomboter nu goedkoper Bloedig treffen in Khartoem ratttw Europa blijft voor Amerika belangrijk leverancier de PREMIER van India, Neh roe, heeft verklaard, dat In dia geen Amerikaanse militaire hulp wenst, zoals door president Eisenhower was aangeboden. r erhaalt ment AAL Toestand Kardinaal verontrustend HOOFDPRIJS nog niet bekend Wie organiseert cle conferentie gaat naar Parijs Muziek voor cle nieuwe sultan Genezingskansen ATTASSI terug in Damascus de land ralië woorden ken ■MENS DAGBLAD VOOR ZEELAND Eén vrouw onder de schutters De priester-arbeiders Rechtstreeks contact met Vaticaan? Naguib zou parlement openen TWINTIG DODEN, 117 GEWONDEN Veel bewolking „Operatie Draadnagel" Genève KOPJE KOFFIE MINDER Premier Nehroe hulp van „V.N.-waarnemers niet. neutraal" Interessante publicatie van een deskundige Verband kanker-alcohol bewezen DE landeLIJKE ORGANISATIE voor de Kankerbestrijding, die in Mei van het vorige jaar door dr Muntendam is opgericht, is enige tjjd geleden begonnen met een centrale kankerregistratie. Alle mogelijke gegevens van pa ïen en me kanker, die bekend zijn bij de verschillende grote ziekenhuizen, worden door dit bureau verzameld. weigert militaire Amerika VERLATEN SCHIP DRIJFT ROND Een circusbezoekers-jubileum CKEN" president, Syng- ft opnieuw ge- Corea desnoods ■(oorden zal opruk- erenigen. itie over Korea en nève. kan worden ppijnen en Austra- de besprekingen minister van De- 5 door Indo-China, jrklaarde gisteren, noch zou overge- iden in Indo-China iten. Aangenomen belangrijke, nieu- nen heeft uitge- zoek onder de Ne- Lgranten in Austra- en, dat 90 procent lië wil blijven. Het zich uit over een /erhuizers, waaron- rden en zij, die al n Australië wonen, waarom de Neder- blijven, waren: be- iigheden, goed kli- erkgelegenheid, te er zijn dan de Ne- mtal van degenen, eren, loopt snel te- moeilijkheden van ;n werkgelegenheid \rant o naar aanleiding van haar algemene ver die eind 1952 werd nderzoek ingesteld ■reld betreffende de van het Esperanto r de internationale een onlangs door de i rapport over het internationale taal, heden niet minder i woordenboeken in uitgegeven. Tussen onderwerpen zijn: netallurgie, genees- inde, farmacologie, ■kunde, <enz: n geheel of in stuk- ef de groente in een of hamsaus of in eigen kooknat met i. Geef bij prei een jals kaas, gerookte boter of margarine, )f Engelse saus. wortelschijfje en de Iwegsnijden. De prei en, deze wassen en )e boter of margari- roente met iets zout en zachtjes gaar la- i gesloten pan in on- en. De groente op net aroma of Engel- n opdienen. I NAAIEN ichool te St, Jansteen diploma linnen naaien ngen: Jos. de Backer, •ne van Bunder, Maria Jertram, Jos. Bertram, ena Clarijsse, D. van ikevijle, Ir. Goethals, van Hooye, L. d'Hoo- l. Peeters, J. Ringoot, an, Ir. Triest, R. Ver- R AANGEB. model vlaszaai- 1.), te huur, ook alle andere fijne velend, Jos. A. v. olenpolder Graauw sterstr. 108, Kloos- 945 JIZEN vrije vestig., ook inw., div. koops. n den Berg Co. mstraat 43, Breda. ITHEKEN vanaf 31/2 pCt. - auto's, landbouw- Makelaarskantoor pstal Zoon, Jac. 1, Goes. Tel. 2584. - MOTOREN 22.000 k.m. gelo- banden, bekleding als nieuw. Deskun- ;k gaarne toege in Laarhoven, Gra- :iinge. 931 Mw. Pif-Philips Misterweg 13 Winterswijk Gedeeltelijk kaal groeimiddel igc) stollen de ■SPECIAAL SHAMPOO 3e shampoo) iwrijven met alg) ïeriehandelaar ui one flacon f 1,75 JE: flacon f 0,60 an broch. B 46 94e JAARGANG No. 20967 Uitgave: N. V. Uitgevers My. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda, Reigerstraat 16. Tel. Redactie: 8181, Admi nistratie 8778 Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J H A Bruna. Redactieraad: C. J. v. Hootegem, Mr ür.AJ.J.M Mes, Mr H. B L de Rechtei L. J v. 't Westende, P V. M Vercauteren Abonnementsprys by vooruitbetaling t 5.85 per kwartaal, per post f 6.55, per week (uitsluitend by met-post- bestell.) 1 O-45 Incasso wordt berekend. Losse nummers 13 cent Postrek no. 278841 Voor God, Koningin en Vaderland DINSDAG 2 MAART 1954 Adverlenueytys vooi de gehele oplage 1 0.3U per m/m. (Ingezonden Mededelingen f Ü.75 per m/m). Voor advertenties vau plaatselyke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie 1 U.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen t 6.30 per m/m). By contract aan zienlijke reductie; volledig tariel en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 et. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te nunner oeoordeiing niet verlangen al te geven, worden vernietigd. Rnrea~ii' voor de Zeeuwse Eilanden: GUES, Westsingel 98, Telefoon no. 2236 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 - (Bijbureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601, •OSTBIJRG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) cntin+ari of croxriiiïvrl TT.r rmtctnn/4 Twee olietanks in lichterlaaie 1STERAVOND omstreeks half ne- gen is, na een enorme ontploffing, brand uitgebroken in een tank op de terreinen van de B.P.M. te Pernis. De brand sloeg over op een tweede tank, die er naast stond en weldra laaiden de vlammen hoog op. Persoonlijke ongevallen hebben zich niet voorgedaan. Omtrent de oorzaak tast men nog in het duister. De Rotterdamse brandweer verliet met groot materieel de Maasstad op weg naar Pernis. Aangezien het licht vroor, waren de wegen spiegelglad. Uit de twee brandende tanks, met een inhoud van ieder 10.000 kubieke meter, spoot de brandende benzine hoog op. Dit is de tweede brand, die zich in twee dagen tijds bij de B.P.M. voor doet. Tankschepen, die in de oliehaven lagen, zijn buiten de gevaarlijke zone gebracht. IN TWEE Chileense provincies is de noodtoestand afgekondigd, in verband met een staking van bankbedienden. Politie en openbare diensten staan onder militaire toezicht. SPOEDIG zal de bekendmaking vol gen van een rapport, dat is opgesteld over een proefneming met bromfiet sen voor bestellersdiensten bij de P. T.T. De Rijksautocentrale heeft ad vies over het rapport uitgebracht. EEN HAAGSE jongen had een hele avond gespeeld met de bouvier van zyn neefje. Plotseling werd de hond echter vals en beet de jongen het linkeroor finaal af. De jongen ging naar het ziekenhuis; de hond naar het asyl. DE BELGISCHE GRENS zal, naar verluidt, niet worden opengesteld voor de invoer van Nederlandse vis, beneden de 40 centimeter. Gaat de grens toch open voor deze vis, dan gaan de Belgische zeevissers staken. BIJ DE komende zonsverduistering van 30 Juni, zullen Amerikaanse ge leerden gaan proberen de afstand tus sen Europa en Amerika te meten. Door een speciale methode is dat bij een zonsverduistering uitvoerbaar. EEN VOORMALIGE Engelse oorlogs vlieger, Richard Pape, van beroep journalist, is in Nederland aangeko men, om hier lezingen te houden over zijn boek „Met hand en tand", dat ge deeltelijk in Nederland speelt. IN NEW-YORK is op 60-jarige leef tijd overleden, mevrouw M. Bata, de weduwe van Thomas Bata, stichter van het wereldbedrijf van die naam. Van alle Bata-fabrieken in West- Europa woei de vlag halfstok. DE LEIDER van de opstandige Hoeks op de Philippijnen heeft om een on derhoud met de Philippijnse president verzocht. Gehoopt wordt, dat de rust door een eventueel gesprek kan wor den hersteld. KONINGIN ELISABETH en Prins Philip zullen op hun reis door Aus tralië waarschijnlijk Perth overslaan. In West-Australië heerst namelijk kinderverlamming. OP DE Marshall-eilanden is weer 'n Amerikaans „atoomapparaat" tot ont ploffing gebracht. De ontploffing was de eerste in een reeks proefnemin gen, waarbij misschien ook een H- bom zal exploderen. J)RIE TOESCHOUWERS hebben gisteren van de publieke tribune van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden ver scheidene revolverschoten gelost. Het waren Portoricanen, die wilden betogen voor de onafhankelijkheid van hun land. Vijf le den van het Huis zijn geraakt. Twee hunner zouden ernstig ge wond zijn. De personen, die de schoten losten stonden in een hoek, nabij de perstribune op en begonnen te schieten onder het roepen van: „Mijn land is niet vrij. Bevrijdt Porto Rico!" Leden van het Huis trachtten bukkend de wandelgangen te bereiken of zochten dekking achter hun zetels. PNE AANSLAG werd door drie per- sonen, twee mannen en een vrouw, gepleegd. Zij trachten hun schietwapens opnieuw te laden, maar de politie wist hen te ontwapenen. Het Huis had juist besloten om een wetsontwerp in behandeling te nemen volgens hetwelk de Verenigde Staten Mexicaanse landarbeiders zouden kunnen werven. PANIEK. n EORGE FALLON (Maryland) en ^Kenneth Roberts (Alabama) behoren J-JET AARTSBISDOM deelt mede, dat de toestand van Z.Em. Kar dinaal de Jong verontrustend is. Stoornissen van de zijde der adem haling doen zich voor, die erop wij zen dat het centraal zenuwstelsel in de ziekte is betrokken. DE POLITIE te Trier heeft ge- costumeerde carnavalsfeesten voor kinderen verboden. Volgens het bureau voor jeugdzaken, zijn deze feesten gevaarlijk voor de zedelijke ontwikkeling van de kin deren. HET OFFICIËLE BLAD van de Chi nese communistische partij heeft toe gegeven, dat er voedselschaarste heerst in het land. 'Voor het eerst wordt erkend, dat veel Chinese boe ren voornamelijk voor eigen gebruik verbouwen. IN BRUSSEL is een internationale overeenkomst getekend voor het sta tionneren van 9 permanente, drijven de weerstations op de Atlantische Oceaan. De weerdienst omvat in to taal 21 schepen. HET AMERIKAANSE ministerie van het Leger heeft bekend gemaakt, dat een derde batterij atoomkanonnen binnen enkele maanden naar Europa gezonden zal worden. ENGELAND zal een nieuw groot sta tion voor de opwekking van atoom energie voor inoustriegebruik bou wen in Caithness, in het uiterste Noorden van Schotland. tot de getroffenen. Luisteraars op de publieke tribune lieten zich op de grond vallen, toen de schoten klon ken. Dc plegers van de aanslag vuurden met beide handen en hurkten hierbij op hun zetels. Carl van Zandt (repu blikein voor Pennsylvania) sprong naar één der aanvallers'en greep hem bij de arm, terwijl de andere twee door de zaalwachten onschadelijk ge maakt werden. Toen zij gegrepen werden wierpen zij een Portoricaan- se vlag in de lucht. De vrouw riep daarbij „mijn land moet bevrijd wor den. Ik ben Portoricaanse". De aanslag was kennelijk niet goed voorbereid. Vermoedelijk heeft men te doen met doordrijvers van het soort dat indertijd, in November 1950, een aanslag op president Truman pleeg de. Tot de slachtoffers behoort Bent- ley die in de borst werd getroffen. Zwaar gewond viel hij ter aarde. Jen- son lag badend in zijn bloed op de grond, terwijl Roberts op een draag baar naar buiten werd gebracht. Bentley is Republikein voor Michigan en Davis Democraat voor Tennessee. Een stuk van de lessenaar van Char les Halleck, de leider van de meer derheid, werd door een kogel wegge rukt. Halleck was echter niet gewond Een zaalwacht kreeg een zenuwschok. Naar schatting werden ongeveer 30 schoten afgevuurd. Er ontstond ware paniek. De vrouwelijke aanvaller noemde zich Lolita Lebron. Vol gens ooggetuigen werden de schoten in het wilde weg gelost. Louis Graham (Pennsylvania), zei, dat de vrouw in de lucht geschoten had. „Ik ben er ech ter zeker van, dat de mannen de vergaderzaal in schoten", zo zei hij. Naar verluidt zoekt men thans nog naar twee vrouwen. De Portoricanen waren naar Washington gekomen om voor Portorico's onafhankelijkheid te demonstreren. ]\/ÏET ingang van gisteren is de prys van de roomboter voor de gebrui kers met 32 cent per kilogram ver laagd. Op een pakje van een half pond be tekent dit dus een prijsverlaging van 8 cent. Dit werd meegedeeld door de groothandel in boter. 1OLGENS de nieuwste gC' gevens die in Parijs zijn binnengekomen, mag het iraarschijnlijk worden geacht, dat de beslissing inzake dte priester-arbeiders zal worden uitgesteld. Inderdaad zijn er geen teke nen die erop wijzen, dat deze beslissing onmiddellijk voor de deur staat. Hardnekkige geruchten doen de ronde, dat zeventien van de onder tekenaars van de laatste brief, de toon van dit schrijven zouden betreu ren. Het staat wel vast, dat vier van de ondertekenaars en twee priesters die de brief niet hebben ondertekend contact hebben gezocht met hun me- de-priesterarbeiders, om te trachten een deputatie te benoemen voor Ro me. Het Franse episcopaat zou zich tegen hun poging om rechtstreeks contact op te nemen met het Vati caan, niet willen verzetten. A MPER is de deining om de weer- haan-aehtige gebeurtenissen van de laatste dagen in Cairo geluwd, of Khartoem, de hoofdstad van de Soe dan, blijkt het toneel van ernstige troebelen. Het kwam Maandag tot een botsing tuss' ;i de politie en le- geldig tot Weersverwachting, vanavond: Overwegend zwaar bewolkt met voornamelijk in het Zuiden van het land tijdelijk sneeuw. Matige wind uit Westelijke richtingen, in het Zuiden van het land tijde lijk zwakke veranderlijke wind. Temperaturen om het vriespunt tot lichte dooi. Vandaag: Zon onder 18.20 uur. Maan onder 15.02 uur. Morgen: Zon op 7.23 uur. Maan op 6.26 uur. FNE „Operatie Draadnagel" is een ge- slaagde operatie geworden. Er zijn maar liefst drie millioen spijkers verkocht en tesamen hebben die een bedrag opgeleverd van f 375.000.-. Het zal gebruikt worden voor „aankle ding" van de kazernes. Veertien minuten na de ontsluie ring van het geheim, meldde zich al een Amsterdammer voor een prijsje van 1000 gulden. Na 3 kwartier waren er 4 prijs winnaars bekend en momenteel blij ken 13 van de 16 prijzen aan de man te zijn. De hoofdprijs is er nog altijd niet uit. In het verspreidingsgebied van ons blad heeft zich totnutoe nog geen enkele gelukkige gemeld. De lieer Fens slelt vragen aan minister FUNCTIONARISSEN van het Euro- pese bureau van de Verenigde Naties te Genève bevinden zich in een moeilijk parket, doordat de „Gro te Vier" geen aanwijzingen hebben gegeven voor de wijze, waarop de op 26 April te beginnen conferentie te Gencve over Korea en Indo-China ge organiseerd moet worden. De ambassades der Grote Vier te Bern hebben nog geen mededelingen van hun regeringen hieromtrent ont vangen. Men weet niet, wie eigenlijk als de organisator van de conferentie be schouwd moet worden. Ook is niet bekend, wie voor de kosten moet op komen. Ook de kwestie der tolken baart zorg daar er Chinese tolken aan te pas zullen moeten komen en extra Russische vertalers. De Nederlandse regering, ofschoon wel naar Genève uitgenodigd, heeft haar besluit nog even aangehouden. Inmiddels heeft de heer Fens al ge ïnformeerd. welke houding Nederland in deze wil aannemen. Hij vraagt de minister van Buitenlandse Zaken en de minister zonder portefeuille, het resultaat van het beraad hierover aan de Tweede Kamer mee te delen. Militaire successen van Unie-troejjen TTET staatshoofd van Vietnam. Bao 1' Dai, zal zich op 10 Maart, tijdens de Frans-Vietnamese onderhandelin gen te Tarijs, naar Frankrijk begeven. De Franse luchtmacht heeft giste ren zware verliezen toegebracht aan een Vietminhdivisie, die in Noord- Laos op volle terugtocht is. Deze di visie, die eens een gevaar voor Loe- ang Prabang heeft gevormd, telt 12.000 man. Unie-troepen hebben in de delta van de Rode Rivier een Vietminh batal jon van 500 man omsingeld en „uit de weg geruimd". I den van de onafhankelykheidspartij, j waarbij niet minder dan 20 mensen gedood en 117 gewond werden. De botsing vond plaats voor het huis van de gouverneur-generaal, kort nadat generaal Naguib voor de ope ning van het Soendanese parlement in Khartoem was gearriveerd. Ook de Britse politie-commissaris S. C. Mc- Guigan werd bij het treffen tussen politie en betogers gedood. De president, die vergezeld was van minister Salah Salem, had na de kor te ontvangst door de Gouverneur- Generaal en de eerste minister het vliegveld langs een „stille" uitgang verlaten om de meer dan 50.000 men sen te ontlopen, die bij de hoofduit gang op hem wachtten. De opening van het parlement is nu uitgesteld tot 10 Maart en in Khar toem is de uitzonderingstoestand af gekondigd. Men heeft de aanhangers van de Oemma (onafhankelijkheids)- partij bevel gegeven, de stad onmid dellijk te verlaten. De Soedanese regering heeft ook een ultimatum ge richt tot het hoofd van de godsdien stige Ansar-secte. waarin hetzelfde bevel ten opzichte van de leden dier secte is vervat. In Cairo is de rust blijkbaar volle dig teruggekeerd. Bij de botsingen die Zondag plaats vonden zouden een po litieman en dertien betogers gewond zijn. De bewoners van Marrakech in Frans Marokko zongen en dansten in de straten om zo op uitgelaten uiijze hun blijdschap te tonen over het bezoek van de nieuwe sultan, Sidi Mohammed Ben Boulay Arafa, aan hun stad. Een duizendkoppige menigte volgde vanaf de trottoirs het kleurige schouwspel, dat de voorbijtrekkende stoet van de sultan, tijdens dit eerste bezoek sinds de troonsbestijging bood. De feestvreugde ter gelegenheid van het carnaval bereikte gisteren middag te Breda een hoogtepunt door de optocht, die door de straten trok. Op deze foto een van de eerste prijswinnaars: De helicopter, die met de slagzin „Agget doet, doegget dan goed" de noodzaak van een heliport in de goede Baroniestad trachtte aan te tonen. Productie in Nederland bleef stijgen [yjEN mag aannemen dat de verbe- tering van de dollarpositie van Europa zal aanhouden en de dollar reserves van een groot aantal landen zullen blijven stijgen; onder meer als gevolg van de buitengewone stijging der Amerikaanse uitgaven in het bui tenland, de grote economische bedrij vigheid in de Verenigde Staten en de abnormaal kleine invoer in Europa vanuit het dollargebied. De Amerikaanse dollarbetalingen voor aankopen in het buitenland zul- werE hee.?t n'et alleen een wetenschappelijke betekenis voor het uni- rtnrlèink^nmJ^JS T""' de best«dering van de gevallen zelf. Eén van de ken is lm) „„.„"-u611 centrale kankerregistratie hoopt te verwezenlij- moet worden hèt CUrij;er naSaan van dc patiënten, waaronder vooral verstaan de rnntrniesnreeu aan<1"nSen b'J gewezen of behandelde kankerpatiënten, op kei over detfe kwestie. VerSCh,Jne«' Dit «arueh in een arti- ANKER als oorzaak van overlijden is statistisch nauwkeurig bekend: 13.00(1 tot 15.000 personen overlijden jaarlijks in Nederland door kanker of een ander kwaadaardig gezwel. Ge middeld kan men zeggen, dat de kwaadaardige gezwellen de doodsoor zaak vormen van 1 van elke 8 Ne derlanders. Omdat echter weinig of nooit geschreven wordt over het aan tal ziektegevallen, wordt ten onrechte de indruk gewekt, dat het lijden aan •kanker welhaast automatisch de dood betekent. In vergelijking van het aan tal ziekte- met het aantal sterf gevallen door kwaadaardige ge zwellen zou evenwel juist doen zien, dat de genezingskansen, ook van deze op zichzelf ernsti ge ziekten beter zijn, dan door het grote publiek nog altijd wordt verondersteld. De vrees voor kanker die sommige men sen kwelt, kan wel even erg zijn als de ziekte zelf. Deze niet altijd gerechtvaardige kankervrees zou kunnen verdwijnen, als het grote publiek door middel van nauwkeurige cijfers kan duidelijk ge maakt worden, dat het verschil tussen de aantallen lijders aan kanker en het aantal sterfgevallen door kanker me de toegeschreven moet worden aan de geneeslijke gevallen van deze ziekte. KETTINGROKEN DEGISTRATIE van alle patiënten, lijdende aan kanker, zal ons voorts in staat kunnen stellen, de invloeden van beroep, levens- en voedingsge woonten nauwkeuriger te leren ken nen. Hieruit zijn wellicht belangrijke conclusies te trekken over het voor komen van kanker, misschien door het wijzigen van bepaalde voedings- of levensgewoonten, zoals het ketting- roken en dergelijke. Uit onderzoekingen is b.v. al geble ken. dat kasteleins en kellners, die door de aard van hun beroep nogal wat alcohol verwerken, gemiddeld ze ven keer zo vaak slokdarmkanker heb ben als mannen die andere beroepen uitoefenen. Het grote pessimisme dat bij velen bestaat waar het de strijd tegen de kwaadaardige gezwellen betreft, is niet altijd gerechtvaardigd. De cen trale kankerregistratie kan dit pessi misme niet in een lichtzinnig optimis me doen veranderen. Maar wel zal door middel van deze centrale kan kerregistratie toch de strijd tegen een der oude en ergste vijanden van de mens, de kanker, beter gevoerd kunnen worden dan voorheen. „De Amerikaanse waarnemers in de V. N.-commissie voor Kasjmir", aldus de premier, „kunnen door ons niet langer als neutraal worden be schouwd en hun aanwezigheid is mis plaatst". Nehroe zei, dat de voorgestelde Amerikaanse hulp aan Pakistan een „vorm van interventie" is in de In- disch-Pakistaanse problemen, die waarschijnlijk verderstrekkende ge volgen zal hebben dan vorige soor ten interventie. Twee dagbladen je Karatsji melden, dat de Pakistaanse minister van Bui tenlandse Zaken. Sir Zafroellah Khan zijn ontslag heeft ingediend. Dit was evenwel niet aanvaard. QNGEVEER 140 mijl ten Oosten van Algiers drijft het wrak van een lek geslagen. Costaricaans schip, de „Captain Antonios". De bemanning heeft het vaartuig gisteren verlaten en is opgepikt door een Engels vaartuig. Er zijn geen slachtoffers. Het schip vormt echter een gevaar voor de scheepvaart in het bewuste zeegebied. len nog aanzienlijk stijgen. Verwacht wordt, dat Amerika dit jaar voor cir ca 2 milliard aan oorlogsmateriaal zal betrekken van de Europese industrie- en; viermaal zoveel als vorig jaar. De Amerikaanse betalingsbalans met de rest van de wereld vertoont voor het eerst een tekort. BELASTINGVERLAGING. F\E sterke stijging van de productie heeft alleen in West-Duitsland, Nederland en Italië aangehouden. In de andere landen is zij gedaald. Over het algemeen mag men voor West-Europa een dalende tendenz verwachten in de productie. Een mid del om deze tegen te gaan, moet eer der gezocht worden in belastingver laging dan in beknotting van de de fensie-uitgaven. Ongeveer tegelijk met het bovenge noemde rapport komt de Foreign Agriculture Servie met het bericht, dat de wereldvraag naar koffie steeds groter wordt en dat men daarin al leen zal kunnen voorzien door de toch al dalende voorraden sterker aan te spreken. Naar ware democratie HASSEM EL ATTASSI, de nieuwe Syrische president, is gisteren in Damascus aangekomen, waar duizen den hem ter begroeting opwachtten. Hij verklaarde, dat zijn eerste taak zou zijn, het herstel van het consti tutionele leven. Er moeten vrije parlementsverkie zingen worden gehouden en het volk zou moeten beslissen over de kwes tie om de Kamer van Afgevaardigden de bevoegdheid van een Grondwetge vende Vergadering te geven, voor de duur van 3 maanden. Loopt dit alles eenmaal, dan wil Attassi zijn ontslag aanbieden, waarna de Kamer een nieuwe president kan kiezen. Syrië heeft ook weer een kabinet, geleid door Sabri Assali van de na tionale partij, waarvan Attassi stich ter is. In Libanon heeft Abdallah Jafi een nieuw kabinet weten te vormen. Een negenjarige Amsterdam se jongen. Jaap Visraper, heeft Zondag hèt moment van zijn leven meegemaakt. Hij mocht name lijk - aan de hand van de spreekstalmeester de piste van Circus Strassburger, dat in Carré voorstellingen geeft, be treden. om aan mevrouw Regi- na Strassburger een boeket bloemen te overhandigen. Waarom deze eer? Wel. het was de directie van Strassburger opgevallen, dat ergens hoop in de ..engelenbak" steeds dat zelfde, aandachtige jongetje zat. Men ging op hem letten en zo kon men uitrekenen, dat hij dit seizoen al vijftien maal de voorstellingen had bijgewoond. Zo'n circusvriend verdient er kenning. dacht de directie. Bij de voorlaatste voorstelling van het circus in Amsterdam, was Jaap de gast van de directie en zo zag hij het programma voor de 16e maal Ons dunkt, dat men Jaaps vader wel in de hulde had mogen betrekken, want uit zijn pnrtemonnaie kwam tenslotte vijftien maal het entreegeld.... i

de Stem | 1954 | | pagina 1