OUDE GEN EVER inhaalprogramma In verband met Carnaval slechts Huishoudschool „St Martha te Hulst geopend DAVITAMON Z-.VLAANDEREN „Potverteerdag" werd voor Hulsterse Harmonie een echte feestdag AXEL OOSTBURG Belangrijke ontmoetingen te Etten, Terneuzen, Goes, Steenbergen en Breda „EXTRA ZACHT EN BELEGEN OPVALLEND FRAAI GEBOUW President J. Plasschaert vond dat Hulst „weer op dreefwas „Scheppingsverhaal" Nieuwe bestuursleden met muziek ontvangen De KNMV- verkeerscompetitie IVa vier weken weer officieel voetbal GOLDEN MIDWAY rookgenot - rookvoldoening Oostburg op het nippertje kampioen EXAMENS MARKTEN DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 26 FEBRUARI 1954 Westdorpe TWEE VINGERS VERLOREN Bij werkzaamheden aan de zaag machine geraakte de heer G. de C. met de hand tegen de draaiende cir kelzaag en verloor daarbij twee vin gers van zijn linkierhand. Door de plaatselijke EHBO werd eerste hulp verleend; na verdere behandeling door de arts moest de heer de C. zich on middellijk naar het R.K. Ziekenhuis te Sluiskil begeven. Na aldaar verder behandeld te zijn, kon hij weer naar huis terugkeren. UITVOERING PATRONAAT In het kader van de Carnaval-vie ring te Westdorpe. hebben de oudere jongens van het Patronaat met de ka pelaan op zich genomen a.s. Zondag een Carnavalviering te organiseren. Zondagmiddag om 2.45 uur: Voet balwedstrijd tussen de patronaats elftallen van Westdorpe en Koewacht op het Sportterrein. Om vier uur draait in het patro naat een film voor de schoolkinderen. 's-Avonds wordt een grote bonte avond gespeeld onder de titel: „Bonte Zondagavond", een enthousiast pro gramma waaraan o.m. wordt medege werkt door het Verkennersorkest „De Muzikale Woudlopers". Ook staat op het programma een wedstrijd „Trek aan de bel" en „Mastklimmen". De uitvoering begint om 7 uur. Op Dinsdagavond wordt dan, zo als reeds eerder vermeld ter gelegen heid van Vastenavond een grote to neeluitvoering gegeven. Over een en ander zullen nog uitgebreide pro gramma's aan huis worden bezorgd. van voorbereiding is vrij kort geweest, maar gezien de capaciteiten van spe lers en speelsters bij vorige uitvoerin gen. mogen wij ook nu weer. een goede vertolking verwachten. De toneelclub heeft zich ook nu weer de medewer king verzekerd van de heer A. Vaal. die op kundige wijze het déeor heeft ontworpen. Heikant Lening, Enige particulieren heb ben het initiatief genomen om te trachten de muziekvereniging „Har monie" te helpen aan een renteloze lening voor 't muziekfonds. Hierdoor zou het mogelijk zijn binnen het jaar een corps te hebben van 40 muzikan ten en een drumband van 12 tamboers. Benoeming. De heer W.G. Aars- sen, schrijver 2e klasse ter gemeente secretarie alhier is in vaste dienst be noemd te loon op Zand (Kaatsheu vel). in de functie van adjunct-com mies op de afd. financiën. Graautc GESLAAGDE TONEELUITVOERINGEN Voor stampvolle zalen gaf de R.K. Muziekvereniging enkele toneelavon den. Opgevoerd werd de „Verschop peling". Met dit stuk heeft de vereni ging laten zien, dat ze heel wat in haar mars heeft; er werd gespeeld in hoog spanning. Een woord van lof aan de bekwame regisseur de heer P. v. Hooge alsmede de décorbouwer Tolemans en de gri meur, die h -t hunne er toe bij droegen om dit rtuk tot een succes te doen slagen. Na de pauze werd opgevoerd het komische stuk „Professor Daantje", Het werd dusdanig vertolkt, dat het publiek gierde van het lachen. Uit dank voor het welwillende pu bliek verlootte de vereniging op beide avonden enkele taarten. Toneel Donderdag a.s. geeft de Maria vereniging in het ver.gebouw een toneelavond, voor de leden en an dere verenigingen. Diverse stukjes zullen door deze kinderen voor het voetlicht worden gebracht. O.a. wordt gespeeld Sneeuwwitje. Naar het blijkt schijnen de spelertjes op bijzondere wijze dit stukje op te voeren, vermoe delijk wordt gespeeld in bijpassend décor. Koewacht WEDSTRIJD JONGE BOERENSTAND De afdeling Graauw van de Jonge Boerenstand heeft een wedstrijd geor ganiseerd „Orde en netheid op de boer derij". Leden van de jury zijn de he ren Rich. Borm, L. van Campen en G. Schilleman. Het schijnt dat de le verancier van olie, vet, verf en ijzer- lak er het beste mee is. LOZE GERUCHTEN De laatste tijd doen loze geruchten hardnekkig de ronde, dat de aanleg van de nieuwe weg dorp Graauw-Dui- velshoek door de Melopolder, voor min stens 1 jaar zou zijn uitgesteld. Of ficieel werd door het viegschap mee gedeeld, dat dit bericht absoluut uit de lucht is gegrepen. Integendeel, er wordt hard aan de plannen gewerkt, om zo vlug mogelijk te kunnen be ginnen. Mooie verbetering Bij de aanleg van de nieuwe weg Hulst-Graauw, was ook een groot deel van het gehucht Zandberg van trottoirs voorzien. Men is thans oegonnen om ook van de Zuid kant van de weg op Zandberg trot toirs aan te leggen, wat voor de be woners daar een mooie verbetering betekent en een verfraaiing van het gehucht. Goed afgelopen. Toen de heer V. in de van Alsteinpolder zijn dochter leerde autorijden, reed de juffrouw in een korte draai pardoes de sloot in. De wagen bleef op zijn kant liggen, zodat de inzittenden zich gemakkelijk in veiligheid konden stellen. Ze lie pen geen lichamelijke letsels op. De wagen werd met behulp van een trac tor weer op de weg gebracht. Groenendijk H. MISSIE TENEINDE De H. Missie, gepredikt door de pa ters Capucijnen, behoort weer tot het vei ieden. Piet aantal parochianen, dat elke avond de predicaties biiwoonde, was groot en de kerk was dan ook steeds geheel bezet. Met een plechtig H. Lof. waaronder processie, werd deze prachtige missie- week besloten. De collecte i.v.m. deze H. Missie gehouden bracht bijna f 1250,— op. ALGEMENE VERGADERING „GEDULD OVERWINT" De muziekvereniging Geduld Over wint hield in haar verenigingslokaal bij de heer Aug. Neijssen haar jaar lijkse algemene vergadering. In zijn openingswoord drukte de voorzitter de heer P. Doens zijn spijt uit over de geringe opkomst. Over 1953 bleek het nadelig saldo van do jaarrekening te zijn gestegen tot f 267,38, welk bedrag ten laste wordt gebracht van de re kening over 1954. Het instrumenten fonds bedraagt f 1448.50, terwijl de begroting over 1954 sluit met een na delig saldo van f 212,38. Bij de bestuursverkiezingen werden de heren P. Doens en P. van Staveren bij acclamatie herkozen. Na langdurige besprekingen werd besloten het salaris van de directeur te verhogen. In verband met de pré caire kaspositie zal naar middelen worden gezocht deze verhoging te overbruggen. Voorts ligt het in de bedoeling om binnenkomt de begro ting van de vernieuwing der instru menten bij de gemeenteraad in te dienen. Aardenburg Stoppeldijk DE WITTE NON Onze plaatselijke toneelvereniging verheugt zich in een gezonde bloei. Voortbouwend op de successen, die bij vorige uitvoeringen bereikt zijn, is men thans doende om het spelpeil steeds hoger op te voeren. Een uiting hier van is het deelnemen van de toneel club aan het toneelconcours, dat is uitgeschreven door het Zeeuws Land juweel. Hoewel dit de eerste keer is, dat dit gezelschap in een concours uit komt, zijn de verwachtingen hoog ge spannen en wordt met grote belang stelling naar het resultaat uitgezien. Men heeft een stuk uitgekozen van behoorlijk gehalte, dat aan spelers en speelsters zeker hoge eisen stelt. Op het repertoire staat 21.1. „De Witte Non", een stuk in 5 bedrijven naar de beroemde roman van P. Marion Craw ford in een bewerking van Peter van Rijswijk. Dit pakkend spel zal op de toeschouwers een diepe indruk maken. Be opvoeringen worden gegeven op Zaterdag 27 en Zondag 28 Februari. Be regie is in handen van de heer C. Hertogh. Zaterdagavond wordt gespeeld voor de Jury. JONGE BOERSTAND OP EXCURSIE Be plaatselijke afdeling van de R.K. Jonge Boerenstand ondernam een reis baar Brussel. Hoofddoel van dit uit- ''apje was een bezoek aan de Land bouwtentoonstelling. De dag was te hort om het enorme expositie-terrein 'n zijn geheel te verkennen, maar men kreeg toch een goede indruk van de grote vlucht in de huidige mechani satie van de landbouw. Na het gebruiken van de maaltijd werd nog een rondrit door Brussel gemaakt. In de terugreis werd Ant werpen nog even aangedaan. Voldaan over dere prachtig geslaagde excursie arriveerden de jonge boeren, die op deze dag natuurlijk vergezeld waren van Jonge boerinnekes, laat in de avond weer in ons dorp. LEZING OVER VLASTEELT De heer C. Vercauteren, leraar aan de R.K. Landbouwwinterschool te Hulst, hield voor de Oudleerlingen- Vereniging der vlassersschool alhier een zeer interessante lezing over: „Vlasteelt" Er werden vele proble men door spreker uiteengezet o.a. de grondsoort, de voorvrucht, het zaai- bed, rassenkeuze, onkruidbestrijding e.d. Tijdens de pauze werd een taart verloot ten bate van het actiefonds voor de auto van de wijkverpleegster, welke f 28,50 opbracht. Na de pauze werden er vele vragen gesteld aan gaande het prohleem vlastelen. De voorzitter bood de heer Vercau teren, als blijk van waardering een vlaslinnen tafellaken aan. De heer Vercauteren, die in dit vlassersdorp is geboren en er zijn loopbaan begon als onderwijzer aan de R.K. lagere school, stelde dit geschenk, vervaar digd uit eigen product, zeer op prijs. Hij dankte namens zijn vrouw de ver eniging hiervoor. Hij voegde er aan toe dat deze industrie hem nog zeer nauw aan het hart ligt en hij ook hieraan nog steeds zijn beste krachten zal wijden. TEERDAG Onze plaatselijke brandweer hield in café Schepper alhier de teeravond. Een goed verzorgd diner en een glaasje bier alsmede de leden zelf, brachten er een gezellige sfeer in. De avond werd besloten met een prijskaarting. Overslag TEERDAG WIELRIJDERSCLUB Alhier werd door de club „Vrij en Vlug" de jaarlijkse teerdag gehouden, In het lokaal bij A. Millaert had een vergadering plaats waarna een uitstapje werd gedaan, waarbij café- houdende leden werden bezocht. Om 7 uur werd door de club een maaltijd aangeboden. Na de maaltijd bestoud er gelegenheid, deel te nemen aan een grote prijskaarting waarbij door het bestuur 30 gulden gratis aan prijzen werd gegeven. De uitslag was: 1 A. Conne en C. de la Ruelle; 2 E. Pollet en I. Verplancke; 3 E. la Heijne en M. de Bruijne; 4 P. Pieters en J Wuijtack; 5 A. Mattele en R. Dherdt, 60 JAAR HUWELIJKSFEEST Het echtpaar Edmond Willems-Wuij tinck alhier hoopt in April zijn dia manten bruiloft te vieren. Beide oudjes zijn nog kerngezond en nog steeds goed ter been. Moeder Mietje gaat nog steeds naar de kerk en kan nog goed het huiswerk doen. Ook vader Mon laat het zich nog niet verdrieten. Dit krasse echtpaar heeft niet minder dan 13 kinderen groot gebracht en huil een plaats in de maatschappij gegeven Boschkapelle TOCH NOG TONEEL Op Zondag 28 Febr. treedt de to neelclub voor het voetlicht met het stuk „Zo waarlijk helpe mij...", een spel van het land in drie bedrijven door Tom Dekker. Het spel is ingestudeerd onder regie van de heer B. de Schepper. De tijd (Advertentie) IJzendijke VERKEERSEXAMEN Voor de eerste maal zal in onze ge meente voor de jeugd het verkeers- examen worden afgenomen. Dit zal geschieden op Dinsdag 9 Maart a.s., wanneer het 1ste gedeelte zal worden geëxamineerd van het schoolverkeers- examen. Door het verkeersonderwijs. dat thans ook op de scholen in onze gemeente wordt gegeven, zal het voor een 90-tal leerlingen reeds mogelijk zijn om het examen af te leggen. Aan dit schriftelijk gedeelte zal -worden deelgenomen door leerlingen van de R.K. Jongensschool, de R.K. Meisjes school, de Openbare Lagere School alle uit Aardenbur'g en de R.K. Lage re School uit Eede. STEMBUREAUX Voor de te houden verkiezingen voor de Provinciale Staten van Zeeland werden door burgemeester en wethou ders de stembureaux aangewezen en de leden daarvan benoemd. Het Hoofdstembureau zal worden ge vestigd in het gebouw der Openbare La gere School. Markt. Stembureau II is gevestigd in het Sint Jansgebouw. Brouwerijstraat. Stembureau Eede is gevestigd in het Parochiehuis Sancta Maria. Stembureau Sint Kruis is ge vestigd in de voormalige O.L. School. JAARVERGADERING SOC1ETEITSVERENIGING Op de jaarvergadering der Sociëteit „Spoor tot Vriendschap" bleek, dat dit jaar een batig saldo kon worden ver kregen van f 191 doordat voor de laatste maal een termijn van de oorlogsscha devergoeding werd ontvangen in het afgelopen jaar. Voor 1954 wordt even wel met 'n aanzienlijk tekort op de be groting rekening gehouden. In de plaats van J. Henry Sr. werd tot pen ningmeester gekozen W. Jansen. rie heer J. van Helden bracht het probleem ter sprake van de koopge legenheid die in de Sociëteit gegeven wordt aan firma's buiten de plaats. Hij vond dat dit nadelig was voor de plaatselijke middenstand. Daarte genover werd opgemerkt, dat hier een bron van inkomsten voor de vereni ging aanwezig was. die men hard ho- dig had, terwijl van de zijde van de middenstanders geen steun werd ont vangen. Besloten werd Maandag 1 Maart een onderlinge bridge-drive te organiseren met gezellig samenzijn. De vereniging telt thans 34 leden. (Advertentie) WENNEKER r\E VORSTPERIODE schijnt nu voor goed achter de rug en daar de terreinen gelegenheid hebben gekregen om te „ontdooien"lijkt het voor de hand liggend, dat alle in het inhaalprogramma vastgestelde ont moetingen doorgang zullen vinden, al liggen de velden er dan ook alles behalve verlokkend-groen bij. Velen hebben zich afgevraagd, waarom de K.N.V.B. nu niet onmid dellijk met een volledig programma voor de dag is gekomen. Toch is dat allerminst vreemd. Als steeds wensen tal van clubs, waar Carnaval ge vierd wordt, de Zondag vóór de Vasten vrijaf te hebben. De Bond heeft zulks nog nooit kunnen of willen weigeren en het is zó, dat de competi tieleider daarmede reeds van de aanvang af rekening houdt. Daarom ont dekt men in het programma voor a.s. Zondag dan ook geen wedstrijden in Bergen op Zoom, Roosendaal, Breda, enz., met uitzondering van de lagere regionen, waarin enkele clubs dat Carnaval als geen bezwaar aan rekenden. ff £)E OPENING VAN DE NIEUWE HUISHOUDSCHOOL „St. Martha" te Hulst een feestelijkheid waarbij verbazingwekkend veel gasten wa ren samengekomen bracht voor de aanwezigen nog een prettig weerzien met zich mee. Het was nl. de President van het Groot Seminarie te Hoeven, Jos. Plasschaert, die de inzegening van het nieuwe gebouw verrichtte, in de plaats van zijn opvolger deken G. v. Dijk. die helaas nog steeds ziek is. Tijdens de geanimeerde feestvergadering in het moderne en fraai inge richte gebouw hield de hoogeerw. heer Plasschaert een „ouderwetse" toe spraak, vol humor. „J-JULST is weer op dreef", zo zei hij. „De vernieuwing van de onder wijsgebouwen zet zich in regelmatig tempo voort. Eerst het Lyceum, toen de Technische School, daarna de Wil- iibrordusschool, vervolgens de BLO- school en nu de huishoudschool!" De President maakte van deze op somming een „tweede scheppingsver haal" door tussen iedere nieuwe aan winst voor het onderwijs plechtig aan te kondigen „en het was avond ge weest en het was morgen geweest; 'n nieuwe dag", voor het onderwijs van Hulst zijn de afgelopen jaren inder daad een periode van „schepping" ge weest. Bijna ale scholen beschikken nu over een nieuw gebouw en er be staan in dit opzicht nog maar enkele wensen. Tevoren had President Plasschaert de gebouwen, daarbij geassisteerd door rector G. van Bavel, plechtig ingeze gend. De openingsplechtigheid werd verricht door de inspectrice van het Nijverheidsonderwijs, mej. E.M.M. Lommen. Behalve de geestelijkheid en het gemeentebestuur van Hulst waren afgevaardigden van de N.C.B., pas toors en burgemeesters van omliggen de gemeenten, besturen van allerlei verenigingen en instellingen op onder wijsgebied, talrijke notabelen en velen bij de bouw betrokkenen aanwezig. Mej. Lommen bood de Huishoud school namens de Staatssecretaresse van O.K.W. gelukwensen aan. Presi dent Plasschaert attendeerde nog op het feit, dat de nieuwe school op het „territorium" van het Pensionaat St. Joseph, juist staat op de plaats waar honderd jaar geleden het eerste ka tholieke onderwijs in Zeeuwsch Vlaan deren werd begonnen. Nadat burgemeester P. vercauteren van Clinge namens de N.C.B. en me vrouw de Gier namens de Mater Ama- bilisschool nog hadden gesproken, werd de middag verder op gezellige wijze doorgebracht, waarbij de meisjes met declamatie en zang afwisseling brachten. MODERNE SCHILDERMETHODE Het ideale vitaminepreparaat F)E Kon. Stedelijke Harmonie van Hulst, die reeds verschillende ja ren achtereen haar leden vergast op een jaarlijks uitstapje naar Frankrijk, waarbij dan meestal de oude Hulste naar pastoor v. Waesberghe werd be zocht heeft dit jaar teruggegrepen naar de vroeger zo traditionele „pot verteerdag". De dag werd begonnen met een H. Mis in de Basiliek van de H. Willi- brordus te 7 uur. Om 18.00 uur werden de nieuwe be stuursleden t.w. M. v. d. Ende, W. Lockefeer en E. Puijlaert met het harmoniekorps aan huis afgehaald en a.h.w. op muzikale wijze bij het ge zelschap geïntroduceerd. Nadat alle nieuw gekozen bestuurs leden waren afgehaald werd onder het spelen van marsen opgetrokken naar het Bioscoop- en Concertgebouw De Koning van Engeland, alwaar het verdere gedeelte van de feestavond zou plaats vinden. Om 19.30 uur ver zamelden directeur v. d. Broeck, het bestuur, de leden en genodigden zich in de grote bioscoopzaal, alwaar een voortreffelijk diner werd aangeboden. TOESPRAKEN "piJDENS het diner werd allereerst het woord gevoerd door de voor zitter der harmonie, de heer L. Ver- straeten, die zich bijzonder richtte tot de vrouwen der leden-muzikanten. Verheugd was de voorzitter dat de- ze vrouwen die anders vanwege repe tities en uitvoeringen hun echtgenoot zo dikwijls in de huiselijke kring moeten missen en daardoor vaak gro te opofferingen voor de harmonie doen, thans op deze feestavond samen met hun echtgenoot eens kunnen ge nieten én van het diner én van de verdere feestavond. De ondervoorzitter Th. Vlassenrood was verheugd, dat de vroeger zo tra ditionele „teerdag" wederom in de Hulsterse harmonie was ingevoerd en sprak de hoop uit dat de teerdagen ook in de toekomst weer tot een tra ditie zouden worden. Bijzonder dankbaar was spr. ge stemd jegens beschermers, donateurs en begunstigers der harmonie, want het is tenslotte, aldus spr., dat wij alleen een goede harmonie kunnen hebben wanneer de bevolking haar volledige steun geeft en dit kan en moet in hoofdzaak geschieden door financiële begunstiging. Nadat het di ner ten einde was werd tot na mid dernacht onder het genot van dans muziek, verzorgd door een Hammond organist menig dansje gedaan en hier bij lieten ook de ouderen zich niet onbetuigd. Bijzondere vermelding verdient de Belgische zangeres mej. Gregoire De nise met pianobegeleiding van Jo Ivens, die tijdens het diner verschil lende zangnummers ten beste gaf en die op herhaald verzoek ook tijdens de dansuren menigmaal haar voor treffelijke zang liet horen, zulks tot grote vreugde der aanwezigen. De Kon. Stedelijke Harmonie van Hulst heeft een echte 'gezellige pot verteerdag gehad, waarbij jong en oud eens heerlijk hun hartje hebben kun nen ophalen. T~)E nieuwe school is niet alleen ar- chitectonisch een aanwinst (men zou het bijna betreuren dat het ge bouw zo „achteraf" staat), doch ook de inrichting is opvallend. Het is ver wonderlijk, dat men er in geslaagd is, in deze tijd een zo fraaie school te bou wen. De inrichting doet bijna luxueus aan, hoewei toch in het geheel niet van overdaad mag worden gesproken. Het is juist de zorgvuldige afwerking welke het gebouw zo'n voornaam ac cent geeft. Men moet de directrice bewonderen om haar inzicht waarmee ze alle mogelijke moderne snufjes heeft weten toe te passen. Als illustratie van de vooruitstre vende denkbeelden, welke hier verwe zenlijkt werden, valt te noemen de uit voering van het schiderwerk, regel recht geschoeid op Amerikaanse (ove rigens strikt wetenschappelijke) leest. Niet alleen verschillende kleuren in ieder vertrek, doch zefs de wanden in elk bepaald lokaal heboen onderling andere tinten gebaseerd op lichtval, functie, perspectief enz. Hoe merk waardig dit ook lijke, na het gezien te hebben moet men beamen, dat deze moderne schildermethode „het doet" Een radiodistributie aansluiting in ieder lokaal, passende wandversie ring, een moderne sanitaire installatie (overal vaste wastafels) en talloze andere voorzieningen maken deze nieuwe school een waardig onderko men voor de „voor huisvrouw stude rende" meisjes van Hulst en omgeving Eerste ronde achter d<e rug Woensdagavond hebben ongeveer 80 Motorclubs, over geheel Nederland verspreid, deelgenomen aan de K.N M.V.-verkeerscompetitie 1954. Hier onder bevonden zich vijf Zeeuwse clubs, „Scheldegouwen" cn „De Zeeu wen" uit Middelburg, Inter Scaldis uit Goes, Eendracht uit Tholcn cn Sparta van Schouwen-Duiveland. Bij de Zeeuwse kampioen 1952 en 1953, M.C. „De Zeeuwen" uit Middel burg, werd dit „examen" in haar clubhuis, rest. „De Eendracht", door opperwachtmeester van Reenen afge nomen. De uitslag van deze eerste ronde zal over ongeveer drie weken bekend ge maakt worden. De elf best geplaatste clubs zullen in een tweede en laatste ronde de uiteindelijke strijd om Jiet landelijke kampioenschap uitvechten. Terreinen zullen nu wel alle bespeelbaar zijn f\M nog andere redenen, onder meer teneinde geen ongewenste situa ties te doen ontstaan onder de be dreigde clubs en het beeld zuiverder te houden, werd voor overmorgen het bekende inhaalprogramma vastge steld. Als dit in zijn geheel wordt af gewerkt komt het gros der clubs weer aan een gelijk aantal wedstrij den, hetgeen vereiste is om straks een zo normaal mogelijke verhouding te verkrijgen terzake het kampioenschap en de degradatiecandidaten. In tegen stelling tot wat andere bladen hierover te kennen gaven, kunnen wij het vol komen eens zijn met het standpunt, dat de K.N.V.B. ten deze huldigt. Het aantal ontmoetingen in de eer ste klasse-afdelingen C. en D. blijft ditmaal beperkt tot zeven. Voor de situatie in de staartgroep en met na me ook wat N.A.C. betreft, zijn V.V. H.Longa en V.V.V.—Brabantia van groot belang. Om N.A.C. in de kaart te spelen, zou V.V.H. '16 moeten verliezen, even als Brabanttia. In de laatste ontmoe ting zal dat wel gebeuren, maar het is zeer de vraag of Longa tot winst in Heerlen zal weten te komen. P.S.V. zal thuis wel raad weten met Sittardia en ook wel prijs stellen op winnen, omdat de kansen op de titel dan weer dichterbij komen. Van de vier wedstrijden in D. is die te Eindhoven tussen de club van die naam en R.B.C. wel de belangrijkste. Het zal een zware kluif worden voor de Roosendalers, maar bij voorbaat verloren zijn zjj intussen lang niet. Hermes D.V.S. en Excelsior zijn on geveer aan elkaar gewaagd; het hangt er dus maar vanaf, wie de rustperio de het best is doorgekomen. E.B.O.H. wint uiteraard van Maurits, doch moeilijk te voorspellen is het resul taat bij LimburgiaJuliana; wellicht wordt het een puntenverdeling. De ticeede klassers TN de tweede klasse A was een in- A haalprogramma wel in hoge mate gewenst en daarom blijven Wïlhel- mina, Desk. Veloc en Oss o.m. deze week nog werkloos, dat wil zeggen, wat de competitie betreft. Sarto heeft Helmond te gast; twee gelijkwaardi ge ploegen, zodat terreinvoordeel wellicht de doorslag geeft. Kolping heeft een kans.ie om winst te beha len contrq T.O.P., doch vrijwel zeker kan Helmondia van de overwinning zijn tegen het bezoekende S.E.T. De drie ontmoetingen in 2 B. zijn geen van alle van alle van belang ontbloot. Terneuzen staat, met Baro nie als gast, ongetwijfeld voor de moeilijkste taak. Maar de Zeeuwsch Vlamingen bengelen angstig dicht on deraan en men kan er dus van op aan, dat z\j hun huid zeer duur zul len gaan verkopen. Goes krijgt Hood Wit als tegenstan der. Dit kan voor beide partijen, die als aan elkaar gewaagd mogen wor den beschouwd, een dubbeltje op z'n kant worden. In Etten zal het al evenzeer span nen tussen Internos en R.A.C. De Et- tenaren zijn nog lang niet uitgescha keld voor de titel en zij zullen zeker alles in het werk stellen om de Rije- naren de volledige winst te ontne men. Of dat lukken zal, is uiteraard op dit moment nog een vraag, want R.A.C.'s kwaliteiten verschillen niet zoveel van die hunner gastheren van Zondag. De derde klassers 7EER dunnetjes is het programma bij de derde klassers. In 3 C. wordt zelfs helemaal niet gespeeld. O.J.C. St. Michielsgestel opent de rij in 3 B, Gevreesd moet worden, dat de thuis club even vast op de onderste plaats genageld blijft. Baardwijk zal er wel in slagen over R.W.B. te zegevieren, (Advertentie) maar een puntenverdeling lijkt meer voor de hand liggend bij Zwaluw R.K.T.V.V. In 3 D. twee ontmoetingen: AxelZeelandia en BreskensDe Zeeuwen. Hier zijn overwinningen van de thuisclubs het meest aanne melijk. al zal Breskens daar wel zeer zijn uiterste best voor moeten doen. De vierde klassers PI totaal een dozijn wedstrijden is te tellen bij de clubs uit de laagste regionen. In 4 D. moet Zaltbommel het opnemen contra leider G.V.V., hetgeen vermoedelijk op een neder laag van de gastheren uitdraait. Nieuwkuyk zal op zijn beurt niet zijn opgewassen tegen H.V.C.H. en Haar steeg heeft beduidend betere papie ren dan het bezoekende Raamsdonk. In 4 E. slecht een ontmoeting :T.A.C. Nevelo. Gezien de situatie op de ranglijst wordt dit een zege voor T.A.C. In 4 F. kan gesproken worden van twee plaatselijke ontmoetingen: Bre daBoeimeer en Groen WitS.A.B. Het meest voor de hand liggend zijn overwinningen voor de thuisclubs, maar men weet: in plaatselijke der by's kan de bal soms eigenaardig rol len. De belangrijkste wedstrijden in 4 G. zijn SteenbergenYerseke en De SchuttersS.C. Gastel. Steenbergen moet het als leider alles waard zijn om deze ontmoeting in volledige winst om te zetten en heeft daartoe de kansen in eigen hand. De Schut ters zullen aan Gastel een zware kluif hebben, wellicht een te zware. Kaaise Boys heeft geen ongunstige papieren contra N.S.V. In 4 H. speelt lijstaanvoerder Luctor uit tegen Sluiskil; vermoedelijk een nieuwe ze ge voor de bezoekers. Aardenburg zal tegen IJzendijke waarschijnlijk nog minder moeite hebben, maar een meer gelijk opgaande strijd is te ver wachten bij ClingeRia, met iets be tere winstkansen voor de thuisclub. tussen licht en halfzwaar A. v. d. BIGGELAAR CO. N.V. ROOSENDAAL (Zeeuwse Schaakcompetitie) Reeds eerder konden wij berichten, dat de schaakvereniging Oostburg het kampioenschap van de 2de klasse C (Zeeuwsch Vlaanderen) behaalde. De eindstand kon toen niet worden op gemaakt, omdat er nog een aantal afgebroken partijen waren. Deze zijn echter inmiddels uitgespeeld of gear- bitreerd. In de ontmoeting Landau I-Bres- kens werden deze uitslagen: Mattelé- Priester remise, de Ridder-Stuy 1-0, waardoor de einduitslag 5-5 werd. Bij Oostburg-Zuidzande waren de uitsla gen: Risseeuw-Vermet remise. Scha- kel-Verheye 0-1, van Mechelen-de Groot remise. De einduitslag werd hier 4-6 voor Zuidzande, zodat dit de enige nederlaag voor Oostburg werd. Zuidzande en Breskens eindigden elk met slechts één puntje minder dan de kampioenen en hebben beide zelfs meer bordpunten dan de kampioen. Het is dus voor de Oostburgers een „narrow escape" geworden. De eind stand luidt als volgt: Oostburg 6 5 0 Zuidzande Breskens Landau I Terneuzen If VSV Landau II 1 10 1 9 35 3714 3514 3414 2912 21 17 Internationale veldloop te Halsteren De Athletiekvereniging „Olympia '47" zal op 4 April een internationale veldloop organiseren te Halsteren. Deze wedstrijd zal gehouden worden onder auspiciën van de K.N.A.U. De deelname staat open voor A en B junioren, alsmede voor alle klassen senioren aangesloten bij de K.N.A.U. De A-junioren lopen 1200 meter, de B-junioren 1900 meter, de C- en D- klasse 3800 meter en de A- en B- klasse 5700 meter. Start en finish ko men bij de fabriek van van Mechelen te Halsteren. Er zullen mooie per soonlijke en verenigingsprijzen zijn. Biljartkanipioenscliap van H. B. C. te Hulst Spannend tournooi Aan het biljartkampioenschap van Hulst nemen de sterkste spelers uit Hulst deel, daar allen hiervan bij de ze club zijn aangesloten. Daar enige spelers met een veel ho ger gemiddelde spelen dan de overi gen, werd besloten het kampioen schap in handicap te spelen. De heren Lampo en Freyser, de twee matadors, hebben partijen met een zeer hoog gemiddelde gespeeld, die merkbaar hoger liggen dan op andere plaatsen. De situatie is nu zo: wint Freyser zijn laatste partij handicap 203 pnt tegen Eeckhout, die maar 100 speelt, dan prolongeert deze zijn titel. In het an dere geval hebben Lampo en de 3e klasser G. v. Dorselaer dan de beste kansen. H. de Vos, die ook bij de lei ders was, is door een nederlaag te gen Fr. Schelfhout uitgeschakeld. We laten hieronder van deze inte ressante partijen de uitslagen volgen: R. Lampo 8 15 19.50J. van Boxtel 8 25 3.03. G. Eeckhout 14 100 7.03—J. Taalman 14 80 5.71. R. Lampo 15 156 10.40—A. v. Dorselaer 15 156 3.26. Pr. Freyser 10 203 20.30J. Leer^rt 10 68 6.80. R. Lampo 15 156 10.40—G. Eeckhout 15 98 6.80. Fr. Schelfhout 14 107 7.60—H. de Vos 14 64 4.52. Hoogste serie is tot heden gemaakt door Freyser met 145 pnt. Biljartkanipioenscliap van Axel Het programma van het persoonlijk kampioenschap biljarten, hetwelk ge houden wordt in café „La Paix" bij de heer P. Groothaert, is nu bijna voor de helft afgewerkt. Toch is nog niet te zien, wie kam pioen zal worden. De organisatoren hebben n.l. ter verhoging van de ani mo de zgn. beslissende partijen zoveel mogelijk tot het laatst bewaard. Momenteel staat de heer P. Leunis aan de spits met 4 gespeelde partijen en 8 matehpunten, hoewel in feite de heer R. Dieleman de leiding neemt met 3 gespeelde partijen en 6 match- punten met een hoger algemeen ge middelde dan Leunis. In het algemeen kan gezegd wor den, dat er vrij evenwichtig gespeeld wordt. Ook in de nu gespeelde 3e ronde zijn nog geen uitzonderlijke prestaties geleverd. Als evenwel aan het slot van het kampioenschap de aan elkaar gewaagde deelnemers el kander de titel betwisten, zal er on getwijfeld nog wel knap werk te aan schouwen zijn. De klassering is thans: P. Leunis 5.88 gem. R. Dieleman 7.62. P. Groot haert 4.33. G. A. Mattheeuws 3.88. J. Lippens 6.68. H van Harn 1.26. F. Groothaert 2.87 en J. de Rijke 2.69. Animo doet het goed in Belgisch tafeltennis- competitie De dames van de tafeltennisclub Animo uit Sas van Gent doen het uit stekend in de Belgische competitie. Helaas zakten zij in de tweede helft van de competitie iets af, want zij wonnen slechts van Gold Lion B (9-1) en deelden eerlijk met Gold Lion A (5-5). Zij moesten echter haar meer deren erkennen in Reflex (3-7) en Small Street (2-8). Niettemin bezet ten zij nog de derde plaats. De stand is: Small Street A, Reflex, Animo, Small Street B, Gold Lion A, Gold Lion B. De heren speelden in de tweede helft van de competitie reeds zes wedstrijden. Twee hiervan wonnen zij, tegen Reseda (6-4) en Gold Lion B (10-0), terwijl tegen Fair Play ge lijk gespeeld werd (5-5). Verloren werd van Reflex (1-9), Gold Lion (1-9) en Small Street B (0-10). Zij staan nu op de vijfde plaats. De stand is: Reflex A (Gentbrugge), Small Street B (Gent), Gold Lion A (Mel- le), Reseda A (Melle). Animo (Sas van Gent), Fair Play (Lokeren). Re flex B. Small Street C, Gold Lion B. SCHEEPSWERKTUIGKUNDE Te Den Haag slaagden voor het voor lopig diploma Scheepswerktuigkundige, de heren W. Bousen, IJzendijke, J. Bunders, den Haag. C. v. d. Wekken, Middelburg, NIMeijer, Oostkapelle en N Dekker, Middelburg. GENEESKUNDE De heer L. A. Notschaele uit Sas van Gent slaagde aan de Gemeente Universi- teic te Amsterdam voor het semi arts examen. TERNEUZEN, 24 Februari. Groen ten: rode kool 7-13, wijnpeen 3-5, prei 8-18, knolselderij per stuk 17-22, per kg 28-31, spruiten 33-35, witlof 48-68, boere- kool 24-25. Fruit: appelen: Allington pip pin KF 20, bellefleur F 10, Golden de- licous KF 47, goudreinette KF 32-47, F 20-31, Jonathan Hl 45-46, HII 25, KF 34- 47, F 20, Lombart Calville K 29, Winter Banana KF 27, overige soorten appelen 3-20, peren: Gieser Wildeman KF 33-28, F 17-25. KOEWACHT, 25 Febr. Strovlas on- gerepeld 18-25. gerepeld 20-40, vlaslint putroot 180-265, dauwroot 170-225, vlas- lokken ruwe 20-45, gezwingelde 60-95, lijnzaad ongekeurd 38-42, gekeurd 54-60, bolraap 6, kaf 3, Zeer kalme markt. W41 h.K>T4\nh\ Mannheim 145 (onv.). Kaub 91 0.01). Trier 137 0.12). Koblenz 106 0.03). Keulen 46 0.04). Ruhrort 236 0.02). Lobith 836 0.07). Nijmegen 617 0.03), Arnhem 657 0.03). Eefde 194 0.07). Deven ter 117 0.06). Namen la Plante 142 0.06). Borgharen 3385 0.08). Belfeld 1080 0.04). Grave 453 0.11).

de Stem | 1954 | | pagina 3