Herverkaveling van Zuid-Beveland WALCHEREN Zuid-Beveland Z-- VLA A NDEREN Chefarine ,4 PHILHARMONICA FLANDRIA IN ACTIE Boerenleenbank te Ossenisse in het goud 4-vouJige bestrijding van pijnen en griep! SCHOONDIJKE heeft een klokkenspel Jaarvergadering „Dieren in nood" Maak U los uit de greep van Rheumatische Pijnen. OESTERVISSERIJ NOG NIET OP GANG M.s. „Domburg" in veilige haven Voor tegenslagen niet gespaard IJver en volharding MIDDELBURG VLISSINGEN «ar GOES TERNEUZEN AXEL JukLHeêiscto smLAKKEfli HULST AGENDA HEDEN MORGEN DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 24 FEBRUARI 1954 HerverkoveliM^&gebi€c] 4iZuid - BeveloncJ Weel-er étheUe DIJ besluit van de Minister van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening dd. 12 Januari 1954 zijn de blokgrenzen van de herverkave- lingsgebieden in Zeeland vastgesteld. In verband met de terreinsomstan digheden is ten gerieve van de be langhebbenden het herverkavelings- gebied „Zuid-Beveland" op boven staande kaart aangegeven. Dit gebied, de zogenaamde Zak van Zuid-Beveland, omvat de waterschap pen, met inbegrip van de begrenzen de dijken, van Ellewoutsdijk, Baar land, Hoedekenskerke, Nisse-Stelle, alsmede Ovezande met uitzondering van de polders Hollestelle en St. An thony, en wordt aan de Scheldezijde begrensd door de laagwaterlijn. In dit gebied is de Herverkave- lingswet Noodgebieden (Staatsblad 1953 no. 444) van toepassing. Iedere belanghebbende kan aan de hand van de kaart nagaan welke per celen grond in het herverkavelingsge- bied liggen. Speciaal voor de fruittelers wordt hier nogmaals de aandacht gevestigd op een bericht, dat indertijd door de Herverkavelingscommissie Zeeland is gepubliceerd. Dit bericht aan de fruittelers hield o.a. in: „Om zowel de belangen van de fruittelers te dienen als een goede uitvoering van de herverkaveling niet te belemmeren, adviseert de Herver kavelingscommissie de fruittelers, die in 1954 over willen gaan tot het in steken van boomgaarden, overleg te plegen over de plannen met de Rijks- tuinbouwconsulent, die daartoe zit ting zal houden op de le Dinsdag van de maand van 912 uur in het Rijks- tuinbouwconsulentschap te Goes. Zij, die dit overleg niet plegen, lo pen het gevaar, dat hun nieuw inge plante boomgaard in de ruilverkave lingsplannen niet zal passen en na enige jaren weer geheel of gedeelte lijk zal worden opgeruimd, zonder dat hiervoor vergoeding zal worden verleend". (Advertentie) De 4 beroemde geneesmiddelen in 1 tablet Chefarine „4" brengen baat waar andere middelen talen. Tezamen werken zij bijzonder snel, krachtig en weldadig. n 4 BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET TEGEN PIJNEN en GRIEP20TABLETTEN 85 ct Lijk van vrouw uit Kruiningen gevonden TN de schorren nabij de Hedwige- haven te Nieuw-Namen, is het lijk gevonden van een oude vrouw, dat in verre staat van ontbinding ver keerde. Na informatie van de politie bleek het een vrouw van 83 jaar te zijn, afkomstig uit Kruiningen en een slachtoffer van de watersnood. Na ge kist te zijn is het lijk naar Kruinin gen vervoerd. Vele ingezetenen van Schoondijke hebben' zich de laatste dagen bij her haling afgevraagd waar toch de hel dere frisse tonen vandaan konden ko men, die ieder kwartier over het dorp werden uitgestrooid. Deze nieuwe, nimmer tevoren ge hoorde klanken, hebben ieders nieuws gierigheid opgewekt. Schoondijke be zit n.l. een klokkenspel gemonteerd in de toren van de R.K. Kerk. Zondag was de belangstelling voor de slaande hamertjes en de vijf twinkelende bel len algemeen. Het uurwerk met klok kenspel betekent voor de gemeente een grote aanwinst. Alleen zullen de be woners in de onmiddellijke nabijheid van de toren nog even moeten wennen aan het nieuwe geluid en dan zal ook voor hen de verstoorde nachtrust tot het verleden behoren. DE UI IN NOOD Rectificatie CEN storende drukfout is geslopen 'in het verslag van de Uiendag te Goes. Het is niet zo, dat het kunstmatig drogen van uien afgeraden is, door de deskundige werd dit juist aanbevolen, in tegenstelling met het drogen op het land. Ledental groeit J~AE Zeeuwse vereniging tot bescher- ming van dieren „Dieren in nood" hield haar jaarvergadering te Middel burg. Voor de aanvang der vergade ring had de trekking der loten plaats. In zijn openingswoord gaf de voorzit ter, de heer J. Goeman een overzicht van de werkzaamheden over het af gelopen jaar. Uit het jaarverslag van de secretaris- penningmeester bleek dat 't jaar 1953 niet ongunstig voor de vereniging was verlopen. Regelmatig konden nieuwe leden worden ingeschreven, zodat op 31 December 730 leden stonden inge schreven. terwijl de financiële testand gunstig was. De kas en verdere be- schpiden waren door de accountant, de heer v. d. Ende gecontroleerd en in orde bevonden. De aftredende be stuursleden. de heren L. Wigard. J. Carol en J. Bakker werden Bij accla matie Herkozen. Tijdens de pauze werd door mej. T. Jongepier enig proza ge declameerd. hetgeen door de aanwe zigen met aandacht werd gevolgd. Daarna werd een prachtige gehaakte sprei verloot, geschonken door een lid van de vereniging; de opbrengst be droeg f 50. Automatische telefoonver binding met Den Bosch en omgeving Met ingang van 25 Februari a.s. te 08.00 uur zullen de telefoongesprekken tussen de abonné's, aangesloten op de netten Axel, Borssele, Colijnsplaat. Domburg, Ellewoutsdijk, Goes, 's-Gra- venpolder, 's-Heer Arendskerke. Hoe dekenskerke, Hoek, Kapelle, Biezelinge, Kats, Kortgene, Koudekerke, Middel burg, Nieuw- en St. Joosland, Nisse, Nieuwdorp, Oost-Souburg. Ovezande, Philippine, Sas van Gent. Serooskerke, Sluiskil. Terneuzen, Veere, Vlissingen, Wemeldinge. Westkapelle. Wissekerke, Wolphaartsdijk, Zaamslag, Zoutelan- de en Zuiddorpe en de aangeslotenen van de geautomatiseerde netten van het district 's-Hertogenbosch langs automatische weg tot stand kunnen worden gebracht. (Advertentie) Doe een bloedzuiverende kuur met Kruschen. Zuiver bloed, dat is het geheim om vrij te blijven van scheuten en ste ken en die stramme pijn in ledema ten en gewrichten. Daarom kunnen mannen noch vrouwen op rijpere leeftijd zonder Kruschen Salts. De zes minerale zouten, die Kruschen be vat, sporen lever, nieren en ingewan den aan tot krachtiger werking. On zuiverheden in het bloed kunnen zich dan niet vastzetten en pijn verwek ken, maar worden afgevoerd langs natuurlijke weg. Dat is het hele ge heim van Kruschen en zo werd de kleine dagelijkse dosis tot heil van tienduizenden lijders aan rheuma tische pijnen. 884-00 Benoemingen Bisdom Haarlem 7-H. Exc. de bisschop van Haarlem heeft benoemd: tot pastoor te Amsterdam (H. Catharina, buiten de Veste) de zeereerw. heer H.J.A. Koop man, die bouwpastoor was aldaar; tot pastoor te Hoogwoud de zeereerw. heer A. J. Leenders, die diocesaan di recteur was van het Vrouwelijk Jeugd werk; tot pastoor te De Zilk, de zeer eerw. heer J.A.S. Groen; tot pastoor fte Edam de zeereerw. heer H. Bakker; tot pastoor te Houtrakpolder de zeer eerw. heer G.C.M. van Dijk en tot pastoor te Slootdorp (Wieringermeer) de zeereerw. heer J.J. Tesselaar, die kapelaan was te Haarlem (O. L. Vr. Rozenkrans). DE GROSLIJSTSTEMMING Uitslag in Statenkring Sluis (~\OK in de statenkring Sluis, om- vattende West Zeeuwsch Vlaan deren, werd bij de groslijststemming voor de KVP-lijst voor de a.s. verkie zingen voor de Prov. Staten het poli tiek advies in meerderheid gevolgd. Met grote meerderheid wei-den de beide eerste candidaten, burgemeester J. van Dongen uit Aardenburg en de heer C. van Bellegem uit Eede, geko zen. De volledige uitslag was als volgt: 1. j. van Dongen, Aardenburg, 434; 2 C. van Bellegem, Eede. 2'45%; 3. Ch. Bukkens, Sluis, 70% 4. G. Nelis- sen. Hoofdplaat, 37%; 5. C. Doens, IJzendijke, 19; 6. Jhr L.D.S. von Bön- ninghausen tot Herinkhaven. IJzendij ke 11%; 7. L van Dongen, Sluis, 5%; 8. R. de Waal, 3. Toch een vrije katholieke lijst 1W1EN meldde ons gisterenavond uit Vlissingen. dat aldaar op een bij eenkomst van kiezers uit verschillen de delen van Zeeland besloten is. om bij de Statenverkiezing met een vrije Katholieke lijst uit te komen. We be hoeven niet te zeggen, hoe betreurens waardig dit verbreken van de politie ke eenheid voor de KVP is. KOSTEN DIJKHERSTEL OP SCHOUW EN-DU IV ELAND 103 millioen gulden TIJDENS zijn beschouwende referaat 1 over het dijkherstel na de ramp deelde ir J. F. R. van de Wall, hoofd ingenieur-directeur der Zuiderzeewer ken. voor leden van het Kon. Insti tuut van Ingenieurs mede, dat het dijkherstel van Schouwen-Duiveland 103 millioen gulden heeft gekost. De inlaagdijk met caissonsluitingen der geulen bi.i Schelphoek vergde 38 millioen. De twee gaten bij Ouwerkerk hebben 26 millioen verslonden. Opera tie levensstrijd bij Zierikzee kostte 6.5 millioen. het herstel der gatelf Sirjans- land en Stevenssluis 4 millioen, het herstel bij Oosterland 3.5 millioen en de reparaties en versterkingen van de Oude Schouwsedijk. van de Rampaart- sedijk. van de Oude Dijk. de verhoging van de weg lanes de Noordelijke zee dijk. alsmede het ingrijpen bij dijk- vallen en het herstel van kleinere bressen en beschadigingen kostten te- samen 25 millioen gulden. De West Zeeuwsch-Vlaam.se ac cordeonclub Philharmonica Flandria heeft onder leiding van de energieke directeur J. Antonisse in haar korte bestaan al vele successen geboekt. Onder grote belangstelling gaf men Zondag j.l. een uitvoering te IJzendijke. Schadie op cultuurgronden Iloewel de O. Schelde nu geheel vrij van ijs is kan de oestervisserij nog niet beginnen. Alle merktekens, die de scheiding van de verschillende percelen aanduiden, zijn verdwenen of liggen afgebroken onder water. De afgelopen week is men reeds doende geweest enige orde te scheppen maar het zal nog wel enkele dagen duren voor al de percelen van bakens zijn voorzien. De voorraad in de put ten. waar de export nog altijd mee aan de gang is gehouden, raakt uit geput. De grote exporteurs gaan nu alles opkopen. Door het mildere weer is ook de verzending wat toegenomen. Niet alleen is de schade aan de oesterbroedpannen enorm, ook de oesters op de percelen hebben schade opgelopen. Vooral de hoog gelegen gronden hebben veel geleden door het schuren van het ijs. De oesters zijn voor een deel verdwenen en de grona is opgebroken. Daar deze gronden meest bij kleine kwekers in pacht, zijn hebben deze. met hun enorme schade aan de pannen, het grootste verlies geleden. Ongerustheid tras ongegrond FhE ongerustheid over het m.s. „Dom burg". dat van Dordrecht naar Antwerpen onderwee was. is onge grond gebleken. Wat de reden van het oponthoud en van het uitblijven van berichten is geweest is nog niet be kend, wel heeft het Rotterdams Ri.in- vaartbedrijf thans de mededeling ont vangen. dat het schip veilig en wel in Wemeldinge is gearriveerd. QP ZATERDAG 27 FEBRUARI A.S. hoopt de Coöp. Boerenleenbank te Ossenisse haar gouden bestaansfeest te vieren en gezien de getroffen voorbereidingen, belooft het een groot feest te worden. De jubilerende bank, in Februari 1904 opgericht, heeft in tegenstelling met zusterbanken een levenspad gekend, dat niet altijd over rozen liep. De opbouw maakte de eerste jaren goede vorderingen en vertoonde een gezond financieel beeld, doch toen de grote en catastrophale crisis van de dertiger jaren over ons land kwam, liet deze zich ook in het kleine dorp Ossenisse, waar landbouw en visserij middelen van bestaan waren, gel den. Het is tijdens deze crisisjaren, dat de Boerenleenbank van Ossenisse, geheel buiten schuld of nalatigheid van bestuur, raad van toezicht en kassier, zware slagen heeft moeten incasseren. PYANK zij de vele inspanningen en een krachtig en wijs beleid heb ben de toenmalige bestuurders, de Bank door deze moeilijke tijd weten heen te brengen en de verliezen kun nen dekken uit het reserve-kapitaal, zonder de leden te hebben moeten aanspreken. Men heeft het tijdelijk geschokte vertrouwen weten terug te winnen en er is hard aangepakt om de getroffen bank weer tot groei en bloei te bren gen. Per 31 December 1953 had de jubi lerende bank aan spaargelden f 688 430,aan beleggingen f 149.000,- De winstreserve bedraagt momen teel plm. f 14.000,—. geen slecht re sultaat nh zulke zware tegenslagen. De bank begon bij de oprichting met 19 leden welk aantal intussen is uit gegroeid tot 67 wat niet gering is voor een klein dorp als Ossenisse. De eerste voorzitter A. J. Rosseel heeft de voorzittershamer gehanteerd tot 1946, dus 42 jaar lang en is opge volgd door de huidige voorzitter Emery Verdurmen. De eerste voorzitter van de Raad van Toezicht was wijlen A Hermans welke is opgevolgd do^V zijn zoon de huidige voorzitter R. G, Hermans VASTE GELDLENING VAN 6 TON Gezien het feit dat de vlottende schuld der gemeente gestegen is tot vier millioen, achten B. en W. het gewenst tot een gedeeltelijke consoli datie over te gaan. Op de uitnodiging tot een aantal banken gericht, kwam een aanbieding voor een vaste lening groot zes ton, met een looptijd van 40 jaar, met aantrekkelijke rente. Naam van de geldschieter en het rente-type noe men B. en W. niet in het voorstel aan de raad, dat wij ontvingen. Met de kassiers is het ook bij twee gebleven. De eerste kassier was wijlen L. G Hermans en werd in 1941 opge volgd door zijn zoon, Desiré Hermans, Jammer is dat geen der oprichters meer in leven is. Het laatste lid dei- oprichting. P. de Waal, is helaas eind, 1953 gestorven. De heren J. Burm en J. Bogaert zijn beiden 49 Jaar lid der Bank. DE FEESTVIERING EYE viering van het gouden jubileum zal begonnen worden des morgens om 9 uur met een plechtige H. Mis in de parochiekerk te Ossenisse welke zal worden opgedragen door pastoor H. J. Rops. 's-Middags zal in Hotel van Leuven te Kloosterzande de grote feestverge- dering worden gehouden tijdens welke vergadering enkele oudere leden van wege de Centrale Bank te Utrecht zullen worden gehuldigd. Daarna wordt aan leden en geno digden een diner aageboden. terwijl 's-avonds het Cabaretgezelschap Guus Keddy. de aanwezigen een uitgebreid programma zal brengen. Het ligt in de bedoeling tijdens de feestavond nog een verloting te hou den waarvan de opbrengst ten goede komt aan het Uniformenfonds def Harmonie St. Cecilia te Kloosterzande. OFFICIËLE MEDEDELING Burgemeester en Wethouders van Vlissingen: gelet op artikel 5, 6e lid sub c van het Wegenverkeersreglement; brengen ter openbare kennis dat zij in het belang van de veilig heid op de weg op grond van artikel 4. le lid sub c van het Wegenverkeers reglement hebben besloten de Sint Jacobstraat dagelijks tussen 14 en 18 uur gesloten te verklaren voor het ver keer in beide richtingen; dat dit besluit voor een ieder ter inzage ligt ter gemeentesecrearie, 2e afdeling kamer 1; dat ingevolge het bepaalde in artikel 5, zevende lid van het Wegenverkeers reglement bovengenoemde besluit in afschrift is toegezonden aan de hoofd ingenieur-directeur van de Rijkswater staat in Zeeland, aan Gedeputeerde Staten van Zeeland, aan de ANWB, aan de KNAC en aan de KNMV. Vlissingen, 24 Februari 1954. 756-0 „DE VOETBALPOOL" Geslaagde uitvoering door Rooms Toneel Het Rooms Toneel heeft in het Con certgebouw een uitvoering gegeven en zoals wij van hen gewend zijn brach ten zij ook dit keer een blijspel in drie bedrijven en wel „De voetbal pool'' (Easy mony) van Arnold Ridley Zoals uit de titel reeds is op te maken was het gegeven het winnen van een voetbalpool waaromheen ver wikkelingen waren geweven. Het hoofd van het gezin Stafford hoort over de radio de voetbaluitslagen die gelijk zijn aan de door hem ingestuurde lijst. Met hem delen zijn zoon en dochter, die ook hebben meegedaan. Het was ook hier dat geld alleen niet geluk kig maakt. Het geld is nog niet bin nen of pa en ma (Dhr. Schroote en Cora van Hijfte) hebben ruzie Zoon Dennis (Jan Knuijt) wil zij aandeel in een zaak steken en krijgt ruzie met zijn vader en de huisvriend Martin (Wim de Nijs) durft zijn liefde niet verklaren aan de nu rijke dochter Carol (Marijke Kas). Nicht Jacky (de jeugdige Milly Vierhout) zorgt voor de nodige opschudding met de mede deling dat zij het formulier niet heeft geposL. iNatuurlijk komt alles toch terecht en de familie krijgt het geld De hoofdpersoon in dit stuk was ongetwijfeld Milly Vierhout die met haar ongedwongen spel het geheel een zekere fleur gaf. Ook Cora van Hijfte en dhr. Schroote hebben zeer ver dienstelijk spel geleverd. Jan Knuijt was ook in deze rol op zijn plaats Ook de overige rollen bezet door Ma rijke Kas, Gre Schroote, Tory Nijs- kens, Wim de Nijs en Piet van Stee werden goed gespeeld. In de pauze werden ten bate van Katholiek Thuisfront spijkers voor de loterij varf Zondag a.s. verkocht. Ka pelaan Kroon die dezer dagen een en kel brak liet op het gips a raison van f 10,— voor het militair tehuis hand tekeningen plaatsen. Na afloop was er een gezellig bal. BEPLANTING „EILAND" B. en W. hebben de raad een crediet gevraagd van f 3500 voor de beplan ting van het z.g. „Eiland", dat door de jongste hebouwing weer een woon wijk van betekenis is geworden. DRS LOEVEN STRAK VOOR DE BQ1JWVAKBOND mH?l( Zoals geriflfld, vergaderde de R.K. Bouwvakbond. In deze bijeei jkomst hield drs Loeven een lezing, hij be gon met de behoefte en de vraag in ons l^nd na de oorlog en de daardoor door de regering gevoerde loon- en prijspolitiek. Dat er een loonpolitiek was gekomen kwam volgens hem door de concurrentie, die wij op de bui tenlandse markt moeten voeren, waar door de lonen in ons land laag wer den gehouden. Een andere belangrijke factor was de stijging van het aantal inwoners. Ieder jaar zullen 35.000 nieuwe arbeiders om werk komij vragen en volgens hem zal de in dustrialisatie van ons land zeker mis lukken, als onze prijzen te hoog blij ven. Spreker ging ook in op de vraag wat er gebeurd zou zijn, als de lonen en prijzen vrij zouden zijn gebleven. Betreffende de loonsverhoging zei spreker, dat deze slechts dan zin had den bij opvoering van de producti viteit en een grote nationaal inkomen. Ondanks de prijsverhoging van ver schillende goederen stelde hij toch, dat de loonsverhoging van Jan. j.l. voor de arbeiders een vooruitgang is geweest. Van kath. zijde was men na de oor log alleen onder de druk der omstan digheden met de loonpolitiek accoord gegaan. Nu was volgens hem de tijd gekomen, dat een vrijere loonpolitiek kon worden ingevoerd. Hij vroeg zich af, waarom het maximumloon was vastgesteld naar die bedrijfstak, waar het het slechtst gaat. Hij besprak verder een andere mo gelijkheid tot loonsverhoging, n.l. die der bedrijfstakken. Gaat het in een of andere bedrijfstak goed, dan zou vol gens hem hier een verhoging moeten worden toegepast. Naar aanleiding van bovenstaande, werden drs Loeven enige vragen ge steld, die door deze werden beant woord. De afgevaardigden van West Zeeuwsch-Vlaanderen zijn echter niet voldaan van deze vergadering ver trokken. De mist was er de oorzaak van, dat zij te vroeg moesten heen gaan. FIETSENDIEF GEGREPEN Eergister bood de Goesenaar J. B. n de herbergier een prachtige sport- its te koop aan en stelde zich al vreden met een voorschot van f 25. :hteraf vond de caféhouder het ge- 1 verdacht en polste de politie. Die /am er weldra achter dat het luxe rretje te Hulst gestolen was. T. B. is daarop in de kraag gegre- (i en aan de Hulsterse politie uitge- erd. BALDADIGE JEUGD 111 een deel van de Tulpstraat viert tegenwoordig onder de jeugd de bal dadigheid hoogtij. Niets schijnt voor huivernielzucht veilig en daar het pol tiekorps hier te klein is, moet het toe: icht wel haperen. - E e fietsenbergplaats bij de nood- sch >ol moet het bijna dagelijks ont gelden en regelmatig worden de rij- wie en van de kinderen door de jeug dige onverlaten beschadigd. E irgisteren heeft een clubje kwa- jonj ens ten dele het dak van de berg plaats ingetrapt, maar gelukkig heb ben voorbijgangers enkelen van hen herkend, zodat de politie ze op het matje kon roepen en de nota aan de ouders presenteren zal. AAN BRANDWONDEN BEZWEKEN De 86-jarige" weduwe Boddingius, die een dag of vier geleden bij de kachel in haar woning in brand ge raakte, is gisteren aan de toen beko men verwondingen bezweken. Hansiveert Benoemd. Tot monteur aan de Rijks Electriciteitswerken alhier, is benoemd met ingang van 1 Januari 1954, de heer A. v. Poelje, alhier. E'URGERLIJKE STAND HuwelijksvoltrekkingenPieter de Doelder 50 jr. en Cornelia Catsman 36 jr.; Jan van Es 35 jr. en Maria de Blaaij 30 jr. Geboorten: Rosita d.v. G. van der Sijpt-van Goethem; Freddy z.v. J. den Doelder-Lensen; Magdalena d.v. C. Jansen-Hommel; Hermanus z.v. P. Dekker-Riemens; Wilhelmma d.v. B. Lavooij-Kole; Grietje d.v. M. Sijte- ma-van der Werf; Jozef z.v. J. de Waal-van Hecke; Vera d.v. R. Visser van Leeuwen; Sophia d.v. H. de Baa- re-Sijnesael; Franciscus z.v. E. Naes- sens-StroobandWillem z.v. W. de Ruijter-Kamerik; Pieternella d.v. C. Heijboer-Breas; Peter z.v. G. van Steenberge-van Oteghem. Overleden: C. Nobels 62 jr.; A. La- pien 75 jr.; M. van Es 81 jr.; C. Ha- merlinck 94 jr.; B. Kamerik 82 Jr. Sluiskil GESLAAGDE FEESTAVOND Dank zij een prima cabaretgezel schap. bestaande uit bekende radio- artisten is de feestavond welke door de gezelligheidsvereniging CNA-ACZE werd georganiseerd, buitengewoon ge slaagd. Een bont programma van 'zang voordracht en schetsjes werd meester lijk aan elkaar gepraat door de confe rencier Paul van Osta. De artisten kregen na afloop een verdiend applaus. Philippine K. A.B.-FEESTAVOND De KAB heeft voor haar leden en hun dames de jaarlijkse feestavond gehad. De avond is zeer gezellig en gevari eerd doorgebracht. Als bijzondere attractie had men de heer Kees Verhulst in zijn midden die er wei verstand van had de KAB een avond bezig te houden. 's-Middags had een kindervoorstel ling plaats die ook wel in de smaak viel Verplaatst Na opper Speijer heeft ook wachtmeester Jansen verplaatsing gekregen. Binnen enkele weken wordt deze in Nieuw Namen gestationeerd. Zandstraat „TROUWEN OF BETALEN" Voor een stampvolle zaal speelde op initiatief van de Culturele Commissie de staf der Verkenners uit Philippine de Vlaamse klucht „Trouwen of Be talen". Het gebodene was prima ver zorgd en in één woord af. Alle spe lers en speelsters beeldden de hun toe gedachte rollen schitterend uit. Het was één der best geslaagde avonden, die ooit door een amateurgezelschap op de Zandstraat gegeven werd. Al hoewel de spelers tevreden waren, toch namen ze zich voor. zich nog meer te geven volgende week als ze voor eigen publiek zouden spelen. Een gezonde zelfcritiek is tekenend voor de goede geest die er onder deze vetkenneis heerst. W estdorpe VASTENAVONDPROGRAMMA Het is lange t;id geleden dat te Westdorpe op Vastenavond iets te doen is geweest. Dit jaar durft men het echter weer aan om iets te orga niseren. Het is te hopen dat het re sultaat zodanig mag zijn. dat hiertoe ook volgende jaren kan worden over gegaan. Deze vastenavond zal namelijk een toneeluitvoering worden gegeven. Na tuurlijk een klucht. Een R.K. gemengd toneelgezelschap uit Philippine zal op voeren: ..Trouwen of Beialen". Een stuk waarbij de lachspieren zeker dik wijls in werking zullen treden. Daar komt bij. dat tussen de bedrij ven het wachten zal worden gekort door een vrolijk lied en een stukje mu ziek van het koor en orkest van de Verkennersgroep. welke sedert, haar laatste ontreden wel zo voldoende be kend zijn, dat verdere aanbeveling achterwege kan blijven. t Advertentie) U/fyi/lVEBF-lAKe* ffClUVFVERNISFABR: TDAMSINGEL-88' BREDA zij omgekeerd op deze avond huil moeilijkheden kunnen bespreken. Als spreker zal aanwezig zijn de voorzitter van de Ned. Bond van Var kenshandelaren, .de heer J. Lok. Nationale Reserve. Tijdens een samenkomst in het R.K. Gezellenhuis van de Nationale Reserve alhier, zijn 13 vrijwilligers geslaagd voor het exa men geoefend soldaat. „DE DERTIEN LANCIERS" Morgenavond geeft de pas opgerich te Filmkring deel uitmakend van de Kunstkring „Van den Vos Rei- naerde" haar eerste voorstelling in het bioscoopgebouw. De film welke gedraaid wordt, is „De dertien lan ders", een werk uit 1937, onder re gie van A. Romm, met in de hoofd rollen o.a. I. Nowoseltskf, E. Koezji- mina en A. Tjistjakof. Deze film kreeg van de landelijke K.F.A. een uitstekende beoordeling. Het is een artistiek verantwoord verhaal, dat in de omlijsting van het barre woestijn decor een scherp realistische inslag krijgt. Het is een vooroorlogse klas sieke film, welke een goede start is voor de Hulsterse filmkring. (Boven 14 j.). StJansteen „Komedie van het Varken" Door de R.K. Toneelvereniging is in studie genomen „De Komedie van liet Var ken" door Aug. Hinrichs, dat 28 Febr. en 1 Maart zal opgevoerd worden. Ni euw-Namen Ouderavond In het Parochiehuis gaven welpen en verkenners een ouderavond. Na een uiteenzetting van de werking der beweging, door aal moezenier en hopman, vergastten de jongens de talrijke aanwezigen op heerlijke toneelstukjes. Een warm applaus beloonde de welpen en ver kenners voor het ernstige en luimi ge dat geboden werd. Een verloting spekte enigszins de schrale kas. Koewacht COMITÉ OUDEN VAN DAGEN Het comité voor ouden van dagen hield een bestuursvergadering. Beslo ten werd ook dit jaar weer een reis voor de oudjes te organiseren, met als plan Noord Brabant. Als datum werd aangenomen 8 Juli dan zullen zij te vens gaan kijken naar de doortocht van de Ronde van Frankrijk. Ons plaatselijk comité heeft met behulp van de gemeenschap reeds ieder jaai voor onze oudjes een mooie reis kun nen organiseren. Daarom zal er ook dit Jaar weer een verloting op touw worden gezet. De heer Theophiel Kant heeft zich beschikbaar - gesteld de hele gemeente voor deze actie met loten te bezoeken. MARIJNTJE GIJZENS JEUGD Alhier werd in het patronaat de film vertoond van „Marijntje Gijzens jeugd" naar het boek van A. M. de Jong. Een goed gevulde zaal kon ge nieten van dit mooie Brabantse spel van leven, list en liefde. Geslaagd Onze dorpsgenoot Os- üar Verbist slaagde voor accountant aan de Universiteit van Nieuw Zee land district Wellington. Op thuisvaart Onze dorpsgenoot, de heer Atoin Miseghers wordt na een jarig verblijf in de tropen op 6 Maart a.s. weer. met de „Orange" te Rotter dam verwaent. 13 Febr. j.l. scheepte hij in te Djakarta, nadat hij ruim drie jaar trouw zijn dienst in de tro pen heeft vervuld als radiotelegrac fist bij Radio Holland. V ogehcaarde GEMEENTE VOGELWAARDE BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Vogelwaarde maken bekend, dat van heden af gedurende drie maanden voor een ieder ter lezing op de secre tarie der gemeente is nedegelegd de door de raad in zijn vergadering van 30 Januari 1954 vastgestelde verorde ning tot wijziging van de algemene Politieverordening dezer gemeente. Vogelwaarde, 22 Februari 1954. Burgemeester en Wethouders voor noemd. De burgemeester, F. Hendrikse. De secretaris, R. Hermans. (Vervolg Z. Vlaanderen op pagina 5.) ANTWERPEN. Kon. Ned. Schouwburg 8 uur: Opsporingsbrigade 21. AXEL. Centrum, 8 uur: Het huis der verloren vrouwen. BERGEN OP ZOOM- Sousterrain V. en D.: expositie miniatuurkermis. GOES. Grand: Vrouwenpolitie. MIDDELBURG. Rest. Wöhler, "8 uur: Filmavond Ned. Mij. voor Tuinbouw- en plantkunde. Electro: Achter de kloostermuren. SAS VAN GENT. Olympia-theater. 8 uur: 10 van het Vreemdelingenlegioen. TERNEUZEN. Luxor, 8 uur: De mis stap van dr. Talbot. VLISSINGEN^ Alhambra: De wrede zee. Luxor: Het masker van de Pharao. Ariënsgebouw 19.30 uur: vergadering EHBO. IJZENDIJKE. Lokaal A. Neyssen, 8 uur: Algemene vergadering „Geduld Overwint." Contaclavond. Vanwege de afde ling Zeeland van de Nederlandse Bon den van vee- en Varkershandelaien zal heden in café De Veehandel bij de heer A. de Moor alhier, een contact avond worden belegd. De leden zullen aldaar worden voo- en ingelicht omtrent diverse vraat1 stukken de handel betreffende, terwijl i ANTWERPEN. Kon. Ned. Schouwburg 8 uur: Opsporingsbrigade 21. AXEL. Fröbelschool, 7 uur jaarver gadering Ned. Chr. Landarbeidersbond. BERGEN OP ZOOM. Sousterrain V. en D.' expositie miniatuurkermis. GENT. Kon. Ned. Schouwburg, 19.30 uur: De medailles van een oude vrouw. GOES. Grand: Humoresque. Schut tershof: Toneelavond KAB. MIDDELBURG Electro: Detective Story. VLISSINGEN. Alhambra: De maniak. Luxor: Het masker van de Pharao.

de Stem | 1954 | | pagina 2