Beroep van INehroe op 5 het parlement Maart in Toestand van de Paus verergerd Wil Delta-commissie alle zeegaten behalve de Wester schelde afsluiten? Vietminhs verder terug van Loeang Prabang Adres van de middenstand Rede van Indiase premier vindt weerklank in Frankrijk Weer Frans-Duits gesprek over de kwestie Saarland? Diefstal in serie DRIE BRUIDSPAREN IN WASPIK Kleren in brand bij ontploffing Slachtoffers van moeilijke woorden DAGRLAD VOOR ZEELAND Het Westen kon niet meer bieden AANGRIJPEND ARGUMENT ZORGWEKKEND Minister vond steun bij communisten HET DEENSE KONINGSPAAR Zorgelijke sfeer in het Vaticaan Belgische onderscheiding voor Romme Woorden van ir Maris leiden tot veronderstellingen Enkele opklaringen Gifmengster in Worms Drie moorden bekend Langdurige rust noodzakelijk DE OSSERVATORE ROMA NO meldde gisteren, dat de toestand van de H. Vader we derom is verergerd, zodat de ontwikkeling met zorg wordt gadegeslagen. De nerveuze maagaandoening met de daaruit voortvloeiende hik is wederom, ofschoon niet in ernstige mate, teruggekeerd. De behandelende geneesheer wijt de verergering der ziekte aan het feit, dat de H. Vader zijn werkzaamheden de laatste tijd wederom heeft willen uitbreiden. Hij dringt er daarom op aan, dat de H. Vader een langdurige rustperiode zal doormaken, tijdens welke Hij zich geheel van werkzaamheden onthoudt. Brief van Bidault aan Adenauer Indijking Biesbosch zou tot de eerste fase behoren OOK DONGE EN OUDE MAASJE „Arcadia" Baarle-Hertog voor Brusselse Hof r Koe met hogere aspiraties 94e JAAKGAjnü .No. 2u9B2 voor God, Koningin en vaaenana Uitgave: N V Uitgevers Mij Neerlanaia. Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda, Reigerstraal 16 Tel. Redactie: 8181, Admi nistratie 8778 - Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J J H A Bruna Redactieraad: C. J v Hootegem, Mc Ui A J.J M Mes, Mr H B L de Rechtei L J v 't Westende. P V. M Veicauteien Abonnementsprijs 01) vooruitbetaling l 5.85 per kwartaal pei post 1 6.55, per week (uitsluitend bij niet-post- bestell.) 1 0 45 Incasso wordt berekend Losse nummers 13 cent Postrek no 278841 WOENSDAG 24 FEBRUARI 1954 Advertentieprijs voor de gehele oplage t 0.30 per m'm. (Ingezonden Mededelingen 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie t 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.30 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tariel en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, WestsingeJ 98, Telefoon no. 2236 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbureaux: Terneuzen, Noordstiaat 56, Tel. 2601, JOS TAE INTENTIE van de Ro- zenkranskruistocht voor de maand Maart in dit Ma- ria-jaar luidt als volgt: „Opdat de mannen in hun volle wasdom en op hun oude dag mogen uitblinken in Christelijke rechtscha penheid en sterkte". Adenauer te Berlijn: "MAUWELIJKS enige dagen nadat de Grote Vier Berlijn na hun con ferentie hebben verlaten, is bonds kanselier Adenauer naar deze stad getogen om er te spreken op een massabijeenkomst. „De belangrijkste les van de Berlijnse conferentie", al dus Adenauer, „is wel, dat de Sovjet- Unie voorlopig niet bereid is, welke banden ook in haar machtsgebied los ser te maken". Hierin zag Adenauer ook de reden, dat Molotov geen voet wilde geven aan de voorstellen voor het Oosten rijkse staatsverdrag en de vrije ver kiezingen in Oost-Duitsland. De te genvoorstellen van de Russische mi nister hielden volgens de bondskan selier slechts in, de machtshebbers in Oost-Duitsland dezelfde rechten te geven als de rechtmatig gekozen re gering in West-Duitsland. „Degene, die zegt, dat het Westen de Sovjet-Unie meer had moeten bie den, heeft de toestand te Berlijn fun damenteel verkeerd uitgelegd", zo meende Adenauer. Aan het slot van zijn rede sprak Adenauer als zijn veronderstelling uit, dat er een tijdperk van internationale ontspanning op komst is. QE BELANGSTELLING in Frankrijk voor het beroep van Pandit Nehroe van India op alle betrokken partijen in Indo- China om het vuren te staken, groeit. Zodra de oproep van de Indiase premier, Maandag in de Tweede Kamer van het Parle ment van India gedaan, wereldkundig werd, werd er in Frankrijk „belangstelling zonder meer" voor getoond en uit militaire krin gen kwam het geluid, dat er toch weinig van zou kunnen komen. Des te verrassender was dus gisteren het bericht, dat de Franse Nationale Vergadering besloten heeft om Nehroes beroep op 5 Maart alle aandacht te geven en in het Parlement te bespre ken. De voorzitter van de commissie voor Buitenlandse Zaken van de Nat. Vergadering, de socialist Daniël Mayer, deed het voorstel hiertoe. werd verwacht en zelfs gesignaleerd. De Vietminhs trekken hun troepen terug uit de sectoren van Loeang Pra bang en Moeong Sai. Gisteren werd ook bekend, waar de 308e divisie, de keurdivisie van generaal Giap, zich bevindt. Ongeveer 90 km. ten Noord- Oosten van Loeang Prabang worden deze troepen gehergroepeerd. Dat terugtrekken gaat overigens niet zonder brokken. De keurdivisie werd zwaar gebombardeerd en Franse jagers en bommenwerpers gooiden Maandag hun dodende last uit op een opstandelingen bataljon in de omge ving van Moeong Sai. STAATSSECRETARIS JULY voelde er niet voor om het debat onmid dellijk te houden: Hij vond het raad zamer de terugkeer van de minister van Defensie. René Pleven, af te wachten. Pleven is momenteel, zoals bekend, in Indo-China. Mayer voegde aan zijn pleidooi de wens toe, dat Frankrijk niet het laatste land zou zijn, dat Nehroes beroep beantwoordt. Dit argument bleek het hart van vele parlementsleden te raken. Met in stemming van July besloot het parle ment hierna het debat op 5 Maart te houden. INTUSSEN gaat in Indo-China de toestand in de richting, die direct na de oproep van Pandit Nehroe BRITSE SOCIALISTENLEIDERS heb ben besloten de Labourpositie in het Lagerhuis te verzoeken het verzet te gen een Duitse bijdrage aan de E. V. G. te staken. Men verwacht krachtig verzet van de linkervleugel. HEEL DE BEVOLKING van Maas tricht zal door het houden van volks feesten worden betrokken bij de Europa-week, die daar van 22 Juli tot 31 Juli wordt gehouden. PRINSES WILHELMINA heeft giste ren efen bezoek gebracht aan de Wa terstaatsdag, waarop het Kon. Insti tuut van Ingenieurs herstellings- en verbeteringswerken na de stormvloed besprak. DE VERDEDIGER van de Berkelse arts O., mr H. H., is op vrije voeten gesteld. TENMINSTE ZES opslagplaatsen voor atoombommen zijn in Engeland in gericht. In de afgelopen weken zou den er reeds bommen naar deze op slagplaatsen zijn vervoerd. DE f 10.000 IS in de 522e Staatsloterij 4e klasse. 6e lijst gevallen op lot num mer 14415. JOHN CHESNEY, de Engelse smok kelaar ,die van een dubbele moord werd verdacht en zelfmoord pleegde, is- Dinsdag in alle stilte in Keulen be graven. Plaats en tijd werden strikt geheim gehouden. PRINS BERNHARD zal op 4 Maart voor een verblijf van enkele weken naar de V. S. vertrekken om er vlieg tuigfabrieken, legertrainingseentra en andere militaire objecten te bezoe ken. Tevens zal hij studenten toe spreken. De toestand van die Kardinaal TTET AARTSBISDOM deelde Dins- dagochtend mede, dat de toestand van de Kardinaal nog steeds zorg wekkend is. Hoewel geen onmiddel lijk levensgevaar meer aanwezig is, wordt het herstel vertraagd door de nog steeds aanwezige temperatuurs- verhoging. waardoor de lichamelijke conditie in ongunstige zin wordt be- invloed. Hilariteit in Tweede Kamer (Van onze parlementaire redacteur) TN DE UITVOERIGE agenda, die de Tweede Kamer gistermiddag behan delde, zat voor minister Donker de kiem van een onaangename verras sing. Hij stelde een wetje voor ter regeling van de salarissen der mili tair-rechterlijke ambtenaren, waarbij de president van het Hoge Militaire Gerechtshof niet meer zou ontvangen dan de vice-president van een ge woon Gerechtshof. De Kamer wilde er, middels een amendement, een echt presidenten-salaris van maken. Niettegenstaande de tegenstand van de minister werd het amendement aangenomen. Alleen de communisten steunden door tegen te stemmen, de minister, hetgeen nogal hilariteit ver wekte. Een aantal wetswijzigingen van for mele aard werd z.h.st. goedgekeurd. Lange tijd vonden vissers-deskundi gen aanleiding tot dispuut over een wetsontwerp tot vaststelling van de maaswijdte bij het vangen van zee vis. Dit wetsontwerp hangt echter sa. men met een internationale conventie, waarbij ook Polen is aangesloten. Dit land heeft nog geen beslissing geno men tijdens het internationaal over leg. Daarom kreeg minister Mansholt thans tijdelijk machtiging bij beschik king op te treden bij de vaststelling van de maaswijdte, waarvoor hij zich op verzoek van de Kamer een com missie zal aanmeten. Bij het begin van de middagzitting herdacht dr Kortenhorst in een rede de overleden oud-minister, dr van Dijk. Programma voor het, bezoek het Ol- om TE BONT, zei een Deventenaar. Hij had zijn vrouw 4 jaar geleden een bontjas van „zuiver kalfsvel" cadeau gedaan en nu het kostbare stuk in reparatie moest, bleek het uit hondenhuiden te bestaan. TWINTIG PERSONEN hebben de dood gevonden bij de overstromingen in Nieuw Zuid-Wales en Queensland in Australië, zo wordt thans officieel gemeld. HET GESCHIL tussen de Amerikaan se senator McCarthy en de minister voor het Leger, Stevens, blijkt te zijn voortgekomen uit een belediging, die de senator een generaal had toege voegd en die Stevens niet „nam". DE LAATSTE Indiase toezichttroepen hebben Dinsdagochtend zonder inci dent Korea verlaten. MEN VERMOEDT dat op een bespre king, die de minister van Buitenland se Zaken, Justitie en Binnenlandse Zaken, de procureur-generaal en de wnd. Hoge Commissaris te Djakarta hebben gehouden, kwesties werden besproken rond de arrestaties van Ne derlanders. QP MAANDAG 26 APRIL zal Deense Koningspaar, dat ir denzaal in ons land arriveert, half elf in Amsterdam aankomen. Het bezoek duurt drie dagen. De eerste dag zal. na aankomst in het Paleis op de Dam, een kranslegging plaats vinden. Verder vermeldt het pro gramma dan o.a. nog'een bezoek aan het Rijksmuseum en een concert door het Concertgebouworkest. Dinsdag bezoekt het Deense ko ningspaar Rotterdam, waar o.m. de haven en de stad bezocht worden. In de middag van die dag staat een auto rit door de Residentie op het pro gramma. Woensdag bezoekt het Deense paar de bloembollenstreek en om 1 uur wordt een lunch op Soestdijk aan geboden. 's Avonds vertrekt het koninklijk paar weer per trein uit Amsterdam. Gistermiddag werd in de Belgische Ambassade te Den Haag Mr. C. P. M. Romme onderscheiden met de Belgische Kroonorde. Hij werd benoemd tot groot-officier in deze orde. De Belgische ambassadeur Z. E. E. Graeffe spelde de onderscheiding op, terwijl de minister van Buitenlandse Zaken, Mr. J. M. A. Luns en de voorzitter van de Tweede Kamermr. L. G. Kortenhorst (tweede van rechts) toezagen Economische mededinging TN EEN ADRES over het wetsont werp op de economische mede dinging heeft de Commissie van Over leg van Middenstandsvakcentralen. waarin samenwerken de Christelijke Middenstandsbond, de Kon. Nederl, Middenstandsbond en de Nederlandse Katholieke Middenstandsbond, de Tweede Kamer gewezen op de bijzon dere betekenis van het kartelbeleid voor het middenstandsbedrijfsleven. De feitelijke verhoudingen in di verse middenstandsbranches zijn oor zaak, dat de bedrijfsregelingen zeer moeizaam tot stand komen en dan nog vaak zeer kwetsbaar zijn. Bij het ge bruik maken van de uitgebreide be voegdheden, die de Overheid in dit wetsontwerp worden verleend zal dan ook de eigen-geaardheid van de mid denstandsonderneming in de overwe gingen betrokken moeten worden en met name ten aanzien van de onver bindend verklaringen. Ten aanzien van de z.g. generieke onverbindend-verklaring, welke vol gens het wetsontwerp bij algemene maatregel van bestuur tot stand ko men, vragen de middenstandsbonden zich' af, of deze niet bij de Wet be krachtigd dienen te worden. i De weersverwachting tot heden- i avond luidt: Vrij veel bewolking met enkele i verspreide buien en plaatselijk ook opklaringen. Matige Zuid- J westelijke wind. In het Noorden t van het land iets hogere, elders t ongeveer dezelfde temperaturen. Vandaag: Zon onder 18.09 uur. J Maan op 0.58 uur. Morgen: Zon t op 7.36 uur. Maan onder 9.46 uur. p\E ..gifmengster van Worms" heeft Dinsdag haar derde moord be kend. De 30-jarige Christa Lehmann heeft bekend, dat zij in September 1952 haar man vergiftigd heeft. Maandag gaf zij toe, dat zij in Prali nes een plantcnbeschermingsmiddel gespoten had. Haar vriendin. Anna Hammann, die van deze pralines ge geten had, overleed korte tijd daarna. Mevrouw Lehmann heeft voorts be kend in October van het vorige jaar haar 75-jarige schoonvader vermoord te hebben door hetzelfde gif bij zijn yoghurt te voegen. Het blad voegt hieraan toe, dat de lichaamskrachten van de H. Vader belangrijk verzwakt waren door de excessieve arbeid der laatste maan den en de vermoeiende zorgen, die de Paus zich maakte over de problemen en ontwikkelingen in de hedendaagse wereld. Velen, zo merkt de Osservatore Ro mano op, zagen in het feit, dat de H. Vader zich bezig hield met het be stuur der Kerk ofschoon niet in een mate als Hij zelf zou wensen een teken, dat een definitieve herstel periode zou zijn ingetreden. Integen deel, 'n lange tijd van verzorging zal nodig zijn, zowel als gevolg van de aard der ziekte als van de algemene toestand van de H. Vader. De Romeinse correspondent van het Dodelijk bedrijfs°ngeval op weg Zelzate-Gent TN het bedrijf „Etablissement Cokes et Kuhlmann" te Ertveldc-Rieme, deed zich een ernstig ongeluk voor, dat het leven kostte aan een 45-jari- ge arbeider, de heer M. Bouters uit Lembcke, gehuwd en vader van 6 kinderen. Zoals gebruikelijk, werd een goede renwagon, opgesteld langs de weg van Zelzate naar Gent, gelost en ge laden met een boven deze weg aange brachte luchtkraan. Op een gegeven moment is Bouters, die naast de wa gon stond, door de naar beneden ko mende grijper aan het hoofd geraakt i en op slag gedood. K.N.P. voegt hieraan toe, dat sedert in het Vaticaan hangt en dat de voed- seltoediening zeer slecht gaat. Maandagheeft de Paus nog even willen werm-iü in zijn studeervertrek. Hij is daar slechts enkele ogenblik ken gebleven en begaf zich toen on middellijk weer naar de ziekenkamer. De korte afstand van zijn kamer naar de studeerkamer en terug kon de H. Vader slechts met grote moeite en ge holpen door anderen, afleggen. QP DE JAARVERGADERING van het Kon. Instituut van In genieurs, die gisteren in Den Haag is gehouden, heeft ir Maris, sprekend over herstellings- en verbeteringswerken na de storm ramp, vergelijkingen getrokken tussen de geschiedenis der Zui derzeewerken en de huidige situatie. Hij heeft daarbij niets posi tiefs gezegd over de inhoud van het te verwachten derde rapport van de Delta-commissie, maar deskundigen uit zijn gehoor menen wel een aantal voorlopige conclusies te kunnen vastleggen, waar in een schets van de inhoud van het rapport te vinden is. Zo meent men beluisterd te hebben, dat de Delta-commissie hei afsluiten van alle zeegaten, behalve van de Westerschelde,-zal adviseren. Dit afsluiten, dat overigens samenhangt met een eventuele goe de verbinding tussen Antwerpen en de Rijn, zou in fazen dienen te geschieden. gIDAULT EN EDEN hebben zich in een brief tot kanselier Adenauer van West-Duitsland gewend, waarin zij hem verzekeren, dat zij zullen blij ven streven naar een oplossing van het Duitse vraagstuk. Bidault stelt bovendien in zijn schrijven voor de Frans-Duitse besprekingen over ver schillende problemen te hervatten. Hoewel in de brief datum noch onder werp genoemd worden, neemt men aan, dat o.a. de kwestie Saarland be doeld wordt en Bonn is daar onmid dellijk verheugd over. Ambtenaren van het Franse minis terie van Buitenlandse Zaken zeiden, dat het niet onmogelijk is, dat Bi dault en Adenauer een ontmoeting zullen hebben vóór 31 Maart, op wel ke datum zij moeten deelnemen aan een conferentie te Brussel over de politieke federatie van Europa. In De cember werd bij de besprekingen over de Saar-kwestie weinig vooruitgang geboekt. De belangrijkste eisen van Frankrijk zijn, dat Saarland politiek onafhankelijk van Duitsland en eco nomisch verbonden met Frankrijk blijft. Een schikking van de Saar-kwestie werd gisteren door Bidault aangeduid, als een van de waarborgen, die Frank rijk wil hebben voor de ratificatie van de E.V.G. „De Saar-kwestie en Brits-Ameri kaanse waarborgen", zei Bidault, „maar niet het resultaat van de Ge- neefse conferentie over Azië in April". Nauwelijks terug of F)E GEMEENTEPOLITIE te Apel- doorn heeft de 49-jarige Amster dammer P. van H., die reeds meer dan 18 jaar van zijn leven in de gevange nis heeft doorgebracht en nog geen maand geleden daaruit werd ontsla gen, aangehouden als verdacht van 't plegen van een serie inbraken in de nacht van Zondag op Maandag j.l. De inbraken, totaal zeker tien, werden al le gepleegd in Apeldoorn-Zuid. De verdachte schijnt bijna huis-aan-huis gewerkt te hebben. Hij maakte echter slechts een bedrag van f 68.- buit en wel in dezelfde coupures als vermist werden. P)E WERKZAAMHEDEN die tot de eerste fase zouden moeten beho ren, betreffen o.a. het afwerken van de indijking van de Biesbosch, het af sluiten van Donge en Oude Maasje en het verzwaren van de dijken van het Hollandsch Diep, en van het eiland van Dordrecht. Voorts zou in deze fase het spui tussen Voorne en Putten als vrij wa ter onschadelijk moeten worden ge maakt, terwijl het Volkerak zou moe ten worden afgesloten om tot ver kleining van de boezems van Ooster- schelde en Haringvliet te geraken. Nadien zou men van de eilanden Walcheren en Noord- en Zuid-Beve land een aanecngehecht gebied kun nen maken door het afsluiten van het Veerse Gat en de Zandkreek. Mast gat en Zijpe tussen Tholen, St. Phi- lipsland en Duiveland zouden in een latere fase kunnen worden afgeslo ten. STRIJD TEGEN VERZILTING DETREKT men hierin het nog niet uitgebracht mogelijke advies voor een Antwerpen-Rijn-verbinding, dan zou deze iets Noordelijk van Bergen op Zoom, langs de grens tussen pol ders en hoger land van Noord-West- Brabant in de richting Moerdijk naar het Hollandsch Diep moeten lopen. (De verdere weg naar Antwerpen zou zowel door een nieuw kanaal, Weste lijk van de engte van Zuid-Beveland als door het kanaal Hansweert-We- meldinge kunnen lopen). Volgens deze deskundigen zou door de genoemde boezemverkleiningen en de eventuele kanaal-aanleg nadien de Oosterschelde kunnen worden aange pakt, niet onwaarschijnlijk in gedeel ten om de zee-boezem zoveel moge lijk te verkleinen. Men zou door een bovenomschreven werkwijze het voordeel hebben, dat de zoutgrens en daarmee de verzil- ting der landbouwgronden geleidelijk door het rivierwater zou worden te ruggedrongen, waarbij zoetwaterbek kens en nieuwe gronden alsmede groeiende veiligheid zouden kunnen worden gewonnen. Vooral wat het eerste deel der aan te bevelen werkzaamheden betreft, zijn deskundige buitenstaanders vrij zeker van hun zaak. (Advertentie) BELASTING-GEWETENSGELD Ondanks er thans géén „Generaal- Belasting-Pardon" loopt, is er tóch gelegenheid foutieve gewetens-belas ting-kwesties zelfs straffeloos, te her stellen. Oud Rijksaccountant belast zich met alle deze zaken, ja zelfs de meest precaire èn schijnbaar onoplos bare. Door geheel Nederland. Volle discretie verzekerd. Voor betrokke nen geldt: terstond ingrijpen! Tijdige behandeling vóórkomt grote geldboe ten maar óók veel narigheid. - Br. no. 728-00 b. d. blad. TWEE GEWONDEN J7EN ERNSTIG ONGEVAL geschied- de in een fabriek van plasticarti kelen te De Bilt. In vlammen gehuld kwamen de 29-jarige chef S. de Vree, wonende te Zeist en de 24-jarige spuit-gieter H. Tang, wonende te De Bilt uit het stookhok rennen, waar zich een ontploffing had voorgedaan. Arbeiders uit de nachtdienst snelden te hulp en doofden de vlammen. Bei de slachtoffers werden ernstig ge wond. WOOR HET Brusselse Hof van Be- roep heeft gisteren de zaak ge diend tegen de Nederlandse speelclub „Arcadia", die op 8 December door de Turnhoutse rechtbank was vrijge sproken van „het exploiteren van een speelzaal". De Officier van Justitie was tegen deze uitspraak in beroep gegaan. Twee van de vier Nederlandse ge daagden, J. B., parfumeriefabrikant en N. L., leraar M.O., resp. voorzitter en secretaris van „Arcadia" waren ter zitting verschenen. Twee andere bestuursleden, L. en A. hadden ver stek laten gaan. Ook bevond zich in de beklaagdenbank mevrouw B, de eigenaresse van het café in Baarle- Hertog, waar „Arcadia" op 26 Sept. van het vorige jaar haar localiteit opende. In zijn requisitoir merkte de proc.- generaal mr Dijkmans op, dat volgens zijn mening „Arcadia" zich wel de gelijk had schuldig gemaakt aan het „uitbaten van een speelzaal" en hij verwees naar een clausule in het huurcontract. Beide beklaagden verklaarden op het moment van ondertekening van het huurcontract niet geweten te heb ben wat het woord „uitbaten" eigen lijk betekent in het Nederlands. Mevrouw B., die er eveneens van beschuldigd wordt winst gemaakt te hebben uit de exploitatie van de speelzaal zij verhuurde haar loca liteit aan „Arcadia" voor 150 gulden per week ontkende de betekenis te weten van de woorden „roulette" en „baccarat". QINSDAGMORGEN om half tien werden in de St. Bar- tholomeuskerk in Waspik drie huwelijken voltrokken, waar voor uiteraard van de zijde der bevolking grote belangstelling werd getoond. In het huwelijk traden nl. Johnny v. d. Wassenberg uit Waspik met mej. Tonny v. d. Velden uit Made; Herman van Bokhoven uit Waalwijk met mej. Betsy v. d. Wassenberg uit Waspik en Frans Verharen uit Dongen met Dina v. d. Wassen berg uit Waspik. Vader en moe der Th. v. d. Wassenberg-Rijken beleefden dus gisteren wel een grote dag, toen twee dochters en een zoon tegelijk in het hu welijksbootje stapten. Het jon ge bruidspaar F. Verharen-v. d. Wassenberg gaat binnenkort emigreren naar Australië en zich daar een toekomst bouwen. De twee andere bruidsparen vestigen zich in Waspik. Na tuurlijk is er uitstekend bruiloft gevierd, want op zo'n manier is het nog eens de moeite waard. De schuur van het oude Maria- oord te Hansweert zou een best figuur slaan in het land van de onbegrensde mogelijkheden. In de loop van de laatste vijftien jaar 1 vat daarvoor allemaal gebeurd is laten we buiten be schouwing heeft ze gediend voor naaischool, noodpastorie röbelschool. woning voor ouden van dagen, noodkerk, garage °n veestalling. Meer niet. Ia toch. Terwijl er momenteel n de schuur een koe wordt ge herbergd vaii een bewoner van het Kniininase noodoebied. hehhen de Gidsen en de Welven op de zolder hun vergader ruimte. De koe schijnt erg veel schik te hebben gehad'in de kinderlijke bezigheden boven haar hoofd, want niet zonder enige inspanning is ze erin ge slaagd^ over tal van verhogin gen de zolder te bereiken. Toen de Gidsen op zeker ogenblik iets zagen bewegen, bleek het bij nader onderzoek de staart van de koe te zijn. Ter gele genheid van dit plechtig ogen blik werd het schone lied ..Hol der de bolder" aangeheven, waarna de koe met veel moeite weer ..aevlnerd' werd.

de Stem | 1954 | | pagina 1