Scheepsramp op de Nieuwe Waterweg Hoe kwam Chesney naar Londen? Achttienjarige gooit een bom in een danslokaal Marie Astrid werd Zaterdag gedoopt Na Beria: verder zuiveren Folitie-onderzoek in drie landen Japans schip voer doorondanks de mist Donderdag eerste Nederlander voor Indonesische rechter Suggestie van Mgr Gerlier DAGBLAD VOOR ZEELAND ,.Leuvehavenr gezonken: twee doden Langer dan een uur in 't water DRIE DODEN EN VELE GEWONDEN Zuidelijke wind LENING VAN VS AANKSG DE H. VADER HERSTELT LANGZAAM Nog geen vast voedsel HET Vaticaan heeft meegedeeld, Verhoging dagprijzen lichtpetroleum Noodweer in Nieuw Zuid-Wales Indo-China Wil Pandit Nehru wapenstilstand Eén alibidat klopt, en toch niet klopt Hij logeerde in Amsterdam r De getuige mocht héén gaan! Wegens bezit van patronen SCOTLAND YARD 94e JAARGANG No. 20960 Uitgave: N. V. Uitgevers Mij. Neeriandia Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda, Reigerstraat 16. Tel. Redactie: 8181, Admi nistratie 8778 - Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A Bruna. Redactieraad. C. J. v. Hootegem, Mr. Dr. A J. J. M. Mes, Mr H. B. L. de Rechter, L. J. v. 't Westende, P V. M. Vercauteren Abonnementsprijs bu vooruitbetaling t 5.85 per kwartaal, per post f 6.55, per week (uitsluitend bij niet-post- bestell.) t 0.45. Incasso wordt berekend. Losse nummers 13 cent Postrek no. 278841 Voor God, Koningin en Vaderland MAANDAG 22 FEBRUARI 1954 Advertentieprijs voor de gehele oplage I U.dU per m/m. (Ingezonden Mededelingen 0.75 per m/mj. Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen t 0.30 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tariei en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon no. 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601, JOSTBUKG, Nieuwstraat 41. Tel. no 35) 'TN DE BIJNA ONDOORDRINGBARE MIST, die gisteren bo- ven de Nieuwe Waterweg hing, heeft zich een drama afge speeld, dat aan twee mensen, mogelijk zelfs drie, hdt leven heeft gekost. Door het slechte zicht is het Japanse motorschip „Kamo- gawa Maru" op de Nederlandse „Leuvehaven" gelopen. De Ja panner raakte het Nederlandse schip midscheeps, waardoor het nagenoeg doormidden werd gesneden. Binnen enkele minuten zonk de „Leuvehaven". Direct na de botsing zond het Japanse schip noodseinen uit terwijl de opvarenden van de „Leuveha ven", die overboord hadden kunnen springen, door luide kreten de aandacht van de schepen in de nabijheid probeerden te trek ken. Toch duurde het een uur, voor men in de potdichte mist de schipbreukelingen had gevonden. Twee mensen werden er aanvankelijk vermist, 's Middags werd bekend, dat zij de dood hadden gevonden. CR IS nog sprake van een derde slachtoffer, een zestienjarige jon gen, die op het moment dat de ramp plaats vond, in de buurt schapen hoedde. Hij moet het hulpgeroep van de drenkelingen hebben gehoord en te water zijn gegaan. Daar hij nog steeds niet is thuisgekomen, vreest men, dat hij bij zijn reddingspogingen gen om het leven is gekomen. De ramp heeft zich als volgt toege dragen. De „Leuvehaven" was op weg naar zee, maar hoe verder men De Hoek naderde, hoe dichter de mist werd. De kapitein besloot daarom, na overleg met de loods, voor anker te gaan. De „Leuvehaven" werd op kor te afstand gevolgd door de „Kamoga- wa Maru", welks gezagvoerder het blijkbaar niet noodzakelijk vond, stil te gaan liggen, Tien minuten, nadat de „Leuveha ven" het anker had laten vallen, hoor den de opvarenden het blazen van 'n stoomfluit. De kapitein van de „Leu vehaven", zei naar. hij later ver telde op dat moment tegen de loods dat het onverantwoordelijk was om bij zo'n mist, de rivier af te komen. De kapitein liet boven aan dek de bel luiden en de voorgeschreven seinen géven. Maar opeens, als 'n derigend spook, zag men een voorsteven uit het mistgordijn opdoemen. Voor men goed wist wat er gebeur de, werd de „Leuvehaven" als ware het boter, bijna doormidden gesneden. De mannen die benedendeks waren, hoorden een verschrikkelijk gekraak. Zij stormden naar dek en wilden een boot, strijken, doch dit was onmoge lijk. Binnen enkele seconden stond er in de ruimen meer dan een meter water. De Japanners keken wezenloos naar het onheil, dat hun schip had aange richt. De Nederlanders riepen om 'n touwladder, maar op het Japanse schip verstond men lien niet. Toen moesten de opvarenden van de „Leu vehaven" wel overboord springen. Zij grepen radeloos naar het wrakhout en de omgeslagen sloepen, die in het wa ter dreven en zo wisten zeven van de negen drenkelingen zich drijvend te houden. De 67-jarige kok, A. Smit, uit Rot terdam en matroos Nol Niën uit Roer mond verdronken jammerlijk. Men heeft de kok nog horen roepen: „Ik houdt het niet meer". Bijna alle dren kelingen hebben langer dan een uur in het ijskoude water gelegen. Twee van de geredden moesten naar het ziekenhuis worden gebracht. Zij had den een shock opgelopen. OP MIJN GELOPEN. "WIJF MIJL ten Noorden van Ter- schelling liep een Grieks schip gisterenmorgen vroeg op een mijn. Dit ongeluk liep echter minder ern stig af. Het schip maakte water, maar men heeft het op de pompen drijven de kunnen houden. Het kon op eigen kracht Amsterdam nog bereiken, waar het in dok gaat. p\OOR een bomontploffing in een danslokaal te Neurenberg zijn Zaterdagavond drie personen om het leven gekomen en ongeveer vijftig gewond, onder wie enkelen zwaar. Vrouwen gilden en stoelen en ta fels werden omvergeworpen. Toen de in paniek geraakte aanwezigen een uitweg uit het gebouw zochten. Er DE H. VADER heeft Zijn Apostoli sche Zegen doen toekomen aan Kar dinaal de Jong. De Paus wenst volle dig op de hoogte te worden gehouden van het verloop van de ziekte van de Kardinaal. BIJ HET HUWELIJK van Mansoer Adabi (de vroegere „echtgenoot" van Bertha Hertogh) met een Maleis meisje, hebben zich geen ongeregeld heden voorgedaan. Die werden wel verwacht. TIJDENS DE vergadering van 4e Raad van het dorpje Termunten, heeft de voorzitter het C.P.N.-lid Dammer, na een woordenwisseling, door de po litie op straat laten zetten. IN CHICAGO, is op 87-jarige leeftijd een zekere mevrouw Blaine overle den, die een vermogen van 35 millioen dollar heeft nagelaten. Hiervan gaat 20 millioen naar liefdadigheidsinstel lingen. FAROEK heeft drie advocaten (in Parijs, Londen en Beiroet) op dracht gegeven om te gaan proce deren tegen de kopers van zijn be zittingen, welke thans in Cairo op de veiling liggen. DR MESU (directeur van de C.T.D.) voorspelt, dat door afsluiting van de zeegaten de droge gronden van Bra bant en Limburg beter zullen worden. De productieverhoging in deze pro vincies kan 20 pet. bedragen. EEN 70-jarige Dordtenaar werd Vrij dag door de pres. van de rechtbank in zijn woonplaats gefeliciteerd. De grijs aard kwam voor de 45e maal voor... Er wacht nóg een zaak op deze kam pioen. DULLES IS van oordeel, dat het fa len van de vier ministers, om in Ber lijn de Europese vraagstukken op te lossen, de vooruitzichten op een Euro pese eenheid heeft vergroot. OVER HET WERK van Abbé Pierre voor de Pa rij se daklozen, zal binnen kort een film verschijnen. De film heet: „Les Chiffonniers d'Emmaus". Hoofdrolvertolkers zijn nog niet ge vonden. DE BEIDE KINDEREN van het on langs geëlectrocuteerde echtpaar Ro- senber, zullen tijdelijk worden toe vertrouwd aan hun grootmoeder van vaders kant. EEN PYTHON in de diergaarde „Blij- dorp" heeft al 70 eieren gelegd. Men hoopt dat de slang nu de eieren gaat uitbroeden. Totnogtoe lukte dat nooit. DE VIETMINHS hebben 15 Laotiaanse kloosterzusters, die zij een week ge leden gevangen hadden genomen, vrijgelaten. Vijf Franse geestelijken worden echter nog vastgehouden. EEN VAN DE oudste inwoonsters van ons land, mevrouw A. V. A. Velden- Monquil uit Honselersdijk, is Zater dagnacht op 103-jarige leeftijd over leden. Tot haar 100ste jaar genoot zij een uitstekende gezondheid. OLLENHAUER de Westduitse socialis tenleider, is bereid gevonden met met Adenauer te sprejsen over de toe stand, die na de Berlijnse conferen tie is ontstaan. geldig i Weersverwachting, geldig tot J vanavond: i Zwakke tot matige wind uit J Zuidelijke richtingen. In het N.- f t Oosten van het land overdrijven- 0 de wolkenvelden met in de och- J 0 tend matige vorst, in de middag 0 J temperaturen omstreeks het vries- J punt. Elders overwegend droog J 0 weer met op vele plaatsen mist J 0 of laaghangende bewolking en la- 0 J ter verspreide opklaringen. In de ochtend temperatuur omstreeks J 0 nul, vanmiddag lichte dooi. 0 Vandaag: Zon onder 18.06 uur. J Maan op 23.47 uur. Morgen: Zon 1 op 7.41 uur. Maan onder 8.55 uur. bevonden zich ongeveer 350 personen in het danslokaal. Onmiddellijk na de ontploffing legde de politie een cordon om het stads gedeelte, waarin het gebouw ligt. Ge wonden werd ter plaatse eerste hulp gegeven en doden geborgen. Toen vond men in de tuin het lijk van een zekere Johann Raabe. In diens woning heeft men voorwerpen aangetroffen, nodig voor het vervaar digen van helse machines. Hij was een 18-jarige electricien. Men neemt aan, dat hij de pleger van de bomaanslag is .Een 19-jarige vriend van hem is op grond van verdenking van mede plichtigheid verhoord. Onder de slachtoffers was een 30- jarige vrouw, moeder van twee kin deren. Op de plaats van de aanvaring: van de „Leuvehaven" steken nog slechts de masten boven water uit. Links het Japanse motorschip ,.Ka- mogawa Maru", rechts een ber gingsvaartuig, dat te hulp was ge sneld. T~\E volgende maand zullen in Was- hington besprekingen beginnen tussen de Amerikaanse regering en het Hoge Gezagsorgaan van de EKSG. De afgelopen maand werd namelijk reeds gesproken over het verstrek ken van een Amerikaanse lening aan de gemeenschap. Dit geschiedde na een verklaring van Eisenhower, waar in hij zei, dat de deelneming van de V.S. in de financieringsprogramma's van de KSG een tastbare en doelma tige bijdrage zou leveren tot de Euro pese integratie. In Maart zuilen de concrete voorwaarden van het begin van uitvoering dezer bijdrage worden vastgesteld. dat de periode van herstel van Paus Pius de Twaalfde waarschijnlijk nog geruime tiid zal duren, daar de Paus een fli, I„(' tijd van rust nodig heeft. „Zijn gezondheid gaat langzaam en geleidelijk vooruit. Het verloop is normaal", aldus de mededeling, die werd uitgegeven na publicatie van berichten, dat de verbetering in de ge zondheidstoestand van de Paus tijde lijk tot stilstand zou zijn gekomen. Van gezaghebbende zijde wordt vernomen, dat de 77-jarige patiënt, die ruim drie weken ook ernstig last van zijn maag heeft gehad, nog steeds niet in staat is vast voedsel tot zich te nemen. De Paus wordt thans hoofd zakelijk gevoed door het toedienen van injecties glucose. Elke injectie verschaft levensmiddelen voor 2 tot 3 dagen. Gezegd wordt dat men er zich in de omgeving van de Paus ongerust over maakt dat, terwijl hij voor zijn her- Zaterdag is Marie Astrid, het dochtertje van de Erf groothertog Jean en Erf groothertogin Josephine Charlotte van Luxemburg in het kasteel Betzdorf, in tegenwoordig heid van leden van het Belgische en Luxemburgse vorstenhuis ten doov gehouden. Koning Leopold, een verpleegster en Groothertogin Charlotte tijdens de doopplechtigheid. De baby ligt met de ogen dicht. Koning Leopold houdt een kaars in de hand. rjE Esso-Nederland N.V. deelt ons mede, dat als gevolg van de stij ging van de wereldmarktprijs met in gang van vandaag de dagprijzen van (Esso)-lichtpetroleum in Nederland worden verhoogd met f 0.50 per 100 liter. stel meer vast voedsel nodig heeft, zijn dokters hem dit nog niet durven te geven, uit vrees dat hij dan weer de hik zou krijgen. De geneesheren hebben nog niet vastgesteld waardoor de hik, waaraan de Paus dagenlang heeft geleden, werd veroorzaakt. Lismore geïsoleerd J7EN HEVIGE wervelstorm heeft ge woed boven de kust van Queens land en het Noorden van .Nieuw-Z.- Wales (Australië). Bij Lismore braken enkele rivierdijken, waardoor een groot gebied onder water kwam te staan. Lismore zelf is geheel geïso leerd. In deze stad zijn naar schatting 1000 mensen dakloos geworden en er is sprake van 18 doden. Vorige week werd Lismore, door het Britse konink lijke paar bezocht. In Italië stortten huizen in, nadat ze door zware regens waren onder mijnd. Er zijn twee doden te betreu ren. Het Midden-Westen van de Vere nigde Staten had te lijden van de he vigste zandstormen sinds 25 jaar. De wind bereikte, een snelheid van 130 km. per uur. Voor zover bekend vie len er geen slachtoffers. De stad Murwillumbah, aan de grens van Nieuw-Zuit-Wales en Queens land, is geheel verwoest. Reddingsbo ten nemen de mensen op, die op de daken of in bomen zitten. TN New-Delhi wordt vernomen, dat de Indiase premier. Pandit Nehru, van plan is om vandaag een beroep te doen op de in Indo-China strijden de partijen, om het vuren te staken, zonder daarvoor eerst de conferentie te Geneve af te wachten. Van vredesonderhandelingen tussen vertegenwoordigers van de Franse re gering en de leiders van de Vietminh- rebellen en Chinese communisten, is tot dusverre geen sprake geweest. TN DE afgelopen zeventien maanden zijn meer dan drie duizend Geor gische communistische leden uit de partij gestoten. Georgië is de republiek waaruit de terechtgestelde Sovjet-leider Beria afkomstig is: Sedert diens terecht stelling zijn er in Georgië vele zuive ringen in de hoogste leiding geweest. Er bliikt, dat Mzhavanadze, nu de be langrijke post van eerste secretaris der partij heeft. Uit partijcongressen in andere Sov jet-republieken. in de afgelopen week gehouden, blijken grondige verande ringen in de topleidingen, vooral in de Cebtraal-Aziatische republieken. jgLKWAMI. POL1TIESPEURDERS in drie landen: Duitsland, Engeland en Nederland spreken sinds vorige week over niets anders dan het „raad sel Chesney Men heeft alle reden om te veronderstellen, dat deze man op 11 Februari m Ealmg (Londen) zijn vrouw en zijn schoonmoeder heeft ver moord. Behoudens een tussenpoze van 28 uur, verbleef de 45-jarige Engels man m een Amsterdams hotel, „Frefo" in de Lange Leidsedwarsstraat. In njn gezelschap was een Duitse vrouw, zekere Sonja Wieneeke, uit Duren. Op 15 Febiuan vond men m een bos bij Keulen het lijk van Chesney. Hij had een revolver m de hand. Zelfmoord. In zijn zakken vondi. men Engelse kranten over de dubbele moord in Engeland en een briefje aan Sonja Wie neeke: „Ik heb geen kans meer. Als je deze brief leest, leef ik niet meer. 6 FEBRUARI arriveerde Ches- ney met zijn Duitse vriendin in het Amsterdamse hotel. Zij bleven daar samen tot Dinsdag 9 Februari. Toen bracht Ronald John Chesney Sonja naar de trein, die haar naar Düren in Duitsland zou brengen, doch hij keerde zelf naar hotel „Fre fo" terug. Op dezelfde dag stuurde hij een telegram aan Sonja in Düren, waarin stond: „Mist maakt de zaak onmogelijk. Nog één dag. Ik houd van je". Woensdag 10 Februari, omstreeks het middaguur, zag het personeel van het hotel hem met een koffer ver trekken. Donderdagmorgen 11 Febr. kwam een kamermeisje tot de ont dekking. dat Chesneys bed onbesla- pen was. Dit was op zichzelf niet vreemd, maar op het nachtkastje lag Chesneys portefeuille en daarbij een pas, met zijn portret, maar niet op zijn eigen naam. Op de pas heette de Engelsman „Milner". RAADSELS. Diezelfde middag, rond vier uur, werd Chesney in de snack bar van het hotel gezien. Tus sen het moment waarop hij „Frefo" verliet en dat waarop hij er weer verscheen, liggen 28 uur. In deze tijd moet hij zijn vrouw en schoonmoeder (die in Londen woonden) hebben ver moord. Als Chesney van een vliegtuig ge bruik heeft gemaakt, is het inderdaad mogelijk, dat hij in die 28 uur heen en weer naar Londen heeft kunnen gaan, maar bij de BEA, noch de KLM noteerde men hem als passagier. Bij haar onderzoek van de passa gierslijsten hield de politie drie na men in het oog, namelijk Chesney, Milner en Merrett. Milner dat staat nu wel vast, is een valse naam. Men heeft ontdekt, dat Chesney in Nieuw- Zeeland is geboren en dat hij daar langs de legale weg zijn naam heeft laten veranderen van Merrett in Ches ney. Dat was nodig na een proces, waarin hij beschuldigd werd van moord op zijn moeder. Er volgde destijds echter vrijspraak wegens gebrek aan bewijs. De politie, sinds Zaterdag vertegen woordigd door de Keulse en Amster damse recherche, alsmede Scotland Yard, heeft nagegaan of Chesney mis schien via Antwerpen of Brussel naar Londen is gegaan. Ook het onderzoek hiernaar leverde echter niets op. Zelf sheeft men geinformeerd of er sportvliegtuigen z(jn vertrokken, waarin Chesney zou kunnen hebben gezeten. Maar alweer zonder resul taat. LIJK OPGEcIST. J7R BLIJVEN nu twee mogelijkhe den over: Hij heeft gebruik ge maakt van een snelle raceboot (dit is niet zo'n dwaze veronderstelling, want Chesney wordt reeds lang gezocht we gens smokkelarij waarbij dikwijls bo ten een rol speelden) ofwel, hij heeft een normale retourvlucht Amsterdam- Londen gemaakt onder een naam, die de recherche nog niet kent. Rechercheurs van Scotland Yard, hebben, behalve in Amsterdam, ook in Keulen een onderzoek ingesteld. Een hunner is naar Londen terugge vlogen met, naar hij zei „belangrijk bewijsmateriaal". Onder meer heeft hij Sonja Wieneeke ondervraagd. Inmiddels heeft deze zaak nog vele kanten. Zaterdag kwam een Duitse vrouw niet Sonja Wieneeke het lijk van Ches ney opeisen. Ze zei met hem ge huwd te zijn. Het stoffelijk over schot werd echter niet toegewe zen, want Chesney was in Enge land reeds getrouwd. Het onderzoek in Duitsland is na genoeg voltooid, hoewel men natuur lijk ook daar nog niet weet, hoe Ches- Voor de rechtbank te Verviers in België, heeft zich een merk waardige gebexirtenis voorge daan. Een vrouw, die als ge tuige was opgeroepen, was in lange broek in de getuigenbank verschenen. De rechter weiger de haar echter als getuige te horen. Hij meende dat deze „mannendracht" een uiting van geringschatting van de recht bank was. De advocaat der ver dediging pleitte een kwartier lang om de rechter duidelijk te maken dat de lange broek reeds een hele ontwikkeling in de damesmode heeft doorgemaakt en dat deze reeds lang niet meer uitsluitend als een kledingstuk der mannen is te beschouwen. Hij wees er voorts op. dat de getuige rechtstreeks uit de fa briek. waar zij werkt, naar de rechtbank was gekomen en dat zij dus geen bijzondere zorg' aan haar toilet had kunnen be steden. De advocaat had echter geen succes. De rechter blééf onwrikbaar en hij weigerde de betrokken getuige te horen. FJONDERDAG, 25 Februari, zal de eerste van de in Indonesië gear resteerde Nederlanders voor de rech ter verschijnen. Het is de heer V. Bakkey aan wie ten laste is gelegd, dat hij zonder vergunning patronen voor een vuurwapen in zijn bezit had. De detective van Scotland Yard. die in Amsterdam het onder zoek in de zaak-Chesney ter hand heeft genoihen. is een echte Engelse politieman. Toen verslaggevers hem bestormden, zei hij traag: „Mijne heren, over deze zaak vertel ik zelfs mijn vrouw niets". Daarna ver schanste hij zich een uur lang achter diverse Engelse Zon dagsbladen. at zijn diner met smaak op en ging om 7 uur naar bed. In het Frefo-hotel wachtten de verslaggevers te vergeefs.... ney in 28 uur van Amsterdam naar Londen en weer terug in Amsterdam is kunnen komen. Maar in Duitsland zocht men Chesney voor smokkel-af- faires en men hoopt nu sporten te hebben gevonden, die leiden naar ar restatie van Chesney's Duitse mede werkers. De laatste kant aan deze raadsel achtige zaak is, dat Chesney vroeger officier bij de Engelse marine is ge weest. In de loop van deze week zul len in het Lagerhuis vragen aan de regering worden gesteld, over de omstandigheden, waaronder Chesney in dienst van de marine kon komen. Inmiddels is de heer Evenhuis, hoofdredacteur van „De Vrije Pers" in Soerabaja, in Nederland terugge keerd. Hij vertelde, dat de werkelijke reden tot zijn arrestatie een perstele gram is geweest, dat hij aan een Ne derlandse krant, waarvan hij corres pondent was, had willen zenden. In dit telegram, dat handelde over de kwestie van het Simpanghotel, stond, dat de nieuwe resident van Soerabaja fel anti-Nederlands is. De heer Even huis werd verder ten laste gelegd, dat hij in zijn krant artikelen had opge nomen, die „prikkelend" waren voor de Indonesische bevolking. Uit Makassar wordt gemold, dat dr Van de Wetering van de Sticusa en dr Wahl, een Duitse arts, die onlangs op Celebes zijn ontvoerd, in Zuid- Bone zijn gezien. Men vermoedt dat zij naar het hoofdkwartier zijn ge bracht van de bende, die hen ont voerde. Priester-arbeiders L"ARDINAAL GERLIER, Aartsbis- schop van Lyon en Primaat van Frankrijk, heeft verklaard, dat de missie van de „priester-arbeiders" moet worden overgenomen door mili tante leken. De Kardinaal zei de onlangs door de Paus genomen beslissing, dat de „priester-arbeiders" handenarbeid tot drie uur per dag moeten beperken en geen functies meer in vakbonden mogen bekleden, te steunen. De Kardinaal zei, mee te voelen met de „priester-arbeiders", die een offer moeten brengen door gehoor te geven aan het gebod. maar. zo zei hij, door dit te doen, zullen zij op geen enkele wijze hun trouw aan de arbeiders klasse verraden. Onze bovenste foto toont de kapitein van het verongelukte schip, de heer M. Keus, die tot de geredden behoordekijkend uit het portier van de auto, bij het vertrek van Hotel „Americain" te Hoek van Holland, waarheen de bemanning was vervoerd om wat op verhaal te komen. Foto beneden: tot de geredden van de „Leuvehaven" behoren ook de eerste machinist Kasbergen (links) en de eerste stuurman Peetoom. Ook zij werden naar Hotel „American" overgebracht, waar zij van de schrik bekwamen, alvorens naar hun woonplaatsen door te reizen.

de Stem | 1954 | | pagina 1