Nota van staatssecretaris Dr Veldkamp over Middenstandsproblemen Figl komt het klaaglied zingen BELANGRIJK ONDERDEEL VAN HET ECONOMISCHE LEVEN Weerscliepenconferentie te Parijs Toestand H. Vader steeds beter Laatste snufje van de vuurvaste mode Offensief op grote rivieren Vietminh 40 km. vau Loeang Prabang Hoop op goede bui van Molotov Verhoging van de levensstandaard Dader heeft bekend Handed in uitnodigingen Randbedrijven verkeren in ongunstige positie Bredase subsidie voor Tour de France Verscheidene voor stellen aangekondigd Reeks branden in Wddervank Politie denkt aan opzet RAPPORT BINNEN ENKELE WEKEN Senaatscommissies voor de EVG Vloer op de Waal is metersdik IETS KOUDER Boloven-plateau is „rood gebied" Nieuwe rijksarchivaris voor Middelburg Geheime besprekingen vandaag voortgezet TEGENVOORSTEL AAN SOVJETS OEES wenst r leling kunnen wor ld gestreefd dienen J localiseren van de |n tot min of meer terreinen, welke verkeer dienen te ter weerszoden I voorbeeld wordt esse, waar een zó- fogenboomlaan of onderscheidene Ikampeerders her- Ij ze zouden voor l/.önes aan de Jon- P'ii de Kloosterweg, bij Westenschou- l'den aangewezen, ling van buiten de- J terreinen, zekere lijkheden worden J nadere detailplan- |van streek- en uit laat grote behoefte. Ide dooreenmenging Ie vormen moet ten litraden, aangezien 1 overlast aanleiding Juionele verstoring Ide onderdelen van aan 94e JAARGANG No. 20952 Uitgave: N V. Uitgevers Mij Neerlandta. Verschijnt elke werkdag Bureaux: Breda, Keigerstraat 16. Tel. Redactie: 8181, Admi nistratie 8778 - Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J- J HA Bruna. Redactieraad: C. J v Hootegem, Mr Ut A J J.M Mes, Mr H. B L de Rechter L. J. v 't Westende, P. V. M Vercauteren Abonnementsprijs bij vooruitbetaling t 5.85 per kwartaal, per post 1 655, per week (uitsluitend bij niet-post- bestell.) t 0 45 Incasso wordt berekend. Losse nummers 13 cent Rostrek no. 278841. Voor God, Koningin en Vaderland ElAlFSCML. AR VOOR VRIJDAG 12 FEBRUARI 1954 Advertenliepi ijs voor de geneie oplage t 0.8U per m'm. (Ingezonden Mededelingen t 0.75 per m/mi. Voor advertenties van plaatselijke aara uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m (Ingezonden Mede delingen t 0.30 pei m/m). By contract aan zienlijke reductie; volledig tariel en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 et. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling nier verlangen al te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GUES, WestsingeJ 98, Telefoon no. 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Hoort 7, Telefoon 102 (Bijbureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601, lOSitiiiHG. Nipuwstraat 41, lel, no. 35) B. en W. stellen f 2500 voor De Tour de France, die dit jaar .n Amsterdam start, zal o.m. dwars door Breda trekken. De organisatoren hebben zich nu tot het college van B. en W. gewend met het verzoek de Tour een subsidie van f 2500.toe te kennen. B. en W. menen, dat hiertoe gerede aanleiding is. Breda is de belangrijk ste plaats in West-Brabant, de streek, waar de wielersport langs de weg geliefd is, aldus argumenteren zij. Daarbij komt, aldus B. en W. aan de raad, dat de leider van de Nederland se ploeg uit Breda komt en bovendien diverse renners uit die ploeg uit Breda of haar naaste omgeving komen. Hoe men over de Tour ook denkt, Breda zou haar plaats in West-Bra bant en in het bijzonder als hoofdstad van de Baronie verloochenen, als zij de gevraagde medewerking niet zou verlenen. Bovendien denken B. en W. aan het vreemdelingenverkeer. De raad zal Woensdag a.s. over dit subsidie beslissen. NAAR VERWACHT wordt, zullen deze zomer in Noorwegen 13 personen terechtstaan wegens pionnage. Het laatst arresteerde men een officier van de politie in Oslo. het NEDERLANDSE kustvaartuig „Douro" is op de Middellandsche Zee door het Spaanse schip „Drago" overvaren en gezonken. De veertien opvarenden van de „Douro" konden worden gered. DE DIRECTEUR van de Cultuurtech nische Dienst van het Min. v. Land bouw, dr ir F. P. Mesu, zal op 1 Mei met pensioen gaan. Dr Mesu, een Zeeuw van geboorte, heeft vele be langrijke functies bekleed. TE ARNHEM is het vijfde slachtoffer van het geval van gasvergiftiging ovei leden. Het is een negenjarige jongen. Van het gezin Ritsma is al leen nog de twee weken oude baby, Anne, in leven. (Van onze parlementaire correspondent). PJE SITUATIE in de middenstand is niet zo slecht als veelal wordt beweerd. Dit is de conclusie van de staatssecretaris voor de mid denstand in de slotbeschouwing van zijn uitvoe rige Nota over de middenstand, die hij bij de Tweede Kamer indiende en aan de hand waar van in de loop van bet jaar een speciaal debat zal worden gewijd. Reeds bij de aanstelling van een staatssecre taris voor de middenstand heeft de Tweede Ka mer aangedrongen op een Nota, waarin de ge hele situatie in de middenstandsbedrijven zou worden blootgelegd en waarin tevens de lijnen zouden zijn uitgestippeld waarlangs het beleid van de nieuwe staatssecretaris zich zou bewe gen. Ruim een jaar is aan de Nota gewerkt. Het is een werk geworden van 360 gestencilde vellen. De Nota gaat uit van de stelling, dat de middenstand een belangrijk onderdeel is van het economische leven (ongeveer 400.000 zaken en 1 millioen werknemers) en dat geen speciale beschermende middenstands- politiek moet worden gevoerd als ware de middenstand een sociaal zwakke groep. Tegen de normale economische ontwikkeling behoeft de middenstand niet beschermd te worden. Wel echter tegen beunhazerij, en daarom zijn en worden een aantal maatregelen getroffen. Zelfs wan neer de middenstand of onderdelen ervan uitzonderlijke maatregelen behoeven, moeten deze nog zijn afgestemd op en een onderdeel vormen van het algemene economische beleid. EEN JONGE VROUW in Detroit (V.S.), had echtscheiding gevi*aagd omdat haar echtgenoot haar voort durend verweet, dat zij de aard appelen te dik schilde. Hij in specteerde altijd de schillenem- mer. De eis van de vrouw werd toegewezen. IN KENIA zullen nog meer blanken tussen de 18 en 45 jaar worden opge roepen voor de strijd tegen de Mau- Mau. Alle verloven bij de veilig heidstroepen zullen worden ingetrok ken. EEN LATENTE crisis heerst in het twee weken oude Israëlische kabinet. De moeilijkheden zijn ontstaan over de begroting. NEDERLANDERS zullen met hun rij bewijzen voor auto's en motoren voortaan terecht kunnen in Frank rijk, Italië, Luxemburg, Tsjecho-Slo- wakije, Zweden, Monaco, Zuid-Afrika of Amerika. VOLGENDE WEEK zal in Londen de beslissing vallen over de verkoop van Perzische olie door een consortium van acht grote oliemaatschappijen. De besprekingen van „de grote acht" verlopen uitstekend. OP CEYLON moet, volgens een des kundige, goud te vinden zijn. Hon derden mensen hebben zich al aan geboden in de bedoelde streek goud te gaan zoeken, maar dat is nu ook weer wat te voorbarig. IN LOMBARDIJE staakten gisteren ruim een millioen arbeiders, zulks in het kader van de „wissel-stakings- acti^", die wordt geleid door commu nisten en socialisten. HET SECRETARIAAT van de K.V.P. zal de kring- en afdelingsbesturen van de partij dringend verzoeken om in de Goede Week geen propagandaver- gaderingen, met het oog op de Sta tenverkiezingen, te houden. BIJ BARENDRECHT moest een he licopter van de „Sabena" door de dichte mist een noodlanding maken. De passagiers gingen per auto verder. De landing verliep keurig. ALLE WAPENS en de gehele uitrus- tin§ van twee Amerikaanse divisies, die binnenkort Korea verlaten, zuilen worden overgedragen aan het Zuid- koreaanse leger, als onderdeel van het militaire hulpprogramma. TTET is moeilijk aan te geven, waar H de grens ligt tussen normale en randbedrijven. maar een jaarinkomen van f 3000 kan ongeveer als norm gelden. Gebleken is, dat in 1950 bij na de helft van de ondernemers in het kruideniersvak. bijna een derde in het slagersvak en bijna een kwart in de textielbranche beneden deze grens bleven. Het betreft hier voornamelijk bedrijven, die met name ten platte- lande een relatief kleine omzet heb ben en door neveninkomsten het to tal e inkomen verhogen. Een uitweg voor de randbedrijven om het inko men te verhogen, geeft de Nota niet. Het is een algemeen geconstateerd verschijnsel, dat de randbedrijven ge leidelijk verdwijnen in de landen, waar de Vestigingswet bestaat. In Nederland werkt de Noodwet Ouder domsvoorziening er ook aan mee. Beschouwt men daarnaast de vol waardige miödensUmdsonderneming, dan is er volgens de Nota geen reden tot pessimisme. In de kruideniers branche had 35 pet. 'n gemiddeld inko men (volgens de belastingopgaven) van f 3 a 4000, 65% lag boven de f 4000, 45% boven de f 5000, 25% bo ven de f 6000, 15% boven de f 7000. De slagers en textieldetaillisten ver tonen een nog gunstiger beeld. In de ze drie groepen nu komen voorname lijk de randbedrijven voor. [NE concrete conclusies, die uit de Nota kunnen worden getrokken, zijn: 1. De gegevens over de midden stand moeten aanmerkelijk worden verbeterd. Een der oorzaken is de ge ringe geneigdheid, vooral bij de rand bedrijven, voor een goede organisatie. Dertig a veertig percent is slechts ge organiseerd (de industrie daarentegen 85 a 90%). De regering acht het nodig andere regelen te treffen, die tot verbetering van de organi satie en de opvoering van de productiviteit leiden. Daarom wordt een speciale voorlich tingsdienst voor de midden stand (zoals in de landbouw de landbouconsulenten) in het le ven geroepen, tot verbetering van de bedrijfsvoering. 2. De Vestigingswet Kleinbedrijf- 1937 vereist een bredere werkingssfeer. De objectieve vestigingseisen behoren te zijn gebaseerd op één algemene vestigingswet, waartoe het reeds door de Tweede Kamer aanvaarde ontwerp de mogelijkheid biedt. Na de totstand koming van deze wet zal het vesti gingsbeleid opnieuw worden bezien. 3. Grote aandacht zal worden be steed aan de middenstandsopleidin gen, examens en kadervorming. (Naar we vernemen zullen de staats secretaris voor de Middenstand en de staatssecretaris voor Onderwijs nog deze maand een commissie instellen, die één jaar de tijd krijgt om alge mene richtlijnen te adviseren). 4. Ten aanzien van het credietbe- leid zullen de bestaande grondslagen gehandhaafd blijven. 5. Om de uitwassen van het ca deaustelsel te beteugelen zal op kor te termijn aan de Tweede Kamer een wetsontwerp (dat gereed is) worden voorgelegd. 6. Spoedig is te verwachten een wetsontwerp tot wijziging van de W inkelsluitingswet. 7. Met het bedrijfsleven is overleg over veranderingen in de Wet Op ruimen en Uitverkopen. Een nieuw wetsontwerp is in voorbereiding. 8. Nadat een daartoe ingestelde commissie haar werk zal hebben be ëindigd, kan een nieuwe wettelijke regeling van het afbetalingssysteem worden tegemoet gezien. Vergeleken met de situatie in 1940 maakt tegen woordig een veel grotere groep van de bevolking gebruik van het kopen op afbetaling, waarbij ook de huur koop een systeem is. Bij het verko pen op afbetaling en in huurkoop neemt de autohandel de eerste plaats in. Dan volgen de radio's, stofzuigers, fietsen, meubelen, stoffering en kle ding. 9. De nota gaat er van uit, dat de jongste belastingherzieningen ook voor de middenstand belangrijke re sultaten hebben. In liet kader van de in voorberei ding zijnde algehele vereenvoudiging van het belastingstelsel zal aan de wensen van de middenstand voor zo ver het de heffing betreft, aandacht worden geschonken. 10. Na ontvangst van de rapporten van de Sociaal Economische Raad in zake de toekomstige Ouderdomsvoor ziening cn Kinderbijslagverzekering zal de regering zich beraden op de vraag, hoe zelfstandigen hierbij kun nen worden betrokken. Het ligt in dc bedoeling van de re gering de Noodwet Ouderdomsvoor ziening eerlang te vervangen door een algemene Ouderdomsvoorziening. Voor het bedrijfsleven zal dan in ver band met de verschuldigde premie een verlaging van de Vereveningshef fing worden voorgesteld. 11. De ontwikkeling van de P.B.O. in de middenstandssector is in eerste aanleg een aangelegenheid van het bedrijfsleven zelf. 12. In studie is de wijze, waarop de vestiging van middenstandsbedrij ven in nieuwe wijken door het ver lenen van faciliteiten kan worden be vorderd. (Voor verdere bizonderheden, zie men elders in. dit blad). F)E LANGZAME verbetering in de toestand van de H. Vader blijft aanhouden. Daardoor kon er van de viering van het 25-jarig bestaan van het verdrag van Lateranen (waarbij Vaticaanstad souverein gebied werd) een echt feest gemaakt worden. Van alle Italiaanse openbare ge bouwen en van die in Vaticaanstad wapperden de vlaggen. Het Vaticaan en de Italiaanse regering wisselden boodschappen uit en de Paus schonk Italië een fragment van het vredes- altaar uit de tijd van keizer Augus tus, het zogenaamde „Ara Pacis". De Paus krijgt geleidelijk aan meer voedsel sinds de verbetering is inge treden en is Woensdag en Donderdag een of twee uur op geweest. TN WILDERVANK is een gedeelte A van een groentendrogcrij uitge brand. Terwijl de brandweer met de blussing bezig was, werden achtereen volgens op tamelijk ver van elkaar verwijderde plaatsen nog drie vuur haarden ontdekt. Twee daarvan konden in de kiem gesmoord worden, de derde brand werd geconstateerd in een woonark. Deze ark was het woonhuis van de heer Wortmann Jr, een zoon van de directeur van de groentendrogerij. De heer Wortmann jr was met zijn echt genote afwezig. Het vaartuig ging met de gehele inboedel verloren. De schade wordt door verzekering ge dekt. Vermoed wordt dat de branden zijn aangestoken. De Rijkspolitie heeft nasporingen verricht met een politiehond. Om trent de resultaten kon men nog geen mededelingen doen. De oorzaak van de branden, die geruime tijd geleden in Wildervank zijn voorgekomen, zijn ook aan brandstichting toegeschre ven, maar dit vermoeden is tot nu toe niet bevestigd. De waterwegen HET VRAAGSTUK der waterwegen is op de goede weg naar een op lossing. aldus verklaarde de Belgi sche minister van Buitenlandse Za ken, I'aul van Zeeland, gistermiddag in de Belgische Kamer. De onderhandelaars zijn bezig de laatste hand te leggen aan hun rap port, dat waarschijnlijk binnen enkele weken zal worden ingediend. In België INE Belgische Senaatscommissie voor Buitenlandse Zaken en die voor Landsverdediging hebben Donderdag het verdrag voor de Europese Ver dedigingsgemeenschap met 27 stem men tegen tien bij twee onthoudin gen goedgekeurd. Dc commissies wa ren in gemeenschappelijke zitting bij eengekomen. Een spook? Nee, een mens, gekleed in de allernieuwste vinding op het gebied van vuurvaste kleding! Zonder enige last te ondevrinden van hite of vuur, staat de uitvinder van het pak temidden van de hoog oplaaiende vlammen, waarmede hij de bij de proef aanwezige technici van het Franse leger, de Luchtmacht en de Marine het bewijs levert van de uitstekende kwaliteit van het materiaal, een soort plastic, bestreken met een speciaal in Zwitserland vervaardigde verf. Het pak kan een hitte weerstaan van 4240 graden FahrenheitDe technici heb ben tevreden, en toch ook wel een beetje opgelucht geknikt, toen de „voorstelling" was afgelopen. QP ONZE grote rivieren weerklinkt het geluid van brekend ijs, geac compagneerd door het gepuf van zware motorboten. De ijsbrekers zijn in actie. Gisteren zijn zij met de Lek begonnen. Hoewel het 2% uur duur de eer men een afstand van een halve kilometer had afgewerkt, liep het de mannen van de zes ijsbrekers niet te zeer tegen. Anders is het op de Waal, waar het ijs hier en daar verscheidene meters dik is. Vermoedelijk zal men het hier met opblazen proberen. De mist van gisteren werkte belemmerend. Uit" het Hollandsch Diep zakt een grote massa ijs naar de zee af. De geldig Weersverwachting, vanavond: tot Overwegend zwaar bewolkt met plaatselijk mist cn hier en daar enige motregen of onderkoelde j regen en in het Noorden van liet land mogelijk ook enige sneeuw. Over het algemeen iets lagere S temperaturen. Alatige wind tussen Oost en Noordoost. i Vandaag: Zon onder 17.47 uur. i Maan onder 4.44 uur. Morgen: J Zon op 8.01 uur. Maan op 12.59 uur. In Parijs wordt een internationale conferentie gehouden om te trachten een formule te vinden voor het voortzetten van de organi- saie van de weerschepen op de Atlantische Oceaan. Er zal een aantal nieuwe regelingen getroffen worden, nu Amerika van plan is zijn bij drage aan de organisatie drastisch te verminderenDe foto toont de vergadering tijdens de rede van de President van de Internationale Commissie van Weerschepen, Edward Warner (staande). Links van de president Paul Devinat, de Franse onderstaatssecretaris voor de koopvaardijvloot en rechts van de heer Warner René Auger, de Franse afgevaardigde bij de Unesco. TVE HOOFDMACHT van de „IJzeren Divisie" van de Vietminh is thans Loeang Prabang, de hoofdstad van Laos. tot op 40 km. genaderd. De op standelingen hebben, oprukkend langs de Nam Hoe, een zijrivier van deze stroom, de Nam Nga, bereikt. De Vietminh beheerst momenteel het gehele Boloven-plateau, dat ge legen is tussen het bergland van A11- nam en de Mekong. De Unie-strijd krachten wisten twee posten langs de Cambodjaanse grens te heroveren. De post Dak Dao, die bijna twee weken lang talrijke aanvallen van de Viet minh heeft doorstaan en nu voorpost in de verdediging van Pleikoe is ge- Drs PScherft uit Breda benoemd ]\TET INGANG van 1 Maart a.s. is benoemd tot rijksar chivaris te Middelburg drs P. Scherft, gemeente - archivaris van Breda. De heer Scherft zal dr W. S. Un- ger opvolgen, die met pensioen is gegaan. Hij was sinds 1946 in de Baroniestad werkzaam en maakte zich voordien verdienstelijk met de ordening van de archieven der ge meenten Doesburg en Beuningen. Wageningse raadsleden schenken populier aan Schouwen maar aanleiding van de verhoging van presentieleden van de gemeen teraadsleden te Wageningen, besloten deze. op voorstel van de voorzitter bur gemeester mr M de Niet. Gzn. f. 2.50 beschikbaar te stellen voor de aankoop van een populier voor Schouwen cn I Duiveland. [)E VIER MINISTERS van Buitenlandse Zaken zullen zich vandaag; aan het Oostenrijkse staatsverdrag wijden, de eenvoudigste zaak, die op deze conferentie ter tafel komt. Alle deskundigen zijn het erover eens dat t verdrag, dat 'n einde moet maken aan de bezetting van Oostenrijk, binnen een half uur gereed zou kunnen liggen voor ondertekening. Er zijn geen principiële moeilijkheden meer op te lossen en de onderteke ning is sedert 1949 steeds maar uitgesteld, omdat de Russen weigerden het met de tegenpartij eens te worden over enkele kleinere, in hoofdzaak financiële eisen. Daarover hebben de plaatsvervangers der ministers in 261 zittingen geen overeenstemming kunnen bereiken. het op deze conferentie zal ge- lukken aan de in hoofdzaak nog slechts symbolische bezetting van Oostenrijk een einde te maken, hangt naar de mening van de Oostenrijkse delegatie voornamelijk af van de stemming, waarin de Sovjet-minister aan het einde van de Berlijnse con ferentie verkeert. In dit opzicht menen de Oostenrij kers reden te hebben om niet al te optimistisch te zijn. Dr Leopold Figl, de Oostenrijkse minister van Buitenlandse Zaken, zal zich, naar van ingelichte zijde vernomen wordt, daardoor echter niet laten weerhou den van het zingen van een veelge hoord klaaglied, zodra hij vandaag mee aan de tafel der groten zit. In hun tweede geheime vergadering over het Verre Ocsten, waarbij Molo- tovs vooi'stel voor een vijfmogendhe- deneonferentie in debat kwam. heb ben de ministers Donderdag nog geen beslissing kunnen nemen, doch beslo ten het overleg in beperkte kring van ochtend voort te zetten. De drie Wes telijke minister verwierpen eensge zind het Sovjet-voorstel, om China in een algemene bespreking voor wereld vraagstukken te betrekken. Minister Molotov zou nog geen dui delijk antwoord hebben gegeven op een Westelijk aanbod om met de Chi nese regering besprekingen te voeren over specifiek Oost-Aziatische vraag stukken. De Sovjet-Unie wenst een vijf-mogendhedenconferentie ter be spreking van algemene vraagstukken die verband houden met de spanning in de wereld. TEGEN-VOORSTEL NAAR GISTEREN in Berlijn verluidde, willen de Weste lijke ministers Molotovs voor stel voor een collectief Euro pees veiligheidsverdrag beant woorden met een voorstel voor verbinding van de NAVO, de EVG en de Gemeenschap van Oosteuropese landen, waarbij ervan uitgegaan zou worden, dat deze regionale blokken als gelijkberechtigd worden er kend. Ook de nog bestaande verdragen tussen Frankrijk en Engeland en de Sovjet-Unie zouden in dit geheel van overeenkomsten moeten worden ge past. worden, houdt nog stand. Frans-Viet- namese troepen hebben bijna 1000 man van georganiseerde Vietminh-troepen buiten gevecht gesteld. Men verwacht, dat de onderhande lingen tussen Frankrijk en Cambodja in de loop van de volgende week zul len resulteren in de ondertekening van een accoord. In Cambodja wordt de militaire dienstplicht ingevoerd. Naar verluidt heeft Zuid-Korea aan geboden, één of twee divisies, ter on dersteuning van de Unie-troepen naar Indo-China te zenden. In Parijs is van dit aanbod echter officiëel niets be kend. Washington vreest bij uitvoe ring van dit voorstel, van communis tisch China een dergelijk gebaar. veerdienst Middelharnis-Hellevoet- sluis moest in verband hiermee sta ken. Ooltgensplaat-Dintelsas gaat ech ter door. Vandaag gaat men proberen om Texel uit zijn isoloment te halen. Van Den Burg cn uit Den Helder zullen tegelijkertijd boten vertrekken. Schiermonnikoog is alweer door de boot uit Oostmahorn bezocht en mor gen gaat er een boot naar Terschel ling. Op sommige plaatsen kan men nu pas het onheil, dat de winter aan richtte, bepalen. Op Texel vond men 112 dode scholeksters en een halfbe vroren fuut. TAE ORGANISATIE voor Europese Economische Samenwerking- heeft haar vijfde jaarverslag het licht doen zien. Daarin wordt aangedrongen op verhoging van de arbeidsproductivi teit, om in de dollarbehoeften te voor zien en een verhoging van de levens standaard mogelijk te maken. In de O.E.E.S.-landen moet men streven naar gemakkelijker verplaats baarheid van arbeidskrachten en naar belastingverlagingen. Men moet het particulier initiatief alle ruimte laten en monopolistische practijken moeten beperkt worden. Volgens het jaar verslag bereikte de landbouwproduc tie in het oogstjaar 1952-1953 het hoog ste peil sinds het einde van de oor log. In de eerste 9 maanden van 1953 stegen de deviezenreserves der O.E. E.S.-landen tot het equivalent van ruim 10 milliard dollar. De O.E.E.S. voorspelt, dat de economische bedrij vigheid in Amerika voor de naaste toekomst nog op een hoog peil zal blij ven. Een kleine economische achter uitgang in de V. S„ zou reeds ern stige gevolgen hebben voor andere landen. De moord op de Bodenheims ETEN vroegere bordenwasser, Harold Weinberg, heeft te New York op liet hoofdbureau van politie bekend, Zondag de schrijver Maxwell Bodcn- hcim en diens echtgenote te hebben vermoord. Toen de 25-jarige Weinberg werd weggeleid, riep hij tot de toeschou wers: „Ik heb twee communisten ge dood ik moet een medaille van Washington krijgen. Vergeet dat niet in de krant te zetten". O O -\ In Melbourne spreekt on het ogenblik iedereen over ..Been Ba.l". een feestelijke bijeen komst. die door koningin Eli sabeth van Enqcland. die nu in Australië vertoeft, zal worden bijgewoond. Er zijn voor dit bal vele uitnodigingen verstuurd, maar sommige gasten geven er de voorkeur aan. de uitnodigin gen voor een goede prijs te verkopen. Ze brengen gemid deld 400 gulden op. Om aan dit omvaardig bedrijf een eind te maken, heeft het stadsbestuur van Melbourne bekend gemaakt, dat ieder die helpt bij liet op- spoin van de ..sluikhandela ren" zal worden voorgedra gen voor een officiële uitnodi ging voor het bal. Misschien iaat het nu wel net als met die bruiloft in het Evanaelie: dat de eenndigden wegblijven en politie agenten en kwartjes vinders hun plaatsen innemen.

de Stem | 1954 | | pagina 1