is Toestand H. Vader baart zorg Eerste bulletin van Pauselijke lijfarts DE MAAG WEIGERT IEDER VOEDSEL Dertien ijsbrekers leveren slag bij Moerdijk-bruggen De Kerk bidt Een lustig dansje op de glimmende ijzers Over het ijs naar N.-Beveland Volgend jaar begin-uitvoering DELTA-PLAN? Blijde gebeurtenis in Luxemburg Zwitserse arts naar Rome Storm geluwd Maandag geheime vergadering van de vier ministers Thermometers Bosch Optiek Hulst Tanks trekken aan f. acht millioen Doodstraf voor „Generaal China" Gevechten rond Loeang Prabang Wet goedkeuring EDG in werking „DAAR KOMT DE CANADA Bestuurscrisis a VRKOPEN moe mui mux moren tnoc DAGBLAD VOOR Militaire attaché persona non grata Weinig verandering I Dan Oostenrijk onderwerp F Komende wereld kerkconferentie Help de vogels i KONINGIN OP DE SCHAATS Nog dit jaar in de Kamer Verkillend werk tussen schotsen en barrières Toestand meester r Tien Mark op een vossekop els ijk :n. ait >ed iar uit els ;or- im. fel: gvb a zal op Maandag kantore te Breda sopen de geheel ning met tuin, grootte 1590 m2 irt a.s. Verkoop- :ezonden. der Domeinen, iUYTENAAR. DER STEEN HTFttDTBVm 94e JAARGANG No, 20947 Uitgave: N V. Uitgevers ivlij Neeilanaia Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda, Keigerslraal lfi. Tel. Redactie: 8181, Admi nistratie 8778 Verantwoordelijk Hoold- redacteur: J. J HA Bruna. Redactieraad: C. J v. Hootegem, Mr Dr A J J. M Mes, Mr H. B L. de Rechlet, L. J. v. 't Westende, P V. M. Veicauteren. ABonnementsprijs bij vooruitbetaling 1 5.85 per kwartaal, per post I 6.55, pei week (uitsluitend bij niet-pusl- bestel!.) t U 45 Incasso wordt berekend Losse nummers 13 cent. Postrek no. 278841 Voor God, Koningin en Vaderland ZATERDAG 6 FEBRUARI 1954 Advertentieprijs voor de gehele oplage 1 U.3U per m'm. (Ingezonden Mededelingen 0.75 per m/m).*Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie t 0.12 per m/m (Ingezonden Mede delingen t 0.30 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tariel en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen ai te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden gull Westsingel 98, Telefoon no 2236 - Bureau voor Zeeuwsch Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 - (Bijbureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601, K-.H.kg. Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) Nog deze maand p\E echtgenote van de erfprins van Luxemburg, Josepliine-Charlotte, dochter van koning Leopold van Bel gië, verwacht nog deze maand haar eerstgeborene. Gravin van Ledreborg, de prinses Marie-Gabrielle van Luxemburg, die in Denemarken woont, verwacht deze maand de geboorte van haar tweede kind. Volgens nog niet officieel be vestigde berichten verwacht prinses Antoine de Ligne, eveneens uit het Luxemburgse huis, haar derde kind. Zij woont in Washington. ]\TET DE GROOTSTE BEZORGDHEID volgen millioenen Ka tholieken en andersdenkenden over de gehele wereld het ver loop van de ziekte van de H. Vader. De bulletins van de lijfarts van de Paus gewagen ervan, dat de algemene toestand van het hoofd der Kerk achteruit gaat. Men dient hem thans krachtige in jecties toe, omdat de Paus het vloeibare dieet, dat hem eerder in deze week was voorgeschreven, niet meer tot zich kan nemen. Er zijn enkele specialisten met grote spoed naar Rome ontboden en onder hen is een bekende Zwitserse arts. De samentrekkingen van de maag, waardoor een uitermate afmattend hikken ontstond, zijn opgehouden. Reeds voor de 77-jarige Pius XII aan het ziek bed werd gekluisterd, was hij lichamelijk en geestelijk zeer verzwakt en de doctoren schrijven dit toe aan langdurig over werk. In verband met de ziekte van de H. Vader schrijven de Hoog waardige Bisschoppen voor, dat in alle H.H. Missen vanaf Zon dag 7 Februari de oratio pro Papa zal worden gebeden: Tam- quam pro re grave. Andere orationes imperatae komen te vervallen. Tevens verzoeken de Hoogw. Bisschoppen om Zondag onder alle H.H. Missen de gelovigen aan te sporen voor de H. Vader te bidden. ACHT EN TACHTIG krijgsgevange nen uit de Koreaanse oorlog, die naar een neutraal land wilden inplaats van naar Formosa of Zuid-Korea, zullen naar India worden gebracht. DOOR DE STAKINGEN bij de K.P. M. zijn in de haven van West-Borneo alle werkzaamheden lamgelegd. Het technisch personeel te Tandjong Priok is weer aan het werk gegaan. DE PREMIER van Libanon heeft ver klaard, dat een bende is ontdekt, die dit voorjaar in de hoofdstad des lands enkele openbare gebouwen wilde op blazen. NAAR IN PARAMARIBO vernomen wordt, zal het overleg in de „Kleine Commissie" Dinsdag a.s. besloten kun nen worden. Waarnemers blijven ge loven, dat een accoord op alle pun ten mogelijk is. DE A.N.W.B. heeft voorgesteld, de rijwielpaden langs verharde wegen te verbreden tot twee meter vijftig. Het zich steeds sterker ontwikkelen de verkeer van fietsen en bromfietsen maakt dit noodzakelijk, zegt de A.N. W.B. VERMOEDELIJK in Juli zal op de Leeuwarder kermis worden gestart met de eerste rijdende school in ons land. Een onderwijzers-echtpaar zal in deze school onderwijs geven aan kinderen van kermismensen. Brabant wordt ook bezocht. FXE PAUS is, sinds hij in 1939 tot de hoogste waardigheid in de Kerk werd geroepen, niet zo ernstig ziek geweest als thans. Een jaar geleden leed de Paus aan een ernstige griep aanval en in September had hij een zenuwontsteking in de rechterschou der. Steeds verliep de genezing ech ter voorspoedig. Het bericht, dat de H. Vader aan kanker of bloedvergifti ging zou lijden, in verband waarmee een Engelse specialist naar het Va- ticaan zou zijn gekomen, is van elke grond ontbloot. Thans eerst is komen vast te staan, wat zich de afgelopen week in de particuliere vertrekken van de H. Vader heeft afgespeeld. De verbetering in de toestand, wel ke vorige week Zaterdag officiéél werd gemeld is door de Paus zelf op gevat als een voldoende rechtvaardi ging om zijn gewone werkzaamheden in volle omvang te hervatten. Men zag dan ook al spoedig, dat het licht van zijn venster, dat over het St. Pietersplein uitziet, tot laat in de avond bleef branden RUST. IN GUILDHALL in Londen zal een standbeeld van premier Chur chill worden geplaatst. Oscar Ne- mon, een Joegoslaaf zal het beeld dat naast andere beroemde figu ren uit de Britse geschiedenis wordt geplaatst, vervaardigen. Dr M. J. PRINSEN, die Commissaris der Koningin in Noord-Holland gaat worden, zal zijn functie van secre taris-generaal van het Departement van Binnenlandse Zaken overdragen aan mr J. M. Kan. DE ALG. BOND van gepensionneer- den heeft de regering gevraagd om een voorschot van f 100 te betalen op 15 Februari, zulks in afwachting en als onderdeel van de vaststelling van gedifferentieerde verbeteringen. IN AMSTERDAM is op 71-jarige leef tijd overleden, mr Everts, oud-secre taris van de Sociale Raad in de hoofd stad. Hij gaf 35 van zijn beste jaren aan het maatschappelijk werk. BIJ BESCHIKKING van de minister voor P.B.O. is weer een groot aantal Woltersomse organisaties geliquideerd Hieronder zijn de hoofdgroepen Am bacht, Handel en Industrie. DE OFFICIER van Justitie in Zut- phen heeft tegen een zwervend koop man twee jaar geëist. De man - [yjAAR DEZE dappere en zelfopof ferende daad was alles behalve geëigend om de verbetering in de ge zondheidstoestand te doen aanhouden. En daardoor kwam het, dat de hin derlijke hik opnieuw de nachtrust van de Paus begon te storen. Als ge volg daarvan zijn de bewuste fantasi- en ontstaan, die als geruchten alom in Rome werden rondgefluisterd, maar daarom geenszins met de feiten in overeenstemming waren. De situatie is nu zo, dat de H. Va der zich heeft neergelegd bij het ad vies van zijn lijfarts, die hem een pe riode van rust heeft voorgeschreven, Een gedetailleerd onderzoek heeft aangetoond, dat het hart van de Paus normaal functioneert en geen enkele reden tot bezorgdheid geeft. Voor het overige blijft de Paus doorgaan zich nauwkeurig op de hoogte te stellen van de essentiële zaken, die zijn her derlijk ambt betreffen. Het Vaticaan heeft een enorm aantal bewijzen van kinderlijke bezorgdheid met de gezondheid van de H. Vader ontvangen. Zij kwamen en komen nog uit alle delen der wereld. Van heel veel kanten komen ook aanbiedingen van geneesmiddelen, waaraan de schenkers menen, dat zij tot genezing van de H. Vader kun nen bijdragen of tot spoedig herstel van zijn ziekte, welke practisch gesproken niet ernstig kan worden genoemd. A.F.P. meldt uit Rome, dat de huis houdster van de Paus, zuster Pasqua- lina, haar enkel heeft verstuikt. Zij was de meest geschikte helpster van gesloten zijn. Het laboratoriumonder zoek heeft een normaal verloop ge had en aangetoond, dat er geen sto ringen in de kringloop van de spijs vertering zijn opgetreden en dat de organen in de nabijheid van de maag niet zijn aangetast. Zo spoedig mogelijk hoopt men het radiologisch onderzoek van de maag en in de nabijheid daarvan gelegen organen te herhalen. De algemene ge zondheidstoestand van de H. Vader, die reeds geleden had door overmati ge geestelijke en lichamelijke arbeid is uiteraard door nerveuze maagcon centraties en de belemmering der voeding ernstig verzwakt. Het hikken zelf is sinds 3 dagen opgehouden. Volgens de laatste berichten uit Ro me was de toestand van de Paus gis teravond iets verbeterd. Hij heeft zijn neven op bezoek gehad, terwijl later zijn geneesheer hem bezocht. DE HUISARTSEN FAE Ziekenfondsraad heeft de minis- ter van Sociale Zaken meege deeld, dat een nieuwe voorlopige overeenkomst tussen de ziekenfondsen en huisartsen is goedgekeurd. Hierdoor is dus de eerder goedge keurde, door de minister geschorste overeenkomst komen te vervallen. De minister heeft niet het voornemen dit besluit ter schorsing of vernietiging aan de Kroon voor te dragen. F)E IRAAKSE regering: heeft beslo- ten de Syrische militaire attaché in Irak, uit te nodigen zijn missie af te breken en Iraaks grondgebied te verlaten. De attaché had zich schuldig ge maakt aan handelingen, welke buiten zijn officiële functie lagen. beschuldigd van het lichten van of- professor Galeazzi Lisi, de lijfarts ferblokken in 62 kerken. VOLGENS NOG onbevestigde be richten zouden in Bogor (Buitenzorg) weer drie Nederlanders door Indone sische politie zijn gearresteerd. MINISTER LUNS is onderscheiden met het Grootlint van de (Belgische) Leopoldsorde, evenals onze ambassa deur in Brussel. De ministers van de Kieft en Zijlstra ontvingen- het Groot lint van de Kroonorde. (Advertentie) geldig tot van- 4 J Verwachting avond: 4 Zonnig weer met een zwakke J tot matige Oostelijke tot Zuidoos- J tclijke wind. In de ochtend stren- 4 4 gc tot matige vorst, in de middag 4 temperaturen omstreeks het vries- J punt. J J Vandaag: Zon onder 17.36 uur. 4 Maan onder 21.55 uur. Morgen: 4 Zon op 8.12 uur. Onder 17.38 uur. Maan op 9.15 uur. Onder 23.22 u. 4 f Maandag: Zon op 8.10 uur. Maan 4 4 op 9.33 uur. de H. Vader. Merkwaardig is het, dat zuster Pasqualina in October 1952, toen de Paus eveneens ziek was, een dergelijk ongeval heeft gehad. De Paus maakte zich over haar merk baar bezorgd. HET BULLETIN. ENE VIER MINISTERS van Buiten- landse Zaken hebben Vrijdag avond het besluit genomen Maandag over te gaan tot geheime vergadering Dit besluit werd genomen, nadat de drie Westelijke delegaties categorisch hadden verklaard, dat de Russische voorstellen voor een herstel van de Duitse eenheid absoluut onaanvaard baar zijn en nadat Molotov had ge weigerd wijzigingen in deze voorstel len aan te brengen. Ofschoon de geheime zitting, die de ministers zullen houden, oorspronke lijk alleen bedoeld was ter voortzet ting der besprekingen over de alge mene wereldsituatie en over China, kan ook worden verwacht, dat ook het Duitse probleem nu achter geslo ten deuren zal worden behandeld. De ministers hebben namelijk be sloten, dat bij het geheime beraad ook procedure-kwesties geregeld zul len worden. Een Britse woordvoerder verklaarde, dat het belangrijkste pro cedure-vraagstuk, dat daarbij aan de orde zal komen, bestaat in de vraag of de ministers tot het derde agenda- ■"TWEE tanks van 37 ton en 500 man A van de luchtmacht staan gereed om nog een poging te doen het Britse reuzenvliegtuig „Brittannia", dat op een zandbank in de rivier de Severn een noodlanding heeft gemaakt, op de oever te trekken. De eerste pogingen mislukten, door dat de zware stalen en nylon sleep kabels nog te zwak bleken te zijn. Zij knapten af. Het vliegtuig weegt 70 ton en heeft acht millioen gulden gekost. punt, Oostenrijk, zullen overgaan. Zo zullen de vier in geheime zitting ook over de afsluiting van hun vruchte loze besprekingen over Duitsland moeten beslissen. AUGUSTUS 1954 zullen vijfhon derd officiële vertegenwoordigers van naar schatting 220.000.000 niet- katholieke christenen uit 48 landen te Evanston, nabij Chicago onder aus piciën van de wereldraad van kerken bijeen komen. Gehoopt wordt, dat de R. K. Kerk waarnemers zal zenden. VTOORD-BEVELAND, Schiermonnik- oog en enkele eilanden in de voormalige Zuiderzee zijn door een glinsterende ijsmassa vastgeklonken aan het vasteland. Naar Noord-Beve land loopt een pad over het ijs van Katscheveer naar Kats, dat met vlag gen is afgebakend. Van Hornhuizen (Groningen) kan men een voetreis naar Schiermonnikoog maken en het zal niet lang duren of het ijs zal sterk genoeg zijn om kleine auto's te dragen. Door het Zijpe, dat één onafzienba re ijsvlakte geworden is, ploegden gisteren weer de veerboten, voorafge gaan door een ijsbreker. Tussen Wol- faartsdyk en Kortgene zal een voet pad worden aangelegd. Zierikzee zal door een kustvaartuig vanuit Rotter dam bevoorraad worden. Hoewel de vorst economisch gezien een ramp is, zijn toch velen verheugd over deze ouderwetse winter. Het zou interessant zijn te weten hoeveel men- UET DIERENRAMPENFONDS heeft een ton visafval aan gekocht en ter beschikking ge steld van de houtvester, belast met het toezicht op het natuur reservaat „Het Zwarte Meer", bij het IJsselmeer, waar vele wo.tervogels gebrek lijden- Poli- tie-agenten van de gemeente Amsterdam zullen ervoor zor gen, dat noodlijdende vogels in de buurt van de vogelbroed- plaats. de Sloterplas. dagelijks gevoederd worden. De sterfte onder de vogels is groot- Het publiek kan ook iets doen, door brood in de tuin of op straat te strooien. sen deze maand het schaatsen'hebben geleerd. In Zaandam klonk Donder dagmiddag plotseling de kreet: „de koningin!" En men had gelijk. De ko ningin en enkele leden van de hof houding waren naar Zaandam geko men, om deze stad als uitgangspunt te nemen voor een schaatstocht door de Zaanstreek en het Waterland. Doch de felle kou betekent ook, dat er hard gestookt moet worden, met alle gevolgen van dien. In Jubbega brak brand uit in een boerderij. Zes hokkelingen, 3 pinken en een zeug met biggen vonden de dood. IsSil In de haven van Marken ging het Vrijdag vrolijk toeOp het ijs dans ten de jongemeisjes en jongeman nen van het eiland, gestoken in hun karakteristieke kleding volksdan sen, die door velen met plezier werden bezien. Tijdens een volks dans, een kleurig feest, met als decor een strakke blauwe lucht, en de pittoreske houten huisjes van Marken- Amerika zendt technici p-RANSE TROEPEN hebben een A reeks hevige gevechten geleverd met delen van de Vietminh-divisie, die onderweg is naar Loeang Pra bang. Het Franse opperbevel te Vientiane heeft echter ontkend, dat Moeong Sai, 90 km. ten N.W .van Loeang Prabang, in handen van de Vietminh zou zijn Uit luchtverkenningen is gebleken, dat de opstandelingen in allerijl vlot ten aan het bouwen zijn, waarmede zij de rivier de Nam Hoe in de rich ting van Loeang Prabang willen af zakken. Te Parijs wordt van welingelichte zijde vernomen, dat de Amerikaanse regering heeft besloten tweehonderd burger-technici naar Indo-China te zenden, die zich zullen belasten met het onderhoud van en het verrichten van herstellingen aan vliegtuigen der Franse Uniestrijdkrachten. Generaal China", alias Warhui Itote, de 32-jarige Kikoejoe, door het gerechtshof in Nygeri ter dood is veroordeeld. die TN DESKUNDIGE kringen in Den Haag wordt ver wacht, dat nog volgend jaar, of in elk geval in 1956 met terdaad zal worden begon nen met de afsluiting van de zeegaten in liet Zuidwesten des lands, liet zogenaamde LJET EERSTE officieel bulletin over de toestand van de Paus, luidt: Van de 25 Januari af, leidt de H Vader aan samentrekkingen van dé maagstreek, gepaard met lichte koorts en hardnekkig hikken. Een objectief klinisch onderzoek heeft uitgewezen, dat andere reacties van de maag uit- Engelse toenadering /"MSTEREN is in ons land de wet, houdende goedkeuring van het verdrag tot oprichting van de E.D.G. afgekondigd. De wet treedt vandaag in werking. De gezamenlijke verdediging van Europa heeft weer wat betere papie ren. Volgens geruchten zal er weldra een Engels plan het licht zien, waarin de militaire samenwerking met Euro pa nader wordt omlijnd. Wat de NAVO betreft, zei gisteren dc Turkse president, dat de verster king van deze organisatie moet wor den voortgezet, ongeacht de uitkomst van de Berlijnse conferentie. In Pa rijs verwacht men dat Frankrijk en Lybië nog vóór Pa§en een militaire en financiële, later te volgen door 'n culturele en economische overeen komst, zullen sluiten. (Van onze speciale verslaggever). fAERTIEN SLEEPBOTEN hebben zich in de loop van deze week de logge ters e,T verkiïlende ijs-woestenij. Het ijs, centime- n Moerdhk h15p° e s^nkbee»d het achterland, is vanuit het haventje redr.,?»f n. 1 acht,ereen besprongen door die dertien stalen leeuwen. Gedreven door de woeste kracht van hun machines hebben ze het trachten en^lnh'nnrt h <iub|,elc bemanning en vierdubbel risico. Het ijs kraakt wbiirhAllun n,e'te stuitcn geweld, maar de strijd is nog niet gewon nen. Wellicht bereiken dc mannen op de boten vandaag Gorinchem. Ze heb ben het gisteren geprobeerd. Het is niet gelukt, want de machtige vloot koerste gisterenavond - met het duister reeds tegen de horizon - in zün geheel de haven van Moerdijk weer binnen. CR STAAN kenners langs de wal, die het werk van de ijsbrekers met onverholen belangstelling volgen. Zij schudden de hoofden, omdat de prestaties van de Syberië, de Dene marken, de En Avant en andere hen met verbazing slaan. „Hoe'st moge lijk", zeggen ze tegen elkaar en zij wijzen op de indrukwekkende avan ces, die de schepen aan het ijs ma ken, Ze zouden het petje waarderend lichten als het niet zo verroest koud was op de kant. Hoe het mogelijk is kan misschien een kapitein uitleggen, die staat vast te vriezen in de stuurhut en vandaar uit de strategie tegen de grauw-grijze compacte vijand bepaalt. Het is een kwestie van rammeien, waarbij het risico kan schuilen in een verraderlij ke ijsschots, die door de wand stoot, waarbij de schroeven kunnen worden kapot geslagen en waarbij een hele boel andere en onplezierige dingen kunnen gebeuren. En ook reeds ge beurd zijn, de hele week door. GROTE BELANGEN UR is veel aangelegen of de ijsbre- kers enkele „echte" en enige ge- improviseerde met „schoenen" en „sleeën" de strijd tegen het steeds dikker wordende ijs zullen volhou den. Want wanneer de dooi vat krijgt op deze massa's, alleen reeds schrikwek kend door het aanzien, kunnen we andere grappen verwachten. Als dan het ijs niet snel kan worden afge voerd zullen er ijs-barrières groeien van meters hoogte. En die zullen over stromingen in het achterland kunnen veroorzaken, waarvoor men zelfs tot in Duitsland toe benauwd is. De schotsen, aanstormend op de rug van het (getij)water zullen dan bovendien een gevaar betekenen voor de beide Moerdijkbruggen. „Want er is niks bestand tegen wa ter, wind en ijs", zeggen de Moerdij kers. VOORNAAMSTE WERK TERREIN WORIG JAAR om deze tijd konden de mensen de kracht van het wa ter ervaren. En van de wind, die in de rampdagen om hun huizen brieste. Nu zien ze hoe taai en sterk het ijs is. De taak van de ijsbrekers, die hier op de Nieuwe Merwede hun voor naamste werkterrein hebben, bestaat dus in het verbrijzelen van gevaar lijk grote schotsen en in het doorbre ken van barrières. (Waarvan er zich gisterenmorgen bijvoorbeeld reeds bevonden tussen enkele peilers van de brug). Het is geen hopeloos gevecht. De bakenmeester, die zo'n beetje de tech nische scepter zwaait over deze vloot geweldenaren, gaat in het geheel niet angstig kijken, als je hem vraagt hoe de zaken staan. „Goed", zegt hij. „Als we zo verder gaan, hebben we het ijs in de hand. wanneer het gaat dooien". VERTROUWDE CONTOUREN HET is tegen half zeven. In mach tige frontcolonnes komen de bre kers aanvaren, de wolken stoom jach tend langs de bebeukte flanken en de rook uit de pijp, zwart tegen de vrieshemel. Op de kèien bij de haven staan de burgers uit Moerdijk, die graag een koude neus over hebben voor het schouwspel, dat de schepen bieden. „Daar komt de Canada en daar de Berkel en de Frankrijk", wedden ze onder mekaar. Want de contouren van de schepen zijn vertrouwd geworden in het bescheiden haventje. „We lijken wel een zeehaven met al die lichten en dat rumoer". Delta-plan. Een inleidend wetsontwerp ter zake, zou dit jaar nog hij de Kamer wor den ingediend. De Haagse redacteur van „De Tijd" die dit bericht vernam, voegt hieraan toe, dat in het derde interimrapport van de Delta-commissie, dat in de loop van Maart verwacht mag wor den, een principiële uitspraak zal zijn ingelegd over de afsluiting van de zee-armen. Waarschijnlijk zullen dit jaar nog twee nadere rapporten het licht zien: één van technische en één van economische aard. Volgens een ruwe raming is met het plan de som van anderhalf milliard gulden ge moeid. Uit goede bron verneemt men voorts, dat er voor de Delta-werken een speciale dienst zal worden inge steld, evenals destijds is gebeurd voor de Zuiderzeewerken. Wij herinneren in verband met het voorgaande aan een uitspraak van minister Algera, dat de afsluiting der zeegaten niet zoveel duurder zou kos ten dan het geheel op hoogte bren gen en verzwaren van de dijken in het gebied, dat bij het plan betrok ken is. Ver, v. d. Effectenhandel van de Vereniging TTET bestuur f voor de Effectenhandel zal zijn mandaat ter beschikking van de leden stellen. Naar de mening van het zittende bestuur dienen de leden een bestuur aan te wijzen, dat kan rekenen op een meer daadwerkelijke ruggesteun dan in de practijk der afgelopen maanden, toen over een statutenwijzi ging moest worden beslist, bleek te bestaan. In Noord-Rijnland-Westfalen heeft men nu al 38 vossen aan getroffen, die aan hondsdolheid leden. Om uitbreiding van de epidemie tegen te gaan, stelde het ministerie van Économische Zaken en Bevoorrading van het land een premie van tien mark- op elke kop van een in West- falen gevangen vos of das. Tot dusver was deze bepaling alleen van kracht, voor de Oostelijke districten van het landBehal ve bij de 38 vossen, trof men ook bij drie reeën, twee bun zings. een marter, twee hazen, twee honden en een kalf de ziekte aan.

de Stem | 1954 | | pagina 1